Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kötelező megkezdeni az iskolát, ha a kisfiam jövő augusztusban betölti a 6. életévét? fórum

Kötelező megkezdeni az iskolát, ha a kisfiam jövő augusztusban betölti a 6. életévét? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
289. abeni (válaszként erre: 287. - Kitrákotty)
2013. jan. 14. 13:34

Az oldalt eltávolították.


Valaki nem mentette le?

288. Olga55
2013. jan. 11. 06:02
A fiam júliusi, az unokám márciusi, és mind a ketten még egy évet ráhúztak az ovódába, gond nélkül. Mind a ketten olyan picik, és vékonyak voltak, hogy hanyatt estek volna az iskola táskával. 1 évvel tovább maradhattak gyerekek. Én jó döntésnek tartottam mind a magam, mint a menyem döntését.
2013. jan. 11. 05:11
286. kitrákotty (válaszként erre: 279. - Arer)
2013. jan. 11. 05:10

bocs, lemaradt a link:


[link]

285. kitrákotty (válaszként erre: 279. - Arer)
2013. jan. 11. 05:10

Ebből a tájékoztatóból - és a második oldalon lévő táblázatból - kiderül, hogy a te gyereked esetében is a döntés az óvodavezetőé.

Ne az óvónővel beszélj, az óvodavezetővel, neki tudnia kell(ene) ezt.


a nev.tan. pedig nem okoz törést, de ez elsősorban rajtatok múlik, mit és hogyan mondtok a gyereknek. nem kell túlaggódni, nem történik ott semmi rossz. de ezt már mások is írták előttem.

284. Szmirma
2013. jan. 10. 20:56
Az előbb elfelejtettem írni,hogy az én kisfiam is hatéves lezs az idén és szeptembertől sulis lenne, de az ovónő javasolta,hogy nem kellenne még neki menni mert nem nagyon bír sokáig egyfele koncentrálni, persze ezt én is látom.Szóval a lényeg az , hogy emiatt nem kell nevelésibe vinni csak kérvényezni kell a vezető óvónőnél,hogy maradhasson az oviban.
283. Szmirma (válaszként erre: 279. - Arer)
2013. jan. 10. 20:52
Bocsánat,de az nagyon nagy butaság,hogy ez törést okoz a gyerekben.n hordtam egy ideig a kisfiamat önszántamból a nevelésibe(volt egy nehéz időszak vele, komolyan már nem tudtam mit kéne tennem, ezért vittem el), de szeretett oda járni,játszottak,meg külön féel feladatokat csináltak, mindig nagy örömmel mesélte,hogy miket csináltak abban az egy órában.Sosem mondtam neki,hogy miért is megyünk oda, csak ,hogy megint megyünk és játszhat a nénivel.
282. megryan (válaszként erre: 279. - Arer)
2013. jan. 10. 20:49
Ha az óvodában az ovónő, a vezető, a pszichológus és fejl. ped (ha van) egyetért abban hogy maradjon a gyerek még oviban, akkor úgy tudom nev.tan nélkül is maradhat.
281. trapiti (válaszként erre: 279. - Arer)
2013. jan. 10. 20:04
A nevelési tanácsadós vizsgálat nem okoz törést a gyereknél, az viszont ha még nem iskolaérett és úgy küldöd iskolába, annál inkább. A vizsgálat előtt annyit érdemes mondani a gyereknek, hogy játszani mentek, lesznek feladatok, kedves nénikkel fog beszélgetni. Semmiképpen sem azt, hogy őt meg fogják vizsgálni, meg hogy arra kíváncsiak, elég okos-e az iskolához stb. A vizsgálattal gyakorlatilag alig okoznak stresszt neki, ha a szülő előtte jól álla dologhoz. A gyerekek még élvezik is, hiszen ilyenkor minden figyelem rájuk irányul, ha valami nem megy úgy mint ahogy kellene, azt sem éreztetik vele, folyamatosan dícsérik.
280. zebracsikó (válaszként erre: 279. - Arer)
2013. jan. 10. 18:45
AZ óvoda saját jogon is visszatarthat gyermeket, ha nem találja iskolaérettnek. Az óvónénid vagy nem tudja ezt pontosan, vagy meg lett nekik mondva a fenntartó részéről: mindenkinek el kell mennie iskolába, egyedül a Nevelési Tanácsadó szakvéleménye alapján maradhat
279. Arer (válaszként erre: 277. - Kitrákotty)
2013. jan. 10. 17:55
Jó nektek. Ma kérdezte az Óvónő tőlem, hogy szeretnénk-e még egy évet oviba járni, augusztusban lesz 6. éves a fiam. El kell mennünk nevelési tanácsadóba egy alkalommal szakvéleményért és csak úgy maradhat még egy évet, ha ott is úgy látják, hogy kell neki még az az egy év. Nincs az ovinak mérlegelése, sajnos menni kell suliba, ha olyan szakvéleményt kapunk. Azt mondtam vállaljuk a tanácsadóba menést, de nagyon gondolkodom, hogy nem teszünk-e vele rosszat. Anyósom teljesen ki van akadva, hogy nem szabad a gyereket ilyennek kitenni, mert nagy törést csinál a gyerekben. Hozzáteszem az óvónénink is azt ajánlja, hogy kellene a fiamnak még egy év ovi, mert még nem tud sokáig egy dologra koncentrálni.
2013. jan. 5. 12:16
ha érett rá, menjen. előbb utóbb elkerülhetetlen
277. kitrákotty (válaszként erre: 275. - Arer)
2013. jan. 5. 11:50

az én fiam is augusztusban lesz 6, ő marad még egy évet, ezt már tavaly megbeszéltük az óvodában.


amúgy az idén nyáron 6. életévüket töltőkre az új törvény vonatkozik ugyan, de ebben az évben még az óvodavezető döntése, hogy mennek-e iskolába, vagy nem.

276. kitrákotty (válaszként erre: 271. - Abeni)
2013. jan. 5. 11:49

Az óvodavezető döntése alapján kell vagy nem kell mennie iskolába.

(jobb helyeken az óvodavezető kíváncsi a szülő véleményére, de akár anélkül is dönthet, így vagy úgy.)

275. Arer
2013. jan. 2. 20:50
Nálunk nagyon kötötték az ebet a karóhoz pár hónapja, hogy mennie kell a fiamnak, nincs választás, augusztusban lesz 6. Én is érdeklődni fogok, hogy változott-e valamit a helyzet, mert nagyon szeretném, ha még egy évet maradhatna.
2013. jan. 2. 18:56

fontos tudni, hogy a törvényben is úgy van, hogy abban az évben tanköteles a gyerek, amelyikben aug.31-ig a 6 évet betölti, LEGKÉSŐBB A KÖVETKEZŐ TANÉVBEN.


szóval maradhat még egy évet, ne aggódj!

273. abeni (válaszként erre: 272. - Zebracsikó)
2013. jan. 2. 18:52

Köszönöm.


Nem tartom még iskolaérettnek. Szerintem még az iskolatáskát sem bírná el.


Hétfőn mindenképp érdeklődöm az óvónéniktől.

272. zebracsikó (válaszként erre: 271. - Abeni)
2013. jan. 2. 18:46

Nem kell vinned.

Ha az óvónők nem tartják iskolaérettnek, akkor a beíratkozós papírján azt húzzák alá, hogy további 1 évet óvodai nevelésben részesül.

Ha Te nem tartod iksolaérettnek, akkor iskolaérettségi vizsgálatra kell elvinned a Nevelési Tanácsadóba, ahol kap egy szakvéleményt, hogy maradhat egy évet oviban, vagy mehet iskolába.


Szóval az óvónéniknél érdeklődj, ők milyen véleményt akarnak majd adni a gyermekedről.

271. abeni
2013. jan. 2. 18:42

Nem olvastam vissza és elnézést ha már volt erről szó.


Kislányom júliusban lesz 6 éves, középső csoportos. Szerintetek szeptemberben iskolába kell mennie?


Nagyon nem szeretném. :(

2012. nov. 27. 10:31
Nálunk az oviban jelezték az óvodapeagógusok az összevont szülőin, hogy mi a törvény mostantól, és hogy vissza is írtak válaszként az illetékeseknek, hogy ezt így hirtelen sajnos nem lehet 100%-osan kivitelezni. A szülőknek nálunk most is van lehetőség oviban marasztalni a gyereket, de már csak akkor, ha valami tényleg normális érv van a tarsolyban. Eddig arra is hivatkozhattak, hogy játékos a gyerek, na most már erre pl. nem lehet.
2012. nov. 27. 10:28
Jelenleg, ami nálunk, a városunkban van általános 1-2. osztályban: Írás, olvasás, matek, környezet, angol, tesi, ének, technika. 2.-ban bejön a nyelvtan - ennyi.
2012. nov. 27. 10:26

Nekünk a lányuk már 2. osztályos. Van olyan ált. iskola a városban, ami elsőtöl valamilyen emelt szintű tantárggyal működik, nálunk matek tagozat van, de csak 4. osztálytól. Jelentkezni kell rá 3. végén, ha a gyerek emelt szintű matekot akar tanulni, és felvételit íratnak vele, majd 4. osztályban a sikeres matekosoknak külön osztályt indítanak 8.-ig végig.

Angol nekik is van elsőtől, viszont az angoltanár nem osztályozhat, százalékban adja meg a felmérések eredményeit, de nem írják pl. be a tájékoztatóba (ellenőrző). Akinek lassabban megy valamelyik alap dolog (írás, olvasás, szótagolás, tökmindegy, hogy mi), azt kiveszik az angolról, és helyette korrepetálás van neki. Jelenleg 3 ilyen gyerek van az osztályban, és neki nincs is se angolkönyv, se angolóra. és nincs diszkrimináció sem az osztályban. Szerencsére jó ösztályközösség kezd kialakulni náluk.

267. urbanszkyviki (válaszként erre: 263. - Zebracsikó)
2012. nov. 27. 10:21
Nálunk sajnos nem ezt mondták az óvónénik, pedig direkt megkérdezték nekünk az óvódavezetőt. :S Volt róla szó, hogy el lehet vinni a gyereket a nevelési tanácsadóba felméretni, hogy mehetne-e iskolába, de azt mondta az óvónéni, hogy az az SNI-s gyerekekkel (gyanús gyrekekkel ) szokták csak végeztetni/megcsináltatni, és hogy azt nem ajánlja nekünk. :S Most akkor ez hogy van?
266. gabi0630 (válaszként erre: 265. - Trapiti)
2012. nov. 26. 20:12

Ez az, én se akarom.


Amin ki vagyok akadva, hogy nálunk sima általános egy suliba sincs. Nem létezik ilyen, és ez felháborító! Honnan tudd egy 7 évesről, mi érdekli később?

Van ékp, angol nyelvű, német nyelvű, 3 tannyelvű, számtech, ének, sport. Ezek a városi sulik, most 4 suli tagotatait soroltam fel.


Van egy külvárosi, tőlünk 10 km-re, ezt az egy sulit nem tudom milyen, de nem is akarom. Főleg, mert 5 éves létére 7 éves, iskolai szintű matekor, környezetismereti, logikai feladatot megold.( a külvárosi suli ellenérveit bővebben max priviben)


Ja, és kisváros.

265. trapiti (válaszként erre: 264. - Gabi0630)
2012. nov. 26. 19:40

Nálatok? Hol laktok??? Hivatalosan "keményen" nem is lehet nyelv ha jól tudom, csak szakkörként.

Ráadásul jó nagy baromság is, pláne két nyelv plusz még másik tantárgy is emelt óraszámban. Olvasni meg nincs idő megtanulni... én tuti nem adnám ilyen iskolába a gyerekemet, pedig nagyon okos.

264. gabi0630 (válaszként erre: 262. - Trapiti)
2012. nov. 26. 19:27

Ének osztály. Minden nap 1 ének. Itt van az órarend, nagyon durva.

Napi 2 matek, meg 3 magyar?

Amúgy nálunk minden suliba van elsőtől nyelv, keményen. Sima osztályban

2012. nov. 26. 18:13
Iskolaérettségi vizsgálatra kell bejelentkezni, s azt nem az oviban egy fejlesztőped. végzi 20 perc alatt!!!! Hanem a Nevelési Tanácsadóban team-munkában gyógypedagógus és pszichológus.
262. trapiti (válaszként erre: 261. - Gabi0630)
2012. nov. 26. 16:43
Angol és német nincsen a normál tantervű általános iskola első osztályában. Csak akkor ha a szülő ilye tagozatra iratta a gyerekét... csak akkor meg mit reklamál???
261. gabi0630 (válaszként erre: 260. - Arer)
2012. nov. 26. 11:42

Igen, szomorú, hogy ott fent úgy hoznak meg döntéseket, hogy nem gondolnak bele, hogy esetleg egy életre ásnak el és húznak le kis életeket, akikkel mondjuk semmi gond nem lenne, ha maradhatnának még egy évet az oviban.

Mivel nekünk elég komoly beszédgondunk van, elég régóta próbálom kinyomozni, hogy most akkor ezt a rendeletet mégis hogyan kell értelmezni, mennyire szigorúan, de biztosat senki nem tud. Még a maszek logopédusunk sem, aki azért benne van a rendszerben.És ez az, ami elég érdekes.

Amúgy az enyém se ül meg 10 percnél tovább, izeg-mozog.

A délutáni suli sajnos igaz, kollégám pont ma mutatta meg kislánya (elsős) órarendjét, néztem is nagyokat. Ha jól emlékszem mi elsőben tanultunk írni, olvasni, számolni. Itt dupla matek egy nap, tripla magyar egy nap, kultúr óra, kötrnyezetismeret, angol, német....és sima önkormányzatis suli, semmi elit.

260. Arer (válaszként erre: 259. - Gabi0630)
2012. nov. 26. 11:12

Köszi, elolvastam a cikket. Ezek szerint még ott fent sem tudják, hogy lesz. :( Félek a mi gyerekeinkkel akarnak majd példát statuálni és jövőre meg majd megint szülői bemondásra megy a dolog.

A fiam 1,5 évvel idősebbekkel fog iskolába járni, ha nem sikerül oviban tartani. Nagyon-nagyon nehéz lesz neki/ünk. Ha leülök vele számokat tanulni 10 percig bír figyelni, utána elmegy játszani. Egész nap egyhelyben ülni az nem fog menni, mivel 16 óráig kötelező lesz iskolában maradni, ha jól tudom.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook