Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


1691. borcsok1 (válaszként erre: 1683. - Fe9e12ede0)
2011. febr. 3. 23:22

azt kivánom életed legnagyobb problémája az almában található fruktóz legyen hosszú boldog életed lenne,már megint szegény aalma a hunyó:)


1 alma az egészséget krban tartja:) ( na és ha 18 db csúszik le az mit tart karban:)

1690. fe9e12ede0 (válaszként erre: 1679. - Beus78)
2011. febr. 3. 23:21
Omega 3-6 Nem venném. Felesleges linolsavat adni a halolajhoz. Linolsavból így is túl sokat eszünk, hisz szinte minden olajos magvak tartalmaznak eleget. ilyet tartalmaz.
1689. borcsok1 (válaszként erre: 1684. - Kohanoor)
2011. febr. 3. 23:19
Hosszab dolog lesz ez de majd válaszolok részletsen neked nyílván nem mindegy mit eszünk veszünk,ezért Én a déli gyümölcsből majdnem mindig biót veszek,és ugye annyira vagyok(vagyunk) rutinosak melyik fajtát nem kell venni( Kamrunit különösen nem) téli időszakban generálként kellenek a banánok,narancsok más déligyümölcsök,lehetőleg bió az ebben benne lévő maradványokkal a szervezet sokkal könyebben elbánik,mint a testidegen főttekkkel állati dolgokkal azzal van a rohadt nagy gáz avval nem nagyon tud mit kezdeni.az év többi részébe a hazai gyümikkel zöldekkel tökéletes táplálkozást lehet folytatni,és valóban ezeket kell orrvérzésig enni.Csoró banán nem tehet arról hogy ide születtünk akkor is az egyik legtökéletsebb táplálék az embernek mert az ösidőben ugye ezt ettük és ez kell a testnek.Tériteni nem téritek leírom mit gondolok,más is leírja oszt jól van azzal nem lehet vitatkozni hogy a legegészségesebb táplálék a gyümölcs és a zöld ez tény,hát az hogy csak evvel élni az kemény de attól még ez van.Változatos mennyiségi gyümi és zöld evéssel minden fontos elem bejut a szervezetbe alegtökéletsebb formában uff:)
1688. borcsok1
2011. febr. 3. 23:12
sajna sötétbe gépeltem sok a melléütés sorry:)
1687. borcsok1 (válaszként erre: 1682. - Beus78)
2011. febr. 3. 23:10
Ne haragudj nem akartalak megbántani,de úgy látszik nem lehetsz egy vidám teremtés nagyon:) gondolj már bele mi lehet abban amit 399 Ft adnak,ugye van előállítási költség,szállítás,hasuonnak is lenni kell rajta nyílván,adózni meg járulékot fiezteni,meg még van legalább egy közbülső lánc,szerinted akkor ebbe olyan fasza dolog lehet?? általábana drágább jobb persze nem minden esetben,de ha leírod milyen összetevőkből áll kielemzem neked.Anno mondtam már el kell felejteni a porokat,kapszulákat,tabletákat beraktam egy pár tanulmányt hogy miért,bem szívódik fel csak 20%-ban rengeteg kötő,töltő hordozó-anyagot és minden szart tartalmaznak.Éna nno a kisfiamnak csak spray vitamint adtam ami 95% felszívódik ésa véráramba kerül 2 perc alatt,arról már nem beszélve a hogy a zsírban oldodó vitaminokat egy speciális eljárással( mizelizáció) vízben oldodóvá tettek,így ez is hasznosul nem kel a zsírnak úgymond utat törni előtte.Nem vagyok beteg abberált,hogy osszam az észt,csak leírom Én mit gondolok,tapasztalok mi a vélményem,lehet a stiéus nem tetszik de nézz a dolog mögé,nem hinném hogy itt van olyan ember aki aanyiféle dolgot kipróbált volna evett volna utána járt volna,csak s egítség vezérel nem kötelező megfogadni.Ha gondolod írok neked oldalakat a különböző C vitaminokról melyik jó melyik szar melyik nem stb stb,azt elhihetnéd hogy egy 399 Ft vitaminnal max galambot lehet dobálni:)
1686. fe9e12ede0 (válaszként erre: 1684. - Kohanoor)
2011. febr. 3. 22:56

[link]

Adoi%2F10.1289%2Fehp.8009&representation=PDF


Nigériában még az ólmozott benzin sincs betiltva, így aztán kapunk tőlök ólmozott kakót :(


Valamikor a feldolgozás során kerül bele, mert a kakaóbabot megvédi a héja, abban mutatták ki nagyobb mennyiségben. De érdekes módon, mire csoki formájában a boltokba kerül, addigra szép kis mannyiségű ólom lesz benne.

1685. fe9e12ede0 (válaszként erre: 1684. - Kohanoor)
2011. febr. 3. 22:51

Teljesen igazad van.

Egy orvos előadásából:


"Három komponenssel különböző kombinációban, és senki sem kényszerítheti rá a farmert, hogy még 60 elemet adagoljon a földbe, mert attól nem függ a termés mennyisége. Ezért minden egyes termés kivonja a földből az összes lehetséges ásványt. És ha a 60 helyett csak 3 ásványt pótolunk vissza, akkor a dolog úgy néz ki, mint amikor havonta 3 dollárt teszünk a számlánkra, de 60-at veszünk ki. El tudják képzelni, mi lesz a számlánkkal. Megszűnik."


[link]

1684. Kohanoor (válaszként erre: 1680. - Borcsok1)
2011. febr. 3. 22:18

A legtöbb mikroelem egyszerűen ki van esve a körforgásból. Hiába nyomatják a szerves trágyát,ha nincs abba se semmi, bár még mindig több, mint a műtrágyába, amit ma sztem Mo-n 90%-ban használnak. Foszfor ellenben van bővel, mert a szociban az volt a legolcsóbb műtrágya, hát nyomatták ki orrvérzésig. És ha egy Európai országban ez van, nem is beszélve a növényvédőkről, akkor a 3. világban milyen szabályozás lehet? Nem hiszem, hogy tartamkísérleteket végeznek. Gondolom tudod, mi az a DDT.(rovarölő szer, ami előszeretettel halmozódik fel minden szervezetben,így bennünk is) Na,a mikor tőlünk kivonták, akkor vajon hova raktuk? Megsúgom, hogy eladtuk más országoknak, ahol még a mai napig sincs betiltva. és vesszük vissza onnan a banánt, mandarint,de főleg kávét, mogyorót stb-t. A kör bezárult.Ja, tudom mit beszélek, agrármérnök vagyok/leszek. A DDT-t 1995-ig negyvenkilenc országban tiltották be, és további hatban visszavonták az engedélykérelmet. Betiltásáról a következő országokban nincs még határozat: Afrikában Csádban, Kamerunban, Mauritániában, Szudánban; Amerikában Peruban, Surinamban, Uruguayban; Ázsiában és az indonéz szigetvilágban Bangladesben, a Fidzsi-szigeteken, Indiában, Malájföldön, Új-Guineában, Új-Zélandon és Tongán; Európában és a Közép-Keleten nincs engedélyezve.Honnan is jött a ma reggeli "egészségszállítmányod"Úgyhogy ne nagyon buzdítsuk a népet a kiloszám banán evésre. És ez még csak egy szer, a kb 10.000 ből, amivel egy átlagos ember érintkezik.

(sajnálom ezt a hosszú kitörést, már nem bírtam ezt a masszív hülyeséget.)

Ajánlom mindenkinek, hogy nézze meg, honnan jönnek az ételei. Ha lehet, akkor pedig ne tájidegen növényeket fogyasszunk, főleg ne nagy mennyiségben. Nyilván a legoptimálisabb, ha mindenki a saját kiskertjébe termeszti a betevőt, ha a szomszéd le nem permetezi...Persze ez utópia, ugyhogy mindenkinek szíve joga azt enni, amit akar, de másokat lehetőleg ne térítsünk már meg.

1683. fe9e12ede0 (válaszként erre: 1680. - Borcsok1)
2011. febr. 3. 22:08

Nem szórom az állati trágyát a termőföldbe. Először komposztálom. Itt a növényi eredetú hulladék adja a szenet, az állati eredetű trágya pedig a nitrogént. Virágföld minőségű komposzt keletkezik így, ezt szoktam széttaligázni.


Ami pedig a vitaminszegény gyümölcsökből sokat enni, picit érdekes téma. Még almából sem szoktam 0.8 kg-tól többet megenni, mert abban is kb. 50g fruktóz van. Azt pedig kizárólag a máj metabolizálja.

1682. beus78 (válaszként erre: 1681. - Borcsok1)
2011. febr. 3. 21:42

Te Borcsok nem akarod máshol osztani azt észt, mert unalmas vagy már és szánalmas is, nem is kicsit!

Szerinted mindig a drágább cucc jó mindenből???????????????

1681. borcsok1 (válaszként erre: 1679. - Beus78)
2011. febr. 3. 19:59
399 Ft= biztos frankó árú lehet:)
1680. borcsok1 (válaszként erre: 1671. - F60ebb6099)
2011. febr. 3. 19:58
Mákom van itt nincs gyümölcs felsorolva:) amúgy semmilyen vitamin készitmény nem ér fel az édes lédús gyümivel azt a természet adta a kiegészitőket a vegyészet:) még ha organukis is akkor sem ér közelébe a természetnek,megfelelő mennyiséget kell enni,lehetőleg elfelejteni a állati trágyázást is a legjobb a zöld trágya ami csak növényi ugye,nem beszélve ha mondjuk biodinamikus gazdálkodásból való,na aaz az igazi überelhetetlen:)
1679. beus78 (válaszként erre: 1678. - Járminé Ritus)
2011. febr. 3. 19:10

www.jkvitamin.hu


ÉN itt szoktam venni a C-vitamint 399 ft-ért és az omega-3-6-ot 600 ft-ért!

2011. febr. 3. 18:57

sziasztok!

Mit tudtok ajánlani, hogy milyen omega 3-at vegyek ami jó és árban is elfogadható.

A zsírokról is akartam kérdezni, hogy melyik a jó és hogyan kell használni.

A paleos ételekhez hozzávalókat esetleg milyen internetes oldalon lehet elérhető áron beszerezni.

Előre is köszönöm.

1677. fe9e12ede0 (válaszként erre: 1676. - Fe9e12ede0)
2011. febr. 3. 16:13
1676. fe9e12ede0 (válaszként erre: 1675. - HViki)
2011. febr. 3. 16:02
Persze, de szerintem mehet nyilvánosan is. Vannak itt mások is, akik kertészkednek. Több szem többet lát. Legfeljebb nyitunk egy "paleo étkek termesztése kertben" című topicot. Amíg nem lesz betiltva, mint amcsiknál :)
1675. HViki (válaszként erre: 1673. - Fe9e12ede0)
2011. febr. 3. 15:31
Megkereshetlek priviben? Szeretnék 1-2 tanácsot kérni az itthoni kert kialakításához.
1674. HViki (válaszként erre: 1673. - Fe9e12ede0)
2011. febr. 3. 15:30
Gyanús volt! :)
1673. fe9e12ede0 (válaszként erre: 1670. - HViki)
2011. febr. 3. 14:47
Hát persze, hogy ismerem. Arra a blogra az előbb idézett linkek beküdését én követtem el :)
1672. f60ebb6099 (válaszként erre: 1671. - F60ebb6099)
2011. febr. 3. 10:53
2011. febr. 3. 10:50
A vitaminokról én is szeretnék belinkelni egy érdekes felmérést, amit a Gödöllői Agrártudományi Egyetem készített, és amit mi is használunk tanuláshoz az óráinkon. Nagyon hasznos, és rávilágít azokra a dolgokra, miért nem elég, ha "csak" zöldség és gyümölcs fogyasztással akarjuk pótolni a vitaminokat. Érdemes a felmérések alatti kommentárt is elolvasni!
1670. HViki (válaszként erre: 1669. - Fe9e12ede0)
2011. febr. 3. 06:06

Igen ezek jó kis oldalak, ismerem az összeset.

Nem tudom olvasod-e Szendi gábor blogját, de ott bizony alaposan kitárgyalták ezt a részét is az életnek. :) Fontosnak tartom én is.

1669. fe9e12ede0 (válaszként erre: 1641. - HViki)
2011. febr. 3. 01:21

A termőtalaj kizsákmányolásával kapcsolatban pár gondolat.Inkább egy beszédes ábra:


[link]


Szóval nem az az egyetlen baj, hogy kifacsarunk mindent a talajból, hanem az, hogy nem juttatjuk vissza ami visszajárna. Ez nem közvetlen paleo téma, mert egyelőre sokan a polcról veszik le a táplálék kiegészítőket, és a vitaminokat. Én a trágyázott talajon termesztett élelmiszer híve vagyok. Még paleós berkekben is furcsán nézik a dolgaimat....


[link]


De ez is az élet része. Nincs más megoldás.


Hogy milyen fontos, hogy minden benne legyen az étrendünkben, erről egy jó írás:


[link]

1668. fe9e12ede0 (válaszként erre: 1663. - Borcsok1)
2011. febr. 3. 01:07
Nem elég értékes az E vitamin tartalma? Hogy csak 1-et említsek. Sajnos hő hatására szinte minden tönkremegy benne, ami számít.
1667. fe9e12ede0 (válaszként erre: 1659. - Szikati)
2011. febr. 3. 01:06

Aránylag jó az omega3:omega6 aránya. Én mégsem használom. Sok omega6 ot eszünk mandulával, dióval, mákkal stb. Ehhez már nem kell plusz omega6. Akkor már inkább lenmagolaj, de csak hidegen felhasználva.

48% alfa-linolénsav, abból keletkezhet valamennyi EPA. Sütést főzést jobban elviselik a telített zsírok, stabilabbak. A vitaminok úgyis tönkremennek benne, sőt még meg is égnek, és rákkeltők lesznek. Ezért olajat csak salátaöntetnek, vagy aminek a zsír megkeményedése nem tesz jót, abba használom. Pld. pajonéz.

1666. fe9e12ede0 (válaszként erre: 1660. - HViki)
2011. febr. 3. 00:58

Ne csak Szendit kövessétek! Dr. Cordain nem ajánlotta eleinte, mert ugye omega3 mentes, de Dr. Mercola rávilágít a lényegre:


[link]

1665. fe9e12ede0 (válaszként erre: 1652. - Zoly81)
2011. febr. 3. 00:56
Már a sokadik kiló fogy, abszolút mellékíz nélküli..
1664. fe9e12ede0 (válaszként erre: 1663. - Borcsok1)
2011. febr. 3. 00:55
.... a halmazállapot meg a telítettségtől és a lánc hosszától is függ (hőmérséklet függvényében) tehát nem mindegy.....
1663. borcsok1
2011. febr. 2. 23:43
Írtam már hosszan erről de most csak röviden: minden olaj= zsír csak halmazállapot kérdése ugyebár,és mivel sajnos pl az olivaolajban sincsenek meg az értékes rostok így sajnos kutyagumit sem ér semmelyik:(
1662. HViki
2011. febr. 2. 23:28
Ja, van egy táblázat azt hiszem smoky pont (vagy valahogy így, tehát angolosan) meg lehet találni a neten a legtöbb olaj, zsír égési hőmérsékletét, amely fölött már transzzsírrá válik.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook