Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kötelező megkezdeni az iskolát, ha a kisfiam jövő augusztusban betölti a 6. életévét? fórum

Kötelező megkezdeni az iskolát, ha a kisfiam jövő augusztusban betölti a 6. életévét? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
259. gabi0630 (válaszként erre: 258. - Arer)
2012. nov. 26. 10:41

Tavaly volt az UTOLSÓ év amikor működhetett az a rendszer, amit most leírtál. Azaz szülőt megkérdezték, menjen vagy maradjon.


Most nagyon azt mondják, nem így lesz, és sokkal szigorúbb lesz, mert túl sok gyerek maradt 7 évesen is oviba.


Aztán majd kiderül, mi lesz belőle.

258. Arer (válaszként erre: 255. - Urbanszkyviki)
2012. nov. 26. 10:32
Köszi a választ. Akkor azt mondod, hogy a szülő döntésén van a hangsúly? Akikkel beszéltem eddig sokan visszatartották tavaly a gyerkőceiket és tőlük csak megkérdezték az ovónők, hogy menjen suliba vagy maradjon a gyerek? Nem is kellett nekik iskolaérettségi vizsgán részt venniük, jan-febr-ári gyerekekről van szó.
2012. nov. 26. 10:27

[link]



Ez a legutolsó, oviban is megerősített vélemény.

256. gabi0630 (válaszként erre: 255. - Urbanszkyviki)
2012. nov. 26. 10:23

Az én fiam is beszédhibás, amúgy iskolaérett.


Beszédhibája nagy fokú, szóval nem mindegy mehet e suliba, vagy sem.Illetve hog maradhat e, mert a maradás mellett vayunk mindenképpen.

Mi is megyünk iskolaérettségi vizsgálatra, nem vészes, csak hosszú.


De legutolsó információ szerint végső soron az óvodavezető dönt. Akkor kérik nevtan véleményét, ha szülő nem ért egyet óvónővel.

2012. nov. 26. 09:08

Én is most múlt csütörtökön kérdeztem rá pontosabban az óvónénitől (mi tavasziak vagyunk, elvileg mennie kéne, a gyerek várja is a sulit, okos is, viszont beszédhibás), és azt mondta, hogy tavasszal van iskolaérettségi vizsgálat (az óvodában, ahová jár a gyerek, délelőtti időpontban), nem tudom mennyi idő lehet, kb. 20 perc szerintem, fejlesztőpedagógus végzi a gyerekkel, és Ő ha azt mondja, hogy ráfér még egy év a gyerekre, hogy oviban maradjon, akkor az óvónéni nem küldheti iskolába. Ez csak a fejlesztőpedagógus véleménye, sok jelentősége nincsen, viszont nagy segítsége lehet a szülőnek a döntésben.

Mi is azt várjuk, hogy mit mond majd tavasszal az iskolaérettségi vizsgálat után a fejlesztőpedagógus - csak mi a beszédhiba miatt.....

2012. nov. 26. 09:03
Nem kötelező mennetek iskolába. Eddig ugye a május 31.-ig született gyerekekre mondták, hogy tanköteles, immáron hozzácsapódtak az aug. 31.-ig születettek is, de ha valami okból kifolyólag a szülő, illetve az óvodapedagógus úgy itéli meg, akkor maradhat egy évet. Ha te úgy érzed, a fiadnak szüksége van arra az egy évre (ami egyébként is járt volna eddig), akkor ne hagyd magad, mert ha van indok, akkor simán mardhat.
253. Arer
2012. nov. 26. 07:20
Sziasztok! Tudtok már pontosabb információt hogyan lesz eldöntve maradhat-e oviban a gyerek még egy évet? Nekünk tartottak az oviban még szeptemberben összevont szülőin egy tájékoztatót, hogy a szülő! eldöntheti, hogy maradjon ovis, amennyiben jan.01. és aug.31. között született a gyerek. DE! a kisfiam ovónői meg kötik az ebet a karóhoz, hogy kötelező menni, nem lehet választani. Kisfiam aug. 06-án lesz 6 éves és nagyon szeretném még egy évet oviban tartani, mert még a 10 szám megtanulásával is gondban vagyunk. Kellene nekünk még egy év.
2012. okt. 26. 12:23

a törvény szövege úgy szól, hogy "A gyermek abban az évben, amelynek augusztus 31. napjáig a hatodik életévét betölti, LEGKÉSŐBB AZ AZT KÖVETŐ ÉVBEN tankötelessé válik."


Van lehetőség egy évet még az oviban tölteni, de biztos nem a kényelmes szülők kérésére, hanem csak vizsgálattal alátámasztva

251. urbanszkyviki (válaszként erre: 248. - Trapiti)
2012. okt. 26. 10:26
Nálunk eddig úgy volt, ha a szülő engedni akarta a gyereket az iskolába, viszont az óvónő , illetve a nev. tanácsadó nem/sem, akkor is a szülő döntött - nem kellett figyelembe vennie ezeket.
250. urbanszkyviki (válaszként erre: 248. - Trapiti)
2012. okt. 26. 10:24
Volt a gyerek szakértői bizottság alatt, igen, ezért is maradt végülis az óvodában, viszont így sem kezdte normál osztályban az évet. Nálunk az egyik iskolában van egy olyan osztály, ahol az enyhén "hátrányosabb" gyerekekkel foglalkoznak - oda került.
249. urbanszkyviki (válaszként erre: 246. - Trapiti)
2012. okt. 26. 10:21

Nem nagyon tudom, hogy hogyan, de a logopédus néni rengeteg játékos feladatban tesztelte a gyereket most szeptemberben, és ezt mondta....többet sajnos nem tudok mondani. A dominanciáról pedig annyit mondtak a gyerek jelenlegi állapota alapján, hogy elvileg balkezes lenne, és talán utánzással (mivel nem volt erőltetve, vagy irányítva) kezdett jobb kézzel rajzolni/írni/nyírni/vágni/stb., viszont a bal kezét használja ezeken kívül általában, és hogy a véleményük szerint azért nincs kialakulva a dominanciája a gyereknek, mert maga tudatosan irányítja a kettőt, és ne erősödjön az egyik...Jár már tornára természetesen.

Na, hogy visszakanyarodjak végre a diszes dolgokra, mostmár akkor nem is tudom, miből kifolyólag sikerült erre a következtetésre jutnia a logopédus néninknek, de énnem is nagyon értek ehhez a részhez.......Most ugyan az őszi szünet miatt nincs logopédiai foglalkozás, de ha legközelebb 2 hét múlva megyünk, akkor tényleg rákérdezek...!

248. trapiti (válaszként erre: 245. - Urbanszkyviki)
2012. okt. 26. 10:05
Ezt nem az óvónő dönti el, ha sérült a gyerek, akkor a nevelési tanácsadó és a szakértői bizottság véleménye a mérvadó. Ha ők még egy óvodai évet tartottak indokoltnak, akkor ez ellen eddig sem, most sem lehet mit tenni. Lehet hogy úgy látták, egy plusz év után integrálható a gyerek normál iskolába... De nem is a konkrét esetről írtam...
247. urbanszkyviki (válaszként erre: 241. - Trapiti)
2012. okt. 26. 10:05
Hát igen - most a mi ovinkban is "borul" az eddigi beállítódás. Eddig akit csak lehetett, próbáltak visszatartani - az én lányomat anno azért, mert azt mondták rá, hogy alacsonyabb és vékony testalkatú, az uncsitesót azért, mert csendes, kedvesebb fajta -, most pedig már mondogatják a gyerekek szüleinek, hogy akit csak lehet, engedniük kell az iskolába ezentúl.....
246. trapiti (válaszként erre: 244. - Urbanszkyviki)
2012. okt. 26. 10:02
Nagyon furcsa amit írsz. Ha kétkezes és nincs 6 évesen kialakult oldaldominanciája, akkor mindenképpen veszélyeztetett pl. diszlexiára is. Kizárni ráadásul nem is lehet még ilyen korban, a "tuti" csak akkor derül ki amikor ténylegesen értve kell(ene) olvasni...
245. urbanszkyviki (válaszként erre: 243. - Trapiti)
2012. okt. 26. 09:55
Nem, nem csak a szülő tartotta vissza - ikergyerek lévén sima szülés folytán oxigénhiány lépett fel és sérült volt valamilyen szinten. Viszont nálunk úgy tájékoztattak az óvónénik, hogy ilyen esetekben a gyermeket akkor is tovább kell(ene) küldeni, csak nem a normál iskolába, hanem a problémájának megfelelőbe.
244. urbanszkyviki (válaszként erre: 69. - Gabi0630)
2012. okt. 26. 09:53
Csak akkor lenne baj a pöszeségéből kifolyólag, ha nemcsak hogy rosszul adja vissza, hanem nem is tudja jól értelmezni, megkülönbztetni. Ezt a logopédusa 100%-osan meg tudja neked mondani - nálunk is ez a helyzet, én is csak onnan tudom. Az én fiam is elég súlyosan pösze, ráadásul zárt "a"-val beszél, ezt is javítjuk. És kétkezes lévén a dominancia sem tiszázódott, viszont a logopédusa szerint (protekcióval magánúton foglalkozik vele, mert az óvodai logopédus nem is foglalkozott vele középsőben, pedig Ő véleményezte a gyereket anno, hogy mindenféleképpen foglalkozni kell vele. :S) teljesen iskolaérett, diszes dolgokat már kizárták, neki csak a hangok "visszaadásával" van probléma (szerencsére).
243. trapiti (válaszként erre: 240. - Urbanszkyviki)
2012. okt. 26. 09:46
Valójában ezt nem fogja kizárni, hiszen 7.5 éves gyerek eddig is csak akkor volt az oviban, ha valami probléma miatt visszatartották (évvesztes gyerek esetén az 5. ovis évhez régebben is szakértői javaslat kellett), erre most is van lehetőség. Egyébként lehet hogy a szülő által visszatartott 7 évesekkel levesebb gond volt, mint az iskolaéretlen 6-7-8 évesekkel... :(
2012. okt. 26. 09:44
2014. szeptember 1-től lesz hatályos a törvénymódosítás erre vonatkozó része, tehát nem.
241. trapiti (válaszként erre: 239. - Urbanszkyviki)
2012. okt. 26. 09:43
Elméletileg az ovivezető döntése, hogy maradhat-e a gyerek. Hogy mi alapján dönt az helyenként más. Ezek szerint nálatok a szülőkre bízza, aki akar maradni, azt engedi. Máshol mindenkit nevelési tanácsadóba küldenek aki maradni akar... Sajnos így sem lesz ez jó, ki tudja, milyen szempontok alapján dönt egy-egy óvodavezető... ha túl nagy a nyomás hogy helyet csináljon, akkor inkább kirakna mindenkit, ha a szülők elég "széen" kérik, akkor lehet maradni... ki tudja hogy megy ez...
240. urbanszkyviki (válaszként erre: 14. - Arer)
2012. okt. 26. 09:27
Végülis ez a mostani törvény azt a célt is szolgálja (szolgálhatja), hogy betöltött 7 éves gyermek ne tartózkodjon már az óvodában......Nálunk pl. tavalyi évben volt még olyan fiú is a csoportban, aki augusztus végén töltötte volna be a 8. évét, tehát 7.5 évesen még simán ott ugrándozott a kis 3 évesekkel együtt (vegyes csoport).
239. urbanszkyviki (válaszként erre: 4. - Benvik)
2012. okt. 26. 09:23
Nekünk erre az mondták a szülőin, hogy igen, az új törvény szerint aki aug. 31.-ig betölti a 6. életévét, akkor már elvileg tanköteles lenne, de jeleztek ezzel kapcsolatosan felvetődő problémát, nemtudom, talán a pedagógusok szakszervezete, vagy hogy hívják, hogy ebben az évben ez még egyáltalán nem megvalósítható, és soroltak fel okokat is, csak már elfelejtettem, mert számunkra ez nem fontos, nálunk tavaszi a gyerek. Viszont azt is mondták, hogy a következő évben lehet, hogy már tényleg kötelező lesz. Viszont ha van valami gátló tényező, hogy a gyerek megkezdje az iskolát, akkor az más történet....
2012. okt. 26. 09:17

Mint már írtam, fiam nagycsoportos óvodás. Értelmileg teljesen normális, matekban kicsit előrébb jár már, viszont beszédhibás. Logopédus természetesen foglalkozik vele, azt állítja, hogy sikerülni fog az év végére a beszéd is neki szépen, hiába van sok hiba benne tényleg. És a nagycsoportosok felméréséről pedig csak annyit, hogy a felmérő fejlesztő pedagógus nem vette észre, hogy a gyereknek nincs kialakulva a dominanciája, hogy a gyerek fogat vált már (nekünk kihangsúlyozták az összevont szülőin, hogy a lap tetejére minden gyereknek felírták, hogy milyen kezes, vagy éppen nem lehet eldönteni, és hogy elkezdődött-e már a fogváltás...), és a verbális emlékezetére azt írta, hogy gyenge.....Nagyobb tesója 2.-os most, és meg kellett tanulnia kívülről nekik a Cinege ciője című verset. A fiú hamarabb megtanulta, mint a lány - ennyit a verbális emlékezetről. És tudni kell ehhez, hogy mindkettőnek rettentően jó a verbális emlékezete, és a 6 verszakot megtanulták hiba nélkül, a fiú ráadásul játék közben 1 órán belül....

Úgyhogy nem minden a nagycsoportosok felmérése iskolaérettség szempontjából - nagyban függ sokmindentől az eredmény.....Nálunk azt mondják az óvónénik, hogy van a zülő véleménye, az óvónénik véleménye, illetve a felmérés eredménye. Ha a 3 összhangban van (nagyjából), akkor okés a dolog. De akkor is a felmérés csak egy irányt mutathat, hiszen a felmérést nem tekinthetik pontos eredménynek. Nálunk is van egy tök okos, már betöltött 6 éves kislány (csak augusztusi, és késik egy évet), neki pedig nem sikerült valami jól a felmérése - az óvónéni csak mosolygott az eredményen.

237. urbanszkyviki (válaszként erre: 233. - Arer)
2012. okt. 26. 09:07
Minket úgy tájékoztattak az összevont szülőin (egyik fiam nagycsoportos, áprilisban tölti majd a 6-ot), hogy a május 31.-augusztus 31. közötti gyerekek szülei eldönthetik, hogy maradjon-e a gyerek az oviban még egy évet. A május 31.-e előtti gyerekek pedig elvileg tankötelesek és mennek iskolába, hacsak nem áll fenn valami gátló tényező.
236. Pen80 (válaszként erre: 235. - Tica06)
2012. okt. 24. 14:09

Szerintem óriási felfordulás lenne itt, ha az elfogult szülők döntenének ilyen kérdésekben :)

Mert valljuk be, sokan nem értik meg, hogy miről is lenne szó...csak azt hajtogatják, hogy az ő gyerekük ugyan nem ilyen meg olyan.

235. tica06
2012. okt. 24. 14:03

Szerintem a szülő ismeri a gyerekét igazán (jobb esetben), és az óvónő se nevelési tanácsadó se más bizottság.

Erre két példám van, az egyik a saját lányom aki szeptemberi, ő még nem töltötte a 6 évet mikor menni akart suliba. Az óvónők is én is úgy láttam , hogy elég fejlett hozzá, ellenben a nevelési tanácsadó emberei azt mondták nem teljesített eleget a tesztjükön. Megbeszéltük az iskola igazgató nénijével, hogy mehet a kislány ha mégse sikerül felfogjuk előkészítőnek. Azóta 7 osztályos, és egyedül azzal volt gond, hogy rosszalkodik a többiekkel.

A másik példa az iker unoka öcséim, akiknek sulyos beszédhibájuk volt az oviban, a nevelési tanácsadó azt mondta mentálisan sérültek, és egy gyógypedagógiai intézetbe akarták küldeni őket. A véleménnyel se az óvónők se a testvérem nem értett egyet, keresett egy olyan iskolát ahol ahol van beszédjavító osztály. Nagy harc árán érte el, hogy oda menjenek a fiúk, de az iskola szívesen fogadta őket. Egy év múlva a felülvizsgálaton megállapították, hogy nem sérültek és nagyon sokat fejlődtek.


Én úgy gondolom, ne idegen döntse el mikor megy iskolába a gyerek, hanem aki nap mint nap foglalkozik vele és ténylegesen ismeri a képességeit.

Még mi felnőttek is idegesek vagyunk ha idegenek előtt kell bizonyítani, egy kisgyereknél ez mért ne fordulhatna elő??

Az a baj, hogy ez nem a gyerekekről szól, hanem politika. :((((

234. Arer
2012. okt. 18. 12:24
* mondta, összevont
233. Arer
2012. okt. 18. 12:23

Sziasztok!

Ti ovitokban hogy fog történni, ha szeretnéd még egy évet oviban tartani a gyerkőcöd?

Kisfiam augusztusban lesz 6 éves. Ovónénink azt mondat muszály menni suliba. Az öszzevont szülőin pedig azt a tájékoztatást kaptuk, hogy a jan.1. és aug.31. között született gyermekek szülei eldönthetik, hogy maradjon-e még egy évet oviban a gyerek. Titeket hogy tájékoztattak?

232. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 231. - Hamyka)
2012. jún. 22. 10:47

az is jó ha kettes: hát nekem nem:S


és a gyereknek sem..


most beszéltem vivi osztálytársának az anyjával, és azt mondta, mindegy csak meg ne bukjon, de ez nem így van. alsóban az alapokat kell a legjobban megtanulni, ha kettes a gyerek, nem tudja az alapokat, és akkor nehéz lesz a későbbiekben a tanulás. pont alsóban kell törekedni a legtöbb négyes-ötösre. mert minél jobban érti annál könnyebben tanul felsőben

231. hamyka (válaszként erre: 224. - L.luiselotte)
2012. jún. 21. 23:36

sziasztook!!


Mi bajotok van a négyessel? nagyon is jo az!!


mégha csupa kettesel van tele az is joh csak ne legye karo, ha meg ad a tanárnéni nekiki karot mondja azt hogy adja oda neki és jo lesz a kertbe az a karo és tudrá kötelet tenni és a ruhákat kitenni száradni :D :D

230. Fisica (válaszként erre: 228. - L.luiselotte)
2012. jún. 21. 22:42

én is így voltam, aug 31 vasárnap voltam 6 éves, másnap suli..szerintem ezzel csak jól jártam:) igaz nem lettem világhírű csillagász:)

Nálunk is voltak idősebbek, a legrosszabb tanulók voltak.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook