Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


1661. HViki (válaszként erre: 1656. - Nessa)
2011. febr. 2. 23:26
A repceolajat nem ismerem, használtam, de általánosságban elmondható, hogy csak a hidegen sajtolt olajak a jók. A hidrogénezett zsiradékok (akár olaj, akár margarin) mind transzzsírok. A hidegen sajtolt olajakat viszont csak nyers ételekhez (pl. saláták) lehet felhasználni, mert már alacsony hőfokon transzzsírrá válnak. Ezért jobb sütni-főzni zsírral, vajjal(ghí), vagy kókuszzsírral, mert ezek nem károsodnak útközben.
1660. HViki (válaszként erre: 1654. - 24acda3957)
2011. febr. 2. 23:23

A kókuszolaj(zsír) már rég rehabilitálva lett Szendinél. :)

A szakácskönyvben már a jók között szerepel.

1659. szikati (válaszként erre: 1656. - Nessa)
2011. febr. 2. 21:23
A repceolajról én is jókat olvastam, lehet az a baj, hogy mint az olajak általában, a sütés során károsodnak. A kókuszolaj kb 180 fokig bírja a sütést.
1658. 24acda3957 (válaszként erre: 1655. - Zoly81)
2011. febr. 2. 21:18
Gyógynövényboltban és a hűtőben volt.Ott láttam a kókusz zsírt is kis vödörkékben
1657. Nessa
2011. febr. 2. 21:12
Egyébként pedig a fiam beteg lett a mult héten, és mivel nem volt időm agyalgatni, vásárolni, nem tudtam kitalálni mit egyek, megettem bármit, és most megint kezdhetem előlről. Olyan sz@r, hogy mire belerázódtam volna, ez történt. Továbbra is a kenyér a gyenge pont, mert azzal ugye bekaphat az ember bármit, de én nem tudom megenni pl. a sonkát, tojást mondjuk jégsalátával - a paleos kenyerek (eddig 3 félét próbáltam ) pedig kiverik nálam a biztosítékot. Még abban a lenmagos -sárgarépásban bízom, aminek a receptje itt szerepelt pár napja, de nem készítettem még el, mert nem volt répám. Holnap meglátjuk! Nagyon szeretnék egy kenyér helyettesítőt, aminek nincs sütemény állaga-íze....
1656. Nessa
2011. febr. 2. 21:06
Azt szeretném kérdezni, hogy repceolajat használ-e valaki rajtami kívül. Mikor nekikezdtem a paleonak (kb egy hónapja) beszereztem a kókuszzsírt, a lenmag és az oliva olajat, és készítettem ghí-t. Aztán ujraolvasva a Szendi-blog idevágó részét homlokon vágtam magam, minek agyalok itt az olajokon, mikor a repce messze jobb az előbb felsoroltaktól, ráadásul olcsó és bárhol megvehető. De lehet, h. én értettem félre valamit, mert minden paleo fórumon, blogon ott feszül a ki milyen zsiradékot használ kérdés, vajon másnak nem egyértelmű, hogy a repce bőven jó? Vagy tényleg tévedésben vagyok, és a könyv szerint (sajnos nincs meg) nem tuti jó, a blogos táblázatot pedig félreértettem?
1655. zoly81 (válaszként erre: 1654. - 24acda3957)
2011. febr. 2. 20:50
honann vedted?
1654. 24acda3957 (válaszként erre: 1650. - Zoly81)
2011. febr. 2. 20:34
Én egy hete használok kókuszolajat. Mondjuk az enyém 1100Ft volt.Olyan állagú, mint a zsír, nem kell hűtőben tartani, nem olvad el. Azóta én mindent avval készítek. A rántott húst is abban sütöttem, és nem kellett leitatni róla semmit, teljesen száraz lett a bunda.Rántotta alá is tettem, semmi mellékíze nincs.Most úgy látom, nem veszek többé napraforgó olajat. A kókuszzsír ára kétszerese az olajénak. Csupa jó dolgok vannak róla írva, ha beírod a nevét a böngészőbe. Engem meggyőzött.Szendi nem ajánlja, de azt írja, hogy egyébként meg nagyon jó.
1653. szikati (válaszként erre: 1651. - Járminé Ritus)
2011. febr. 2. 20:26

Szia!

Én is egy hónapja kezdtem, eddig semmi gond, jól érzem magam.

Egy-két jó ötletet megoszthatsz velünk. Én még nem ismerek minden alapanyagot, pl a kókuszzsírt még nem használtam, de ez lesz a következő vásárlási projekt.

1652. zoly81 (válaszként erre: 1632. - Fe9e12ede0)
2011. febr. 2. 19:38
Te ki is próbáltad?van valami utóíze?
2011. febr. 2. 19:30

Sziasztok!

Már egy hónapja , hogy paleozok,de egy másik fórumon jártam eddig.

De jó itt több mindenről olvashatok.

6 kilót fogytam és egyszer ettem lisztes sütit amitől szépen rosszul lettem.

Nagyon jól érzem magam és minden szuper, szerintem az én szervezetem erre az életmódra várt csak!!!!

1650. zoly81
2011. febr. 2. 19:09
űdv mindenkinek.2 hete paleózok és nagyon tetszik a dolog.Valaki tudja e hogy mi a különbség a 35OO és az 13OOft os kókuszolajon.A leirásban nem találok semmi különbséget
1649. szikati (válaszként erre: 1648. - India)
2011. febr. 2. 18:07
Egy kicsit hókuszpókusz-szerűnek tartottam ezt is, bár az eredményét tekintve mégis reálisnak mondható. A tenyerem egy pontján mért, miközben a műszerben cserélgetett különböző kristályokat tartalmazó fiolácskákat, és a rezgések alapján állapított meg dolgokat. Azt javasolta, hogy napi egy lecitin kapszulát szedjek, meg az omega 3-at is ajánlotta, bár azt most abbahagytam.
1648. india (válaszként erre: 1646. - Szikati)
2011. febr. 2. 17:50
mivel es hol mertek be, h mire van szukseged?
1647. szikati
2011. febr. 2. 17:45
India üzijére akartam reagálni, nem a sajátomra :))))
1646. szikati (válaszként erre: 1642. - Szikati)
2011. febr. 2. 17:44
Na túl sokfélét nem szedtem, inkább egy-egy pár hónapos fellángolás volt, de mivel semmi hatását nem éreztem, abba is hagytam. A lecitint nem magamtól kezdtem el szedni, "bemérték", hogy erre van szükségem, és ez tényleg jó, nem csak bebeszélés magamnak.
1645. HViki
2011. febr. 2. 17:00
olat=olyat
1644. HViki (válaszként erre: 1643. - India)
2011. febr. 2. 17:00
Nem is olat kell szedni az biztos. :)
1643. india (válaszként erre: 1641. - HViki)
2011. febr. 2. 15:41

en is szedtem mar sokfele vitamint, jo dragakat is. a legutobbinal pl olyan beteg lettem tobbszor egymas utan, mint meg soha. abba is hagytam, minek szedjem, ha pont semmit sem er. masfel eve nagyon odafigyelek a taplalkozasomra, es azota beteg sem vagyok. szerintem ez az alapja mindennek.

persze lehet szedni kiegeszitesnek ezt azt, (foleg, ha erzed a pozitiv hatasait))), de amit sok MLMes ceg hirdet, hogy minden nap eleted vegeig - na ezzel nem ertek egyet!

1642. szikati (válaszként erre: 1640. - India)
2011. febr. 2. 13:49
Az az igazság, hogy soha, semmilyen táplálékkiegészítő hatását nem éreztem, szedtem egy ideig ezt-azt, de semmi változás. A lecitin az egyetlen kivétel, mert egyből érezhető volt a jótékony hatása, és nem szeretném, ha ez elmúlna (koncentráló képesség, emlékezet stb., vagyis agyilag sokkal jobban toppon vagyok, mióta szedem, s ez a munkámhoz is nagyon fontos).
1641. HViki (válaszként erre: 1640. - India)
2011. febr. 2. 12:51

Pedig sajna vitamint kell szedni, mert a mai zöldségegben-gyümölcsökben csak a tördedéke van annak, mint amennyi akár 50 éve volt. Ez az ára annak, hogy kizsákmányolják a föld termőerejét, nem hagyják pihenni, stb. Így aztán már a földben sincs benne a megfelelő tápanyag, így a benne termő növényekben sincs. Kénytelen vagy kiegészíteni még paleo mellett is.

A lecitinről nincs infóm, de az általában szükséges vitaminokat kell pótolni.

Lecitinnél azt hiszem a lenmagról beszéltek, de majd ha jön a válasz, akkor megírom.

1640. india (válaszként erre: 1639. - Szikati)
2011. febr. 2. 12:45

ezt talaltam a neten: (nem eleg, ha etelekbol viszed be? a paleoban eleve tobb tojast, mahgokat eszunk...) en amugy sem vagyok hive a vitaminszedesnek...


A lecitin sok táplálékunkban megtalálható, pl. a tojásban (egy nagyobb tojás 2g lecitint is tartalmazhat), a húsokban, a sörélesztőben, hüvelyesekben (pl. a szójában), a gabonákban, és a dióban, valamint zöldségekben is, pl. a káposztában és a karfiolban. A lecitint akár rá is szórhatjuk az ételeinkre. Emulgeálószerként is használatos, mikor olajat és vizet kevernek el, így tehát bőségesen megtalálható a jégkrémekben, a majonézben és a margarinban. Az egyik leggyakoribb forrása a szója. A szója felfedezése előtt a legtöbb lecitinhez a tojásból juthattak az emberek.

1639. szikati (válaszként erre: 1638. - HViki)
2011. febr. 2. 11:31
Köszi, addig nem veszek újabb lecitint, bár az egy kapszulányi kis olajban szerintem nem lehet olyan sok méreganyag. És nekem a lecitin kifejezetten jó volt. De he van helyette más, az még jobb lenne.
1638. HViki (válaszként erre: 1637. - Szikati)
2011. febr. 2. 11:11

Rákérdeztem épp az előbb a fórumon, úgyhogy van rá esély, hogy még ma megkapom(juk) a választ. :)

Biztos, hogy nem hírlevél volt, mert tudom, hogy beszélgették fel-alá a szója témát többen is jó hosszan. Szépen ki lett vesézve.

1637. szikati (válaszként erre: 1634. - HViki)
2011. febr. 2. 10:27

Köszi, de így is próbálta, sőt az archívumot is végigpörgettem.

Nem lehet, hogy a hírlevélben írt róla? Már regiztem de még nem kaptam hírlevelet.

2011. febr. 2. 09:11

Sziasztok!

A kókuszzsír témához, én neten rendeltem 2kg-t, jó nagy vödörben van 7000 Ft volt kb., de sokáig elég és kevesebb is kell belőle pl. sütiknél,kekszeknél,zöldséget is abban szoktam párolni,stb.

1635. HViki (válaszként erre: 1629. - Fe9e12ede0)
2011. febr. 2. 06:11
Igen olvastam én is. :)
1634. HViki (válaszként erre: 1628. - Szikati)
2011. febr. 2. 06:11
Ha belépsz a blogba (van belőle pár), akkor ctrl+f billentyűvel kijön egy kereső ablak. Oda beírod a kulcsszót pl. szója, vagy lecitin és végigvisz az összes hozzászóláson, ahol szerepel ez a szó. Így talán megtalálod, hogy hol volt szó róla. Nem a most élő utolsóban az biztos, hanem régebben.
1633. kedike (válaszként erre: 1632. - Fe9e12ede0)
2011. febr. 2. 01:02
Nagyon köszi, egész jó áron van és szerencsére személyesen is átvehető. Akkor rendelek én is :)
1632. fe9e12ede0 (válaszként erre: 1631. - Kedike)
2011. febr. 2. 00:45

Egy bioboltban akadtam erre a termékre:


[link]

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook