Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


1451. borcsok1 (válaszként erre: 1449. - Szikati)
2011. jan. 27. 08:56
Dehogy akarlak lebeszélni nyílván kis mennyiségben nem okozz nagy gondot,csak a pontosság kedvéért irtam,hogy azért tudjátok nem egészséges bárki bármit is mond,gyarlóak vagyunk nem lehet tökéletesen táplálkozni.de persze a cél ez kellene hogy legyen:)
1450. 860b613086 (válaszként erre: 1449. - Szikati)
2011. jan. 27. 08:53

a kávét kókusztejjel higítod vagy csak natúrban iszod?

még egy kérdés!még jómúltkor készítettem kókusztejből kakaót, de gyanítom, hogy az arányokkal valamit eltoltam, mert ihatatlan lett :D valamerre olvastam, hogy a kókusztejet vízzel lehet/kell higítani? Erről tudtok valamit?

1449. szikati (válaszként erre: 1446. - Borcsok1)
2011. jan. 27. 08:46

Akár ezerszer is leírhatod ezt, a reggeli és ebéd utáni kávécskámról nem tudsz lebeszélni.

Nem vödörszám iszom, ennyi szerintem nem ártalmas, sőt!

Mellesleg korábbi főnöknőm tényleg kávéfüggő volt, igazi munkamániásként egész nap csak kávén (6-8 adag) és cigin élt, enni "nem volt ideje".

De ma is él és virul.

1448. 860b613086 (válaszként erre: 1447. - Borcsok1)
2011. jan. 27. 08:07

Jó reggelt!

úgy döntöttem belevágok a dolgokba,remélem együtt könnyebb lesz, kár, hogy nem találtam rá január elején erre a topicra, tuti nem hagyom abba:)

A héten nem biztos, hogy minden reggelem paleora sikerül,fokozatosan szeretnék átállni...

Igen, engem mostanában egyre inkább foglalkoztat, hogy melyik ételcsoport kb. mennyi tartózkodik a gyomorban, mire mit szabad enni.

Mégegyszer köszi, hogy jöhetek közétek:D

1447. borcsok1
2011. jan. 26. 22:13
Gyümit mindig lehet enni aki azt mondja ne egyél este az sarlatán,az a nem mindegy mivel eszed ha a sok szeméttel akkor megerjed benned ,csodálatosan meggyógyulna sok cukor beteg ha csak gyümit és zöldet enne,de majd pár év múlva amikor majd jönnnek ki erről tanulmányok akkor gondoljatok rám,anno Bicsérdy csodálatos dolgokat ért el a természetes táplálkozással és a böjttel,Gerzson diéta is ragyogó persze az is finomodott már de ott is a bió vegyszermenets természets gyümik,zöldek szerepelnek a természet a legnagyobb gyógyitó.Ki kell várni bizonyos időt ételek között ez is egyfajta tudomány,persze ha zabálunk mindent összevissza megrágás nélkül zsákutcába járunk:(
1446. borcsok1
2011. jan. 26. 22:06
Na a kávénál álltunk meg de igazából nem akarok itt prédikálni,csak azon csodálkozom hogy miért nem lehet azt az egyszerű tényt megérteni,hogy a kávé nem kell nekünk az csak egy szokás ami jót tulajdonítnak neki az csomó más dologba is meg van ami egészséges.Ha valaki soha nem iszik kávét firss lesz, mikor kipihent. Ha valaki iszik, akkor azt a kevés frissességet, ami a kávé után még megmaradt, rövid időre kirabolja a testéből utána visszazuhan megint a kimerültségbe. Vagyis a kávé gyorsan kizsigereli a testet. Az a pillanat, mikor hatni kezd, mint minden drog, elfeledteti az emberekkel azt a levertséget és üresség érzést, ami utána sokáig vele lesz.Az égett szénhidrát, vagy növényi részek, mint tudjuk, akrilszármazékká, (azt hiszem, akrilamid) setpusztító és rákkeltő anyaggá válnak. Tehát a kávé élvezeti cikk és nem egészséges cseppet sem ezt higyétek el!
1445. HViki
2011. jan. 26. 20:28
Igen, a gyümölcs az nem gyorsan felszívódó szénhidrát, de ettől függetlenül, ha nem akarsz reggelente gyümölcsöt enni, akkor ne egyél. Persze, ha a gyümölcs levét kifacsarod, vagy lekvárként eszed már az lesz. Sőt, igazából az aszalt gyümölcs is rosszabb választás a frisshez képest.
1444. szikati (válaszként erre: 1442. - 860b613086)
2011. jan. 26. 20:23
Én még nem vagyok nagy paleoszakértő, de utána lehet olvasni, hogy mely édességek fogyaszthatók. Úgy tudom, a gyorsan felszívódó szénhidrátok kerülendők. A gyümölcsök nem ilyenek. Ha rááll a szervezeted erre a táplálkozásra, pozítívan reagálhat az inzulin problémádra is, legalább is Szendi Gábor honlapján a beszámolók erről tanúskodnak.
1443. HViki (válaszként erre: 1437. - 860b613086)
2011. jan. 26. 20:20

Szia Bree!

Mindenki másképp éli meg az átállást. Nekem is sokszor jelentkezett az édesség-ehetnék. Ez valószínüleg az inzulin-rezisztencia következménye, de szerencsére a paleóval ez szépen fokozatosan elmúlik. :)

Mint már jó néhányszor beírtam ide, én a csoki-édesség hiányomat az alábbi módon oldottam meg.

Néhány jó érett banánt összenyomkodtam villával és natur kakaóport kevertem bele. Nekem bevállt. Volt, hogy naponta ettem az elején. :) Most már nem hiányzik egyáltalán.

A fogyás be fog indulni, de türelem kell hozzá.

1442. 860b613086 (válaszként erre: 1441. - Szikati)
2011. jan. 26. 20:12

Nekem annyiban nehezíti a dolgomat hogy inzulinrezisztenciám van, így sajna nem minden gyümölcs jó nekem(pláne aszalt gyümölcs) pl. reggelire nem ehetek gyümölcsöt....

de próbálkozom, krumlpit,rizst, tésztaféléket nem tudom mikor ettem utoljára, a kenyér lemondással sincs nagy bajom, csak az édesség a mumus :D igaz abból legalább cukormenteseket eszem, ettem...

1441. szikati (válaszként erre: 1437. - 860b613086)
2011. jan. 26. 20:08

Szia! Én is január elején vágtam bele, és eddig minden nehézség nélkül tudom folytatni. Nincs édesség utáni vágyam, előtte azért lecsúszott egy kis csoki vagy egyéb édesség (persze nem sok, mert erre azért vigyáznom kellett). Én pont azt élvezem a paleoban, hogy jól érzem magam, teljesen megszűnt az a diszkomfort érzés, ami eddig az emésztőrendszeremet jellemezte.

A nasival azért vigyázni kell, szerintem ne hagyd el az aszalt gyümiket, csak fokozatosan csökkentsd a mennyiséget.

1440. Tücke (válaszként erre: 1438. - Szikati)
2011. jan. 26. 20:01
én a csokival nagy áldozatot hoztam :D a tönbbi rántott dolog meg klenyér meg ilyenek nem fontosak de a csoki.......
1439. Tücke (válaszként erre: 1434. - D82f1e2683)
2011. jan. 26. 20:00
kicsit szétszort vagy ma nem???
1438. szikati (válaszként erre: 1431. - D82f1e2683)
2011. jan. 26. 19:58
Érdekes, én nem érzem lemondásnak, sőt ellenkezőleg, egy csomó új dolgot ismerhettem meg, új ízeket, új kombinációkat. Nem mondom, hogy nem szerettem a tésztaféléket, a rizst, de jól megvagyok nélkülük. Sohasem érzem, hogy éhes lennék, és nagyon hiányozna valami, amit régebben szerettem. És ha megkínálnak valamivel, ami nem paleo, akkor nem azt mondom, hogy ezt én nem ehetem meg, mert tilos, hanem azt, hogy ilyet én nem eszem, és kész (mert úgy döntöttem, hogy ezt a táplálkozási módot követem).
1437. 860b613086 (válaszként erre: 1436. - 24acda3957)
2011. jan. 26. 19:42

Sziasztok!Remélem nem bánjátok ha írok...Egy ideje kacérkodom a paleo táplálkozással, január elején el is kezdtem(egyből a közepébe semmi tej/gabona,stb.), kitartottam 2hétig és elbuktam....annyiban "jobb", hogy a bukást nem úgy kell érteni, hogy cukros-lisztes dolgokat eszem, pár éve nem eszem ilyeneket,illetve sokat sportolok. Szeretnék hozzátok csatlakozni, ha nem bánjátok, erőmerítés céljából:)

Viszont, ami többnyire megnehezíti valamennyire az átállást, hogy nagyon édesszájú vagyok, már az elején is aszalt gyümikből, magokból ettem egy rakatot, ami gondolom megnehezíti a fogyást.Ezt ti hogyan küszöbölitek ki?

Elsődleges célom a fogyás, 6-7kg-tól szeretnék megszabadulni, illetve a cél elérése után is tovább tartani az életmódot,mert tisztában vagyok vele, hogy ez egy életstílus, életmód és nem fogyókúra... röviden ennyi:)

2011. jan. 26. 19:27
Hihetetlen, hogy mennyire nem terjedt el az egészséges táplálkozás szükségessége még a mai fiatal szülők körében sem.Tehát a most felnövő generáció is cipelni fogja szüleik és nagyszüleik betegségeit.PL:: Egyik kis tanítványomnak a nővére egy csokis zacskós muffint hozott testvéri szeretetből. Én pedig beszóltam, hogy ezt kár volt. A gyerekek pedig elkezdték, hogy ez finom!!! Csokival van töltve. Az orvos anyuka minden reggel az osztályban reggelizteti a kisfiát, a büfében vett nyalánksággal. Csináltam egy rögtönzött közvéleménykutatást, hogy a családok mit gondolnak az egészséges ételekről.Az eredmény lesújtó. Annyit elértem, hogy szülinapi köszöntésre gyümit, müzliszeletet, vagy magot hoznak.De a kollegák is csak keseregnek, de semmit sem hajlandóak tenni önmagukért. Nem mondanak le semmiről.Bocsi, hogy ilyen hosszú voltam, de felüdülés köztetek lenni, akikkel hasonló a felfogásunk a táplálkozás és egészség kapcsolatáról.
1435. HViki (válaszként erre: 1434. - D82f1e2683)
2011. jan. 26. 18:52

Persze, azért is írtam, hogy durva lett a hasonlat.

De a lényeg, hogy a jó irányú változtatást folytatni kell.

1434. d82f1e2683 (válaszként erre: 1433. - D82f1e2683)
2011. jan. 26. 18:25

Ezt...elfelejtettem befejezni. :))


Szóval ezt folytatni kell, nincs az a csoki vagy rántott husi, ami megéri. :)

1433. d82f1e2683 (válaszként erre: 1432. - HViki)
2011. jan. 26. 18:05

A legtöbb függőség azért a környezetünkben lévő emberek életét is tönkreteszi, legyen az drog, alkohol és a dohányzás (ez utóbbi azért nem olyan durva, de pl. esetemben nem bírom a füstöt, se a cigiszagot - a párom próbálkozott, de csak veszekedés volt miatta, végül feladta).


De azért egy tábla csokival nem ártok senkinek. :)) Bár ha nagyon mélyre nézünk a cukorszint ingadozása feszültséget okoz...de ez azért sarkallatos...:))))


Mindegy, drukkolok magamnak, hogy kitartsak, mert fogyok, csinosodok és jó a közérzetem. :)) Ezt

1432. HViki (válaszként erre: 1431. - D82f1e2683)
2011. jan. 26. 16:46

Persze lemondás az van, de ha onnan nézed, hogy a kábítószerfüggő, az alkoholista, a dohányos is "lemond" valami számára jóról, amikor leszokik. Mégis mindenki helyesnek tartja, mert tudjuk, hogy ártalmas az egészségre. Igazából a nyugati táplálkozás által általánossá vált étkezési szokások is ilyen megbetegítő függőségbe visznek minket. Csak éppen ezek nem köztudott problémák, de ettől még azok. Meg persze sok dohányos, stb. nem is akar leszokni, mert piszokul nem érdekli, hogy később milyen bajai lesznek, most jó neki. Ez meg már mindenkinek a saját ügye. Mint ahogy az is, hogy ki hogy étkezik. Aki nekiáll és változtat az érezni fogja, hogy jobb, mint ahogy Te is érzed és ez segít majd megállni a kisértéseket. :)

Bocsi, lehet, hogy erős volt a példám, de csak szemléltetni akartam, hogy a lemondások nem ok nélkül valók. :)

1431. d82f1e2683 (válaszként erre: 1430. - HViki)
2011. jan. 26. 16:18

Azért sok lemondással jár, mert van egy csomó dolog, amit annyira szeretek, és ezeket most egy villanás után teljesen félretettem. És én még nem is eszek 100%-ig paleósan (gabonapelyhet eszek, bár ezen a héten még nem ettem). Nagyon hiányzik sokminden, sorolhatnám órákig. De MÉG bírom.


Na, megyek haza, vár a finom zöldségleves, és még van egy kis maradék tökfőzelékem is. Szép estét.

1430. HViki (válaszként erre: 1429. - D82f1e2683)
2011. jan. 26. 14:31

Erre mondom mindig azt, hogy az ember maga sem gondolná mennyire könnyű, amig tényleg bele nem fog. :)

De én is hitetlen voltam amikor először hallottam a TV-ben a paleoról. Tetszett, láttam benne logikát, de ezt nem lehet tartani, mert semmit sem lehet enni alapon félresöpörtem. De kb. 2 hónap múlva csak rákerestem a neten, s már a következő héten bele is fogtam. :)

2011. jan. 26. 11:34

Sziasztok!


Egy apró gondolat. Olvasok, tanulok, még van egy hónapom hátra abból, amit magamnak adtam, hogy informálódjak, okosodjak a paleóról. De ami érdekes, már oly természetessé vált, hogy nem nyúlok a mozzarellához, nem eszek joghurtot, túrót, kekszet, semmilyen formában, se egy ropi, se egy korty tej, semmi. És hiányzik? NEM!!! Magamon vagyok totál meglepődve, elvagyok magokon, gyümölcsön, mákmuffinon egy teljes napig. Ma ez így alakult, majd este lesz fini főtt vacsi. :)

1428. HViki (válaszként erre: 1427. - India)
2011. jan. 26. 08:30

Hajrá! :)

Aztán ne feljts el beszámolni, hogy sikerült! :)

1427. india
2011. jan. 26. 08:19

en is probaltam korabban parolt vagy nyers almaval, de nem birtam tul sokaig...

nagyon jo ez a paloe szakacskonyv... hogy miert nem vettem meg korabban )))

sutok is jo kis paleokenyereket ))))

1426. d82f1e2683 (válaszként erre: 1417. - India)
2011. jan. 25. 21:43
Én is, fejes salátát már télen is lehet kapni, annak a levelét tekerem fel, és úgy harapom és rágom mellé (halkonzerv mellé is), mintha kenyér lenne. :))
1425. szikati (válaszként erre: 1417. - India)
2011. jan. 25. 16:36

Én eleinte jégsaláta levélbe csavartam tojást (tükörtojást ill. rántottát), sonkaszeletet, zöldségeket (uborka, retek paprika stb.), és ezt ettem reggelire a munkahelyemen. Mostanában már sütök paleo kenyeret (én inkább lepénynek hívom), amivel megtoldom az előző összeállítást, és minden nap variálom egy kicsit.

Az alma, ill más gyümölcs nálam a desszertet helyettesíti. Amikor rágcsálhatnékom van, megeszem egy almát vagy más gyümit ill 1-2 szem aszalt szilvát, fügét. A csoki egyáltalán nem hiányzik. Nagy kedvencem délután/este egy kis tálka (igazán kicsi) fagyasztott málna egy mokkáskanál nyírfacukorral megszórva.

1424. HViki (válaszként erre: 1423. - India)
2011. jan. 25. 15:56

Jó kis könyv. Életem első szakácskönyve, amit kiolvastam. :) Csak sose tudtam hol tartok, mert hol egy receptnél volt nyitva, amit kipróbáltam, hol Gábor összefoglalóit olvastam. Meg a fiam is bejelölt pár dolgot, hogy ezt hajlandó kipróbálni, ha elkészítem. :)

Gábor összefoglalói is jók és Elmira receptjei is. Amit eddig kipróbáltam az mind finom volt.

1423. india (válaszként erre: 1422. - HViki)
2011. jan. 25. 15:38

koszi )))

kozben gyorsan beszereztem a paleo szakacskonyvet )))

mindgyart at is nezem!!

1422. HViki
2011. jan. 25. 15:01

Lenmag, szezámmag, reszelt zöldségek, kókusz lehetnek az alapjai sokféle van.

Én még nem sütöttem, jól elvagyunk nélküle. :)

De van néhány receptes oldal ott találsz sokat.

Ilyenek a paleoihlet, Alexandra gasztroblogja, és Szendi Gábor honlapján is van kenyér(pótló)recept.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook