Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


1511. india (válaszként erre: 1509. - HViki)
2011. jan. 29. 14:00

ez csak azokra vonatkozik, akik kizarolag nyers eteleket esznek. ok altalaban vegak is, vagyis nem esznek halat, hust, tojast... (ismerek ilyet)

igaza van HVikinek, kell ez is, az is.

1510. HViki (válaszként erre: 1504. - India)
2011. jan. 29. 14:00
Kaptam ugye 1 hónapot, mert nyüglődött a párom. Onnan meg már sima volt az út, mert 2 hét se kellett és érezte, hogy jobban van. Mivel neki ígyis-úgyis eléteszik a kaját igazán többletfeladattal sem jár a paleo. :) A gyerekek azok, akik belecseppentek, mert nekik meg nem fogok külön főzni, főleg, hogy tudom mennyire rosszat tesz nekik. Még van hadakozás, a zöldségek nem mennek semennyire sem, de a gyümölcsöket mindig is szerették, úgyhogy azért vitamin is jut a hús mellé. Azért ők még kapnak édességet (mármint "hagyományost"), de azért mindig van itthon paleos alternatíva. Majd szép lassan átszoknak.
1509. HViki (válaszként erre: 1508. - Rebeka2011)
2011. jan. 29. 13:56

Van erről 1 cikk Szendi Gábor honlapján. A legrégibb leletek, amik arra utalnak, hogy őseink főztek 2 millió! (ha jól emlékszem) évesek. Arról nem is beszélve, hogy a főtt étel tette lehetővé az agy nagymértékű és gyors fejlődését. Ezért tartunk ott, ahol és nem ott, ahol közeli rokonaink a majmok.

Szóval is-is. :) Kell nyers is, de a főtt ételre is szükség van.

1508. Rebeka2011 (válaszként erre: 1506. - India)
2011. jan. 29. 13:38
Jesszus! Ez tényleg így van???? Pedig a paleoval pont vissza akarunk menni őseink táplálkozása felé, és ők keveset főztek szerintem... Jó, nyers husit nem eszem, de a gyümölcsöt meg a zöldséget lehetőleg nem főzöm meg, mert elvész a vitamin tartalma...
1507. india
2011. jan. 29. 13:32
ja es borcsok, a feherjet szoktal enni?
1506. india (válaszként erre: 1495. - Borcsok1)
2011. jan. 29. 13:32

borcsok, nem ertem, miert masolsz be ide ilyen hosszu idezetek, sztem nem sok mindenkinek van turelme elolvassni.

es lehet, h jo dolgokat irsz, de a stilusod miatt nem sok mindenkit erdekel...


en is tudok masolgatni, (csak neked, csak most)))


A nyerskoszt taplalkozasrol:

A nyers eteleket nem mindenki tudja feldolgozni, a nyers koszt gyakran hashajtolag hat.

Ha a növényi nyerskoszt egy „normális” bélbe kerül, akkor szinte elkerülhetetlen erjedésbe jön. Az így keletkező termékek ingerlik a bélfalat. Hasonlóan mint más bélfalat ingerlő hashajtó szernél az ingerlő ételpép gyorsan továbbszállítódik és hasmenést idéz elő vagy legalábbis székelésre ingerel. Mivel sokak szenvednek krónikus szorulásban ezt gyakran pozitívumnak tekintik, nevezetesen az a pozitív mellékhatása van, hogy tisztíja a beleket az összes ehhez tartozó pozitív kísérőjelenséggel együtt.

Így a nyerskoszt látszólag pozitívan hat. Nem gondolnak azonban bele, hogy a belek folyamatos ingerlése – más hashajtó szerekkel vagy nyerskoszttal – ahhoz vezet, hogy a bél az idő elteltével még renyhébb lesz és emelkedik az ingerküszöbe, a nyerskoszt még tovább marad a bélben és még több Toxin termelődik.

Tipikus jelenséget írt le már az 1950-es években Dr. F. X. Mayer, amit azoknál az embereknél tapasztalt, akik bélrenyheségben szenvedtek, mert sokáig túl sok nyerskosztot fogyasztottak: erjedés során a sok Toxin mellett nagyon sok alkohol keletkezik. Ez károsítja a májat és olyan tipikus bőrjellegzetességek kialakulásához vezet, amik hasonlóak az alkoholistákéhoz, mivel a vér alkoholtartalma gyakran 2 ezrelék is lehet vagy akár még több és az ennek megfelelő pszichikai kísérő tünetek is tapasztalhatók.

1505. india (válaszként erre: 1482. - HViki)
2011. jan. 29. 13:15
tudom, turelmetlen vagyok, de azt szeretnem, h 1 nap alatt latszodjon mar az eredmeny rajtam is ))))
1504. india (válaszként erre: 1478. - HViki)
2011. jan. 29. 13:12

szia HViki,

ugyi vagy, hogy igy az otthoniakkal is el tudod fogadtatni a paleot!!!! )))

a gyerekekkel a legnehezebb. az en fiam pl bizti nem fog paleo kenyeret enni ))) sajnos. űmegcsinlatam a majkrem-receptet is a konyvvbol, az viszont mindenkinek nagyon izlett! )))

amugy a paleo kenyerem is egesz eheto lett a majkremmel ))) azert ma masfelelt sutok. kiprobalom a sargarepas receptet )))

1503. szikati (válaszként erre: 1502. - HViki)
2011. jan. 29. 12:10
Köszi, közben rákerestem, és megtaláltam. Nekem az nagyon közel van, majd meglátom, lesz-e időm elmenni.
1502. HViki
2011. jan. 29. 11:38
Vajdahunyad Vára febr. 4-6.
1501. szikati (válaszként erre: 1500. - D82f1e2683)
2011. jan. 29. 11:13
Köszi, és hol rendezik?
1500. d82f1e2683 (válaszként erre: 1499. - Szikati)
2011. jan. 29. 10:30
Jövő hétvége.
1499. szikati (válaszként erre: 1497. - D82f1e2683)
2011. jan. 29. 10:05
Hol és mikor van ez a fesztivál?
1498. borcsok1
2011. jan. 29. 10:03
2 éve talán voltunk kint a családdal a Fesztiválon,arra készüljetek fel hogy nagyon kemény árak lesznek,meg kell fizetni valahogy a patináns helyszinnek a pénzét,egyszer jó kétszer nem mennénk csak ha korbácsolnának:) ezeket mind meglehet venni 30% olcsóbban bármikor,de viszont egyhelyen van sok minden,egyszer meg lehet nézni.Nem akartam senki kedvét elvenni csak leíírtam Én hogy látom!
1497. d82f1e2683 (válaszként erre: 1496. - HViki)
2011. jan. 29. 09:21
A facebookon rátaláltam, hogy ingyenes valóban. Többször kóstoltam már mangalica husit, a különlegességeket pedig nagyon szeretem. Na, majd meglátjuk, jó lenne eljutni. :))
1496. HViki (válaszként erre: 1464. - D82f1e2683)
2011. jan. 29. 04:43
A mangalica fesztiválról nincs semmi infóm nekem se, csak ami a honlapon van, de általában az ilyen fesztiválokra nem szokott belépőjegy lenni. Kár, hogy mi majd' 200 km-re lakunk, így szinte biztos nem fogunk elmenni.
1495. borcsok1
2011. jan. 28. 21:53

Kis olvasnivaló hátha segít!



"A tudomány világos. Az eredmények tévedhetetlenek.


Változtassa meg étrendjét, és drámai módon lecsökkenti a rák, cukorbetegség, szívbetegség és elhízás kockázatát.


Az elismert táplálkozási és egészségügyi kutató, Dr. T. Colin Campbell feltárja azon különféle érdekcsoportok, kormányügyi hatóságok és tudósok mögötti igazságot, akik a halál ösvényére vezették az amerikai népet (és mindenkit).


Még napjainkban is, mikor a low-carb (alacsony szénhidráttartalmú) őrület söpör végig az országon (és a fejlett világ minden részén), a felnőttek kétharmada elhízott, azon gyerekek száma, akiknél kettes típusú cukorbetegséget, egy tipikus „felnőtt" betegséget állapítanak meg, riasztó mértékben növekszik. Ha egészségesebben táplálkozunk, miért küzdenek az amerikaiak (és még oly sok nemzet fiai...) több szívbetegséggel, mint 30 évvel ezelőtt?


A vidéki Kínában végzett felmérés eredményeire támaszkodva, ám az eredményeken túlmutatva a The China Study részletezi a táplálkozás és a szívbetegség, cukorbetegség és a rák közti kapcsolatot. A jelentés megvizsgálja az erőteljes lobbik, kormányügyi hatóságok, és önjelölt tudósok keltette zavarok forrását a táplálkozás terén. A The New York Times úgy említi a tanulmányt (China-Oxford-Cornell Diet and Health Project), mint a „Járványtan Nagydíjasát" ("Grand Prix of epidemiology"), és „a legátfogóbb tanulmányt, amelyet valaha is végeztek az étrend és a jóléti betegségek közti kapcsolatot illetően".


"A kutatásban és az irányvonal-gyártásban eltöltött hosszú karriert követően elhatároztam, hogy 'kilépek a rendszerből'. Elhatároztam, hogy feltárom, miért olyan összezavartak az amerikaiak"- mondta Dr. Campbell. "Amerikai adófizetőként, aki fizeti a számlát a kutatásokért és egészségügyi politikájáért, joguk van tudni, hogy az a sok utasítás, amelyeket a táplálkozásról hallottak, hamisak."


"Nem javaslok kevesebbet, mint újraalkotni, mit gondolunk jó táplálkozásnak. Szükség van rá, hogy tudják az igazságot az ételekről, és arról, hogy miért táplálkozzanak helyesen, hogy megmenthessék életüket."


Pályakezdőként a MIT-nél (Massachusetts Institute of Technology) és a Virginia Tech-nél Dr. Campbell azt kutatta, hogyan érhető el jobb egészség több hús, tej és tojás fogyasztásával. "Jó minőségű állati fehérje - nyilvánvaló folytatás volt számomra a farmon eltöltött életemet követően, és örültem, mert azt hittem, hogy az amerikai étrend a legjobb a világon".


Később egy, a Fülöp-szigeteken végzett projekt kutatójaként alultáplált gyerekekkel foglalkozott. A projekt további kutatásra sarkallta Dr. Campbellt: vajon miért diagnosztizálnak olyan sok filippínó gyereket májrákkal, egy tipikusan felnőtt betegséggel? A projekt elsődleges célja az volt, hogy a gyerekeknek olyan sok fehérjét biztosítsanak, amennyit csak lehetséges.


"Ebben a projektben fedeztem fel egy sötét rejtélyt. Azok a gyerekek, akik a legmagasabb fehérjetartalmú étrenden voltak, a legnagyobb valószínűséggel lettek májrákosok..." Elkezdett más tanulmányok után kutatni a világ minden tájáról, amelyek tükrözték a Fülöp-szigeteki kutatás eredményét.


Annak ellenére, hogy „eretnek módon hangzott, hogy a fehérje nem egészséges", egy mélytanulmányba kezdett a táplálkozás, különösen a fehérjék szerepét a rák kialakulását illetően.


A kutatási projekt egy húszéves kapcsolatban teljesedett ki a Cornell University-vel, az Oxford University-vel, és a Chinese Academy of Preventive Medicine-nel (Kínai Megelőző Gyógymódok Akadémiája) együttműködve, a betegségek és életmód tényezők a vidéki Kínában és Taiwanon végzett felmérés során. Ismertebb nevén a China Study (Kínai tanulmány), "ez a projekt végül több mint 8000, statisztikailag szignifikáns kapcsolatot mutatott ki különféle étrendi tényezők és betegségek közt."


A ténymegállapítás? "Azok az emberek, akik a legtöbb állati eredetű táplálékot fogyasztották, kapták meg a legtöbb krónikus betegséget. ... Azok az emberek, akik a legtöbb növényi eredetű táplálékot fogyasztották, a legegészségesebbek voltak, és a legnagyobb eséllyel kerülték el a krónikus betegségeket. Ezeket az eredményeket nem lehet semmibe venni" - mondta Dr. Campbell.


A The China Study-ban Dr. Campbell részletezi a táplálkozás és szívbetegség, cukorbetegség és rák közti kapcsolatot, valamint azt is, hogyan lehet csökkenteni vagy visszájára fordítani ezen halálos betegségek hatásait vagy kockázatát. A The China Study szintén megvizsgálja az erős lobbik, kormányügyi hatóságok és felelőtlen tudósok által okozott táplálkozásügyi zűrzavart is.


A The China Study nem egy diétás könyv. Az embereket egymásnak ellentmondó üzenetekkel bombázzák az egészséget és a táplálkozást illetően; a piacot elárasztják az olyan népszerű könyvek, mint Az Atkins-diéta vagy a South-Beach-diéta. A The China Study eloszlatja a ködöt ésvilágos üzenetet ad át a rákkal, cukorbetegséggel, szívbetegséggel és elhízással küzdő embereknek, valamint azoknak, akik az öregedés hatásaival szembesülnek. Ráadásul megkérdőjelezi az alacsony szénhidráttartalmú divatdiéták létjogosultságát, és elrettentő figyelmeztetést ad azok követőinek."

1494. borcsok1
2011. jan. 28. 21:26

Szóval vizet valójában nem jó inni, legalább is nekünk embereknek, ill. egészen pontosan zöldség és gyümölcsök levével oltsuk a szomjat, mert ezek 100% os organikus , legjobb vizek. Azonban , ha azt vesszük alapul, hogy sok állat vízivó a természetben, pl. növényevők, húsevők, akkor ez némileg ellentmond annak, hogy akkor azokkal a szervetlen anyagok nem károsak ezekre nézve amiket bevisznek a folyók, patakok, tavak szervetlen elemekben gazdag vizével? Mivel ezek anatómiailag vívivók, lefetyelők, szívók, lehetséges hogy alkalmazkodtak a szervetlen vizek szervetlen ásványi anyagtartalmához.Az biztos, hogy az ember a természetben nem volt utalva a vizívásra mert ette a magas víztartalmú gyümölcsöket, nem volt rákényszerülve, hogy szomját oltsa. Ilyenmódon genetikailag is ehhez idomult, ilyenformán nem jók neki a szervetlen vizek. Gyakorlatilag emberelődeink a fák között élve nem itták a föld vizeit.

Az azonban kifejezett hátrányos, ha hőkezelünk vizeket s azt isszuk, pl. teaként, mert a vizek ugyanúgy holt vizek lesznek, és olyanmódon átalakul szervetlen ásványi szerkezetük, mely már tényleg lebonthatatlan a testnek. Ezen anyagokat a test nem tudja hasznosítani s teljesen eltávolítani, s lerakódást okoznak a testben. A magas ásványi tartalmú un. Kemény vizek hőkezelten a legrosszabbak. A természetben a víz elpárolog a folyamokból, tengerekből, tavakból és a növényekből. A halmazállapot-változás folyamata során, mely által a folyékonyból gáznemű keletkezik, minden szilárd anyag visszamarad, melyek a vízben oldott állapotban jelen voltak.


A vízgőz formájában felemelkedik, kondenzálódik, és végül csapadékként visszaesik a Földre. Ez a föld legtisztább szervetlen vize, az esővíz.Az embernek valójában nincs szüksége semmilyen szervetlen vizre, legyen az tisztított, tisztítatlan, természetes vízfolyás, energetizált, deutériumos, ózonos, oxigénnel kezelt, Pi-víz, stb.,stb. mert az embernek a legjobb, ha minden folyadékigényét növények leveivel oldja meg. A vízivás, vagy folyadékpótlás ugyan olyan mint a táplálkozás, van rossz (csap víz), jobb, s van a legjobb víz (nyers növénynedv), fokozatok vannak itt is.

1493. borcsok1 (válaszként erre: 1492. - Tücke)
2011. jan. 28. 21:06
Nem hinném a vizet kicsit körbe jártam anno jó pár hetet töltöttem el evvel melyik víztisztitó,szűrő a legjobb melyik ad élő vizet melyik nem,klaszterekről stb stb.Novotny professzorral( a magyar vízkutatás egyik legnagyobb szaktekintélye) sok emailt váltottam tanulmányait küldte át( ha akarod átküldöm neked mailbe) tehát ha Én azt mondom hogy utánajártam hidd el,nem szoktam baromságot írni még ha annak tűnik is,csak felnyitni szerettem volna a szemed,de nem erőszak a disznótor:)
1492. Tücke
2011. jan. 28. 20:15
nem akartom köszi... és nincs tévhit elhiheted max a te fejedben van erről is
1491. borcsok1 (válaszként erre: 1490. - Tücke)
2011. jan. 28. 20:11
sok tévinfó van a vízivás mennyiségéről is majd irok róla ha akarod!
1490. Tücke
2011. jan. 28. 19:39
hát én pedig vizen élek sokszor nem bírom nélküle és mivel asztmás vagyok nekem sokkal több fgolyadékra van szükségem ezáltal a gyümölcs nem fedezi a napi beviteli forrásomat ha fedezni tudná napi majd 3500kcal-t kéne ennem annyit meg már végképp képtelen vagyok enni egy nap basszuis az azt jelentené hogy minden 10dik percben megkéne ennem valamilyen gyümölcsöt reggel 6-7től egészen este 11ig és a hajnali ivásomat még bele se számoltam ami 2szer történik min 1 este alatt
1489. borcsok1 (válaszként erre: 1488. - Tücke)
2011. jan. 28. 19:18
Ha csak gyümiből,zöldből fedeznéd a kalóriádat nem kéne víz külön ,bevinnéd azt avval,de ha még kicsit hozzáiszol nincs gond amúgy sem:)
1488. Tücke (válaszként erre: 1486. - Borcsok1)
2011. jan. 28. 18:52
2000-2500kcal/nap az egy férfi szükséglete vagy egy nehéz fizikai munkát végző nőé esetleg sportolóé... egy átlag nő nai kcal beviteli szükséglete testalkattól függően olyan 1200-2300kcal között mozog.... ez egyén függő felesleges a táblázatok szerint gondolkozni nekem pontosan eviekben napi 1725kcal ra lenne szükségem... ha ezt csak zöldség és gyümölccsel fedeznem az igencsak olyan mennyiségű zöld lenne amit nem vagyok képes megenni még több részre osztva se.... és akkor is szüksége van a szervezetnek a napi 4-8 nagyobb (2-3dl) folyadékra akár kifacsart gyümilé, tea, víz, formájában de a te esetedben a sör is megfelelő
1487. borcsok1
2011. jan. 28. 16:03
PS:egész más egyik haver csinál egy freki készüléket( Rife dokiról hallotatok ugye?) de nem olyan cigányat amit úton útfélen hirdetnek,hanem oylant hogy minden frekvenciát be lehet állítani külön külön,onnantól nem lesz ellenfés semmiylen betegség( mondjuk így sincs de jobb egy biztos módszer) majd mesélek róla ha érekel valakit.Rife egy zseni volt olvasatok utána ha gondoljátok.
1486. borcsok1 (válaszként erre: 1485. - HViki)
2011. jan. 28. 16:00

Ellen meglepődsz:)


Valószinű az a baj,hogy kevés gyümit zöldet eszik ha 1-2 almát bekap az kevés be kell vinni a megfelelő kalóriát naponta 2000-2500 kcal,hidd el ekkor lesz folyadék bőven a testben,persze ihat mellette nem árt.Ezért mondom nem sokat ér ha hébe-hóba bekapunk 1-1 gyümit kaja után fő tápláléknak kell lenni mennyiségben változatoan,akkor nem létező dolog lesz a vesekő sem,a szervezet meggyógyitja magát ha a tökéletes táplálékot kapja:)

1485. HViki (válaszként erre: 1484. - Borcsok1)
2011. jan. 28. 15:20
Lehet Te is meglepődsz. :) Akinek a vesekő gondjai voltak olyan emberke, aki vegetáriánus étrendet tart már nagyon régóta és jó egy éve a paleot is betartja (húsmentesen), tehát csak zöldség-gyümölcs az étrend nála, hisz a gabona, tejtermék nem fér a paleoba. Mégis kevés volt a folyadék számára.
1484. borcsok1 (válaszként erre: 1480. - HViki)
2011. jan. 28. 10:04
Meglepődsz most:) Igazából nem is kéne nagyon vizet inni csak minimálisat,ha ugye csak gyümit meg zöldet eszünk abban annyi organikus víz van ammenyi kell,igaz ehhez meg kell enni mennyiségileg a megfelelőt.Ha sok a méreg bennünk( sok szart esszünk magyarul:) akkor a szerencsétlen test úgy védekezik,hogy felhígitja a mérgeket és ehhez kell sok folyadék.Majmok sem járnak vizet inni +-ba megkapják a gyümikből a tökéletes vizet,nekünk se kéne ha normálisan ennénk.Régen amikor még fogyasztottam a zöld porokat lúgosítás végett napi 4-6 litert vizet is lenyomtam( vagy sört) simán,most meg van oylan nap hogy egy kortyot sem iszok,igaz reggilire 1,5 kg mandarint csúszik le abban van ennyi folyadék hogy 4-5-ször is elmegyek pisilni délelőtt,de ez egy másik történet:)
1483. 860b613086 (válaszként erre: 1464. - D82f1e2683)
2011. jan. 28. 08:17

Sziasztok!

Én is készítettem már paleokenyeret, de borzasztó íze volt :D (a könvyből csináltam) ,de legközelebb saját kútfőből készítem, hátha jobban ízlik. Az hogy mellettem mit esznek a családtagok,pizza,sütik, stb. nem zavar, évekóta nem eszem lisztes,cukros dolgokat. A mozgással sincs bajom, heti szinten 6alkalom megvan, anélkül ki sem bírnék egy hetet sem, csak nekiállni nehéz.:)

Mindegyik Szendi könyv megvan(ami paleoval kapcsolatos), tegnap este is azt olvasgattam, hogy hangolódjak.


Jól hangzik az avokádókrém, sokszor a vacsit nehéz kitalálni,nem vagyok nagy zöldségevő(még) és a húst sem kívánom esténként már, szóval vevő vagyok minden vacsitippre:)

1482. HViki (válaszként erre: 1475. - India)
2011. jan. 27. 23:46

Szerintem nagyon sok mindentől függ. Minél több a felesleg annál könnyebb az elején látványosan fogyni, illetve az is számít mennyit mozogsz mellette.

Akkor a saját példám: (Nem biztos, hogy követendő.) :)

Augusztus óta számolható a paleo nálam. Az induló súlyomat nem tudom, mert nem volt mérlegünk, de az a nadrág ami augusztusban alig-alig ért össze, csak nagy-nagy nehézségek árán novemberre már lecsúszott, úgy, hogy a derékrészét (volt kb. 2-3 cm állíthatóság) a legszűkebbre kötöttem. Be kell valljam élvezettel húztam fel, valahányszor lecsúszott. :) Addigra (novemberre) szemmel látható volt a fogyás, mert akkor már lépten-nyomon mindenki megjegyezte. Ez akkor kb. 3 hónap úgy, hogy paleo (néha 1-1 megingással), mozgás nélkül (erre még nem sikerült időt találnom), több mint 20 kg túlsúllyal. Mostmár lassabb a fogyás, de még mindig megy lefelé. Remélem még jó sokáig meg sem áll. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook