Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan kezdjen egy fiatal pár önálló életet úgy, hogy mindketten minimálbéresek? fórum

Hogyan kezdjen egy fiatal pár önálló életet úgy, hogy mindketten minimálbéresek? (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
254. 31bc25d879 (válaszként erre: 250. - Guruljka)
2017. márc. 1. 13:40
Mi a részlet? Komolyan kérdezem, mire gondolsz?
253. ab61752c45 (válaszként erre: 246. - Gribedli***)
2017. márc. 1. 13:38
mindenki adózik.a világ legmagasabb áfáját.
252. globus (válaszként erre: 250. - Guruljka)
2017. márc. 1. 13:34
Azt már ne is részletezzük, hogy a szocializmusban mindenki lopott :)) Azt szokták mondani, hogy "ki mivel dolgozik, azzal szennyeződik". Dolgozók ezrei hordták ki gyárból a cuccot. A túl nagyokat este átrakták a kerítésen, munka után felvették.
251. 2e137fbcc7 (válaszként erre: 224. - PöttyösPanka)
2017. márc. 1. 13:28
Panka elarulod milyen szakon vegeztel? Komolyan erdekel, mert orvos-, allatorvos hallgatokon kivul meg nem hallottam olyanokrol akik ennyit tanulnanak. Van meg egy tippem, de kivancsi vagyok.
2017. márc. 1. 13:18
Hogy a szocializmusban job volt, érdekes módon pont azok mondogatják, akiknek a szülei éltek akkor, nem ők maguk. Ők azt látják, hogy a szülők építkeztek, gyarapodtak, a részletekről fogalmuk sincs.
249. Guruljka (válaszként erre: 244. - Gribedli***)
2017. márc. 1. 13:16

Hozzáteszem: akkor is voltak "csavargók" megbújva az erdőkben és itt-ott, nem láttuk őket.

Aki végképp nem akart dolgozni és elkapták, börtönbe dugták, azaz a köz tartotta el.

És voltak munkásszállók, jobb esetben onnan a hétvégén volt hová hazajárni. Akinek nem volt hova, az, míg dolgozott, ellakhatott ott olcsón. Nem feltétlenül volt jó találmány, mert a partnerkapcsolatokat aláásta. Egy-egy ilyen épület esetleg több száz kiéhezett férfit "tartogatott", hiszen amelyik normálisabb volt, az sem vihette oda a barátnőjét, egy ágyas szoba ott nem volt. Ugyanakkor a legtávolabbi kis faluból, a legelmaradottabb helyekről is voltak ott emberek, akik a nagyvárosban egyedül voltak, az otthoni környezet védelme és felügyelete nélkül. Szóval akkoriban ez is egyik oka volt a börtönök telítettségnek...

248. michelle.r (válaszként erre: 246. - Gribedli***)
2017. márc. 1. 13:02
Annyi lakás áll üresen minden kerületben, hogy el sem tudod képzelni. Ezeket mind lehetne így hasznosítani, és tényleg nem azoknak a lúzereknek, akik egész nap vakaróznak és várják a csodát, hanem dobbantónak, feltételekkel, ellenőrzött keretek között, és meghatározott időre. Pl. olyan hajléktalanoknak, akik ki akarnak törni, de lakás híjján nincs munka, munka híjján meg sose lesz lakása, noha ambíciója lenne. Vagy fiataloknak, olyan elváltaknak, akik mindenüket ott hagyták a családnak, hasonlóknak.
247. 9c485f67e8 (válaszként erre: 1. - 32b8f8e7d4)
2017. márc. 1. 12:41
246. gribedli*** (válaszként erre: 243. - Channa*)
2017. márc. 1. 12:13

Te kiadnád a tiédet ennyiért? Gondolom, nem. A közpénzből feltartott ingatlanokban pedig a te adód,pénzed is benne van,ezért talán azt sem kellene ingyen. Mert lehet, de akkor a hiányt mâshonnan kell pótolni.


Pl te adózol. Az adódból fizetik az eü ellátást is, hogy ingyenes vagy kedvezményes legyen az ellátás, a gyógyszer. Ha egyszer csak azt mondanâk, hogy mától nem ingyenes/kedvezményes a gyógyszered, meg az orvos sem, mert úgy döntöttek, hogy a hajléktlanság nagyobb probléma és legyen mindenkinek ingyen kéró? Akkor meg az fájna, hogy azért az eü fontosabb. Ja,hogy kegyen mindkettő ingyen? Oké, azt úgy lehetne megoldani, hogy akkor adózz 2x annyit. Megtennéd? Maradna a te fizudból a 20-30%, hogy másnak ingyen lakhatása legyen? Eleve már az adóddal mások ingyenes eü ellátását is fizeted részben. Igazságosnak tartanád, hogy többet tanultál, többet dolgozol és abból más eszik? Szerintem a többség azért nem ennyire altruista, vagy tévedek?

245. 9c485f67e8 (válaszként erre: 244. - Gribedli***)
2017. márc. 1. 12:13

25 évre 2 %-os lakáshitel, az egy évre lekötött takarékbetét meg 5 %-s kamat.

Persze, hogy vette fel boldog-boldogtalan.

Aztán árulták a lakásokat hitelátvállalással.

244. gribedli*** (válaszként erre: 241. - Michelle.r)
2017. márc. 1. 12:05

Ja, és az mind kölcsönökből volt! Abból volt a nagy jólét, a kölcsönt meg,mint tudjuk,vissza kell fizetni. A mai generáció nyögi az akkori kölcsönt,és mit kap érte? Hallgathatja nap hosszat, hogy bezzeg milyen jó volt akkor...


Mindenki dolgozott? Persze, fenn kellett tartani a látszatot, hogy van rápiac mindenki dolgozott, aztán a sok fölös eladhatatlan dolog be lett zúzva anyagnak. Ez mi máshoz vezetne mint csődhöz? Betapasztották kölcsönökkel.


Nem hiszem, hogy ha bárkit is leváltanak, jobb lesz, mert bármelyik ellenzék kerülne kormányra, az eladôsodással ők sem tudnak mit kezdeni (meg ugye köztük is lenne, aki azért zsebrevág ezt azt). Ha valaki megmondja az igazat, akkor rossz vezető, ha nem mondja meg az igazat, akkor meg hatalomra tud kerülni. Egy a vége, hogy fáj az igazság,hogy nincs meseország. Meg nem is volt, csak kölcsönökből régen is. Az állam vette fel a kölcsönt, hogy nagy kegyességgel ajándékozza az embereknek, de ugye visszafizetni a kölcsönt az embereknek kell.


Mindegy, jobb későn mint soha, ébresztő mindenkinek.


Amúgy még mindig tartom, hogy tök előnyös dolog külföldön keresett pénzt otthon elkölteni az alacsonyabb árakkal, szóval nyilvân kecsegtető lehet, hogy külföldi fizuval nem külföldi árú lakâst vesz valaki. Ha otthon is olyanok lennének a keresetek, akkor az árak is felmennének, ezért nem érné meg. Addig éri meg,amíg van ez az árbeli különbözet.

243. Channa* (válaszként erre: 241. - Michelle.r)
2017. márc. 1. 11:55

Azt hiszem félre vagyok értve. Nem ingyen gondoltam, hanem rezsi ellenében és csak fix ideig.


És ugye felesleges is bármire gondolom, vagy bárkinek ki oktatnia, hiszen úgy sem az van, amit én kitalálok, akarok:D

242. Channa* (válaszként erre: 237. - Michelle.r)
2017. márc. 1. 11:51
Ja, nekem nem nincs problémám a lakhatással és nem is volt sosem, én csak azokért gondolok ilyenekre, akiknek ez gondot okoz:D
241. michelle.r (válaszként erre: 240. - Gribedli***)
2017. márc. 1. 11:21

Jajj, több évtizedig mindenkinek minden járt, látjuk, mi lett a vége. Soha többé szocializmust! ;)


De szociálisan lehetnénk érzékenyebbek, segíthetnénk jobban azokat, akik egyedül nem boldogulnak. Bérlakásprogram kellene, nem egyebek .... :D


Most vették meg a mellettünk lévő lakást, 980.000 forintos négyzetméteráron. Elmebeteg ingatlanárak vannak :S.

240. gribedli*** (válaszként erre: 227. - 32b8f8e7d4)
2017. márc. 1. 10:54
Nem, de gondolj bele, hogy mások is dolgoznak meg nélkülöznek, hogy ki tudják fizetni. Pl ha mindenkinek ingyen lenne, akkor is lenne, aki mivel jobban keres vagy tud félretenni, stb. az megengedhetne magának több dolgot (ahogy most is) és akkor meg az fájna, hogy miért nem ingyenes mindenkinek az. Mindig lesz, aki elégedetlen lesz.
239. gribedli*** (válaszként erre: 221. - 32b8f8e7d4)
2017. márc. 1. 10:51
Az angolok még márciusban elkezdik korlátozni a bevándorlókat, úgyhogy ha oda akartok siess!
238. gribedli*** (válaszként erre: 214. - PöttyösPanka)
2017. márc. 1. 10:47

Ez így van, kompenzálni kell, ha hátrányos helyzetből indulunk. Vagy többet tanulni és egy állással több pénzt keresni, vagy többet dolgozni, pl 2 állás.


Jó, ott vannak azok a diplomások is, akik csak call centerben tudnak elhelyezkedni, meg ott vannak mittudomén, a bányászok vegy egyéb nehéz és veszélyes fizikai munkát végzők, amihez kevesebbet kell tanulni, de veszélyes munkárôl van szó és többet lehet keresni.


Vagy ha valaki ezek közül egyiket sem akarja, akkor tudjon belevágni valami ùjba, amit csak ő csinál és újdonság és keresni fog vele.

237. michelle.r (válaszként erre: 229. - Channa*)
2017. márc. 1. 10:45
Tessék Dubaiba költözni, és fütyit növeszteni, és kívánságod máris valósággá válik ;)
236. michelle.r (válaszként erre: 221. - 32b8f8e7d4)
2017. márc. 1. 10:34

Igen. De ne úgy éld meg, hogy kell, hanem tekintsd egy óriási lehetőségnek. Először is úgy megtanulod a nyelvet, mint itthon sose, másrészt megismersz más embereket, országokat, kultúrákat.


Utána dönthetsz, visszajössz vagy maradsz. Ha visszajössz, nagyobb lehetőségeid lesznek a külföldi tapasztalat, a jobb nyelvtudás okán. Vagy megszereted, és soha nem jössz vissza.


Ha rajtam múlna, kötelezővé tenném mindenkinek a tanulás befejezése után, hogy húzzon el egy-két évre.


Nem csodarecept, csak lehetőség.

235. michelle.r (válaszként erre: 218. - Channa*)
2017. márc. 1. 10:31

"Ki osztályozza, hogy kinek a munkája ér többet?"


Kb. az, akitől kapod ;) Mint oly elmésen megállapítottad magad is, kaphatnád a felét is, ha állami cégnél dolgznál.


Az eladó azért keres kevesebbet, mit pl. te, vagy egy orvos, mert ha ő téved, max. reklamálok, vagy az üzletet károsítja meg. Az orvos meg megölhet egy embert, te pedig romba döntheted a bank informatikai rendszerét. Nem egyenlő a felelősség mértéke, nem lehet egyenlő a fizetés.

234. michelle.r (válaszként erre: 215. - Channa*)
2017. márc. 1. 10:23

A gyakorlatban ez egyáltalán nem így van. Egy főiskolai diploma messze ne ér annyit, mint egy egyetemi. És egyetemek között is van különbség. Rangsorolják az egyetemeket, így az onnan érkező delekivenseket is.


Hogy ez jó-e vagy sem, arról nem akarok vitát nyitni, de a gyakorlatban ez így van.

233. Channa* (válaszként erre: 231. - PöttyösPanka)
2017. márc. 1. 09:57
Vagy.
232. Channa* (válaszként erre: 230. - Ab61752c45)
2017. márc. 1. 09:56

Én egy alap igény kielégítésére megfelelő lakásra gondolok, nem kacsalábon forgóra, ahonnan lehetne tovább lépni, ha kinövik, magasabbak lesznek az igények, stb.

Természetesen a rezsi az egy más kérdés.

231. PöttyösPanka (válaszként erre: 229. - Channa*)
2017. márc. 1. 09:49
Vagy biztosítani olyan minimálbért, amivel ez nem okoz ekkora nehézséget.
230. ab61752c45 (válaszként erre: 229. - Channa*)
2017. márc. 1. 09:43
az eddig rendben is lenne,de a rezsit,felújítást ki fizeti?mert eddig amit láttam,a fiatalok kaptak egy lakást.amit lehetett eladtak,ajtót,ablakot,meg a mosdót is leverték.persze,hogy segíteni kéne annak,aki rászorul,de az más kérdés,akkor miért szül 5-6 gyereket.még albérletet sem kap.
229. Channa* (válaszként erre: 227. - 32b8f8e7d4)
2017. márc. 1. 09:36

Szerintem ez nem nagy igény.

Ezt szerintem bele kellene foglalni az alkotmányba, mármint az alanyi jogú lakhatást.


De sajnos az én véleményem semmit nem számít.

228. 32b8f8e7d4 (válaszként erre: 224. - PöttyösPanka)
2017. márc. 1. 09:26

Ahogy mondod. Képesek vagyunk egymás alá licitálni, hogy munkánk legyen, mert ha valaki olcsóbban elvállalja, az kapja meg... és képesek vagyunk egy lakásra egymás fölé, erő felett is licitálni, mert aki többet fizet érte, az kapja...

...és a hajléktalanszálló meg az utca mindenkinek ott van, ahogy azt egy lakástulajdonos mondta...

2017. márc. 1. 09:24

Egy kérdés:

tényleg olyan Iszonyú Nagy Igény a biztos és megfizethető lakhatás, hogy sokaknak csak álom lehet?

226. Channa* (válaszként erre: 224. - PöttyösPanka)
2017. márc. 1. 09:06

"pl. a Bosch-nál akarsz vezető mérnök lenni, mert az azért elég jól fizet, akkor hiába van egyiptológiából diplomád."


Gondolom nem is jelentkezik erre a munkakörre:D

Én sem jelentkezek agysebésznek, hiszen max. érdekel a téma, de tudni, semmit nem tudok róla...


Egyébként ugyan arról beszélünk.

A Bosch-nál, de ugyan ez a munka az államnál fele annyit ér. Vagy más cégeknél.


Szerintem elég nagy kereslet van a kereskedőkre és szolgáltatókra, stb. Még is alul fizetik őket. Persze a profit...ami van nekik, abból ennyire telik....

225. ab61752c45 (válaszként erre: 224. - PöttyösPanka)
2017. márc. 1. 09:02
vagy könyvtárosi,művelődési szak,vagy ilyesmi.szinte lehetetlen elhelyezkedni.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook