Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


1541. HViki (válaszként erre: 1538. - India)
2011. jan. 29. 19:23
Ezt lapos nagy tepsiben sütötted, vagy kenyérformájúra?
1540. szikati
2011. jan. 29. 19:21
Ja, és ma elmentem a könyvesboltba (nem Libri, hanem Líra), és megkaptam Szendi Gábor könyvét, és a szakácskönyvet is.
1539. szikati (válaszként erre: 1538. - India)
2011. jan. 29. 19:18
Na ezt most én is megsütöm, csak elfelezem a hottávalókat (egyedül paleozom).
1538. india
2011. jan. 29. 17:39

viszont kozben megsutottem a 2. paleo-kenyerem )))

azt mondta az uram, hogy ha ilyeneket fogok sutni, nem is fogunk kenyeret venni )))))))


igy nez ki:

- 1 zacsko daralt mandula (Lidl)

- 2 ek lenmagpehely

- 2 ek szezampehely

- 2 ek kokusztejpor

- 4 tojas

- 1 kk bio sutopor

- so

osszekevertem, es meg:

- 2 marek tokmag apritva

- 1 nagy repa reszelve

1537. india (válaszként erre: 1535. - Szikati)
2011. jan. 29. 17:34

ja, egyvalaki, de az nagyon )))

tovabbra sincs turelmem elolvasni a hosszu es unalmas iromanyait. )))

1536. borcsok1 (válaszként erre: 1531. - Szikati)
2011. jan. 29. 17:15
Köszi hasonló lehet mint a Lifecode.
1535. szikati (válaszként erre: 1532. - B42e945235)
2011. jan. 29. 17:11

De, receptekről is beszélgetünk, és csak egyvalaki okoskodik :))).

Pedig megfogadtuk, hogy nem figyelünk rá.

1534. HViki (válaszként erre: 1532. - B42e945235)
2011. jan. 29. 17:10

Szia Nyuszi!

Receptek ritkábban, de még vannak. Megjelent a szakácskönyv, meg van jó néhány paleo receptes blog, úgyhogy csökkent az új receptek száma, de azért még akad. :)

1533. borcsok1 (válaszként erre: 1506. - India)
2011. jan. 29. 17:08

Hú jobb lett volna ha nem teszel be ilyen sületlenségeket hanem engem szidsz inkább Én bírom ám:)



A nyerskosztot az emberek beállítják mint a fő bűnösnek. Az orruknál tovább az ilyen ember nem lát, gyengeségét az ételek megválasztásában és tudatlanságát valamint önigazolását próbálja ilyen hamis állításokkal elkendőzni. A nyerskosztot elutasítja, mert nem lételeme, nem él benne, és legfőképpen azt sem tudja mi az valójában, hogyan kell helyesen csinálni. Teste már gondolatban sem rokonszenvez a nyers ételekkel, nem csak teste degradálódott le a nyersek befogadhatatlanságának állapotához. Ezért elveti. Nem ismeri milyen az igazán helyes nyers táplálkozás. Lerontott és emésztésükben elgyengült testek nyers próbálkozásinak átmeneti kudarcát látja csak és ebből levonja a helytelen szűkagyú következtetést.Igen, az elrontott testeket a nyerskoszt bolygatja, de miért, és milyen célból teszi ezt: Ez a hatás valójában az igazi ételünk nevelő és gyógyító hatása az elrontott testeknél. Ezek emésztése tönkre ment a főtteken és testidegen, ételeken, hozzászokott a testük az elrontott ételekhez, azokon működik, de hogyan, rosszul, és degeneratívan. Ilyen, elrontott testkémiájú testeket a nyers ételek bolygatnak, mert segíteni, tisztítani akarják azokat, a táplálék hatása elsődlegesen tisztítás és méregtelenítés. Az ilyen testek nem nyernek táplálkozási kielégülést a nyerstől, csak kellemetlen tüneteket, mert elrontott, gyenge, edzetlen emésztésűek, és egy teljesen más testkémiát mutatnak, mely nem működhet a testbiológiai táplálékon azonnal hibátlanul. Előbb a testnek végig kell mennie a tisztítás büntetési szakaszán, a test megfizet az embernek, amiért elpusztította finom működését. és ad neki egy kinkeserves átmeneti átalakulási szakaszt a méregtelenedés tüneteivel. kitisztult test ideális testkémiát ad a nyerseken, semmilyen emésztési diszkomfort nem lehet benne, legyen az erjedés, rothadás, vagy bármi más. A bél soha sem renyhe, a táplálék oldható rostja nem hogy nem irritálja a bélfalat, hanem egyenesen fontos a normális bél perisztaltikához.

A nyers, helyes testbiológiai étkezésen minimális táplálék emésztési és testműködési toxin képződik, a lehető legkevesebb, ezt semmilyen más koszt nem übereli, még a más nyerskoszt sem. A testműködés tiszta, és hatékony.

2011. jan. 29. 17:02
Fú, nagyon régen jártam erre, látom már az emberek is lecserélődtek. Receptekről már nem is beszéltek, mindenki csak okoskodik? :P :D
1531. szikati (válaszként erre: 1529. - Borcsok1)
2011. jan. 29. 16:30
Megkerestem: EIS Senzor Analyzer
1530. borcsok1 (válaszként erre: 1528. - Szikati)
2011. jan. 29. 16:18
hagyni kell drága semmit sem ér,de aki mazohista nyomathatja:)
1529. borcsok1 (válaszként erre: 1525. - Szikati)
2011. jan. 29. 16:18
Lehet akkor a Lifecode volt?
1528. szikati (válaszként erre: 1523. - Borcsok1)
2011. jan. 29. 16:10
És a Nuskinnál még az is érdekes, hogy ugyanaz a cég gyártja a mérőeszközt és az állítólagos "Csodaszert", ami mindenre jó, és persze drága.
1527. szikati (válaszként erre: 1522. - India)
2011. jan. 29. 16:07
Megkeresem a leletet, amit adtak, és megnézem az elérhetőséget, priviben elküldöm.
1526. szikati (válaszként erre: 1524. - Borcsok1)
2011. jan. 29. 16:05
Köszi, inkább kihagynám.
1525. szikati (válaszként erre: 1523. - Borcsok1)
2011. jan. 29. 16:05
Tévedés, én nem ilyen szkenneres vizsgálaton voltam, azt is ismerem, amiről te írsz, de ez teljesen más. Ez egy 3D-s képalkotó vizsgálat, egy orvos-természetgyógyás végezte és értékelte. A Nuskinnal egy kolleganőm is foglalkozik, mértek már azzal is, de az csak az antoxidáns szintet méri, ami természetesen mindenkinél alacsony volt, hogy megvegyük havi 20ezetért a lötyijüket, meg a bogyóikat.
1524. borcsok1 (válaszként erre: 1521. - Szikati)
2011. jan. 29. 16:02
egy természetgyógyász is megmondja nekd ezt,sőt lehet Én is mert a kezemmel megérzem hol van bibi nálad( kozmikus energia,prána stb stb) meg bárkinél ez csak gyakorlás kérdése semmi több,ahol termék és pénz van ott résen kell lenni megmalmoznak:(
1523. borcsok1 (válaszként erre: 1522. - India)
2011. jan. 29. 15:59

Bár többek között okoskodó és hülye vagyok( azért bármikor bárkivel egy gyümi mellett szívesen elbeszélgetek bármiről:) de ha érdekel megírom neked a Nuskinról van szó ,és nekik van egy kütyüjük hivatalosan a scanner bőr karotinoid szintet mér! ez egy marketing eszköz semmi több,szkenner a borben meri a karotinoid szintet.

Konkretan a likopen es a beta karotin jelet detektalja.


A likopen tizszer erosebb jelet ad a szkenneren,mint a beta karoten.

A szkenner nem tudja e ket vegyulet jelet megkulonboztetni.

Tehat senki nem nem tudja, hogy ha mondjuk 20000 egyseget mer, akkor az 2000 likopent, vagy 20000 beta karotint tartalmaz etc anno sokat tanulmányoztam ezt is,nem releváns a mérés persze ha majd finomodik a múszer lehet jövője most még csak arra jó hogy a szar Lifepacket eladják,felejtsd el egyél gyümit,zöldet tökéletes egészségnek fogsz örvendeni:)

1522. india (válaszként erre: 1521. - Szikati)
2011. jan. 29. 15:47

en nem ilyen vizsgalaton voltam. de erdekel ez is. elkuldod priviben a nevuket vagy honlapjukat?


egy baratnom taplalkozasi tanacsado, en nala voltam. egy spec geppel mert taplalkozasi tipust. illetve be tud mernim mindenfele etelfajtat is, igy merte be nekem a gabonakat. ok sem tukmalnak vitaminokat szerencsere.

1521. szikati (válaszként erre: 1520. - India)
2011. jan. 29. 14:47
Egy szkenneres vizsgálaton voltam, kicsit szkeptikusként mentem el, mert nem nagyon hiszek az ilyenekben, bár teljesen azokra a problémákra tapintott rá, amik valóban léteztek. És nem akart méregdrága készítményeket rámtukmálni, ő javasolta a paleolit táplálkozást. Amikor utánanéztem, hogy mi is az, először dobtam egy hátast, de végül is rászántam magam. Eddig nem bántam meg, sőt!
1520. india (válaszként erre: 1468. - Szikati)
2011. jan. 29. 14:18
szikati, keresgeltem a recepted, es kozben megtalaltam ezt a hozzaszolasod. biztos atugrottam korabban. te milyen vizsgalaton voltal?
1519. india
2011. jan. 29. 14:16
na megyek, megsutom a kenyeret ))) majd beszamolok!
1518. india (válaszként erre: 1514. - HViki)
2011. jan. 29. 14:15

a nagy csaladi evesek utan mindig rosszul is vagyunk )))

pont h nem a baj okozoja vagy, hanem az egeszsege )))

pedig az anyosodnak is mennyire jot tenne, biztos van egy csomo nyavajaja...

1517. india
2011. jan. 29. 14:12

az lenne a legjobb, ha nem is figyelnek a fogyasra oda... el kell hesegetnem a fejembol.. torol, torol )))

mint nalad, eszrevetlenul mennenek le a kilok )))

1516. india (válaszként erre: 1512. - HViki)
2011. jan. 29. 14:11

koszi )))

tkp en sem a fogyas miatt csinalom, a legfontosabb az egeszseg.

de nalam ez a rejtett gluten-erzekenyseg pont abban nyilvanul meg, h gyerekkorom ota szorulasom van, es nem tudtam soha-soha fogyni (volt, h olyan beteg voltam, h az agybol sem birtam kikelni, 40 fokos laz, stb, csak haztartasi kekszet ((( ragcsaltam (na abbol sem sokat) es nem fogytam egy dekat sem.

nincs rajtam tul sok sulyfelesleg, minden nap jarok sportolni, de az az 7-8 kg is zavar. minden evben 1-2vel tobb (((

1515. szikati (válaszként erre: 1506. - India)
2011. jan. 29. 14:10
Én egy ideje a 6-8 sornál hosszabb hozzászólásait nem olvasom el. Azok nem a saját gondolatai, hanem összeollózott áltudományos okoskodások. Nem tudom, miért hiszi, hogy nála a bölcsek köve.
1514. HViki (válaszként erre: 1513. - India)
2011. jan. 29. 14:09

Ezzel a párom is így van. Amikor hazamegyünk a családjához eszik mindent amit elétesznek, bár azért reggelente már néha szólt, hogy kenyeret nem kér. :)

Anyósom meg majd megőrül, micsoda h.lyeségbe kezdtünk bele és persze (bár ezt nem mondja ki) én vagyok minden baj okozója. Ami jelen esetben még igaz is. :)

1513. india (válaszként erre: 1510. - HViki)
2011. jan. 29. 14:05

ne is mond, ma baileses tiramisut csinlatam a gyereknek szulinapjara ))) csak neztem, ahogy eszik )))

de az ebed paleo volt ))) grilezett csirkemell sult almaval es tokkel (ez utobbi szinten a konyvbol) pedig megkerdeztem a fiamat, ker e krumplipuret, es nem is kert! (legkozelebb meg sem kerdezem)))

a ferjem nekem sem ellenkezik, amugy regebben is odafigyeltunk mi eszunk. de a nempaleos sutikre nem tud nemet mondani o sem (((

1512. HViki (válaszként erre: 1505. - India)
2011. jan. 29. 14:03

Tudom, én is mindig így voltam amikor fogyóztam. :)

Most talán az segített, hogy nem a fogyás miatt, hanem az egészségemért kezdtem el. A fogyás meg mellékhatásként jelentkezett. :) De amikor a fő motiváció a fogyás, akkor nehéz kivárni, hogy elinduljon lefelé a mérleg. :) De ne aggódj, lesz látszatja!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook