Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


1421. india (válaszként erre: 1420. - Rebeka2011)
2011. jan. 25. 14:58

a paleo kenyer milyen lisztbol van?

ti sutitek magatoknak?

1420. Rebeka2011 (válaszként erre: 1417. - India)
2011. jan. 25. 14:58
Lágytojásnak vagy tükörtojásnak vagy ham&eggs-nek sem bírod megenni paradicsommal vagy savanyú káposztával? Vagy töltött tojást lehet csinálni a kemény tojásból. De van paleo kenyér is :-)))
1419. HViki (válaszként erre: 1417. - India)
2011. jan. 25. 14:57
A gyümölcs magában nem gyorsanfelszívódó, de pl. gyümölcslének, lekvárnak (még cukormentesen is) már annak számít. A mási kérdésre meg már válaszoltam az előzőben. :)
1418. HViki (válaszként erre: 1415. - India)
2011. jan. 25. 14:55

A puffasztott rizs sem paleo. Ha ezt szeretnéd követni érdemes elhagyni. Próbáld meg a tojást zöldséggel (paprika, saláta, retek) enni. A férjem egész délelőtt bírja 3-4 (ma pl. 3 lágy) tojással, amihez ilyeneket harap (kenyér helyett) és nincs gondja, pedig kőművesként kemény munkát végez.

Az esti fehérjeturmix miből áll? Mert az általában tejsavó. Ha paleóra adod a fejed, akkor azt is el kell hagynod.

Amit leírtál nem valami sok, de lehet csak én vagyok nagyétkű. :)

Ha paleo keretein belül maradsz nem kell éhesnek maradni mégis fogyni fogsz ez tapasztalat.

A gluténérzékenyek étrendje elvileg többet megenged, mint a paleo, hiszen ott csak a glutén elhagyása a cél. A paleo meg elhagy mindent, ami káros hatást vált ki a szervezetből. :)

1417. india (válaszként erre: 1416. - Asakbir)
2011. jan. 25. 14:45

a gyumolcs is konnyen lebonthato szenhidratnak szamit? vagy a rosttartlama miatt nem?

es ti mivel eszitek a tojast? csak ugy onmagaban nem birom megenni...

1416. asakbir (válaszként erre: 1415. - India)
2011. jan. 25. 14:40

Mivel a fogyás nagyon érdekel :) , hagyd el a puffasztott rizst, és a cukrot teljesen.

Amíg a szervezet talál könnyen lebontható szénhidrátot, addig abból nyeri az energiát.

1415. india (válaszként erre: 1413. - HViki)
2011. jan. 25. 14:08

igazad van, ez a legnehezebb )))


huvelyeseket, tertermekeket nem is nagyon szeretem, ezeket nem eszem. kruplit sem, mar reg elhagytam...

inkabb azt irom le, h mit )))

reggelire 2 tojas 1 puffsztott rizsszelettel. ebedre husfelet es vagy vagy levest (ma 1 csirkecomb szinten 1 puffasztott rizzsel, de altalaban parolt almaval szoktam)

vacsora alma es magok vagy feherjeturmix vizzel.

regota odafigyelek nagyon a taplalkozasomra. ket hete derult ki, h rejtett glutenerzekenysegem van, addig ettem teljeskiorlesu tonkolykenyeret, mostmar azt is teljesen elhagytam... illetve mindent, amiben gluten van. (nem eszem felvagottat sem, es cukros dolgokat is csak keveset)

1414. HViki (válaszként erre: 1412. - Kedike)
2011. jan. 25. 14:02

Mostanról nem nyilatkozom, de régebben akármilyen kiadós kajálás után ha megettem 1 almát, már nyitottam is újra a hűtőt és álltam neki kajálni. Talán sok volt a savam, vagy mit tudom én miért, de inkább nem is ettem. :)

Múltkor hosszabb vásárlókőrúton voltunk és vittünk magunkkal almát. Megettem egyet és jó volt, nem voltam éhes jó sokáig, de egyenlőre még (ahogy írtam) ezt nehezen hiszem el. :)

1413. HViki (válaszként erre: 1411. - India)
2011. jan. 25. 13:48

Mit eszel általában? A tejtermékeket, magas keményítő tartalmú (kukorica, rizs, krumpli) ételeket, hüvelyeseket is elhagytad?

Ha paleón belül sok magot eszel, nehezebb a fogyás, hiszen ezeknek elég magas a kalóriatartalma. Ha a fogyás az elsődleges cél a magok rágcsálását és a muffinokat kell lecsökkenteni. De ez egyébként magától is beáll, amint a szervezet átáll az új táplálkozáshoz szükséges kevesebb inzulin-termelésre. Nem leszel olyan hamar éhes és egyszercsak azt veszed észre, hogy kevesebbet eszel, és ez már szinte egyenes út a fogyáshoz. :)

Türelem! Bár tudom, hogy ez a legnehezebb. :)

1412. kedike (válaszként erre: 1409. - HViki)
2011. jan. 25. 13:44
Én is a 90 naposnál szoktam rá, hogy délelőtt csak gyümölcsöt egyek, ez a szokás megmaradt 2 éve. Egy idő után elmúlik az alma utáni éhségérzet :) Mondjuk én elég vegyes gyümölcssalátát szoktam összeállítani, hogy mindenféle legyen benne.
1411. india
2011. jan. 25. 13:40

sziasztok,

azt szeretnem kerdezni toletek, tapasztalt paleosoktol ))),

hogy mennyi ido utan erezhetoek a pozitiv hatasok.

ket hete hagytam el a glutenes dolgokat, erzem h jo, de meg nem az igazi... pl egyaltalan nem fogytam meg.

tudom, nem ez a leglenyegesebb, hanem az egeszseg,

de sajna ez izgat a legjobban )))

1410. szikati (válaszként erre: 1408. - Beus78)
2011. jan. 25. 13:08
Köszi, azt hiszem egy Libri bolt van a közelben.
1409. HViki (válaszként erre: 1407. - 24acda3957)
2011. jan. 25. 12:49
Igen, reggel jobb a gyors, egyszerű étel. :) Én viszont (csináltam a 90 napost is) korábban úgy voltam, hogyha reggel nem ettem mást, csak gyümölcsöt (kivéve a banánt) olyan marcangoló éhség tört rám, hogy jobb volt, ha nem ettem semmit. Mostmár gondolom helyre állt a rendszer és nem okozna gondot a gyümölcs éhgyomorra, de a rossz emlékek miatt még mindig nehezen eszem gyümölcsöt magában. :) Viszont a muffinokhoz mindig eszem valami gyümölcsöt, de a rossz szokásokat nehéz lekűzdeni. :) Azért igyekszem, előbb-utóbb elhiszem magamnak, hogy nyugodtan ehetem az almát, narancsot üresen nem fogok utána éhenhalni. :)
1408. beus78 (válaszként erre: 1404. - Szikati)
2011. jan. 25. 12:24

Szia!


Libri.hu-n is meg tudod rendelni, és személyesen is átveheted a könyvesboltban, és akkor a postaköltséget is megspórolod...

Ha pesti vagy és a pólus centert választanád, hogy ott veszed át, akkor szólj, mert van törzsvásárlói kártyám, amire netes rendelés esetén 15% kedvezmény jár...

1407. 24acda3957 (válaszként erre: 1400. - HViki)
2011. jan. 25. 12:22
Ezt teljesen el tudom fogadni. Hiszen biztos nem mindegy, hogy milyen közegben van a gyomorban az a gyümölcs.Amit a rendes paleósok esznek, az biztos nem rohaszt a bélben olyan szinten, mintha minden sz.r, cukros, lisztes dolgot ennénk.Mondjuk én tényleg szívesebben eszem reggel, és délelőtt gyümölcsöt, meg azt nem is kell készítgetni, csak kiveszi az ember a kosárból.
1406. HViki (válaszként erre: 1404. - Szikati)
2011. jan. 25. 12:18

Meg tudod rendelni a Jaffa kiadótól is, korábban volt ingyenes házhozszállítási akció és némi kedvezmény is a bolti árhoz képest, de lehet, hogy ez már lefutott. Én így rendeltem tavaly. Egyébként már láttam a Tesco könyves részlegén is a könyvet, de az Alexandra könyváruház kirakatában is. Én amúgy is könnyen vagyok, mert van itt egy könyvárus hölgy, akivel az évek során elég jóban lettem és ha keresek valamit ami nincs neki megrendeli (ezt egyébként másnak is megteszi). :)

Szóval elég sok könyvesboltban kapható.

1405. szikati
2011. jan. 25. 11:34
künyvét=könyvét :)
1404. szikati
2011. jan. 25. 11:33
Viki, a Szendi Gábor künyvét hol lehet megvenni? Eddig csak a net-ről informálódtam, de jó lenne alaposabban elmélyedni a témában.
1403. szikati (válaszként erre: 1402. - HViki)
2011. jan. 25. 11:31
Ez aranyos :)))
1402. HViki
2011. jan. 25. 10:39

Nekem sokszor eszemge jut egy régi történet, a szokások, berögződések, tanult minták gyökereiről kialakulásáról gondolkodtatott el.

Elmondom, hátha nem ismeritek. :)

A feleség főzi a sonkát. Kérdi a férje, hogy miért vágja le a sonka széleit? Mert így kell. Hangzik a válasz. A férj egyre erősködik, hogy de miért kell így? A válasz mindig az, hogy így kell, a végén csak kiderül, hogy mert az Anyu is így csinálta. Na, felhívják az Anyut, hogy miért is kell levágni a sonka 2 végét. A párbeszéd teljesen hasonló, a válasz, hát mert így kell. A végén itt is kiderül, hogy az Anyu (nagymama) is mindig levágta gyerekkoromban, tehát így kell. Erre már persze a Nagymamát is megkérdezik, miért is kell levágni a sonka végét főzéskor? A nagymama hatalmas hahotára fakad, percekig nem tud megszólalni, majd nagy nehezeh kinyögi, azért vágta le a sonka végeit, mert nem volt nagyobb edénye és csak így fért bele. :)

Szóval, ennyit a berögzött, megkérdőjelezhetetlen, már a nagymamám is így csinálta (csak nem tudjuk miért) szokásokról! :)

Nem tudom miért, de nekem nagyon tetszik a történet és mostanában egyre többször jut eszembe.

1401. szikati (válaszként erre: 1400. - HViki)
2011. jan. 25. 08:41
Pont így gondolom én is. Annyi divatos és áltudományos irányzat van manapság, hogy eligazodni sem könnyű köztük, és egyik a másikkal gyakran szöges ellentétben van. Azért mert valaki egy reggeli műsorban meggyőzően beszél a kétségbevonhatatlan elméletéről, még egyáltalán nem biztos, hogy az úgy is van.
1400. HViki
2011. jan. 25. 06:20

Erről sokan kérdezték a blogján is a Gábort. Ő azt írta, hogy a szétválasztás, meg a mit mikor a hibás táplálkozási szokások toldozása-foltozása. :)

Ha olyan ételeket eszünk, amikhez evolúciósan alkalmazkodtunk (paleo), akkor az, hogy mikor, meg mivel esszük azokat nem okoz gondot. A gyomor képes elkülönülten emészteni egyszerre több dolgot is, és minden ilyen este nem jó enni, meg stb. csak félrevezetés. Akik átáltak a paleóra sokan írták, hogy korábban ettől-attól (pl. gyümölcs) nem voltak jól és ez mind megszünt néhány hónap után.

Olyan érdekes, hogy tényként, biztos megfigyelésként, vagy új korszakalkotó felismerésként annyi minden "hiedelem" ivódik bele a mindennapjainkba, mint tudás és közben meg valóságalapja lehet nincs is túl sok.

Én a paleolit táplálkozásról szóló könyvben azon döbbentem meg leginkább, amikor a kutatásokról írt. Egyszerűen szörnyű, hogy az eredményt teljesen figyelmen kívül hagyva, tetszőlegesen kiragadva részeket azt hoznak ki, amit akarnak eredményül. Azóta én semilyen "bebizonyított" kisérletnek nem hiszek, csak ha tudom, hogy mit és hogyan mértek, mit mihez hasonlítottak, stb. Szörnyű, hogy néhány tudományos, vagy tudományosnak látszó féligazsággal mennyire könnyű irányítani az embereket, mert ugye nem érthetünk mindenhez és úgy gondoljuk, ha már kiáll és elmondja biztos úgy is van. :(

Na, mindegy, tehát paleó és azon belül ki hogy érzni, neki mi a jobb. :) Ebből már nagy baj nem lehet.

1399. szikati (válaszként erre: 1398. - 24acda3957)
2011. jan. 24. 20:18
Én is hallottam már ezt, de nekem nagyon jól esik a gyümölcs este is, persze nem túl sok, és leggyakrabban alma. Egyébként meg annyi mindenről mondják, hogy egészséges, meg nem, aztán az ellenkezőjéről bizonygatják ugyanezt. Legjobb, ha mindenki megtapasztalja, hogy neki mi a jó. Ezért örülök, hogy rátaláltam a paleora, mert úgy érzem, ez nekem pont jó.
1398. 24acda3957 (válaszként erre: 1396. - Szikati)
2011. jan. 24. 17:45
Az esti gyümi evésedre szeretnék reagálni.Egy egészséges táplálkozásról szóló műsorban hallottam, hogy nem jó a gyümievés estére, mert erjedési folyamatok indulnak.És lám csodát, amióta nem eszem este gyümit, jobb az álmom. Lehet benne valami. Szerintem és az okosok szerint is éhgyomorra a legjobb a gyümi. Egyedül az alma a semleges, amit ehetsz mással is. De lehet, hogy ezt már leírtam. Akkor bocs.
1397. HViki (válaszként erre: 1396. - Szikati)
2011. jan. 24. 06:19

Közsi!

Ez most egy nyugis hétvége volt, ráértem és ilyenkor szeretek kicsit előre dolgozni. :)

1396. szikati (válaszként erre: 1394. - HViki)
2011. jan. 23. 21:16
Jó a naplód, nem semmi, hogy hányféle kaját készítesz naponta. Nekem egyszerűbb, egyedül paleozom, bár a férjemnek is ízlik legtöbb étel. Este pedig már nem eszem főtt ételt, inkább egy kis gyümit. Sütit pedig legfeljebb hétvégén sütök.
1395. d82f1e2683 (válaszként erre: 1394. - HViki)
2011. jan. 22. 09:53
Csak így tovább! :)
1394. HViki (válaszként erre: 1390. - D82f1e2683)
2011. jan. 21. 22:16
Beraktad a bogarat a fülembe. :) Megírtam az első bejegyzést. :)
1393. szikati (válaszként erre: 1388. - D82f1e2683)
2011. jan. 21. 19:03
Hát még én is csak próbálgatom a recepteket, bár szerencse, hogy én ezeket az összeállításokat (hús zöldséggel) eddig is szerettem. A tejet gyerekkorom óta nem iszom, viszont a tejfölt, joghurtot nehezebb volt elhagyni. Már régóta alig ettem kenyeret, és ezek a paleo lepények számomra teljesen helyettesítik a péksütit. Lehet, hogy igaza volt a természetgyógyásznak, aki a paleot javasolta, hogy rejtett gluténérzékenységem van, az okozott mindenféle problémát.
1392. HViki
2011. jan. 21. 15:40
örülöm=örülök

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook