Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Süteményekkel kapcsolatos segítség, egy cukrásztól fórum

Süteményekkel kapcsolatos segítség, egy cukrásztól (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
2008. nov. 9. 17:24

Sziasztok í4

ía kérdésem a következő:Két éve beleesettaz olajba a kézzel írt szakácskönyvem és képzeljétek eltüntek belőle a betűk::DHát én azóta se találok biegli receptet a mi olyan puha lenne és finom mint annak idején a "Juli-suli beigli "nevezetűt/Tudjátok ez Kudlik főzős műsora volt/

Arra emlékszem hogy az olvasott és elkészített receptekhez képest több tojást és vajat tartalmazott,de jobb is volt .

Itt a karácsony nagyon kéne segítség,/Egyébként is rá vagyok stresszelve a sütikre ,mindig van velük valami gond:D/

859. win (válaszként erre: 846. - Panka-8)
2008. nov. 9. 12:52
Én a lapot szoktam jelölni, mielőtt nekiállok a cukor karamellizálásának. Így a kenés után már nem kell mást tenni, csak vágni.
858. szanád (válaszként erre: 846. - Panka-8)
2008. nov. 9. 12:14

A dobostorta tetejének az elkészítése tényleg nem egyszerű....

egy normál torta tetejére kb 15 dkg cukrot kell olvasztani , folytonos keverés mellett.

mielőtt ennek nekikezdenél oda kell készíteni egy kenőkést amivel a felolvadt cukrot elkened és egy nagyobb vágókést aminek az élét alaposan bezsírozod....esetleg olajjal megkened...

célszerű a tetőnek szánt lapot egy tiszta kartonra vagy valamire rárakni , hogy a az esetlegesen lefolyó cukrot könnyebben el tud távolítani...

amikor ezek készen vannak ..akkor a felolvasztott cukrot ráöntöd a lapra gyorsan elkened a késsel , majd a zsírozott kést belemmmmmmmmmmmmmmmmnyomod a cukorba ..magyarul elvágood a cukrot a tortaszeletnek megfelelően....minden egyes vágás után zsírozni kell a kést , hogy bele ne ragadjon a cukorba...ezt a műveletet nagyon nagyon gyorsan kell csinálni , mert a cukor elég hamar meghúz.....amikor ez készen van akkor hagyd kihűlni....és rá lehet tenni a tortára..

ha valami kérdésed van akkor írjál..

857. szanád (válaszként erre: 851. - 39f5f6877d)
2008. nov. 9. 12:05

nem ördöngösség , de egy spéci géppel csinálják...

én mint cukrász , meg sem próbálnám otthon..

van a dr.oetker cégnek egy cukormáz terméke..ha jól tudom akkor van csokisban, fehérben és puncsosban... én azt szoktam használni...

nem tudom a receptedet hogy miből készíted a mázat, de az eredeti receptben cukorszirupot kell főzni a megfelelő sűrűségben , és ebből kell "táblázni " a fondant.....

856. szanád (válaszként erre: 849. - 39f5f6877d)
2008. nov. 9. 10:53
soha nem lesz olyan mint a cukiban van ,
855. d@nu (válaszként erre: 851. - 39f5f6877d)
2008. nov. 9. 08:46

Mondhatni: igen. :) Nem a recepteddel van baj sztem, hanem a technikai háttér hiányával. Van itt egy topik, annak idején még Mumu írt bele egy házi fondant receptet - kipróbáltam, nem tökély, szóval azért eltér a cukistól, de a többi próbálkozásomhoz képest zseniális volt. :DDD

Egyébként lehet készen is kapni - állítólag... :)


[link]

854. win (válaszként erre: 835. - Zsembi 2)
2008. nov. 9. 07:48

Nem vagyok cukrász, csak amatőr műkedvelő. ;)


Én egy kb. 25 cm ármérőjű tortára 15 dkg kristálycukorból szoktam mázat készíteni. (Láttam, fentebb írtál róla, azért írom.)

Kell bele egy nagyon pici citromlé, esetleg pár csepp ecet. De a kevés, tényleg kevés, épp csak löttyintek az üvegből, vagy megfacsarom a citromot.

Utána közepes hőfokon olvasztom, majd karamellizálom a cukrot. Így a színe pont szép (bár az ízlés dolga), nem világos és nem sötét, megégni nem szokott. Ebből a mennyiségből épp kellő vastagságban (persze, ez is ízlés dolga) van a máz a lapon.


A kész tortát én a hűtőben szoktam tartani, mert az a krém, amit én készítek, nagyon gyorsan meglágyul szobahőmérsékleten. Mivel a hűtőben minden le van zárva, bedobozolva, fóliázva, ezért nem igazán van környezetei nedvesség, alacsony a relatív páratartalom. Gondolom, nálam ezért nem folyósodik el, nincs mit magába szívni a máznak.


A cukormáz elfolyása nálad talán úgy lenne megakadályozható, ha a tortát betennéd egy műanyag, fedeles tortatartóba. A fedél belsejéről pedig rendszeresen letörlöd az esetlegesen lecsapódó nedvességet. Így a torta a környezetével nem érintkezik, onnan felvenni plusz nedvességet nem tud, a magából a tortából netán kipárolgó folyadékot viszont eltávolítanád.

853. Katinkaboszi (válaszként erre: 844. - Zsembi 2)
2008. nov. 8. 23:56

Na, én is csak egyszer kezdtem bele, majd amikor elkészült, nem akart sikerülni a tetej, pont, mint Neked.

Biztosan van valami forsza a dolognak, amit csak a cukrászok ismernek, hiszen ők tudják a legjobban, mit mivel, hogyan :)))

A tetejét frissen vágod fel együtt a legfelső tésztával ugye??

852. Rena85
2008. nov. 8. 22:44

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni valakitől aki tud puszedlit sütni.Valami finom csokis puszedli receptet szeretnék kérni,olyasmit mint a bolti ami csokival van bevonva!

Remélem valaki tud segíteni!Előre is köszönöm!

2008. nov. 8. 22:37
Van egy pár receptem már, de egyik sem az igazi. Ekkora ördöngőség lenne?! :))
850. Zsembi 2 (válaszként erre: 849. - 39f5f6877d)
2008. nov. 8. 21:57
Én is imádom a mignont,de azok se egyformák,az egyik cukiba finom,a máikét meg nem lehet megenni.Sajnos én sem tudom a fondand titkát,nagyon kényes állítólag.
2008. nov. 8. 20:09

Szia!


A férjem kedvence a fondanos mignon. Nagyon sokféle receptet kipróbáltam már de soha nem lett olyan, mint amit a cukrászdában lehet kapni. Mi a titokos recept?

köszi a segítséget előre is. :)))

848. ea9bff1b44 (válaszként erre: 822. - Carrie)
2008. nov. 8. 19:58
Pont a múltkor néztem a csomagolását a Tescósnak. 11 gramm szárított a leírás szerint 3,5 dkg friss élesztőnek felel meg.
847. Zsembi 2 (válaszként erre: 846. - Panka-8)
2008. nov. 8. 19:44
A felvágás már megy,csak ha vastagon kenem,akkor nehezebb felvágni,mint írtad,ha vékonyabban akkor meg nem olyan szép,mert átlátszik alatta a piskóta.Én porcukrot olvasztok fel,nem kristályt,mert az hamarabb felolvad és világosabb lesz,persze előtte átszitálom.A kristálycukor később olvad fel,és ha túl sötét re sikerül,akkor keserű lesz.
846. Panka-8 (válaszként erre: 844. - Zsembi 2)
2008. nov. 8. 18:25
Ez a Dobostorta ügy látom nem könnyű. Ne tedd a nedves spájzba vagy ha a sütit hűtőbe akarod tartani akkor az utolsó réteget a "dobot" ne tedd rá csak mielőtt felszolgálod. Csináld több cukorból a karamellt, hogy vastagabb legyen, igaz így nehezebb felvágni. Elég gyorsan kell vele dolgozni és az sem mindegy, hogy milyen késsel vágod fel a doboscukrot. (én úgy csináltam, hogy egy kisebb húsvágóbárd élét bevajaztam és a már elkent mázat, amikor még folyékony a karamell bejelöltem és utána gyorsan vágtam/csaptam)
845. Rozália (válaszként erre: 838. - 6b94deaef4)
2008. nov. 8. 18:19
Köszi, akkor majd megpróbálom.:)
844. Zsembi 2 (válaszként erre: 842. - Katinkaboszi)
2008. nov. 8. 18:14
Kedves vagy,köszi.Igazából a dobos torta teteje érdekel,amit nem sikerült még kikisérleteznem,mint olvastad sokat sütök,de a dobostorta teteje még rejtély.Pedig imádom,A krémje meg a tésztája stimmel,csak a teteje nem.
2008. nov. 8. 18:10
Nem tudom,hogy ennek van-e különösebb neve ,egy finom piskótán egy finom gesztenyekrém,és vagy tejszínhab vagy tojáshab van a tetejére kenve,és megszórva kakaóporral.
842. Katinkaboszi (válaszként erre: 839. - Zsembi 2)
2008. nov. 8. 18:10
A Csevegjünk erról-arról ... stb, Szanádnak hívják. Írhatsz Neki, de ide is szokott jönni, majd szólok, hogy nézzen be. De magától is jönni szokott ide :)
841. Zsembi 2 (válaszként erre: 837. - NOA)
2008. nov. 8. 18:07
Én még ilyen diótortát nem csináltam,csak rendes piskótásat ,amibe van tojássárgája meg liszt is.Nem tudom elképzelni,hogy a leírtak alapján valaha is feljön ez a süti,mert nincs benne se sütőpor,se liszt.Nekem van egy kókuszos lapom,amibe kókusz,liszt meg tojásfehérje van és az se jön föl 2 cm-nél magasabbra.Legfeljebb azt tudod megcsinálni,hogy ketté osztod a tésztát,és kétszerre sütöd ki.Így nem kell elvágnod.Ennyit tudok mondani,ha segítettem egyáltalán valamit.
2008. nov. 8. 18:01

Van itt valaki, aki ért a cukrászathoz?

Kérdésem lenne:

Ettem egyik nap egy finom gesztenyés sütit, de még a nevét sem tudom.

Legalul volt egy réteg piskóta, középen egy gesztenyekrém-szerű réteg, legfelül egy fehér habszerű, aminek a tetején kakaó volt szórva.


Mi a neve?

Hogy készül a középső és a felső réteg?

839. Zsembi 2 (válaszként erre: 805. - Katinkaboszi)
2008. nov. 8. 17:59
Jó lenne egy cukrásszal felvenni a kapcsolatot,mit mondttál melyik fórumon van?...
838. 6b94deaef4 (válaszként erre: 833. - Rozália)
2008. nov. 8. 17:57
nem nehéz, gyúrható és alakitható,nyújtást porcukron
837. NOA (válaszként erre: 836. - Zsembi 2)
2008. nov. 8. 17:55

Akkor segíts nekem lécci ha felajánlottad.

Van egy kedvenc diótortám amit még soha nem sikerült elkészítenem úgy, hogy ne kanállal együk meg:)


Pörkölt dió, tojás, habja, cukor és ezt iellene megsütnöm úgy, hogy szép magas legyen mert ketté kell vágnom és megtölteni csoki krémmel.


Vékony lesz ha kiveszem a sütőből mondhatnám összeesik és szalonnás a tésztája.

Mitől zuhan igy össze?

836. Zsembi 2 (válaszként erre: 834. - 2d5a00656a)
2008. nov. 8. 17:52
Én ha gondolod segítek,bár nem vagyok cukrász,de 20 éves tapasztalatom van benne,azóta hobbiszinten sütök.Bárkinek segítek.
835. Zsembi 2 (válaszként erre: 830. - Win)
2008. nov. 8. 17:49
Elég régóta foglalkozom sütemények sütésével,dea dobos tortára a mázt még gyakorolni kell.Bennt volt a nyirkos spájzba,lehet,hogy azért?Különben a sütemény is magába szívja a porcukrot nyirkos helyen.Te talán cukrász vagy?Segíthetnél.Egy megoldás van minél hamarabb meg kell enni.
2008. nov. 8. 09:13

Hát ez tök jó!Most leltem rá erre a csodálatos fórumra/Nem vagyok nagy sütőbajnok:)/

Tényleg bármire válaszoltok sütiügyben???

2008. nov. 8. 09:07
Szerintetek a marcipán-masszával nehéz lehet bánni? Karácsonyra szeretnék marcipánnal bevont sütit, de kész masszát vásárolnék hozzá.
832. Katinkaboszi (válaszként erre: 828. - Nunu)
2008. nov. 7. 21:27

Ez egy sima habosmákos, amit sok szakácskönyvben megtalálhatsz. Vagy pedig csinálod a Rákóczi túrós alapján, a mákot pedig ledarálva, cukorral összekavarva, mazsola is lehet benne, utána forró tejjel leönteni, nem sokkal, csak legyen miben a máknak megpuhulni. Ha kihül ráteszed egy sima linzertésztára, majd felvered a tojásfehérjét habnak, cukorral, rá az egészre és be a sütőbe.

Nem kell nagy hőfok Neki.

831. win (válaszként erre: 827. - Panka-8)
2008. nov. 7. 20:52

:)))) Látom, már írtad.

Már többször megfogadtam, hogy előreolvasok. Megspórolnék magamnak egy csomó felesleges pötyögést. :)

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook