Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fly lady program. Csinálja valaki? Milyen? Soha nincs rend otthon:( fórum

Fly lady program. Csinálja valaki? Milyen? Soha nincs rend otthon:( (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
18. szilisári (válaszként erre: 17. - Andi6020)
2011. aug. 26. 22:00
nálam 2x 5 órát, az bőven elég - illetve nem tudom, szerintem nem rossz az, ha az ember nyer két hetente 5 órát, amíg mást csinál.
17. andi6020 (válaszként erre: 16. - Szilisári)
2011. aug. 26. 20:29

Ha van, akkor persze.

És szerinted a taki néni mennyit takarít havi 10 ezerért?

16. szilisári (válaszként erre: 15. - Andi6020)
2011. aug. 26. 20:07
jó, hát a családi béke szerintem megér havi 10e forintot, érted.
15. andi6020 (válaszként erre: 14. - Szilisári)
2011. aug. 26. 18:50
Szerintem örül, ha eltartja a 4 gyerekét, nemhogy még takarítónőt is is fizessen.
14. szilisári (válaszként erre: 12. - Mókinca)
2011. aug. 26. 18:33
Mondjuk lehet, hogy rohadt sokat dolgozik, mert gondolom 6 embert kell eltartania, es lehet, hogy marha faradtan haza erni a rumlira nem olyan jo. Na ezert kell egy taki neni. Es persze ultimatumokat nem szep adni, nyilvan, megoldast kell keresni.
13. andi6020 (válaszként erre: 6. - Martin3)
2011. aug. 26. 17:28
Hogy érted azt, hogy 2 hetet adott? Mert különben mi lesz? Rendet rak Ő?
12. Mókinca (válaszként erre: 7. - Martin3)
2011. aug. 26. 15:42

A változatosság kedvéért esetleg Ő takarítana? Te meg adnál neki kb. 2 órát, hogy rendet tegyen...


Nem is értem, hogy mer valaki ilyet mondani a társának, hogy kap két hetet...

11. gne2 (válaszként erre: 10. - Df2a740c00)
2011. aug. 26. 15:10

Elnézést, ha offolok, de a Fly lady programot nem csinálom.


Viszont az én uram ilyet nem mond. Amikor terhes voltam, 3 hónapot kórházban voltam. Addig belekóstolt a férjem az itthoni dolgokba a lányunkkal (pedig oviba járt a csajszi). ;)


Én szoktam néha (havi egyszer talán) rá is hagyni a gyerekeket, amikor már nagyon ki vagyok akadva. Olyankor elmegyek egyedül, vásárolni, bámészkodni, nézelődni csak úgy.


Amikor a lányom kicsi volt, korababa, folyamatosan sírt, nyűgös gyerek volt. Folyamatosan fáradt voltam, 2 órákat aludtam, egész éjjel fent voltam sokszor vele.

Kineveztem a péntek délután 4-től szombat délután 4-ig tartó időszakot az én szabadnapomnak. Ilyenkor a férjem tette tisztába, elmosta a tejszívót, stb, éjjel felkelt hozzá, odahozta szopizni, és két szoptatás között aludtam, pihentem. Szerintem ennek köszönhetem, hogy "normális" tudtam maradni! :D


Van, hogy bevonom őt is a házimunkába, ketten sokkal hamarabb végzünk pl. a függönyökkel és ablakpucolással. Ő magas, leszedi 2 perc alatt, nekem ez létrával minimum 1 óra lenne.

Hagyom főzni is: tetszik neki, hogy jókat főzhet kint, nekem meg legalább nem kell aznap a tűzhely mellett állni! ;)


Apróságok ezek, de sok kicsi sokra megy! ;)

10. df2a740c00 (válaszként erre: 6. - Martin3)
2011. aug. 26. 14:52
Jó fej a férjed, adott két hetet :S Valahogy kimódolnám, hogy pár napra ráhagyom a teendőket., hadd lássam, ahogy sírva menekül..:)
2011. aug. 26. 14:35
takarítónő, mint lehetőség? szerintem ha 2 hetente jön valaki, már az is sokat segít.
2011. aug. 26. 14:28
Férj hazaér a munkából és a három gyermekét pizsamában találja a kertben, a sárban hemperegve játszanak, körülöttük üres kekszes dobozok, chipses zacskók, üdítős dobozok mindenhol szanaszét. A feleség autójának az ajtaja tárva nyitva, csakúgy mint a kert bejárata,a kutyának nyoma sincs. Amikor belép a házba még nagyobb rendetlenség fogadja. Egy csillár leszakadva törötten hever a földön, a szőnyeg a falhoz gyűrve. A nappaliban a tv teljes hangerővel üvölt és mindenhol szanaszéjjel ruhadarabok és játékok hevernek. A konyhában a mosogató dugig edényekkel, az asztalon és a tűzhelyen ételmaradékok, a hűtő ajtaja tárva nyitva, a kutyakaja szétszórva a földön, egy törött pohár az asztal alatt, kis kupac homok az ajtó mögött... Egyből rohan fel a lépcsőn (átgázolva a további játékokon,ruhadarabokon és egyéb akadályokon), aggódva keresi a feleségét, attól tartva, hogy valami baja esett. A hálószoba felé vezető úton észreveszi, hogy a fürdőszoba ajtaja alatt ömlik ki a víz a folyosóra, bent csuromvíz minden,a WC papír legöngyölítve, borotvahab és fogkrém a tükörre kenve... Most már rohan a hálószobába felkészülve a legrosszabbra, mire a feleségét ott találja az ágyban... édesen összekucorodva, egy könyvvel a kezében mire az észrevéve, hogy megjött, felnéz és mosolyogva megkérdi tőle: - Szia drágám, hogy telt a napod? A férj dühösen nézi: - De mi a fene történt ma itt? A feleség ártatlanul: - Tudod mindennap, amikor hazajössz a munkából, meg szoktad kérdezni hogy mi a f..szt csinálok egész nap? Férj még dühösebben: - Persze,.... ÉS ? Ekkor a feleség édesen rámosolyog: - HÁT MA NEM CSINÁLTAM SEMMIT !!!!
7. martin3 (válaszként erre: 5. - Szilvita)
2011. aug. 26. 14:23
amúgy lehet a férjemnek kellene itthon maradni a 4 babával 3 napra...lehet gyorsan megbékélne, hogy nincs minden a helyén(és különben is élünk...)mert ugyanez megy nálunk, egyik kiönt ezt, a másik bepisil, a harmadik épp nehogy magára öntse a forró ételt(miközben a pisit takarítom:), szerintem a pasik nem is értik ezt, csak hazajön a munkából és közli, már megint nem csináltam semmit...és annyira igazságtalannak érzem ezt a mondatát...de ha körülnézek a lakásban akkor tényleg igaza lehet, mert ő nem látja azt ami nappal folyik itt...
6. martin3 (válaszként erre: 2. - Gne2)
2011. aug. 26. 14:20

na pontosan így érzem én is!!!!!!!! órákig pakolok, ők meg egy laza mozdulattal kiburítják amit már összepakoltam

férjem meg adott 2 hetet, hogy legyen már végre rend...persze ő az ötödik, mert utána is állandóan pakolok:(

úgy érzem, mintha egy mókuskerékben lennék, állandóan csinálom mégsem jutok előbbre:( már teljesen el vagyok keseredve

5. Szilvita (válaszként erre: 1. - Martin3)
2011. aug. 26. 14:02

Ahogy elkezdtem olvasni, na mondom ezt én is írhattam volna...na de a 4 baba??? Hát amellett nem csodálom. Nekem az egy is mindent szétpakol két perc alatt, tegnap itt volt a kis barátja, hol egyik pisilt ide, hol másik oda, egyik kiönt ezt, másik széttöri a poharat, közben esznek, a konyhát kb. fél óra alatt 3x mostam fel, és még fel is porszívóztam. Utána sem lett szép rend, na. Mit akarsz 4 gyerek mellett?

Ha ez jó módszer írd majd meg, hátha nekem is segít...

4. 888efd6baf (válaszként erre: 1. - Martin3)
2011. aug. 26. 14:01
Négy gyerek mellett te akarsz kizárólag takarítani? Fizikai képtelenség és szükségtelen is. A férjed?
3. szilisári (válaszként erre: 1. - Martin3)
2011. aug. 26. 14:00
úristen, négyes ikreid vannak?
2. gne2
2011. aug. 26. 13:57
4 gyerek mellett? :D Én kettő mellett nem tudom, hogy mi lesz, ha újra dolgozni fogok! Úgy érzem, hogy folyamatosan pakolok, és amit megcsinálok órák alatt, azt képesek 10 perc alatt káosszá tenni.
2011. aug. 26. 13:52

van valakinek tapasztalata a fly lady programban? úgyérzem állandóan csak takaírok, rendet teszek stb és soha nincs rend, ha valaki jön hozzánk, akkor előtte 2 napig nagytakaríás van:(, amúgy mindig úgy érzem, hogy egész nap csinálom, mégsem jutok előre, örülök, hogy a 4 baba mellett ebédet főzök, mosok, teregetek,ruhát pakolok, mosogatok stb, és hulla vagyok estére.

gondoltam jó lenne találni valami ötletet arra, hogyan lehetne rendet tenni, úgy hogy rend is legyen, és ekkor találtam rá erre a programra. Csak azt nem értem benne, hogy ok, vannak a napi rutinok, de közben a lakás fel van osztva zónákra, igazából 1 zóna mindig havonta kerül elő...viszont 1hónap alatt az adott zóna szerintem tök koszos, elhanyagolt lesz. vagy a napi rutin 2 perces rendrakása elegendő ahhoz, hogy majd mindenhol rend lesz. Ezt nemtudom elképzelni, hogyan működik.

valaki csinálta már?

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook