Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Spermavezeték elkötése (vasectomia) fórum

Spermavezeték elkötése (vasectomia) (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
753. lexolonik (válaszként erre: 752. - Lexolonik)
2017. máj. 18. 23:45

lexolonik@freemail.hu

Vagy privátban is jöhet

2017. máj. 18. 23:35

Üdv!


E-mail-ben meg tudnátok osztani velem a külföldi vagy esetleg a hazai klinikákat ahol végeznek ilyen műtétet? Nem untatnálak Titeket az életem szánalmas történeteivel, de több mint 10 évre visszanyúló, megalapozott döntés lenne a beavatkozás.

Jól jönne egy kis segítség ebben. Nem értem, hogy a hazai jogszabályok milyen jogon szólnak bele az életembe?!

10 évnyi rettegés zárulna le ezzel.


Köszönöm

2017. ápr. 26. 10:42

Nos sokat olvasgattam külömböző forumokon s eléggé sok elkeseredet leveleket,.. amiből mindenki külföldre ment megmütetni stb stb.

Nos akkor figyelmetekbe ajánlok pár dolgot ha ilyen döntésre kerültök.

Elöször a kitartás nemcsak neten kell keresni felkell kerekedni s nemártana ha szeméjesen is elmenétek egy két ithoni urologushoz(magénrendelő)Informálodni!!!Nembiztos az elsöre várt infot kaptok lehet harmadik is.

Nos 2 gyerekes apa vagyok s 2015 Májusába történt meg a beavatkozás akkor 35 éves voltam.


Hosszas keresgélés olvasgatás s telefonálgatás után(kb 2 honap) személjesen is elmentem egyhez miután idöpontot kértem.

Magánrendelöjében fogadott s a konzultácios dija vizsgálattal együt 10 ezer volt megbeszéltünk mindent .Kellet várnom egy honapot .Nos a beavatkozás a korházban történt aholl bekellet fizesek 40 ezret. aztán 8 nap után varatszedés s. végül kontrol laborvizsgálat ami 11-12 ezerbe kerül (magánrendelő) Mindössze 60 ezerbe került .S mai napig minden rendben müködik!


Mindenesetre ha alaposabban belekerestek akkor észreveszitek hogy ugyanaz a szolgáltatásért külömbüző összegeket elkérnek volt ahol 86 ezret volt ahol 167 ezret .

Nem egy lepukadt hejről beszélek egy elég komly dologról s az orvos sem egy zöldfülü ! DE ne feledjétek mig csak olvasgattok s telefonálgattok kis eséj az megint más szemtől szembe az orvossal (nem recepciós s ápolóval beszélni).Egyz Urologus-Andrologus tud segitenni .

Semilyen kifogásom nemvolt .De ha olyat szeretnétek hogy közben maszirozák a valaid stb stb akkor menjetek csak.


Nos ez egy ellenpélda .

2016. nov. 30. 13:09
Az említett bécsi klinikán ( konkrét nevet persze nem írok , mert az reklámnak számítana ) a műtétnél nincs ilyen több hónapos várakozás mint itthon. Az ár 200 + 600 + 50 Euro ( total 850 Eur ) , és a következő tételekből tevődik össze : 200 yuró az előzetes ( kb 20 perces ) konzultáczió a dokival 600 yuró maga a műtét és 50 yuró a spermiogramm . A doki angolul és németül tud , szal nem árt ha te is beszéled valamelyiket . Két feltétel van csak : az egyik a betöltött 25. életév, a másik meg az hogy a konzultáció ( és a szándéknyilatkozat aláírása ) illetve maga a műtét között minimum 3 napnak ( nap , nem hónap ) kell eltelnie . Hihetetlenül profi és rutinos a doki, csak vasectomiából napi 2-3 at végez ( a többi műtét mellett ) . Mindezek ellenére mégsincs az embernek "futószalag" fílingje , végtelenül kedvesek és profik , a váróterem is tök nyugalmat áraszt. Fél óra alatt megvoltunk, kb kb negyedóra mindkét oldalt és abszolút nem fájt semmi. A seb eleve pici ( no scalpel ) és kb két hét mulva már be is gyógyult . A spermiogrammot 3 hónap mulva csináltattam meg és full negatív lett . Tök boldog vagyok azóta , hihetetlen megkönnyebbülés hogy a " nemkívánt terhesség" nevű Damoklész kard többé nem lóg a fejed felett amikor szeretkezel a pároddal , nincs "balesetveszély" . Kb olyan mint amikor egy omlásveszélyes, életveszéyes, robbanásveszélyes bányát bezárnak - és a helyén megnyílik a vidámpark. Nem bántam meg semmit, NYOMÓS OKOM volt rá hogy meddősítsem magam , több év alatt megrágott, megérlelődött döntés volt ez. És nem érdekel azok véleménye akik elítélnek emiatt . Ha az embernek 18 évesen joga van szavazni, kötelessége katonaként szolgálni a hazáját, köteles adót fizetni , akkor ugyan miért ne lehetne felelős, átgondolt döntéssel sterilizáltatnia magát ? Akiknek itthon jogilag " bezárult" az ajtó, irány Bécs !!
2016. nov. 30. 11:15
Harmincas, gyermektelen pasi vagyok, és életem legjobb döntése volt a vasectomia. Sztem is hadd döntse már el mindenki saját maga hogy akar-e gyereket vagy sem. Engem a negatív szülői példák (3 gyereket csináló, de gyerektartást elsumákoló, agresszív apa, lusta, idegbeteg és vallásőrült anya) ösztönöztek erre a lépésre, illetve a katasztrofális anyagi helyzet ( vidéken ahonnan származok, semmi melólehetőség nincs, kénytelen vagy Pestre költözni, de ott meg mindent elvisz az albérlet ) . 2010 re érlelődött meg bennem a gondolat hogy sterilizáltassam magam. A pesti albi szobám fizetése mellett csak nagyon kis összeget tudtam félretenni a vasectomiára, ezért TÖBB ÉVBE telt összegyűjteni a 200 lepedőt, amennyiért ITTHON megcsinálnak . 2013 közepére lassan összegyűlt a pénz a malacperselyemben , erreföl év végén de facto betiltották , ellehetetlenítették itthon a vasectomiát .Így elkezdtem külföldi magánklinikákat keresni és találtam is egy urológiai klinikát Bécsben. Igaz kb 80 000-rel többet kóstál odakint a műtét mint idehaza, ezért még 9 hónapig kellett kuporgatni, de végül meglett a pénz. 2014 közepétől BOLDOG MEDDŐ férfi vagyok és nem bántam meg semmit. Egy olyan országban élünk ahol a gazdagok MINDENT elvesznek a szegényektől és a gyerekcsinálást is csak azért várják el az embertől hogy legyen éhbérért dolgozó rabszolga aki még tovább növeli a gazdagok vagyonát. Az én gyerekem NEM LESZ 3 műszakban minimálbérért robotoló rabszolga a maszekoknál , az tuti. Herótom van a "kis trónörökös" dumától is . az én gyerekem ugyse trónt örökölt volna tőlem hanem keserű szegénységet, munkásszállóról egészfizutelvivő albérletekbe, albérletekből munkásszállókra való vándorlást, tasakos levest, minimálbért, megaláztatást, napi 1200 Ft kosztpénzből való vegetálást, kizsákmányoló, terrorizáló főnököt és mindez ellen semmit sem tevő, sőt ehhez aktívan asszisztáló állam bácsit. Hát kösz , NEM, NEM és NEM !!!
748. Laccx (válaszként erre: 740. - DDaddy)
2016. nov. 23. 19:15

Szia DDaddy,


Köszi a tippet, majd utánanézek. Ha már választani kell a szlovák és az osztrákok között akkor én is az utóbbira szavaznék. Nem olcsó, de ha már az ember erre szánja el magát akkor nem az a 200 Eurós különbségen fog múlni. Még mindig olcsóbb mint egy becsúszott gyerek ...

Általánosságban számomra teljesen megdöbbentő hogy micsoda megbélyegzés és közutálat tárgyává válik az ember amikor nem akar megfelelni az átlag számára az élet értelmét szimbolizáló családalapításnak, hanem felvállalja hogy nem akar gyereket. Mély megvetés, értetlenség, félelem - pánik a legtöbb arcon: miaaazzhoggy? majd úgyis megbánod, biztos nem gondoltad át. Oltári :) Félreértés ne essék, én senkit sem akarok erről lebeszélni és örülök ha valaki boldogságot talál a családjában, azonban mindezt az értékrendet vagy ízlésvilágot ráerőltetni a teljes népességre borzasztó nagy butaság, egyben felelőtlenség. Vannak sokan akik bár görcsösen vágynak a családra, gyerekre teljesen alkalmatlanok a szülői szerepre. Továbbá vannak olyanok is akikre meg ráerőltetik ezt a jószándékú anyósok, rokonok, barátnők addig addig duruzsolnak míg a delikvens beadja a derekát, hiszen ki merne beleavatkozni a "természet rendjébe" vagy ellenkezni az "élet értelmével"? A gyerek az kell, a gyerek az muszáj és más lehetőség már nem is létezik. Ismerettségi körömben is megdöbbentően sok a becsúszott gyerek, vagy az olyan gyerek akit csak az egyik fél akart hiszen a másik fél úgyis "beletörődik, "majd megjön az esze és belátja hogy milyen igazam volt". Ezek aztán hamar válással végződnek ami természetesen a gyerekek lelki fejlődésére is hátrányos hatással van. Mindenki meg tud csinálni egy vagy több gyereket, de azt eltartani és becsülettel felnevelni már csak nagyon kevesen. Az én eddigi tapasztalataim szerint kb 20-30% képes erre, a többinek fogalma sincs mit vállalt be és csak addig lát hogy milyen plüssállatot vesz majd a gyereknek, de fel sem méri hogy ez egy 20 éves feladat óriási felelőséggel, rengeteg buktatóval és áldozattal. Majd amikor ezekkel szembesül, gyorsan lefarol. Meglepő ...

Én 35 éves vagyok, rossz családi háttérrel illetve mintákkal ezért bennem világ életemben fel sem merült a gyermek iránti vágy vagy igény. Nem akarom én senkinek sem megmutatni hogy jobb apa lennék e mint a saját apám, mert nem érdekel. Nem, nem fogom meggondolni magam hiszen ez az én döntésem és nem egy nőé vagy a mamáé vagy a papáé. Sok barátnőm és kapcsolatom volt, de egyszer sem merült fel bennem hogy bármelyik hölgytől gyereket akarnék. Az exeim akik ezt erőltették volna ma már mind egyedülálló anyák és csak sajnáltatják magukat hogy a gyerek miatt nem jut elég idő az önmegvalósításra. De hát könyörgöm, ők akarták ennyire akkor hogy lehet a gyerek hibája? Nem vagyok hajlandó félni és rettegni attól hogy mi lesz majd ha ... ezen már túl léptem szerencsére. Az én értékrendemben sokkal rosszabb lenne egy nem tervezett gyerekről muszájból gondoskodni, meg az anyával pereskedni mint hogy azon izguljak hogy majd 70 évesen ki fog engem eltartani vagy sem. Fel kellene fogni hogy ízlésről és érzelmekről kár vitatkozni, az egyik embernek ez az élete értelme míg a másiknak ez egyáltalán nem életcél. Nem kell erőszakosan téríteni a másikat, beterelni minden hitetlent a családalapítás szent akoljába csak azért hogy életünk nagy értelme ezáltal magasabb önigazolást nyerjen. Tessék végre elfogadni hogy egyik fél sem jobb a másiknál, senkinek sincs joga erkölcsi elefántcsonttornyokból prédikálni pusztán azért mert az ő világnézete, az ő életének az értelme populárisabb mint másoké.

Én már döntöttem , ez az én saját döntésem amivel senkinek az ég adta világon nem kívánok megfelelni. Volt 35 évem erre, láttam több száz családot, gyereket, (válást) és minden ehhez kapcsolódó problémát valamint örömöt ami alapján tökéletesen el tudom dönteni hogy ezeket a mérlegre téve melyik irányba billen el a nyelve. Felnőtt emberek vagyunk, könyörgöm!

747. Lpeter (válaszként erre: 746. - IcalG)
2016. szept. 30. 16:35

Szia! Kérek szépen kontaktot Szlovákiába és Bécsbe.

Köszönöm!

746. IcalG (válaszként erre: 743. - 456f85054e)
2016. szept. 28. 07:06
Szia, a Bècs-Szlovàkia vonalon mozogj, hacsak nem akarsz baromi sokàig vàrni. Előbbi nettó 600 eur-tól működik kb., viszont az első vizsgàlat utàn kèt hèttel mâr meg is csinàljàk. Szlovàkiàt làtod alàbb, ott kedvezőbb az àr. Nyugodtan kèrdezz bàrkit innen, szívesen segítünk kontakttal/tapasztalattal. Èletem legkönnyebb szívvel kiadott összege volt, csak az bànom, nem intèztem koràbban:)
745. VEE1 (válaszként erre: 743. - 456f85054e)
2016. szept. 22. 20:44

Most szembesülhettél azzal, hogy – miután tizenéve minden 18 év feletti korlátozás nélkül dönthetett erről a műtétről, persze hosszú gondolkodási idő után – ebbe az intim dologba pártunk és kormányunk súlyosan beleszól.


Persze mindez azért történt, hogy engedjenek a szatelit pártjuknak, akik farizeus módra akarják a magánéletet is befolyásolni. És sajnos elérték ezt a butaságot, pedig a teljes nyitottságot, a megkötés nélküli lehetőséget nem buta emberek, hanem tekintélyes alkotmánybírók hozták meg.


Szóval vagy külföldre mész elvégeztetni, vagy vársz két évet. Csak nehogy addig felvigyék az alsó korhatárt 60 évre...

744. cserépkályha (válaszként erre: 743. - 456f85054e)
2016. szept. 13. 18:16
Betöltött 40 év vagy 3 gyermek szükséges hozzá. Vagy egészségügyi indok, az nincs korhatárhoz és gyerekszámhoz kötve.
2016. szept. 13. 13:19

38 éves férfi vagyok, 2 gyerekkel. Lehetséges a műtét? Valahol azt olvastam 40 év és 3 gyerek kell.

Ez a magánrendelőkre is igaz? Ha nem, akkor valaki tud olcsó magánrendelőt? Köszi!

742. maawin
2016. jún. 15. 08:55

Üdv mindenkinek!


Három gyermekes 43 éves édesapa vagyok. A párom sajnos nehezen viseli a fogamzásgátlókat, én meg a gumit.

A magyar tortúrától elment a kedvünk mivel az állami rendszer katasztrofális. Itt nem csak a várakozási időre gondolok, hanem az orvosok rutintalanságára. Több dokival beszéltünk (ismeretség révén), szinte mindegyik elmondta, hogy több éve nem végzett ilyen műtétet, de egész praxisa során talán pár darabot.

Mi Szlovákiába mentünk ki ott találtunk klinikát aki 30 nap várakozás és 399+15 (szövettan)euro ellenében elvégzi.

Van Pozsonyi és Lévai címük, a személyzet egy része beszél magyarul, de a műtétet végző orvossal angolul tudtam "beszélgetni".

Az alkalmazottak kedvesek, segítőkészek, még azok is akik csak szlovákul beszélnek.

A műtét nekem helyi érzéstelenítéssel történt és egy órás volt.

Az élmény friss mert ezt a bejegyzést a tegnapi műtét utáni pihengetés közben írom. :)

Ha valakinek tudok segíteni akkor privátban nagyon szívesen leírok mindent.

Az e-mail címem: tudun670@gmail.com

741. WéZé
2016. jún. 14. 12:02

Sziasztok!


Megtörtént...

40 elmúltam, 5 gyermek

Már a legújabb magyarországi törvények szerint:

- Döntés, bejelentkezés, nyilatkozat az andrológián,

- fél évre rá megerősítés,

- fél év múlva (vagyis egy évvel az első nyilatkozat után) "műtét",

/A beavatkozás kicsit vacak volt, után kb. egy hétig "diszkonfort" érzés, pici kényelmetlenség.

Fájdalom nem igazán volt./

- a beavatkozás után kb. két(-három) hónappal spermavizsgálat (én még ez előtt vagyok), igazolás kiadása, ha minden OK, ha nem, akkor pár hónap múlva újabb spermavizsgálat.


Mit mondjak? Tudom, hogy megérte...


Ja, az ára Magyarországon: 106.000,- HUF

(nem térítéses betegellátás)

De, ha tudsz szerezni igazolást bőrgyógyásztól, latex-allergiáról, s a feleséged is a nőgyógyászától, hogy nem szedhet hormon tartalmú fogamzásgátlót, akkor elvileg térítésesen elvégzik.

/Más kérdés, hogy mennyit fizetsz egy ilyen igazolásért... :) /


Ha kérdésed van, szívesen válaszolok (akár privát módon is). Tudom, hogy segítség, biztatás, tanács nélkül sokkal nehezebb nekivágni.

740. DDaddy (válaszként erre: 739. - 4a4b)
2015. okt. 3. 21:45

Tisztelt Uraim, Kedves Holgyeim!


En ma estem at a kis beavatkozason... Becsben! Szerintem Magyarorszag vasectomia szempontjabol "felejtheto", legalabbis az en tapasztalataim itthon negativak voltak. (3,5 eve csinaltam mar egyszer egy budapesti nagyon hires nagyon draga maganklinikan, elvileg sikeresen... 10 honap mulva azonban kiderult hogy termekenyebb lettem mint a beavatkozas elott voltam! Egyszoval valamit nagyon elb@szott a doki, mert meg ha spontan rekanalizacio is tortent, sztem az is a nem megfelelo mutet miatt johetett letre)

Leirom majd a tortenetet reszletesen is valamikor, most azonban csak a becsi klinikat szeretnem javasolni mindenkinek, aki gyors es profi beavatkozast szeretne.


A hely neve pro:man ambulancia. (www.prowoman.at). A klinika ketfele beavatkozast vegez, immar hosszu evek ota: holgyek reszere terhesseg megszakitast (ezt pl. egy nagyon kimeletes, vakumos technologiaval is csinaljak boditasban), ilketve urak reszere vasectomiat.


Ami fontos, hogy az u.n. Non scalper vasectomy eljarast alkalmazzak, mely soran nem ejtenek szikevel vagast a herezacskon, hanem borfeszitest es erzestelenitest kovetoen egy apro hegyes eszkozzel egy kis lyukat nyitnak a boron, majd ezen emelik ki a vezeteket, amin utana ugyanugy elvegzik az elkotest, kimetszest. Vezetek vegek utana vissza a helyukre, majd ugyanazon az egy lyukon kiemelik a masik oldali vezeteket is es elvegzik azon is a muveletet.

Verzes szo szerint nulla! A bornyilas utana magatol zarodik es osszeforr, tehat nincs varrat es kesobb varrat szedes sem!

Az egesz eljaras elokeszitessel es erzestelenitessel egyutt 20 percen belul megtortent. Tavozas azonnal, nem kellett meg rovid megfigyelesre sem ottmaradni Az orvos hihetetlenul kedves es elkepesztoen profi volt.

Talan nem veletlenul, ugyanis ezen a helyen tobb, mint 10.000 vasectomiat csinaltak mar eddig.

12 het mulva kell az elso, majd egy honapra ra a masodik sperma vizsgalatot elvegezni.


Ausztria, Becs, illetve a pro:woman (pro:man) elonye a fent leirtakon tul az, hogy liberalisabb orszag leven tulajdonkeppen semmilyen korlatozas, szabalyozas nincs a beavatkozassal kapcsolatban. Mindossze a 22. betoltott eletev a feltetel. Ezen kivul mindenki ugy rendelkezik a testevel, ahogy akar. Nincs tobb honapos varakozasi ido, 40. betoltott ev, az is csinalhatja akinek egy gyereke sincs! Nem hiaba, ilyen egy normalis modern orszag! Termeszetesen holgyek eseten az abortusz szinten hasonloan lazan szabalyozott, eszuk agaban nincs neheziteni szerencsetlen "kenyszerhelyzetben" levo nok dolgat!

Kb. 1-2 hetre elore tudnak idopontot adni, angolul is lehet veluk kommunikalni, illetve minden szukseges tajekoztato anyagot adnak. Helyszinen a beavatkozas elott az orvos konzultalt meg velem, mas elozetes vizsgalat nem volt szukseges. (1 oldalas kerdoivet kellett meg kitolteni)


Egy dolog lehet csak kerdeses sokak szamara, az ar.


850 EUR, mely magaban foglalja a kesobbi ket spermiogram vizsgalat arat is. Szerintem az itthoni arakhoz de foleg az ostoba korlatokhoz es varakozashoz kepest nem olyan durvan draga, foleg ilyen szaktudas es szolgaltatas minoseg mellett.


Szerintem nem erdemes tovabb "tokolnie" itthon senkinek. Hajra Uraim!

739. 4a4b
2015. júl. 19. 22:38

Sziasztok!

Én is szeretnék segítséget kérni, mind hely illetve orvos, mind a gyorság tekintetében! Ha valaki tud legyen szves küldeni privit!

Köszi előre is. Üdv:

738. albertus (válaszként erre: 735. - Mmtt)
2015. júl. 14. 09:53

sziasztok,

37 éves, 4 gyermekes családapa keres jókezű orvost a témában, akit bátran ajánlanátok. Tudtok gyors megoldást? Előre is köszönöm a segítséget, tapasztalatokat!

737. vigyori:) (válaszként erre: 736. - Buvolo)
2015. máj. 21. 01:16

Mi is végigjártuk, és sajnos 4 gyerekkel 40 felett is ki kellett várjuk az időt... (lehet ha van sok sok pénzünk nem kellett volna várnunk, de nem volt)

Ha kell rendes doki olcsón, szívesen megírom priviben! (Bp.-i kórház és főorvos, kb 60 ezer hivatalosan)

736. buvolo (válaszként erre: 735. - Mmtt)
2015. máj. 8. 09:30

Sziasztok!

Hasonló cipőben járok, mint Zacsi és Műszeres.

39 éves ,3 gyermekes családapa vagyok, több gyereket már nem szeretnénk.Régóta ellendöntöttük a "beavatkozást" ami most aktuális. Tudtok gyors segítséget? Előre is köszi!

735. mmtt (válaszként erre: 734. - Xxyy123)
2015. ápr. 28. 09:40
Privi ment. (fórumos)
734. xxyy123
2015. ápr. 27. 18:47
Ostobaság az 1 éves várakozási idő! Tud valaki erre megoldást? Megköszönném!
733. M1972 (válaszként erre: 715. - VEE1)
2015. márc. 19. 23:02
Nos: előrebocsátom, a következőkben leírtaknak semmi köze a valósághoz ;-) de van egy mondás. ha valamit nem tudsz megoldani pénzzel, oldd meg sok pénzzel. Ezzel nem azt állítom, hogy láttam már olyat, hogy az orvos a magánrendelésén történő megbeszélés után visszapapírozta a dolgot, pár aláírás, dátum visszamenőleg stb. és kb. 1 hét múlva múlva megvolt a műtét. Persze mindenki tudja, hogy Mo.-on ilyen nem fordulhat elő.
732. mmtt
2015. márc. 18. 23:28

Sziasztok!

A beavatkozás utáni első kontroll - 1 hónap után - nullás eredményt (azoospermia) hozott. Az orvosom nagyon biztos a dolgában, szerinte nem szükséges további ellenőrzés, mondván: nincs mit ellenőrizni.

Kérdeztem, hogy ha bármi oknál fogva mégis újra átjárható lenne valamelyik vezeték.....itt azonban ironikusan, kis mosollyal kísérve félbeszakított: - Ne reménykedjen!

Szóval magabiztosságban nem volt hiány, persze ettől függetlenül majd máshol, máskor megejtek egy újabb kontrollt, hogy én is biztos legyek a dolgomban.

Ha jól emlékszem itt a fórumon "csak" olyat olvastam, hogy két egymást követő ellenőrzés során előbb csökkent szám, majd ezután emelkedés következett.

Olyat viszont nem, hogy nullás eredményt követően az újabb ellenőrzés katonákat mutatott volna ki? Járt így közületek valaki? Vagy megbízható forrásból értesültetek ilyen esetről?

731. vigyori:) (válaszként erre: 711. - Zacsi)
2015. márc. 18. 14:00
Írtam privit!
730. 099c0bed40 (válaszként erre: 729. - Le Bono)
2015. márc. 18. 04:49

Naná hogy tudunk beszélgetni, nos a két anyag valóban máshonnan származik és a rendeltetése sem egyforma viszont mindkettő adományozása nemes cselekedet,le a kalappal.

Vért én is adtam már több ízben, jólesik a tudat hogy az ember képes máson segíteni.

De ezt az ilyen ogiro( ha jól írom a nickjét) félék nem értik, náluk annyiban merül ki az élvezkedés hogy feljönnek a fórumra kötekedni és minél többen támadják őket annál jobban élvezik hogy ők vannak a középpontban.

Szegény ember lehet az akinek csupán efféle élvezetek jutnak....

729. Le Bono (válaszként erre: 726. - 099c0bed40)
2015. márc. 17. 21:51
Köszönöm, hogy mint szakértö hiszel nekem:) Még jó, hogy mi tudunk inzultálás nélkül beszélgetni:) Nem csak, hogy spermabankba tetettem félre a biztonság kedvéért, hanem megkérdezték, hogy lennék-e anomim donor olyan családoknak, akiknék az apa steril. Es adtam, mint ahogy vért is adtam - csak nem ugyan onnan vették le...:)))
728. csgybzs (válaszként erre: 725. - Ogiro)
2015. márc. 17. 12:36

Troll vagy!


Nem hazudik!

727. Misaki Itó (válaszként erre: 723. - Le Bono)
2015. márc. 17. 12:02
Valahogy így!
2015. márc. 17. 11:56
NEM hazudsz, úgy van ahogy írod!
725. ogiro (válaszként erre: 723. - Le Bono)
2015. márc. 16. 21:38
Hazudsz!
2015. márc. 16. 12:24
Szia, ez a jól bevált gyakorlat de aki ellene lázít annak hiába mondasz bármit.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook