Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fly lady program. Csinálja valaki? Milyen? Soha nincs rend otthon:( fórum

Fly lady program. Csinálja valaki? Milyen? Soha nincs rend otthon:( (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
168. 800b726b6d (válaszként erre: 167. - F758a7200f)
2012. nov. 19. 12:58
Ha tényleg megcsinálod a napi rutinokat, plusz a zónázást, akkor nincs ideje megtelepedni a kupinak.
2012. nov. 19. 12:22

Hat a hirlevellel karacsonyig vegezni is lehet, ugyhogy aktualis is:)


En amikor a gyerekek itthon voltak a nyaron, befogtam oket is:))))

Ugy csinaltuk, hogy pl amig en porszivoztam, addig a kezukbe adtam egy-egy rongyot es port toroltek, vagy a pamaccsal port toroltek, meg jatekokat elpakoltak, ilyesmik.


Nyaron is jottek hozzank egy csomoszor vendegek, igy nem hagyhattam csak ugy szanaszet mindent, viszont a gyerekek olyankor unatkoznak ha anya melozik, es unalombol veszekednek is, ugyhogy kis feladatokat kaptak, hogy addig is ne oljek egymast:)


De azert a heti 1oras nagytakit elkezdtem akkoriban szetosztani a het napjaira es azota is igy csinalom, hogy egyik nap csak agynemucsere, turicsere, masik nap csak 1 vagy 2 masik es igy tovabb.


Ami gyokeresen megvaltozott, hogy mar nem hajtom azt az idealt, hogy egyetlen nagytakaritas alatt kell egyszerre megcsinalni mindent, tokeletesen elegedett vagyok, ha egy vagy 2 feladat megvan, mittudomen a zonazassal is ugyanez, szoval nincs olyan, hogy egyszerre rend, hanem folyamatos kis melo de folyamatos rend/tisztasag. Nem hagyjuk felgyulemleni a dolgokat, hogy: na majd ha lesz egyszer 3napom takaritani bla bla (ugyse lesz)

2012. nov. 18. 18:49
Én is már feliratkoztam a hírlevélre! :)
165. Hoxa
2012. nov. 18. 18:11
Én is elkezdtem nyáron, csak a szabadság miatt abbahagytam. Most tervezem újra elkezdeni, mert nagyon jónak tartottam addig a pontig is, amíg eljutottam. Ha napi rutinná tud válni az életemben, akkor nagyon megkönnyítené a dolgom.
2012. nov. 18. 09:31

Biztos vagyok benne, hogy ha ujbol nekivagsz, a mar felig meddig kilomtalanitott lakasban, meglepodsz, hogy milyen gyorsan megy az egesz. Mert amikor elkezdi az ember, altalaban a nullarol indul, szoval tuti, hogy minden tovabb tart (es a lendulet ratesz, hogy oke, most mar befejezem).


De mar igy is dicseretes, akarmilyen verzioban csinalod, buszke legyel (a ferjeddel egyutt) magadra ha:

-reggel nincs orult rohanas

-uralod a szennyest

-beagyazol

-elmosogattok

-turbotorolsz


Egyszoval, ha nem jossz mar zavarba ha valaki felcsonget, hogy felugrik 5 percre, mindez mar szuper, nem?:))))


Volt mar olyan, hogy valakinek azt akartad mondani, hogy: jaj, inkabb talakozzunk kint (kavezo stb.) aztan korulneztel hirtelen es magadban: mit is beszelek, hiszen rend van!:DDDD


szoval kb az az erzes mikor valaki mar lefogyott de belul meg duci, ugyanigy, mar lekuzdotted a kupi-mumust, megis belul meg bizonytalan vagy. Nem hiszem el, hogy osszecsapnak a hullamok a fejed folott:))))) soha tobbet! Nezz csak korul!

2012. nov. 18. 04:44
Én is nekiugrottam a flyladynek, ment is egy darabig egész jól, aztán valahogy összecsaptak a hullámok a fejem fölött, és abba maradt az egész. Mostanában viszont alkalmazok belőle dolgokat. és megmaradt a mosogatófényesítés, ha nem én csinálom meg, akkor a férjem szemét szúrja a mostlannal teli mosogató, így mindig renben van :D ja és nagy hasznomra van a lomtalanítás. Úgy vagyok vele, hogy avval is haladok. A gardróbom pl. szinte teljesen kiürült, előtte meg alig bírtunk benne valamit megtalálni....utat kellett benne vágni, hogy bemenjek a végébe.
162. f758a7200f (válaszként erre: 161. - 800b726b6d)
2012. nov. 16. 13:00

Koszi, hat a lelkesedes ugy jott, hogy ugysem volt nagyon mas valasztasom, elotte mindenre orak mentek el es azert rend volt de milyen aron? Igy is ugyis mindig mindent keresgelni... Meg ugye a csalad csak nott es kezdtem belatni, hogy erre amit elotte csinaltam, mar nem lesz idom, talalni kell valami gyorsabbat!


En igazabol azert nem hagytam mar abba miutan elkezdtem, mert gondoltam, ha feleannyi ido alatt csak ugyanazt produkalom mint a regi rendem, akkor mar eleve megerte, de ennel sokkal de sokkal jobb lett a vegen.


Biztatok mindenkit azert is mert a legeslegnehezebb ravennie magat az embernek az IGAZI lomtalanitasra. Amig altatod magad, hogy amit ide oda rakosgatsz evek ota, es tornyosul, es semmi haszna, es meg kell tole szabadulni, na ez eltarthat egy evig is.


Masreszt vannak olyan hibak amiket talan sosem lehet kinoni, nekem mar az elejetol kezdve a naptar volt a problemas resz, es a mai napig ez a gyenge pontom. 10bol 1x meg mindig elofordul, hogy elfelejtek idopontot es feloraval elotte jut eszembe de mar sikeresen kuzdok ellene, szoval 3 helyre is felirok mindent:)))) es tenyleg a vegen meg igy sincs kapkodas mert a program tobbi eleme annyira rasegit, hogy minden kez alatt van.


Egyszer elofordult, hogy lemerult a telefonom es nem ebresztett, 1 orat elaludtam reggel vagy 45 percet, mar nem emlekszem. Mikor felebredtem es neztem a telot, hogy meghalt, kiugrottam az agybol es 4 azaz negy perc alatt megvolt a reggeli rutin:)))) ezt jo lenne visszajatszani nem tudom hogy csinaltam: oltozes, fog/arcmosas, agyazas, turbotorles 4 perc alatt! A csalad az egeszbol semmit nrm vett eszre mert ugye nekik a reggeli, a ruhak, minden ossze volt keszitve, tulajdonkeppen nelkulem is ment nekik, igy nem is kerestek, ez komoly:)))))

161. 800b726b6d (válaszként erre: 160. - F758a7200f)
2012. nov. 16. 07:42

Láttam a naplódat, le a kalappal a lelkesedésed előtt, nagyon kitartó vagy, ezt irigylem! :)


Én a héten "kezdtem" el, ma van az 5. nap és azt vettem észre, hogy sokkal könnyebb , mint gondoltam volna. Én a halogatósok közé tartozom sajnos :(, no eddig sem voltak nálunk kaotikus állapotok, de ahogy fogalmaztál lehetne jobb, szervezettebb is!

Köszönöm, hogy írtál és remélem "repülhetünk együtt" :))

160. f758a7200f (válaszként erre: 158. - 800b726b6d)
2012. nov. 16. 07:37

En mar naplot vezetek rola:)))


Amugy az elso honap nagyon szembetuno volt, mert szinte sokkal kevesebbet csinaltam mint regen es a lakas 2x olyan szep volt:)


Most ez mar 2 eve tart, mar oda-vissza mindenhogy mindent kiprobaltam, kozben koltoztunk is, aki belep nem gyoz dicserni, azt hiszem a kezdeti lelkesedes utan mindenkinel belep egy olyan, hogy:szep szep de lehetne szebb is:) nem szabad ekkor abbahagyni, honaprol honapra lesz az meg szebb, sot, kinyilik egy uj dimenzio komolyan, amikor a kezedben van mar az egesz, nem fogod ugy erezni, mint regen, hogy a sajat hazad hulyenek nez, hanem inkabb ugy, hogy sajat magat takaritja a haz:DDD. Bocs a szelsoseges fogalmazasert de csak igy tudnam osszefoglalni ezt az erzest!

2012. nov. 15. 21:22

De jó, hogy "rátok" találtam! :)

Hogy körbenéztem a lakásban, na, az már nem olyan jó... :(((

2012. nov. 15. 14:14
Szívesen olvasnám, kinél hogy váltak be Fly Lady tanácsai! Tapasztalatok? :)
2012. máj. 12. 17:43
Abba belegondoltal mar, hogy koltozes, netan tuzvesz eseten milyen hamar ossze is tudsz igy pakolni? Egyszeruen viszed a cd-t amin rajta van minden, szoval meg azon sem kell gondolkozni hogy mit vigyel, mit ne vigyel:DDD igy mar sokkal jobban ravisz a lelek arra is hogy kidobd, mert ugyis a fenykep megmarad. Szoval nem arra gondolok hogy gondolkodas nelkul mindent ki kell dobni, pelda: lyukas zoknit nem dobok ki, megvarrom. Ha kopott zokni, es nem lehet megvarrni sem, azt kidobom, es ha ugy kopott hogy meg hordhato, az mehet az afrikais kontenerbe, egyszoval ellene vagyok a pazarlasnak de sztem az is pazarlas ha valaki azert vesz uj dolgokat mert a kupiban nem talalja meg a regi, tok ugyanolyat. Ha felesleges dolog es kidobom, az nem pazarlas. Ha ott van az orrod elott valami es masfel eve nem nyultal hozza=felesleges. Ha a szekremy melyen van 5 eve de vegre megtalalod lomtalanitas kozben, es orulsz neki=nem felesleges(ne dobd ki), de miutan megtalaltad, ha megsem hasznalod (masfel evig?:D)--> kuka
156. loch ness (válaszként erre: 155. - F758a7200f)
2012. máj. 12. 11:48

Hű, ez a CD dolog nem rossz ötlet! Lehet, hogy meg is teszem!

Kösz még egyszer!

155. f758a7200f (válaszként erre: 153. - Loch ness)
2012. máj. 11. 19:01

Örülök, hogy tetszett:)


Különben azt is valahonnan csórtam, az ötletet, ma már létezik egy csomó link ami rendrakással foglalkozik, annyira nagy probléma lett (van erről is, a betegségig fajuló halmozásról egy megdöbbentő sorozat "hoarders"), mert régen az ember megvolt 1-2 dologgal, gyakorlatilag nem létezett rendetlenség:)Ma meg nem tudunk mit kezdeni a tárgyakkal, elég lenne, hogy minden új dolog vételekor kidobnánk, elajándékoznánk egy régit, így nem dől meg az egyensúly.


Nem létező idő: van akinek azért nincs ideje rendet rakni, mert minden ideje elmegy azzal, hogy a rendetlenségben keresgélje a dolgokat amire éppen szüksége van...Másik, ezt is az urban eve-n olvastam vhol: az ember előbbre való a cuccainál (hozzáteszem, nehogymár azért ne tudjak közlekedni a lakásban mert félek kidobni valami régi dolgot ami emlékeztet valami annál régebbi dologra, stb. stb.) Egy ötlet, fényképezd le az ilyen fontosabb emlék-fecniket, aztán vágd ki a francba és csinálj egy cd-t róluk, az kevesebb helyet foglal el, de méltó csoportosítás, előveszed amikor akarod, végignézed, nosztalgiázol egyet és elteszed, nem kell porolgatni sem;)))))) és minden egy helyen, rendben!

2012. máj. 11. 13:56
A magamféléknek azért nehéz bármit is kidobniuk, mert minden kis papírfecnihez vagy kis kavicshoz emlékek fűződnek, amiktől nehezen válok meg. De muszáj lesz, mert már látom egy ideje, hogy vagy a cuccaim fognak lakni a lakásban, vagy én... Az az egyetlen gond, hogy nincs hova kipakolni a dobozokat - ez a kis lakás egyik legnagyobb nehézsége. De majdcsak megoldom valahogy.
153. loch ness (válaszként erre: 152. - F758a7200f)
2012. máj. 11. 13:52
Kösz szépen a biztatást! Múltkor különben elemeltem a naplódból a rendrakás négy részben című írást, nagyon tetszett. Megpróbálok aszerint rendet rakni nem létező időmben, aztán jöhet a szintentartás.
152. f758a7200f (válaszként erre: 150. - Loch ness)
2012. máj. 10. 13:18

Ez a szokás, a halmozás, nagyon nehéz tőle megszabadulni, de gondolj bele, hogy utána olyan könnyűnek fogod magad érezni:)))


Létezik egy műsor: Consumed, hgtv (kanadai műsor), ez egy olyan rendrakós, káoszból kivezetős műsor, hogy nagyon drasztikusnak tűnik, de sztem segít rálátni jobban a halmozás problémájára. Szóval nem vagy te rendetlen igazából, csak mittudomén ahogy mondod, sajnálsz megválni régi, haszontalan cuccaidtól. De ez olyan sok helyet foglal el, hogy egy idő után nehezedre esik megtalálni ami kell, meg nyilván nehéz rendben tartani a sokat, míg a keveset azt sokkal könnyebb.


Egyszóval a műsor:


Adott egy rendetlen család (nem full koszos, hanem inkább egy váratlan dolog, költözés, gyerekek, sok munka stb. hatására lett a ház rendetlen, valahol elvesztették a fonalat és a cucc csak gyűlt és gyűlt). Jön egy csajszi (jill pollack) és mindenüket elviszi egy raktárba, hagy nekik csak túléléshez szükséges holmit (1 türi fejenként, 1 sampon, tusfürdő, fogkrém, 1 lábos, 1 eszcájg, kés stb). Ezzel kell 30 napig beérniük, mellé választhatnak 10 dolgot (mobil, pc, smink, ilyenek)


Miután letelt a 30 nap, elmennek együtt a raktárba és szelekcionálniuk kell MINDENT (ez sokkoló), 3 csoportba: megtartom, kidobom, eladományozom.


Itt egy csomóan vagy sírógörcsöt kapnak, vagy rátalálnak régen keresett dolgokra, vagy egyszerűen tudni sem akarnak róla, hogy mi van ebben vagy abban a dobozban, csak legszívesebben kidobnák, ne is lássák, olyan jó érzés az üres lakás, olyan könnyű takarítani, hogy automatice lemondanak dolgokról, amiket előtte görcsösen tartogattak.


Próbáld ki, hogy egyszer így kipakolsz innen onnan és kupacolod,és kidobálod ami felesleges, vagy elküldöd a használhatót valahova, meglátod, hogy milyen jó lesz utána. A rendszerezésre utána rájössz, mert a kevesebbet könnyebb is lesz csoportosítani. Sztem nem létezik igazán lusta, rendetlen ember, csak bizonyos szituk hozzák ki ezt.

2012. máj. 10. 13:05

Közben visszaolvastam az első kérdést illetően is, szóval a fly ladyben az úgynevezett "zónázás", vagyis, hogy 1 terület havonta egy hétig kerül elő, az nem azt jelenti, hogy akkor a többit koszosan hagyja az ember, hanem, hogy van egy heti 1x 1 órában végezhető szintentartó nagytaki ahol a papok táncolnak.


Ezt könnyű bevezetni mert 1 órát hetente talál az ember, másrészt egy kimondottan zsúfolt lakásban megnyugtató, hogy 1 óra alatt azért az ember csinált valamit, szintent tart.


A zónázást ezért nem is lehet egy ilyen zsúfolt lakásban csinálni, ezért a magyar és az amcsi fly lady is azt tanácsolja, hogy addig NEM SZABAD zónázni, míg nincs rend. Vagyis, először a szortírozás (kidobálás) menjen hetekig, és mikor már olyan állapotban van, hogy el tudom tolni azt a szekrényt, akkor oké, meg lehet csinálni napi 15 percben a zónázást. Addig nem, mert teszem azt, a szekrényig el sem lehet jutni fejsze-sarló nélkül 15 perc alatt, hát még elmozdítani és kitakarítani mögötte!:)


Ezért már a napi rutin és a heti feladatok bevezetése is nagyon nagy haladás sztem, de összevetve az amcsi fly lady-vel, ott a heti feladatok egy kicsit komolyabbak időben, pl. van olyan is, hogy hűtőtakarítás, sőt, ezzel 1 napon van együtt a menütervezés és bevásárlólista stb.

2012. máj. 10. 11:55
Szerintem a hozzászólások bizonyítják, amit valószínűleg mindannyian tudunk: van, akinek könnyebben megy a rendrakás és annak megtartása, és van, akinek nagyon nehezen, akát ugyanolyan életkörülmények között. Pl. én egy egészen kicsi lakásban élek, nincs gyerekem, csak nagyon sok kötelezettségem, reggeltől esti távol vagyok általában. És rémes rendetlenség van nálam, sokszorosa a megengedhetőnek. És rémesen el is vagyok keseredve miatta, mert magam előtt is szégyellem magam, az embernek elveszi az önbecsülését, ha ennyire nem bír rendet tartani. De sajnos egész életemben nem tudtam, pedig a szüleim rendre neveltek (normális rendre, nem patikásra), de három tárgyból is képes vagyok rendetlenséget csinálni, kidobni nagyon nehezen dobok ki bármit, rendszerezni meg egyáltalán nem tudok :( Szóval, sajnos van ilyen is. Ezen persze kell változtatni, próbálok is, de azért írtam ezt le, hogy a fórumindító se keseredjen el, hogy neki nem megy az, ami másnak igen. Nem vagyunk egyformák, mindenkinek más az erőssége.
149. f758a7200f (válaszként erre: 145. - Diandra)
2012. máj. 7. 17:01

Nekem 3 van, és találok időt így is. Úgy gondolom mint te, ha rend van, akkor elég a szinten tartás (és a rendet is szinten kell tartani, nemcsak a takarítást), a rutinokat csinálom, nálam inkább másfél óra összesen az esti és reggeli rutin, és a férjem nem segít bent, viszont a kert az ő "műszakja", ezt szereti is, mert egész héten melózik, és a fizikai tevékenység így hétvégén ellazítja, másrészt ő is olyan, hogy szép rend van, és segít megtartani.


Nekem a 3. babánál is kórházból kijövet már másnap a reggeli rutin megvolt (na, nem olyan gyorsan mint egyébként, de napról napra ahogy erőm visszatért, egyre gyorsabban ment), szóval büszkén elmondhatom, hogy mikor 3-4 nappal a szülés után beállított a vízvezetékszerelő, villanyszerelő, bútorszállító stb. (mert még a költözésből ekkor lábaltunk kifele), akkor nem pizsiben vártam őket, hanem felöltözve, megfésülködve, és mindenhol be volt ágyazva már reggel, a mosogatóban nem volt koszos edény, mert már este lerendeztem stb.


És kupit azt gyártanak a gyerekek rendesen, főzök is naponta többször, mégis bármikor beállíthatnak, nekem oké, 5 perc itt-ott napközben, és nincs olyan, hogy meglepetés-kupi fogadja a belépőket (persze mindenkinek a saját dolga, én képtelen vagyok elhinni, hogy valaki szívesen van a rendetlenségben)


Ott kezdődik (és ezért szeretem a fly ladyt), hogy először is foglalkozzunk magunkkal, máskülönben hogy láthatnánk el a többieket? :) Magyarán, ha engem az boldogít, hogy reggel már legyek kisminkelve, puccba vágva, oké, de este tegyek meg mindent azért hogy reggel ne rohangálás legyen, hogy kinek hol van a cipője, hol a kulcs meg minden. Este úgy megyek aludni, hogy elgondolkozom, mivel lehet másnap gyorsabb a reggeli készülődés, így kikészítek mindenkinek mindent, és tényleg akkor reggel belefér a zuhizás, smink, ágyazás, reggelizés, és még időben el is indulunk. Én ettől már nyugisabban alszom el este, és vidáman kelek, mert tudom, hogy nem a csetresz fogad a konyhában. Ja, mondjuk kis áldozat az kell, pl. nem ülök le vacsi után rögtön a krimit nézni (de el tudom képzelni, hogy ha valaki megszervezi a tennivalót, akkor az is belefér)

2012. jan. 9. 09:44

Nálam vizsgaidőszak van, az elején ragyog minden, mert tanulás helyett takarítok, de a végén amikor már szinte 0-24-ben tanulok hááát...

Ma van az utolsó 2 vizsgám (remélem) hát kellene kb 3 óra hogy újra tip-top legyen minden.


Általánosságban tisztaság van, rend van.

Napi szinten rendrakás, söprögetés, felmosás.

Heti szinten általános takarítás.

Havi szinten nagytakarítás, kb 4 óra.


Amit a legjobban utálok az üvegmosdóm... ránézni is elég, hogy pöttyös legyen.

147. Diandra (válaszként erre: 146. - Szilvita)
2012. jan. 8. 00:03
az én barátnőimet is idegesíti ez, mindig szóváteszik akármikor jönnek hozzánk :-)
146. Szilvita (válaszként erre: 145. - Diandra)
2011. dec. 29. 00:30

Van egy barátnőm, ő ilyen, megőrülök tőle irigységemben, hogy akármikor beállítunk váratlanul, minden a helyén van, pedig kisgyerek van ott is:)

Én sajnos nem vagyok ilyen, hogy állandóan pakolok, az a baj, hogy a férjem elég trehány, ahol van, ott tesz le mindent, én meg meguntam, hogy mindig pakoljak utána (is). Amúgy sem vagyok egy házitündér:( Néha rám jön, és akkor nekiesek mindennek, de mivel mindig itt-ott marad valami ahol nem kéne, nem tart sokáig a rend.

A gyerekemmel mázlim van, mert rendmániás két és fél évesen, mindent a helyére pakol, leveszi a cipőjét az ajtóban, imád takarítani, porszívózni, ablakot pucolni, felmosni, így ő ebből a szempontból nevel engem, mert akármit elvesz, a helyére pakolja, néha még az apja cuccait is:)

145. Diandra
2011. dec. 28. 23:45
150m2 a házunk de nálam mindig patent rend van, éjszaka is lehet jönni, nekem ez nem teher, egyszerűen boldog vagyok ha rend és tisztaság van és minden a helyén van, szóval szívesen csinálom. hetente egy nagytaki (porszívó, portörlés, felmosás gőzzel)plusz ha vmi baleset van, aztán heti 4-6 mosás és ehhez kapcsolódó vasalás, napi egy mosogatógép ki és bepakolás, napi játékpakolás, meló után főzök ámen. a férjem sokat segít azzal, hogy nem esik ki minden a kezéből elpakolja a saját cuccait, tisztán tartja a cipőket, ha kell vasal is, főz is, de csak ha kell. övé a kocsik, a kert és a kutya és a kandalló, a többi az enyém. ennyi. és senki nincs széthullva, a babánkra is van idő, a takarítást is együtt csináljuk, mint közös programot, másrészt ahol mindig rend van ott csak szinten tartani kell, nekem a nagytaki is max 2 órahossza, a napi rutin 30-50 perc, a gyerekem 3 éves lesz ebben nőtt fel elpakol maga után, segít port törölni, porszívózik a játékporszívóval amíg én is porszívózok, a cipőjét leveszi az előszobában, senkinek nem megy a szőnyegére cipőben és még sorolhatnám. persze nekem csak egy gyerekem van, de dolgozok is bőven mellette, ismerek pár nőszemélyt akiktől seggel jövök ki olyan kupleráj van, na meg kosz, főzni meg nem tud holott egész nap otthon vannak egy gyerekkel. ez szerintem igény kérdése, kinek mire van igénye és mennyire lusta, aki azt mondja, hogy 1-2 gyerek mellett semmire sincs ideje, ott valami nem oké a szervezésben, e feletti gyerekszám mellett és segítség (nagyszülő) nélkül már gázosabb a helyzet az tuti. 4 gyereknél már idő kérdése is, kinek mire van ideje, de a napi kupi amit a gyerekek csinálnak és a lekoszosodott szégyellnivaló otthon között nagy a különbség :-) én nem bírnám ha idegen pakolgatná a cuccainkat és takarítana a házunkban, bár biztos azt is meg lehet szokni. egyébként meg lehet lazázni, meg engem lerendmániásozni (nem vagyok az) de akárki akármit mond a nő dolga, hogy az otthon melegét, otthonosságát, saját és családja ápoltságát, tisztaságát fenntartsa, a nő büszkesége ha mindez megvan és az ő szégyene ha ez hiányzik.
2011. aug. 31. 14:47

Sziasztok!

Elolvastam a Flylady programot és jót röhögtem rajta, mivel én hasonlóan intézem a dolgaimat évek óta, csak senki nem tanította, a magam hülyeségei miatt kellett kitalálnom valamit, hogy rend is legyen meg ne is takarítással teljen a napom.

Eléggé szétszórt vagyok és feledékeny, így "akinek nincs esze, legyen notesze" felkiáltással indult az egész.

Egy A4-es lapra felírtam hogy napi rutin, mellé egyéb fontos tennivaló. A lap jobb oldalára sorba egymás alá a helyiségek neveit.

Ebbe a táblázatba beírtam, mi az amit el akarok végezni 1 hét alatt, fontossági sorrendet felállítva. És utána szépen pipálgattam, ami kész lett.

Eleinte túlvállaltam magam, és át kellett csúsztatnom a következő hétre az egyéb elintéznivalókat, de ma már elég jól megy.

Nincs nálunk patent rend, mert a) van gyerek b)a sógornőmnél mindig nett minden és olyan kényelmetlenül érzem magam, ha véletlenül leesik egy morzsa. De mindig bátran jöhet hozzánk vendég, nem kell szégyenkeznem.


Egyéb:

A gyerek mellett tanultam meg, hogy van, amit bele tudsz nevelni, van amit nem. Akkora akarata van és annyira kíváncsi, hogy ha ráütök a kezére, hogy nem szabad, akkor addig hadakozunk, míg valamit ki nem próbálhat. Lehetnék szigorúbb, de akkor annak olyan mértékűnek kellene lennie, ami már maradandó károkat okozna a lelkében. Így csak terelgetem és csak akkor avatkozom bele a dolgokba, ha nagyon muszáj. Nem akarok olyan fiút nevelni belőle, aki tudja, hogy anyuka majd megoldja. Működik. Nem hisztis, jó kedélyű és ha rászólok, akkor már tudja, vissza kell magát fognia.


A férjem kiveszi a részét a házimunkából. Ha itthon van (külföldön dolgozik amúgy), akkor ő kelt fel a gyerekhez, hogy ki tudjam magam pihenni. (Szó se róla, nem aludtam pihentetőt akkor sem, mert lelkiismeret furdalásom volt, amiért "nem vagyok jó anya". Ma már tudom, ez hülyeség.) Azt mondja, az anya-feleség tartja össze a családot, ezért kiegyensúlyozottnak kell lennie és így a család is boldog. Igaza van.

Ha orvoshoz megyünk, vagy tanácsadásra, akkor ő is jön. Ő viszi be a gyereket és vetkőzteti a vizsgálathoz, hogy szokják az emberek: ő is teljes jogú szülő! (Az egyik ismerősünk szült, ő majdnem meghalt, a babát pedig műteni kellett, de egy másik városban. A férje igénybe akarta venni a lehetőséget, hogy a pici babával befeküdhessen a kórházba. Nem akarták engedni neki, mondván hol az anya?! Elmondta, hogy a felesége olyan rossz állapotban van, hogy ki sem tud kelni az ágyból stb, de még ekkor se akarták engedni, hogy a picivel maradjon a kórházban. Végül született megoldás, de nem a kórtermes, mert ugye nem rakhatnak be egy csupa anyukás kórterembe egy apukát. Mi felháborodtunk azon, hogy miért kérdőjelezték meg a jogait, hiszen ő az apja a babának. Nem azon akadtak fenn, hogy technikailag nem voltak felkészülve ilyenre, hanem hogy nem az anya jött a babával.)

A férjeinket mi magunk csesszük el azzal, hogy a gyorsabb haladás érdekében -mi rutinosabbak vagyunk lakástakarításban, mint ők- magunkra vállaljuk az egészet.

Nálunk én intézem a hivatalos dolgokat (mert itthonról könnyebb, mint külföldről) meg minden egyebet, amikor itthon van, akkor meg besegít.

Amikor idehaza dolgozott, akkor is meg volt osztva a házimunka, mert mindketten dolgoztunk.


És egy utolsó:

A nőkbe belenevelik a tökéletességre való folytonos törekvés igényét, ami hosszú távon rossz. Minden változik, semmi nem tökéletes.

A környezetünk rendezett, de nem patent. A külsőm rendezett, de nem tiptop. Azaz járok fodrászhoz, de nem hetente, hogy hetente ő szárítsa be a tökéletes frizurám. A kozmetikai dolgokat elintézem itthon, max. néha elmegyek szempillafestetésre. A gyerek mindenhova jön velünk, ahova csak lehet. Havonta 1x anyu elviszi 3 órahosszára. Ilyenkor a férjemmel sétálunk egyet, vagy beülünk egy étterembe és beszélgetünk. Már ez a havi 1 alkalom felfrissít, feltölt. Imádom a gyermekünket, de szeretném megőrizni a házasságunkat is és most meg fogtok kövezni, de: önmagamat is. Azt szeretném, ha a gyermekünk azt tanulná meg, hogy a felesége a társa legyen majd, ne az anyukája fiatalabb verziója, akinek az a dolga, hogy alápakolja a kényelmi dolgokat.

16 éve vagyunk együtt...

2011. aug. 31. 10:10

Azért, mielőtt belementek az apaszerepbe meg az anyaszerepbe, jó lenne felfogni egy alapvető dolgot ésszel: a takarítás NEM része a nemi szerepeknek és NEM lesz valaki jobb apa vagy férfi annak a megtagadásától.


És NEM lesz valaki jobb anya attól, ha jobban magához köti a gyerekeit, mint a saját apjukhoz. Bele lehet magyarázni, hogy ez így normális, de semmi értelme. Ui. nem igaz.

142. szilisári (válaszként erre: 135. - Anyucika3)
2011. aug. 31. 07:21

Te ugyanugy sarkitasz, ki beszelt arrol, hogy szuljon a ferfi? Ez biologiai dolog, nyilvan igy van rendjen, de mondjuk akkor dogoljon meg az osszes pingvin meg strucc is, ahol a him ul a tojasokon, mert az milyen gaz mar. Az, hogy a ferfiaknak mi a szerepe, sokszor tarsadalmi konvencio es epp eleg bajt okozott mar a multban es a jelenben. Szerintem egyaltalan nem baj, hogy az en gyerekem azt latja, hogy az apukaja mosogat, hogy elmennek egyutt melegitot venni, nem banta, amikor a munkam miatt honapokig kulfoldon voltunk (mar en es a gyerkoc, igen, olyan is volt, hogy egyedul kellett mennem, 2 hetre, amikor 3 eves volt, biztos gonosz vagyok emiatt is, de magammal nem vihettem olyan helyre, ahol malaria van es kulonben meg tok jol megvolt az apukajaval).


Az meg azert nem igy van egeszen, hogy barki otthon maradhat kulfoldon, ha akar. Egy atlag amerikai no, aki nem tehetos, stb. annak 6 hettel a szules utan ugy vissza kell mennie dolgozni, mint a sicc. Most akkor a teoriad szerint, akinek nincs loveja az usa-ban, az soha ne szuljon. :-|

141. martin3 (válaszként erre: 137. - Barbaron)
2011. aug. 31. 00:11

szia!

mosogatógép van:) csak 6 illetve 7embernek a dolgait ki-be pakolni, eltenni az nem kevés, napi 2x is megy a gép...+ mosogatom, ami nem fér be, hiszen főzök napi 2x...év közben(ovi) nem is volt nagy bajom, mert csak 1x ettünk együtt, este, és kevesebb volt a teendő, hiszen nem 4 gyerek játszott itthon egész nap, sőt 4körül jöttek csak haza, addig minden ment rendesen, csak most nyáron csúszott szét minden...

de ez a program tényleg jó, és valóban a szortírozáson van a hangsúly(meg a mosogatón:)), mert persze maximalistaként gyerekeim szinte összes rajzát meg akartam tartani, de muszáj szelektálni...mindenben. Túl sok minden halmozódott fel, most már a fél lakás üresebb, és már most nagyobb a rendezettség, mert rend nagyjából volt, és tisztaság meg pláne, mivel folyamatosan takarítottam...

140. martin3 (válaszként erre: 118. - C33bd8536b)
2011. aug. 30. 23:59

persze kinek nem hiányoznak az általd felsorolt dolgok, de nekem ezek elsősorban a párommal hiányoznak, nem a barátnőimmel, ráadásul nekik is pici babájuk van, így esti program barátnővel kilőve...ugyanis nekem fontosabb, hogy együtt meséljük apával a mesét, mindenki odakuporodik és hallgatják, vagy pl diafilmet vetítünk nekik majdnem minden este. Ez nálunk már egy kis hagyomány, és így legalább apával is vannak, meg velem is, és olyan jó kis családi hangulat van. Még picik ahhoz, hogy más fektesse le őket(gondolok én bébiszitterre, bár van olyan ismerősöm, aki ezt megteszi, mert neki egy jegeskávé fontosabb a haverjával, mint a mese, nem vagyunk egyformák, nekem a mindennapi mese fontosabb, olyan hamar felnőnek, kávézni 5év múlva is lehet, mesét olvasni csak most....

könyv azért kerül a kezembe, mint írtam 8kor már ágyban a gyerekek, és nem altatom őket órákig, hanem kijövök a szobából és egyedül alszanak el, így ilyenkor főzök, tv-zek, olvasok, vagy magamra van időm...

apukára meg nehéz bízni a gyereket, ha korán megy és későn jön...nagyszülő meg nincs.(legalábbis olyan, aki segítene ebben)

2011. aug. 30. 23:13

Még vmi-t kérdeztetek a zónázásról: nem gáz-e hogy havonta 1szer kerül sor az adott zónára, közben kosz van? Flylady hetente csinál egy órás takaritást (valahogy hivja, de most nem jut eszembe, talán weekly blessing), amikor végigrohan a lakáson, Hetente egyszer tehát megvan az egész lakás, amikor zónázás van, akkor az nagyon alapos takaritást jelent.


Az amerikai fórumon volt egy nő, aki megmutatta a "házát", mi fogalmaink szerint palota volt, de tényleg! Egyedül takaritja, fly lady szerint. Nagyon durva volt :)


És azt ugye tudjátok, hogy a fly minek a röviditése????

FINALLY LOVING YOURSELF

úgyh nincs több önmarcangolás! :)

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook