Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan kezdjen egy fiatal pár önálló életet úgy, hogy mindketten minimálbéresek? fórum

Hogyan kezdjen egy fiatal pár önálló életet úgy, hogy mindketten minimálbéresek? (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
314. barbus0501 (válaszként erre: 313. - Guruljka)
2017. márc. 1. 20:54
Miert? Hany eves vagy?
313. Guruljka (válaszként erre: 312. - Barbus0501)
2017. márc. 1. 20:52

Persze.


A franc se megy ki máshova már ennyi idősen.

312. barbus0501 (válaszként erre: 311. - Guruljka)
2017. márc. 1. 20:37
Minek van korhatara? A kulfoldre menesnek?
311. Guruljka (válaszként erre: 308. - Barbus0501)
2017. márc. 1. 20:34

Nem megyek.

Van ennek egy korhatára.

310. syria (válaszként erre: 305. - Michelle.r)
2017. márc. 1. 20:28
Igen, nagyon nagy bajban. S többek közt azért, aminek örülsz, mint majom a farkának.
309. Guruljka (válaszként erre: 306. - Michelle.r)
2017. márc. 1. 20:14

Sokan tömegközlekednek 60 percnél többet egy-egy nagyvárosban, munkába és vissza.


Rendszerint vannak gyári buszjáratok, ingyen. Csak lekésni nem szabad, mert nem jön a következő...

2017. márc. 1. 20:12
En azt tanacsolom, mindenki aki csak teheti, menjen kulfoldre dolgozni. Valahol 1-2 ev alatt meg lehet keresni egy lakas arat. Nem mindegy, hogy nem kell se alberletet, se hitelt fizetni.
307. Guruljka (válaszként erre: 305. - Michelle.r)
2017. márc. 1. 20:10

Idézek:


"2016-ban a munkanélküliségi ráta 5 százalék alá süllyedt, az üres álláshelyre jutó munkakeresők száma pedig a válság előtti szinten tart. A folyamat eredményeként egyre erősödik a verseny a megfelelő munkaerő iránt, ami a lassabb, kínálati alkalmazkodás mellett rövidtávon a bérek emelkedését vonja maga után.

A minimálbér és garantált bérminimum emelése effektív béremelést jelent a magas fogyasztási hányaddal jellemezhető alsóbb jövedelmi rétegekben. A minimálbér- és garantált bérminimum emelés bérköltségnövelő hatását a szociális hozzájárulási adó csökkentése tompítja. Az intézkedések hatására összességében makrogazdasági szinten a munkaerőköltség érdemben nem változik, a terhek megoszlása a hazai vállalatok körében azonban nem egyenletes. Azon vállalatoknál, amelyeknél magas a minimálbért vagy garantált bérminimumot keresők aránya, a szociális hozzájárulási adó mérséklése nem ellensúlyozza a minimálbér és garantált bérminimum növekedését, így ezen vállalati szegmens munkaerőköltsége érdemben emelkedhet. Azon vállalatoknál viszont, akiknél a foglalkoztatottak többsége a garantált bérminimum felett keres, az intézkedések munkaerőköltség-csökkenést eredményezhetnek."


Ha figyelmesen olvasod, nagyon érdekes.

306. michelle.r (válaszként erre: 296. - Gabbbicica)
2017. márc. 1. 20:09
Fehérvár csak 60 km Budapesttől. Ma tudtam meg, hogy az egyik fejlesztőnk Szolnokról jár be minden nap. Mert kell neki a pénz is, meg a lehetőség is.
305. michelle.r (válaszként erre: 292. - Mezei Virág)
2017. márc. 1. 20:01

Hiába változik. Én örülök, mint majom a farkának, hogy egységes a jövedelemadó, mert jóval kevesebbet fizetünk, mint a többlépcsősnél.


Emelték a minimálbért, mit csinálnak a cégek? Egyrészt beépítik a szolgáltatásaik árába, másrészt 'okosba' átkonstruálják, és az addig adott cafeteriát elveszik, bérként adják. Kívülről emeltek, a dolgozó meg rosszabbul jár.


Csökkentik a húsok árát, és nem lett olcsóbb a pultokon. Ez az ország már most bajban van.

304. michelle.r (válaszként erre: 282. - 32b8f8e7d4)
2017. márc. 1. 19:56
Szerintem ma már elég kevés tulajdonos megy bele a szerződés nélküli kiadásba. A bérlőt meg nem olyan egyszerű kidobni. Még szabályos szerződés esetén sem. Még akkor sem, ha nem fizet. Tudatos bérbeadó inkább fizet 50ezret egy közjegyzői szerződésért, mint hogy hónapokig szívjon.
303. 9c485f67e8 (válaszként erre: 301. - Guruljka)
2017. márc. 1. 19:54
Valahol írta valaki, hogy lehet, a fiatalabbak az "okosabbak", de az idôsek ágyaztak meg.
302. Guruljka (válaszként erre: 296. - Gabbbicica)
2017. márc. 1. 19:50
Nálam nagyon is népszerű vagy! Igazad van!
301. Guruljka (válaszként erre: 295. - 31bc25d879)
2017. márc. 1. 19:49

Azért engem még elzártak Anyutól a kórházban, ha jött látogatni. Hogy ne sírja lázasra magát a kisebb gyerek, csak távolabbról és üvegfal mögül leshette meg a szülő. Mennyivel jobb az új felismerések alapján a gyerekkel együtt bent tölteni a kórházi napokat.


Igen, a változás az, ami biztos, és ez tényleg jó. Picit inkább az irritál, hogy tapasztalatlan fiatalok hiszik csalhatatlannak magukat. De ez is egy állandó a történelem folyamatában: mindig a fiatal a legokosabb, csak később lesz belátóbb és értelmesebb. :D

300. ab61752c45 (válaszként erre: 297. - Gribedli***)
2017. márc. 1. 19:26
pénzt?nálunk ha temetés,vagy netán lagzi van őrt fogadnak,mert kirabolják a házat.
299. ironizáló (válaszként erre: 297. - Gribedli***)
2017. márc. 1. 19:18
:D
298. ironizáló (válaszként erre: 296. - Gabbbicica)
2017. márc. 1. 19:18
Pontosan erről van szó, megint egyetértünk :)
297. gribedli*** (válaszként erre: 296. - Gabbbicica)
2017. márc. 1. 19:09
25? Vagyis megmaradna nekik fejenként havi 73 ezer egyébre. Én ilyenért kisebbséges faluba is költöznék a helyükben, mondjuk pénzt nem tartanék otthon:D
2017. márc. 1. 18:43

Na, nem leszek túl népszerű.


1. Fehérvárról el lehet járni Bp-re is, főleg, ha találsz olyan munkahelyet, ahol fizetik az utazás 80 %-át Épp most láttam egy hirdetést, hogy büfébe keresnek nettó 160-ért kiszolgálót.


2, Nem kell mindenkinek Budapesten, Győrben, Fehérvéron laknia. Tesco, Lidl, kereskedelem Kisvárdán és Kazincbarcikán is van. És akkor családi házat lehet 25 000 + rezsiért bérelni Szabolcsbákán vagy Múcsonyban.... ja, hogy nem szeretnél olyan faluban lakni, ahol 80-90% kisebbség? :S Hát mások se, azért 25 000 az albi....


150 megoldási javaslatot kaptál, neked kell elfogadni, h ha valaki összegürizik 10 milláért egy plusz lakást, az nem fogja neked azért alacsonyan kiadni, mert te rászorulsz. Mert azért vette, h neki jobb legyen tőle...

295. 31bc25d879 (válaszként erre: 294. - Guruljka)
2017. márc. 1. 18:25

Egy építkezésben mai is elválnak olyanok akikről senki nem gondolta volna.


A többi meg változik.

Ha körülnézünk, minden.

Már nem igazán érdemes összehasonlítgatni. Nagyot fordult, fejlődött a világ minden tekintetben.

Én is pancsoltam a gyerekétellel és örömmel tettem. A pelenka áztatás, mosás, vasalás nem tartozott a kedvenceim közé, de a lányomért tettem, otthon voltam, végül is belefért az időmbe, vele és érte voltam otthon, megcsináltam mindent kényelmesen.

Más világ volt, más világ van és pár év múlva más világ lesz.

Egy dolog van ami állandó, az a változás.

294. Guruljka (válaszként erre: 254. - 31bc25d879)
2017. márc. 1. 18:13

Pont a kérdésed fölött írta meg Globus.


Tegyem hozzá az akkori kisbaba-nevelési elveket, a kétféle gyermekcipőt, más hasonló komfortelemeket.


Az a kismama, aki ma már a harmadik kicsijével van gyesen, és a "Kádár idején minden jó volt" felfogásával jön, aligha örült volna, hogy külön pancsolás a babaétel, mert a bolti ehetetlen... hogy a pelenkamosással elmegy a fél napja, hogy a hentesnél csak lutri, hogy milyen húst kap (vagy szimpátia...), bár az igaz, hogy az a tej, amit visszaváltós üvegben hazacipeltél, akár meg is aludt, és a kenyérnek volt íze, még ha csak félbarna volt, akkor is.


Az építkezések alatti beszerzési őrületekben tényleg még házasságok is bomlottak fel.

2017. márc. 1. 17:40
Akkor lesz nagy baj.
292. Mezei Virág (válaszként erre: 291. - 9c485f67e8)
2017. márc. 1. 17:35

Azok, akiknek mindig csak annyi pénzük volt, hogy éppen meg tudjanak élni, miből készüljenek?

Itt már régóta nem érték a munka...

Amíg nem változik az adó és bérrendszer, addig nagy bajban lesz az ország. Ha nyugdíjba mennek a minimálbérre bejelentettek, közmunkások... :(

291. 9c485f67e8 (válaszként erre: 290. - Mezei Virág)
2017. márc. 1. 17:30

Aztán a megszokott falak között fog kihûlni.

Persze erre az idôre fejben elôre készülni kellene.

290. Mezei Virág (válaszként erre: 289. - 9c485f67e8)
2017. márc. 1. 17:28

Nem státuszszimbólum... Arra hivatkoztak, hogy egy idős ember hadd maradjon a nagy, megszokott lakásában. Szerintem meg, ne maradjon. Ha nem tudja fenntartani, kisebbet kell venni.

Panelben is sokan laknak egyedül, nagyobb lakásban, hááát ott még a fűtéssel sem lehet spórolni!

289. 9c485f67e8 (válaszként erre: 288. - Mezei Virág)
2017. márc. 1. 17:18

A nagy ház státuszszimbólum.

Az másodlagos, hogy vacog benne.

Sok idôs még a 2 szobásnál is télen csak az egyiket fûti fel.

288. Mezei Virág (válaszként erre: 278. - 9c485f67e8)
2017. márc. 1. 17:13

Igen... Sosem felejtem el, mikor Bajnai javasolta, hogy a nagy lakást el kell adni és kisebbet kell venni. Hááát minden volt, csak fehér ember nem...

Pedig ez teljesen normális dolog lenne. Manapság sokan eladnák a nagyot és vennének kisebbet, de nem mindig éri meg. Mert kevés a lakás és a kicsit túlértékelik. Pedig sok család juthatna megfelelő lakáshoz így.

287. Mezei Virág (válaszként erre: 277. - Gribedli***)
2017. márc. 1. 17:09

Az Uber csak 2009 óta létezik az én ismereteim szerint.Nem értem, miért írtad ide.


Ez a lakáskoncepció pedig régen így van. Nálunk is nagyon jól jönne valami hasonló.

286. Channa* (válaszként erre: 285. - 32b8f8e7d4)
2017. márc. 1. 17:07

Nem mindenki olyan, de egy tulajdonos fejével gondolkodva, sajnos benne van a pakliban....


Ez ellen sem tudsz tenni, ahogy a jelenlegi helyzeted is adott és ebből kell valahogy kimásznod.

Sajnos nincs ötletem, hogy lehet olcsó lakáshoz jutni, szerencsére nem kell ilyenen gondolkodnom.


Neked viszont kell, így mielőbb el kell döntened, hogy mire van lehetőséged.

Külföldi munka x ideig, amíg össze tudtok annyit spórolni, hogy egy lakás vásárlásba belevágjatok.

Esetleg egy jó ismerős az önkormányzatnál, aki segít lakáshoz jutni.

Több állás, vagy jobban fizető, vagy a fene tudja. Ha több állása van az embernek, vajon, hogy csinálja, ha 8-4 ig dolgozik, mit lehet utána vállalni? Lövésem sincs, mert én a hirdetésekben azt látom, hogy mindenki napközbeni munkát kínál.

Találni egy nagyon olcsó lakást, akár másokkal bérelve. Hogy megoldható e? Ezt sem tudom, még sosem kellett ezt csinálnom, de biztos többen teszik ezt.


Én mindenképp sok sikert kívánok!:D

285. 32b8f8e7d4 (válaszként erre: 283. - 9c485f67e8)
2017. márc. 1. 16:43

...és akkor már biztosan mindenki olyan, ugye?

Lelakják a lakásokat, mert jó dolgukban nincs mit csinálniuk...

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook