Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan kezdjen egy fiatal pár önálló életet úgy, hogy mindketten minimálbéresek? fórum

Hogyan kezdjen egy fiatal pár önálló életet úgy, hogy mindketten minimálbéresek? (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
224. PöttyösPanka (válaszként erre: 218. - Channa*)
2017. márc. 1. 08:55

Ez jó kérdés. Miért ér többet az egyik ember munkája, mint a másiké? Rendben van, hogy az emberek nem egyformán keresnek, na de ennyire? Tényleg túlzás, hogy sokak munkáját konkrétan semmibe sem veszik, pedig ők is tisztességesen ledolgozzák a munkaidejüket. A válasz szerintem itt is a kereslet-kínálatban, a sokat emlegetett kapitalizmusban keresendő. Minél több hasznot hozol a cégnek, minél drágábban tudják eladni a munkádat, annál többet érsz nekik. A legjobban akkor jársz, ha a tudásodat tudod eladni, mégpedig egy olyan tudást, ami keveseknek van meg. Ha egy betanított munkás kiesik, 10-en jelentkeznek a helyére, és senkinek sem okoz nehézséget ellátni a munkakört. Az emberek képesek egymás alá licitálni bérigényben, hogy övék legyen az állás, mert rá vannak kényszerülve.

Dehogynem látszik meg a fizetésekben. Persze sok mindentől függ, hogy ki mennyit keres, de akkor nézzük csak a kezdőfizetéseket, ahol még nem számít a tapasztalat. Sok évfolyamtársam volt, akik csak azért oda mentek tanulni, hogy jól fizető állásuk legyen. Persze a végzettség egy idő után nem elég, de ha ez az alapszint sincs meg a továbblépésre, akkor nyilván nem lehet elérni a kívánt célt. Hogy értsd: ha pl. a Bosch-nál akarsz vezető mérnök lenni, mert az azért elég jól fizet, akkor hiába van egyiptológiából diplomád.

2017. márc. 1. 08:53
aki nem tudta mi legyen,és 18 éves korban kevesen tudják az a Kodolányira ment,kommunikációs szakra.még Pestről is sokan jöttek,aztán kiből ez lett,kiből az.
222. ab61752c45 (válaszként erre: 215. - Channa*)
2017. márc. 1. 08:49
a lányom is a Rigó utcában vizsgázott,igaz elég sok pénzt kifizettem a különórákra.
2017. márc. 1. 08:44

Tényleg komolyan elkezdtünk gondolkodni azon, hogy külföldre megyünk. De tényleg ez a megoldás? Aki fiatal, menjen külföldre? Fel bír szívni ennyi embert Európa? Mert mindenki csak azt hajtogatja, hogy külföld, külföld, külföld...

Ez a megoldás mindenre, a csodarecept? Hát... nem tudom...

220. 32b8f8e7d4 (válaszként erre: 118. - Michelle.r)
2017. márc. 1. 08:42
Nem itt kaptam meg ezt, de attól még nagyon fájt...
219. PöttyösPanka (válaszként erre: 217. - Csikil4ny)
2017. márc. 1. 08:28
Jól fogalmaztál, most csak vitázunk, nem veszekszünk. Senkit sem gyűlölök a végzettsége miatt, vagy azért, ahogyan szerezte. Csak leírtam, hogy ez az oldal is létezik.
218. Channa* (válaszként erre: 216. - PöttyösPanka)
2017. márc. 1. 08:25

Nem vitázni szeretnék, de....

"Azért a diplomák nem egyformák, és ez látszik a fizetésekben is."


Ebben szerintem tévedsz, hiszen a fizetések nem csak ettől függenek, hanem attól is, hogy milyen szférában alkalmazod őket.

Nem hinném, hogy egy tanári diploma kevesebbet érne egy mérnökinél, és még is alul vannak fizetve. Vagy egy szociális munkás.

Orvosok között is a nőgyógyász sokkal többet keres, mint egy ideggyógyász.

Vagy itt van az informatika, van ahol 5x annyit fizetnek, mint általában, a bankoknál is ez van. Van ahol keres az ember x összeget, de ugyan abban a munkakörben a másikba 3x. És ez nem attól függ, hogy jó vagy rossz a diplomája.

Pl. ha állami cégnél dolgoznék, akkor ugyan ebben a munkakörben, mint a jelenlegi, fele annyit keresnék. Ezt konkrétan tudom.

Pedig a diplomám ugyan az, a tudásom ugyan az,és még sem fizet az állam annyit, mint a jelenlegi munkáltatóm.


De, sajnos az emberek hajlamosak túlmisztifikálni a diplomához való jutást. Jellemzően azt sugallják, hogy szinte lehetetlen megcsinálni lemondások nélkül, mert extra ez, extra az kell hozzá. Szerintem semmi extra nem kell. Kitartás, tanulás. Ahogy mindenhez.

Persze, ha valaki különleges dolgot akar csinálni (pl. rák ellenszer kutatása, feltalálása), akkor kell az extra tudás, de egyéb esetben nem.


És még ami eszembe jut ezzel kapcsolatban: Fizetések. Miért keresek pl. én többet, mint egy eladó, fodrász, stb.? Miért ér az én munkám többet? Holott én kényelmesen beülök az irodámba és a melegben, vagy hűvösben nyomogatom a klaviatúrát. Persze, örülök neki, hogy nem annyit keresek, mint ők, de akkor is....

Ki osztályozza, hogy kinek a munkája ér többet?

Miért ér többet valaki munkája a másiknál?

Azaz mitől jobba az egyik diploma a másiknál, és mitől ér többet egyik munka a másiknál....?

217. csikil4ny (válaszként erre: 214. - PöttyösPanka)
2017. márc. 1. 07:57
Kár ezen vitázni. Ugyanaz a szak ugyanazon az egyetemen az egyiknek nehéz, a másiknak könnyű. Én is izgulósabb voltam az átlagnál, rengeteget tanultam, de elvégeztem, nem is rossz eredménnyel. A kolléganőm meg balett egyetemen végezte ugyanazt a szakott munka mellett színjelesre. Azóta ő doktorált. Mi értelme lenne, ha ezért gyűlölném? Ez az én életem, az az övé. Aki akar valamit, megtalálja a módját.
216. PöttyösPanka (válaszként erre: 215. - Channa*)
2017. márc. 1. 07:52
Azért a diplomák nem egyformák, és ez látszik a fizetésekben is. Ha egyformák lennének, ki lenne az a hülye, aki vért izzadva szerezne meg egy egyetemi mérnök diplomát, mikor ugyanazt érné el egy főiskolai bölcsész diplomával is. Nem sértődtem meg, és nem lehet másként csinálni, ha az ember ilyen diplomát akar. Nem is misztifikálom túl. Akkor nem is gondolkodtam ezen, hogy mennyire nehéz, és mennyit kell küzdeni. Csak így utólag visszagondolva látom, hogy bizony nem adták könnyen azt a végzettséget. Vagy nem csak én misztifikálom túl, hanem az a több száz ember, akikkel együtt tanultam az évfolyamon, és akik közül a legtöbben kibuktak. Mert oda csak olyan lökött emberek jártak, akik azt hitték, hogy csak tanulással megy. Hát minket jól átvágtak :D A nyelvvizsgával nem nekem kellett többet dolgoznom, de ismerek olyanokat, akiknek nagyon nehezen vagy egyáltalán nem ment, mert nagyon rossz nyelvérzékkel áldotta meg őket a sors. Én nem ezt kaptam, mégis együtt tudok érezni velük, és elhiszem nekik, hogy sokat küzdöttek vele annak ellenére, hogy nekem nem volt olyan nehéz. Persze a te logikád alapján mindenki a kisujjából ráz ki két nyelvvizsgát munka, tanulás, gyerekek és buli mellett a legnehezebb fajtából, mert te így csináltad... De te is puding vagy, mert barátnőmnek már két felső, és két középszintű nyelvvizsgája volt különböző nyelvekből 25 éves kora előtt pusztán hobbiból. Lehet, hogy nem vagy egyedül azzal, hogy munka és család mellett csináltad az egyetemet, de nálunk bizony egyedül lettél volna ezzel. Szerintem még szobrot is állítottak volna neked. Értem én, hogy sokan sokféle diplomát szeretek minden különösebb tanulás nélkül. Ezért is vannak olyanok, akik elvből utálják a diplomásokat. Mert sokan apuci pénzén végig buliznak 5 évet, majd egy diplomával távoznak, ami bár nem ér semmit, ők mégis felvágnak rá. Annak van igaza, aki azt mondja, hogy nem a papír számít. Annyira nincsenek egyenértékben a különböző diplomák, hogy ez csak egy üres szó, ami nem jelent semmit, csak lustaságból használjuk. Én sem a papíromra vagyok büszke, nem arra, hogy diplomás vagyok, hanem a végzettségem által szerzett tudásomra, és arra, hogy ezt nem a fenekem alá tolták, hanem megdolgoztam érte. Az egyetemen sem azért tanultam, hogy diplomám legyen, hanem a tudás megszerzéséért. És ez felbecsülhetetlen.
215. Channa* (válaszként erre: 214. - PöttyösPanka)
2017. márc. 1. 07:20

Nem hinném, hogy össze kellene hasonlítani a diplomákat.

A diploma az diploma. Akárhogy is szerezte meg az illető.


Lehet, hogy az én diplomám nem túl jó:D

De ezzel keresem a kenyeremet (1995. óta), azaz nem csak van, hanem dolgozok is vele. Közgazdász informatikus vagyok.

Munka mellett csináltam és nem volt olyan, hogy nem jártam be. Volt, hogy késtem, mert nem tudtam elindulni időbe a melóból, de ott voltam az összes előadáson, gyakorlaton, megírtam az összes ZH-z, levizsgáztam és szogorlatoztam mindenből. És nem kettesre. A szigorlataim is egész jól sikerültek (4,5), ahogy a többi vizsgám is. És tudod miért nem kellett annyit tanulnom, mint sokaknak? Azért, mert én már gyakorlatban sok dolgot tudtam, hiszen már közben is egy bankban dolgoztam, használtam számítógépet, így nem igen tudtak meglepni egy-egy program működésével. Persze, volt amire többet kellett tanulnom, de nem sokkal.


Tehát, nyugodtan megsértődhetsz, de lehet másként is csinálni, és nem kell a kardunkba dőlni ahhoz, hogy egy diplomát megszerezzünk. Nem kell túlmisztifikálni.

Az érettségivel is ezt csinálják sokan, pedig aztán ahhoz csak annyi kell, hogy bejárjunk a suliba.

Ja, a nyelvvizsga. Gondolom azért is neked kellett többet tenned:D

Nekem ebből kettő van. Angol és német. És én a Rigó utcában vizsgáztam még, ami keményebb a jelenlegi bármelyiknél. És azt is munka és család mellett tettem meg. És, mint írtam, nem vagyok egyedül.

Az egyik bank vezérigazgatója szintén bulisan végezte, de ő szó szerint, és bár lehet nem tett bele annyit, mint sokan, akik végig stresszelik, de láthatóan jól kamatoztatta a nudli tudását.


És még sok olyat ismerek, akik munka és család mellett vagy bulizva szerezték meg a diplomájukat és alkalmazzák is.


Lehet, hogy azok vannak többen, akik végig stresszelik az egészet. Én nem tudom melyik az értékesebb, csak azt, hogy én elégedett vagyok a végzettségemmel és a vele végzett munkámmal is.


Egyébként én is fiatal voltam akkor. 25 körül járkáltam ekkor. És én is azt szoktam mondani, hogy ha valaki irigyli a munkámat és a fizetésemet, akkor csinálja utánam. Abban az időben közel 1 millióba került a sulim, amit én fizettem ki (már nem is voltak szüleim), azaz elég büszke vagyok rá:DDDDD

Persze, nyafoghattam volna, hogy kell a gyerekre a pénz, meg erre vagy arra, de a sulit fizettem inkább, és életem is volt mellette, hiszen nem csak tanultam, dolgoztam és családot láttam el, de mellette még szórakozni is sikerült és egyebek. Jó, most jön az, hogy ez nem igaz:D

De attól, hogy itt bárki is azt mondja, hogy nem igaz, még igaz lesz....

214. PöttyösPanka (válaszként erre: 212. - Channa*)
2017. márc. 1. 06:54

Te csak magadból tudsz kiindulni. Neked csak egy olyan egyetemről van fogalmad, ami mellett 8 órában lehet dolgozni, mert még az órákra is fölösleges bejárni, amik jellemzően munkaidőben vannak. Nem akarlak győzködni, mert úgysem hiszed el, de van olyan egyetem, ahol keményen kell tanulni, mert sok is és nehéz is az anyag. Nem elég beseggelni, meg is kell érteni, és még alkalmazni is tudni kell. Nem hinném, hogy azért kellett ennyit küzdenem, mert nem vagyok elég jófejű hozzá. Ha így lenne, nem lettem volna benne az első 10-ben 150-ből. Nálunk még a zsenik is tanultak. Persze nem olyan sokat, mint az átlag, de nekik sem jutott idejük még napi 8 órát dolgozni. Nálunk nem csak előfordult, hogy éjjel IS tanultunk, hanem ez volt az általános. És a legtöbb embernek ez is csak a ketteshez volt elég. A stresszről meg annyit, hogy egyrészről igenis éhen lehetett halni, vagy elveszteni a lakhatást, mert az ösztöndíj és a koli is tanulmányi átlag alapján ment, és sokaknak nem volt más alternatíva, maximum a hitel. Volt olyan évfolyamtársam, akinek ki kellett hagynia egy félévet, mert nem volt elég jó átlaga a kolihoz. Valamint nekem mindig sokkal stresszesebb volt személyesen szembenézni a vizsgáztatóval, hogy személy szerint engem értékeljen, mint bármi eddig a munkámban. Még az évek tapasztalatával, biztos tudással is jelentős stresszhelyzetet adott egy-egy vizsga. Persze mi is láttuk, hogy más egyetemeken buli az élet, és csak vizsgaidőszakban kell tanulni, de nálunk nem ez volt.

Aranyos kis hobbiegyetem lehet az, amit munka és család mellett stresszmentesen hobbiként meg lehet csinálni, mintha csak egy könyvklubba járnál :D

Nem győzöm leírni, de összességében a mondanivalóm lényege még mindig nem az, hogy szerezzen mindenki diplomát, hanem hogy fiatalon mindenkinek bele kell tennie azt a pluszt, ha előrébb akar jutni. Aki éjjel tanulással, az azzal, aki éjjel második műszakkal, az azzal.

Nagyon helyes kis videó, de ugyanez történne akkor is, ha nem lennének mérnökök.

213. Guruljka (válaszként erre: 212. - Channa*)
2017. febr. 28. 16:29

Egyetértek Veled.


Elképzelhető, hogy a fiam hamarosan egy tanfolyamba kezd. Nem egyetem, csak egy sima szakmai tanfolyam...de ha sikerül, akkor több esélyt szerez. Pedig ő azzal néz szembe, hogy esetleg nem tud megfelelően jegyzetelni, mert lassan ír. Mégis várja a lehetőséget.


Én vén fejjel azért kezdtem egyetemi tanulmányokba levelezőn, hogy a majdani nyugdíjam mellé legyen kiegészítő keresetem, illetve az a kereset a jelenleginél magasabb lehessen. Tanulni tényleg bármikor lehet, és ha munka mellett, akkor úgy. Én sem a hátamat vakarom hét közben.

212. Channa* (válaszként erre: 170. - PöttyösPanka)
2017. febr. 28. 16:09

Az, hogy ki mennyit bír sok dologtól függ, ahogy egy diploma megszerzése is. Van akinek buli az egész és még is kirázza a kisujjából és van akinek vért kell izzadnia.

Stressz a suli? Én nem hinném. Mi történhet, ha nem ötöst kapsz, ne adj Isten egyest? Max. újra vizsgázol és előtte kifizeted az uv. díjat, ha kell. Nem lőnek fejbe, nem halsz éhen, nem raknak ki a lakásodból, stb. Ha valaki egészségesen áll a tanuláshoz, akkor nem stresszes.

Igen, mindenki végig csinálja az előadásokon ücsörgést, a jegyzetelést, a gyakorlatot, a ZH és házi dolgozat írást, a vizsgákat és szigorlatokat, mindenki kifizeti amit kell és akár éjjel is tanul, ha kell.

Én ebben semmi különlegeset nem látok. Egy átlagos képességű ember simán megcsinálja, ha meg van hozzá a kedve, az anyagi háttere, stb.


Biztos vannak jó diplomák, így ugye rosszak is. Kinek mi a jó és kinek mi a rossz.

Én tuti megfeszülnék, ha valami tanári diplomám lenne, így elégedett vagyok az enyémmel, amit stressz mentesen szereztem meg 4 év alatt, csak nagyon kevés UV-vel úgy, hogy dolgoztam napi 8,5 órában és volt már férjem és gyerekem is. Igen, volt, hogy éjjel tanultam, és akkor mi van? Nem tartottam keménynek, megcsinálhatatlannak.



És igen, nem lehet mindenki diplomás, és nem csak diplomával lehet jól keresni. Már valaki feszegette itt a témát, hogy mi lenne, ha mindenki diplomás lenne....


[link]

2017. febr. 28. 14:27

Legalább 5x kezdtem újra az életet.

Bizony néha nagyon fájt, hogy lejjebb kellett adni színvonalat, de meg kellett alkudnom pillanatnyilag más lehetôség híján.

Ha nincs az emberben komprommiszumképesség, ha köti a nemlétezô ebet a karóhoz, ha nem enged átmenetileg az elképzelésébôl, nagyot koppanhat.

210. PöttyösPanka (válaszként erre: 206. - 4c1a787e8f)
2017. febr. 28. 14:20
Oké. Én pl. tanultam, de a fórumindítónak az eddigi összes tanácsra volt valami kifogása. Biztos erre is akad egy-kettő.
2017. febr. 28. 14:02
csak ami nálunk van mezőgazdasági vállalkozás,az egyik hol tud fizetni,de inkább nem.a másik az embereket kifizeti egy kenyérrel,egy üveg borral,pár tökkel.meg egy-két száz forinttal.
208. ab61752c45 (válaszként erre: 200. - 4c1a787e8f)
2017. febr. 28. 13:58
bocsi,ha neked ment.én is látom a tévében a sok földdel rendelkező fiatalokat,szép ház,udvar,kemence.élvezik,amit csinálnak,de hogy nagyon sok pénz kell hozzá,az biztos.és persze autó,mert az is kell.
207. Guruljka (válaszként erre: 201. - Syria)
2017. febr. 28. 13:57

A fiam fizetése alapján mondom, Hungary, Heves county.

Azon a véleményen vagyok, hogy akármennyi is több, mint a semmi, és ha egyelőre csak nehéz munka adódik, a pénzért azt is vállalni kell. Közben lehet nézelődni másik munka után, de a pénz nagy úr.


A saját fiamnak is ezt mondtam, és dolgozott még 4 műszakban is, amit ő sem bírt sokáig. De pár hónapon át csinálta, és talált jobb munkát, miután kilépett. Talán az is számított, hogy már más munkatapasztalattal nézte az új állásajánlatot.


Én sokáig éltem nagyon szegényen, és most sem dúskálunk. A mi házunk is javításra szorul, de már dereng valami fény arrafelé, ahol az alagút végét sejtem. De miután tudom, hogy egy tartós betegség mennyire tud hengerelni, most is ismétlem, hogy ketten vannak, egészségesek, ha minimálbérért is, de dolgozni kell. És akkor ha csórón is, de megélnek. Nincs más alternatíva, fel mégse akaszthatják magukat. Ha meg munka helyett leülnek a sarokba sírdogálni, akkor végképp nem lesz pénzük. Nem?

206. 4c1a787e8f (válaszként erre: 205. - PöttyösPanka)
2017. febr. 28. 13:39

Nézd, erre csak azt tudom mondani, hogy tudatosan kell készülni az életre, és tanulni. Ha lehet egy szakmát is, ha megy, diplomát is, és ha lehet olyat, amivel reálisan lehet dolgozni, pénzt keresni.


Persze, hogy nem mindegy, hogy ki honnan jön.


Ezzel együtt csomó harmincas csak nyavajog a fodrásznál, meg a fitnessben, ahelyett, hogy kezébe venne egy könyvet, vagy beiratkozzon egy tanfolyamra. Most keresek én is szakmukit, és vannak olyan hiányképzések, amik ingyenesek.. Fél évi fodrászhozjárás, meg fitnessbérlet helyett meg már ki is lehet fizetni egyet.. Pl. Villanyszerelőt láttam éppen valahol ingyenes képzést..

205. PöttyösPanka (válaszként erre: 203. - 4c1a787e8f)
2017. febr. 28. 13:32
Aki meg nem hajlandó csinálni, az mit tegyen, hogy ne csak annyit keressen, amiből épp nem hal éhen?
204. globus (válaszként erre: 190. - Gribedli***)
2017. febr. 28. 13:30
Éppen erről beszéltünk itthon tegnap. Ha annyira jó volt régen, akkor a mai fiatalok szülei (negyvenes korosztály) hová tették a pénzüket? Költői kérdés... vagy mégsem volt olyan jó régen?
203. 4c1a787e8f (válaszként erre: 191. - Gribedli***)
2017. febr. 28. 13:23
Ja, hát aki csinálja, annak lelke rajta. Én sok ilyen embert láttam meghalni, többek között szeretett apósomat is. Apámat figyelmeztette egy betegség 40 évesen, hál istennek ő még jó egészségben köztünk van.
202. 4c1a787e8f (válaszként erre: 191. - Gribedli***)
2017. febr. 28. 13:21
Nem arról van szó, hogy munka, vagy erőfeszítés nélkül legyen pénz. Arról van szó, hogy ne napi 12-14, hanem kb. 8 óra legyen az, ami alatt ezt meg lehessen keresni. (Ebédszünettel együtt ez is 9 szokott lenni) Nem sokat lehet vitatkozni azon, hogy akár az egyén, akár a társas lét szempontjából ennél több nem a legjobb, hosszútávon semmiképpen. Ez azért nem egy elrugaszkodott cél. Azért egész sokaknak sikerül. És igazából életfelfogáson és önfegyelmen múlik. Legalábbis legtöbbször.
201. syria (válaszként erre: 150. - Guruljka)
2017. febr. 28. 13:20
Melyik országban? Milyen pénznemben van az, amiről tudsz?
200. 4c1a787e8f (válaszként erre: 188. - Ab61752c45)
2017. febr. 28. 13:17

Ezt miért nekem mondod, én is ezt írtam, hogy ez azért önmagában nem megoldás, és nagyon is nehéz, és stresszes.


Az más, ha valaki egy kis kertet művel saját örömére. Meg az is más, ha ebből kell megélni, és jön a jég, meg a fagy, meg szálldos a lisztharmat..


Meg az is más kérdés, hogy normális munkamegosztással és invesztálni való tőkével tud a mezőgazdaság és a vidéki élet is szép, sőt jövedelmező lenni, én látok ilyet is, nem is egyet. De egy sem minimálbéresként kezdte, az is igaz.

2017. febr. 28. 12:15
Sehogy. :(
198. ab61752c45 (válaszként erre: 197. - 9c485f67e8)
2017. febr. 28. 11:17
de,javítás lesz a nyáron.
197. 9c485f67e8 (válaszként erre: 195. - Ab61752c45)
2017. febr. 28. 11:01

A javítás nem opció?

Vert- vagy vályogfal?

196. ab61752c45 (válaszként erre: 194. - 9c485f67e8)
2017. febr. 28. 10:44
cseszegettek engem 8-9 órán át a többi utána jött.
195. ab61752c45 (válaszként erre: 189. - 9c485f67e8)
2017. febr. 28. 10:42
ja,én egy szoba,konyhába lakom.nem is tudom mit csináljak,mert omlik le a fal.
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook