Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fly lady program. Csinálja valaki? Milyen? Soha nincs rend otthon:( fórum

Fly lady program. Csinálja valaki? Milyen? Soha nincs rend otthon:( (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
78. anyucika3 (válaszként erre: 76. - 5befd1ebc8)
2011. aug. 27. 23:17
Én 3-4 havonta mindig szelektálok a kacatok között.Mennek a padlásra a meguntak.A lényeg,hogy mindennek helye legyen,mert a gyerekek könnyebben kiigazodnak,és raknak rendet maguk után.Persze segítség akkor is kell,de nem mindegy,hogy ha sok gyerekről van szó,hogy mindent el kell pakolni utánuk,vagy Ők is elpakolnak.
77. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 61. - Anyucika3)
2011. aug. 27. 23:16
egy enni tanuló picinél még előfordulhat hogy ledob belőle vagy lecsorog kiönt stb...én hagyom egyedül enni és inni ettől még nem vagyok igénytelen és rendetlen,18 hónaposan szebben eszik és iszik villával kanállal teljesen egyedül mint sok ovis...igaz az asztal alá kerülnek dolgok nem szándékosan néha megcsúszik az evőeszköz...ahogy nagyobb lesz ez egyre ritkább dolog de szomoruan sokan kerülnek be úgy közösségbe hogy nem tudnak egyedül enni mert otthon a szülő etette hogy jaj nehogy lecsorogjon....
76. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 60. - Martin3)
2011. aug. 27. 23:14
utolsó mondatodra akarok reagálni szerintem ez nagyon jó ötlet én ép ezt csinálom,ha nincs a sok felesleges apróság könnyebb rendet tartani...egyébként nem rossz a program én irtam,érdemes belevágni.
75. anyucika3 (válaszként erre: 70. - Martin3)
2011. aug. 27. 23:12

Panaszkodhatsz nyugodtan,itt lehet:-)

Hátha valakinek van ötlete,amit fel lehet használni,bejön.Az biztos,hogy sok a 6 év kizárólag csak babázásból,bármennyire is szereti az ember a gyerekeit.Nem csoda,ha ennyi idő után már elfogy a türelem,belefárad az anya.

74. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 58. - Szilisári)
2011. aug. 27. 23:12
Sokan vannak amúgy akik ovis korban éjjelre még pelusozzák a lurkót egyre többen vagy mondják oviban vagy nem,de sok szülőtől hallom hogy három évesen csak nappali szobatiszta a gyerekük.
73. martin3 (válaszként erre: 65. - 17dfdcec7d)
2011. aug. 27. 23:11
amúgy meg nem összevissza pisil, kakil, hanem a bugyiba, és azonnal szól és szerencsére még soha nem a szőnyegen tette, hanem a parkettán, így nincs semmi nyoma(se szaga) , ja és az asztalra sem szart még soha, hogy a te stílusodra is reagáljak...
72. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 57. - Szilvita)
2011. aug. 27. 23:10
Ha sokat odapisil érdemes leszoktató bugyit is venni,az jobban benttartja a dolgokat mint a sima bugyi. Leszúrni tényleg nem szabad láttam ovis gyereke apukáját az udvaron kiabálni úgy hogy közben rázta a nylonba csomagolt balesetes csomagot:((((((
2011. aug. 27. 23:10
van,h nalunk is kiborul ez az,de hat az kinel nincs gyerekes csaladoknal??a 34 eves parom is szokott veletlen burogatni,leejteni kajat stb,nincs ezzel semmi gond,veletlenek tortennek,fel kell takaritani azt kesz.nem ulhet senki ugy az asztalnal mint egy covek,foleg egy gyerektol ne varjuk el!!nekem olyan az asztal kaja vegere mintha oda dobtak volna egy bombat,amit muvel a kisfiam,de kit erdekel,majd felaltak az asztaltol osszepakolok azt tema lezarva
70. martin3 (válaszként erre: 66. - Anyucika3)
2011. aug. 27. 23:08
de lehet, igazából már 6éve nem aludtam egy jót...de tényleg nem panaszkodásként írtam,
69. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 56. - Anyucika3)
2011. aug. 27. 23:08
Ne vedd szó szerint hogy szanaszét kakál de tény hogy előfordult hogy bement...ebben a melegben nem fogom halom ruhába csomagolni a popsiját...nem erőltetem, egyszerűen nem kap pelust ha otthon vagyunk és kész....ettől még soha nincs pisiszag a házban és kakaszag is csak olyankor és annyira mint egy picibabát nevelőnél értem ott kiszaglik a pelusból is a dolog nem is akárhogyan nem?Becsorog ott vagyok törlöm takarítom,ettől még tudja hogy a wcbe kell de nem mindig ér el oda időben...
68. martin3 (válaszként erre: 65. - 17dfdcec7d)
2011. aug. 27. 23:07
nekem az első 2 csemetém ugyanazt tette, mint a tied, de a 3. nem...mint írtam. LÁtod van akinek már az első olyan, mint nekem a 3., te szerencsés vagy, hidd el...itt nem feltétlen szülői nemtörődömségről van szó...
2011. aug. 27. 23:06
mostansag a bilibe azt akartam irni,
66. anyucika3 (válaszként erre: 64. - Martin3)
2011. aug. 27. 23:05

Akkor meg mi a gond,miért van rendetlenség?

Az meg szerintem csak odafigyelés kérdése,hogy ne rakjuk úgy a poharat,hogy felboruljon evés közben.Persze előfordulhat akkor is,de nem hiszem,hogy olyan sokszor,hogy ez többlet munkát okozna.A kicsinél nálunk is így van a kaki,van,hogy csak 1 héten 1x,de szól akkor is.Sőt,sokáig pelust kért ahhoz,mert nem ment a wc-be eleinte neki.De szerintem annyira nem aggasztó,ha pont 3 éves korára még nem szokott le,majd megérik rá.Nem lehet,hogy csak el vagy már nagyon fáradva a 4 gyerkőc mellet,és ezért érzed akkora tehernek a házimunkát rendrakást?Hogy csak a "mókuskerék" fáraszt?

2011. aug. 27. 23:01
csodalkozva olvasom,h van olyan szulo aki hagyja,h szanaszet amerre jon megy a kicsi,pisiljon kakiljon?mar elnezest de az allatok sem mennek szanaszet ,mindnehova ahova kedvuk tartja,hanem egy helyre!igen is ez a szulo hibaja aki ilyet enged,a gyerekkel azt kell megertetni,raszoktatni ,h pelenka es bili majd a nagy wc ahova kell es uritheti a szeklet illetve a vizeletet.elkepzelni enm tudnam,h a lakas bar mely pontjat nekem korbe vizelje a gyerekem,barmennyire is imadom es olnek erte!!!nekem 2.5 eves a kisfiam par honapja vagyunk teljesen szobatisztak,de soha a budos eletbe nem pisilt sem kakilt mashova mint a pelenka es mostansag a bugyiba,mi sem szarunk sehova,foleg oda nem ahol eszunk,es pihenunk!!terehanysag es nagy foku nemtorodomseg aki ilyet megenged a csemetejenek!!!!!es igenytelenseg is a csaladra nezve!!!
64. martin3 (válaszként erre: 62. - Anyucika3)
2011. aug. 27. 22:55
most olvastam ezt, de pont erről írtam az imént..rendre vannak szoktatva...ez nálunk is természetes, és alap dolog
63. martin3 (válaszként erre: 61. - Anyucika3)
2011. aug. 27. 22:54

jelezném, hogy nálunk is szépen ülnek a gyerekek az asztalnál, csak ott ehetnek és ihatnak, és természetesen soha nem dobálják az ételt...de mivel még picik igenis előfordul, szinte naponta, hogy a 4 közül 1 tuti meglöki a poharát miközben nyúl a villáért és kiburul a pohár..nem hiszem el ez másnál nem fordult még elő, vagy csak az én gyerekiem ilyen ügyetlenek?

és úgy gondolom 3 évesen már illene szobatisztának lenni, és csak bugyi van a kisfiamon, ugyanis fél éve szól, ha pisilni kell, de mondjuk pisil majd 5 perc múlva ismét pisil egyet, ami a bugyiba megy, mert nem szól(én meg nem is kérdezem, hogy kell-e pisilni, hiszen az előbb pisilt). Dokinál is voltunk, mert nagyon sokat iszik, gondoltam hátha cukros, de nem. Doki szerint türelem játék...ok, csak amikor már minden nap 3x takarítok utána...ja és a kaki még 1x sem ment a wc-re, mert 3-4 naponta kakil! így ki sem tudom számítani mikor kell neki, és mondjuk elkapni azt az időszakot, hogy na most a wc-re, mert jönne a kaki.

62. anyucika3 (válaszként erre: 60. - Martin3)
2011. aug. 27. 22:50
Ne hari,nem vitatkozni akarok,de szerintem nem érthető,hogy 6 évesen kezd egy kisgyerek rendet tanulni,vagy segíteni rendet rakni.Nálunk az oviba is azt mondják,hogy a gyerekek zömének ott tanítják meg,hogy amivel játsszanak tegyék vissza a helyére,és nem hagyunk szanaszét semmit,az asztalnál eszünk-iszunk csak...stb.Pedig szerintem ezt a szülők dolga lenne megtanítani,már a kezdetektől erre szoktatni.Sokkal könnyebb is így velük,mintha csak anyuka pakol rámol törölget,takarít nonstop egész nap utánuk.Ilyen alapon az ovis lét másból nem is állna,hiszen egy csoportnyi gyerek eszik iszik naponta 3-4x.Másra nem is jutna idő,ha minden az óvónéni csinálna utánuk.De legtöbb helyen már a bölcsiben is elvárják,jogosan,hogy rendre legyen tanítva a lurkó.
61. anyucika3 (válaszként erre: 57. - Szilvita)
2011. aug. 27. 22:39
Én soha nem erőltetném,és nem is erőltettem a leszokást a pelusról.Mennyi idős a kicsid?Ne szidd le érte soha szerintem sem,és ne is riaszd el erőszakossággal.Az enyémeket egyébként nagyon érdekelte,hogy mi történik a wc-be,én meg be szoktam Őket engedni ha kisdolgom volt,és mindig magyaráztam,hogy mi ide járunk pelus helyett.De amíg a szervezete nem érett rá,nem tudja szabályozni a dolgokat,addig teljesen felesleges erőltetni,hagyni szanaszét pisilni kakilni.Sokan sikernek tartják,ha elkapnak egy pisit véletlenül a bilibe,azt gondolják ezzel már kezd szobatisztává válni a gyerkőc.Pedig nem így van,az csak véletlen sikeredik oda,mert jókor tették rá,ha egyébként meg nem szól.Akkor szobatiszta a gyerek,amikor maga szabályozza a vizelet,széklet ürítését.A másik érthetetlen számomra,hogy miért kell hagyni,hogy a lakásban bárhol bármit kiborogasson a agyerek,vagy az étellel játsszon,dobálja?(nem konkrétan neked írom,csak általánosságban),mert szerintem ezt sem kellene hagyni.Nálunk fordított szokott lenni a probléma mint a fórum indítóéknél,a férjem szerint rendmániás vagyok.Pedig nem,csak utálom a rendetlenséget,vagy ha nem tiszta egy lakás,és szerintem nem ok rá mert gyerekek vannak.
2011. aug. 27. 22:38

sziasztok.

ismét én, csak este tudok írni.

igazából a fórum elment az eredeti kiírástól, mert én a programról szerettem volna tanácsot kérni, hogy van-e valaki aki már csinálja és jó-e.

Látom megoszlanak a vélemények, és az igazság az, hogy sem a házasságommal sem a kis életemmel nincs bajom, nem panaszkodni akartam, egyszerűen csak úgy érzem nem érem utol magam, nem tudom egyszer végre rendbe hozni úgy a lakást, hogy "csak" szinten kelljen tartani.

Egyébként meg lehet csak nekem nagyok az igényeim, de nekem a rend azt jelenti, hogy minden a helyén, sehol sincs felesleges dolog stb.

A legidősebb gyerek 6éves, majd 4,5, 3éves és 1 éves, így talán érthető, hogy a nagy csak most kezd segíteni, eddig nem erőltettem, és most sem, csak annyit engedek neki, amit ő szívesen segít, pl leviszi a szemetet, vagy megterít.

És rendre vannak szoktatva, legalábbis nagyjából, a játékok elpakolása mégsem az erősségük, és 4 gyerek mellett van mit pakolni, az nem 1 gyerek, hogy na játszik 3-4 játékkal és azt kell eltenni. Udvar, kert nincs, a legközelebbi játszótér is 20perc, ráadásul 4 gyerekre egyedül figyelni elég nagy meló, nem tudom ki próbálta már, elég nehéz és mindig aggódom, hogy megvan-e mindegyik, mert nem az az egy helyben ülős típusok...

Ráadásul anyósom meghalt, apósom nálunk vacsizik minden este, így nemcsak ebédet, hanem vacsit is kell főznöm, vagyis 1 nap 2x főzök, nem mindegy, hogy 2 felnőtt + 1 gyerekre mos az ember, vagy 6 emberre, mert a mosógép bírja a 3x több mosást, de az annyival több teregetés, annyival több idő leszedni és elpakolni a száríóról. És igen, miközben az otthoni teendőket csinálom, igenis a nagy mondjuk kimegy inni, de véletlen(nem szándékosan) kiborítja a kancsóból a vizet, üdítőt stb, azt fel kell törölni, a 3 évesem sajnos még mindig nem szobatiszta pedig már fél éve küzdünk, 1 nap 3x szól, 3 x nem és ha én nem kérdezem, hogy kell-e pisilni, akkor igenis bepisil, ruhacsere, mosás, és pisitörlés...az első 2 gyerekem 1 hét alatt simán szobatiszta lett 2 vagy 2,5évesen, úgy látszik a 3.nak ez valamiért nem megy...

szerencsére a szobába soha nem engedem meg, hogy bevigyék az innit, ennit, de az étkezőben is történhet "baleset" az étellel, amit orvosolni kell.

És ezek nem nehéz feladatok, csak mind mind idő, igaz "csak" pár perc mindegyik, de a sok pár percből egy egész nap lesz, és máris nem tartok sehol, ráadásul nem panel méretű a lakás, hogy na fél óra a porszívózás, felmosás, fürdőszoba...

Amúgy tényleg nem panaszkodásként írtam, lehetőség szerint ne támadjatok le, a programról szerettem volna érdeklődni.

Ja de jó hír, hogy most szelektálom a dolgokat, mert rájöttem, hogy a sok felesleges dolog miatt nincs rend, mindent csak pakolunk ide-oda..

59. Szilvita (válaszként erre: 58. - Szilisári)
2011. aug. 27. 22:35
Két éves. A nagydolgot szívesen intézi a bilibe, de azt is inkább én látom, hogy kell, és akkor hajlandó ráülni, mindig siker is koronázza.
58. szilisári (válaszként erre: 57. - Szilvita)
2011. aug. 27. 22:33
Á, akkor még szerintem egyáltalán ne erőltesd. Az én gyerekem éppen az óvoda előtt szokott le róla. Addigra már egy véncsont volt, de valamiért neki így volt jó. Aztán szólt, hogy most már vegyünk neki még több bugyit, mert szükség lesz rá. És onnantól kezdve tényleg szólt. (Mondjuk ez az egész a pisire vonatkozott, a többit azért már a vécén intézte)
57. Szilvita (válaszként erre: 56. - Anyucika3)
2011. aug. 27. 22:15

Most kicsit eltértünk a kérdéstől, de akkor én béna vagyok ezzel a kaki-pisi dologgal. Valószínű, hogy akkor még nem érett meg rá, mert nem szól, sőt ha kérdezem, kell-e, közli, hogy nem, aztán meg odapisil ahol van. Akkor adjak rá pelust és kész? És várjak amíg egyszer elkezd szólni? Sokszor azt mondja miután bepisilt, hogy vicces... Szívem szerint jól megnevelném etéren, de mindig azt olvasom, hogy nem szabad erőltetni, meg nem szabad leszúrni, meg ilyeneket.


Én írtam, hogy kiönt, meg pisil, a barátnőm gyereke volt a másik, csak nem nevelhetem én, ha itt az anyja is, nevelje ő.

56. anyucika3 (válaszként erre: 50. - 5befd1ebc8)
2011. aug. 27. 15:25
Nem,egyik sem a 3 közül,és nagyon gusztustalannak is találom,hogy a lakásban szanaszét kakiljon pisiljen a gyerek.Ezt sosem értettem miért kell hagyni,és nem is fogom.Amíg nem voltak rá érettek,addig pelus volt rajtuk,amikor meg már jelezték a dolgokat,akkor a wc-be rendeztük rendezzük.Mondjuk én nem is erőltettem egyiknél sem,hogy mielőbb leszokjanak.És elég nagy is volt a különbség,mert a legnagyobb 1,5 évesen már szobatiszta volt,egy hónap múlva éjszakára is, a kicsik ,eg majdnem 2 évesen kezdték,és csak több hónap múlva lettek éjjelre is szobatiszták.De Ők egyszerűen később értek meg a dologra,és engem ez csöppet sem idegesített.Viszont amikor már ment a dolog,akkor sosem volt szanaszét kaki-pisi.
2011. aug. 27. 11:29
mindegy is csak azért emeltem ki hogy az hogy a gyerek bepisil és addig mig őt rendbeteszi a másik valami káoszt csinál az egyszerü többgyerekes majdnem azt irtam probléma...szokványos eset a többségnél erről nem az anyuka vagy az apuka tehet ez igy van és kész nőnek és ez megszünik,ennyi
54. szilisári (válaszként erre: 53. - 5befd1ebc8)
2011. aug. 27. 11:11
Nem, tényleg nem volt ilyen. Csak utcán volt olyan, hogy néha muszáj volt valami fát keresni, mert szólt, hogy nem bírja ki, amíg haza érünk. Cserébe egyszer lehányt, de akkor még nagyon kicsi volt.
53. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 51. - Szilisári)
2011. aug. 27. 11:05
szobatiszta gyerekkel is előfordul hogy becsurgat viszont én pl csak sima bugyit vagy leszoktató bugyit adok rá néha míg szellőzik a popója semmit...bepisil,feltörlöm és kész....
52. 888efd6baf (válaszként erre: 42. - 5befd1ebc8)
2011. aug. 27. 11:03
Így már értem.
51. szilisári (válaszként erre: 50. - 5befd1ebc8)
2011. aug. 27. 11:02
A lakásba? Nem. Volt rajta bugyi pelenka, vagy hogy hívják, és szólt, amikor menni kellett, aztán amikor pár hétig nem lett nedves, akkor kapott rendes bugyit, és nagyon büszke volt rá. Éjszaka volt párszor, hogy bepisilt, de volt a lepedő alatt ilyen műanyag cucc, szóval nem volt nehéz kicserélni.
50. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 7. - Martin3)
2011. aug. 27. 10:41
visszaolvastam miért akadtok fel a pisilős dolgon senki gyereke nem csinált be mikor ép vált szobatisztává??????
49. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 1. - Martin3)
2011. aug. 27. 10:39
egyébként nem jól értelmezde szerintem nem csak napoi két perc alatt kell azért rendet varázsolni vágj bele vesziteni nem lehet nem nagy cucc naponta aztán meglátod
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook