Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan kezdjen egy fiatal pár önálló életet úgy, hogy mindketten minimálbéresek? fórum

Hogyan kezdjen egy fiatal pár önálló életet úgy, hogy mindketten minimálbéresek? (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
284. 32b8f8e7d4 (válaszként erre: 240. - Gribedli***)
2017. márc. 1. 16:42

Nélkülöznek, igen, csak azért, hogy tető legyen a fejük felett, nagyon jó.

Vagy nagy nehezen összeszedik a pénzt egy lakásra, aztán mire megvan, már nem tudják élvezni, mert emberroncsok, az utolsó utánit is kihajtották magukból... ez így élet?


Nem mondtam, hogy ingyen lakás kell. Csak megfizethető, és olyan, hogy azért az emberi méltóság megmaradjon. Az, hogy ki mit tud megengedni magának, az ebből a szempontból irreleváns. De az, hogy legyen hova hazamenned... az nagyon más tészta!

283. 9c485f67e8 (válaszként erre: 282. - 32b8f8e7d4)
2017. márc. 1. 16:41

Te sem fizetnél szívesen az államnak a semmiért, miközben a vagyonodat kockáztatod.

Mert bizony a lakásbérlôk is igen csúnya dolgokat tudnak mûvelni;

nem úgy bánnak vele, mintha a sajátjuk lenne.

282. 32b8f8e7d4 (válaszként erre: 266. - Gribedli***)
2017. márc. 1. 16:37

Miért ne lehetne?

Főleg, ahol a tisztelt tulajdonosok még szerződést sem kötnek, megoldjuk okosba', kiadjuk feketén, mert adózni ugye egy fillért se... aztán úgy dobjuk ki a bérlőt, ahogy és amikor jólesik...

281. 32b8f8e7d4 (válaszként erre: 246. - Gribedli***)
2017. márc. 1. 16:35

Nem mondtam, hogy ingyen akarunk lakni, vagy csak a rezsit fizetni.

De azért a ló másik oldalára sem kellene átesni, hogy vagy laksz, vagy eszel...

280. gribedli*** (válaszként erre: 269. - Channa*)
2017. márc. 1. 16:17
Hát igen, a politikusok mindenhol lopnak, ezt tudjuk. Ez alól egyik ország sem kivétel. Talán azért nem adhatják ki azokat a szállodákat,lakásokat, mert a gazdáik nem adtak sarcot azoknak a politikusoknak, tisztviselőknek, akik arról döntenek, hogy engedik-e. És pl lakhatatlannak vannak nyilvánítva, amikor meg teljesen leromlanak, akkor az állam kisajátíthatònak nyilvánítja őket és áron alul hozzájuthatnak azok, akiknek érdeke, a telekhez, hogy eladhassák külföldieknek. Ez egy elég megszokott taktika, sok helyen, sok országban. Nem valami korrekt, de gyakran megcsinálják.
279. Channa* (válaszként erre: 272. - Mezei Virág)
2017. márc. 1. 16:14
Na ugye!
278. 9c485f67e8 (válaszként erre: 272. - Mezei Virág)
2017. márc. 1. 16:12

Teljesen logikus az adott élethelyzetnek megfelelôen.

Ez nem az, amikor a 3 generációs házban él egyedül az özvegy és nem tudja fenntartani a házat.

Viszont garzont nem hajlandó venni, inkább sír és fagyoskodik.

277. gribedli*** (válaszként erre: 272. - Mezei Virág)
2017. márc. 1. 16:11

A hollandok könnyen verik más farkâval, bocs... a hollandoknál van az uber székhelye is. Tudjuk mund, hogy nem fizet adót egyik országban sem. Gugli sem, facsbuk sem. Ha csak az ubert nézem, az olaszoknál még van. Tegnap volt velük egy interjú. Itt nem fizetnek semmilyen adót. Semmit. Az összes befolyó pénz megy Hollandiába. Nem adnak számlát sem. Tehát se adó,se bevétel itt nincs. Aztán az engedély. 100-200ezer€ (várostól függ) egy taxis engedély. Vágod? Emberek 30 éves hitelt vesznek fel, hogy taxizhassanak. De, és itt a de, nem tudnak mert uber féláron fuvarozik. Jóhogy, mert az uberesek nem fizetnek taxis engedélyt, lévén nem taxinak hívjâk őket.


Én nem csodálom, hogy ha milliárdokkal (euro, nem froncsi) megrövidítenek így a hollandok több európai és egyéb országot, akkor jóhogy nekik nincs adósságuk és ki akarnak lépni az euból, meg ott jut pénz hajléktalanokra. Frankó, ha adózni kell, akkor ugye nem eu, ne vonatkozzon rájuk a szabály,ha meg céget alapítani kell, akkor meg legyen szabad piac.


Persze, otthon már nincs uber, de gondolhatod, mennyit leakasztottak bünti nélkül.

276. Channa* (válaszként erre: 275. - Channa*)
2017. márc. 1. 16:09
Az unokatesómnak semmiképp, ahogy még sokaknak nem.....
275. Channa* (válaszként erre: 261. - PöttyösPanka)
2017. márc. 1. 16:08

Az unokaöcsém ott végzett villamosmérnök szakon.

Ő általános iskola elsőtől kitűnő tanuló volt, az érettségi bizonyítványát az önkormányzatnál kapta meg, mert a 4 év alatt és az érettségin is csak 5-ei voltak. Az egyetemre lazán bejutott, és lazán elvégezte. Persze volt, hogy tanult éjjel, de nem volt jellemző, még UV-je sem volt.

Mellette vállalt tanítást (matek korrepetálás különböző korú embereknek).


Na, ezt sem azért írtam, mert csak ilyen van, de szerintem nem kell mindenkinek vért izzadva megszerezni egy diplomát. Az unokat

274. Channa* (válaszként erre: 258. - Globus)
2017. márc. 1. 16:04

1975-ben 11 eFt-ot fizettek a szüleim egy 65 nm-es összkomfortos panel lakásért. Szuper volt a családiház után:DDDD

Hamar hozzájutottunk, mert az apukám párttag volt. Akkor ez így ment. Kitalálta, hogy nekünk kell egy ilyen lakás és már lépett is be....


Persze kb. 15 év múlva már ciki volt panel prolinak lenni:DDDD

273. Channa* (válaszként erre: 249. - Guruljka)
2017. márc. 1. 16:00
Pesten most is vannak, bár elég drágák...
272. Mezei Virág (válaszként erre: 269. - Channa*)
2017. márc. 1. 15:56

:)

A hollandok már ég feltalálták ezt a lakásra vonatkozó "spanyolviaszt"

Ez egy 2010-es index fórum hsz.

2010.08.21 11:47:00 © (236)



"...de a zöme nem saját házban él,hanem különféle önkormányzati-lakásszövetkezeti bérleményekben. itt sorra épülnek az ilyenek.


a szisztéma a következő:


adott egy 20-25éves ember. igényel egy "starterwooningot".ez egy havi 250-300 euro kategóriás 1szobás kislakás. Mellette, ha akarja tud fizetni havi 100-200eurot a lakáskasszába hogy mire 35éves lesz legyen saját része és különféle állami, önkormányzati garanciákkal ha akar tudjon venni egy saját házat lakást.

Ha nem ezt az utat választja hanem megfelel neki élete végéig a bérlemény, akkor mikor családot alapit leadja a régit és igényel egy bérleményes családi házat nagyobb lakást. jönnek a gyerekek(3-4 gyerek van egy holland családban) és innentől belép az állam megint,mert adja a különféle támogatásokat a gyerekek után.( családi pótlék 250euro/gyerek/negyedév)+ az egyéb adókedvezmények.


Na a pógár eléri a nyugdíjkorhatárt,elmegy nyugdíjba,a gyerekek kirepültek,nagy a lakás,minek akkora. leadja a nagyot és igényel egy államilag támogatott "seniorwooningot".és abban leéli hátralevő éveit."


hát igy működik itten a holland királyi szocializmusban:D

271. Channa* (válaszként erre: 248. - Michelle.r)
2017. márc. 1. 15:50
Na, ugye!?
270. Channa* (válaszként erre: 269. - Channa*)
2017. márc. 1. 15:48
tegyen.
269. Channa* (válaszként erre: 246. - Gribedli***)
2017. márc. 1. 15:48

Rengeteg üres lakás van, és ha úgy maradnak, akkor az egész leamortizálódik. Elég végig menni pl. a Római parton és közben figyelni, hogy hány sok szobás szálloda áll üresen évek óta és egyre ramatyabb az állapotuk.

Persze, ne költözzön a hajléktalan a Rómaira, mert az elit környék:D, de van ilyen rengeteg Budapesten. Az önkormányzatok sok lakást még pályázattal sem adnak ki, mert nem éri meg nekik rendbe tenni, de úgy sem adják oda, ha pl. én vállalom, hogy teljesen felújítom cserébe bérlő leszek.

És épül a rengeteg új lakás. Én el nem tudom képzelni, hogy veszi meg eszeket, hiszen mind lik-luk horribilis áron.


egyébként, ha a tisztelt ház kevesebbet lopna, akkor tuti futná erre is.

Egyébként volt már nekem ennél sokkal magasabb adóm is, hiszen nem is olyan régen még háromkulcsos volt, talán 32% volt a plafon?


És én nem arra gondolok, hogy most szedjék össze az összes hajléktalant és adjanak nekik lakást, hanem a fiatalokra gondolok. Betölti a 18-at vagy 21-et és ekkor lenne lehetősége kapni egy kis lakást x ideig. Ezzel talán többet érnének, mint a startszámlával:S


Persze, mi szülők is spórolhatunk a gyerekünknek. Aki megteheti vagy érdekli a gyereke jövője megteszi, de nem mindenkinek van lehetősége még arra sem, hogy havi 10 ezret félre t

268. 2e137fbcc7 (válaszként erre: 265. - PöttyösPanka)
2017. márc. 1. 14:56
Tesom nem vallalta, taszitotta a babzsakfotel es a ping-pongasztal. :D.
267. gribedli*** (válaszként erre: 261. - PöttyösPanka)
2017. márc. 1. 14:53
Grat:))))
266. gribedli*** (válaszként erre: 248. - Michelle.r)
2017. márc. 1. 14:49
Ahhoz viszont először meg kell változtatni azt a törvényt, hogy albérlőt nem lehet kirakni az utcára, ha nem fizet. Ugyanis azokban az országokban, ahol a bérlakások gyakoribbak, ott azért nem olyan védett az albérlő, tehát ha nem fizet, ki lehet tenni.
265. PöttyösPanka (válaszként erre: 263. - 2e137fbcc7)
2017. márc. 1. 14:45

Köszönöm :)

Nem panaszkodom az elhelyezkedés miatt. Az államvizsgám napján hívtak, hogy lenne egy állás nekem :)

A villanykar is kemény, de megéri megcsinálni. Nem semmi lenne a Google-nél dolgozni.

264. ab61752c45 (válaszként erre: 258. - Globus)
2017. márc. 1. 14:38
pedig akkor már rég építették Dunaújvárost.igaz akkor talán nem paneleket,hanem négy emeletes házakat.gondolhatod,hogy örültek a szegény emberek,mikor beköltöztek a fürdőszobás lakásokba.
263. 2e137fbcc7 (válaszként erre: 261. - PöttyösPanka)
2017. márc. 1. 14:34

Gratula, ez tenyleg kemeny szak. :)

Batyam ugyanitt villamosmernokkent vegzett (eros programozasi hatterrel) es a mo-i Google is csalogatta volna magahoz.

Akkor neked sem gond az elhelyezkedes.

262. 9c485f67e8 (válaszként erre: 259. - Globus)
2017. márc. 1. 14:19
Mekkora hír volt, hogy a Zoránnak fekete csempés a fürdôszobája!
261. PöttyösPanka (válaszként erre: 251. - 2e137fbcc7)
2017. márc. 1. 14:15
Műegyetem gépészmérnöki. Nem véletlen nincs is levelező belőle. Képtelenség lenne elvégezni. Mondjuk én még olyat sem hallottam máshonnan, hogy nem szociális alapon, hanem tanulmányi átlag alapján van koli.
260. 31bc25d879 (válaszként erre: 259. - Globus)
2017. márc. 1. 14:00
Jó, hát most már minden van mi szem, szájnak ingere, határ a csillagos ég:)
259. globus (válaszként erre: 257. - Ab61752c45)
2017. márc. 1. 13:57
Évtizedekig nem volt más, csak fehér-fekete csempe. Amikor megjelent a beige, sírtak a gyönyörűségtől.
258. globus (válaszként erre: 257. - Ab61752c45)
2017. márc. 1. 13:55
Házépítés így ment. Panellakásról nem tudok, még csak nem is láttam akkortájt ilyesmit :)
257. ab61752c45 (válaszként erre: 255. - Globus)
2017. márc. 1. 13:51
mikor felújítottuk a házat,a csaptelepet Pestről hozta valaki,a fürdőkádat szintén úgy szerezték.a csempét persze számla nélkül,mert különben oda sem adta volna az árus.pedig akkoriban az áfából visszajárt valami.
256. 9c485f67e8 (válaszként erre: 249. - Guruljka)
2017. márc. 1. 13:51
Lásd "feketevonat" Nyíregyháza-Mátészalkára.
255. globus (válaszként erre: 250. - Guruljka)
2017. márc. 1. 13:46
Emlékszem, kollégiumba mentem. Új pizsamát szerettem volna, sírva könyörögtem és nem kaptam meg, mert építkeztünk, mindig ki volt számolva a pénz anyagokra. Vidéki, távoli Tüzép telepekre kellett bumlizni kölcsönautóval (nem volt ám akkor telefon, autó minden családban), hogy betongerendát, falazóelemet, cementet lehessen vásárolni. Nem volt sem méret, sem választék, kínálat szegényes. Több helyütt megsajnálták anyuékat, látván, hogy csórók vagyunk. Megsúgták, mikor menjen vissza, amikor biztosan lesz áru.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook