Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fly lady program. Csinálja valaki? Milyen? Soha nincs rend otthon:( fórum

Fly lady program. Csinálja valaki? Milyen? Soha nincs rend otthon:( (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2011. aug. 27. 10:38

három gyerekem van a kisebbik 18 hónapos és mindenhová pisil kakil szóval én nem mondok semmit....de az jutott eszembe miközben a kaja utáni maradékot szedtem az asztal alól:) hogy ha sok szitter vállal ház körüli munkát is az esetleg nem lehetne opció hogy te mész el a játszótérre és ő otthon takarit?magamból kiindulva ha megbízok valakiben annyira hogy elviheti a gyerekeimet nélkülem máshová itt játszótérre akkor rá merem bízni a lakásomat is

miért kell otthon rombolniuk napközben ha megteheted főleg anyagilag is miért nem mászkáltok el hogy máshol tombolják ki magukat?nem kell mindig otthon ülnöd úgy értelmezem nem ikrekről van szó mert irtál nagyobbakról kimozdulhatnátok gyakrabban úgy érzem akár együtt és akkor nem csak takaritás az egész nap....

47. szilisári (válaszként erre: 41. - Anyucika3)
2011. aug. 27. 10:33
Tök igaz, ezt a pisilős dolgot én sem egészen értettem :-) De nálunk is alap, hogy játszás a gyerekszobában van, és el kell pakolni. De ez nem is volt vitás kérdés, a bölcsiben is kellett pakolni, az oviban meg főleg, sőt saját ruhát összehajtogatni, stb. És valahogy azt érzem, hogy ha valaki eltartana és csak annyi dolgom lenne, hogy pakolgatok meg gyerekekkel játszom egész nap, akkor kábé 10 főig okés lennék. :-)
2011. aug. 27. 10:28
egyébként ha tényleg egy alaptakaritás megoldott szóval nem őrült káoszból kezded a fly ladyt akkor hamar sikerélményed lehet benne a te esetedben szerintem nem rossz a dolog.
2011. aug. 27. 10:28

Nekem csak egy gyerekem van + heti 60 órás munkám, úgyhogy mindenképpen szükségem van takarítónőre, de mivel kb 20 éve jár hozzám, ezért kulcsa is van, szerintem nincs ebben semmi gáz, csak meg kell találni a megfelelő embert.


És én is egyetértek, nem kell mindig az apákat okolni mindenért, szerintem azért elsősorban egy nő dolga eldönteni, hogy "fizikailag" hány gyerekkel bír el, ha az apa dolgozik, akkor neki meg az anyagi felelősséget kell mérlegelnie. (Persze ez nem jelenti azt, hogy nem kell a gyerekekkel foglalkozni meg nem kell egymásnak segíteni, nyilván, de még mindig nem értem, hogy miért magukat sz.patják, ha futná takarítónőre)

44. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 37. - Ef2f473e6d)
2011. aug. 27. 10:26
félreérthetően fogalmaztam elnézést kérek érte közben leirtam hogyan gondoltam
43. anyucika3 (válaszként erre: 41. - Anyucika3)
2011. aug. 27. 10:26

Ja,és az én férjem is reggel korán megy,este későn jön.Semmit nem tud segíteni,enyém a bevásárlás is,(viszem a gyerekeket magammal)a konyhába meg be sem engedném olyan kétbalkezes ott.

Hidd el,lehet boldogulni,csak jól kell megszervezni a dolgokat,és nem mindegy a gyerekek hogy vannak szoktatva.

42. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 36. - 888efd6baf)
2011. aug. 27. 10:26
akkor úgy fogalmazok olyan a munkahelye olyan távolságban dolgozik hogy minden nap munka után haza tud utazni a családjához.
2011. aug. 27. 10:23

Nekem csak 3 gyerekem van,de nem egészen így élem meg a dolgot ahogy Te.Igaz,hogy nem kis meló a napi rendrakás,főzés,mosás..stb,de miért kell a gyerekeknek szanaszét pisilni,vagy burogatni bármit?Miért rendetlenkedhetnek az egész lakásba?Őket miért nem lehet rendre szoktatni?Így,hogy tudtok elmenni velük bárhova bárkihez?Vagy máshol rendesen viselkednek?Nálunk csakis a gyerekszobában lehetnek szanaszét játékok,de csak addig amíg játszanak velük,aztán rendet raknak.Csakis az asztalnál ehetnek,és nem szaladgálhatnak semmilyen itallal..stb.Ez szoktatás kérdése.És én is porszívózom az egész lakást szinte minden nap,meg még így is akar pakolászni való is.De ha mindenki kedvére ramazurizhatna,akkor elegem lenne az biztos.

Egyébként meg hagyd otthon a férjed egy hétvégére a 4 gyerekkel,és mutassa meg,hogy milyen rend lesz mire hazaérsz úgy,hogy el legyenek Ők is látva rendesen.Meglátja mennyire is egyszerűen működik ez.De én főleg azt javaslom,hogy a hozzáálláson változtass,szoktasd rendre a gyerekeidet.Én már akkor kezdtem el,amikor mászni kezdtek,és pakolásztak a szobájukba.Mindig szépen együtt játékosan rendet csináltunk.Ahogy nőttek,úgy meg egyre kevesebbet segítek nekik.Már kb 2 éve csak szinte porszívózás,portörlés,ablakpucolás az enyém,és a legkisebbem most 3 éves.És soha senki segítségem nem volt,még 1 órára sem bíztam senkire a gyerekeket,még a szüléseim után sem,mert messze van a családunk,és dolgoznak Ők is.

40. 888efd6baf (válaszként erre: 39. - Ef2f473e6d)
2011. aug. 27. 10:15
:D
2011. aug. 27. 10:14
Nem haragszom,nem én írtam:D
38. 888efd6baf (válaszként erre: 37. - Ef2f473e6d)
2011. aug. 27. 10:12
Ne haragudj, de trivialitásokat nem írunk valaki javára, szerintem. Persze, hogy hazamegy: felesége és 4 gyereke várja. Ezért nem illeti külön dicséret, ez alap.
37. ef2f473e6d (válaszként erre: 36. - 888efd6baf)
2011. aug. 27. 10:09
Szerintem arra érti,hogy rendesen időben:)és mondjuk nem csavarog:)
36. 888efd6baf (válaszként erre: 32. - 5befd1ebc8)
2011. aug. 27. 10:05
Egy dolgot nem értek az általad felsoroltakból: miért van idesorolva, hogy "mindennap hazajár"? Hová menne máshová?
35. ef2f473e6d (válaszként erre: 34. - Andi6020)
2011. aug. 27. 10:05
Nem,nem vagy egyedül:)
34. andi6020 (válaszként erre: 32. - 5befd1ebc8)
2011. aug. 27. 10:04
Na végre! Azt hittem, már egyedül vagyok a véleményemmel.....
33. 888efd6baf (válaszként erre: 31. - Andi6020)
2011. aug. 27. 09:59

Igen, a feleség munkahelye a háztartás, de NINCS olyan munkahely, ahol a hét minden napján napi 18-24 órát kellene dolgozni.

S amíg a férj nem dolgozik a maga munkahelyén napi 18-24 órát hétvége és egyéb szünnapok nélkül, addig a feleség dolgozik többet.


A gyereknevelés kérdése meg egy másik dolog. Aki még arra sem képes, pfff...

2011. aug. 27. 09:55
...én nem értem....ha a férj jól keres,mindennap hazajár,elintézi a hivatalos dolgokat,bevásárol,anyukának van bébiszittere tehát van lehetsőége kitakaritani a ygerekek nélkül ha jól értem akkor "csak" a gyerekek nevelése napközbeni ellátása,kajavarázsolás a feladata....ezt a csakot idézőjelbe teszem de szerintem ez sokkal több segítség mint az átlag anyukáknak megadatott,talán benned is van a hiba hogy nem tudod kordában tartani a dolgokat,én sem tudom ezt hozzáteszem bár nekem semmi segítségem nincs...ha van egy alap rend amihez ha el vagy maradva esetleg hivhatnál párszor egy takaritónőt akivel együtt takaritasz mikor a bébisuzitter elviszi a gyerekeket és utoléred magad akkor azért a napi gyereklomolást hamar össze lehet pakolni....
31. andi6020 (válaszként erre: 29. - 888efd6baf)
2011. aug. 27. 09:46

Felesleges. Egyáltalán nem érünk egyet, de nem baj.


Akkor lenne jogos amit mondasz (szerintem), ha a feleség is dolgozna munkahelyen. Amennyiben nem, akkor az ő munkahelye a háztartás. Na mindegy, nem kell, hogy egy véleményen legyünk. :)

2011. aug. 27. 09:41

Gyalázatosnak tartom ezt a világot, ahol házasTÁRSAK nem társként élnek, mert a feleség 2-3-4 gyerekkel folyamatos, 0-24-es rabigában, pihenés nélkül, míg aférj, mert ő dolgozik (!) és fáradt (!) felkiáltással a tévét nézi, majd még neki áll feljebb.


Topicindító, nem a te férjed szidalmazom, egyszerűen felháborít ez az egész felfogás, ahol a közös élet, sőt, a közösen vállalt gyerekek terhe egyáltalán nem a férfié, aki a tulajdon apjuk...

29. 888efd6baf (válaszként erre: 27. - Andi6020)
2011. aug. 27. 09:38

Hát, nem is tudom...talán foglalkozni a saját gyerekeivel, nevelni őket, például, nem a tévét bámulni.


Vagy, mivel azt az időt, amit ő a munkahelyén tölt, azt a felesége is komoly munkával tölti, a hazaérkezés után megosztani a terheket.


Vagy, megemelni az alfelét odahaza, ahogyan a felesége is írta, mert annyira sem képes, hogy a piszkos edényt a mosogatóba tegye vagy leszedje az asztalt.


Esetleg rohadtul befognia a lepénylesőjét, ha már ilyen tohonya, nem pedig "ultimátumokat" osztani a feleségének.


Soroljam tovább?

2011. aug. 27. 09:04

szia! én most hétfőn kezdtem (feliratkoztam a hírlevelükre, amiben minden nap küldik a teendőket)

Ha gondolod, csináljuk együtt!

27. andi6020 (válaszként erre: 25. - 888efd6baf)
2011. aug. 27. 09:03

"okat dolgozik és jól is keres és igazából a csekkek meg minden hivatalos ügy intézése(amiből azért van jócskán) mind az ő dolga, + ő intézi a vásárlást minden hétvégén(vagy hétközben is ha kell valami) és néha kb havonta 2-3x főz vagy süt, mert imád és tud is főzni/sütni."



Bakker, mit kellene még csinálnia szerencsétlennek????

26. ef2f473e6d (válaszként erre: 6. - Martin3)
2011. aug. 27. 08:57

Mi lesz,ha letelik a 2hét?-nekiáll ő?

én tuti azt mondanám,mutassa meg ,hogy kell ezt jól csinálni:)

25. 888efd6baf (válaszként erre: 20. - Martin3)
2011. aug. 27. 08:47

A férjed a saját gyerekeivel nem is foglalkozik? Egész nap nem látja őket, aztán meg "híradót néz"?!

Ne haragudj, de ide nem flylady kell, hanem 2 egyéb dolog:

1, az ultimátuma miatt alapos megbeszélés és kikéred magadnak, mi az, hogy ultimátumokat osztogat egy házasságban? Röhejes...

2, Elmagyarázni a kis okos férjednek, hogy te is egész nap dolgozol és fáradt vagy estére plusz ezek az ő gyerekei is, tehát lesz szíves úgy viselkedni, mint akinek köze van hozzá. Ui. Az, hogy heti egyszer bevásárol meg felad pár csekket, ill. havonta kétszer főz, az nem arányos része a házimunkának és akkor még finoman fogalmaztam. Ez max. heti 2 óra, amit kegyeskedik a közös életetekre fordítani.

24. ef2f473e6d (válaszként erre: 8. - Eni26)
2011. aug. 27. 08:16
:)ez tetszik.
2011. aug. 27. 07:31

Nekem is csak egy gyerkőcöm van és ugyanezt érzem. Apa sokat dolgozik, jól keres, de a takarításban nem sokat segít. Minden nap takarítok, még sincs soha rend. Azt hiszem ezt tényleg el kell fogadni egyenlőre, aztán majd megnőnek a gyerekek...

Takarítónő, amikor még kisebb volt a gyerek hozzánk is jött évente 2-3 alkalommal. Együtt pucoltuk az ablakokat, a nehezebb munkákat rábíztam. Én sem bízom meg senkiben, de ott voltam vele, együtt csináltuk. Így hamarabb a nagytakarítás végére értünk. Ha több gyerekem lenne/lesz, akkor szerintem is havonta egyszer hívok valakit és akkor talán könnyebb.

22. szilisári (válaszként erre: 20. - Martin3)
2011. aug. 27. 07:18
En tovabbra is a takaritonot ajanlom, erted, ha olyan embert talaltal, akire a gyerekeidet rabizod, akkor olyat is fogsz, akire a lakasodat. Illetve, ha akkor takarit, amikor otthon vagy, akkor ugyis latod, hogy mit csinal. Kar olyan dologbol problemat csinalni, ami amugy nem az. Szinten igy toltottem a gyerekkoromat, sok gyerek, nagy haz, apuka folyton dolgozik, de nem varta el anyamtol, hogy a napi teendok mellett megtakaritson is, mert lehetetlen lett volna.
21. andi6020 (válaszként erre: 20. - Martin3)
2011. aug. 27. 07:10
Ezek szerint neked elég sok mindent segít a férjed, és még bébisintéred is van. Tényleg nincs okod panaszra. Hát igen a négy gyerek zűrrel jár. Ez sajna benne van a pakliban. Tanulj meg uralkodni a káoszon. Vagy fogd be a gyerekeket is. :)
2011. aug. 26. 22:45

sziasztok! bocs, elszállt a net délután ,meg a 4 gyerkőc mellett csak este tudok itt ülni

próbálok minden kérdésre egyszerre válaszolni: a 2 hét alatt nem tudom mit értett, mert nem fejezte be a mondatot, és amúgy teljesen jól megvagyunk, nem hinném, hogy emiatt venné a csomagját, vagy az enyémet.. viszont azt is tudom, hogy 2 hét alatt nem tudom megcsinálni, főleg, hogy most mind a 4 itt van, ugye nyár van, szeptembertől legalább csak a legkisebb lesz itthon, tuti könnyebb lesz, de a nyár katasztrófa volt(ebből a házimunka -rendrakás szempontból).

Igen sokat dolgozik és jól is keres és igazából a csekkek meg minden hivatalos ügy intézése(amiből azért van jócskán) mind az ő dolga, + ő intézi a vásárlást minden hétvégén(vagy hétközben is ha kell valami) és néha kb havonta 2-3x főz vagy süt, mert imád és tud is főzni/sütni. Na takarítani még soha nem láttam, igazából az ablakpucolás kb fél óra alatt meglenne, ha ő leszedne én gyorsan letörlöm, ő vissza, de így hogy én létrára fel(sőt levenni sem tudom egyedül, mert tök nehéz, és úgy nyílik, hogy nem lehet belülről megpucolni)kb 1,5-2 óra az ablakpucolás. ez csak egy pl volt, vagy vacsinál előpakolhatna, vagy megteríthetne, vagy mikor vége akkor odahozhatná a piszkos edényeket, amíg én mosogatok. Vagy legalább leköthetné a gyerekeket, mert ő hazajön, vacsizik(a megterített asztalhoz csak leül), majd megnézi a híradót, miközben én takarítom a romokat, rászólok a gyerekekre, és megfürdetem őket+ leteszem aludni őket.

de nem is a párommal van baj, biztos van olyan, ahol még ennyit sem segítenek, hanem azzal, hogy úgy érzem egész nap mást sem csinálok, mint pakolok, takarítok és még sincs látszata, de úgy tűnik más is így van ezzel(mondjuk ez biztató, de attól még nincs rend).

Takarítónő nincs, nem az anyagi oldala miatt, hanem mert nem bízom meg senkiben a mai világban és szívesen is csinálom, mert jó érzés kitakarítani a lakást, csak mire a végére érek, kezdhetem előről...:( amúgy bébiszitter van heti 2x 2 -3órára, aki elviszi a gyereket a játszóra, hogy szegény gyerek ne a takarítást "élvezze" velem, ilyenkor turbozóm fel a dolgokat, de pl ez az idő sem arról szól, hogy magammal foglalkozom, vagy pl pihenjek...

ezért lettem volna kíváncsi, hátha valaki kipróbálta-e a fent említett programot

19. szilisári (válaszként erre: 17. - Andi6020)
2011. aug. 26. 22:02
és légyszi ne menjünk bele ebbe az anyagi mizériába.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook