Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kötelező megkezdeni az iskolát, ha a kisfiam jövő augusztusban betölti a 6. életévét? fórum

Kötelező megkezdeni az iskolát, ha a kisfiam jövő augusztusban betölti a 6. életévét? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
199. cel (válaszként erre: 195. - Pen80)
2012. jún. 21. 15:29
Ebben teljesen igazad van. Vannak ilyenek is. Látatlanban nem ítélem el őket, mert problémájukat nem látom és ugye amit nem látunk nem azt jelenti, hogy nincs is, de tény, hogy vannak léhűtő emberek, akiket mi tartunk el, a befizetett adónkból.
198. trapiti (válaszként erre: 189. - Napsugar2)
2012. jún. 21. 15:28
Mi ebben a vicc? Attól hogy neked van csak iskolás gyereked még lehet másnak is véleménye a témáról, nem?
197. cel
2012. jún. 21. 15:26

Egyébként messze kerültünk a hat évesek iskola kezdésétől.

Bocsánatot kérek a fórum indítótól, hogy bele rondítottunk a topicba!

196. trapiti (válaszként erre: 186. - Napsugar2)
2012. jún. 21. 15:26

Ezt mondom én is, a Ti esetetekben semmi változás, épp úgy tarthatod vissza mint eddig, titeket nem érint a változás ;)


Tévézés nálunk sincs, nem fér bele az időbe :) Viszont iskolásoknál a fél nyolcas takarodó úgy hogy más másfél óraával előtte vacsoráztok nagyon korai, így persze hogy nem lenne idő 5-től tanulni... Egyébként 11 óra alvás nagyon sok egy iskolás korú gyereknek...

Az án lányom ovis, 8-9 között kerül ágyba, és 5 után kelünk ahhoz hogy dolgozni is beérjek és még oviba is vigyem. Nem fáradt, és általában már nem alszik napközben, reggel sem kell kirángatni az ágyból... persze kell, hogy aludjon, de általában egy iskolás gyereknek nincs szüksége arra, hogy a nap felét átaludja.

195. Pen80 (válaszként erre: 194. - Cel)
2012. jún. 21. 15:26
De ha nem elég a béred és máshol többet keresnél, odamész, nem? Ez sok embernek nem megy, erre gondolok. Inkább marad a fenekén és vár.
194. cel (válaszként erre: 184. - Pen80)
2012. jún. 21. 15:24
3-400 km-ről írtam, egész családot átköltözésre késztető áttelepülésről, ez nem megoldott, tehát nem mennek. A 100 km nem távolság, aki ezt nem vállalja, az emberi jellem hiba, bár itt a bérnek is nagy szerepe van, nem mindegy mennyiért utazik. Gondolj bele, hogy keres 120.000,- bruttót, kap kézhez belőle 80.000,-at és ebből elutazik havonta közel 50 ezer forintot, amennyiben a munkáltató nem téríti, meggondolandó az ingázás.
193. napsugar2 (válaszként erre: 188. - Pen80)
2012. jún. 21. 15:23

Ez nem ilyen egyszerű. Olvass el egy-két ilyen tanulmányt, ahol világosan leírják, hogy a munkaerőpiac elvárásai változtak meg, az irány nem fordított, ahogyan te gondolod. Én sem az eredeti végzettségem szerinti szakmában dolgozom. És szerintem még sok-sok ember sem. A mai munkaerőpiacon a legfontosbab erény a rugalmasság. Hogy tudjál változtatni, váltani, gyorsan megtanulni újat.


Amúgy én inkább azon búslakodom, hogy pl. a XY hegymászó, vagy extrémsportoló orvosi ellátását is az én adómból fizetik, vagy a minimálbéren bejelentett, de amúgy nálam több nettót haza vivő helyett is én fizetek adót, sőt a politikusok feneke alá elszámolás nélkül tett lakásra és autóra kiadott forintjaimat is rohadtul sajnálom. Az XY bölcsésznek van állása, amit val.szeg diploma nélkül nem kapott volna meg, és most fizet adót.

192. Pen80 (válaszként erre: 189. - Napsugar2)
2012. jún. 21. 15:23

Miért baj, hogy csak neked van iskolás gyereked? Nekem meg van iskolás unokaöcsém meg unokahúgom. És én is voltam iskolás. Még tanítottam is.

Én amúgy kísérleti iskolába jártam, nekem alsóban nem volt osztályozás, nem látok ebben problémát.

2012. jún. 21. 15:21
úgyhogy van tapasztalat bőven
190. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 189. - Napsugar2)
2012. jún. 21. 15:19
nekem is iskolás mindkettő. egy elsős, és egy harmadikos van
2012. jún. 21. 15:19
Tudjátok az a vicc, hogy akik itt most beszélgetünk azok közül csak nekem van iskolás gyerekem...Aki amúgy, mint írtam teljesen jól vette az akadályokat, kiválóan megfelelt lett (mert ugye elsőben elvileg nincs osztályozás, bár a %-os izék szerintem még rosszabbak...), theát nem azért írom azt, amit írok, mert rossz tanuló a gyerek.
188. Pen80 (válaszként erre: 181. - Napsugar2)
2012. jún. 21. 15:18
És te egyetértesz azzal, hogy a befizetett adódból kifizette az állam XY bölcsészképzését, ő meg valami tök más szektorban adatot rögzít mondjuk? Tehát olyan munkát végez, amit egy érettségizett ember is el tudna végezni (sőt, egy 16 éves gyerek is).
187. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 184. - Pen80)
2012. jún. 21. 15:18

ez így van. én is ismerek nem egyet aki elmehetne dolgozni, csak egy kicsit lejjebb kéne adni az igényt, de nem.


a másik hogy nem baj ha drágul még jobban a főiskola, egyetem.tényleg sok már a diplomás, aki nem tud elhelyezkedni, mert a legtöbb helyre túlképzett.

186. napsugar2 (válaszként erre: 172. - Trapiti)
2012. jún. 21. 15:17

De visszatarthattam volna simán. Annyit kellett volna tennem, hogy megbeszélem ezt az óvó nénikkel, akikkel együtt úgy döntünk, hogy ő még marad. Ehhez semmi más nem kellett volna. A mai szabályozás értelmében.


Mi nem ilyen család vagyunk. Nálunk pl. nem néznek tévét a gyerekek, és én sem. 7.30-kor van takarodó, muszáj, különben nem tudok őket felkelteni 6.35-kor. 6-kor már vacsorázunk...


És hiába változtatod a keretszámot, annak a hatása évek múlva jut csak el a piacra. Ráadásul ahogyan írtam is, semmi sem támasztotta alá. Én olvastam egy csomó felmérést, egyedül az agrárdiplomások elhelyezkedési esélye volt nagyon rossz, a többieké nem igazán.

Most megváltoztatták a keretszámot, és jól be is fürödtek vele, mert ha több mérnököt akarsz, akkor azt nem a felsőoktatásban kell elkezdeni...

185. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 172. - Trapiti)
2012. jún. 21. 15:17
én még suli után jártam edzésre is. volt hogy este fél 7 volt mire hazaértünk, és még utána tanultam. csak a mostani szülőknek kényelmesebb facebook-ozni, hoxázni, barátok köztet nézni, mint a gyerekkel tanulni.persze nem mindenkire értem
184. Pen80 (válaszként erre: 182. - Cel)
2012. jún. 21. 15:16

Pont arra, amit te is írtál. :) Nem mennek az emberek a munka után, inkább sírnak.

Persze, sokan nem, de rengetegen ezt teszik.

183. Fisica (válaszként erre: 179. - Napsugar2)
2012. jún. 21. 15:13

igen, de az sem biztos, hogy a köv. évben átmegy..

szerintem az sem mindegy hogy miért sikerült megbukni, azért mert tényleg gyenge a felfogása és sok tanulás kell hogy megjegyezze, vagy azért mert trehány és nem érdekelte..és utóbbinál a szülő a felelős, mert ha oda ül mellé, akkor megtanulja és átmegy.

182. cel (válaszként erre: 180. - Pen80)
2012. jún. 21. 15:13
Ezt mire alapozod?
181. napsugar2 (válaszként erre: 177. - Pen80)
2012. jún. 21. 15:12

Pedig így van hidd el.

Most hirtelen túrtam neked adatot, 2008-asat találtam, mert a többi évben nem arány, hanem konkrét darabszám volt csak megadva nekem itt a gépemen. 2008-ban a diplomások munkanélküliségi rátája 2,8%-os volt, míg a középiskolai végzettségűeké 7,3%.

180. Pen80 (válaszként erre: 178. - Cel)
2012. jún. 21. 15:11
Bérlakás-rendszer ide vagy oda, az emberek jó része inkább éhenhal, minthogy 100 km-rel arrébb költözzön, valljuk be őszintén. :(
179. napsugar2 (válaszként erre: 173. - Fisica)
2012. jún. 21. 15:09

Hát pl. a mai magyar családok 90%-ában nem ez a felállás. Nálunk a férjem este 6-nál előbb nem ér haza. Én sem érnék haza 5-nél előbb, ha nem sikekrült volna kemény harcok árán elérnem a távmunkát (cserébe rengeteget éjszakázom, de ez más kérdés...).


Persze, a szülő sokat tud segíteni. Bár megmondom neked őszintén, hogy néha a hajamat téptem volna annyira nehéz volt. Én szülő vagyok, a gyerek nekem másképpen csinál mindent, mint a tanárnak. De ha egy gyerek elsőben megbukik, ott komoly gondok vannak. Ott nagyon nem elég a szülői melléállás. Mert lehet, hogy azzal meg van a "megfelelt" szint, de sokra nem megy azzal később...

178. cel (válaszként erre: 168. - Trapiti)
2012. jún. 21. 15:09

A munkaerő átcsoportosítás a megoldás, mert míg nálatok ápoló személyzetből van hiány, addig lányom kórházi osztályán elbocsátások várhatók.

Az ország egyik régiójában felhalmozódik a munka erő, a másikban hiány van. 3-400 km-t ingázni embert próbáló. A lakás helyzet nálunk olyan amilyen. Még messze állunk a nyugati és főleg északi államokban dívó bérlakás rendszertől.


De ezt nem is ezen a fórumon kell meg vitatnunk.

Csupán egy kérdés, ha te nappal tanultál, éjjel dolgoztál, mikor pihentél és mikor készültél? És mindez mikor volt?


Legyünk egy kicsit konstruktívabbak. Neked is van egy tapasztalatod, nekem is. Hogy hogy miért nem, nem egyformák és ezt el kell fogadni.

Neked is szép napot kívánok!

177. Pen80 (válaszként erre: 176. - Napsugar2)
2012. jún. 21. 15:09

A diplomával nem rendelkezők közé soroljuk a 6 osztályt végzetteket is, ezért ez így nem ér semmit. Nem vagyok biztos benne, hogy érettségivel vagy szakmával rendelkező emberek között több munkanélküli van, mint a diplomások között.

Amúgy sok munkahelyen is diplomások dolgoznak, ahova elég lenne az érettségi és a világ arra halad, hogy a cégek az érettségizettet fogják felvenni. Mondjuk itt már bejön a képbe a felsőoktatás színvonala is...

176. napsugar2 (válaszként erre: 169. - Pen80)
2012. jún. 21. 15:04

Mert a nem diplomásoknak van állása? A diplomások között még mindig jóval kevesebb a munkanélküli, mint a diplomával nem rendelkezők között? Menjen el mindig CNC marósnak, mert az hiányzik?

A mai döntést, semmi nem támasztja alá. Van, aki ezt kitalálta, hogy ez így van, de nem tudott senki felmutatni komoly elemzéseket, munkaerőpiaci tendenciákat, hogy mire lesz szükség.

175. cel (válaszként erre: 169. - Pen80)
2012. jún. 21. 15:02

Persze hogyne tudnám, hogy vannak hiány szakmák, most épül az ország, rengeteg kőművesre, tetőfedő ácsra, burkolóra van szükség. Gépiparunk soha nem volt ilyen fejlett, a lakatosok semennyi nem elég.

Csak az a baj, hogy a munkanélküli központok ilyen végzettségű emberekkel vannak tele.


Egyébként egyetemi végzettséggel is szakmát tanulni. Nem szégyen.


Nyilván sosem fogunk egyetérteni, de ez el sem várható, hisz mások a tapasztalataink.

legyen szép napod!

174. Pen80 (válaszként erre: 166. - Napsugar2)
2012. jún. 21. 15:01

Mit nyerhet? Nem kötekedés, hanem sima érdeklődés. Mert én júniusi vagyok és mentem suliba 6 évesen és nem gondolom, hogy 1 éveel később jobb lett volna, sőt.

Azzal egyetértek, hogy valahol egyre jobban bebetonozódnak a társadalmi különbségek és az iskola nem nagyon segít ezek feloldásában. De szerintem az eddigi rendszer volt egy kicsit elrugaszkodott a valóságtól. Szerintem nem baj, hogy kevesebb az egytemeken az államilag támogatott hely, amíg van lehetőség ösztöndíjra. Mert azzal a kevésbé tehetős gyerek is kap lehetőséget. Igen, akinek több pénze van, több a lehetősége is, ez a világ ilyen. Eddig voltunk burokban. Nem lehet erőszakkal egyenlőséget teremteni, mert a piac nem engedi (és maga az emberi természet sem) és egyébként az sem lenne igazságosabb.

Szerintem az a baj, hogy eddig a piac nem szólt bele megfelelő mértékben a felsőoktatásba, én bízom benne, hogy ez váltzoni fog. Hogy mire gondolok? Pl vállalati ösztöndíjakra. Hogy odamegy a cég és kinevelteti a munkavállalót. Fizeti a teheséges gyerek képzését, hogy utána a gyerek a szerzett tudást az ő érdekeinek szolgálatába állítsa, nála kamatoztassa. Van már rá példa, remélem, a jó példa ragadós lesz.

173. Fisica (válaszként erre: 166. - Napsugar2)
2012. jún. 21. 14:59

sztem azért ez nem teljesen van igy, ha oda figyel a szülő nem bukik meg elsőben a gyerek, az alapokat ott kell megtanulni, a betűket a számokat, erre figyelni kell a szülőnek és nem gondolnám hogy ez annyira nehéz, hogy meg kell bukni.


Nekem anyukám dolgozott 16:00ig, apukám kb 16:30 körül ért haza és ha olyan volt bizony leültünk és együtt megcsináltuk, olvastunk, számokat és betűket írtunk felváltva egy papírra, játékosan könnyebb megtanulni ha másképp nem megy. Bár ezt a szám és betűs dolgot oviban kezdtük el, de jó játék volt akkor:)

Volt rá idő arra hogy oda figyeljen a szülő, most miért nincs? Ha valakire ráfér a gyakorlás, akkor azt muszáj megcsinálni mert csak úgy fogja megtanulni és megérteni ha olyan(matek), de ott a hétvége, akkor is meglehet oldani.


Jah sok a diplomás munkanélküli, de mégis minden álláshirdetésben diplomásokat keresnek, csöppet furcsa..

172. trapiti (válaszként erre: 166. - Napsugar2)
2012. jún. 21. 14:58

Mi sem értünk haza hamarabb, mégis le tudtak ülni mellénk tanulni. Igaz sem én sem a szüleim nem ültünk este 8-kor a tévé előtt, hanem többek között az iskolai dolgokat beszéltük át... az átlag gyerek 9-10-nél hamarbb nem fekszik, addig pedig elég sok idő van fél hattól... persze a szintén átlagos másfél-két óra napi tévézés mellett nem nagyon fér bele már más...


A felsőoktatási keretszámokat évente tudják változtatni, így ha hirtelen égető bölcsész vagy jogász hiány lépne fel, a következő évben már meg is lehet emelni a felvették számát... ;)


A május végi kisfiad a régi szabályozás szerint is iskolaköteles lett volna alig 6 évesen, az eddigi szabályozásnakl megfelelően tarthatod vissza, ha nem érett az iskolára.

171. napsugar2 (válaszként erre: 165. - Fisica)
2012. jún. 21. 14:56

Így van. És teljesen önhatalmúan lett eldöntve, hogy mit támogat az állam (nem támasztja alá semmilyen felmérés). Persze a saját gyerekeiknek ez nem jelent majd problémát...


Egy egyetemista gyerek ellátása régebben nem került sokkal többe, mint ha otthon élt volna és nem egyetemista lett volna. Ha nagy gáz volt, akkor otthon maradhatott, és egy közeli egyetemre járt, bejárósan, így egyből max. a tankönyvek ára merült fel, ami meg megoldható, kölcsön, fénymásolva, könyvtárból. De két átlagkeresetből mondjuk 2 egyetemista gyereket nevelő szülő hogy a fenébe bír kifizetni fél évente gyerekenként 300-500 e Ft-os tandíjat? És ennyit nem tud megkeresni a diák sem (a diplomásoknak sincs állás).

Régen is voltak pénzes emberek, akik átnyomták a gyerekeiket, nekem is volt ilyen csoporttársam, mindig kiröhögte olyan sötét volt, legyintettünk és kész. Elment, egy volt. De most meg kell barátkozni vele, hogy ez lesz a jellemző.

170. cel (válaszként erre: 165. - Fisica)
2012. jún. 21. 14:54

Ebben maximálisan egyetértek, annál is inkább mert az egyetemi tandíjak az utóbbi időszakban drasztikusan megemelkedtek.

Amikor fiam kezdett, és koránt sem volt biztos a az államilag finanszírozott oktatás, még válogathattunk, hogy melyik egyetemet válassza, azt ahol "csak 90.000,- Ft volt a félévi tandíj, vagy ahol, 160.000,- Ft ugyan azon a karon.


Ha most lenne a gyerek végzős középiskolás, nem tudnánk taníttatni.


Még egyszer mondom, nem vitatkozni akarok, de jobb ha az ingyenes képzés kifejezést elfelejtitek, mert olyan nincs. Van Államilag finanszírozott és van tandíj köteles, de ingyenes nincs.

Bocs, ha szőrszálhasogató voltam.

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook