Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan kezdjen egy fiatal pár önálló életet úgy, hogy mindketten minimálbéresek? fórum

Hogyan kezdjen egy fiatal pár önálló életet úgy, hogy mindketten minimálbéresek? (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
104. boldogzokni (válaszként erre: 1. - 32b8f8e7d4)
2017. febr. 27. 11:40
Többen közös albérlet - nehéz együtt élni másokkal, de minimálbérből...
103. gabbbicica (válaszként erre: 99. - 32b8f8e7d4)
2017. febr. 27. 11:33

a lakástulajdonos szemszögéből nézve az egyéni probléma, hogy nektek nincs rá annyi. Ha jön valaki, akinek van, akkor azt fogja előnyben részesíteni, mert fordított esetben Te is ezt tennéd.


ezért kell arra keresni a megoldásokat, hogy miből lehetne több pénzetek.

102. unom (válaszként erre: 99. - 32b8f8e7d4)
2017. febr. 27. 11:33
A gyári munka nem jöhet szóba?
2017. febr. 27. 11:31
Ami a másodállást illeti: én nem nagyon ismerek itt senkit, és mindenhová a havert, barátot, ismerőst, satöbbit hívják/veszik fel...
100. gabbbicica (válaszként erre: 98. - 32b8f8e7d4)
2017. febr. 27. 11:31

nekem a legtöbb ismerősöm, aki külföldön van, azért viszonylag jobban megél, mintha itthon maradt volna. (ha itthon minimálbéres volt)


persze, nem külön laknak lakásban, hanem másokkal bérelnek közösen, de marad a kaján kívül életre is nekik.


Utána kell járni a lehetőségeknek, és ki kell számolni, hogy melyik megoldással jártok jobban.


vagy akkor marad ez, ami most van :(

99. 32b8f8e7d4 (válaszként erre: 95. - Gabbbicica)
2017. febr. 27. 11:30

És akinek nincs rá ennyije, az haljon éhen, vagy menjen az utcára?


Kereskedelemben dolgozunk mind a ketten.

98. 32b8f8e7d4 (válaszként erre: 97. - 9c485f67e8)
2017. febr. 27. 11:28
A fizetésből vonják le a bérleti díjat... és az mennyi is? A végén ott tartunk, idevéve azt, hogy pl. Hollandiában drágább az élet úgy általában, mint itt, hogy nem jut több, mintha idehaza dolgoznánk...
97. 9c485f67e8 (válaszként erre: 89. - 32b8f8e7d4)
2017. febr. 27. 11:24

Többször is láttam olyan hirdetést, hogy szállás, munkahely rendezve, a fizetésbôl vonjak le a bérleti díjat.

Ha a kifogásokat gyártod sorba, hogy ez miért nem, az miért nem, akkor maradtok abban, amiben vagytok.

96. csgybzs (válaszként erre: 89. - 32b8f8e7d4)
2017. febr. 27. 11:18
Azért ezt a lehetőséget ne vágd el teljesen. Van rengeteg bentlakásos munka, vannak olyan közvetítő ügynökségek, akik a kiutazást is megelőlegezik. Azért nézz meg minden lehetőséget, mielőtt biztosan nemet mondasz rá!
95. gabbbicica (válaszként erre: 91. - 32b8f8e7d4)
2017. febr. 27. 11:18

Az a baj, h ha a másik oldal fejével gondolkodsz, pl. azzal, akinek sikerült vennie egy lakást, és most, hogy a kereslet a magasabb, ki tudja adni mondjuk 70 000-ért, az miért adná ki 30 000-ért?


Most mit dolgoztok? Nem lehet semmiképp sem opció egy gyár? Ahogy mások is írták, műszakkal, túlórával el lehet érni 140-150 000 Ft + cafetériát is. Az máris fejenként 60 000-rel több, mint a mostani pénzetek.

94. gabbbicica (válaszként erre: 89. - 32b8f8e7d4)
2017. febr. 27. 11:14

lehet, hogy nem életed álma a mosogatás, de valahol el kell kezdeni. Vagy kimehetne először csak az egyikőtök, kicsit megalapozni azt, hogy utána menjen a másik.


Azért pl. Hollandiában vannak olyan kertészetek, ahol szállást is biztosítanak, és még ha drágább is a megélhetés, nem 80 000 Ft-ot, hanem 400 000ret kereshetsz.

93. PöttyösPanka (válaszként erre: 87. - Csgybzs)
2017. febr. 27. 11:13
Sajnos nem tudom, mi a megoldás, és össze teszem a két kezem, hogy nem is kell kitalálnom.
92. PöttyösPanka (válaszként erre: 87. - Csgybzs)
2017. febr. 27. 11:11
Igazad van, kivéve a nyelvérzékben. Mármint biztosan előbb-utóbb mindenki meg tud tanulni valamilyen szinten, de hidd el, hogy nem mindegy milyen adottságokkal fogsz hozzá. Van, aki önszorgalomból fél év alatt megtanul egy teljesen új nyelvet középszintre. Viszont van, aki évek alatt magántanárral, napi több órát gyakorolva is alig megy át a nyelvvizsgán. Egyáltalán nem olyan, mint anyanyelvet tanulni. A kisbaba agya teli van idegkapcsolatokkal, amik segítségével elképesztően fogékony, és nagyon gyorsan tanul. Viszont idővel ez a fogékonyság csökken, és azok az idegkapcsolatok, amik nincsenek rendszeresen használva, elhalnak. Pl. ezért van, hogy egy bizonyos kor alatt a kisbabák majmok arcai közt annyi különbséget látnak, mint az emberek arcai közt, tehát könnyen meg tudják őket különböztetni. De mivel ezt a készséget nem használja, idősebb korukban ők is csak azt látják, hogy egyik majom olyan, mint a másik.
2017. febr. 27. 11:09
Még jól meg is bántottak... aki koldus, ne ugráljon... hát koldus vagyok én, csak azért, mert nincs 100 ezer fölötti pénzem csak lakhatásra? Tisztességgel dolgozom, nem várom senkitől, hogy eltartson, nem élek senki nyakán, legfőképpen az államén nem... és erre most ezt kapom, ezt érdemlem?
90. 32b8f8e7d4 (válaszként erre: 83. - Gribedli***)
2017. febr. 27. 11:05

Ott nem maradhatunk...:-((

Az én szüleim messze laknak, a pároméi meg egyszobás önkormányzati lakásban... őket sem veti fel a pénz...

2017. febr. 27. 11:03
A külföld nem azért nem opció, mert nem tudunk nyelvet, hanem azért, mert ahhoz is kell pénz... kimegyünk, nem biztos, hogy rögtön találunk állást (nem életem álma a feketemosogató-lány pozíciója...), és ott is lakni kell valahol, és egy külföldi szállás költségeit megelőlegezni... hát... nem mindenkinek pihen a bankszámláján 3-4-500 ezer forint...
88. 32b8f8e7d4 (válaszként erre: 86. - Gribedli***)
2017. febr. 27. 11:01
Még ők sem tudják...:-(
87. csgybzs (válaszként erre: 85. - PöttyösPanka)
2017. febr. 27. 10:54

Én is tisztában vagyok ezzel, szerintem nem is írtam, hogy mindenkinek mérnöknek kéne lenni. Sőt, pont azt írtam, hogy mindenkinek meg kéne tudni élni, nem csak akkor, ha a top 10 keresett szakmában helyezkedik el.

A nyelvérzékkel annyiban nem értek egyet, hogy az anyanyelvén is meg tudott mindenki tanulni. Az, hogy itthon mindenki borzasztó nehezen tanul meg egy nyelvet, az nem a nyelvérzék hibája, hanem a tanítási rendszeré. A nyelvtanulás az egyetlen olyan lehetőség, ami kéznél van, ha van internet és lehet vele foglalkozni. Ingyen is, csak a szorgalomtól függ.


Abban igazad van, hogy nem mindenki tud nekiindulni. Sőt, ahhoz is kell valamennyi pénz, ez tény.


De akkor mi a megoldás?

86. gribedli*** (válaszként erre: 82. - 32b8f8e7d4)
2017. febr. 27. 10:34
A másik pár hova megy?
85. PöttyösPanka (válaszként erre: 78. - Csgybzs)
2017. febr. 27. 10:33

Nem mindenkinek megoldás a tanulás. Bizony vannak olyanok, akik azért minimálbéres munkát találnak csak, mert nem megy nekik a tanulás, és a nyelvérzékük is egyenlő a nullával. Általában az ilyen emberekre kicsit több felelősséggel járó munkát sem lehet bízni. Tehát egyszerűen nem mindenki olyan okos, hogy ha lett volna rá lehetősége, mérnök lesz belőle. Nem is kevesen vannak ilyenek, viszont nekik is meg kellene tudniuk élni, nem csak eltengődni, és épp nem éhen halni. Persze az is viheti többre, aki fejben nem olyan erős, de ahhoz komoly munkabírásra van szükség, arra, hogy sokat és keményen dolgozzon.

Még jó végzettséggel sem opció sokaknak a külföld. Vannak, akik nem elég talpraesettek hozzá. Sokan vannak, akik még meg is próbálják, de végül üres zsebbel kullognak haza, mert külföldön sem fizetik meg a semmit.

84. gribedli*** (válaszként erre: 82. - 32b8f8e7d4)
2017. febr. 27. 10:33
A szülők ha messze is élnek, nem tudnak valamivel segíteni?
2017. febr. 27. 10:31

És én sem akarok trollkodni.


Engem érdekelne, hogy most hol él a fórumindító, mert lehet, hogy jobb lenne ott maradni, ahol van,ha az az olcsóbb.

82. 32b8f8e7d4 (válaszként erre: 68. - Gribedli***)
2017. febr. 27. 10:30
Egy lakást bérlünk egy másik párral, de eladják a fejünk fölül... isteni szerencsénk volt, hogy ezt kifogtuk, de ennek most vége...:-((
81. 32b8f8e7d4 (válaszként erre: 79. - 9c485f67e8)
2017. febr. 27. 10:29

Szoba kizárólag csak egy személynek, jellemzően nőnek kiadó.

Párom hová menjen? Az utcára, ahol az egyik lakástulajdonos szerint amúgy is vannak a férfiak?

80. gribedli*** (válaszként erre: 78. - Csgybzs)
2017. febr. 27. 10:29

Én külföldön élek, és azért nem forszíroztam, mert már az elején írta a fórumindìtó, hogy külföld,az nem.


Persze nincs összehasonlítási alapom, hogy milyen lehet elkölteni külföldi fizut otthoni àrakkal, nyilván tök előnyös lehet, de én mindig itteni árakkal gazdálkodtam.


És ismerek 2 állásost, nem is egyet. Ott van pl az egyik gyerekem óvónője,aki több éve dolgozik 2 állásban,mert pedagógusi fizetésből itt sem lehet megélni, ezért még meló után naponta 3 órát ázik a vízben,hogy úszást tanítson, mert ott meg nem adnak neki teljes munkaidőst, szóval a 11 órája megvan.


Nekem is anno voltegy időszak,amikor ennyit hajtottam,de még utána diszkóba is mentem és másnap dolgozni megint. Nem örökre szólt és találtam jobbat, de gyerek nélkül tök megfelelt.

2017. febr. 27. 10:12

Max. egy szoba bérlése lehet az opció.

Az sem mindegy, merre élnek.

Mi éltünk 6 m2-en ketten.

78. csgybzs (válaszként erre: 77. - Michelle.r)
2017. febr. 27. 10:05

Tudom, hogy meg kell oldani. Csak úgy kikívánkozott már belőlem... nem akartam én senkit sem piszkálni vagy trollkodni.


Hát ez az. Nem egy-két éves folyamat. És nem alkalmazkodni kéne, hanem ezt a dilettáns vezetést kellett volna már az összes fejenkénti 8 évével együtt elzavarni a francba és megkérni az Eu-t, hogy ugyan, delegáljon már ide valami értelmes embert.

A mai gyerekek is azért nem fognak jutni semmire, mert mi is hallgatunk, befogjuk a szánkat és próbáljuk a megoldásokat megtalálni, hogy túléljünk. De nem túlélni kéne, hanem felvirágoztatni, ahogy rajtunk kívül már mindenki tudja.


Igazad van abban, hogy nagyon sok szakmunkás kéne. A férfiak még könnyebb helyzetben is vannak, női szakmunkásként szerintem szintén csak éhbérért lehet dolgozni. De nyilván ha meg lennének fizetve és el tudnának jól helyezkedni, akkor nem lenne szakmunkás hiány itthon. Aki tanul valami jó dolgot, az már repül is innen.


Nem akarok offolni, mert ez már nem az a téma, csak felháborít, hogy az a legjobb tanácsunk, hogy menjenek el. Meg, hogy dolgozzanak 12 órában, hogy legyen 20 szakmájuk, hátha eggyel találnak valami állást. Hogy költözzenek el mucsaröcsögére, mert ott jó áron van ház. Áh... felháborító!


És igen, én sem tudok jobbat.


Vagyis én továbbra is a külföldöt tanácsolom. Angolul a 0-ról is meg lehet tanulni autodidakta módon annyira, hogy el lehessen indulni. Számtalan online oldal, telefonos program van erre.

Nekem a nyelvismeret hiánya tényleg csak kifogás. Olyan dolog, amiért napi 15 perccel is lehet tenni. És már belföldön is sokkal jobbak lennének az elhelyezkedési esélyek.

77. michelle.r (válaszként erre: 72. - Csgybzs)
2017. febr. 27. 09:48

Igazad van. Mindenben. De attól még a helyzetüket meg kell oldaniuk. És sajnos tényleg csak abból választhatnak, amit itt többen felsoroltunk. Vagy lehet várni a csodát.


Az első hozzászólásban benne van, hogy külföld nem opció. Gondolom nem beszélnek nyelvet.


Oké, qva nehéz helyzetben vannak a fiatalok, de nem tegnap óta, nem egy év óta, hanem lassan két évtizede ebben élünk. Mi a manóért nem kezdünk el alkalmazkodni? Szép dolog, hogy mindenki diplomás akar lenni, de mi a manót kezdünk a sok amerikisztika, egyiptológus, szociológus diplomával?


Nekem ha nem lenne jól megfizetett munkám, tuti elkezdenék valami szakmunkát tanulni. Pedig leesett már a tojáshéj a valagamról egy ideje ;)

76. michelle.r (válaszként erre: 64. - Flóra76)
2017. febr. 27. 09:41
Megélhetési főbérlő? Néhány éve akkora volt a túlkínálat, hogy kiadni volt nehéz. Most a kereslet nagyobb. Kellenének olcsó bérlakások, nem kétséges. De az a város dolga, és nem azé, akinek bérbeadandó lakása van.
75. syria (válaszként erre: 24. - Timycat)
2017. febr. 27. 09:40

Így van: szülői segítség nélkül esélytelen a legtöbb fiatal.


2013 óta vezetem EXCEL-ben a kiadásaimat. Ketten élünk egy 74 négyzetméteres családi házban (plusz 2 cica :D).

Havi 35 ezer alatt képtelenség kihozni a rezsit. Víz, villany, gáz (ami csak fűtésre van, plusz vegyestüzelésű kazánnal is vesződünk), kéményseprő, TV, vezetékes telefon, internet, biztosítás. A mobilok ehhez pluszba jönnek. És akkor nem beszéltem a kocsi fenntartásáról, a ház folyamatos karbantartásáról, amik kitesznek újabb kb. havi 55 ezret.

Tehát havi 90 ezerért éppen csak létezünk, nem eszünk, nem iszunk, nem öltözködünk, nem szórakozunk, nem vásárolunk semmilyen műszaki cikket.

S ebben benne van a körültekintő, folyamatos takarékoskodásom.

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook