Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


1301. wencus (válaszként erre: 1296. - D82f1e2683)
2011. jan. 17. 11:17
A fiam tej allergiás szója tejet iszik. Én egyéb okokból szintén szója tejet. Fogyózom nem eszek krumplit, tésztát, rizst, kenyeret. Tiszta paleó liba zsírral főzők, húst salátát, párolt zöltséget eszem. Vacsira kolbász, szalonna, paprikával kenyér nélkül.
1300. Nessa (válaszként erre: 1285. - Beus78)
2011. jan. 17. 11:17
Kösz, vettem tablettát is, de a sziruppal való rossz tapasztalat után elő sem vettem még... akkor orvosolom a problémát, köszi még1x.
2011. jan. 17. 11:09

Sziasztok :D

Tegnap hallottam a Paleolit táplálkozásról...kicsit utána olvastam a neten és megkerestem a fórumotokat...

Azt szeretném megkérdezni,hogy milyen rég óta csináljátok, milyen eredménnyel? És vannak-e mellékhatásai...gyomor panaszok? Bármi...

Előre is köszönöm :D

1298. d82f1e2683 (válaszként erre: 1297. - HViki)
2011. jan. 17. 10:50
Köszi az infókat. Mennyi lemondással jár...igyekszem olvasni, és kitartani!!!
1297. HViki (válaszként erre: 1296. - D82f1e2683)
2011. jan. 17. 10:46

A zabtej kompromisszunként elmegy. Nekem spec. nem ízlett. Viszont a kókusztej nagyon bejött. A kókusztejpor tele van mindenféle adalékkal és viszonylag kevés kókusz található benne. Ami nekem bevállt, az a Tescóban kapható kék cimkés kókusztej (konzerdobozban van). Árban, ízben, állagban a legjobb és viszonylag kevés az adalék benne. A tiszta kókusztej nem ilyen jó állagú. Én kifejezetten szeretem a kávéba, de persze nem tehéntej ízű, de nekem tényleg ízlik. A párom viszont inkább issza tej nélkül, mert neki nem jött be. (Hát, ízlések és pofonok.) Próbáld ki, aztán meglátod, neked melyik a jobb. :)

Fontos, hogy ha ennyire kemény az allergiád, akkor még sajtot se egyél, semmiféle tejterméket.

A tej, akár bió, akár laktózmentes még tej. Az alleriás reakciót kiváltó fehérjék benne vannak. Egyedűl (talán) a hosszan (min. 6 hónap, de inkább tovább) érlelt kemény sajtok használhatóak, mert addigra már módosúlnak a fehérjék. Ha nem akarod kivárni amig elérsz ehhez a részhez a könyven, akkor olvasd el Szendi Gábor honlapján a Mérgező italunk a tej c. írást.

1296. d82f1e2683 (válaszként erre: 1295. - HViki)
2011. jan. 17. 10:08

Mi az állásfoglalásotok a zabtejről, vagy a kókusztejporról? Igen, kőkeményen allergiás vagyok, viszont a reggeli kávémat nem tudom elképzelni tej nélkül. Kíváncsi lennék a véleményetekre, komolyan.


A bio tejtermékekről vagy a laktózmentes tejtermékekről mi a véleményetek?

1295. HViki (válaszként erre: 1294. - D82f1e2683)
2011. jan. 17. 09:54

Szia! :)

Ha allergiás vagy, akkor a tejet és tejtermékeket hagyd el. Ahogy mások tapasztalatait olvasom azok okozzák az allergiás tüneteket. (Jön még ez a rész a könyvben.) Pár hónap alatt tünetmentesek lettek az allergiások, akinek már sok éve van allergiája annak is jelentősen szelidült. Valószínű minél régebben vagy allergiás, annál tovább tart, míg kitisztul a szervezet.

Nem az a lényeg, hogy az ősember evett-e olyat, vagy sem. Hanem, hogy az evolúció során alkalmazkodtunk-e hozzá, vagy nem. Ha nincs benne adalék, cukor, akkor miért ne mehetne? Sajnos nem lakunk a tenger mellett, hogy reggelente kifogjuk az aznapit. :) Arról már nem is beszélve, hogy valószínűleg azon is lenne annyi olaj, mint az olajos konzerven. :(

Kérdezz nyugodtan, biztos lesz aki tud rá válaszolni.

1294. d82f1e2683 (válaszként erre: 1271. - Gingili)
2011. jan. 17. 09:05

Sziasztok!


Nemrég kezdtem el olvasni a könyvet, egyelőre csak apróbb változásokat vezettem be, pl. kenyér elhagyása, cukor elhagyása (mivel elég régóta fogyózgatok, nem volt nehéz). Ahogy haladok, és értelmezem ezt a táplálkozásmódot, fogok még változtatni. Az allergiám miatt kezdtem el, júniustól szeptemberig kínlódok ezzel, remélem idén könnyebb lesz elviselnem majd.


Gingili: iszol elég folyadékot? Mert ha sok rostosat eszel, akkor a folyadék is legyen elegendő, különben nehéz kimosni a sok salakanyagot. Miket teszel a szezámos kenyérbe? Én még nem sütöttem, de salátákba, fasírtba szoktam szezámmagot tenni, és nem lesz keserű.


Én is kérdeznék egyet? Az olajos vagy sós lében úszkáló konzerv halacskát lehet enni reggelire? Tudom, konzerv, és az ősember biztos nem ette, de nincs benne adalékanyag, tartósító.


Köszönöm a válaszokat, fogok még kérdezni biztos. :) Szép napot mindenkinek!

1293. szikati (válaszként erre: 1291. - Borcsok1)
2011. jan. 16. 20:24
Ugyan hagyd már ezt az okoskodást. Ha nem vennéd észre, itt ez senkit sem érdekel. Engem nem is érint, mert nem szedek gyógyszert, a grapefruitot pedig alapból nem szeretem.
1292. f60ebb6099 (válaszként erre: 1289. - Borcsok1)
2011. jan. 16. 20:05
Ha nem grapefruitcseppel, vagy grapefruit lével vesszük be a javasolt gyógyszereket, hanem pár óra eltelik a 2 szer bevétele között csökken az esélye annak, hogy módosul a gyógyszerek hatása.
1291. borcsok1 (válaszként erre: 1290. - Szikati)
2011. jan. 16. 19:47
Gondoltam a táplálkozásról,egészségről,orvosi dolgokról nem árt ha tudtok nem hinném hogy kevésbé lenne fontos mint hogy a zabtej vagy a kokusztej a jobb,megsúgom egyik sem:)
1290. szikati (válaszként erre: 1289. - Borcsok1)
2011. jan. 16. 16:27
Hogy jön ez ide? Eltévesztetted a házszámot, ill. a fórumot.
1289. borcsok1
2011. jan. 16. 15:23

Biztos a csóró graepfriut a hibás mi?:)



A helytelen táplálkozás veszélyeire való felhívásokkal Dunát lehet rekeszteni, most is itt egy újabb felkiáltójel. Nem is gondolnánk például, hogy sokszor a betegségünk alatt alkalmazott gyógyszeres terápiák azért fulladnak kudarcba, mert nem megfelelő ételt veszünk magunkhoz. Bizonyos élelmiszerek nemcsak, hogy módosítják, de egész egyszerűen blokkolják a gyógyszerek hatását. Legutóbb például az immunerősítő és fogyasztó hatású grépfrútról derült ki egy, a szervezetünk számára fontos enzim-működést károsító hatása.


Mivel egy gyógyszer kifejlesztésének során nem lehet minden befolyásoló tényezőre tekintettel lenni, ezért nem találjuk meg a betegtájékoztatóban azon élelmiszerek listáját, amelyek befolyásolhatják gyógyszerünk hatását (bár a grépfrútfogyasztás káros hatása egyes szerek esetében fel van tüntetve).


A grépfrút önmagában nagyon egészséges, magas rost- és alacsony kalóriatartalmú, nagy mennyiségű C-vitamint és ásványi anyagot tartalmazó gyümölcs, és jó hatással van keringési rendszerünkre. Nem véletlen, hogy az alternatív gyógyászat különböző formákban táplálékkiegészítőként általános roborálónak (felerősítő, táplálószerként), és néhány emésztőrendszeri betegség gyógyítására alkalmazza. A közelmúltban egy átfogó orvosi tanulmány a grépfrút farmakológiai hatásait vizsgálta, és különös eredményre jutott.


Módosulhat a hatóanyag szintje vagy hatása

Kiderült, a grépfrútfogyasztás számos gyógyszeres kezelés hatását képes módosítani, sajnos negatív irányban. A felfedezés egy amerikai kutatás keretében véletlenül született, amikor az etil-alkohol jellegzetes ízének elfedésére használták a grépfrútot, és azt tapasztalták, hogy a grépfrútlevet fogyasztó személyek vérében jelentősen megemelkedett – az amúgy vérnyomáscsökkentőként is alkalmazandó – kalciumcsatorna-blokkoló, felodipin hatóanyagú gyógyszer plazmaszintje.


A megfigyelés alapja, hogy az emésztőrendszerben (a belek falában és a májban) lévő enzimrendszer egy bizonyos izoenzimje számos gyógyszer anyagcseréjében részt vesz. Az ilyen gyógyszereket más úton nem lehet lebontani, és az anyagcsere legkisebb mértékű megváltozása is a gyógyszer mellékhatásainak erősödését vagy mérgező hatását okozza. Természetesen ezek a megállapítások csak a szájon át szedendő készítményekre vonatkoznak.


A grépfrút felére is csökkentheti a gyógyszer hatását


A grépfrút a felszívódás növelésével és a kiválasztás gátlásával is képes a gyógyszerszinteket módosítani. A kutatások szerint a grépfrút fogyasztása jelentősen csökkenti a korábban említett izoenzim aktivitását, így a segítségével lebomló gyógyszerek anyagcseréje is csökken, ami a szervezetben lévő koncentrációjukat növeli, miközben kifejtik a káros hatásukat.

1288. cicus65
2011. jan. 16. 14:32

Lenmagot lehet venni gyógynövényboltban, vagy DM-ben.

Steviát én is vettem,a net-ről rendeltem.

A folyadéknak tényleg borzaszó íze van, a tablettás változat viszont jó teába vagy kávéba.

Én fél kiló xilitet vettem 1600 Fr-ért.

Nem olcsó, de szerintem kicsit kevesebb is elég belőle, mint a cukorból.

Én spórolok vele. Mostanában egyébként sem főzök olyasmit, amit nagyon cukrozni kéne.

1287. szikati (válaszként erre: 1285. - Beus78)
2011. jan. 16. 13:58

Szia!

Mi az a Stívia? Édesítőszer? Hol lehet kapni?

1286. Anatita81
2011. jan. 16. 13:09

Sziasztok, egy mondatban említette valaki ezt a módszert, elgondolkoztam rajt, jó lenne-e nekem, aki tej- és tojásallergiás vagyok. :S

Meg tudja valaki saccolni, 4-5 hónap alatt mennyit lehet így fogyni 85 kg-ból?

1285. beus78 (válaszként erre: 1283. - Nessa)
2011. jan. 16. 12:19
Szia! Stíviából vedd a tablettát, én is azt használom teába és kávéba.... 300 db-os én 2000-ért veszem, de jól nézz körül, mert van ahol jóval drágábban adják...
1284. asakbir (válaszként erre: 1280. - Gingili)
2011. jan. 16. 11:00

Akkor valami "megfog".

Nálam az almának van ilyen hatása.

1283. Nessa (válaszként erre: 1282. - Cicus65)
2011. jan. 16. 09:18

köszönöm a tippeket, az alexandrablog nagyon tetszik. a lenmag kenyeret kipróbálom, csak kell szereznem lenmagot, nálunk nem kapható sajnos. Ez a legrosszabb benne, h. ha szükségem van valamire, vagy 40km-t kell utazzak érte. A Steviából cseppeket vettem, ezt:


nem megy át a hsz, megpróbálom link nélkül. SZóval barna uveg, fehér cseppentő, stevia-szirup a neve

ismeri valaki? borzalmas. A kávémba rakom, de alig tudom meginni, pedig mindig is édesítőszerrel ittam a kávét. A nyírfacukor bejön, de az meg nagyon drága, tekintve, h. pont annyi kell belőle, mint a cukorból.

Ja, szóval a kérdés az, hogy minden sztevia készítmény ilyen borzalmas mellékízű? vagy rosszat vettem?

1282. cicus65 (válaszként erre: 1265. - Nessa)
2011. jan. 15. 21:25

Szia Nessa!

Nekem bevált a lenmagból sütött kenyér.

Kell hozzá :

20 dkg lenmagpehely, vagy őrölt lenmag,

4 tojás, 1 sütőpor, 2 csapott kávéskanál só,

1 púpos kávéskanál xillit, és kevés víz, hogy fakanállal össze lehessen keverni.

A tepsibe szilikonos sütőpapírt tettem, a masszát kézzel széttapicskoltam, hogy minnél vékonyabb legyen (kb 1 cm magas), négyzet alakúra igazítottam. Így olyan mint a pizzatészta.

Nem szabad nagyon meleg sütőben sütni, én 160 fokon sütöttem 25 percig.

Nekem ízlett. Próbáld ki, hátha neked is bejön.

1281. cicus65 (válaszként erre: 1277. - HViki)
2011. jan. 15. 21:11

Szia!

A kókusztejet mégcsak sütiben próbáltam. Egyébként nekem ízlik magában is, tejként.

Legközelebb kipróbálom főzelékbe is.

Háát.. a férjem elvileg benne van a paleóban, de gyakorlatilag....

Tegnap lecsót főztem, kérdezte, hogy vettem-e kenyeret? Gondoltam megviccelem, és mondtam, hogy nem, paleós kenyér van hozzá. Na, teljesen fel volt háborodva, hogy a lecsóhoz kell a kenyér.

Persze, már ismerem, úgyhogy vettem neki kenyeret, de én magamnak lenmagból sütöttem , és azzal ettem.

A fiam nem tudom meggyőzni, viszont a lányom már paleósan főz. Ő már külön lakik a férjével és a gyerekekkel, és ügyesebben betartja ezt az étkezést, mint én.

1280. Gingili (válaszként erre: 1275. - Asakbir)
2011. jan. 15. 11:19

:-)Úgy legyen!


Én is gondoltam már mindenre, nem feltétlenül a paleoval hozom összefüggésbe, de már mindenre gondolok... Azért köszönöm!

1279. Gingili (válaszként erre: 1274. - HViki)
2011. jan. 15. 11:17
Köszönöm szépen a tanácsot, megpróbálom...!
1278. Gingili (válaszként erre: 1272. - Szikati)
2011. jan. 15. 11:16

Szia szikati,


az eddigi tapasztalataim pozitívak különben, leszámítva ezt a mostani problémát a pánikom kordában tartva és 6 kilótól megszabadultam!:-) úgyhogy hajrá!

1277. HViki (válaszként erre: 1276. - Cicus65)
2011. jan. 14. 23:39

Szia! :)

Főzelékbe próbáltad már a kókusztejet? Illetve sűrítheted úgy is, hogy egy kicsit kiveszel belőle és összeturmixolod.

A család is paleózik?

1276. cicus65
2011. jan. 14. 23:06

Sziasztok!

Új vagyok itt.

január 3-óta próbálok paleósan táplálkozni, több kevesebb sikerrel.

A tejet én már kb 2-3 éve elhagytam, mert borzalmasan puffadtam tőle. Azóta nincs ilyen problémám. Nem is hiányzik a tej.

Mondjuk tejterméket fogyasztottam, és nehéz elhagyni pl a tejfölt, mert az a főzelékből és levesből hiányzik. Próbálok fokozatosan átállni erre az étkezésre.

Kenyeret nem eszem, (mármint gabonából!)helyette pl vajretket, paprikát. Tegnap sütöttem lenmagos paleó kenyeret, és egész jó lett.

Muffint is sütöttem mákosat. Az egész családnak ízlett.

Az első héten csak azzal, hogy nem ettem kenyeret, 3 kilót fogytam, pedig nem éheztem.

1275. asakbir (válaszként erre: 1271. - Gingili)
2011. jan. 14. 23:02

Hát nekem volt ilyen "élményem" októberben, de semmi köze nem volt a paleohoz. Hanem egy erős arcüreggyulladáshoz, amire dupla adag antibiotikumot kellett beszednem, mire elmúlt. Na, az kinyírta a bélflórámat!

30 éve ez volt az első antibiotikum kúrám, de remélem a következő 30 is nélküle telik el! :)

1274. HViki (válaszként erre: 1271. - Gingili)
2011. jan. 14. 22:38

Szia! :)

Kenyérrel kapcsolatban sajna nem tudok segíteni, mert (mint lentebb olvashatod) én nem sütök, egyszerűen kiváltottam zöldségekkel(retek, paprika).

Azt kéne végiggondolni, hogy esetleg mi változott az elmúlt napokban? Így látatlanban elég nehéz segíteni. Esetleg némi probiotikum segíthet, mert az segít helyreállítani a bélflórát, és lehet hiába eszel már nagyjából paleósan, a korábbi évek biztos hagytak nyomot. Talán a normaflor segíthet.

Ja, és sokan esznek lenmagot, csak úgy salátába szórva például, mert serkenti az emésztést.

1273. HViki (válaszként erre: 1270. - Asakbir)
2011. jan. 14. 22:31
Köszi! Ezzel már bele merek vágni, hogy kipróbáljam. :)
1272. szikati (válaszként erre: 1271. - Gingili)
2011. jan. 14. 22:30

Szia!


Én kezdő vagyok (2 hete), így kevés a tapasztalatom, ezért nem tudok válaszolni a kérdéseidre. Holnap próbálok majd valami kenyérfélét sütni. Eddig nem ettem, de nem is hiányzott. Számomra az a furcsa, hogy egyáltalán nem hiányzik pl. a csoki se.

Egyébként mi a két hónap tapasztalata (a hasfájást leszámítva)?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook