Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan kezdjen egy fiatal pár önálló életet úgy, hogy mindketten minimálbéresek? fórum

Hogyan kezdjen egy fiatal pár önálló életet úgy, hogy mindketten minimálbéresek? (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
344. butterfly87 (válaszként erre: 337. - Ironizáló)
2017. márc. 2. 14:15

Azon vagyunk, hogy jobbá tegyük az életünket. :)

De úgy gondolom, hogy egy gyermek, és egy pici lakás örökre csak álom marad számunkra.

343. ab61752c45 (válaszként erre: 294. - Guruljka)
2017. márc. 2. 09:24
szegény gyerekem rengeteg céklát,krumplit evett,persze mikor a szezonja volt mást és.a készételek borzalmasak voltak.a pelenkamosás meg a többi.amikor az öcsém született,kiforraltam az edényeit,cumiját ,de mikor a lányom pár évvel később,már nem csináltam akkora faksznit semmiből.nem is volt rá időm.
342. ab61752c45 (válaszként erre: 334. - Michelle.r)
2017. márc. 2. 09:13
a lányom három hónapig élt Kaliforniában.az akkori vőlegénye szüleinél,akik magyarok voltak.azt mondta sose tudna ott megszokni.
341. PöttyösPanka (válaszként erre: 324. - Guruljka)
2017. márc. 2. 06:50
Az életkor tényleg nem mindegy. Az édesanyám és apósomék nemhogy külföldre, még Pest megyébe sem hajlandóak költözni, pedig vidéken nem tudnak megélni, mert nincs munka. Ráadásul már nincs ott nekik senki, aki miatt érdemes lenne ott maradni, csak a családi ház, amit nagyon nehéz lenne eladni, és nem szívesen válnának meg tőle.
340. PöttyösPanka (válaszként erre: 268. - 2e137fbcc7)
2017. márc. 2. 06:28
Ha valaki nem szereti a babzsákfoteleket, az így jár :D Pingpongasztal nálunk is van :)
339. PöttyösPanka (válaszként erre: 267. - Gribedli***)
2017. márc. 2. 06:25
Köszi :) Nagyon kedves vagy.
2017. márc. 1. 22:44
Szerintem addig konnyebb mozogni, amig nincs gyerek. De nem szabad ilyen hamar feladni. Lepni kell, csinalni kell, es valtoztatni kell.
337. ironizáló (válaszként erre: 332. - Butterfly87)
2017. márc. 1. 22:26
Merre vagytok? Mit dolgoztok? Olyan nincs, hogy ne lehessen valahogy jobbá tenni az életeteket. Amennyiben a szám a nevedben a születési éved, akkor még messze vagy a kifutásból is a korból.
336. Guruljka (válaszként erre: 334. - Michelle.r)
2017. márc. 1. 22:21

Nem tudom, miért, de az a három év, amit Németországban töltöttem, e szempontból meghatározó volt.


A gyerekeket illetően, itt sincs egy érvényű igazság.

335. butterfly87 (válaszként erre: 333. - Guruljka)
2017. márc. 1. 22:14

Én is szeretnék édesanya lenni. De úgy érzem, hogy felelőtlenség lenne.

Nem akarom, hogy a gyermekem nélkülözzön. Mit tudnék nyújtani neki? Egész hónapban vajas kenyér, krumplis tészta? Hogy az iskolában kiközösítsék, mert szegény? Mert nincsenek drága, menő holmijai?

Hadd ne soroljam...

Aztán mit hagynék rá? A nagy büdös semmit. Kínlódhatna ugyanúgy, ahogyan mi. Sőt, ki tudja mi lesz itt évek múlva.

334. michelle.r (válaszként erre: 324. - Guruljka)
2017. márc. 1. 22:14
Belőlem úgy tűnik, hiányzik az a gén, ami a honvágyat okozza ;) Soha, egy percig sem éreztem. Ha itt vagyok úgy is jó, ha nem itt, úgyis.
333. Guruljka (válaszként erre: 332. - Butterfly87)
2017. márc. 1. 22:04

Ezt így olvasni mellbevágó.


Holott...a családunkban még a jól szituált, sokáig pártvonalon helyezkedett nagynéném sem vett kifejezetten lakást az egy szem lányának.

Anyu ága, a tesóim és én nem kaptunk lakást, nem is vártuk. Anyu egyedül nevelt fel hármunkat. Nem tudom biztosan, de eleinte a németországi 3év miatt alig tudott elhelyezkedni, politikailag gyanús volt. Utána is akármit csinált, nem jutott feljebb.

Én fiatalon nem tanultam, hanem nagy szerelemmel férjhez mentem, szültem, dolgoztam.

Autó a mi águnkon sosem volt a családban. Illetve a két húgomnak van, de jól elszóródtunk egymás közeléből. Tehát én sem tettem lakást a gyerekeim alá. Ez a rozoga kis ház hármuké, örökségből vettem. És azóta romlik, mert nincs pénz rendes kartbantartásra, felújításra.


Mégis, nem volt kérdés, hogy sosem leszek nagy keresetű - de anya mindenképpen akartam lenni, és ezt a döntést nem bántam és nem bánom akkor sem, ha a gyerekeim túlélést, makacsságot és találékonyságot kaptak tőlem szellemi vagyonként. Egyebet alig.

332. butterfly87 (válaszként erre: 1. - 32b8f8e7d4)
2017. márc. 1. 21:52

Vegetálni életünk végéig, ezt lehet tenni. A szüleim ugyanígy kezdték, a mai napig albérletben laknak. Ahogy mi is a férjemmel, és ez nem is fog változni, kivéve, ha nyerünk a lottón - bár nem lottózunk.


Mire kifizetjük a lakbért, rezsit, egyéb számlákat, alig marad egy kevés pénzünk.


Soha nem voltunk még nyaralni, nem járunk szórakozni, maximum sétálni a partra, az ingyen van.


Autónk sincs, napi 2 órát buszozunk oda-vissza.


Roppant elkeserítő... sokszor már élni sincs kedvem. Gyerekről álmodni sem merek. Nem akarok a semmibe szülni, pedig lassan kifutok az időből, sőt, ezt a nyomort sem akarnám továbbadni neki. Ez van, ez jutott nekünk. Egyszerűen kilátástalan.

331. Guruljka (válaszként erre: 330. - 9c485f67e8)
2017. márc. 1. 21:33

A lányom is azt mondja, az albérlet előnyösebb (a fenntartási költségek miatt), mint az önkormányzati bérlakás.


Nincs mindenkinek önálló lakása. De abban is lehet gondolkodni, hogy egy olcsó ház falun azért elérhető, és nem minden falu a világ vége. És mégis saját ingatlan, ha évek munkájával szépen kirittyented, öreg korodra eladhatod egy kényelmes városi lakásért.


Én öregen sem szeretnék visszamenni városba, de sokan igen.

2017. márc. 1. 21:24

Azért azt megjegyezném, hogy aki a bérletet alig tudja kifizetni, az hogy birkózik meg a "saját lakás" kiadásaival? A hitel, a rezsi, az egyéb kötelezô kiadás, plusz a telefon, a kábel, internet, a lakás berendezése, stb.

És akkor még nem is ettek, nem vettek egy ruhát, egy cipôt, stb. Csak vegetálnak egy lakásért.

329. barbus0501 (válaszként erre: 328. - Guruljka)
2017. márc. 1. 21:22
Az nagyon jo. Hatha ugy szerencsed lesz, es tenyleg talalsz valamit
328. Guruljka (válaszként erre: 327. - Barbus0501)
2017. márc. 1. 21:19

Erről van szó. Ez a fiataloknak való lehetőség, és aki fiatal csak teheti, tényleg próbáljon szerencsét. Nyilván kell legalább nyelvi tehetség is hozzá, hogy ragadjon rá valami, ha nyelvtudása nincs vagy kevés van.


Nekem, ha meglesz a szakfordítói, talán adódik lehetőségem itthonról dolgozni németországi fordítóirodáknak, cégeknek. Ott keményen kérik a szakfordítói diplomát. Azért is akarom megszerezni.

327. barbus0501 (válaszként erre: 324. - Guruljka)
2017. márc. 1. 21:16
Nem tudom. En ugy vagyok vele, hogy ossze szoritom a fogamat, es megyek elore, csinalom. Viszont az is igaz, hogy azt a kort sem ertem meg mint te, nekem semmi okyan nincs amit sajnalnek, hogy otthon hagytam. Mi 5-6 ev mulva szeretnenk csak haza menni, de addig gyujtjuk a penzt durvan. Nyilvan az en koromban azert ez mas. En csak a fiatalokra ertettem, hogy nekik erdemes kijonni, es dolgozni. Mert megkonnyiti az eletuket, ha csak egy sajat lakasra is ossze tudnak gazdalkodni.
326. Guruljka (válaszként erre: 322. - Barbus0501)
2017. márc. 1. 21:15
Különben egészségügyben magasan képzett egyetemi csoporttársam a jól fizetett ápolói munkát hagyta ott a folytonos megalázások miatt. Ő havonta hazajárt egy pár napra, és fiatalabb nálam. Nem minden a lakás.
325. barbus0501 (válaszként erre: 323. - Guruljka)
2017. márc. 1. 21:14
Waooo :)
324. Guruljka (válaszként erre: 322. - Barbus0501)
2017. márc. 1. 21:12
Anyagilag rá lennék szorulva éppen, de sosem akartam idegenben élni. Gyerekkoromba kivittek 3 évre, megtanultam a nyelvet is, meg azt is, mi a honvágy.
323. Guruljka (válaszként erre: 320. - Barbus0501)
2017. márc. 1. 21:11

Én a fiatalokkal együtt nyomom itthon, harmadéves egyetemista vagyok levelezőn.

A szakfordítói még hátravan.

322. barbus0501 (válaszként erre: 321. - Guruljka)
2017. márc. 1. 21:09
Okes. En csak mondtam, hogy lehetseges. Ha nem vagy raszorulva miert mennel barhova is. Viszont aki itt el kint, es idosek, mind otthon hagytak valakijuket. Sokuk pont azert jott ki, hogy tamogassak a gyerekeiket. Mert itt 1-2 evi munkajabol vesz a gyerekenek egy sajat lakast. Ex anyosom egy boltot, es egy hatalmas csaladihazat, a fiat es az unokajat hagyta otthon. De nem orokre.
321. Guruljka (válaszként erre: 319. - Barbus0501)
2017. márc. 1. 21:06

Itt vannak a gyerekeim, az unokáim, a komondorom, a macskáim. A cinkék, akiket etetek télen.


Ha kimennék, csak egy szál egyedül lenne érdemes, és Németországban tökegyedül mégis miért lenne jó nekem?

A nyelvet itthon is tudom.

2017. márc. 1. 21:05
Es rengeteg nagymama van itt. Jobban nyomjak mint a fiatalok. Az egyik 55 eves nonek most szereztem munkat az en regi csaladomnal. Napi 7-8 ora, heti 5 nap es $12 az orabere.
319. barbus0501 (válaszként erre: 317. - Guruljka)
2017. márc. 1. 21:02
Nem igaz. A volt anyosom betoltotte a 60 evet, amikor kijott az USA-ba. En az akkori baratommal utana jottunk ki. Azota is itt van. Bentlakasba van, szoval sporol meg penzt. Es takarit. Szoval nem csak az en fiatal fejemmel gondoltam ezt ki. Gondolhatod mennyit beszel angolul....
318. Guruljka (válaszként erre: 316. - Barbus0501)
2017. márc. 1. 21:02

Azt írtad, mindenki, aki teheti, menjen ki 1-2 évre.


Te magad is a fiatalokra gondoltál. Én itt csak a tapasztalatokat mondom, meg kiakadtam, hogy mégis, mire gondolt a topikindító. Mintha minimálbérből nem lehetne kijönni, ha nehezen is.

317. Guruljka (válaszként erre: 314. - Barbus0501)
2017. márc. 1. 21:00

Betöltöttem az 59-et.


Tudok németül, itthonról fordítok. Kaptam már tanácsot, hogy ha tudom a nyelvet, miért nem megyek ki? Akár mosogatni is?


Hát azért nem, mert ha kimegyek, a sarki újságos is jobban tud nálam németül, és mosogatni már mégsem fogok, fene a fajtámat, ha itthon megélek azokból, akik nem tudnak németül.


Csak példa arra, hogy fiatal fejeddel hamar általánosítasz... :D

2017. márc. 1. 20:57
Hat akkor en most nem ertem. A forum tema az volt, hogy ket fiatalnak, minimal berbol.... es most irsz te :) kicsit megkavarodtam :D
315. Guruljka (válaszként erre: 313. - Guruljka)
2017. márc. 1. 20:54

Mire szabadon lehetett volna menni, ott voltam két iskolással és egy újszülöttel.

Mire az akkori újszülött is egyenesbe jön lassan, már nincs erre energiám.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook