Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan kezdjen egy fiatal pár önálló életet úgy, hogy mindketten minimálbéresek? fórum

Hogyan kezdjen egy fiatal pár önálló életet úgy, hogy mindketten minimálbéresek? (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
14. gabbbicica (válaszként erre: 1. - 32b8f8e7d4)
2017. febr. 26. 11:41

Mégiscsak pár év külföld lenne a megoldás, hogy kicsit gyűjtsenek, nyelvtudást javítsanak...


Vagy tanulni, hogy legyen más, többet fizető munka.


Ahogy írták, van több helyen olyan munka, ahol támogatják a lakhatást.

13. Channa* (válaszként erre: 12. - Sirga)
2017. febr. 26. 11:40

Szerintem is könnyebb volt annak idején.

Volt munkánk és nem kerestünk rosszabbul, mint az átlag, azaz nem minimálbért kaptunk ugyan azért a munkáért.

Nem volt ciki szülőknél élni,

Akkor a fiatalokat egyenrangú félként kezelték, nem úgy mint most, azaz nem gyereknek, megbízhatatlannak, stb.


Mostanában nagyon nehéz fiatalnak lenni. Egy érettségivel max. betanított meló a kereskedelembe, vendéglátásban, vagy bárhol. Hiába okos és ügyes az illető, akkor sem kap többet a minimálbérnél. Ha van esetleg egy jó szakmája, akkor azért nem kap benne állást, mert nincs gyakorlata (és persze nem is lesz, mert nem kap lehetőséget a gyakorlásra), ha diplomás, akkor sem fizetnek neki jóval többet, mert azt gondolják, hogy más úgy is elvállalja kevesebbért.

Nem tudnak szórakozni, mert nem keresnek annyit, hogy az is beleférjen.

A mi fiatalságunk azért nem erről szólt.

Elvállaltunk egy melót, tisztességes bért kaptunk, akár tudtunk lakást is bérelni, és szórakozni is tudtunk.


És most amit tenni kell... Ki kell bekkelni az időt, hogy 25 fölötti legyen az ember, addig tanulni kell több szakmát, kapcsolatokat kiépíteni, vagy külföldre menni, de ehhez is szerencse kell és olyan mentalitás.


Nem tudom, hogy csinálnám mostanában, a minimálbéres helyzetbe nem tudom magam beleképzelni, mert abból megélni lehetetlen.

12. Sirga (válaszként erre: 7. - Andi6020)
2017. febr. 26. 11:15

Érdekes. Egyidősek vagyunk, de én úgy érzem, a lehetőségeimet vette el a rendszerváltás. Ebből a szempontból nem kezdeném újra, sok más miatt viszont boldogan. :)

A fórumindítóra válaszként: nem könnyű helyzet.(Megjegyzem: sosem volt az.)Keressétek a lehetőségeket! Akár átmeneti megoldásokat is - pl. kicsit távolabb hátha olcsóbb az albérlet; társbérlet, ahogy előttem is felvetették; más munka; ... Sok sikert! :)

11. Veronka30 (válaszként erre: 10. - Veronka30)
2017. febr. 26. 11:04
Nem reklámnak szántam, fogalmam sincs miket dobott fel.
2017. febr. 26. 11:03
Jobb melót kell keresni, ha lehet, jelenleg lehet válogatni a munkákból. Akár olyan melót kell keresni ahol adnak szállást (akadnak már ilyenek) s spórolni, aztán meg ha lesz egy kicsi önerő és tuti, hogy közös jövőt terveztek, egy kis házat,lakást hitelre megvenni (csak ha már van pár hónapnyi vésztartalékotok). Minél hamarabb elkezditek a hitelt visszafizetni, annál hamarabb letelik-s olyan mintha az albérletet fizetnéd. +Nálunk vannak fiataloknak való pályázatok, 5 évig havi 10.000-ért lakhatnak jó lakásban,cserébe a városban maradnak, helyben dolgoznak. Meg spórolni kell ezerrel mindenen.
9. e9af76b8e7 (válaszként erre: 1. - 32b8f8e7d4)
2017. febr. 26. 10:57
Én sokáig társbérletben laktam,három-négyfelé oszlott a költség,úgy nem volt olyan húzós.
2017. febr. 26. 10:48
Milyen albérletbe laktok ami ennyire drága ?
7. andi6020 (válaszként erre: 4. - Michelle.r)
2017. febr. 26. 10:48
0 anyagi háttérrel én most nem tudnék kitörni. Nagyon nagyon jókor voltam 18-20 éves. Akkor nyílt ki a világ, és tudtunk élni a lehetőségekkel (1990-92)
6. csikil4ny (válaszként erre: 1. - 32b8f8e7d4)
2017. febr. 26. 10:47
Pedig még mindig a külföldi munka lenne a legideálisabb... Minimálbérből csak vegetálás lesz az életük, a pénztelenség pedig felőrli a kapcsolatot.
2017. febr. 26. 10:46
Szerintem is egy másik fiatal párral közösen (=összesen 4 fő) bérelni egy 1+2-es lakást. Akkor az egész szoba nappali/közös, a 2 fél szoba pedig a háló. És persze közös a konyha, fsz. stb. Ez nem jelentené azt, hogy a kaját/étkezést is közös kasszáról, csak a bérleti díj + rezsi menne felesbe.
4. michelle.r (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2017. febr. 26. 10:44
Tényleg? Én meg egyre szívesebben lennék újra 20 éves ;) Annyi tervem és ötletem van még, nem fogok a végére érni...
2017. febr. 26. 10:43

Másokkal közösen bérelni az első időkben, vagy elköltözni más városba, ahol többet kereshetnek, egy ideig kaphatnak - talán egy évig - bérleti díj támogatást, ha jól tudom, ez akár 100% is lehet.


És mellette tanulni ezerrel, vagy tovább a saját területen, vagy olyan szakmát, amire nagyobb a kereslet.

2017. febr. 26. 10:41
Szoktam ezen gondolkodni, és mindig arra jövök rá, hogy nem szívesen lennék 20 éves.
2017. febr. 26. 10:35

Hogyan kezdjen egy fiatal pár önálló életet úgy, hogy mindketten minimálbéresek, és a lakhatás (albérlet) költségei jóformán minden pénzüket elvinné?

Szülőknél lakás nem opció (messze vannak), külföldre nem igazán tudnak menni...

Mit lehet ilyen esetben kezdeni?

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook