Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fly lady program. Csinálja valaki? Milyen? Soha nincs rend otthon:( fórum

Fly lady program. Csinálja valaki? Milyen? Soha nincs rend otthon:( (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
198. f758a7200f (válaszként erre: 195. - N.diamond)
2013. febr. 26. 09:47

Hozzánk rendszerint gyerekekkel jönnek, és akkor az van, hogy a gyerekek mindenhova mászkálnak, úgyhogy nem tudnám bedugni valahova a rendetlenséget, meg utólag nem találnék meg semmit a kupacban:)))


De nem is baj, már nincs vele gondom, sőt, a múltkor a középső lánykám aki mindig odavolt a fiús cuccokért és imádta a bátyus kinőtt ruháit hordani (szó szerint imádta, folyton őt utánozta mindenben, és a ruhák közül is mindig olyat választott, hogy egyformán öltözhessen a bátyjával), most kijelentette, hogy mostantól ő egy kishercegnő, és ezek után semmit nem fog felvenni ami fiús ruha, úgyhogy ne is őrizgessek semmit a bátyustól:)


Ennek félig meddig örültem is mert akkor ezeket is vihetem a konténerbe. Most már olyan korú ruhák voltak, amiknél a nadrágokat nem is tudtam eltenni a lányoknak, mert a térdük teljesen elkopott, úgyhogy csak pólók és pulcsik maradtak, de őszintén szólva, azokból is már rég el szerettem volna vinni a kékeket és barnákat, csak a lányom miatt tettem őket el, mert tudtam, hogy szereti. Most, hogy már ő sem szereti, csak a fehér és világos cuccok maradnak, ezzel felszabadítok fél szekrényt.

197. n.diamond (válaszként erre: 196. - Migerben)
2013. febr. 25. 19:27

Nekem a könyvek jelentik a legkisebb problémát. Igaz rengeteg helyet foglalnak el,de azokat egyelőre nem akarom selejtezni, ha igen akkor, mi nem kell megy az antikváriumba. Anyukám már egyébként megsértődött, hogy a nagyon értékes első kiadású teljes Révai lexikon sorozatot nem akarom elhozni.Annak már nincs hely, és az internet világában felesleges is.

Én a többi sz.....któl nem tudok megszabadulni, ez göncökre, meg rongyökra(régi tötölköző, ágynemű)és hivatalos meg egyéb papírokra, folyóiratévjáratokra vonatkozik.Ráadásul az egy személyre berendezett, minimális zárt szekrénnyel ellátott lakásomban most ketten lakunk, a már említett rendetlen párommal. Pillanatnyilag tanácstalan vagyok :(

196. migerben (válaszként erre: 195. - N.diamond)
2013. febr. 25. 17:46

Ne is mond a port! Nekem is mindenhol sötét bútoraim vannak, sűrűn kell őket törölgetni.

Most kezdtem még el a programot, a lomtalanítás lesz az én mumusom is szerintem... A könyvek a gyengém, és lassan nem férünk már el tőlük... Hozzákezdtem a lomtalanításhoz, a kölcsön könyveket visszaviszem a gazdájuknak. Ennek az lett az eredménye, hogy elkezdtek hazaáramlani az én könyveim...

2013. febr. 25. 11:07

Beleolvastam a fórum elejébe, és ott valaki azt írta, ciki, hogy hirtelen nem jöhet fel senki, mert az égés. Nálam sosincs olyan piszok és ren!detlenség, ami miatt szégyelleni kellene magam, mert a vendég csak azt látja,ahol a papok táncolnak. DE ! az egyik fotelom változatlanul a párom ruháit gyűjti, és ha felkel a kanapéról még véletleünl sem igazítnaá meg a takarót (ami a műbőr miatt van rajta, de egyébként üde szinfolt is, de nem egykupacba gyűrve). K....ra unom, mindig rendezgetni. Szerencsére, hozzánk telefonon csörög, ha valaki jönni akar és akkor két perc alatt bedobálom a hálóba a fotel tartalmát és megigazítom a takarót.

A Fly ladyt-re már tavaly feliratkoztam, nagyon tetszik, de elakadtam a lomtalanításnál, katasztrófálisak a szekrényeim, és minden nap agybajt kapok a portól, fekete a bútorom ! Minden nap törölgethetném. Ebből a szempontból jobb volt, amikor dolgoztam, mert este már nem láttam, elég volt egy hétvégi takarítás (igaz akkor egyedül éltem,nem volt teli fotel sem). Most hétágra besüt a nap, és csak a port látom. Délután azzal az ürüggyel, hogy rásüt a nap a tv-re és nem látom, leengedem a reluxát, máris jobban érzem magam.

194. migerben (válaszként erre: 193. - 4244093cd0)
2013. febr. 23. 19:26
Én csak átlátható rendet szeretnék végre magam körül, és praktikákat, hogy ezt minél kevesebb munkával érjem el.
2013. febr. 23. 19:25

Erről nekem mindig a Stepfordi feleségek jutnak az eszembe,és képtelen lennék efféle nőiséget képviselni.Bocsánat.

:))

2013. febr. 23. 19:15
Sziasztok! Jó, hogy rátok találtam, nagyjából akkor, amikor a Fly ladyre is rátaláltam.
191. n.diamond (válaszként erre: 190. - F758a7200f)
2012. dec. 6. 16:43

Jó ötlet, de ez a legkevesebb. Az viszont igaz, ha én nem segítek magamon, akkor ki?

De egy 70 éves embert átnevelni? És Ráveszem magam, hogy a Flylady segítségével legalább a tisztatságban kb.napi max 1-2 órával szinten tartsam a lakást.

2012. dec. 6. 16:23

Ne hagyd ennyiben, te ne valj olyanna mint o, mert pici rendetlenseg nagy rendetlenseget szul! Lehet, hogy egyszer eszreveszi magat. A szakadt polokra van egy tippem: ami tenyleg kidobando de o nem hajlando kidobni, szakadt, kopott, "veletlenul" ontsd le hipoval ugy, hogy ne lehessen hordani, es kerj elnezest, jaj, bocs, nem akartam, kiborult a hipo (sosav...) amig takaritottam es pont ki akartam mosni ezeket a cuccokat, igy a kadban voltak amig befejeztem az elozo adagot;)))))


A sosav egyebkent ki is marja, lyukat csinal szoval ha a hipofolt nem riasztana el a kedvest, a lyukasat kenytelen lesz kidobni

189. n.diamond (válaszként erre: 188. - F758a7200f)
2012. dec. 5. 21:18

Ez nagyon tetszik, de az édesapámat könnyeben "agymostam", mint a párom, persze ő sem változott meg.

Már egy nagy fiókot a mindennapi munkaruháknak feláldoztam. A levett cuccait szellőzeti, legfeljebb másnap kérdezhetem meg, felveszed,vagy mosás?Csak akkor üres a fotel és a dohányzóasztal, ha egy napig legalább nincs itthon. Az a szomorú, hogy kezdek belefáradni, és már lassan én is elől hagyom a dolgaimat, amit eddig rendszerint helyretettem.

188. f758a7200f (válaszként erre: 184. - N.diamond)
2012. dec. 5. 17:23

Szerinted jobb az, ha az eddig szepen, szellosen berendezett lakast csurig tomod butorokkal, hogy elferjenek a cuccai es utana meg mindig kifogasokat keres majd, hogy csakazertse tegye el?


A "meg felveszem, nem koszos, de mar felvettem" cuccoknak ki kell nevezni egy polcot. Amikor megtelik az a polc, csak onnan lehet oltozkodni vagy a mosasba rakni oket, nincs olyan, hogy atmeneti goncos-fotel:)))))



Szerintem a kacatgyujtok 99%a csak azert ilyen mert nem tudja, soha eleteben nem tapasztalta meg, milyen erzes egy kacat nelkuli, ruhakkal telerakott fotel nelkuli vagy teli dohanyzoasztal helyett egy ures stb. lakasban elni, lelegezni. Amig nem tudjak mennyivel jobb ez, addig ragaszkodnak a kupijukhoz. Apukam bar mos-foz-takarit, egyedul el de kacatgyujto. Egyszer csinaltam neki egy jo kis agymosast, hat ne tudd meg, ugy belejott a lomtalanitasba, hogy mindenkin tultesz!!!:)))) es az oszi depresszio/szivdobogas ebben az evben erdekes modon elkerulte, es ki gondolta volna, hogy attol volt amit elotte muvelt? Persze, en tudtam de nem en gyoztem meg rola, hanem az amikor atelte, viszont en nyaggattam a lomtalanitassal;))))

187. 800b726b6d (válaszként erre: 186. - N.diamond)
2012. dec. 5. 11:35
Nincs benned hiba, csak nagyobbak az igényeid ami a tisztaságot és rendet illeti :)
186. n.diamond (válaszként erre: 185. - 800b726b6d)
2012. dec. 5. 11:13
Mert amit megcsinálok, az szerinte elég. Nem kell mindig ragyogni a lakásnak. Tiszta holmija mindig van. Őt nem zavarja, ha a fotelon kb három napra való gönce van, megmagyarázza, mit miért nem érdemes eltenni, mert holnap kell, ez meg még szellőzik és nem koszos. És egyébként is ne fárasszam magam, amit meg tudok csinálni az elég. Aztán majd valamikor jön a takrítónő. Szóval a rend és tisztaság fogalma nem egy szinten van nálunk.Lehet, hogy bennem van a hiba.
185. 800b726b6d (válaszként erre: 184. - N.diamond)
2012. dec. 5. 10:16

Én meg érthetetlen,... szerinted ha te magad nem próbálsz meg magadon segíteni, akkor ki fog? :)


Írod, hogy egészségügyi problémáid miatt nem tudsz mosni, takarítani, akkor miért is ne segíthetne a párod?

184. n.diamond (válaszként erre: 183. - F758a7200f)
2012. dec. 5. 09:47
Kedves vagy ,és bocsi, de naiv:) A rendetlenséget a párom csinálja, semmit sem segít. Csak a ruhanemüit hozza hozzám évszakoktól függően, én meg viszem hozzá az enyémet. Ami a lomtalanítást illeti abban én sem vagyok jó, de ő kifejezetten gyűjti a kacatokat, és csak lopva lehet kidobnom egy-egy agyonmosott, kinyúlt sz...r trikót, lukas, elvékonyodott zoknit stb. Egyéb kütyüihez hozzá sem merek nyúlni. Hát ennyit a jótanácsról, ami teljesen logikus, de......:(
183. f758a7200f (válaszként erre: 182. - N.diamond)
2012. dec. 5. 09:38

Esetleg bevonni a parodat ebbe? Ugy ertem, persze, nalunk is a hazimunka nagy reszet en csinalom (a tobbiektol csak minimalis kozremukodest es a rend megtartasat varom el), nem arra gondolok, hogy allitsd be mosogatni, porszivozni (bar en olyan csaladban nottem fel, hogy apukam szivesen csinalt ilyeneket, nincs bennem eloitelet a dologgal kapcsolatban de a ferjem talan meg sem tudna mondani, hol kell a porszivot bekapcsolni:DDD).


Arra celoztam, hogy elmondasod szerint (egy masik forumban amit te inditottal), mielott hozzadkoltozott, nem volt ez a kupi es helyhiany. Szoval a lomtalanitasba neki is be kellene szallnia mert te nem tudhatod, hogy mi az amit o lomtalanithatna, viszont ha nem csinaljatok meg, aprankent vagy 6havonta nagyban, akkor a helyzet egyre romlik.


Sajat tapasztalatom, igaz, mi sokan vagyunk, hogy mar hiaba alig veszunk valamit, hogy ne legyen kacat, hiaba dobaltam ki sok felesleges cuccot, a LOM ujra es ujratermelodik (a ruhak elkopnak, a targyak elromlanak, elkopnak, a jatekok is stb), szoval nem hagyhatom ki azt a negyedorat naponta, hogy megelozzem.


A rutinokat is megbeszelheted a paroddal, milyen egyszeru, ha beosztjatok a feladatokat, a heti 1 oras nagytakit ketten fel ora alatt lezavarhatjatok:)))) sot, ha elosztjatok napi adagokra akkor 5 perc alatt naponta! 5 perc mi az mar? Egy reklam a teveben, addig kiszaladtok, megcsinaltok 1 feladatot:)

182. n.diamond (válaszként erre: 150. - Loch ness)
2012. dec. 4. 17:55

Nekem sincs gyerekem és egy kis lakásban élek, és amíg dolgoztam, mindig rend volt, mert este egyedül már mia fenétől lehetne rendetlenséget csinálni. Hetente egyszer, szombaton kimostam, kitakarítottam.

Na most már nem vagyok fiatal és nem élek egyedül, ennél fogva soh nincs olyan rend, mint anno volt, nem tudok egy nap kitakarítani és kimosni részben fizikailag már nem bírom a több órás munkát, részben nagyobb a kupi is.

A több gyerekes anyákat csodálom, ha segítség nélkül rendet tudnak tartani. Egyébként ismertem ilyen két gyerekes anyukát.

A Flylady-re feliratkoztam, megkaptam az összes hírlevelet, szépen mappába mentettem, de az elkezdésénél - szortírozás - már elakadtam.

2012. nov. 23. 08:14

Nekunk is 7-8 kg, vagyis 8 kg a teljes pamutprogi de pl a kenyes cuccok tele adag az 4 kg, egyebkent napi 1 adagot igyekszem mosni, max heti 8, es mindig tele van!


Sot, nekem ez mar ugy nez ki, hogyha igazan preciz akarok lenni, lehetne heti 14 adag is, de komolyan, ez mar akkora pocsekolas lenne, szoval kulonmoshatnam a gyerekek cuccait vagy a picur cuccait stb, ragozhatnam a vegtelensegig, ehelyett inkabb csak szinek szerinti csoportositasra megyek es csak a gyapjut mosom kulon, a szines cuccok altalaban 30-40 fok kenyes progi, az agynemuk, pelusok, torulkozok, es minden ilyen feher dolog ami pamut es 60 fokon moshato, azok egy kulon szennyesladaban vannak, ebbol hetente 2 van, a szinesekbol minden napra jut 1 (piros, kek, feher kenyes) es igy marad 2-3 adag opcios (pl gyapju ha volt a heten, es akkor az is szin szerint, vagy szines agynemu, turi ami 60 fok de nem

tehetem ossze feherekkel). A kutya cuccait be sem teszem a mi gepunkbe, azt elviszem zsetonos mosodaba, a kutyaszor elrongalja a mosogepet es osszekoszolna a mi cuccainkat is, a zsetonos meg ugyis olyan batar hogy abba mehet minden:)))

180. Mona6908 (válaszként erre: 179. - F758a7200f)
2012. nov. 20. 13:36
Tudod az a fura, hogy fogalmam sincs, hogy ennyi kilósan mikben jártam. vagy már olyan rég voltam csinos, hogy azokat a ruhákat simán elajándékoztam. Tehát nincs is mibe belefogyni. De abban igazad van, jó volt a lomtalanítás, nagyon meggondolom, hogy mit veszek, tényleg jó, hogy ha kinyitom a szekrényajtót csak olyan ruhák vannak benne, amiket tuti bármikor felvennék, mert szeretem őket. Inkább megveszem a kicsit drágábbat, de szeressem. Ugyanez vonatkozik a gyerekekre is, többször is vissza kérdezek, hogy biztos fogod hordani? Ja az én nagyobbik lányom 18 éves, a középsőt meg ugye írtam, hogy 14 lesz januárban, szóval ők már tényleg csak azt veszik fel, ami tetszik nekeik. A cserebere már nálunk is működik, jó dolog:) A fiamnak is egészen kialakult már az ízlése, és ráadásul nagyon sokat számít neki a nővérei véleménye, szóval neki sincs sok ruhája, de ami van az kedves. Ezért is figyelek a mosásra, hogy mindig legyen tiszta a szekrényben. Bár hamar össze gyűlik egy adag, akárhogy is nézem, nem sok darab fér el egy mosásban, négy felnőtméretűből... bár 7 kg-os a mosógépem:)
179. f758a7200f (válaszként erre: 178. - Mona6908)
2012. nov. 20. 13:25

Nekem is 2 lanyom van es 1 fiam, ha szeremcses vagyok, talan egyforma lesz az alkatuk a lanyoknak az enyemmel es igy lehet majd csereberelni:)


Most ugy vagyok vele, hogy a fiam 6-9 eves korig minden mackonadragot elnyutt, mert kint fociztak mindig, igy kapasbol a lanyoknak csak polok es pulcsik maradtak, es szoknyakat kell csak hozza vennem:) ez fura lehet kivulrol de a kozepso lanyom nagyon fius termeszet (bar mindent elkovetek, hogy ne legyen az!), szoval o meg orul is, hogy a batyus kinovi a cuccait es igy az ove lesz:))))


A pici fogalmam sincs, 2 eves korig en dontok:D, ugyhogy inkabb a lanyos cuccokat adom ra!


Egyebkent nagyon motivalo lehet a fogyasra, hogy akkor majd vehettek uj cuccokat es lesz helye, sokkal motivalobb mint a regiekbe belefogyni...es bar penzfuggo de az, hogy kiszelektaltatok ilyen sok mindent, megtanit osztonosen arra is, hogy tenyleg keveset, csak a lenyegeset vegyetek a jovoben, en elvezem az ures, attekintheto ruhasszekrenyt, nem gyurodik ossze semmi, mindig mindent megtalalalsz, nem esik a fejedre semmi

178. Mona6908 (válaszként erre: 177. - F758a7200f)
2012. nov. 20. 10:03

Jó ez az időpontos:)

A naptáramon viszont dolgoznom kellene. Van egy egyszerű asztalinaptáram, abba mindent beleírok, de idén kettőt veszek (2013-ra), illetve ki kell rendelnem egyet külön a férjemnek, mert ő is írogat, így viszont összefolynak a dolgaink. Mi mezőgazdasággal foglakozunk, és Ő utólag beírja mit mikor miért csinál, már jó pár éve így ccsinálja, és jó neki, hogy vissza tudja nézni a köv. években, hogy melyik munka mikor következik.

A lomtalanítás azért volt nálunk, mert Én is meg a nagyobbik lányom is fogytunk 23-25 kg-ot, és hát kiszelektáltam a nagy ruhákat, és még nincsenek pótolva a jelenlegi méretűek. Persze ez főleg pénz kérdése. Sőt a nagy még fogyni akar, így neki meg főleg nem kell befeketetni. A kisebbik lányom 14 lesz, most kamaszodik, szóval kezd nőiesedni, és hát elég válogatós, így neki is csak kevés ruhája van. A fiam 10 és fél éves, és ő is sokat nőtt a nyáron, így kénytelen voltam kiszedni a szekrényéből egy csomó kinőtt ruhát. Na ezért is van kevés, meg a harmadik mivel fiú, így nem is örököl a lányoktól.

177. f758a7200f (válaszként erre: 175. - Mona6908)
2012. nov. 20. 07:58

Ezesetben tenyleg gratulalok ha nem jut minden napra mert akkor meg rajtam is tulteszel lomtalanitasban;)))


Nekunk sincs egyebkent minden napra, ugy ertem a farmert a fiam 2-3x felveszi, nem teszek minden napra tisztat, nincs 7 farmerje. De a kozepsonek kell a 5 valtas mert az oviban jatszanak egesz nap, neki egyenmackoi vannak, ami naluk kotelezo. Ezen kivul meg van hetvegere normalis ruha kikeszitve.


Nalam olvastad igen, nagyon aranyosnak tartom, ha van ra hely, hogy polcot kirendelni a het napjanak a nevevel vagy ikeas fakkokat stb. En cetliket teszek ra de ugyanaz. Ezt az otletet egy anyuka irta flyladynek, akinek 4 gyerekrk volt asszem es ebbol egy figyelemzavaros volt es neki talalta ki, nagyon ugyes:)


Vegsosoron rengeteg figyelemzavarra tanacsolt dolog egyebkent mukodik, ezert en olvasgatok ilyeneket is. Pl. Ha mindig kesesben vagy, rohansz, akkor mikor beirsz a naptaradba egy fontos idopontot, eleve ird 15 perccel hamarabb. Ugyis addigra elfelejted, hogy ezzel magadat cselezted ki:) igy mindig az lesz a fejedben hogy 15 perccel hamarabb es igy tuti nem kesel el. Jo ez is, nem?:)

176. Mona6908 (válaszként erre: 175. - Mona6908)
2012. nov. 20. 07:29
Ja a ruhakikészítés még csak ötlet, nem tudom, hogy Nálad olvastam, vagy máshol, hogy a szekrénybe eleve úgy rakja be a hétre előkészített ruhákat...
175. Mona6908 (válaszként erre: 174. - F758a7200f)
2012. nov. 20. 07:27

A szines párnahuzatok bejöttek, igaz nem a szennyestartómban vannak, hanem trükkösen biztosítótűvel rögzítettem a falraszerelt szárítómon lógó törölközőre, elég érdekesen néz ki, de addig jó, amíg nem találok számomra megfelelő szennyestartót. A fehéreket meg az eredeti fonottkosaras tartómban gyűjtöm, A mosással jól állok, minden nap mosok, így az nincs összegyűlve. Kivéve mikor a gyerekek leblattyognak hétvégén egy nagy adag mosnivalóval. én meg persze azt gondolom, hét közben, hogy jééé, nincs is mit mosni :D

Ruhakikészítés jó ötlet, vasárnap este rászánok pár percet, és pár napra előre sorba rakom vállfára a napi cuccokat. Csak sajnos nincs annyi ruhánk, hogy minden napra jusson egy.

2012. nov. 19. 20:48

Ez normalis, hogy mar nem megy ujdonsagszamba es lelankad a lelkesedes, ezen csak ugy tudsz tuljutni, hogy kiepited azt a rutint ami a legfontosabb lepeseket tartalmazza szamodra, szoval az a 4-5 dolog, ami nelkul nem tudsz meglenni es ezeket ha ciganygyerekek potyognak az egbol, akkor is megcsinalod. Mar csukott szemmel is menjen! Miutan ezt tulelted (vannak akik honapokig, evekig igy stagnalnak am), ujbol nekivaghatsz, hatha megy, de lenyeg, hogy ne kovetelj tul sokat magadtol inkabb azt, hogy minel gyorsabban menjen minden, a gyorsasag a legfontosabb, hogy ne legyen nyug az egeszbol!


Erre en alkalmazok mindenfele aprosagot, hogy minel gyorsabb legyek, es ezeket leirtam a naplomban, masoktol ellesett tippek de pl. szenzacios volt amikor elkezdtem 1hetre elore kikesziteni a ruhakat, nem 1 napra elore. 1 hetre kikesziteni az annyit jelent, hogy het kozben csak 2 masodperc!!!


Vagy, hogy a szennyesladaba tettem a szines parnahuzatokat (emlekszem, ez nem jott be neked a tied formaja miatt), es mar eleve szin szerint van csoportositva a koszos ruha


Imadom meg a turbo-kadtisztitast is, egyszoval minden ilyen kis trukkot amitol csak meg gyorsabb leszek:)


De mindent tesztelek is, mert nem akarom, hogy az eredmeny rovasara menjen, eddig keves olyan dolog volt ami nem valtotta be a hozza fuzott remenyeimet.


Ja, pl fantasztikusnak talalom a csapatmunkat, bar ez nem minden csaladban megvalosithato de ha igen, akkor gondolj bele: heti 1 oras nagytakaritast 4-en mindossze negyed ora alatt le tudtok zavarni, mert negyesevel, parhuzamosan vegzitek a feladatokat!:)))) ha ra tudod beszelni oket


Ilyet mar csinaltam a koleszban is annak idejen, hogy egyik ment elol a porszivoval es egy masik mogotte a felmosoval:DDDD

173. Mona6908 (válaszként erre: 172. - Mona6908)
2012. nov. 19. 20:27
Na lelkesedés akkor meg volt, most alább hagyott,( a nagyobb érettségizni fog, a középső felvételizni középiskolába, elég sok a tanulnivaló) de mintha nem volna akkora kupi náluk, mivel nincs annyi lom.
172. Mona6908 (válaszként erre: 171. - F758a7200f)
2012. nov. 19. 20:25

Ez tetszik. A nyári szünetben minden nap alkalmaztam, már akkor is szemeztem a flyladyvel, és ezért a lomtalanítással kezdtem. Úgy gondoltam, hogy akkor hamarabb ráállok...

a gyerekeknek minden nap 15 percet kellett a szobájukra szánni, rájuk bíztam, melyik részét akarják megcsinálni. Szépen kiszelektálták az előző tanév cuccait, mire jött a vásárlás addigra rend volt. ugyanígy megkértem őket pakolják össze a ruhásszekrényüket, vegyék ki belőle, amit tuti nem fognak felvenni, vagy ami hiába kedves, de nem jó rájuk. Úristen, mehettünk vásárolni:D

171. f758a7200f (válaszként erre: 169. - Mona6908)
2012. nov. 19. 18:01

Huuu, gyerekeknek van egy nagyon jo, az amerikai flylady hirleveleben (de amugy az oldalukon is ki van irva minden nap) van egy olyan is, hogy kid's challenge, vagyis ugyanugy, ahogy a "nagyoknak" elkuldik a napi rutint, zonazast stb. kuldenek egy 5 percest kid's challenge-t is (kihivas gyerekeknek) ami ilyen kis rovid feladatokbol all, mittudomen, rakj rendet az asztalon 5 percig, vagy szedd ossze gyorsan a foldrol a koszos ruhat, ilyesmik:))))


Egyebkent biztatni kell oket mert velem volt olyan, hogy azt mondtam: szedd ossze a jatekokat, van 5 perced ra! Erre a lanyom sirva fakadt, hogy o ezt nem tudja...


Oke, mondom, akkor csak annyit pakolj el amennyit tudsz es mikor csorog a timer, akkor stop es ott azonnal abbahagy.


Na, nekiallt es ugy csillogott a szeme, hogy meg az 5 perc sem telt le es vegzett:))))4 eves:)

170. f758a7200f (válaszként erre: 168. - 800b726b6d)
2012. nov. 19. 17:45
A zonazas nelkul sem telepedik meg, ugy ertem ha mindenki elpakol maga utan, mindig mindent akkor ez par masodpercet vesz igenybe de egy csomo idot sporol utolag, szoval a cucc egyre csokken mert szelektalunk de ami megmarad, az mindig a helyen lesz=no stressz:)))
2012. nov. 19. 13:03

Teljesen belelkesültam megint, főleg, hogy jön a karácsony... Vasárnap igaz nem takarítani kellene, de pillanatnyilag így tudtam megoldani, és sikeresen vettem a tanultakat, szóval alkalmaztam. Térültem fordulta, megcsináltam egy-egy pár perces hotspotot, és tök jó érzés. Kicsit még foglalkoznom kell a tervezéssel, mert még nem igazán látom át a napjaimat, de bízom benne, hogy előbb-utóbb sikerülni fog.

Gribeldi, nagyon sok jó ötletet vettem a naplódból, ja és nem is írtam, de kicsi fiammal megcsináltuk a lomtalanítási játékokat, kinyomtattam őket, és nagyon aranyos volt, mert amikor egy-egy nap feladataival végeztünk, mindig el kellett olvasni, hogy másnapra mi a feladat :D

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook