Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


1391. HViki (válaszként erre: 1390. - D82f1e2683)
2011. jan. 21. 15:38

Nincs, és nem írok. :)

Nem olyan nagy szám a dolog, meg aztán örülöm, ha tudok mindenkinek megfelelőt készíteni, nem hogy még utána írkáljam is. :) Ehhez én túl lusta vagyok. Nekem a párom itthonról viszi az ebédet, úgyhogy én már reggel eltöltök 1 órát a konyhában mire mindent szépen elkészítek, megmelegítek, termoszba rakok. Ilyenkor télen meleg tea, kávé és kaja. Nyáron kicsit egyszerűbb, mert az italt már előző este elkészítem és behűtöm, hogy hideg legyen. Nem vagyok különösebben fanzáziadús, inkább az időkímélő kajákat preferálom. :)

Receptekért én is az általam már sokszor hangoztatott oldalakra járok, úgymint paleo-ihlet, Alexandra gasztroblogja, paleo-inyenc, és legújabban még elmira paleo konyhája.

De lehet, hogy rászánom magam a naplóírásra. Talán kicsit összeszedettebb leszek, ha össze kell foglalnom a napomat. :) De egyenlőre ezt ne vedd igéretnek. :)

1390. d82f1e2683 (válaszként erre: 1388. - D82f1e2683)
2011. jan. 21. 15:13

Viki, neked nincs naplód? Nem írsz blogot? Kíváncsi lennék, miket eszel, milyen változatos az étkezésed.


Ma vásároltam, hétvégén tökfőzelék lesz és husival töltött padlizsán, mákmuffint is kipróbálom és talán a lenkenyeret is. Szívesen töltök órákat a konyhában, ha a vége valami egészséges, nem romboló finomság, amitól még extrában fogyhatok is. :)

1389. 49a6b723ba (válaszként erre: 1364. - Kohanoor)
2011. jan. 21. 15:12

Ez annyira aranyos hasonlat! Még nem hallottam!


De borcsok-ot nem lehet leállítani!

Olvasom a fórumot, már kérték szépen, kicsit csúnyábban, de ő...Hajthatatlan!

Nem is tudja, hogy milyen "szép" jellemrajzot ad így magáról!

Segíteni nem így kell!

1388. d82f1e2683 (válaszként erre: 1386. - Szikati)
2011. jan. 21. 15:10
Hasonlóan vagyok én is, bár én még nem vagyok teljesen képben mindennel, de van saját polcom a saját dolgaimnak, finomakat főzök és jól érzem magam. Bár ma a szokásosnál álmosabb vagyok, de már lassan vége a munkaidőnek!!! :)
1387. HViki (válaszként erre: 1386. - Szikati)
2011. jan. 21. 13:00

Nagyon örülök neki! :)

Tényleg sokkal nehezebbnek tűnik előtte, mint amilyennek bizonyul mikor már belefogtál. Ügyes vagy, csak így tovább! :)

1386. szikati
2011. jan. 21. 12:52

Valóban nem kéne reagálni rá, a hosszú, beollózott szövegeit el se olvasom, de ezután a rövidebb szúrkálódásait is figyelmen kívül hagyom. Lehet, hogy röhög a markába, és otthon tunkolja a körömpörköltet. Az ilyenek többnyire vizet prádikálnak, de...


És hogy a paleoval is foglalkozzak: lassan letelik a harmadik hetem, nagyon jól érzem magam, nem búnöztem, nem éheztem, és már fogytam is. Már berendeztem magamnak egy paleo polcot, egyre több alapanyagom van. A főzés tulajdonképpen egyszerűbb, gyorsabb.

Ahhoz képest, hogy kb egy hónapja azt sem tudtam, hogy van ilyen, nagyon könnyen átálltam.

1385. HViki (válaszként erre: 1384. - Szikati)
2011. jan. 21. 10:39
Igen, mindenki megpróbálkozott a párbeszéddel, érvekkel, majd a másik, új fórum javaslattal, de hasztalan. Ezért nem maradt más, mint a figyelmen kívűl hagyás. Amíg van közönség aki "beugrik" neki, addig biztos marad. :) De ez persze csak az én véleményem és közben néha én is nehezen állom meg, hogy szó nélkül hagyjam, mert a hozzászólásainak semmi köze nincs a paleóhoz és sose lehet tudni mikor jön valaki ismerkedni a paleóval. Na ha ezekkel a hsz-ekkel találkozik hanyat homlok menekülni fog, pedig ugye ezeknek semmi köze hozzá. Viszont nincs tippem mit lehetne még tenni.
1384. szikati (válaszként erre: 1380. - Rebeka2011)
2011. jan. 21. 09:58
Igazad van, de nehéz szó nélkül hagyni ezeket a sületlenségeket. A kávéval kapcsolatban pl. akkor lenne igaza, ha napi 2 litert innánk belőle.
1383. HViki (válaszként erre: 1378. - Szikati)
2011. jan. 21. 09:47
Erre az oldalra írók között jellemző a mértéktelen pékárú, alkohol, cukros, kész és félkész, csupa adalékanyagot tartalmazó ételek, italok fogyasztása. Ezért feltétlenül fontos a mi felvilásosításunk. :) Mivel az egyéb kérések, javaslatok, párbeszéd próbálkozások sikertelenek maradtak, nem maradt más eszközünk, mint az egér görgetője. :)
1382. Rebeka2011 (válaszként erre: 1381. - HViki)
2011. jan. 21. 09:45
Köszi, megnézem :-)))
1381. HViki (válaszként erre: 1379. - Rebeka2011)
2011. jan. 21. 09:44

Igen ez egy kicsit édesebb, mint a legtöbb paleós süti. Épp ezért eszik meg szívesebben a gyerekeim, mert ők még nem igazán tudnak búcsút mondani az eddig megszokott édességeknek. Ez legalább egy egészséges alternatíva.

Botaó paleó-inyenc blogján van egy csokicsoda nevű torta, javaslom azt is próbáld ki legközelebb. Azt még nem készítettem el, de az nem ennyire édes és isteni csokitortának tűnik. A hsz-ek szerint az is. :)

1380. Rebeka2011 (válaszként erre: 1378. - Szikati)
2011. jan. 21. 09:26
Szerintem hagyd figyelmen kívül, hátha elunja...
1379. Rebeka2011 (válaszként erre: 1372. - HViki)
2011. jan. 21. 09:25
Nagy sikere lett. Picit édesnek találtuk, mert nem vagyunk édesszájúak. Legközelebb nem teszek bele banánt, vagy kevesebb xilitet. De akkor is fantasztikus, hogy lehet ilyeneket sütni liszt nélkül. Azért is jó, mert van a családban tejérzékeny is, neki is tudok legközelebb ilyet csinálni.
1378. szikati (válaszként erre: 1377. - Borcsok1)
2011. jan. 21. 08:41

Ezzel a térítő stílussal épp az ellenkezjét éred el szándékodnak. Elriasztasz mindenkit, és nem hiszünk neked, és akkor sem hinnénk, ha lenne valami igazság abban, amit itt összeírogatsz. Én eleve elutasítom az ilyen misszionárius típusú hittérítőket. Az utcán kikerülöm őket, itt meg marad az egér és a görgetés.

Egyébként a levegővétel mérgező hatásán elgondolkodtál már? Hú, mennyi mérget beszívunk.

1377. borcsok1 (válaszként erre: 1375. - Szikati)
2011. jan. 21. 08:24
Most melózom majd reagálok erre,amúgy persze sok mindent kibír a szervezet de attól a kávé még nem egészséges,de hát látom nagyon nagy baj van az a lapokkal nálatok nem baj missziómnak tekintem hogy kicsit tisztában lássatok:) alkohol,cigi,pékáruk is egészségesek nem abba sem hal bele mindenki:) Én arról beszéltem hogy a kávéba rengetek rossz dolog van ami nem jó a szervezetnek,mi ebben a nem érthető????
1376. HViki (válaszként erre: 1375. - Szikati)
2011. jan. 21. 05:59
A kávé tényleg nem ártalmas, sőt van egy csomó jó tulajdonsága. A cikk több kutatás eredményéról olvasható a Gábor honlapján. Nem fogom idemásolni, akit érdekel, ott megtalálja. :)
1375. szikati (válaszként erre: 1374. - Borcsok1)
2011. jan. 20. 23:10

Az a csoda, hogy még élünk. Sőt, az emberiségnek rég ki kellett volna halni az elméleted szerint. Mégis, folyamatosan nő az átlagéletkor. (Tudom, az orvostudomány...) Nagyon sántít a rögeszméddé vált elmélet, ami egy a sok agymenés közül. Abban hiszel, amiben akarsz, de hanyagold ezt a fórumot.

Én ijesztgetésed ellenére holnap reggel ugyanolyan jóízűen megiszom a kávécskámat.

1374. borcsok1 (válaszként erre: 1371. - HViki)
2011. jan. 20. 22:36
Koffein méreg ,vagy ha finomabban fogalmazok egy erős drog,kiüriti a vizet a szervezetből,kálium,mangán,és a B vitamin is fájdalmas búcsút int a szervezetnek,és szerencsétlen koffein mellett kiscsillió más méreg is van benne,egészségedre:)
1373. borcsok1 (válaszként erre: 1370. - Beus78)
2011. jan. 20. 21:38
Bár nem tőlem kérdezted ,de úgy gondolom a korrekt tájékoztatás végett megemlítem igazából semmilyen tea nem jó az embernek,nyílván nem ez a legártalmasabb dolog de így van,ha gondolod írok róla!
1372. HViki (válaszként erre: 1369. - Rebeka2011)
2011. jan. 20. 19:01

Húúú, remélem sikere lesz! :)

De azért a történelmi pontosság érdekében lejegyezném, hogy nem az én brownie-m, csak itt én tettem közzé. Szendi paleós blogjáról ollóztam rengeteg finomságot. De azért nyugodtan titulálhatod nekem, főleg, ha ízleni fog. :)

1371. HViki (válaszként erre: 1370. - Beus78)
2011. jan. 20. 18:59
Persze, miért ne lehetne? Sőt, még a kávé sem tilos. :)
1370. beus78
2011. jan. 20. 17:35
sziasztok! Szerintetek zöld teát lehet inni korlátlanul? Persze cukor nélkül... én speciál sztíviával iszom...
2011. jan. 20. 15:43

Sziasztok!


Most sütöm HViki paleo brownie-ját, mert ma van a párom szülinapja. Aszalt ananászkockát teszek bele és mandulaforgáccsal meghintem a tetejét. Majd beszámolok a fogadtatásról! :-)))

1368. Kohanoor
2011. jan. 20. 12:20
Hát, legalább házi tejet iszok a jó öreg magyar tarkából. A kecske még a jövő zenéje.
1367. HViki (válaszként erre: 1365. - Kohanoor)
2011. jan. 20. 11:45

Az tuti, hogy a tehén tejban nagyon sok ártalmas anyag van. Főleg, mert európában leginkább a K1 tehén elterjedt, amiben a genetiaki módosulás még több galibát okoz nekünk és a nagyüzemi felhasználás miatt amúgy is keveredik minden mindennel.

A kecsketej is más állat teje. Az is arra szolgál, hogy az adott faj kicsinyét táplálja, növessze. Ha nagyon muszáj inkább azt, de a paleóban a teljes elhagyás az igazi.

Még leginkább a hosszan érlelt (min. 6 hónap) kemény sajtok elfogadhatóak, mert azokban már módosulnak a fehérjék.

1366. HViki (válaszként erre: 1364. - Kohanoor)
2011. jan. 20. 11:40
Görgesd át, ha nem reagáunk előbb-utóbb csak elunja. :)
1365. Kohanoor
2011. jan. 20. 11:13
Nekem is nagyon tetszik ez az életmód. jelenleg Atkins diétán vagyok, ami ugye nem s áll nagyon távol. A gabonákat már teljesen elhagytam a krumplival együt. A leggyengébb pontom a tejtermékek. Imádom minden formában, és mennyiségben. A kecsketejjel mi a helyzet? Az se ajánlott?
1364. Kohanoor
2011. jan. 20. 11:11

"Nem azt kell alapul venni tehát, hogy már egy félig elrontott paleolit előember táplálkozási szokásait mintázzuk le, hanem a romlatlan állati emberelődeinket."- de az ég áldjon meg, ez egy paleos fórum. Biztos van olyan is, ahol a te elméleteid szerint élnek. Menj, és keresd meg! Vagy minden diétás fórumra beírod ezt?

Nyiss naplót, fórumot, bármit. /Olyan vagy mint Amerika, akkor is felszabadítasz (felvilágosítasz), ha nem akarjuk.../

1363. borcsok1
2011. jan. 19. 21:06
Az egyik fontos tényt egy rákkal foglalkozó doktornő mondta el egy Életerő napon. Azelőtt és azóta sem mert senki orvosként ezzel előállni. Ő kerek perec kijelentette, hogy AZ EMBER IMMUNRENDSZERE ELUTASÍTJA A HÚST, ÉS MÁS ÁLLATI EREDETŰ ÉTELT. Tehát, ez az okos és felvilágosult lény, aki vagyunk évezredek óta a saját immunrendszere ELLEN étkezik. Sokáig ezt nem lehet büntetlenül folytatni.
1362. borcsok1
2011. jan. 19. 20:22

Egy kis okosodni való:)



Az emberek legközelebbi állati rokonai bonobó majom, csimpánz, gorilla, orángután. A mai ember ezektől származik. Az ember az előző kettőtől 4-6 mill. éve a gorillától 7 mill. éve, az orángutántól 14 mill. éve szétvált, felegyenesedett és lejött a fák koronájából a földre. A paleolit v. kő korban ie.2,5 mill. év-3000- ig gyűjtögető, halászó, vadászó életet folytatott. A tüzet kb. 500 ezer éve fedezte fel az előember, de ekkor még nem alkalmazta tömegesen. A földön eddig 4 nagy jégkorszak volt. Az első három az emberi életre nem releváns, mert időben borzasztó rég volt, az első 2,7 milliárd éve, a második 600-800 mill. éve, majd 40 mill. éve, s végül az emberiséget érintő utolsó 10 ezer éve ért véget (a paleolit ember életét negatívan befolyásolta, élelemhiány, kevés gyümölcs). Az emberi életminőségre negatív, valós változást a tűz felfedezésével a hőkezelt étel belépése az étrendbe, és a legutolsó jégkorszak adott, és a 10 ezer éve megjelenő magtermesztés és magevés és mellé az állati tejek és készítményeik elterjedése.

A valós paradicsomi elágazása az embernek az emberré váláskor az emberi emancipálódáskor volt, amikor lejöttünk a fákról 4-14 mill.(fajtól függő eltérésben) évvel ezelőtt. Innen fejlődőt ki és terjedtek szét a földön a sok 10 ezer népcsoportok a pápuáktól és eszkimóktól kezdve a növény és mind a mai napig a dzsungelekben zömmel gyümölcsevő fajtákig. Sok százezer éven át, így a paleolit korban is az emberek nagy csoportjai ették a húst nyersen, és vele együtt elrontattak. Egészségüket tekintve a döntő negatív hatást mégis a legutolsó nagy behatás adta 10 ezer éve a jégkorszak, táplálékhiány és gabonafüvek tömeges termesztésbe vétele, az állati tejek fogyasztása, és a tűz tömeges használata (TÖMEGES HŐKEZELÉS) 12 ezer éve. Ilyen módon a legnagyobb negatív behatás az emberi életminőségbe 10-12 ezer éve történt. Innen számítódnak a degeneratív betegségek korszaka.


Ha azt vesszük alapul, hogy a legközelebbi állati rokonaink zömmel növényevő, elsősorban gyümölcsevőek,) bonobó és csimpánz időnként NYERS ! húst rabol, termeszt eszik rossz, állati szokásból, és ősi vadász ösztönből vezérelve, de a gorilla szinte csak gyümölcsöt és/vagy zsenge leveleket eszik, az oráng meg főként fügéket, és kedvence a durian), akkor mivel ők a legközelebbi rokonaink, mégis csak az ő táplálkozásuk a minta, és nem pl. a paleolit emberé, aki már elrontott táplálkozási szokásokat követ. És a dolog lényege, hogy állati elődeinknél az az 1-2 % húshányad teljesen szükségtelen, mivel annak anyaga nem oldja meg az éves táplálkozási mérlegét, abból származó tápanyagok mind megtalálhatóak az elsődleges növényi alaptáplálékukban.

Nem azt kell alapul venni tehát, hogy már egy félig elrontott paleolit előember táplálkozási szokásait mintázzuk le, hanem a romlatlan állati emberelődeinket. Az emberi habitussal, lelkülettel összeegyeztethetetlen a húsevés még nyersen sem, azt mind a kényszer és a környezeti hatások váltották ki és alakították ki rossz szokásként a félig állatias előemberekben. Nem az ő táplálkozásuk a gyümölcs, zöldség és húsok nyersen v. hőkezelve a minta, Szendi úr itt hibázik az elméletében, hanem az emberi biológiájához alkalmazkodó táplálék követése , amit az állati emberelődeink követnek mind a mai napig jelenkori utódaikkal.

Szendi úr egyszer nem említi a nyers hús evését, pedig semelyik élőlény számára semelyik hőkezelt étel nemcsak hogy nem jó, hanem mérgező. Vagy úgy gondolja, ehetjük büntetlenül tovább a nyers gyümi meg zöldség mellé a főtt husikánkat, és akkor helyesen táplálkozunk? Kétlem. A nyers hús pedig általános volt a paleolit kor döntő részére, mivel a tüzet csak kb. 10 ezer éve alkalmazza az ember tömegesen, vagy adaptáljuk akkor egy az egybe a paleolit ősember nyers mamuthúsait a mai étrendbe? Hát nem tudom, kinek van kedve behozni a tyúkólból egy kis véres csirkecombot, vagy belektől bűzös húscafatot, vagy belsőséget. Talán inkább a kutyusunknak volna az kedvére való, de nálam nem vált ki nyálelválasztást, csak undort.


Mindamellett Szendi úr nagyon helyesen megfogalmaz a könyvében kiváló dolgokat, melyekkel csak egyet lehet érteni, mert helytállóak, így a magok és tejtermékek szükségtelensége az emberi étrendben.


Azon kívül azt kell meglátni, hogy a hús a táplálékláncban másodlagos táplálékforrás, a növényekből jön minden elsődleges tápanyagforrás, még az oroszlán is a növényekből táplálkozik áttételesen. Ami tehát nincs meg az elsődleges forrásban az nem lehet meg a köztes másodlagosban sem, mert az anyag nem vész el, csak átalakul.


Persze ehetünk húst, tejet, tojást, ehetünk bármit, nyersen, vagy hőkezelve, és kikiálthatjuk magunkat kulináris mindenevőknek,de attól még nem táplálkozunk helyesen. Ennek legfőbb bizonyítéka az emésztési diszkomfortok és a korai degenerative betegségek sora. Vagy gondoljuk az emésztési diszkomfot és a degenerative betegségeknek valami más oka van, mint egyedül a rossz táplálkozás?

Mi az hogy szorulás, mi az hogy szellentések, csak kettő az emésztési diszkomfortok közül, még sem ismert vibrant szinten, a hagyományos étkezőknél meg mindennapos, főleg az arra hajlamosaknál. Akkor talán kinek van igaza, mert ugye ezek tények, ott van a hagyományos étkezők életében, mégha csak időlegesen is a szerencsésebbeknél. Vajon mitől van, csak nem a káoszos testkémiától és az azt kiváltó ételtől?


Hogy hőkezeltet is kell enni, mert az ember 10 ezer éve rendszeresen eszik, az meg szintén nem állja meg a helyét, mivel a földön nem lehet csak az ember “kiváltsága” ez a sokmillió állat közül, túl kicsi a valószínűsége, 1 a millióhoz, hogy igaza van ebben az embernek, talán inkább fordítva , a többségnek van igaza az ember felett, amikor valamennyi természeti állat a öldön helyesen cselekedve saját természeti

közegében egybehangzóan a nyers ételeket választják.


Túl sok az ellentmondás a hagyományos étkezőknél

Az evolúcióval magyarázni az emberi hülyeséget, és keresni benne az önigazolásunk helytelen táplálkozásunk megmagyarázására, sajna rossz kiinduláspont.

És az is biztos, hogy nem fejlődhetett ki egy olyan embertipus sem, mely a főtteken és testidegen ételeken mutatja a vibrant egészségi szintet, mivel az ilyen hagyományos élet eredője a degenerált és beteges test ma még. Minden hagyományosan, ilyen módon étkező embernek ez a látható sorsa, napi szinten látjuk a sokezer példát ezekre.


Szerintem a legkellemesebb út, ha követjük azon elődeink példáját, akik a természet ösvényét járták, annál is inkább mert genetikailag szinte egy faj vagyunk, mégha szét is váltunk tőlük a fejlődés útján. Sajnos a hagyományos élet igazolását remélőket ki kell ábrándítani, hogy még a hosszú évmilliók alatt sem lett hőkezelteket , és testidegen ételeket is emésztő testünk, bármennyire is szeretné az ember ezt.


És a fentiek fényében mindenki hallgasson a szívére és az eszére, és döntse el maga hol az igazság, nekem valahogy sántít a hőkezelteket és testidegen ételeket fogyasztás önigazolása.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook