Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fly lady program. Csinálja valaki? Milyen? Soha nincs rend otthon:( fórum

Fly lady program. Csinálja valaki? Milyen? Soha nincs rend otthon:( (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
108. szilisári (válaszként erre: 106. - Anyucika3)
2011. aug. 30. 07:48
Elhiszem, hogy masnak nem tetszik, mert nyilvan be....de nem tudom, hogy mitol nem gyerekbarat az, ha tobbet van az apjaval, mint egy atlag gyerek, de majd biztos megmagyarazod. Nekunk ertelmetlennek tunt az a felallas, hogy apukaelmegy reggel 8-kor es este 6-kor hazaer a furdetesre kb, dog faradtan.
107. martin3 (válaszként erre: 103. - Szilvita)
2011. aug. 29. 22:38

jaj végre valaki, aki érti, miről is beszélek. És a fórum sajna tényleg totál más irányba ment, magáról a fly ladyről mindössze 3-an írtak...

De azért kíváncsi lennék, azok közül, akik szapulnak hánynak néz ki rendezettebben a lakása, ha most betoppannék hozzájuk...

106. anyucika3 (válaszként erre: 104. - Szilisári)
2011. aug. 29. 20:52
Huh,hát nekem ez nagyon unszimpatikus,nem éppen gyerekbarát.
105. szilisári (válaszként erre: 101. - Martin3)
2011. aug. 29. 19:35
Én nem az anyagiakra mondtam, hogy sok, nyilván azt el tudtátok dönteni. Csak azt jegyeztem meg, hogy én nem tudom elképzelni, hogy sok gyerekkel is annyit foglalkozzak, amennyit egy gyerekkel kell. Persze az sem kérdés, ha nagyobb összeget nyernék a lottón, akkor biztos, hogy örökbe fogadnák több kicsit.
104. szilisári (válaszként erre: 100. - Anyucika3)
2011. aug. 29. 19:33
De nálunk ez máshogy működik, nem ez volt, hogy apa dolgozott és anya otthon volt a gyerekkel, hanem mindketten dolgoztunk és mindketten voltunk otthon a gyerekkel. Nem voltam gyesen, a munkaadóim nem is tudták, hogy szültem egy gyereket közben (saját irodában dolgozom, a találkozós dolgokat meg elintézte a gyerek apja). Nekem ez így volt szimpatikus, hogy nekem nem kellett abbahagynom a kereső munkát és a gyerek is sokkal többet volt az apukájával.
2011. aug. 29. 15:14

Itt már jól elment a téma megint más irányba. Szerintem egyáltalán nem panaszkodott a topikindító, nekem úgy jött le, hogy ők is egy vidám család, és jól megvan a gyerekeivel, csak a dolgait szeretné hatékonyabban végezni.


Hogy a kérdésre is válaszoljak, én most utánanéztem a fly ladynek, és kipróbálom, úgy döntöttem.

102. anyucika3 (válaszként erre: 101. - Martin3)
2011. aug. 29. 13:43
Én nagyon szívesen szülnék még negyediket,ha nem lenne egészségügyi akadálya.Most egyik szemem sír, a másik nevet,hogy ovis lesz a legkisebbem.Mert szívesen dolgozok,hiányzik is már,de bármikor újrakezdeném szívesen a babázást is,nekem annyira ez az időszak áll a szívemhez a legközelebb.
101. martin3 (válaszként erre: 92. - Szilisári)
2011. aug. 29. 13:37

mindenkinek más az élete, mindenki tudja miért vállal x gyereket. A mi esetünkben az első babára 6 évet vártunk, végül inszeminációs baba, így ahogy lehetett kistesót "gyártani" azonnal nekiálltunk, mert nem szerettünk volna ismét 6 évet várni. Ő elsőre összejött. amúgy meg mindig 3-at szerettünk volna, a 4 gyógyszer mellett jött össze, ráadásul a 8.napon...mondjuk őt már én nem akartam, de most már nagyon örülök, hogy mégis vállaltuk. Egyébként meg anyagilag is megtehetjük, hogy 4 gyerekünk van, hát miért ne legyen, de mint írtam, mi eleve 3-at szerettünk volna.(ezen most ne kezdjünk vitatkozni, hogy miért a 1-2 gyerekes úgysem tudja meggyőzni a 3-4 gyerekest és fordítva, ez több fórumból is kiderült már:)

És jut magamra is idő, annyi ami ahhoz kell, hogy ápolt, tiszta stb legyek, de nem járok szoliba, kozmetikushoz csak ritkán, szerencsére nem kell, magam szőrtelenítem a testem, hajamat én festem, persze ezekre mind éjjel jut idő, de elhanyagolt soha nem voltam, ja és még tornázni is van időm, igaz esténként, mert nálunk a gyerekek 8kor már le vannak téve, szóval normálisan nézek ki, mindig csodálkoznak is, hogy 4gyerekem van....

amúgy meg ha 3 gyereket szerettünk volna, az alap dolog volt nálunk, hogy nem 9év alatt akarom őket megszülni, mert utána és most is s zeretnék menni dolgozni, és fogok is, mert attól még nem kell itthon ülni, hogy ennyi a gyerek. csak nem mindegy, hogy valaki 6 vagy 10évet van otthon, ezért is van a kiskorkülönbség...meg a fent említett okok miatt..

100. anyucika3 (válaszként erre: 97. - Szilisári)
2011. aug. 29. 13:29

Húh,valami csak most akadtam fenn." illetve én nem szeretném, ha más tartana el meg ilyenek."

Ez mit jelent nálad?Mi az,hogy más tartana el?Ki az a más?Mert ha a férjedre gondolsz,akkor szerintem baj van....Legalábbis nálunk az ilyen elképzelhetetlen,a család az család,így vagyunk egy család,anya,apa gyerekek,és tök mindegy melyikünk keres többet.Gyeses időszakban meg teljesen természetes,hogy átveszi az apa teljesen a családfenntartó szerepet.Többet között ettől is férfi.Én egyszer megemlíteném a férjemnek,hogy nem tetszik,hogy az övé ez a szerep amíg kicsik a gyerekek,elkerekedne a szeme azt hiszem,hogy minek nézem én a családunkat.Megkérdezné miért nem választottam a karrierista szinglik életét ha az jobban tetszene:D

99. martin3 (válaszként erre: 90. - C33bd8536b)
2011. aug. 29. 13:26

örülök, hogy egyesek teljesen kisarkítják a témát...tökéletesen érzem magam fizikailag és totál örülök, hogy 4 gyerekem van, nem ezzel van a gond(idegileg sem vagyok fáradt tőlük, mint egyesek 1 vagy 2 gyerektől!). Hanem azzal, hogy egész nap csinálom a dolgokat, amit más is, csak úgy érzem mégsem haladok. és mint írtam, nem 40nm-en lakunk, ahol fél óra a takarítás...

de már a fórumból is "sokat" tanultam...

98. anyucika3 (válaszként erre: 97. - Szilisári)
2011. aug. 29. 13:12
Én mindig kisgyerekekkel megyek vásárolni születésüktől fogva,soha nem volt ezzel problémám,nagyon élvezzük.Azzal sincs gond,hogy ne tudnék tőlük bármilyen házimunkát elvégezni,vagy úgy kellene időzítenem,hogy aludjanak,vagy ne tudnánk kimozdulni miattuk.Sosem volt ilyen gondom,nem is nagyon értem más miért nem tud a gyerekektől semmit csinálni.Az éjszakázással szerencsém volt,mindhárom átaludta korán,2-3 hónapos koruktól aludtak este 8-9-től reggel 7-8ig,a középső sokszor 9-10-kor kelt.Mondjuk a nagy és a középső addig hasfájósok voltak az nehéz időszak volt,de túléltük.Nálunk a nagy már kezd leválni,ritkán jön velünk családi kirándulásokra,programokra,de hát ez érthető,igaz picit fájó is,ez az élet rendje,hogy lassan elkezdje az önálló életét.Abból a szempontból tényleg jó volt a nagy korkülönbség amit Te is írsz,hogy alig várta,hogy haza érjen a suliból és babázhasson,a mai napig imádja a kistesókat,fiú létére nagyon el tud tudott velük lenni.De Ők már nem tudtak együtt úgy játszani,mint pl a 2 kicsi.Mi is eléggé élénk életet élünk,sokszor vannak vendégeink,sok barátunk rokonunk van,akikkel jó kapcsolatokat ápolunk,sokat kirándulunk,járunk el itthonról.És mindig gyerekekkel,soha nem voltak Ők akadály.Mi jól érezzük magunkat velük.Lehetőségem nem is volt nagyon lepasszolni nagyszülőknek Őket,de nem is hiányzott sosem.Hogy őszinte legyek,senkire nem bíztam volna Őket szívesen amíg kicsik voltak.Nekem még addig is hiányoztak,amíg beültem a fodrászhoz,vagy körmöshöz,még oda is jöttek sokszor velem.Olyan hamar véget ér ez az időszak,ami csak róluk szól,és soha nem jön vissza:(Én most épp ezt siratom,1-től a legkisebb is ovis lesz.
97. szilisári (válaszként erre: 95. - Anyucika3)
2011. aug. 29. 10:37

Szerintem egyáltalán nem rossz az, ha a nagyobb gyerek már másik életstádiumban van, iskolás, akkor megint van ideje az embernek arra, hogy egy kicsikét szeretgessen egész nap, aztán suli után meg egy kicsit a nagy tesóval lehet. A 6 éveseket tök jól be lehet vonni a kistesós teendőkbe. Ráadásul én jobb viszonyban vagyok a 10 évvel fiatalabb húgommal, mint mondjuk a 2 évvel idősebb bátyámmal, mert tök sokat vigyáztam rá, alig vártam, hogy hazaérjek a suliból hozzá, olyan cuki volt. Persze egyik tesómmal sincs rossz viszonyom, de nem is ők a legjobb barátaim, szóval teljesen mindegy is volt, hogy ki milyen életszakaszban van.

Szerintem két egykorú kisgyerekkel pl tök szívás vásárolni menni meg minden. Én tényleg szeretem a gyerekeket, sokat dolgoztam is gyerekekkel, de a saját életem is fontos. Fontos, hogy pénzt keressek, fontos, hogy néha eljussak színházba, koncertre, ezt azért két kisgyerek mellett problémás lett volna megoldani, illetve nem hiányzott volna, hogy folyton kimerült legyek, hogy semmit se tudjak úgy megcsinálni, ahogy én szeretném illetve én nem szeretném, ha más tartana el meg ilyenek. De az én életem rettenetesen racionális, tudom, hogy mások nem feltétlenül így szoktak dönteni.

96. c33bd8536b (válaszként erre: 92. - Szilisári)
2011. aug. 29. 10:14

Hát én is sokat gondolkodtam, ameddig rákérdeztem. Vártam, hátha valaki más felteszi a kérdést.:)


Én elképzelehetetlennek tartom azt az életet, amit a topikindító leír. Állandó időzavarban, soha nem éri utól önmagát, egész nap a háztartással foglalkozik, mégsincs látszatja. Én megfulladnék...és úgy látom ő is fuldokol. El nem tudom képzelni, mikor van ideje a gyerekekkel foglalkozni, és azt már meg sem merném kérdezni, hogy önmagára mikor volt utoljára ideje.


A legjobb barátnőmnek 3 gyereke van, de ott a nagyobbak 13 és 10 évesek voltak, mikor jött a kicsi, ráadásul a nagyszülők besegítenek és bejárónő takarít. Vidám, kiegyensúlyozott család.

95. anyucika3 (válaszként erre: 94. - Szilisári)
2011. aug. 29. 09:58
Hát,én ezzel sem értek egyet,szerintem az a legjobb,minél kisebb a korkülönbség a tesók között.Nálunk a nagy és a középső közt nagy a korkülönbség,így bár szeretik nagyon egymást,de nem egyszerre nőttek fel,nem tudtak együtt gyerekek lenni.Az 5-6-7év meg szerintem gyerekek szempontjából a legrosszabb.Ők sem tudnak abban a korban már mit kezdeni egymással.Viszont a gyes egyszer lejár így is,ha 4-et szült egymás után.Van aki kettővel van otthon 6 évig,az sem sokkal jobb szerintem.Ez csak átmeneti állapot,valahogy uralni kell amíg változnak a dolgok.
94. szilisári (válaszként erre: 93. - Anyucika3)
2011. aug. 29. 09:49
Nem, persze, biztos nem jó egykének sem lenni, de azt írtam, hogy kettő még belefér :-) vagy 3 is, ha az ember mondjuk 6-7 évente szül egyet :-D
93. anyucika3 (válaszként erre: 92. - Szilisári)
2011. aug. 29. 09:29
Szerintem meg ez sem jó.Én egyke vagyok,életem legnagyobb büntetése a szüleimtől,hogy nem született testvérem.És nem csak gyerekkorban hiányzott,hanem egész életem során bennem van a hiányérzet.
92. szilisári (válaszként erre: 90. - C33bd8536b)
2011. aug. 29. 07:11
Hah, ez jo kerdes, magam is morfondiroztam, hogy miert jo ilyen kis korkulonbseggel bevallalni 4 guereket (persze nyilvan minden gyerek cuki). De en, mint egy gyerekes, azt nem ertem pl, hogy hogy lehet idot szakitani rajuk? Nalunk minden este az van, hogy meset olvasok, osszebujunk, elmondjuk, hogy kivel, mi tortent aznap, szoval akkor vagyunk olyan igazan kettesben, amire mindkettonknek szuksege van. Ez egy 30-40 percrs szeansz, keptelenseg lenne ezt 4x megcsinalni. Nekem sok tesom volt, mindig azzal foglalkoztak igazan, akivrl epp a legnagyobb gond volt, ami eleg nagy szivas, ha az ember pont a jogyerek a csaladban. Mindegy, azonfelul, hogy tokre szeretem a gyerekeket, en nem szeretnek tobbet, bar mar nagy a numero uno, de egy gyerek mellett siman tudok dolgozni, takaritani, nyaralni barhol. Nyilvan kettovel is menne a dolog, harommal mar tuti nem.
91. 17dfdcec7d (válaszként erre: 90. - C33bd8536b)
2011. aug. 28. 19:43
hmm?hmm?hoppa!:)
90. c33bd8536b (válaszként erre: 70. - Martin3)
2011. aug. 28. 15:42

Ne haragudj, én tudom, hogy nem illik ilyet kérdezni, de hát én nem vagyok egy illedelmes ember.:)


Ha ennyire képtelen vagy helytállni fizikailag, mi a csudáért kellett négy gyereket bevállalni?

89. Szilvita (válaszként erre: 87. - 5befd1ebc8)
2011. aug. 28. 14:19

Hogy veled mindig egyet kell értenem:)

Az én gyerekem nagyon aranyos, ha valamit otthagyok, akkor a helyére rakja, bevonom a házimunkába is, porszívózik, felmos, bepakolja a ruhát a mosógépbe, elindítja, kiveszi, adogatja a csipeszeket, van saját rongya, amivel törölgeti az asztalát evés után, virágot locsol velem. Csak ugyebár két évesen ez inkább pluszmunkát jelent nekem, mert nyilván nem tud hatékonyan pl. porszívózni, csak ahol ő akar. Nem fogom elvenni a kedvét azzal, hogy katonás rendben kelljen csinálnia. Gyerek még, kicsi, és örülök, hogy kedvét leli benne.

88. szilisári (válaszként erre: 63. - Martin3)
2011. aug. 28. 07:53
Hat de pont ez az, hogy nincs olyan, hogy "illene", csak meg nem erett meg ra, en is ugy ereztem egy idoben, hogy meg 40 evesen is pelenkazni fogom a gyerkocot, o meg orvul kinevetett, de aztan ripsz-ropsz megoldodott a dolog, amikor keszen allt ra. Volt olyan ismerosunk, aki 1,5 evesen szobatisztanak nyilvanitotta a gyereket, aztan kiderult, hogy fel orakat ulteti a bilin. Haat... Az viszont szerintem riaszto, hogy csak 3-4 naponta kakil, erre nem mondott semmit az orvos? Azert egy egeszseges emesztesu ember, foleg egy gyerek, naponta kene menjen. Nem lehet, hogy valamit nem tud rendesen megemeszteni? Mittudomen tejcukrot, ilyesmit.
87. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 86. - 17dfdcec7d)
2011. aug. 28. 07:17

kinek mit jelent a rend,a tisztaság és főleg az egészséges életminőség....

egy fantasztikusan beidomitott gyerekből nem biztos hogy egészséges lelkületű felnőtt lesz...elnézést ha sarkitok ti is azt teszitek...nem akarom hogy precíz legyen....ha boldog és egészséges az nekem már elég akkor is ha kicsit rendetlen

2011. aug. 28. 00:11
pedig ezek egyaltalan nem vicces dolgok,soooot!!! olyan lesz a gyerek felnottkora,es sajat elet minosege amilyenbe hagytak felnoni! a rendet,mikor ,mit es mikor hol tudnia,es tisztaba kell lennie vele,akarki akarmit mondd!!a gyerek nem azert gyerek,h mindent ra keljen hagyni es el keljen nezni neki,kozel sem.ugy lesz preciz,tiszta,egeszseges eletminoseget kialakito felnott ha mar a sajat csaladja erre vezeti ra Ot egesz pici koratol.
85. Szilvita (válaszként erre: 84. - 5befd1ebc8)
2011. aug. 27. 23:48

Én is:) Nálunk is az asztalra kakál és a földről kézzel eszik:D

Na, komolyan, ezért nem szeretem sokszor a fórumozást, mert valaki kisarkítja a dolgokat, és mindjárt kiderül, hogy csapnivaló anyja vagyok a gyerekemnek, trehány háziasszony, és a szarban élek:p


Én 8-9 hónapos korában elépakoltam a zöldségeket, husit, hagy egyen ami tetszik neki belőle. Sosem hagyta magát etetni, önállóan akar enni, a villával és kanállal. Ha valahova elmentünk még menni nem tudott, de gyönyörűen evett egyedül, a csodájára jártak.

2011. aug. 27. 23:26
Én hozzátok képest úgy látom nagyon rendetlen és igénytelen vagyok:)
83. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 81. - Anyucika3)
2011. aug. 27. 23:25
Nem kezdtem pár hónaposan etetni több mint félévig csak szopott,de nem pépeztem vele hanem az igény szerinti hozzátáplálás irányelveit alkalmaztuk többnyire...a nagyobbaknál tudatalanul úgy értem nem tudtam hogy ennek neve is van:) a kicsinél pedig szándékosan....Az elejétől kezdve egyedül evett szinte segítség nélkül amit ő akart a kínált ételekből...
82. anyucika3 (válaszként erre: 79. - 5befd1ebc8)
2011. aug. 27. 23:25
Persze,de nem mindegy,hogy már kezdetektől azt szokja meg,hogy rend van körülötte,és neki is kell tenni érte,vagy hagyjuk az ordungot,hiszen gyerek,és abban nő fel.Nekem van olyan ismerősöm,3 gyereke van,hogy a lakásba nem férni be a kacatoktól.De Ő nem takarít feleslegesen,mert úgyis szétpakolnak.De könyörgöm,ha a gyerekek kuplerájhoz szoktak,akkor miért idegesíti az anyjukat,hogy nem csinálnak rendet?Hiszen Ő nem szoktatta Őket hozzá.
81. anyucika3 (válaszként erre: 77. - 5befd1ebc8)
2011. aug. 27. 23:21
Én meg ezzel úgy voltam,hogy sosem hagytam maszatolni Őket,és nem is hagynám.Attól nem tanul meg előbb,vagy szebben enni,mert már pár hónaposan kezdeti vele az anya.Ehhez is kell egy bizonyos fokú érettség,hogy a finommotoros mozgás már jól működjön.Véletlenül persze kerül az asztalra vagy alá étel ital,de ami nem megy,azt nem kell erőltetni.Nekem ez a véleményem.
80. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 65. - 17dfdcec7d)
2011. aug. 27. 23:21
mint irtam wcre menet előfordul hogy bemegy vagy hogy nem szól eljátsza az időt vagy egyzserüen csak nem jelzi....tudja hol a wc tudja mire való mindíg indul teszi a kis szűkítőjét fel és segiteni kell felmászni rá....senki nem irta hogy az asztalra sz.rik a gyereke!
79. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 62. - Anyucika3)
2011. aug. 27. 23:18
attól hogy segít még nem biztos hogy az alapos is elég sok munka utánadolgozni:))azért időnek kell eltelni mire a gyerek segitsége tényleg segítség addig kicsit több vele a munka az átmeneti időszakban
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook