Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


1571. Tücke (válaszként erre: 1568. - India)
2011. jan. 31. 13:45
nálam a gyerek még a nagy szaki ha neki valami nem ízlkik az tényleg nem sikerült valami jól...
1570. india (válaszként erre: 1569. - India)
2011. jan. 31. 13:40
...marmint orolt mandulat, vagyis mandula lisztet?
1569. india (válaszként erre: 1566. - Szikati)
2011. jan. 31. 13:39

jol hangzik nagyon ez a muffin... hany darab lett belole?

kar, h olyan draga a mandula...

nem tudjatok, a herba hazban lehet venni?

1568. india (válaszként erre: 1567. - Tücke)
2011. jan. 31. 13:38

nalunk is ez a helyzet )))

ha rajar az ember = jot sutottunk-foztunk )))

1567. Tücke
2011. jan. 31. 13:10
biztos nem lehetett rossz ha embered is rájárt:))))) én is abból tudom hogy vmi jól sikerült ha ember rájár az adott dologra
1566. szikati (válaszként erre: 1559. - India)
2011. jan. 31. 12:53
Ezt most nem könyvből sütöttem, hanem összekevertem darált mandulát, mogyorót, 2 tojást, mézet, 2 evőkanál lenmagkisztet, kókusztejport, sütőport és gyümiket (mazsola, aszaltszilva darabok, fagyasztott meggy darabok) pici olivaolajat és zabtejet. Olyan jól keverhető állagúra, és ezt sütöttem meg. Nekem nagyon ízlett, de a férjem is rájárt, úgyhogy nem lehetett rossz.
1565. Tücke (válaszként erre: 1562. - Wenta)
2011. jan. 31. 10:33
pötyögtess lelkesen:DDDDD
2011. jan. 31. 09:40
engem érdekel :) köszi!
1563. HViki (válaszként erre: 1562. - Wenta)
2011. jan. 31. 09:40
Persze, receptből sohasem elég. :)
1562. Wenta
2011. jan. 31. 09:28
Sziasztok van egy pár receptem ami elmegy paleosnak, ha gondoljátok be pötyizem.
2011. jan. 31. 09:27

Sziasztok!

India ,jól hangzik nagyon a palep kenyér recepted, mentettem is!:)

Én majd holnap sütök muffint, almás-mogyorósat, remélem nem lesz olyan fojtós mint amilyet múlt héten készítettem :D


Én még nem is hallottam szezám allergiáról, nem lehet hogy esetleg valamivel szennyezett volt?? Nekem egyszer anyukám járt úgy hogy rukkolát evett és kiütötte, mondjuk az tuti vegyszer miatt volt :(


Szép napot mindenkinek!

1560. HViki (válaszként erre: 1555. - Wencus)
2011. jan. 31. 07:20
Semmi más nem volt az elmúlt napokban ami újdonság volt? Mert az allergiával az a baj, hogy 1-2 nap késéssel is kiijöhet, meg azonnal is. Sokféle van belőle. Én még nem hallottam szezámmagtól allergiáról, de szerencsére az allergiával nincs tapasztalatom.
1559. india
2011. jan. 31. 06:56
szikati, a konyvbol sutod a muffin-felet?
1558. szikati (válaszként erre: 1554. - HViki)
2011. jan. 30. 20:36

Ezzel én is így vagyok, nálunk madáreledelnek nevezték a kenyeremet. De nekem már jobban ízlik, mint az igazi.

Most egy muffin-félét sütök, hogy legyen egy kis nasi holnapra.

1557. wencus
2011. jan. 30. 20:12
Bocs meg van a só.
1556. wencus (válaszként erre: 1552. - India)
2011. jan. 30. 20:11
Bocsi só nem kell bele? És a kókusztejportól nem lesz édes?
1555. wencus
2011. jan. 30. 20:11
Létezik, hogy a szezámmag kicsapja a bőröm? Ez az egy mag van a kenyeremben amit nem szoktam enni csak ritkán csak ez lehet a bűnős. Most kezdek a pöttyös Pannihoz hasonlítani. De már úgy untam a kolbászt, szalonnát kenyér nélkül.
1554. HViki
2011. jan. 30. 20:07

Nálunk is elkészült a kenyér. Nekem ízlik, de a családnál már megint nem arattam sikert. Ilyen válogatós egy bagázst direkt sem lehetne összeválogatni! :(

Nem baj, én jól elleszek ezzel a kenyérrel, kicsit olyan, mint a sokmagvas kenyér, amit régebben sokszor vettem (persze akkor is csak magamnak).

1553. wencus (válaszként erre: 1551. - India)
2011. jan. 30. 18:55
Köszi a gyors választ, holnap megyek a boltba és veszek kókusztejport, és szezámpelyhet, este sütöm meg a kenyeret. Én most készítettem először paleo kenyeret. 3 tojás fehérje habnak bele a sárgát, 1 ek tökmag darálva, 3 ek napraforgó darálva, 2 ek szezámmag darálva, só, sütőpor.
1552. india
2011. jan. 30. 17:13

szerintem a teljeskiorlesu rosszabb, mint a sima liszt. a bio, de nem teljeskiorlesu hive VOLTAM.

a bio teljeskiorlesu tele van toxinokkal (pl fuzarium), a nem bio teljeskiorlesu pedig mindenfele vegyianyaggal, mert a mag hejaban sokkal koncentraltabban van minden.

1551. india (válaszként erre: 1550. - Wencus)
2011. jan. 30. 17:07

szia Wencus, ez egy kenyerrre valo recept, csak miutan megsutottem, annyira finom lett, h egybol csinaltam meg egyet )))

osszekutyultam mindent egyszerre robotgeppel, a repat es a tokmagot kiveve. ezeket a vegen tettem bele, es csak fakanallal kevertem bele. nem bonyolitottam tul, ez volt eletem 2. ill 3. paleo kenyere ))) nemsokara sutom a 4.et )))

ja igen, eleg sokaig sult, nem tudom pontosan az idot. kb 40 perc lehetett. de amikor megsult a teteje (kb a fele ido) letakartam alufoliaval, h ne egjen meg.

1550. wencus (válaszként erre: 1544. - India)
2011. jan. 30. 16:18
Az előbb írt mennyiségből 2 db kenyér lett? A hozzávalókat csak össze kutyulod, v a tojásokat felvered habnak és abba a sárgát és a többi hozzávalót? Folyadék nem kell bele, elég csak a tojás? És mennyi ideig sütőd? Bocsi a sok kérdésért, előre is köszi.
1549. HViki (válaszként erre: 1546. - 24acda3957)
2011. jan. 30. 11:37

A teljes kiörlésű csak assig jobb, amig nem vizsgálják a lisztmenteset is. Hiszen, ha összehasonlíod a füstszűrős és a nem füstszűrős cigit, akkor a füstszűrős jobb, de ettől még nem lesz egészséges, hiszen a cigi maga ártalmas mindenképpen.

A gabonafélékkel az a baj, hogy nem tartják ártalmasnak, ezért nem is igen vizsgálják nélkülük.

1548. borcsok1 (válaszként erre: 1546. - 24acda3957)
2011. jan. 30. 10:27
zabpehely kérdés egyszerű: el kell felejteni gyorsan nem nekünk való:)
1547. borcsok1 (válaszként erre: 1546. - 24acda3957)
2011. jan. 30. 10:27
A egészségs táplálozás mndig tiszta és világos volt a temészetet kell követni,persze különböző érdekcsoportok fals infókkal bombáznak,de a dolgok mögé kell látni,és saját magán a embernek kisérltezni kell.Amúgy ez a cikk azért érdekes szerintem.
1546. 24acda3957 (válaszként erre: 1543. - Borcsok1)
2011. jan. 30. 09:29
Ezt a cikket biztos ide akartad tenni?Azt hittem a zabpehelyről tudunk meg valami érdekeset. Egyébként nyugodtan rakhatsz ide cikkeket, aki akarja olvassa, aki nem, az túlhajtja. Ezek a cikkek csak azt bizonyítják, hogy mindennek van magyarázata az interneten, meg ugyanannak az ellenkezőjére is vannak bizonyítások.Szóval nehéz eligazodni a mai világban.Csak egy egyszerű példa, a teljes kiőrlésű kenyeret egekig magasztalták, ma meg állítólag semmivel sem különb, mint a fehér.Persze lehet, hogy csak addig él egy állítás, amíg valakinek anyagi érdeke nem fűződik ahhoz, hogy ellentétes állításokat híreszteljen el.(lásd: N..bi)
1545. HViki (válaszként erre: 1544. - India)
2011. jan. 30. 09:24

Ennek meg én örülök! :)

Nekem is van itthon ilyen sütőformám, lehet kipróbálom én is, hátha sikere lesz idehaza. Majd beszámolok! :)

1544. india (válaszként erre: 1542. - Szikati)
2011. jan. 30. 09:03

orulok ))))

tegnap elott vettem egy szilikonos kenyersutoformat, (1500ert)abban sutottem. szep kennyerforma lett.

tegnap 2 kenyeret is sutottem, este atjottek a barataink, es addig-addig kostolgattak, hogy epphogy maradt nekunk reggelire 1-1 szelet. ))) nagyon izlett mindenkinek, es csodalkoztak, h nincs benne liszt )))) egyre jobban tetszik ez a paleo, es egyre lelkesebb vagyok!!!!

1543. borcsok1
2011. jan. 30. 00:15

Talán érdekes lehet,bár lehet hogy nem tud megbirkózni a zabpehyellyel vagy nélküle dilemma felsőbbrendűségén:)



Gaston Naessens, ma is élõ kutató, a 714-X nevû rák ellenes szérum és a ”somatoscope” szuper finomságú mikroszkóp feltalálója, ami a maga 150 angström (15 nm) felbontásával közel azonos kategóriába sorolható Rife mikroszkópjaival. Naessens is meghökkentõ felfedezésekre jutott. Kimutatott egy rendkívüli tulajdonságokkal bíró, parányi (szub-baktériumi) méretû, elektromos töltésû, élõ és szaporodó részecske-organizmust, amit somatid-nak (”kis test”) nevezett el. Szerinte ez az energia-kapcsolat az élõ és az élettelen világ között. (Szent-Györgyi Albert még a 2. világháború elött az ”élet titkát” keresve azt mondta hogy a válasz bizonyosan az atomi méretekben, vagy más elektromos tulajdonságú atomi részecskékben lehet.)

A legmegdöbbentõbb az, hogy ezek a vérben levõ szomatidok gyakorlatilag elpusztíthatatlanok. Magas hõre, bármilyen mértékû rádióaktiv besugárzásra, mechanikai, kémiai roncsolásra szinte érzéketlenek! A hordozó közeg halála után is tovább élnek a földbe visszakerülve, bármilyen környezetben. Jelen vannak minden kõzetben, vízben, a levegõben, ki tudja talán ezer, millió, vagy akár milliárd évekig is, hiszen bármilyen õskövületben is kimutathatóak. Naessens szerint, ha a Marson valaha is volt élet, akkor a marsi kõzetekben is jelen kellene hogy legyenek. Ezek a szomatidok mintha az élet nélkülözhetetlen része lennének, mintha ezek nélkül élet nem is létezhetne. Normális körülmények között 3 fázisú alakváltoztató cikluson mennek keresztül egy egészséges testben, ami Naessens szerint létfontosságú a szervezet helyes mûködéséhez. Bizonyos körülmények megváltozásával, amikor a hordozó élõ szervezet legyengül, vagy destabilizálódik, akkor 16 fázisú cikluson keresztül fejlõdnek nagyobb, baktériumi méretû formákká. A kiváltó ok tehát a test traumája, a legkülönfélébb okok miatt, például sugárzás, kémiai szennyezés, sokk, depresszió stb. (E 16 fázis egy megvásárolható szak-videón is megtekinthetõ.)

1542. szikati (válaszként erre: 1538. - India)
2011. jan. 29. 21:48
Megsütöttem, és ez finomabb lett, mint a zabpelyhes.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook