Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Süteményekkel kapcsolatos segítség, egy cukrásztól fórum

Süteményekkel kapcsolatos segítség, egy cukrásztól (beszélgetős fórum)


20. Bazsó (válaszként erre: 18. - F72d419d5f)
2007. febr. 25. 11:06

Igen ez az!!!!!!!

Annyi külömbséggel,hogy a tejszínhab közé valami finom zselés meggy van rakva!(ez a közepe)lekvár nélkül.


Köszönöm a szivességedet!:)

19. f72d419d5f (válaszként erre: 17. - E71af41436)
2007. febr. 25. 11:02
Szia igen ez a kekszszalámi,megfőzöm az ebédet és majd leírom a recedptet
18. f72d419d5f (válaszként erre: 9. - Bazsó)
2007. febr. 25. 11:00

Szia

Nem tudim hogy felétek melyik fajta Kardinális süti van a cukrászdában,de én most egy tejszínhabos változatot írok le neked.

Kardinális szelet

10 db tojás

20 dkg kristálycukor

1 kiskanákl ecet

6dkg porcukor

3 cs. vaníliás cukor

5dkg rétesliszt

3-4 dl tejszín

2-3 cs habfixáló por

lekvár,ez lehet pikáns barack,esetleg szilva

Elkészítés

A gáztepsit alaposan kivajazzuk.8 db tojásfehérjét a20 dkg cukorral kemény habbá verjük,majd a mielőtt befejezzük a verést hozzáadunk egy kis kanál ecetet /ettől jó kemény lesz a hab/.A tepsi két szélébe és a közepébe belekanalazzuk a habot.Ezután a 8db tojássárgához két egész tojást adunk meg a 6dk porcukrot,és habosra verjük ,hozzáadunk 1 cs van.cukrot,és a réteslisztet.a fehérjehab közé csurgatjuk.Így a tepsiben fehér.sárga-fehér..-sárga-fehér lesz.Piskótaszerüen megsütjük,kb 15 perc.Amikor kihűlt hosszában kettévágjuk,és egy kés segítségével kifordítjuk a tepsiből.Az egyik felét felfele fordítva megkenjük lekvárral,.A tejszint a habfixálóval és a maradék van.cukkal. felverjük ,és magasan rákenjük a lekvárra.A tészta másik felét rátesszük ,Hűtőben kb fél napig állni hatgyjuk.

Megjegyzés.a cukrászdákban álltalában nem ez a változat van,de ez talán még finomabb is .

17. e71af41436 (válaszként erre: 15. - Rituska83)
2007. febr. 25. 10:59
ez lehet a kekszszalámi? az egyik barátnőm nagy mágusa :)
2007. febr. 25. 10:58
Bocsika hibákért, de a fiam itt van mellettem és mondenáron irni szeretne!!! :P
15. rituska83 (válaszként erre: 1. - F72d419d5f)
2007. febr. 25. 10:56

Szio tilva!


Én nagyon szeretek sütni, az egész családom édesség mániás :)

Én is cukrász szerettem volna lenni, de nem mentem messzire,vendéglátós lettem.

Most itthon vagyok gyesen, igy több idő van sütni!

Igazából én egy olyan sütit keresek aminek nem tudom a nevét, ebben kérnéma segítségedet.

Szóval ez a sütni úgy nézz ki, vagyis az alpja a kókuszgolyóhoz hasonlítanám (ha jól tudom nem kell sütni), rúdban van és darabokban van benne a keksz, asszem hütöben kell 1 napot állni hagyni, és szeletekre kell vágni!!

Hát körülbelül ennyit tudok róla.

Régen oviban mikor voltam szülinapok, meg farsang midig volt ilyen sütemény.

Sok helyen kerestem, de mivel nem tudom a nevét így nehéz :(

Remélem te tudsz nekem segíteni, vagy valami hasonló is jó lenne.

Előre is köszike: Rita

2007. febr. 25. 10:53

Szia tilva!

Ez az egyik kedvenc topicom lesz :)

Kb. egy hónapja kaptam rá a sütésre,úgyhogy van kérdésem ezer. Majd kategorizálom.

De az első,ami nagyon fontos: egy olyan pite tészta,amibe lehet csokikrémet tölteni és omlós lesz de nem lágy-levegős! :)

13. algea (válaszként erre: 12. - F72d419d5f)
2007. febr. 25. 10:52
Köszönöm, akkor ezt fogom, keresni a boltban, remélem, kapható:) Köszi még egyszer a receptet!
12. f72d419d5f (válaszként erre: 8. - Algea)
2007. febr. 25. 10:37
igen szalalkáli,de ezt a fajta sütihez ,ne helyettesísd sőtöporral
11. f72d419d5f (válaszként erre: 10. - Mida8181)
2007. febr. 25. 10:35
Szia A mézes puszedli sütésében nem vagyok nagyon otthon de szerintem hagyományosan süsd,miért nem jó a puszedlid, esetleg kiszárad? vagy valami más,ezt jó lenne tudni,írd meg
2007. febr. 25. 08:44

Szia Tilva,

Nekem nem receptre, hanem tanácsra lenne szükségem a mézes puszedli sütésével kapcsolatosan. Hosszú próbálkozás után van egy receptem, amit a gázos sütőmben már kiválóan tudtam sütni, viszont kicseréltem a sütőt elektromosra, (légkeverés, grill), ebben minden süti szebben sikerül, kivéve ezt a mézes puszedlit. Mit tanácsolsz hogyan süssem. Hány fokon, hány percig, hagyományosan vagy légkeveréssel.Előre is köszi.

2007. febr. 24. 20:33

Kedves Tilva!

Nem tudom ismered-e a Kardinális nevű sütit.

Ha igen írd le légyszives hogy készül mert a családom szereti!

Köszönöm!

8. algea (válaszként erre: 4. - F72d419d5f)
2007. febr. 24. 20:22
Köszönöm szépen, a második receptet szoktam csinálni, és tényleg nagyon finom!!! Az első receptben a szalakáré szalalkálit jelent? Ha esetleg nem találok, lehet helyettesíteni sütőporral, és ha igen, kb. mennyivel? Köszönöm még egyszer! (Sajnos most épp nagy munkában, szakdolgozat-írásban vagyok, de március végén már lesz időm sütögetni, és mindenképpen megírom, hogy sikerült a pogi!:)
2007. febr. 24. 15:48

Igen a piskótát én sütöm,azzal nincs is gondom,eddíg mindíg sikerült:)

Sajna tortaformám nincs és pont ezért mert nem mertem még sütni:(

2007. febr. 24. 15:32

Szia a piskótához 1 db tojáshoz 3-3 dkg cukor ill lisztet kell venni ,valamint sütőport.Jó lenne tudnom hogy mekkora formád van,ahhoz megmondanám mennyi,anyag kell.A piskótát te sütöd?

Krémnek lehetne a következő:1/2 l tej ,1 cs pudingot megfőzünk,kihűtjük.Közben 1 cs margarint 25-30 dkg porcukorral habosra keverünk ,amikor a puding kihűlt ,a margarinos tömeghez apránként hozzákeverjük.A krémbe bármilyen izesítőt lehet rakni.Kakaót,dió-rumaroma,puncshoz-rum.v aroma esetleg piros ételfesték.Ez egy főzött alapkrém,amikor tanultam a szakmát ezzel töltöttünk mindenféle tortát.Sajnos a cukrászdákban már nem kapsz ilyen krémmel töltött süteményt.

Ajánlom figyelmedbe a receptjeim között található Vendégváró süteményt.ezt tortának is meg lehet csinálni.

5. ZITA9770 (válaszként erre: 1. - F72d419d5f)
2007. febr. 24. 15:19
Szia,engem valami finom és egyszerű tortarecept érdekelne.Az újságokból még soha nem mertem sütni.Piskótát szoktam megtölteni de azt nem nagyon szereti a család.Előre is köszi
2007. febr. 24. 11:15

Szia.

Többféle receptet tudnék ajánlani neked.

Sajtos rúd vagy pogácsa

50 dkg liszt

25 dkg margarin

1 cs. szalakáré

1 kis doboz tejföl

só a 1/2 kg liszthez 2 dkg

kevés tej

Az egészet összegyúrni,tetejét tojással lekenni sajttal megszórni,rúd vagy pogácsa alakba .Ez zacskóba téve napogik eláll .

Túros pogácsa

25 dkg túró

25 dkg liszt

25 dkg margarin

1 cs sütőpor

tetejére tojással való lekenés,lehet sajtot is rátenni

ha szükséges kevés tejfölt is rakhatunk bele

Az egészet összegyúrjuk,lehet hajtogatni is,sütjük.Ez egy nagyon könnyű pogácsa lesz.

Tulajdonképpen bármelyik pogácsa receptbe ,lehet rakni izlés szerit burgonyát,a burgonyánál vigyázni kell ,mert ellágyíthatja a tésztát.

Ez a két recept nem túl nagy mennyiség ,kettőtöknek bőven elég.

Remélem tudtam segíteni,várom a visszajelzést

3. algea (válaszként erre: 2. - Algea)
2007. febr. 24. 09:59
Azt elfelejtettem írni, hogy ugyanígy örülnék nem krumplis, hanem bármilyen pogácsának is.... a Párom nosztalgiával beszél gyermekora menzás vajas pogácsáiról, és kér, hogy csináljak neki, amit el is vihetne magával reggelente. Köszönöm előre is a recepteket (ma sajnos csak este tudok visszanézni)!
2. algea (válaszként erre: 1. - F72d419d5f)
2007. febr. 24. 09:55
SZia! Én nagyon régóta keresek igazán jó burgonyás pogácsa receptet, olyat, amiben érződik kicsit a krumpli, és puha, mint a vaj.... azt vettem észre, hogy az élesztős tészták gyorsan kiszáradnak (csak ketten vagyunk, és szinte lehetetlen olyan keveset sütni,hogy rögtön elfogyjon), a sütőporosak nehezebbek, illetve pogácsában inkább az egészen apróba jók. Tudnál segíteni?
2007. febr. 24. 08:39

Sziasztok

Azért hoztam létre ezt a topicok,mert látom hogy sok helyen kérdezősködés van sütemény-étel témakörben.Sokszor megnézegetem a recept-újságokat és csodálkoznom azon hogy az a háziasszony aki megsüti azt a sütemény a megadott instrukciókkal,egyáltakán sikerül.e neki.Rengeteg hülyeséget írnak.Én ebben szeretnék segíteni.

Ha valakinek főleg sütemény készítéssel kapcsolatos kérdése van /lehet étel is / ha tudok szívesen adok jó tanácsokat.Eredeti szakmám cukrász,

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook