Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kötelező megkezdeni az iskolát, ha a kisfiam jövő augusztusban betölti a 6. életévét? fórum

Kötelező megkezdeni az iskolát, ha a kisfiam jövő augusztusban betölti a 6. életévét? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
79. zebracsikó (válaszként erre: 71. - Benvik)
2012. jún. 6. 17:42
dehogynem, miért ne írhatna g-t k helyett? Ha nem hallja tökéletesen a két hang közti különbséget pl. akkor simán előfordulhat.
78. Pen80 (válaszként erre: 77. - Tündér74)
2012. jún. 6. 15:29
Igen, csak mostanában nagy divat lett, hogy "minél tovább maradjon gyerek". De ez nem azon múlik, hogy oviba jár vagy iskolába. Szerintem akkor fejlődik harmonikusan és megfelelően, ha a korának és érettségének megfelelő helyen van.
77. tündér74 (válaszként erre: 76. - Pen80)
2012. jún. 6. 14:59
Persze, az sem jó, ha valaki az iskolaérett gyermekét visszatartja.
76. Pen80 (válaszként erre: 75. - Tündér74)
2012. jún. 6. 14:37
A szakembereknek pedig az a dolguk, hogy eldöntsék, hogy a kora alapján iskolába engedhető gyermek valóban iskolaérett-e. :) Szerintem eddig túl könnyű volt elintézniük a szülőknek, hogy a gyerek indokolatlanul maradjon még egy évet az oviban. És nagy hiba, ha biztosak benne, hogy jól döntöttek, amikor nem engedték iskolába a valójában iskolaérett csemetéjüket.
75. tündér74 (válaszként erre: 55. - Trapiti)
2012. jún. 6. 14:32

Szerintem meg egyáltalán nem biztos, hogy ugyanúgy nem lesz iskolaérett az a gyerek, akinek szüksége van még egy óvodai évre. Nem az életkor a legfontosabb,nem attól lesz a gyerek iskolaérett, hogy elérte a hatéves kort. Abban az egy évben nagyon is sok minden változhat, ami a gyerkőc fejlődését illeti.

Valamint az sem mindegy, hogy kisfiúkról beszélünk vagy kislányokról. A kisfiúk többségének pl. eleve jobb, ha 7 évesen kezdi meg az iskolát, később érnek ugyebár mint a lányok.:)

74. Pen80 (válaszként erre: 72. - Gabi0630)
2012. jún. 6. 14:16
Ne viccelj, több, mint egy év van még addig.
73. benvik (válaszként erre: 72. - Gabi0630)
2012. jún. 6. 12:28
Ha úgy fogja látni a logopédus vagy az óvónő, akkor tuti nem fogják suliba engedni szerintem.
2012. jún. 6. 12:11

Hát nem tudom....

Megkésett beszédfejlődése ia van. És hallása jó, voltunk hallásvizsgálaton, de ez a fajta hallása annyira nem. MOndta a logopédus, hogy ezt is tanulni kell, tanuljuk. De nagyon nehéz. Pl hol van a T betű??? SZó elején, közepén, végén, ez a feladat,be kell jelölni, és nem nagyon megy. Igaz, a h-k betűket tökéletesen megkülönböztette. Szóval vannak félelmeim. Nagyon nem kéne még suli. Főleg, hogy hiába jó eszű, és okos gyerek (nem én mondom, ovónő) szociálisan is éretlen még.

Nagy törés lenne ha mennie kell.

71. benvik (válaszként erre: 69. - Gabi0630)
2012. jún. 6. 12:03
Nem fog g-t írni. Attól hogy nem tudja kimondani, tudja milyen betű van ott. Lányomnál is van gond, de kipróbáltam, és tényleg tudja milyen betű van ott, sőt azt is tudja, hogy ő rosszul mondja, csak hát még nem megy neki kimondani.
70. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 69. - Gabi0630)
2012. jún. 6. 11:12
az én lányom márciusban tölti a 6-ot, és neki is gondjai vannak a beszéddel, de szeptembertől megy logopédushoz. és ő már írkál betűket. a c-t sz-nek ejti, viszont c-nek írja. szóval attól, hogy nem tudja kiejteni, még leírni le tudja. Mert hallani hallja a különbséget, csak kiejteni nem tudja. másnál nem tudom, hogy ugyan így működik-e, nála igen.
2012. jún. 6. 11:02
Ha jól értem: én fiam jövő februárban lesz 6. Akkor szept-től suli? Nevtanban visszatarthatják? Súlyosan pösze,járunk logora. Ha ő így megy suliba,nagyon súlyos hátrányokat fog szenvedni, pl egyszerűen k helyett g-t ír le
68. trapiti (válaszként erre: 67. - E28c748947)
2012. jún. 5. 22:44
Nálunk felmerült a kérdés, az ovi részéről is. Ha nem lenne a hiperaktivitása és pl. szociális téren is ugyanazt a szintet hozná, mint mentálisan akkor én kérném hogy 5 év 10 hónaposan menjen... illetve akkor is ha tudnék olyan iskolát, ahol az adottságainak megfelelően foglalkoznának vele, de ilyet nem tudok... Ráadásul még minimum egy év az alapozó terápia, de lehet hogy több... ezt iskola mellett csinálni nem szeretném, tehát nem fogom kérni hogy korábban menjen. Ha az eszét nézem, már most is mehetne, mert a tananyaggal már most sem lenne gondja...
67. e28c748947 (válaszként erre: 65. - Trapiti)
2012. jún. 5. 22:39
Enyémek is vegyes csoportosak annak minden jó és rossz tulajdonságaival...Apropó..te engednéd Lucát jövőre suliba, ha lehetne menni?
66. trapiti (válaszként erre: 64. - Banya28)
2012. jún. 5. 22:35
Az új rend szerint ha jól értem, jövőre nagycsoportos lesz, és ha menet közben az derül ki, hogy nem iskolaérett, akkor marad még egy évet.
65. trapiti (válaszként erre: 63. - E28c748947)
2012. jún. 5. 22:33

Ebben mi a furcsa? Valahol lennie kell a határnak... akárhol húzzák is meg, kb.6 és kb.7 év közötti gyerekek mennek iskolába...

A lányaink egyidősek, 2007.október, tehát akárhol is van a határ mindenképpen 4 évet jának oviba (már ha 3 évesen elkezdték) Az enyém 2 év 10 hónaposan ment oviba, 4 évet jár, most "kis középsős" jövőre "nagy középső" utána nagycsoport... bár ennek az egésznek nem sok értelme van, hiszen vegyes csoportba jár...

2012. jún. 5. 22:32
Hát....ő járt bölcsibe! Majd 3 évesen került hozzánk, és akkor kezdte az oviban a mini csoportot! Most 4 éves! Augusztusban lesz 5 éves, és elméletileg akkor kezdené a középsőt! Vagy akkor most a nagycsoportot? Már totál bezavarodok!
2012. jún. 5. 22:29
Hát elég fura egy rendszer ez.Az én lányaim most 4 és fél évesek és most fejezték be a kiscsoportot.Szeptemberben jön a középső.Ők 6 év 10 hósan mennek majd suliba.
62. trapiti (válaszként erre: 60. - Banya28)
2012. jún. 5. 22:26
Hát, aki 4 évesen kiscsoportot kezdett, és 6 évesen iskolába megy, az gondolom a középsőt kell kihagyja...
61. e28c748947 (válaszként erre: 60. - Banya28)
2012. jún. 5. 22:26
A nagycsoportot nem lehet kihagyni...Ott készítik fel a gyermeket a sulira..
2012. jún. 5. 22:19
Akkor most a gyerkőc a középsőt, vagy a nagycsoportot hagyja ki?
59. trapiti (válaszként erre: 58. - Wencus)
2012. jún. 5. 22:18
Ugyanezt tapasztalom... heti 2x1.5 óra alapozóterápia, úszás, néptánc, évekig itthoni tsmt, előtte DSGM... hyperaktív minden szakember "magánvéleménye" szerint, kiugróan magas IQ-val, de szakvéleményt nem adtak, mert "túl okos" ahhoz hogy az óvodában fejlesszék... még jövőre sem jut hozzá az oviban, mert ő meg október végi, tehát még két évig ovis... az ovitól én már csak annyit várok, hogy érezze jól magát és játszon... ha a szülő azt akarja, hogy a problémái megoldódjanak, magának kell megoldania...
58. wencus (válaszként erre: 55. - Trapiti)
2012. jún. 5. 22:14
Sajnos nem csak az utolsó év telik lézengéssel, legalábbis nálunk most szeptemberben kezdjük az utolsó évet a nagycsoportot. Én 2 éve hordom fejlesztőbe heti 2 szer, + logopédia, és 3 hónapja kezdtük az otthoni Tsm t tornát. A bizottság elé szeptemberben megyünk kontrollra.
57. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 55. - Trapiti)
2012. jún. 5. 22:12
Tökéletesen egyetértek.
56. Banya28 (válaszként erre: 53. - Tündér74)
2012. jún. 5. 22:11
Hát.....elég fura, hogy most még kiscsoportba jár, jövőre meg suliba kell mennie!
55. trapiti (válaszként erre: 51. - Pen80)
2012. jún. 5. 22:10

Szerintem is... az a gyerek akinek szüksége van a plusz egy évre, ugyanúgy maradhat, hiszen ugyanúgy nem lesz iskolaérett.


A helyzet most az, hogy alig van gyerek aki 6 évesen megy iskolába, ezen biztosan változtatni fognak. Ráadásul a legtöbb esetben amikor a szülő döntése alapján maradt a gyerek az óvodában elég értelmetlenül telik az utolsó év... ha nincs konkrét oka a visszatartásnak, nincs igazán mit fejleszteni, mert amúgy iskolaérett lenne, csak még maradt egy évet "játszani" akkor bizony már nem nagyon elégíti ki az óvoda egy 7-8 éves igényeit... Sok gyerek van, aki azért marad, mert nem iskolaérett, a szülők sem nagyon foglalkoznak vele, és ez nem változik a plusz évben sem... gyakorlatilag ugyanúgy megy iskolába mint egy évvel korábban ment volna, mert az óvoda egymagában bármennyire is próbálkozik, kevés ezeknek a lemaradásoknak a leküzdéséhez... A plusz évnek csak akkor van értelme, ha valódi oka van a visszatartásnak és az óvodai fejlesztéseken kívül a szülő is mindent megtesz hogy a gyereke fejlődjön... Sok esetben értelmetlen lézengéssel telik az utolsó év, az én lányomnak is van ilyen csoporttársa...

54. wencus (válaszként erre: 52. - Roni24)
2012. jún. 5. 22:09

Azt olvastam azért fontos a súly, mert a kicsi vékony gyerek még fáradékonyabb, aluszékonyabb.

Az én kisfiam még mindig alszik du 1 órát, és éjszaka 10 órát. Ha most kellene mennie szeptemberben az gáz lenne.

53. tündér74 (válaszként erre: 44. - Banya28)
2012. jún. 5. 22:07
Ezek szerint igen. Még nekem is szoknom kell a gondolatot, mivel az én fiam is jövő aug. közepén lesz 6 éves. Szeptemberben (4 évesen) kezdte az ovit, tök furcsa, hogy akkor jövőre meg már iskolába fog menni.
52. Roni24 (válaszként erre: 49. - Wencus)
2012. jún. 5. 22:06
Őszintén szólva nem tudom :S Én meglepődtem ezen, nem hittem, hogy a súly is fontos tényező lehet. Mondjuk a kislányból sem néztem ki még most sem, hogy már suliba kell mennie! :S :) Tényleg nagyon pici, a csoportból az öt elsőbe készülő kisgyerek közül ő a legkisebb! Nem tudom hány centi lehet, a fiam 128 cm (bár ő "picivel" magasabb mint az átlag) és a válláig ér a kislány.
51. Pen80 (válaszként erre: 50. - Trapiti)
2012. jún. 5. 21:57
Persze, ilyen különbség nincs. A különbség ott lesz, hogy a szülő nem dönt, mert az elmúlt években sok esetben reális ok nélkül a szükségesnél tovább tartották óvodában a gyerekek egy részét. Szerintem.
2012. jún. 5. 21:51

Az átállás biztosan nem lesz könnyű, főleg azoknál akik arra számítottak, hgy 4 évig fog a gyerekük iskolába járni.


DE! A május 31-i határnál 6év 3 hó és 7év 3hó közötti gyerekek kezdték meg az iskolát, idősebb csak az volt, aki nem volt iskolaérett és emiatt csúszott egy évet.

Most az augusztus 31-i határral 6év 0nap és 7év 0nap közötti gyerekek kezdik az iskolát. Ugyanúgy egy év lehet köztük a maximális korkülönbség mint eddig... Kivétel a jövő év, ahol 6évestől 7év 3hónapos korú gyerekek járhatnak egy osztályba... Ha nem iskolaérett a gyerek akkor pedig úgyis marad...

Az biztos, hogy kevesebb lesz az olyan osztály ahol szinte midnenki 7 éves és a 6 éves a kuriózum, az átlag fiatalabb lesz, nem fog kilógni a sorból attól hogy fiatalabb, ha egyébként iskolaérett...

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook