Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


1631. kedike (válaszként erre: 1622. - Fe9e12ede0)
2011. febr. 2. 00:17

Honnan veszel kókuszzsírt és mennyiért?

Zöldséges ételekhez én vajat használtam, húsokhoz zsírt, de szeretném kipróbálni a kókuszzsírt is.

Tejként kókusztejet használok, 400 ml kerül 320 Ft-ba. Mondjuk én csak főzéshez használom, illetve néha kávéba, ha itthon iszom.

1630. szikati
2011. febr. 1. 22:42

A vércsoport diéta szerint nekem (A) éppen gabonát kellene ennem. Sem ez, sem a szétválasztós diéta számomra nem volt meggyőző, ezért bele sem kezdtem egyikbe se.

A paleolit táplálkozás követése nem okoz gondot, bár néha nem könnyű kitalálni, hogy mit is főzzek. De már van szakácskönyvem.

Egyébként ma a munkahelyemen névnapi dőzsölés volt (Ágnesek, Ágoták), igazi terülj asztalkám, persze nem paleo, és egyáltalán nem csábultam el, nem kívántam meg semmit, és nem zavart, hogy mellettem tömik magukat. Sőt, arra gondoltam, mennyi egészségtelen dolgot esznek meg.

1629. fe9e12ede0 (válaszként erre: 1626. - HViki)
2011. febr. 1. 22:27
Nekem Dr. Cordain vércsopot szerinti étkezés kritikája tetszik! Egy hatalmas poén a vége, ugyanis a világban 62% van fordul elő 0-ás vércsoport, nekik pedig a paleohoz közel álló táplálkozást (húsban gazdag, szénhidrátban szegény - "vadász" étrendet javasol. Tehát vak tyúk is talál szemet alapon ezért válik be sok embernek!
1628. szikati (válaszként erre: 1627. - HViki)
2011. febr. 1. 22:12
Végigpörgettem a blog archívumát, de nem találtam meg.
1627. HViki (válaszként erre: 1625. - Wenta)
2011. febr. 1. 21:53
Valamelyik korábbi blogban írta a Gábor, hogy mást szed a felesége, lehet azt is beírta, hogy mit, de már nem emlékszem mi volt az.
1626. HViki (válaszként erre: 1625. - Wenta)
2011. febr. 1. 21:51
A vércsoport diétának nincs semmilyen alapja. Már maga az alapállítás is tévedés, hogy a 0-ás vércsoport a legősibb. Ugyanis az A és a B vércsoport az a 0-ás pedig a legfiatalabb. Bővebben Szendi Gábor honlapján olvashatsz a kérdésről a blogtémák között.
1625. Wenta (válaszként erre: 1621. - Fe9e12ede0)
2011. febr. 1. 19:55
Tehát akkor csak kerül szója a szervezetünkbe csak átvitte. A rizstejben sok a ch, engem lassít a fogyásban. A vércsoport diétát figyelembe véve nekem jó a szója és nem jó a tehén tej, ez az életben is így van.
1624. szikati (válaszként erre: 1623. - HViki)
2011. febr. 1. 19:12
A szójalecitint én is szedem kb egy éve (ez az egyetlen gyogyiszer amit szedek) Épp ma fogyott el, még nem vettem újat, és most elgondolkodtam azon, amit írtál. Vajon mit lehetne helyette szedni, mert nekem nagyon jó volt, és hiányozna.
1623. HViki (válaszként erre: 1619. - Wenta)
2011. febr. 1. 18:52

Drága, tehát azon kívül, hogy hüvelyes és eleve nem fogyasztjuk rengeteg méreganyag van benne, ahogy már előttem is írták.

Annyira nem nyerő, hogy miután jobban utána járt a témának a Szendi Gábor még a szójalecitin szedését is abbahagyatta a feleségével és mást kerestek helyette. Az összes tejpótlóból ez a legrosszabb választás, de ez a Te dolgod és a Te döntésed, ha úgy gondolod fogyaszd.

Ja, bővebb indó van errő is a Gábor honlapján.

1622. fe9e12ede0 (válaszként erre: 1616. - HViki)
2011. febr. 1. 18:43

Nem nagy dolog. Vaj az egyetlen tejtermék, amitől nem rügyezik azonnal az orrom. Tehát nekem tejfehérjére azonnal jelez a szervezetem. Vajra mégsem. Ezért merem kijelenteni, hogy a vajban már csak nyomokban van tejfehérje.


1 kg vajat szoktam egyszerre feolvasztani, ebből kb 1 kompótos tálka vizes tejes lötty szokott megmaradni. Elég, ha ezt kidobod, meg a habját.

Bár mióta tudok venni kókuszzsírt 1000 ml-es kiszerelésben szinte mindenbe azt használom. Vajat csak hal párolásához, de a kókuszzsír arra is jó. Mongjuk kacsazsírt vagy disznózsírt nem tennék hal alá, se sütibe :)

1621. fe9e12ede0 (válaszként erre: 1619. - Wenta)
2011. febr. 1. 18:38

Valamikor hízott disznókra volt igény. Az 50-es években vegyi anyagokkal lassították a pajzsmirigyük működését, (hogy minél kevesebb takarmánnyal minél nagyobb hízást érjenek el) - de miután kiderült, hogy ez rákkeltő, átálltak a szójára és kukoricára. Ezek nagyjából ugyanazt a hatást érték el.


[link]


Reggeli kávéba inkább rizstejet, ha már a kókusztejet nem szereted, vagy drágállod. Rizsben nincsenek mérgek, míg a szójában a tripszin inhibítoroktól kezdve van minden ....


Reggeli kávéba tojás sárgáját szoktam kikeverni egy kis xilittel, rá meg felverve a fehérjét habbá. Persze csak kapirgálós tyúk friss tojásából. Boltiból nem merném bevállalni.

1620. Pacalpörkölt (válaszként erre: 1617. - India)
2011. febr. 1. 18:27

Megfogtál!

Ilyenekre én nemadtam a fejem,nem is kívántam.Ahogy a szervezetem tisztúlt,úgy tudtak a vitaminok felszívodni.Nagyon ritkán kívántam az édességet.Télen bió mazsolával,nyáron a sok gyümölcsel potóltam az édességeket.

1619. Wenta
2011. febr. 1. 18:07
Egyébként még egyszer felhozom a szója témát. Nem tudom mért irtózatos a reggeli kávéba egy löty v néha egy kis szója tejszín. Arra nem gondoltok, hogy a hús amit megeszünk és nem saját termelésű v ellenőrzött helyről vett mennyi sz...rt tartalmaz a tápok meg minden kutya füle amitől az állat meghízik seperc alatt. És ezt esszük állandóan akkor mért a szója /néha / a bűn? Én csak a sertés húst nem tudom ellenőrzötten venni, de én keveset fogyasztok, a CSIRKE, KACSA,PULYKA, NYÚL, LIBA HÁZTÓL ISMERŐSTŐL TANYÁRÓL JÖN.
1618. Wenta (válaszként erre: 1615. - Pacalpörkölt)
2011. febr. 1. 17:52
Madlent szeretnék sütni az nem habos 10 dkg liszt, ezt kiváltom, 2 tojás az ok, 10 dkg cukor ezt is kiváltom, 10 dkg olvasztott vaj na erre kerestem a megoldást.
1617. india
2011. febr. 1. 17:23

Szendi azt irta, h hasznal vajat kis mennyisegben, akkor miert ne hasznalhatnank mi is???? ))))) De a kokuszzsir is ugyan olyan jo a sutibe (szerintem).

Olivaolajat viszont nem hasznalnek sutibe, mert egyreszt elrontja az izet, masreszt a hidegen sajtolt olajok ho hazasara tonkremennek. (egyszeruen megegnek)

1616. HViki (válaszként erre: 1606. - Wenta)
2011. febr. 1. 15:27
A vajat ghí-vel helyettesítheted mindenhol. Bevallom nálam ez még eléggé gyenge pont. Mert én még vajat használok. Nem mertem még nekiláttni a ghí készítésének, pedig leírva egyszerű, de sajnálnék annyi vajat kidobni, ha nem sikerül.
1615. Pacalpörkölt (válaszként erre: 1606. - Wenta)
2011. febr. 1. 12:33

Olyan hagyományos habos-babos sütiről 1 fogyisnak le kel mondani de én a zsiradékot csak tökmagolajjal és oliva olajjal hejettesítettem.

Ezért elöszőr az agyban kel rendet tenni és elhatározni, ha elégedetlen vagy az alakoddal akkór változtatásra van szükség.De az akkór változtatás legyen mindenben, ne csak álmodozás.Mert ha nem változtatsz akkór minden megy úgy tovább ahogy eddig sz@rúl csináltad.Ezért nem kel félni a változtatástól,vagy marad minden a régi.

1614. Pacalpörkölt (válaszként erre: 1611. - Borcsok1)
2011. febr. 1. 12:28
Én nem a termékét taglaltam,a híres kutatások leírása az nagyon szuper.Különösen amit a beltartalmi értékekről szedett össze.Meg a gyógyszer maffiáról
1613. gilmore*girls (válaszként erre: 1605. - 860b613086)
2011. febr. 1. 11:26
Kókusztejpor lisztszerű! De sajna van benne tápiókakemyényítő
2011. febr. 1. 11:25
Igen, én használtam, de sütéshez nem ajánlott, inkább salátához.
1611. borcsok1 (válaszként erre: 1601. - Pacalpörkölt)
2011. febr. 1. 11:16
Lenkeitől talán Én vásároltam először vitamint még a Blaha mellett,sajnos szemetet árúsit Ő is bár ez egy kicsit erős megfogalmazás,de egy vödör hordozóanyagot kell bevvine az embernek a napi vitamincsomagjával ha mondjuk szedi hetekig,meg azt tudjuk kb 20-305 szivódnak fel a porok tabletták,kapszulák nem sokat érnek sajna:(
2011. febr. 1. 11:01
dióolaj is jó, igen... nem tudom lenmagolajat használt valaki már?
2011. febr. 1. 11:01

Szió!Gilmore girls!örülök, hogy te is csatlakozol!minnál többen vagyunk annál jobb!:)


én kókuszzsírral szoktam, esetleg lehet olívaolajjal, igaz abból nem kell sok, mert "fura" íze lesz.

2011. febr. 1. 10:56
Vaj helyett kókuszzsír? Vagy dióolaj?
2011. febr. 1. 10:55
De jó, hogy rátok találtam! Már 3 hete életmódot váltottam és nagyon elégedett vagyokvele. Egészségesebbnek érzem magam és persze a kilók is folynak le rólam!
1606. Wenta (válaszként erre: 1599. - Pacalpörkölt)
2011. febr. 1. 10:43
de sütibe mivel helyettesítsem a vajat?
2011. febr. 1. 10:33

Én már daráltam le kókuszreszeléket, "lisztnek" de nem lett jó, mivel olajos a kókuszreszelék , így elég érdekes állaga lett!

Reggel sütöttem muffint kókuszlisztből, ez is sz.r lett(konkrétan darabokra esett,ahogy kivettem a formából)....ki kellett dobnom:S azt hiszem maradok a darált mandulás/diós dolgoknál, azzal legalább tuti jó lesz :D

1604. fe9e12ede0 (válaszként erre: 1602. - HViki)
2011. febr. 1. 00:13

Nem csak a paleóban hátrányos helyzetű :(


[link]


[link]


Sunyi alattomos pajzsmirigy gyilkos a szója.

Termesztéséről nem is beszélve:


[link]

1603. fe9e12ede0 (válaszként erre: 1597. - Wenta)
2011. febr. 1. 00:09

Ghee -vel. Házilag így lehet vajból előállítani.


[link]

1602. HViki (válaszként erre: 1592. - Wenta)
2011. jan. 31. 21:06
A szója hüvelyes, csak fermentálás után fogyasztható, mert egyébként mérgező. Sajnos az európai szóját nem fermentálják és nem tudhatod, hogy abban, amit veszel épp mi van. Szóval a szója halmozottan hátrányos helyzetű a paleóban.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook