Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fly lady program. Csinálja valaki? Milyen? Soha nincs rend otthon:( fórum

Fly lady program. Csinálja valaki? Milyen? Soha nincs rend otthon:( (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2013. márc. 23. 10:14
Van naplód? Hol? :)
2013. márc. 23. 10:12

:))) Nekem egyenlőre elég a magyar is! ;) Addig nekem sem volt probléma a háztartás, amíg ketten voltunk. De megszületett a fiam, és borult minden... Nagyjából uaz a helyzet, mint nálad a kölyök kutyussal :)))

Egyébként egyes elemeit én használtam a rendszernek (naptár, itt csak a színeket vezettem be, vagy pl a hálóban minden este rendet rakunk, most már a kisfiammal, úgy sose fekszünk le, hogy kupit hagyunk magunk után, ilyenek), de azért kell még "rutinoznom"... :))) A gyors eredmény és a rendszer szemlélet miatt lett a szívem csücske! Egy-egy nyűgös, nem alvós nap után nehéz már most rávenni magam az esti rutinra, de még mindig megcsináltam, mert "ha a hálóban minden nap megcsinálom ÉS nem is tudnám kihagyni, akkor miért ne tudnám ezt a lakás többi részén?" Ezzel még sikerült meggyőzni magam. Tudom, csak idő és rendszeresség kell, aztán már fel se fog tűnni... Mire visszamegyek dolgozni, mennie kell, mint a karikacsapás!

Szép napot, hétvégét neked!

Egyébként miért ennyire kihalt ez a fórum? Nem olvastam még végig...

2013. márc. 22. 19:01

én már keresgéltem amúgy is ilyen takarítós dolgokat, mert vettünk egy kutyust és miatta elszállt teljesen a régi jól bevált takarításom, vagyis inkább a rend szállt el, mert folyton azzal voltam elfoglalva, hogy a kiskutya miatti károkat takarítsam, értsd, sehogy sem akart szobatisztává válni, mindent megrágott, ha 5 percre egyedül hagytuk, vagy félórára elmentem otthonról és ő otthonmaradt, úgy nézett ki a lakás, mintha betörők jöttek volna. Szóval keresgéltem már valami módszert amúgy is, és találtam itt is valaki beszélt róla, onnantól utánajártam és a több opció közül ez volt a legszimpatikusabb, az urban-eve-n lévő, mert 30 nap alatt "ígért" újra rendet, fényt az alagútban, kecsegtető....:))))))


Én előtte sokkal több időt töltöttem házimunkával, nekem az egész program bevezetésével is csak töredéke lett a ráfordított idő, de sokkal nagyobb rend lett egyik napról a másikra (nem is értettem, miért is nem ismertem hamarabb, komolyan, hirtelen olyan szép rend lett semmi munkával szinte). Közben feltérképeztem az amerikai oldalt is, az eredetit és észrevettem különbségeket a között és a magyar változat között (a magyar egy kicsit könnyített, sztem kezdésnek tök jó), és azt is, hogy bármilyen jó is a módszer, vannak lyukak, ez egyéni, hogy ki melyik pontot szereti elbliccelni.


Most már 2 éve, hogy kutyánk van, tehát azóta csinálom. Az amerikai hírlevélre tavaly jelentkeztem.


Egyszerűen, akinek nincs szüksége flyladyzésre mert amúgy is ura mindig a helyzetnek, annak tök mindegy, aki visszaeső, annak nem elég egy hónapnyi hírlevél. Mert 30 nap után, ha nem jön több ilyen emlékeztető, könnyű "elfelejteni" ellébecolni. Az amerikai hírlevél nem ilyen, ott addig, amíg le nem iratkozol, ők csak küldik és küldik nap mint nap. Olyan ez mint a napi fenékbebillentés, noszogatás, motiválás. Nem tudod elfelejteni, mert ha más nem, meg kell nézned az e-maileket, hogy kitörölhesd:)))))És az eredeti progi egy icipicit különbözik, részletesebb, kitölti a lagúnákat ott, ahol hiányzik valami, minden kérdésemre találtam választ. A naplóm is arról szól inkább. Az eredeti az sokkal inkább a lomtalanításra és rutinokra helyezi a hangsúlyt, a zónázás csak azután jöhet, miután kilomtalanítottál teljesen, de ez év(ek)be is telhet. Attól függ, mennyire ragaszkodsz a tárgyaidhoz, mennyire fontos ez neked, mennyire kapaszkodsz inkább a tárgyakba, mint magadba. Ha egyszer sikerül átállnod, csak nyerhetsz, nagyon sitty sutty kész leszel mindig mindennel egy tök üres házban, nagyon jó érzés

225. Nut Ella (válaszként erre: 224. - F758a7200f)
2013. márc. 22. 16:50

Persze, hogy mindent zárva tartok :), a baj, hogy karton a mennyezet a konyhában, és a szekrény mögött a sarok nem lett kigipszelve - kb 3-5 mm-ről van szó, de úgy látszik, elég volt nekik.

A módszer nagyon tetszik, de a rutin kialakításával lassabban haladok - mondjuk már tényleg elég ennyi is, hogy ne uralkodjon a káosz újra. Azért azon vagyok, hogy az újabb lépések is bekerüljenek a rutinba, de van, hogy 2-3 napig csak a régiek mennek.

Tök jó, hogy ekkora tapasztalatod van :), mióta csinálod?

Hogy akadtál rá a módszerre? Én a bezzeganyán olvastam egy erről szóló cikket. :)

2013. márc. 20. 14:27

Aszta, az egerek nem semmi! Mindent zárva tartasz gondolom (ha nem, akkor ezzel kezdeném).


Persze, az első benyomás, hogy hirtelen milyen szép minden, az már az első héten látszik rögtön, én ezért is szerelmesedtem bele ebbe a módszerbe, mert annyira gyorsan sikerélményt ad:)))) Aztán olyan 1 hónap múlva elkezded érezni, hogy szép, szép, de lehetne szebb is, na, akkor nem szabad félbehagyni! Jobbat úgysem találsz, de amikor így észreveszed, hogy van még alakítani való, az már jó, azt jelenti, hogy a szemed kezdi észrevenni a rendetlenséget, vagy az oda nem való cuccokat, edződik a szépérzéked, sztem tök jó ez az érzés, ne éld meg kudarcként vagy stagnálásként, a módszer működik, csak kitartóan folytatni kell.


Ha más nem megy, rosszabb napokon lehet csak a rutint is csinálni, semmi baj nem lesz belőle, te is tudni fogod, hogy többet nem lesz már olyan kupi mint régen, és különösen ilyenkor, nagyon jó érzés, hogy akár 5-10 perc alatt is rendet vágsz, pl. olyankor is amikor beteg vagy, vagy az egész család beteg

223. Nut Ella (válaszként erre: 222. - F758a7200f)
2013. márc. 20. 13:42

Köszi az ötletet, megnézem majd azt az oldalt is. :)

Igen, még az elején tartok, de már nagyon tetszik!

A tavaszi nagytakarítást kb 80%-ra megcsináltam a hagyományos módon, napi 3x-i agyérgörccsel, mert a kisfiam nagyon anyás, nagyon nehezen fogzik, és nagyon nehezen viselte, hogy nem csak vele foglalkozok.

A flyságot most a már kimocskolt rész szinten tartására és a maradék (nagy)takarítására kerestem :)))

Az első két nap után a férjem megdicsérte a konyhát (pedig csak el volt mosogatva, meg ugye csillogott a mosogató... :)))

A konyha egyébként nagygenerált fog kapni, mert vissza kell szedni a felső elemeket, ugyanis a padlásról jöttek egerek a télen, így meg kell szüntetni az átjárást - de ha az kész lesz, csakis apránként vágok bele! :)))

2013. márc. 19. 15:04

Szia Nut Ella! Van egy másik oldal is, ami nagyon inspiráló, bár ha még csak most kezdted, akkor lehet, hogy elég egyre odakoncentrálni és nem belebonyolódni másba:)


Azért leírom, van ugye a magyar fly-ladynek hírlevele, de van egy másik oldal, a rendteremtő, ahol szintén feliratkozhatsz hírlevélre, és küldenek kinyomtatható csini táblázatokat is. Ezeket megtalálod a rendteremtőn is, de úgy általában a hírlevéllel együtt jön más táblázat is, mikor mi. Most a tavaszi nagytakarítás van soron és küldtek egy szép tavaszi nagytakarítás táblát.


Én ezt nem egészen csinálom, mert amióta tényleg rendesen, normálisan fly-ladyzem, azóta nem volt szükség ilyen évszakos nagy takarításokra mert ezt is mindig kicsi feladatokra osztom. Nem tudom, tök jó, hogy így átálltam erre az üzemmódra, egyszerűen örülök és elégedett vagyok akkor is, ha a napi rutinokon kívül becsúszik 1 azaz 1 db ablak tisztítása naponta és mondjuk 1 másik feladat, mittudomén megfordítom a matraszokat az ágyazáskor vagy kicserélem a takarókat tavaszira, a tavaszit télire stb. Egyszóval nem csinálok egyszerre soha semmit és nincs tőle bűntudatom, valahogy mindig kész minden.


A konyhának is így állnék neki, nehogy egyben megcsináld!!!:DDD Válassz ki 1 szekrényt alkalmanként és ott tegyél rendet. Ha már régen csináltad, egy jó kis leltározás, lejárt cuccok kidobálása és páratlan edények, tányérok, evőeszközök kiszanálása.

2013. márc. 17. 12:55

Sziasztok!

Én most csatlakoztam a fly-okhoz, még csak az elején járok a programnak, de nagyon tetszik!

Nem olvastam vissza mindent, mert a fórum eleje eléggé elment más irányba...

Van egy 19 hónapos kisfiam, a takarítás csak a születése óta volt gond... :) Rendszerességre szoktat a program, nekem az kell!

A konyha előttem van még, pont jó, hogy azokról írtatok!

Szép napot!

220. f758a7200f (válaszként erre: 213. - N.diamond)
2013. márc. 2. 09:04

En sem csinalom dalolva amit utalok:))))


Nagyon jot talaltam menutervezesre, bar fozesben nem segit, de kitalalni, hogy mi legyen, abban igen:


[link]


Ha beguglizod, heti menu tabla, kiad egy csomo kreativ otletet, vannak egesz bonyik is de vannak egyszeruek is, kartyakra ki kell nyomtatni az etel neveket es majd lehet valogatni:) igaz, a fozesben ez nem segit, de kinyomtathatsz eleve gyors eteleket, igy csak azok lesznek

219. f758a7200f (válaszként erre: 218. - Migerben)
2013. márc. 2. 08:33

Igen, nevezhetjuk annak is de szerintem ezt el lehet nezni ha tenyleg valakit (ma ma mindenkit) nap mint nap szazezer inger er a nap folyaman, persze, hogy az marad meg leginkabb az agyunkban ami jobban erdekel es ez nem mindig az ami fontos is:)


Viszont, hogy szorakozottsag, feledekenyseg, akarmelyik legyen, ugyanazzal harcolhatsz ellene, en aldom a kezet-labat aki feltalalta a post-it-et. Eleg valahova olyan helyre tenni ahova TUTI hogy mindig odanezel: tukor, bejarati ajto, pc kepernyo.

2013. márc. 1. 17:10

A listák, amit néha írok a napi teendőket tartalmazzák, de rendszeresen itthon maradnak. Mondjuk mire megírom, hogy mit is kell elintézni a szokásos dolgokon kívül, addigra már meg is jegyzem, szóval hasznos a listám akkor is, ha nem vittem magammal.

Nálam ez nem feledékenység, hanem szórakozottság:)

217. migerben (válaszként erre: 216. - F758a7200f)
2013. márc. 1. 17:08

A vásárlás a másik "mumusom". Csak ha már végképp senki nem vásárol be helyettem:) Szerencsére a férjem nagyon otthon van a témában, általában ő vásárol. Én tényleg csak nagyon ritkán és kevés dolgot veszek. Kivétel a tej és a piac (zöldségek)

A nagy bevásárlást is együtt végezzük, jellemzően ő célratörően megy, mert tudja, hogy mit akarunk venni, én meg csak bámészkodom:)

216. f758a7200f (válaszként erre: 211. - Migerben)
2013. márc. 1. 13:04

Én is gyakran elfelejtem a listát magammal vinni. Hiába, az emberek nem egyformák, én sokmindent elfelejtek ezért bebiztosítom magam, de már sokat fejlődtem ebben is, pl. ha tudom, hogy velem van a telefonon a lista, akkor a 9O%-ra vissza tudok emlékezni, szóval számít ez a biztonságérzet is.


Maga a feledékenység több befolyásoló tényezőtől függ, de ha kidolgozol stratégiákat akkor nem tud szabotálni, ez komoly, és használni kell a technika vívmányait, ha van rá lehetőség.


Bevásárlólista:

- fali táblára írjuk mi az ami elfogy, ezt folyamatosan írjuk

- mielőtt lemásolom egy post-it-re, lefényképezem telefonnal a listát (így akkor is velem lesz, ha elfelejtem elvinni a post-it-et!)

- bevásárlás előtti este a kocsiba készítem a szatyrot, a pénzt a kosárhoz, a listát.

- ha elfelejtem kikészíteni, akkor is van egy pót szatyor a kocsiban, ha valami miatt elfelejtem magammal vinni a post-it-et, akkor a telómon nézem a listát:)


Azért írom post-itre mert az ragadós, így a naptárra is fel tudom ragasztani, vagy egyenesen a bejárati ajtóra, hogy ne felejtsem el. Szóval mindent, de mindent megteszek, hogy kijátszam a feledékenységet, ha nem fényképeztem le a listát, de ehhez már tényleg nagyon stresszesnek kell lennem, hogy még ezt is elfelejtsem, akkor inkább elhalasztom délutánra a bevásárlást, de "csak úgy", lébecolni, saccperkábé vásárolni nem szoktam, mert túl sok az inger és képtelenség odakoncentrálni, félek, hogy pont egyvalamit kihagyok, amiatt visszamenni nem lehet

215. migerben (válaszként erre: 213. - N.diamond)
2013. márc. 1. 09:17
Nálam ez a nem szeretem tevékenység a takarítás. Megcsinálom, mert gyűlölöm a koszt és a rendetlenséget, de nem szívesen.
214. 800b726b6d (válaszként erre: 206. - F758a7200f)
2013. márc. 1. 08:46
Jó kis lista, a 80%-át ezeknek én is tartom.
213. n.diamond (válaszként erre: 212. - Migerben)
2013. márc. 1. 07:12

Biztosan van olyan tevékenység, amit te is utálsz, vagy finomabban nem szeretsz ?

Bennem valószínűleg azért fokozódik ez az ellenszenv, mert KELL, és időre kell, nem lehet majd délután vagy este ebédelni, pedig nekem akkor lenne kedvem, vagy akkor se. És ez 56 éves koromog nem okozott problémát,mert csak magamra kellett gondolnom. Egyébként ezzel az utálattal csak magamnak teszek rosszat, mert így is ,úgy is megcsinálom a párom kedvéért, csak nem dalolva,mint ti.

212. migerben (válaszként erre: 207. - N.diamond)
2013. febr. 28. 17:21
Miért utálod annyira a konyhai tevékenységeket? Rossz lehet neked, mert enni kell, ezért főzni is kell legalább néha.
211. migerben (válaszként erre: 209. - F758a7200f)
2013. febr. 28. 17:20

Olvastam a naplódban, hogy te sem szereted a konzervbabot:) Furcsa is volt a listán látni:)


Régebben én is vettem tartós tejet, de mostanában már jobban szeretem a házi tejet. Szerencsére 2 tejautomata is útba esik munkából jövet, így már csak onnan szerzem be.


A listázás jó ötletnek tűnik, próbálom magam rávenni, hogy írjak. Sajnos akkor is gyakran itthon hagyom, ha megírtam...

210. f758a7200f (válaszként erre: 207. - N.diamond)
2013. febr. 27. 19:36

Nekem igazi rendes kamrám van, olyan hátsókonyha jellegű, de építkezésnél már kikötöttem, hogy lemondok bármiről, csak legyen egy mosókonyhám és egy hátsókonyhám. Ez az a két dolog, ami bármilyen kicsi is legyen, de nekem létszükséglet.


Ha csak ketten vagytok rá, tökéletesen megfelel a szekrény, mi 5-en, plusz kutya, plusz hadseregnyi vendég. De a kis szekrényhez esetleg annyit hozzáfűznék, hogy ha a helyet jól ki akarod használni, a hátsó és felső polcokat is, akkor nyitott tetejű erős dobozokban csoportosítsd a dolgokat. Így a fűszereket teheted magasra, és csak leveszed a dobozt, ha kell valami és abban sorakoznak a fűszerek, így alul, ahol kell, marad helyed egy fióknyi másnak. Mellesleg kihasználod magasan is a helyet, de úgy, hogy nem kell felmásznod, mert az egész dobozt veszed le. Ugyanezt a spájzszekrényben is megteheted, hogy ne kelljen mindig kipakolni elöl mindent, hogy elérd a hátsót, ilyen kosarakban rendezed el a dolgokat. Még mindig gyorsabb kihúzni egy kosarat elöl, hogy hozzáférj a hátsóhoz, mint kiszedegetni 5 csomag valamit, hogy elérj valamit hátul.

209. f758a7200f (válaszként erre: 208. - Migerben)
2013. febr. 27. 19:28

Én sem használok babkonzervet, hanem én áztatom be stb. ez csak a Timi listája, nem az enyém. Sokkal kifizetődőbbnek is találom a szárazbabot, csicseriborsót és más ízesítést használok, egyszóval engem nem vonz a trutyi amiben vannak, de ettől függetlenül van aki ezt használja, ezért szerintem ez egy átfogó lista:)


Tartós tej viszont van a listámon, mert nincs bolt a közelben, heti egy bevásárlásnál kell tartóstejet is vennem, a friss kihúzza 3-4 napig, hogy ne kelljen megint lemennem érte, van tartós tej is.

208. migerben (válaszként erre: 206. - F758a7200f)
2013. febr. 27. 19:15

Elég részletes lista.

Bevallom nagy részét nem használom a felsoroltaknak, pedig szinte minden nap főzök, elég jól és változatosan.


A babkonzervet nagyon ellenzem és a tartós tejet is. Bármilyen babos ételt megfőzök előző este beáztatott szárazbabból. Tejet mindig frissen veszek a "kockabociból" - ha kimarad, akkor hevítek belőle túrót. Ha csak egy fél maroknyi túróm lesz a kimaradt tejből, akkor szendvicskrémet készítek belőle.

Húst nagy tételben (fél malac stb) veszek.


A lista elkészítése megfontolandó, gondolkozom rajta.

2013. febr. 27. 13:10

gribedli, ha ezt az én "spájznak" csúfolt kamraszekrényemben megcsinálod, Óz a nagy varászló vagy.

Arról nem is beszélve, hogy ami mindent csináltál pluszban a konyha és részei csinosítására, arra én képtelen lennék, mert utálom a konyhát a hozzá fűződő összes tevékenységgel együtt.

Ezzel nem bántani akarlak, sőt, irigyellek,csodállak :)

2013. febr. 27. 11:33

Timi a pàcban blogról, ez egy jó kamralista szerintem, mindenre kitér:


Mi legyen a kamrapolcon?


Liszt

Cukor

Étolaj

Tészta (Spagetti, penne, fussili, kocka, cérnametélt, csiga)

Zacskós rizs

Risotto rizs

Kuszkusz

Tortilla

Búzadara

Ecet

Almaecet (Fehérborecet, Vörösborecet, Tárkonyecet)

Olívaolaj

Étkezési keményítő

Zsemlemorzsa


Méz

Lekvár

Zabpehely

Müzli

Kávé

Tea

Kakaó

Citromlé

Korpáskeksz

Csokiskeksz

Sósmogyoró


Csemege uborka

Cékla

Olajbogyó

Paradicsomkonzerv

Paradicsompüré

Tonhalkonzerv

Szardínia konzerv

Szardella filé

Babkonzerv

Csicseriborsó konzerv

Kukorica konzerv

Vöröslencse (Lencse/Bab/Sárgaborsó)

Ketchup

Mustár


Édességekhez

Mazsola

Aszalt sárgabarack

Aszalt szilva

Mandula

Dió/mogyoró

Étcsoki

Kókuszreszelék

Vaníliáscukor (vaníliarúd)

Sütőpor

Szódabikarbóna

Porélesztő

Pudingpor

Rum(aroma)


Fűszerek

Bors

Zöldséglevesalaplé (bio, a dm-ből)

Húsleveskocka (bio, a dm-ből)

Babérlevél

Majoránna

Kakukkfű

Bazsalikom

Oregánó

Rozmaring

Tárkony

Szerecsendió

Pirospaprika

Curry

Chili

Kurkuma

Fahéj

Szegfűszeg

Szójaszósz

Worchestershire szósz


Zöldség-gyümölcs

Krumpli

Sárgarépa

Fehérrépa

Zeller

Vöröshagyma

Fokhagyma

Alma

Citrom


A hűtőben


Tej

Tejföl

Joghurt

Sajt

Tojás

Felvágott (Sült hús)

Szalonna

Kolbász

Vaj

Libazsír

Főzőtejszín


A fagyasztóban



Csirkemell filé, egész csirkecomb, csirkeaprólék

Darálthús

Sertéskaraj

Tengeri halfilé, lazacfilé

Levelestészta

Zöldborsó

Zöldbab

Spenót

Sóska

Vegyes wok zöldségkeverék

Aprított hagyma

205. f758a7200f (válaszként erre: 204. - Migerben)
2013. febr. 27. 11:30

Elég szervezett volt eddig is, de most nagyon profira meg szeretném csinálni, és így kezdhetem előről:))))


mindenhol ilyen feliratok voltak, amit dymoval nyomtattam ki, de most csináltam ilyen sk. vignettákat amiket a neten találtam, ahhoz hasonlót gyártottam én is, a szokásos feliratokkal. Egyforma dobozokba teszem, vagy befőttesüvegekbe, de egyelőre már felragasztottam azokra, amik itthon vannak most, szóval a vignetták egyformák, a dobozok nem annyira, de megférnek egymással.


Plusz csináltam egy kamra-listát és egy hűtőlistát.


Felírtam minden olyat, ami eszembe jutott, hogy gyakran használom, de nem mindig van itthon mindenből, mert nem szeretek sokmindent tartogatni. Ezek után kipróbálom, hogy jobb lesz-e, vagy rosszabb.


Egyszóval van a lista, mindennek lennie kell itthon, ami a listán van, úgy, hogy 1 bontatlan csomag, 1 bontott. Amikor még van 1 bontott, akkor már felírom a bevásárlólistámra, így mindig lesz 1 tartalék is, régebben olyankor írtam fel, amikor az utolsó megbontott kezdett elfogyni.


Ez is jó volt, csak ha nagyobb mennyiségre volt szükség akkor nem, mert fél tábla étcsoki mondjuk nem volt elég a sütimbe, vagy fél zacskó basmati rizs nem volt elég, hogy jusson mindenkinek stb.


A hűtőlistára is írtam ugyanígy cuccokat, a lejáratot figyelembe véve, csak olyanokat tettem a listára, amik LEGALÁBB 1 hétig elállnak a hűtőben, az ennél frissebb dolgokat nem, mert a heti menütől függően veszek vagy nem veszek belőle.


Ezzel az egésszel megreformálom a bevásárlást is, eddig heti 1x mentem és lezavartam mindent, zöldséges max még 1x. Most a havi cuccokat ami tartós, azt a nagykerben veszem meg, és így összekötök egy másik heti bevásárlást azzal. Van egy nagyker, ahova havonta, de leginkább 3 havonta járok, és volt már olyan, hogy ha már ott voltam, vehettem volna valamit, ami persze nem volt a listámon (mert nem ellenőriztem rendesen a spájzomat), és így a normális boltban vettem meg a hónap folyamán. Pici árkülönbség volt, de idegesített marhára, hogy ha már ott voltam...


Számomra a tökéletes spájz az olyan, hogy bármikor eszembe jut valami amit meg szeretnék főzni, van itthon minden, de úgy, hogy ne is túl sok, ne romoljon rám, pont annyi legyen amennyi mindig kell. Másik, csináltam már régebben, de most gyakrabban lesz olyan, hogy a heti menüt úgy megírni, hogy csak olyan kajákból álljon, amihez minden van itthon, szóval leginkább tartós élelmiszerek, kiegészítve fagyasztott cuccokkal olyankor amikor valamiért el kell halasztanom a heti bevásárlást is:)


Pl vannak olyan gyümölcsök és zöldségek amik tovább elállnak mint egy hét, ezek rajta vannak a hűtős listámon, mert ezekkel ki lehet húzni, ha nincs lehetőségem lemenni a zöldségeshez (alma,narancs, sárgarépa, hagyma), viszont a saláta meg ilyenek, amik hamar romlanak, azokat ha már megveszi az ember, meg kell enni azonnal, ezért, hogy ne romoljon ránk a többi, ilyen friss cuccokból kevesebbet kell venni, és leginkább tudni, hogy miből, hány van a hűtőben, nehogy az legyen a vége, hogy dobhatja ki az ember ami hátul volt...


Nem pedantéria, nekem biztonságérzetet ad ez az egész:))) Mindenki nyugisabb is

204. migerben (válaszként erre: 201. - F758a7200f)
2013. febr. 26. 21:04

na ennyire pedáns sose leszek, azt hiszem


milyen a tökéletes kamrád?

203. migerben (válaszként erre: 199. - F758a7200f)
2013. febr. 26. 20:58
jól hangzik, de nekem kb 2000 könyvem van... azt hiszem nem vágok bele... nekem így is tetszenek, ahogy vannak, csak ne vándorolnának folyton:)
2013. febr. 26. 11:25

A spájz az nállam a kamraszekrény a minikonyhámban. Sajnos ez a szerény többfunkciós, merthogy máshol nincs helyem, egy részében a tisztitószerk,szerszámok,a konyhaszekrénybe nem férő edények, vasalódeszka,létra,képzeljétek ezt el egy lakótelepi konyhában. Amikor ideköltöztem, még azt hittem főzni is fogok, vettem egy csomó fűszert, azután konzerveket,stb. Volt egy kedvenc takarítónőm, akit egyedül mertem hagyni, sőt kulcsa is volt, addig dolgoztt, amíg nem voltam otthon. Egyszer felhatalmaztam, hogy selejtezze ki a lejárt kajákat, fűszereket. Amikor hazamentem, egy marha nagy nylonzsák fogadott, rajta egy cédula "nem belepiszkálni".

Azóta megint rumli van a szekrényben, de már nem ő a takarítóm. Ráadásul az egyéb szekrényeimre is rá kellene szabadítani valakit. Szerintem egy csomó dologról észre sem venném, hogy hiányzik.

Egy csomó ruhától megszabadultam, az áruházak melleti konténerekeben landoltak. De a sosem hordott, vagy alig viselt cipőimet sajnálom, ámbár a bütyköm, meg a tíz centis sarok miatt nem valószínú, hogy hordani fogom őket.

2013. febr. 26. 11:10

Tudom, miután megcsináltam a tökéletes spájzomat, a könyveim kerülnek sorra. Addig nekem elég az is, hogy már nagy részüktől megszabadultam és a maradékot rendben tartom, de annyira tetszik ez az egyformaság, hogy nem hagyhatom ki, már régóta szeretném megcsinálni, csak más van soron:)


Most kinyomtattam egyforma címkéket a kajákhoz (só, rizs, tészta stb.) és színben hozzájuk illő kamra-listát is nyomtattam, amit szeretnék bevonni műanyag fóliával, és van hűtőlista is. Ezeket is a neten találtam, annyira megtetszett, hogy megcsináltam a saját verziómat:)

200. 9f98008a3b (válaszként erre: 199. - F758a7200f)
2013. febr. 26. 10:39
Ez elég nagy melónak hangzik.... ;)
2013. febr. 26. 09:51
A könyvekre találtam egy jó tippet, ez azokra vonatkozik, amiket már nem lomtalanít ki az ember, de ha tényleg ilyen nehéz megválni a könyvektől egyébként is, szerintem ez a dolog segít szép rendezetté tenni őket. Az urban eve-n láttam, az összes könyvet becsomagolni egyforma postai csomagolópapírba és szép filctollal szépírással felírni mindegyik könyv gerincére az írót és címet. Sztem nagyon dekoratív és mindenhova illik, ráadásul ez a fajta csomagolópapír nagyon strapabíró és soha nem lesz hiánycikk
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook