Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyjunk le nyárra, 2012.05.03.tól kezdjük fórum

Fogyjunk le nyárra, 2012.05.03.tól kezdjük (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
296. AlBundy
2012. máj. 24. 12:32

Hát a bunny olyan amilyen. Lehet kedvelni, lehet nem. Mindkettő érthető. "Szakmailag" szerintem jó bár persze, hogy számára más az "ideál".

Amúgy nem mondanám, hogy egy úszó vagy vizilabdázó ne lenne jó alkatú, sőt! A hosszútávfutók viszont szerintem túl piszkák.

Egyáltalán nem a szerektől nem bírják. Egész egyszerűen az az izom más, lehet hogy megmozdít nagyon nagy súlyt, de nem hosszútávon. Lehet, hogy egy pali 100 kilókkal nyom fekve, de nem tud megcsinálni 50 fekvőtámaszt egyben. Más meg fordítva.. Szerintem akkor a legjobb ha vegyíti az ember a kettőt.

A súlyzózás amúgy pont annyira veszélyes mint a futás. Semennyire. Ha az ember nem ész nélkül csinálja. Szerintem jó dolog a futás és a testépítők azon félelme, hogy ha a futás miatt megemelik a lábukat akkor élből eltűnik az izomzatuk csak egy gyenge kifogás arra miért nem tudnak 300 métert egyben megtenni..:)

Amúgy a nők futásával kapcsolatban: [link]

295. Skittles (válaszként erre: 294. - KicsiBone)
2012. máj. 24. 12:28
Értem, világos:) kissé egyoldalúan közelítheti akkor meg, mert nem 1 és nem 2 embert ismerek , aki konditerem nélkül is szépen lefogyott
294. KicsiBone (válaszként erre: 293. - Skittles)
2012. máj. 24. 12:10
Csak én pont arról írtam, hogy van, aki ezt nem teheti meg, így magamra vetítve a Drugs Bunny írását kicsit bántónak éreztem, hogy szerinte aki nem súlyzózik az effektíve sz*r. Erről fejtettem ki a véleményemet, nem bántani akartam senkit :)
2012. máj. 24. 12:06
Én úgy gondolom meg lehet találni az arany középutat a súlyzózás és kardio között. Én most épp azon vagyok. Szerintem kell a kardio, mert egyrészt állóképességet növel, zsírégető. A súlyzós edzés meg formálja a testet, és nem utolsó szempont, hogy súlyzós edzés után van még utó zsírégetés, s ha több az izom, az több kalóriát igényel
292. KicsiBone (válaszként erre: 287. - K6kr)
2012. máj. 24. 12:02
Annyira jó ilyet olvasni, nagyon ügyes vagy, gratula!!! :)))
291. KicsiBone (válaszként erre: 288. - M.ancs)
2012. máj. 24. 12:02
Hát, ez sem rossz, csak nekem itthon még max. ugrókötelem van, de mivel emeleten lakunk, szerintem azt nem díjaznák :DDDD
290. Skittles (válaszként erre: 287. - K6kr)
2012. máj. 24. 12:02
Nagyon ügyes vagy, gratula. Pár deka, és nekem is meglesz a -16kg :)
289. KicsiBone (válaszként erre: 286. - Linda019)
2012. máj. 24. 12:01
Nem a szerektől fulladnak ki. Haverom nem szed semmit, szép nagyok az izmai, de hosszú távon nem bírt súlyt cipelni, mert azok az izmok nem erre lettek kitalálva, csak rövid, de nagyon intenzív terhelésre (tök ciki volt, amikor én cipeltem a 20 kilós táskáját, mert elfáradt a karja...)
288. m.ancs (válaszként erre: 283. - KicsiBone)
2012. máj. 24. 11:30

Én többek közt azért nem szoktam futni, mert elég térd fájós vagyok. Én ezt elipszissel, taposógéppel helyettesítem, vagy egy óra gyors, intenzív gyaloglással (meg is van döntve, hogy kicsit felfelé menjek).

Anno voltam pár alkalommal személyi edzőnél, és ő is ezt javasolta, mondta, hogy ne eröltessem a futást, ha fáj a térdem.

287. k6kr
2012. máj. 24. 11:04

Januárba még 96 voltam. az sokkoló volt. most meg 79, 9, hát hihetetlen, nagyon boldog vagyok :)

-16 kiló

286. Linda019 (válaszként erre: 283. - KicsiBone)
2012. máj. 24. 10:55

Szia, a testépítők azért fulladnak ki a futástól, mert sok olyan szert szednek amitől nem bírják meg nincsenek hozzá szokva, hogy fussanak.


Futásnál én is kifulladok, én nem is bírom. Sport tönkre tette a térdemet meg a bokámat, ezért nem próbálkozok ezzel.


Szerintem napi 1-2 órás séta és megfelelő diétával szépen lehet fogyni, formáláshoz meg ott vannak egyes gyakorlatok.

285. k6kr
2012. máj. 24. 10:51
79,9 :) Végre 7-essel kezdődik.
2012. máj. 24. 10:50
Sziasztok. Ne haragudjatok hogy eltűntem, de egy idáig diéta ellen el vagy tiltva.
283. KicsiBone (válaszként erre: 281. - AlBundy)
2012. máj. 24. 10:15
Ja, még annyit, hogy aki testépítő, az nagyon lehúzza a futást. Sok sok személyi edző és testépítő oldalán olvastam, hogy a futás egészségtelen és veszélyes.. igen, de az ezzel a baj, hogy az emberi test erre lett kitalálva és nem súlyzózásra :D (ahogy Bunny is írta)
282. KicsiBone (válaszként erre: 281. - AlBundy)
2012. máj. 24. 10:14

"Zsírégetés céljára csak azoknak ajánlom, akik nem végeznek súlyzós edzést. Nekik

ugyanis a kardió edzés erős kompromisszumokkal egyesíti az aerob edzést a súlyzóssal.

Van némi izommunka, így a tápanyagokat a test az izomba szállítja, nem pedig

zsírba. Van viszont elég hosszú és monoton mozgás, hogy legyen valamennyi zsírbontás

is.

(Erősen zárójelben jegyzem meg, hogy az egyszerűség kedvéért nem megyek bele

abba, hogy az aerob és anaerob energiarendszerek egyszerre, párhuzamosan működnek.

Kardió edzésnél könnyen lehet, több zsírt égetünk el, mint aerob edzésnél.

Viszont itt elhasználjuk az izmaink szénhidrátkészletét is, ami nem jó, mert izmot veszítünk.

Izommunkát csak a súlyzós edzésen akarunk végezni, emellé plusz izommunka

a kardió edzéssel diétában túl sok.)

Természetesen csakis kardió edzéssel (és nyilván diétával) fogyni vágyóknak ne legyen

céljuk a Világ Legjobb Teste bajnokság. Diéta nélkül pedig reménytelen: nem véletlenül

látni annyi dagadt futót, pedig nem mindenki tegnap kezdte."


Na, főleg a végén írja Bunny, hogy aki fut, annak nem lesz a világ legjobb teste... ez annyira relatív... nekem 1000x jobban tetszik egy úszó, mint egy testépítő, de ez az én véleményem :D


De amúgy nagyon sok okosat ír, nekem is tetszik, csak ugye ő más megközelítésből látja a dolgokat, neki kicsit más a "szép"... és ahogy a szavaiból kivettem, őt idézve, minden más sz*r :D


De azért is akarok elkezdeni futni, mert zsírt is éget, izmot is épít (bármit is mondanak), és esténként belefér egy óra futás (baba mellett egyelőre több nem...)


Jelentkeztem a csoportba, köszi!!! :)))

281. AlBundy (válaszként erre: 280. - KicsiBone)
2012. máj. 24. 09:00

Szia! A sárga kapszula tényleg jó "szakirodalom" ilyen tekintetben. Bevallom én is elég sokat olvastam ilyen oldalakat és írásokat a témában, de én sem emlékszem, hogy ilyennel találkoztam volna.

Nem igaz, hogy feltétlen edzőterem kell. Csak úgy a leghatékonyabb. Ugyanúgy lehet fogyni 0 mozgással is csak diétával, de sokkal nehezebb..

Amúgy futásra meg igen és nézd meg a klubbjaim között és vetesd fel magad ha Te is szeretsz futni járni.

280. KicsiBone (válaszként erre: 277. - AlBundy)
2012. máj. 23. 16:55

Én nagyon egyet értek a body builderekkel, csak helyes étrenddel és sporttal lehet tartósan fogyni. Én anno 4 évig versenysportoltam, kemény volt, de jól néztem ki nagyon (mellesleg imádtam csinálni). Most elkezdtem olvasni a Sárga kapszulát (ajánlom am mindenkinek), nekem sok újat nem mond (de azért még nekem is mondott!!!) DE!!!! Az a baj, hogy ezek a testépítős blogok/könyvek arról nem beszélnek, akiknek gyerekük van... én szörnyen nézek ki, mert a kisfiam hatalmas volt, teljesen kinyúlt a bőröm, még mindig nem húzódott vissza rendesen. Ilyenkor mi van? Varrassam fel? (Mert hogy ez is volt téma, csak így: aki hamar fogy, megnyúlik a bőre, szarul fog kinézni, így járt, vessen magára) Hát nem tudom, egy szülés után elég hamar lemegy minden nő hasa, szerintem... :( A másik, hogy ezek szerint csak akkor lehet fogyni, ha valaki edzőterembe jár. És aki nem teheti meg??? A férjem reggel 1/2 7kor elmegy, és este 6kor ér haza, azt hiszem, érthető, hogy hulla fáradtan. Hová is tegyem a 7 hónapos fiamat, amíg én az edzőteremben "gyúrok"? Szóval azért itt is vannak túlkapások, szerintem ha az ember normálisan eszik (diétázik és nem koplal), meg mozog, akkor is lehet csinos... (én sosem jártam edzőteremben, mégis sokáig nagyon csinos voltam...) De lehet, hogy nincs igazam...


Más téma: van itt olyan, aki futni jár?

2012. máj. 22. 15:00
hát ma sikerült 10 dekával lejjebb mennem ,kicsit jobb eredményre számítottam ,de sebaj ,majd megy csak idő kérdése.
278. k6kr
2012. máj. 22. 10:37
a tegnapi napomat olyan sikeresnek éreztem, jókat ettem, finomakat, és csak kb 1000kcal volt. erre este a párom elkezdett chipset enni meg tökmagot és nem tudtam megállni. és most olyan rosszul érzem magam miatta. hónapokig olyan nagy volt az akaraterőm, meg tudtam állni hogy meg se kóstoljam azokat amikröl tudtam hogy nem szabad ennem, és most meg olyan nehéz visszafogni magam. és nem a megkóstolással van a baj, hanem hogy utána még jobban kívánom, és csak ennék, ennék.....
277. AlBundy (válaszként erre: 268. - M.ancs)
2012. máj. 22. 10:21
Nem a srác stílusával van a baj, hanem a hozzáértésével...:)
276. nagymacika (válaszként erre: 275. - K6kr)
2012. máj. 21. 15:11
Neked is kitartást! Azt hiszem e nélkül nem megy egyetlen fogyókúra sem. Bár most nálam az is pozítivum,hogy nem csábulok el a szénhidrátoktól.
275. k6kr (válaszként erre: 274. - Nagymacika)
2012. máj. 21. 15:05
engem meg 80 dkg választ el. kitartást neked :)
2012. máj. 21. 15:02
fél kiló választ el attól ,hogy 80 kiló alá menjen a súlyom ,ettől mindjárt szebb is lett a napom.( negyedik kilómon vagyok túl három hét alatt) Ez azért is nagy dolog nálam ,mert négyhónapon át csak híztam ,dagadtam ( összesen húsz kilót) a pajzsmirigyem miatt. Gondolom ,most a jól választott gyógyszer is szerepet játszik abban ,hogy meindultak lefele a kilók. Végre!
2012. máj. 21. 13:57

Én szépen tartom a diétámat, bár eredményt eddig még csak annyit láttam, hogy jó a cukrom :)


Láttam nagyon jó fürdőszobai mérleget itt, 10€, de inkább elhozom az otthonit, ha már van, az végül is egy villeroy... :)

272. KicsiBone (válaszként erre: 265. - Ffcd4993fa)
2012. máj. 21. 13:56
Hajrá, hajrá! :)
271. KicsiBone (válaszként erre: 264. - Skittles)
2012. máj. 21. 13:56
Ez nagyon szuper, jó ezt olvasni!!! :)
270. Skittles (válaszként erre: 268. - M.ancs)
2012. máj. 21. 10:17
Köszi szépen:) tényleg kipróbálom az l-karnitint
269. m.ancs (válaszként erre: 264. - Skittles)
2012. máj. 21. 10:06
-15 kg?? Wow, gratula!!
268. m.ancs (válaszként erre: 254. - Skittles)
2012. máj. 21. 10:06

Kitartás:)


Igen, l-karnitint mindenképp érdemes szedni edzés előtt, minden ilyen oldalon azt javasolják. Sok hasznos infót találsz itt: [link]


Este 6 után, illetve edzés után már csak egy fehérje turmixot igyál. Naponta min. 2 liter mentes ásványvíz is fontos, illetve a szénhidrát szegény étkezés. Rajtam nincs sok felesleg, mondjuk úgy 4-5 kiló, de én már 2 hét után tapasztalom magamon a változást (nem annyira kilóban, mint centiben). Egyszer csak kardiozom (legalább 1 óra gyors séta, a futást nem bírom), következő alkalommal pedig egy kis cardio és sok erősítő gyakorlat. És ha van időm, akkor utána még szaunázom is.


Nem bírom a srác stílusát, de sok hasznos infót találsz itt is: [link]

2012. máj. 20. 12:21
a dikerhez is de főleg a sikerhez! :)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook