Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Spermavezeték elkötése (vasectomia) fórum

Spermavezeték elkötése (vasectomia) (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
723. Le Bono (válaszként erre: 719. - VEE1)
2015. márc. 15. 21:22
Ehhez még hozzàtenném, hogy vazektómia elôtt lehet spermabankba helyezni spermàt, és ha valaki késôbb meggondolnà magàt, akkor még az ujabb operàció is elkerülhetô. Egyébként ezt tettem én is. Ràadàsul a fiatal korban levett sperma jobb minôségû mint egy idôsödô pasijé...
722. ogiro (válaszként erre: 721. - VEE1)
2015. márc. 15. 20:57
Jajaj!
721. VEE1 (válaszként erre: 720. - Ogiro)
2015. márc. 15. 13:32
Ezt egy kicsit kifejtenéd?
720. ogiro (válaszként erre: 719. - VEE1)
2015. márc. 14. 22:32
Jaj!
719. VEE1
2015. márc. 14. 18:48

Ezt minek alapján voltál szíves közreadnod? Én követem ezt a témát több mint negyedszázada, de sehol nem találkoztam ilyen megbánó véleménnyel. Márpedig ha a többség így tett volna, annak lenne nyoma. Szóval hol olvassunk utána?


Amúgy a szakirodalom szerint kb. 50%-ban visszaállítható a megtermékenyítő képesség, bár nem egyszerűen.


Szerintem azárt nem terjedt el, mert nem is ismert a műtét és annak következményei – ahogy arról itt már évek óta sokat beszéltünk.


Ez inkább azzal függ össze, hogy a férfiak nem biztosak a párjukban és saját magukban sem, amit az is bizonyít,hogy mind többen félnek meglépni a házasság akár csak pár perces és akár nulla forintba kerülő procedúráját, márpedig az érvényes jog szerint anélkül ráfizethetnek a nők.

2015. márc. 14. 16:04

A sterilizáció pont azért nem elterjedt beavatkozás, mivel a beavatkozáson átesett férfiak többsége egy bizonyos idő elteltével meggondolja magát, és a legtöbb esetben a megtermékenyítő képesség visszaállítása már nem lehetséges.

Olvassatok utána..

717. VEE1
2015. márc. 12. 19:00

Elnézést, maradt a módosítás előtti gondolkodási idő, sőt szigorodott, mert az korábban 26 év felett 2x3 hónap volt.

-------

(1a) A művi meddővé tétel az (1) bekezdés a) és b) pontja szerinti személy kérelmére családtervezési célból 40. életévét betöltött vagy három vér szerinti gyermekkel rendelkező személynél végezhető el. (Beiktatta: 2013. évi CCLII. törvény 8. § (16). Hatályos: 2014. III. 15-től.)


(2) A művi meddővé tétel elvégzése iránti kérelem benyújtásakor az egészségügyi szolgáltató kijelölt orvosa a kérelmezőt szóban és írásban tájékoztatja a fogamzásgátlás - általa, illetve partnere által alkalmazható - egyéb lehetőségeiről, a beavatkozás jellegéről, lehetséges kockázatairól és következményeiről, a fogamzó-, illetve nemzőképesség helyreállításának esélyéről.


(3) A művi meddővé tétel elvégzése iránti kérelem benyújtásakor az egészségügyi szolgáltató tájékoztatja továbbá a kérelmezőt arról, hogy amennyiben a kérelmező a művi meddővé tételre irányuló beavatkozás igénybevételére vonatkozó szándékát fenntartja, a tájékoztatást követő hat hónap elteltével az egészségügyi szolgáltatónál történő ismételt megjelenése szükséges. Ha a kérelmező e tájékoztatást követő hat hónap elteltével az egészségügyi szolgáltatónál megjelenik és nyilatkozik arról, hogy a művi meddővé tétel elvégzése iránti kérelmét fenntartja, a beavatkozás elvégzésére az ettől az időponttól számított hat hónap elteltével kerülhet sor, kivéve, ha a kérelem fenntartásáról szóló nyilatkozat megtételét követően a beavatkozás soron kívüli elvégzését szülészeti vagy más műtéti esemény lehetővé teszi.

716. zacsi (válaszként erre: 715. - VEE1)
2015. márc. 12. 12:15
Valamit talán félre értettél. A jelenleg hatályos törvény szövege szerint 2 x 6 hónap a várakozási idő. Fontos lenne, hogy csak akkor írjunk le valamit, ha abban biztosak vagyunk. Ellenkező esetben félre siklanak az információk. Amúgy ezt még a vasectomiát végző orvosok sem feltétlenül tudják. (Tegnapi telefonos tapasztalat). Amúgy a Bajcsy kórháztól is ezt az infot kaptam, ahogy azt korábban írtam.
715. VEE1 (válaszként erre: 711. - Zacsi)
2015. márc. 11. 18:51
Elég biztos vagyok abban – hiszen erről volt szó itt és máshol is –, hogy most már nem 2x3 hónap a várakozási idő hanem kevesebb (talán 1x3 hónap). Rá kellene keresni a rendeletekben.
2015. márc. 11. 14:09

Miss Sárika, rád pontosan passzol az egykori slágerszöveg..:)


Kisfiúk, nagyfiúk:), javaslatom hogy ne Miss Sárika professzorasszony véleményétől tegyétek függővé hogy szeretnétek-e megcsináltatni a műtétet avagy sem.

( mielőtt jönne valami frappáns revans, előrebocsátom hogy az én véleményem sem perdöntő ez ügyben).

713. mmtt (válaszként erre: 712. - Miss Sárika)
2015. márc. 10. 15:18

Miss Sárika! :)

A helyedben én soha nem írnék ilyet! Máskor alaposan fontold meg!

2015. márc. 10. 10:36
Kisfiúk, nagyfiúk! :) Ti helyetekben én soha nem tennék ilyet! Alaposan fontoljátok meg!
711. zacsi
2015. márc. 10. 09:25

Sziasztok,


Miután telefonon nem sikerült a X. Bajcsy kórházba andrológiára időpontot kérnem, ma reggel ott kezdtem. Sajnos erről tájékoztattak: várakozási idő 2 x 6 hónap, díj nagyjából 60.000 Ft.

Nehezen tudom elfogadni, de ez van.

710. ogiro (válaszként erre: 709. - IcalG)
2015. márc. 5. 19:18

Szó nincs arról hogy ne fogadnám el mások döntését. Úgy is kezdtem, hogy mindenki azt kezd a testével amit akar. Ezt tvábra is fenntartom. Csupán a hozzászólásokból bizonytalanságot érzek, és mivel el egy visszafordíthatatlan dolog, ezért azt javaslom adddig amíg szemernyi étely van bárkiben addig ne vágjon bele.

Ezzel mi a gond nem értem.

Már kirában írtam, hogy ötven éves vagyok és soha egy partneremnek se kellett fogamzásgátlásról gondoskodnia. És két tervezett gyerekem van.

A másik amit továbbra is fenntartok, hogy az élet meglepő dolgokat tud produkálni, és kényelmi szempontok miatt dőreség egy ilyen műtétbe belemenni amit esetleg nagyon megbán az ember.

709. IcalG (válaszként erre: 708. - Ogiro)
2015. márc. 4. 09:02

Ez a fórum eddig (nagyon kevés kivételtől eltekintve) azokról és azoknak szólt, akik már túlestek ezen illetve közvetlen a műtét előtt állnak. Ebből az is következik, hogy a döntés megvan, mindenki felnőtt ember, viseli is az ezzel járó következményeket. A későbbi gyerekvállalás egyébként nem kizárt, bár jóval macerásabb ügy, mint a műtét előtt. Felesleges megpróbálni kételyeket ébreszteni. Tiszteletben tartjuk, hogy te másképp látod és nem akarunk (legalábbis én biztos nem) meggyőzni az ellenkezőjéről. Te pedig fogadd el, hogy mások másként döntenek, ennyi. Valaki már írta jóval korábban, hogy egy ilyen döntést nem egy átmulatott éjszaka után hoz meg az ember hirtelen felindulásból. Ha valakit kényelmi szempont vezérel, az épp úgy a magánügye, mintha legalább annyira fontos neki, hogy a párja ne mérgezze magát hosszú évekig gyógyszerekkel, amiknek kilóméteres a mellékhatás listájuk.

Részemről ez a rész over.

708. ogiro (válaszként erre: 703. - Mmtt)
2015. márc. 2. 08:58
Én korábban is írtam, hogy mindenki azt tesz a testével amit akar, az ő dolga. Ez egy fórum, remélem nem probléma ha az én véleményem is leírom még ha nem is egyezik a mások véleményével. ha kételyt ébresztek annak viszont örülök, ez a célom. Nem alattomos szándék, hanem jószándék vezérel. Ha valakiben a soraim kellemetlen érzést keltenek, akkor inkább várjon a műtéttel addig amíg elmúlnak a kételyek, és akkor kezdjen bele.
707. ogiro (válaszként erre: 703. - Mmtt)
2015. márc. 2. 08:50

Butaságokat írsz rólam.

Nem ismersz és így ítélkezel.

Korábban leírtam, hogy ötven éves vagyok, van két huszonéves lányom. Még tíz-tizenöt évvel ezelőtt igaz tudtam erről a lehetőségről, de eszembe se jutott volna megcsináltatni akkor se, de biztos voltam abban, hogy nem lesz több gyermekem.

Ma viszont az a szitu, hogy öt éve leváltam, és ha az élet úgy hozza megfelelő párral találkozok, szeretnék még gyermeket. Számos példa van előttem az ötvenes korban uj gyaládot alapító férfiak rokonságban is és ismerősök között is. Úgy veszem észre a magasan képzett az átlagosnál jobb anyagi körülmények között i férfiak még belevágnak egy új család alapításába. Szóval nem egyedi eset.

És ismétlem, tizenévvel ezelőtt nem gondoltam volna újabb gyerekre, ma igen. Ez az elkötés végleges, kényelmi szempontok miatt butaság szerintem belemenni.

706. muszeres (válaszként erre: 705. - Zacsi)
2015. márc. 1. 09:33

Megkaptam

Az elején vagyok az egész folyamatnak. Ahogy néztem a pesti magánrendelések elég húzós áron végzik kb.150e. Ezeknek szerintem nem kell 3hónapos várakozás sem. Itt lehet a különbség? Állami rendszerben olcsóbb de 2*3hónap után, magánban meg drágán de azonnal?

705. zacsi (válaszként erre: 704. - Muszeres)
2015. márc. 1. 08:14

Szia,

Megkaptad már? Ha még nem, szívesen továbbítom :-)


Szia

704. muszeres (válaszként erre: 701. - Mmtt)
2015. febr. 27. 21:07

Szép napot

Ezt a privát üzenetet esetleg én is megkaphatnám?

A helyzetem hasonló szintén három gyerekem van csak én már 42éves vagyok. A kérdéseim teljesen hasonlóak.

Köszönettel

703. mmtt (válaszként erre: 702. - Le Bono)
2015. febr. 27. 11:01

Én szó nélkül hagytam volna, de ha már reagáltál...

A szándék alattomos. A manipuláció viszont alkalmatlan módszerrel elkövetett. Akár megbánja valaki, akár nem, egy biztos: annak semmi köze nem lesz ogiró hozzászólásához. Piszkálódásának oka lehet, hogy ilyen mintán szocializálódott, más döntését - ami az ő véleményével nem egyezik - nem tudja/akarja tiszteletben tartani; vagy frusztrálja az, hogy ő nem meri megcsináltatni, miközben kívánja a beavatkozás utáni állapotot. Ezek már nem vitaérvek, amik reakciót igényelnek, hanem szurka-piszkák, amiket jobb figyelmen kívül hagyni. Bocs az off-ért. Itt befejeztem.

Végül örömmel jelentem, hogy 1 hét után újra üzembe helyeztük a rendszert. Az eredmény: 5* :)

702. Le Bono (válaszként erre: 699. - Ogiro)
2015. febr. 26. 22:32
Nézd, ez nagyon gonosz és alamuszi dolog amit csinàlsz: mindenkinek beszolsz valami aggaszto, kételyt keltô dolgot. Muszàly ez? Ez szerintem egy alattomos manipulàcio, amit csinàlsz. De megmondom, ràm nem hat és remélem màsokra sem:)
701. mmtt (válaszként erre: 700. - Zacsi)
2015. febr. 26. 14:15
Zacsi! Privát üzenet ment.
700. zacsi
2015. febr. 26. 12:19

Sziasztok,

39 éves 3 gyermekes budapesti apuka vagyok és már nagyon unom az óvszer használatát. Immár 13 éve óvszer használatával védekezünk. Kivéve azokat a boldog időket, mikor gyermekeket vállaltunk. Előtte a feleségem vállalta a fogamzásgátló szedését, de most rajtam a sor. Vasectomiát szeretnék, de gyorsan. Ehhez kérném a tanácsaitokat. Hova? Kihez forduljak? Mindenhol várni kell hónapokat? Na és az ár és a gyakorlottság sem az utolsó szempont. Már rég óta szeretném, nem fogom meggondolni magam.


Előre is köszönöm ha tudtok valakit tanácsolni.

Gratulálok és sok örömet kívánok azoknak, akik már túl vannak rajta.

699. ogiro (válaszként erre: 691. - Mmtt)
2015. febr. 22. 13:17
Remélem nem bánod meg.
698. mmtt (válaszként erre: 697. - Kdzsi)
2015. febr. 21. 17:19

A cikkben szereplő statisztikai adat - nevezetesen, hogy 2009 és 2013 között 44 vasectomiát végeztek Magyarországon - szerintem gyanúsan kevés. Éves szinten kb. 10, még a kevésnél is kevesebb.

Legalábbis a doki nekem azt mondta, hogy 2-3 havonta szokott lenni 1-1 eset az itteni urológiai osztályon (megyeszékhely, ráadásul kis létszámú megye). Ha éves szinten öttel számolunk, továbbá megyénként csak 1 kórházzal (mivel nem minden intézményben van urológiai osztály) + budapesti kórházak + magánklinikák, akkor éves szinten bőven 100 feletti esetnek kellene lenni. És akkor még szűken is számoltam. Na, de statisztikai adatok ide vagy oda, tény, hogy így is, úgy is kevés ez a szám. Ennek fényében kifejezetten kellemesen csalódtam, hogy gyakorlatilag minden rendű-rangú egészségügyi dolgozó, akivel kapcsolatba kerültem, pozitívan állt hozzám, és nem úgy tekintettek rám, mintha a Marsról jöttem volna.

697. kdzsi
2015. febr. 21. 13:17
696. Arkhan
2015. febr. 21. 02:52
Hali. Érdeklődnék, hogy a vasectomia korhoz kötött, mint a nőknél a hasonló műtét vagy sem?
695. M1972 (válaszként erre: 691. - Mmtt)
2015. febr. 20. 10:21
Ugyanúgy működik minden mint előtte, a hegek is szinte teljesen eltűnnek. Annyi, hogy nekem amikor csinálták kimondottan fájdalmas volt. Csodálkoztam is, hogy beadott a doki 2 Lidocain injekciót, aztán a következő pillanatban már vágott. is. Nem mondom, hogy kellemes volt, deki lehet bírni.
694. mmtt (válaszként erre: 693. - Le Bono)
2015. febr. 20. 08:26
Köszönöm!
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook