Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan kezdjen egy fiatal pár önálló életet úgy, hogy mindketten minimálbéresek? fórum

Hogyan kezdjen egy fiatal pár önálló életet úgy, hogy mindketten minimálbéresek? (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
74. michelle.r (válaszként erre: 58. - Andi6020)
2017. febr. 27. 09:37
Tudom, hogy akkor az ellenkezőjét tanácsoltam, de belátom, okosan tettétek. Ha öt éven belül hazajönnek, simán, és jó áron kiadható, utána pedig adómentesen eladható.
73. gribedli*** (válaszként erre: 72. - Csgybzs)
2017. febr. 27. 09:33
Mi mást mondhatnánk nekik? Ugorjanak a Dunába? Végülis nem változik semmi attól, hogy azt mondjuk, hogy mindem így rossz meg úgy rossz.
72. csgybzs (válaszként erre: 70. - Gribedli***)
2017. febr. 27. 09:20

Persze. Én is tudom a viszonylag biztos hátteremből szórni az igazságokat, hogy dolgozzanak csak 12 órában, meg életösztön és társai. Attól még meg lehet állapítani, hogy iszonyú nehéz helyzetben vannak.


Ma Mo-n családi támogatás és protekció nélkül, csak egyedül két fiatal keresett szakma nélkül minimálbérrel kb. halálra van ítélve. Ezek olyan együttállások, amiből nagyon nehéz kitörni.

Lehet dolgozni 2-3 munkahelyen is. Kérdés, hogy hosszútávon bírja-e fizikálisan, mentálisan. Egyáltalán megéri-e? Tud-e a féltetett pénzből még tanulni is annyi munka mellett? Hány év fog eltelni az életéből, mire összegyűjt annyit, hogy tanulni kezdjen, mire befejezi, hogy aztán a tanult szakmában pályakezdőként elhelyezkedjen 30x évesen?


Én egyedüli megoldásnak a külföldi munkavállalást látom. Nyelvtanulásra, tapasztalatszerzésre, kis anyagi alap összetákolására a legjobb megoldás. Addig amíg fiatalok és nincs gyerek.

71. gabbbicica (válaszként erre: 70. - Gribedli***)
2017. febr. 27. 09:17

Ebben veled értek egyet, hogy most élünk, most kell megoldani a problémákat.


Azon is totál felesleges siránkozni, hogy mást segítenek a szülők, attól ha az övék nem tud segíteni, nem lesz jobb.


ha ki akarnak törni, akkor vagy plusz munkát kell vállalni, vagy a meglévő helyett olyat keresni, ami jobban fizet, akkor is, ha ott műszak van esetleg, vagy ha el kell költözni miatta.


vagy elmenni külföldre

vagy elköltözni olyan helyre, ahol alacsonyabbak a lakhatási költségek

vagy tanulni


De mozdulni kell az biztos, vagy különben beállni abba, hogy az evésre és lakásra elmegy minden.

70. gribedli*** (válaszként erre: 69. - Csgybzs)
2017. febr. 27. 09:10
Ja, családalapítás, az még rontana is ezen a helyzeten. De most komolyan, attól, hogy leírjuk, hogy régebben mit lehetett meg mi volt jobb,semmi nem változik. Most ilyenek a keresetek és ilyenek az árak. Ebből kell magukat feltalálni. És igen, van, aki ùgy jár, hogy kihajtja a belét, más meg nem. Szóval választania kell, hogy csak lakik meg eszik, vagy hogy elvállalnak màsodàllást és akkor előrébb lesznek, fáradtabban, de előrébb. Pl jutna pénz tanulásra, hogy olyan állást találhassanak, ahol jobban keresnek.
69. csgybzs (válaszként erre: 65. - Andi6020)
2017. febr. 27. 08:59

Egyetértek. Már tök fiatalon kiég, befásul mindenki. Vagy kihajtja a belét, hogy legyen valamije, amit aztán élvezni nem tud, mert 40 éves korára már egy széthajtott, idegbeteg állat lesz, vagy egész életében nyomorog és abban megy tönkre idegileg is, meg fizikálisan is.

El van b.szva ez az egész de nagyon. És a fiatalok a lusták, meg túl nagyot álmodnak. Fenéket. Csak látták megroppanni a szüleiket, látták, hogy van aki a semmivel is milliárdos, más meg egy élet munkájával is koldus marad. És elege van már mindegyiknek úgy, hogy még el se kezdte.

És csodálkozunk, hogy nem állapodnak meg, nem kezdenek családot alapítani. Mire?

És nem lehet mindenki annak a top 10 keresett szakmának a dolgozója...

2017. febr. 27. 08:57
Amúgy most hol laktok, fórumindító? Honnan jàrtok dolgozni? Mert írtad, hogy a szülők messze laknak.
67. gribedli*** (válaszként erre: 65. - Andi6020)
2017. febr. 27. 08:32

Szülőkhöz nem akarnak menni vagy nem tudnak, szülői segítség nincs, mindketten rosszul keresnek, külföldre menni nem akarnak, abban az állásban, ahol vannak, csak minimálbér,más kiutat nem nagyon látok.


Vagy kérnek a szülőktől. Ja, nem. Vagy odaköltöznek. Ja,az sem. Akkor meg másodállás jöhet szóba. Mikor legyen 2-3 állása valakinek, ha nem huszonévesen? Akkor még van ideje, ereje.


De igazad van, biztos nem ez a csúcs. Azoknak, akiknek van családi hátterük, azoknak jut jobb. Vagy aki többet keres, jut jobb. Akiknek nincs ezek közül egyik sem, azok meg kell,hogy próbâlják így. Nem kellene örökre.


Senki se mondta, hogy könnyű manapság, nem ezt akartam mondani, hanem hogy legyen bennük annyi élni akarás.

66. unom (válaszként erre: 62. - Gabbbicica)
2017. febr. 27. 08:26

Gyárakban jobban lehet keresni.

Nálunk, igaz műszakban, a nettó 150-170 ezer megvan, + 30 körüli cafeteria.

Ha mind a ketten dolgoznak, ebből már ki lehet jönni.

65. andi6020 (válaszként erre: 63. - Gribedli***)
2017. febr. 27. 08:16

Biztos ki akar, de ez nem élet, hanem vegetáló rabszolgasors.

Az életnek nem arról kellene szólni, hogy az ember 1-2-3 állásban dolgozik napi 16 órát csak azért, hogy lakni tudjon, és éhen ne haljon.

Szerintem.

64. Flóra76 (válaszként erre: 59. - 32b8f8e7d4)
2017. febr. 27. 08:16

Én is errefelé lakom és tény, hogy annyit elkérnek, amennyit nem sajnálnak.Tipikus megélhetési főbérlők....


Szóval nagyon nehéz fiatal párként, főleg minimalbéresként, mindenféle hátszél és háttér nélkül lakást venni.Szinte lehetetlen.

63. gribedli*** (válaszként erre: 61. - 32b8f8e7d4)
2017. febr. 27. 08:10
Másodállás? Ha nincs gyereketek, időtökbe belefér, fiatalok vagytok, erő van hozzá, nem? Attól is függ, hogy mi a prioritás. Akartok kilábalni a helyzetből vagy nem?
62. gabbbicica (válaszként erre: 59. - 32b8f8e7d4)
2017. febr. 27. 08:07

igen, én is ezt írtam egy korábbi hozzászólásban, h 3-40 000 maradna kajára, ruhára, bármire, és ebből félretenni pl. lehetetlen arra a helyzetre, ha beüt valami. Akár betegség, akár ha csak elromlik a mosógép.


Lakásra meg önerőre meg pláne lehetetlen félretenni, mert ha még egy 20 000 Ft-os lakáskasszát is befizet az ember, akkor marad egész hónapra 20 000 Ft "költőpénz" :(


Nincs más munkalehetőség? Gyárakban azért műszakban hátha lehetne többet keresni a mindenféle pótlékkal.

61. 32b8f8e7d4 (válaszként erre: 49. - 12d083b51b)
2017. febr. 27. 08:01

De jó arrafelé... ha itt lenne ilyen, az emberek a feneküket vernék a földhöz örömükben.

De nincs... 70-80-90 a jellemző, és még a garzonért is simán megkérik a 70-et. Megtehetik. Nincs választék.

Lakunk, de haljunk éhen?

2017. febr. 27. 07:58

A "plusz rezsi" annyit tesz, hogy a hetvenhez simán és alapból hozzá kell vágni minimum 30-at (fűtés+közösköltség), és akkor még víz-villany-gáz-csatorna-tévé-internet... a buszbérlet 7000 körül fejenként... ez olyan 130 körül mindennel együtt, és akkor 40 ezerből éljünk meg egy hónapban ketten? Ha valamelyikünk ne adj Isten megbetegszik, az egész úgy dől össze, mint a kártyavár...


Jah, és annyira nincs kiadó lakás, hogy szó szerint verekszenek érte, a disznóólat is ki lehetne adni, arra is lenne vevő.

Környező településeken sehol semmi... csak eladni, eladni, eladni...

59. 32b8f8e7d4 (válaszként erre: 50. - Gabbbicica)
2017. febr. 27. 07:51

Székesfehérvárott.

Itt is borzasztó magasak az ingatlanbérleti díjak... 70-80-90 ezer, plusz rezsi, plusz helyi buszbérlet... és ott vagyunk, ahol a part szakad. Legtöbb helyen ki van hangsúlyozva, hogy többen nem vehetik ki ("fiatal párnak kiadó", és nem kettőnek!) és ha mégis, mit csinálunk akkor, ha a másik pár kiugrik a megállapodásból?

58. andi6020 (válaszként erre: 55. - Michelle.r)
2017. febr. 26. 21:51

Na ezért vettünk mi lakást albi helyett.

Már most egy millióval többet ér, mint amikor vettük.

57. timycat (válaszként erre: 54. - Michelle.r)
2017. febr. 26. 20:47
Wow :o Nekem itt helyben azt mondta ingatlanos, hogy átlag 1200,-Ft/nm egy lakás bérleti díja. Hangsúlyozom itt helyben
56. globus (válaszként erre: 54. - Michelle.r)
2017. febr. 26. 20:31
Elhiszem. Fiamék 150-ért bérelnek hárman egy lakást. Igaz, ebben rezsi is benne van. Fejenként ötvenért örülnek, hogy fedél van a fejük fölött. Minden év elején ötezerrel emelkedik.
2017. febr. 26. 20:29
Atyvilág, ránéztem az ingatlan.com-ra. Még annál is elképesztőbb, mint gondoltam. Olyan helyeken is 100 körül adnak ki 30m2-es lakást, ahol nappal sem szívesen sétálok egyedül :S
54. michelle.r (válaszként erre: 49. - 12d083b51b)
2017. febr. 26. 20:04
35 m"-es lakás 35 ezerért nem olcsó? Áprilisban kiadunk egy 34 m"-es, egyszobás, felújított, bútorozott lakást III. emelet, lift nélkül. 85-ért gondoltuk, 95-nél tart a licit és verekszenek érte. És az ingatlanosok szerint ez még mindig lehet több 10-20 %-kal.
53. ab61752c45 (válaszként erre: 52. - Channa*)
2017. febr. 26. 19:57
hát a konvektor,az tényleg borzasztó.ha még meleget is szeretnék,rámenne ingem-gatyám.
52. Channa* (válaszként erre: 46. - Timycat)
2017. febr. 26. 19:54

Én nem panelban lakok, és konvektorjaink vannak, azaz gázfalók. Ezért ilyen drága.


Én háborgok a közös költség miatt, de egyedül kevés vagyok....

51. Veronka30 (válaszként erre: 26. - Ironizáló)
2017. febr. 26. 19:05
Szerintem is felesleges 2 minimálbéres fizu mellett Pesten lakni. 8 általánossal is jobb a fizu és olcsòbb az albérlet is erre.
50. gabbbicica (válaszként erre: 49. - 12d083b51b)
2017. febr. 26. 17:50

Igen, csak nem tudtuk meg a topicindítótól, hogy hol képzeli el az életüket.


Minimlbérből azért nehezebb megélni Budapesten mint pl. Miskolcon. Mert azért Miskolcon egyedül tudnak bérelni 40ezer Ft-ért egy garzont, Budapesten ez inkább 70-100 000 Ft.

49. 12d083b51b (válaszként erre: 44. - Gabbbicica)
2017. febr. 26. 17:43
Szerintem sehol sem olcsó bérelt lakás. Itt az alföld dél-csücskében velem szembeni lakás, 35 2m-es, 35 ezer + rezsi, (számla nélkül). És ugyanúgy elkéri előre a 2 havi kauciót...és ha még azt is hozzávesszük, hogy az országnak ezen a részén legalább olyan alacsonyak a bérek, mint fent borsodban, nyírségben... de akinek nincs más: lakik, de nem biztos, hogy fűt, és nem biztos, hogy eszik.
48. timycat (válaszként erre: 42. - F52a0b4925)
2017. febr. 26. 17:31

Osztom a véleményed.

Az asszisztensem meg a húgom is huszon eleje évesek. Hihetetlen elvárásokkal vannak az élettel szemben. De sült galambosan, szóval erőfeszítés semmi csak az igények.

Én múltkor azon hidaltam le, hogy az asszisztensem alig jön ki a pénzből de személyi edzőhöz vesz bérletet, ja meg az iphone 6 alap... Apja-anyja külföldön csicska őt támogatják ő maga nincs agyonnyomva melóval de csak a sírás hogy car az élet. Tanulni már büdös neki, pedig esze lenne hozzá. Nekem ez a szerencsém mert igaz néha az orrára kell koppintani de a munkáját elvégzi és félnem nem kell hogy továbblép

47. timycat (válaszként erre: 36. - Channa*)
2017. febr. 26. 17:21

Ez persze életmód függő, de 3 tv és számítógép szerintem nem indokolja.

Arra mi nagyon figyelünk hogy minden AAA+ legyen, lámpa ne világítson feleslegesen stb

46. timycat (válaszként erre: 34. - Channa*)
2017. febr. 26. 17:08

Nem sok, hanem rengeteg. Te is azt írod hogy a közös költségért nem kaptok semmit. A te szemszögedből ez kidobott pénz. Én sajnálok 10 Ft-ot is kidobni nemhogy havonta 18 ezret. De ha ezen még nem háborog senki akkor felköltözök Pestre közösképviselőnek. Én vállalom hogy lakásonként havi 15 ezerért nem csinálok semmit :)

A fűtésetek is rengeteg. Nálunk januárban úgy volt 120 hogy 360 nm fűtött terület van és oké a kondi rumliszoba meg a garázs csak 15 fokrá de a 80 nmes nappali-etkezo-konyha meg 25 fokra van fűtve. És úgy ennyi hogy "elavult" gázkazánunk van, meg úgy általában az egész ház elavult. Oké hogy 20 éve ez volt a csúcstechnológia de az 20 éve volt.


Nem gondoltam hogy ennyire drága panelban lakni. Igaz már a panelprogramon kiakadtam mikor megtudtam hogy egy cca 40 nmes lakás tulajdonosának 800ezret kell fizetni.

45. globus (válaszként erre: 39. - 31bc25d879)
2017. febr. 26. 14:39
Nálunk panelprogram után semmi sem lett olcsóbb. Hanem sokkal melegebb van :) Visszatérítést kapunk, így nehéz kiszámolni a havi átalányt, nagyjából 15 ezer/téli hónapok, 7 ezer/nyáriak. Közös k. alakulása, hááát ez különös dolog, ugyanis kivált belőle az internet-tv szolgáltató, így azt külön fizetjük, de a közös k. nem lett kevesebb. Pont annyi, mint azelőtt tv-vel együtt.
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook