Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


10383. Ildikócska (válaszként erre: 10377. - Evapple)
2011. nov. 5. 19:54
Ne félj, jobb mielőbb túlesni rajta. Nem tudom, de amikor én elkezdtem olvasni a fórumot, nemhogy megijedtem volna, de inkább megnyugtatott. Persze, én is, és szerintem mindannyian féltünk a műtéttől, de nagyon sok a hasznos infó, sok a lelki támasz itt a lányok között. Én mindenkinek nagyon köszönöm.Azóta is sokszor itt vagyok, teszem fel a kérdéseimet, osztom meg a gondjaimat, bánatomat, és mindig van valaki, aki kedvesen ír valamit. Maradj itt velünk, és nyugi. Én pedig mindenkinek nagyon köszönöm a támogatást, miden lábadozónak gyors gyógyulást, a műtét előttieknek pedig nagy-nagy kitartást kívánok.
10382. turkkati (válaszként erre: 10380. - Afi12)
2011. nov. 5. 13:20

Szia Marcsi!

Természetes progeszteronnal lehet próbálkozni, de ha már vannak vérzéses panaszaid nem biztos, hogy segít.

Ha a műtét mellett döntesz, minél hamarabb essél túl rajta, nem érdemes a vészes vérszegénységig jutni.

Üdvözlettel:Kati

10381. starmama (válaszként erre: 10380. - Afi12)
2011. nov. 5. 10:59
Szia Marcsi! A hormonokkal én is fenntartással lennék a helyedben. Sok sikert neked, és jó egészséget!
10380. afi12
2011. nov. 5. 10:52

Sziasztok! Marcsi vagyok itt a fórumon új,véletlenül keveredtem ide,de nagyon örülök hogy itt lehetek.

51 éves vagyok miómás problémákkal küzdök több éve, de igazából vérzéses panaszaim pár hónapja vannak.Most hormonokat kellene szednem amit nem szívesen szednék be.Olvastam a mellékhatásokról.Felmerült a műtét is amitől nagyon félek, de amit itt olvastam az megerősít abban , hogy ez lenne a legjobb megoldás.Azt hiszem ti segítettetek így ismeretlenül egy döntést meghozni, amit köszönök.Mindenkinek jó egészséget és szép napot kívánok.

10379. nagy49éva (válaszként erre: 10363. - Vali666)
2011. nov. 5. 04:04

Szia Vali! egy szót kihagytam amikor a miómák mennyiségéről írtam "nem" kis darabszámút találtak.

Így már egy kicsit már a mondat értelme.

Sok sikert és mielőbbi gyógyulást mindenkinek. Éva

10378. Ann64
2011. nov. 4. 19:05

Holnap leszek öt hónapos!

Hogy elszaladt az idő!

Ez azt jelenti köszönöm jól érzem magam a bőrömben.

Az immun betegségem és szép csendben van remélem így is marad!

Aki a műtét előtt áll csak biztatni fogom végre gondtalanul élhetem az életem.

10377. Evapple (válaszként erre: 10356. - Vali666)
2011. nov. 4. 17:56

Szia Vali,

akár az én történetemet írtad volna le. Mindezek következtében én is méheltávolítás előtt állok, ami november közepén lesz esedékes, még várjuk a szövettani eredményeket. Igazából annyira elegem volt már, hogy amikor a dokim felvetette a dolgot, azonnal beleegyeztem. Most viszont, hogy utána néztem és egyre több információval rendelkezem, rendesen betojtam. Nagyon félek, de sokat segít, hogy olvashattam a többiek tapasztalatairól.

Fel a fejjel neked is és nekem is, na és hajrá!

10376. aleri (válaszként erre: 10363. - Vali666)
2011. nov. 4. 16:55
Kedves Vali!Azt szokták mondani az okosok,hogy minden az agyban dől el.Döntsd el a kis agyadban,hogy megműtteted magad s utána jobb leszel mint azelőtt.Hidd el ez a legjobb,amit tehetsz.A hosszú várakozás alatt kikészül az ember lánya és legyengülve a lábadozás is hosszabbra nyúlik. Mi,akik itt osztjuk neked az észt, csak most vagyunk ilyen bátrak.Előtte mindenki nagyon fél,de higyj nekünk,minden rendben lesz.Ezt szivből kivánom Neked,csak utána tartsd be mindazt amiről mindannyian irunk.Nem emelni,nem hősködni sokáig!Puszi.Aleri.
10375. balzs (válaszként erre: 10356. - Vali666)
2011. nov. 3. 14:12

Szia Vali!!!!!!!!!!!!!

Teljesen átérzem ,hogy szorongsz, hidd el mint a Többiek is átestünk és megkönnyebbülés .nekem sok miomám és egy polip volt és nem agyaltam , mert az állandó havi és miómás gondoktól nagyon féltem. Persze lelkileg megviselt de alig vártam .hogy túl legyek és a TÖBBIEK nagyon sok erőt adtak. Most már nagyon jó mert nincs gond és nagyon boldog vagyok.Nem szabad elhalasztani mert egyre rosszabb.Tapasztalat.Szánd rá Magad, mert Hidd el csak nyersz!!!!!!!!!!!!!! Puszi Évi

10374. turkkati
2011. nov. 3. 08:00

Sziasztok!

Linda! Gratulálok a jó eredményedhez!:)

Vali! A félelmed, csak a mútét előtti pánik, ne aggódj, jobb lesz utána. 8 hónapja műtöttek, egy percig sem bántam meg. Nincs túlélő felszerelés betétekből a táskámban, nem kell váltóruhával járnom dolgozni, és bármikor, bárhol leülhetek, nem kell aggódnom, hogy mi marad utánam, ha felállok.

És a fő, hogy a vérképem olyan jó, mint évek óta soha!:)

Vizelettartási gond valóban kialakulhat annál, aki nem tartja be a műtét utáni emelési tilalmat. 6 hétig egyáltalán nem szabad emelni, utána is csak óvatosan!

A hüvelyt sem "szabják" rövidebbre, mint volt, miért tennék?

Ildikócska! a kérdéseidet tedd fel a dokidnak, nyugodtabb leszel utána.

6 hetesen a 70% az nagyon jó, minden további héttel 10%kal jobb leszel:-)

Szép napot mindenkinek!

Kati

10373. Ildikócska (válaszként erre: 10362. - Popova4)
2011. nov. 3. 07:00

Kedves Popova!

Én is így gondoltam, hogy le van tudva ezzel a műtéttel sok minden, és azt is mondhatom, hogy nem csak egyszerűen letudva, hanem lezárva. Megrémített , hogy sokan írták ezt a petefészekcisztát. Aztán még utána is olvastam én hülye, ahol leírták, hogy nagyon hamar elrákosodhat, nincs tünete, nagyon gyors lefolyású, és még ráadásul egy bizonyos fajtája nem is reagál a kezelésekre.

Ez aztán rohadtul nem megnyugtató.

Nos, vasárnap megyek a hat hetes kontrollra, majd jól felteszek minden kérdést a dokimnak.

6 hét utén én is majdnem teljes értékű vagyok. Na jó, mondjuk 70 %-os. :-))

Mindenkinek szép napot!!!

10372. rózsa67 (válaszként erre: 10370. - Starmama)
2011. nov. 3. 04:48

starmama!

nyugodj meg, nekem is vannak ilyenek és 4 éve műtöttek, a méhnyakat és méhszájt pedig kivették, mert nálam az volt a beteg. Méhnyakrák miatt.

Még így is azt mondta a doki (mert nekem is műtét után 2-3 hónappal vérezgetés), hogy belefér. Nagyon sokféle tünetet tud produkálni az emberi szervezet.

a megnyugtatásod miatt, azért menj el orvoshoz.

10371. nagy49éva (válaszként erre: 10363. - Vali666)
2011. nov. 3. 04:20
Szia Vali! Örülök, hogy a műtét mellett döntöttél. Én az orvosra bíztam, hogy eltávolítsa vagy nem a petefészkeket. A műtét után elmondta, hogy muszáj volt. Nekem komplett méheltávolításom volt petefészkekkel és endometriózist is megszüntették. A szövettant csak 2 hónap múlva adta a kezembe az orvos addig azt mondta, hogy jó. Valóban jó lett, de az a mennyiségű és fajta ciszta amit kivettek hát kis mennyiség volt férfi öklömnyitől kezdve a 2 cm-is mindenféle. Szerintem keres megbízható orvost. Az emelésekkel vigyázni kell egy darabig és a nyújtózkodó mozgásokkal, de utána minden sokkal jobb lesz. Jó egészséget mindenkinek. Éva
10370. starmama
2011. nov. 2. 22:50

Na sziasztok. 2 nap múlva 2 hetes leszek. Na, de pár napja olyan kissé véres folyásom van. Ma pedig olyan vagyok, mint egy lufi, fáj a fejem, és vérezgetek. Nem nagy mennyiségben, csak olyan kis pecsételő. Ez lehet a menstruációm? Nekem ugye maradt a méhnyak és a méhszáj. Remélem csak erről van szó. Holnap hívom dokibácsit, ma nem értem el.

Puszi nektek:Eszter

10369. rózsa67 (válaszként erre: 10356. - Vali666)
2011. nov. 2. 19:35

Vali666!

Hülyeséget beszél az aki ilyet mond! Nem lesz rövidebb a hüvelyed! Ha szépen megkéred a dokit, akkor adott mérethez igazítja! :D

Vizelettartási problémáim nekem sem voltak. Én most 44 vagyok és 4 éve műtöttek.

Jobbulást kívánok a gyógyulóknak, a műtét előtt állóknak pedig komplikáció mentes műtétet és mielőbbi gyógyulást!

10368. szisziági (válaszként erre: 10363. - Vali666)
2011. nov. 2. 19:28

Szia Vali!

Azt hiszem,jó döntést hoztál..Az orvosoknak nagyon sokféle a hozzáállásuk,inkább a műtét technikai része a fontos nekik..Ha igazi tapasztalatokra vagy kíváncsi, tőlünk kérdezz. Ahányan vagyunk,mindannyian másképp éltük meg a fizikai és lelki megpróbáltatásokat,de egyikőnk sem csinálná vissza a dolgokat szerintem.

A miómák nagyon alattomosak tudnak lenni,és ha neked a családi érintettség is megvan ,akkor jobb ha túl leszel rajta,amíg nem késő..

Nekem csak másfél cm. volt a rosszindulatú sarcoma a miómámban,de ha nem első stádiumban lett volna akkor úgy jártam volna mint édesanyád.

Semmi nem utalt rá előre,két évig a brutál vérzésen kívül .Sima hüvelyi műtét volt,csak a szövettanból derült ki...Az orvosok elmonták, hogy ez a fajta nem reagál sem a sugárra, sem a kemora,tehát óriási szerencsém volt,hogy nem vacilláltam,rögtön beleegyeztem a műtétbe...

Azóta jól vagyok,és én is csak jó tapasztalatokról tudok beszámolni a szex és az élet minőség minden terén.

Ha bármi kérdésed van gyere és kérdezz,ez tényleg egy nagyon jó,összetartó kis csapat:)

Üdv: Ági

10367. szisziági (válaszként erre: 10361. - Linda67)
2011. nov. 2. 19:06

Örülök Linda a jó híreidnek:) Csak így tovább és vigyázz magadra,hogy teljesen rendben maradjon minden!

Pusz: Ági

10366. Linda67 (válaszként erre: 10365. - Adri761022)
2011. nov. 2. 17:11

Szia, Nagyon szépen köszönöm, kedves vagy.

Puszi, Linda

10365. Adri761022 (válaszként erre: 10361. - Linda67)
2011. nov. 2. 15:55

Szia Linda67!


Nagyon örülök a jó híreidnek.Csak így tovább!!!:)

További zökkenőmentes gyógyulást!

Puszi Adri

10364. szofi99 (válaszként erre: 10363. - Vali666)
2011. nov. 2. 15:12
Szia ! Ez a fórum pont azért jó mert mi itt ténylegesn az átélt tapasztalatainkat mondjuk el. Aki ezen nem esett át nem tudhatja milyen, és mondhatnak akármit. Hidd el, hogy a mütét sok negativ dologtól ment meg, és van utánna teljes élet, na de még milyen :):):)
10363. vali666
2011. nov. 2. 13:56
Köszönöm mindenkinek a kedves szavakat és a biztatást. Úgy érzem, már eldöntöttem, hogy megcsináltatom a műtétet. A bizonytalanságom azért alakult ki, mert ezekről a "következményekről" orvostól hallottam, igaz nem nőgyógyász. Sok hasznosat olvasgattam már itt tőletek, jó kis közösség vagytok! Mégegyszer köszönöm! Puszi!
10362. popova4 (válaszként erre: 10335. - Ildikócska)
2011. nov. 2. 13:09

Szia Ildikó!

Egyetértek azzal, aki azt írta, hogy a petefészekciszta azért nem általános jelenség a műtét után. Én igenis hiszek abban, hogy a műtéttel a "nagyját letudtam", a nőgyógyászomhoz tizenéve járok,megbízom benne, most a műtét utáni hat hetes vizsgálat után 1 évre hívott vissza, én nem is foglalkozom azzal, hogy beteg lehetek még. Már kilenc hónapja műtöttek, és azóta csak a jó oldalát érzem!

Fő a pozitív gondolkodás! Üdv mindenkinek:Erika

10361. Linda67
2011. nov. 2. 13:02

Sziasztok!

Szeretném megosztani veletek is a jó hírt, telefonált az orvosom ma reggel. Elkészült a szövettan, negatív, győztünk!!!!!

Köszönöm mindenkinek a biztatást, meg hogy szorítottatok értem, mikor nekem volt rá szükségem, igazán jó csapat vagytok.

Tegnap volt 3 hete, hogy műtöttek, igazán jól érzem már magam. A sebem kenegetem körömvirágkrémmel ahogy tanácsoltátok, úgy veszem észre, hogy jót tesz.

Kedves Heni! ne feledd, én is szorítok neked jövő héten, ne félj, nem lesz semmi baj.

Mindenkinek gyors gyógyulást kívánok, Linda

10360. popova4 (válaszként erre: 10356. - Vali666)
2011. nov. 2. 12:58

Szia Vali!

Amit írsz, a műtét utáni szexuális élet megromlása, fájdalmassá válása, a vizelettel kapcsolatos problémák- lehet, hogy extrém esetek, őszintén megmondom, még életemben nem hallottam ilyet senkitől és az orvosom sem figyelmeztetett ilyesmi várható utóhatásra.

Nos: engem 9 hónapja műtöttek, hasi vágásom volt, az első két hetet megszenvedtem, de utána semmi problémám nem volt. A szex kimondottan jobb lett, mivel nem kell a menstruációra figyelni- jaj, most meg fog jönni, jaj, most megvan vagy két hétig- jaj, most épp elmúlt- bármikor védekezés nélkül lehet. Fájdalom soha nem volt, nekem a méhnyakat sem hagyták bent, a petefészkeket igen. A vizelet és a nagydolog egy darabig nehézkes volt, nem mondom, amíg a belek helyrerendeződtek odabent, de azóta nem nyomja pl. a hólyagomat a férfiökölnyi mióma, így nem kell minden félórában wc után nézni.

Nekem egy nagy megkönnyebbülés volt a műtét, úgyhogy hagyj fel a szenvedéssel, szánd rá magad, és meglátod, nem fogod megbánni.

Üdvözöllek:Erika

10359. tlivcsi
2011. nov. 2. 12:41
5-én engedtek ki- ez lemaradt :)
10358. tlivcsi
2011. nov. 2. 12:17

Szia Vali!

Valóban minden eset más. 56 éves vagyok, hasonló panaszok miatt döntöttem úgy, hogy vegyék ki, a petefészkekkel együtt. Hagyományos hasi műtét volt, szept. 1-én. Az első 2 nap nem volt kellemes, de ki lehet bírni. -én engedtek ki. Mivel duci vagyok, nekem a vágás begyulladt, kaptam antibiotikumot, de szerencsére magától kifakadt, nem kellett vágni. 4,5 hét után mentem dolgozni. Vizelettel, széklettel nem volt problémám. Így 2 hónap után mondhatom, teljesen jól vagyok, és egy nagy kő esett le a szívemről. Ezzel többet nem kell foglalkoznom.

Ne izgulj, minden rendben lesz! Szővődmények tényleg csak ritkán vannak!

Puszi Lívia

10357. starmama (válaszként erre: 10356. - Vali666)
2011. nov. 2. 11:38
Kedves Vali! Megértem a problémádat, még sok tapasztalatom nincs a műtét utáni életről, de azért a szerény tapasztalataimat leírom, hátha segít. Nekem nem voltak erős vérzései, de nagyon megsüllyedt a méhem, és mióma is volt benne. 5, vagy 6 orvoshoz mentem el, mielőtt döntöttem volna, ezen már gondolom túl vagy. Az utolsó pont az volt, amikor az egyik ismerős radiológus megnézett uh-n, és minden kétség nélkül azt mondta, ezt a méhet nincs értelme benntartani. Szerencsére megtaláltam azt az orvost akiben megbízom. Minden kérdésemre válaszolt, de teljesen biztos volt abban, hogy ez így lesz nekem a legjobb. Nem könnyű a döntés. Akkor a műtétről is írok. Soha nem voltam még kórházban sem a szüléseket leszámítva. Azért féltem eléggé, de tudtam, hogy ezt úgysem tudom elkerülni. A gyerekeimet még fel kell nevelnem, és a párom is megérdemel egy teljes értékű társat, egy "NŐT". A műtét előtti este nekem nehéz volt, a műtét napján nincs sok idő gondolkodni, a műtét utáni nap sem túl kellemes, de nem sokkal rosszabb, mint mondjuk egy nehezebb szülés után. A második napon már lehet járkálni, zuhanyozni, stb. Engem laparoszkópos technikával műtöttek, hálóbeültetéssel, pénteken volt a műtét, vasárnap reggel jöhettem haza. Saját lábamon, simán elsétáltam a kocsiig, egy hetesen mentem varratszedésre. A lányok tudják, nyűglődtem itt pár napig a görcsökkel....ez röhej, de miután nem ittam több mézes teát, elmúltak a görcsök. Még nem vagyok 2 hetese, de ma elkísértem a férjemet a boltokba, hogy azt vegyük, amit én szeretnék. Azt nem mondom, hogy nem érzem, de nem elviselhetetlen. Fájdalomcsillapítót, talán a 3. napig szedtem éjszakára. És a lényeg! annyira, de annyira megkönnyebbültem!!! Tudok pisilni! És lyuk van ott, ahol eddig egy óriási dudor volt. Tudom a Te eseted más, de ha az ember elhatározza magát, és lelkileg elfogadja, hogy nincs más megoldás, onnantól könnyebb.Sok sikert kívánok neked, és sok erőt a továbbiakhoz! Ha van még kérdésed, gyere nyugodtan, itt mindenki szívesen segít. Én is bőgve mentem be a kórházba, olyan jól esett, hogy itt annyian szurkolnak értem.
10356. vali666
2011. nov. 2. 10:42

Sziasztok!

Új vagyok itt és egészségügyisként nagy dilemmában! Nov. 10-én lenne a méheltávolításom. Gyakorlati tapasztalatok után kutatok. 2 éve küzdök a rendszertelen vérzéssel, volt, hogy hónapokig tartott. Mindent kipróbáltam a vérzéscsillapitó gyógyszerek, injekciók, hormon injekcio és végül az egészségügyi kaparás, de semmi nem hozott tartós eredményt. Most, hogy kitűzték a műtét időpontját, 7 hete nincs vérzésem. Sajnos pozitiv a családi anamnézisem is, anyukámnak 45 éves korában (én is annyi vagyok)múlt el a menstruációja és 2 év múlva elöntötte a vér, de akkora már egy zölddiónyi daganat volt a méhében és 48 évesen meghalt. Negativ volt a 2 évvel ezelőtti citológiám és a méhnyálkahártyáról vett mintám is, de a csillapithatatlan vérzés és a 3 mioma miatt úgy döntöttek, hogy eltávolítják a méhemet! Félek ha ismét elhalasztom a műtétet mit teszek ha újra vérezni fogok és szegény anyukám sorsát sem szeretném megismételni. Kérlek benneteket ha tudtok adjatok tanácsot. A műtét utáni lábadozási időszakról...és amivel elrémisztettek az a későbbi szexuális élet, mivel csonkolják a hüvelyt is, állítólag ez fájdalmassá is válhat a műtét után és a hólyag leszállása miatt vizelet tartási nehézségről is hallottam! Ha tudtok segítsetek! Előre is köszönöm! Puszi: Vali

10355. krasiné
2011. nov. 2. 05:12
Sziasztok! Még a könnyem is kicsordult........Majd jövök.és leadom az infót.Köszönök Nektek mindent.Puszi Klári.
10354. szofi99
2011. nov. 1. 21:03
Klári, én is szurkolok, meglátod minden rendben lesz , puszi :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook