Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Elfogadható a sok sírás árán történő nevelés? fórum

Elfogadható a sok sírás árán történő nevelés? (beszélgetős fórum)


74. Fiúsmami (válaszként erre: 67. - Hnora)
2014. júl. 26. 22:33
Félre értés ne essék biztos nagyon ügyes vagy,de már ott megdőlt a mondani való,hogy lányod van:):Mikor tesómnak még csak 3 lánya volt nekem meg fiam sokat osztotta az észt,hogy a lányok így meg úgy.Mikor megszületett a fia nem győzött bocsánatot kérni.A lányok nem olyan sírósak mint a fiúk,persze nem lehet általánosítani. De e a vegyes gyerekes szülők szinte mind alátámasztják.A kislányok hamarabb kezdenek bizonyos dolgokat,önállóság stb.Én abban hiszek,hogy a gyerek itt jelen esetben 5 hós baba igenis első helyen van funkcionálisan,és ez a kapcsolat lazul átalakul .Nem minden ember egyforma.Van olyan akit leraknak és órákig meg se nyikkan elmélázik a saját kis gondolatain,vannak felfedező típusú gyerekek akik ,kíváncsibbak tettre készek .Van olyan baba aki 1 perc alatt jóllakik van ki 1 óra alatt.Egy anyuka a játszin mesélte,hogy ő tartotta a 3 órás evést nem volt konfortszopi.És a 4 éves gyereknek betartotta a napi fix 5 étkezést.Miközben ezt mesélte elmajszolt egy zacskó chipszet.Kérdem nem ebédeltél?AZt mondja de,kivettem a kezéből a chipszet,(jóban vagyunk nem vette zokon)Mondom fél 3 ,még bírd ki azt a fél órát légyszives:)
73. hnora (válaszként erre: 72. - Fiúsmami)
2014. júl. 26. 22:20
Jó nagy kanapé, fotel, fürdőkád...
72. Fiúsmami (válaszként erre: 42. - 25800e2d09)
2014. júl. 26. 22:12
Ez hülyeség,nem te vagy az oka.A sex-et meg lehet oldani.Nekünk mindkettő velünk aludt,és nem emlékszem,hogy 6 hét után egyetlen este is kimaradt volna.Vettünk egy matracot,amit össze lehetett csukni.Mikor elaludtak átmentünk a másik szobába,és legalább nem nyikorog:) :)
2014. júl. 26. 22:10
Hordozókendő jó barátod lehet. Béreljetek, úgy nem drága.
70. hnora (válaszként erre: 68. - E369fc680d)
2014. júl. 26. 22:09
Figyi, tök jók az elvek, meg az elképzelések, aztán majd lesz gyereke helyettük :DDD
69. hnora (válaszként erre: 68. - E369fc680d)
2014. júl. 26. 22:04
Több napra főzz előre, max más lesz hozzá a köret :) Később a hozzátápláláshoz nagyon hasznos a Kismama Babaszakácskönyve, de talán már vannak újabbak is (abban ugyanannak az ételnek van felnőtt és gyerekverziója is). Takaritáshoz meg tudom melegen ajánlani ezt a módszert: [link]
68. e369fc680d (válaszként erre: 49. - Mazsinka)
2014. júl. 26. 21:59
Megkérdezhetem,neked van gyermeked?Csak mert nem hinném,hogy létezik nő,aki mocsokban és káoszban képzeli el a gyereknevelést,mielőtt szül.Ugyanakkor kizártnak tartom ezt,mint lehetőséget,nem hiszem,hogy te össze tudnál dobni egy kétfogásos ebédet,miközben üvölt egy baba,arról nem is beszélve,hogy sajog közben a szíved,de hullafáradt vagy az éjjelek miatt,és napi max 3 órát alszol,mondjuk 5 részletben.Ha mindezek után neked még volna erőd mégis elaltatni valami csoda folytán a babádat,mert nem bírod a szívszaggató sírást,aztán újra fitten nekiállni takarítani,ééés ezek után a pároddal értelmes eszmecserét folytatni,és nem a kakis pelenkák számát ecsetelni aggodalomból vagy beszámolni a babus aznapjáról,akkor felteszem a kérdést?Te emberi lény vagy?..Mert én is úgy gondoltam ám,hogy én majd mindennap főzök,mosok,takarítok,szuperanya leszek,aztán örülök,ha egy 3 napra főzött főételtől,amit max 2 óra elkészíteni,nem dőlök össze ott helyben... Ha neked minden mégis sikerült,akkor én kérek elnézést,irigyellek.
67. hnora (válaszként erre: 40. - E369fc680d)
2014. júl. 26. 21:58

Az alvás bizony nagyon fontos a pasik számára :))) Ha az nem sikerül, akkor minden borús... Talán ha hagynád a babát magad mellett, és csönd lenne éjszaka, ki tudná aludni magát, és jóval komfortosabb lenne neki az élet... Az meg hogy nincs egymásra 10 percetek, egy darabig még igy lesz... Most már nem egy pár vagytok, hanem egy család. Az elsődlegesen fontos, hogy családként funkcionáljatok, aztán ha kicsit nagyobb lesz a bébi, lehet nagyinál/babysitternél/barátnőnél, amig ti egy kicsit romantikáztok, akár egy vasárnap délután is... (később éjjel is). Azt hiszem az a legfontosabb, hogy ne sajnáljátok erre az időt! Ne rohanj rögtön rendet rakni, mosogatni, ha a párod van a babával, ülj le mellé, és élvezd ki a pillanatot! És igen, ha valaki vigyáz a gyerekre, nem feltétlen a nagybevásárlást vagy mittudoménmit kell intézni, hanem igenis függönyt be, és lehet egymással törődni... Heti egy napot/délelőttöt/délutánt bármelyik nagyszülő örömtől repesve vállal, és hidd el nincs olyan messze az az idő, amikor ez már lehetséges lesz... (az én lányom novemberi, és tavasszal már simán elvitték a nagyszülők sétálni, náluk volt órákat).


A másik meg, tudom ez kekeckedés, meg offtopic is, de muszáj leirnom: ha már hordozol kérlek-kérlek-kérlek, ne kenguruban!!! Főleg ne egy pici babát, tök ártalmas a gerincfejlődésüknek! Nekem ezt - többek közt - a fiatalos, klinikai szakorvosként dolgozó gyerekorvosom mondta anno, és a 6 hetes kontrollon az ortopéd doki is megerősitette! Ami kicsiként jó az a hordozókendő, aztán 3 hónapos kortól a mei tai, majd ha már mászik, akkor van egy csomó háti hordozó, amit apa is fel tud csatolni (tapasztalatom szerint irtó büszkén viszik a gyereket).


És igen, nem birom megállni, le kell irnom: az én együtt alvó, hordozott, soha sirni nem hagyott lányom mindig is sokkal önállóbb volt, mint a saját korosztálya. Már talán itt is irtam, mindig is volt "játékideje", amikor egyedül volt, és a kezdeti pár percről ez egy-másfél óráig nyúlt. Sőt, most, hogy megint babát várok, volt pár nap, amikor feküdnöm kellett, mert nem voltam jól, és a 3,5 éves simán eljátszott mellettem, bár ő nem alszik délután, de amióta terhes vagyok tudok mellette kicsit szunditani, játszón én leülök egy padra, ő meg játszik, szóval igenis annak az anyának is van élete, aki mellett nem ordit soha a gyerek... Igaz, a másik oldalon meg nem az az anya vagyok, aki 5 mindent kontrollálni akar, nem kukkantok be 5 percenként a szobájába, hogy mit csinál, nem lébecolok a játszón a környékén, egyáltalán hagyom őt, hogy önálló legyen, hogy megtapasztaljon dolgokat. Ha fejbe üti magát a csörgővel, akkor máskor majd vigyáz. Ha elesik, feláll. Nem is nagyon sir az eséseknél, baleseteknél... Ha igen, természetesen megvigasztalom.

Úgy fogom ezt fel, hogy odafigyelek az igényeire, és azokra szabom a dolgokat, nem a saját, vagy valami hülye könyvből olvasott elgondolásaimra. Nem is olvastam egyetlen nevelési bibliát se...


Napirend meg: én képtelen vagyok határidőket betartani, illetve hát nagyon nehezemre esik. Bele is bolondultam volna, ha végre, amikor megszabadulok a munkahelyem határidőitől, majd épp magam tűzzek ki újakat! Meg egy 5 hetesnél nem mindegy, mikor kel, épp mennyit eszik, nem lehet megjósolni hogy alakul a napotok... A nagy napirendre szoktatás vége sirás lesz megint, mert vagy még nem éhes, vagy már egy órája az... Inkább talán az a fontos, hogy legyenek szertartások, hogy mindig egyféle sorrendben következzen minden, és ne ad hoc jelleggel... Hogy először babamasszázs, aztán fürdés, utána vacsi és alvás. És ez minden nap igy van, és akkor se cserélgetjük, ha az esetleg kényelmesebb lenne... Lehet egy hozzávetőleges ideje, de nem szakad le az ég +/- fél órától... Később úgyis mindig változik majd... Sőt. Nálunk pl. most úgy van, hogy tavasz végétől őszig 9kor fekszik és 8kor kel, ősztől tavaszig meg 8kor fekszik és 7kor kel.

66. cel (válaszként erre: 1. - E369fc680d)
2014. júl. 26. 21:08
Nem a gyerekkel van gond, hanem apukával. Vele tedd rendbe a dolgokat, (gyerek elsőbbsége, párkapcsolat még néhány hétig másodvonalba szorul, ki-hol alszik) nyugodj meg és a baba is megnyugszik. Amíg te szorongsz, idegeskedsz a baba sem fog megnyugodni.
2014. júl. 26. 21:00

Mi a kisagyaba szoktattuk az elejetol, de 10 honapos koraig valamelyikonk ott aludt vele a szobajaban egy kanapen. A mienk is rengeteget sirt nagyon le voltunk merulve de tuleltuk ezt az idoszakot. Akkor kilatastalannak ereztem, azt hittem soha nem lesz vege :D persze nekunk is volt h velunk aludt, aztan kesobb 3-4 eves koraban mindig atjott hozzank ejjel. Mindig volt vmi helyzet amit meg kellett oldani. Majd tullesztek ezen, cseoekedj osztoneid es belatasod szerint, mi itt nem tudjuk megmondani a tutit.


Viszont ami fontos. Amit sokan irtak mar h alakits ki egy napirendet neki. Mindig tortenjen minden ugyanabban az idoben saccperkabe. Ez nagyon fontos. Ettol lesz kiegyensulyozott baba. Kitartast kivanok nektek, ez az idoszak embert probalo, volt h mi is mindharman sirtunk xd de sz.r volt, istenem :D

64. M0ncsa (válaszként erre: 59. - 25800e2d09)
2014. júl. 26. 20:22

Na, ezzel viszont egyetertek. A kornyezetemben szerencsere csupa mintaferjek- es apukak vannak, de mind 30 felett alapitott csaladot... A szuleim viszont, akik huszon-keves eves korban vallaltak, na azt ne ragozzuk :D Maradjunk annyiban, hogy a kesobbi gyerekeiknek jo szulei voltak.

Persze vannak kivetelek is, minden tiszteletem az ovek.

63. M0ncsa (válaszként erre: 58. - 25800e2d09)
2014. júl. 26. 20:20

Na, akkor plane. Ne hibaztasd magad, ennyi a lenyeg. Nem te vagy az oka.

Apukadat sajnalom :(

62. 25800e2d09 (válaszként erre: 61. - Gribedli***)
2014. júl. 26. 20:17
na mondom én. (off topic) a szomszéd kiscsajom is imádom. rossz mint a bűn de pl együtt szoktunk festeni, rajzolni, tanítgatom, és már tök jól megy neki, azt mondja úgy akar rajzolni mint én. cukiii ^^
61. gribedli*** (válaszként erre: 59. - 25800e2d09)
2014. júl. 26. 20:15
Huu, lehet, hogy igazad van, nalunk o mar 35 volt. De amikor megismertem, akkor is telefonalas kozben ott gugyogott az oleben az uncsitesojanak a kisgyereke, sot, tok ari kepek voltak rola korabbrol is, o olyan, hogy pl mikor Egyiptomban volt, nekiallt hulyeskedni es dobalta a gyerekeket a vizben, erre 15 percen belul korulvette egy csomo arab gyerek, hogy engem is, engem iiis!!! Mindezt ugy, hogy kukkot nem tud arabul:)))) Szereti a kolykoket es kesz! Persze nala ez a kicsit nagyobbakra vonatkozik inkabb, 4-5 honapos kortol de azert addig is nem idegesiti a jelenletuk vagy hasonlo gyerek fobia.
60. 25800e2d09 (válaszként erre: 44. - M0ncsa)
2014. júl. 26. 20:14
Höhö :D sorry ^^
59. 25800e2d09 (válaszként erre: 47. - Gribedli***)
2014. júl. 26. 20:07
ismerek pár apukát akik lelkesen besegítene de közben kifelé lépkednek... sajnos gondolom nem egyedi eset.. a mai férfiak nagy része alkalmatlan bizonyos kor alatt apának.. tisztelet persze a kivételnek... de ez többnyire 30 alattiak problémája
58. 25800e2d09 (válaszként erre: 46. - M0ncsa)
2014. júl. 26. 20:05
Szeretem őket és ezt így felém sosem kommunikálták csak ezt vettem észre, ezt szűrtem le. aztán lehet nem ez volt az oka.. :S Felneveltek. Most apám bénultan fekszik és állandó ellátásra szorul..
57. Mazsinka (válaszként erre: 51. - Gribedli***)
2014. júl. 26. 20:05
Nyilván tudod, hogy nem gondoltam, hogy majd üvölteni hagyom. :D De! Azért tényleg kell az az arany középút. Barátnőm egyévesével sehová sem tud menni, mert hozzánőtt, kéri a cicit, rángatja le félóránként a blúzt. Szóval nyilvánvaló, hogy azzal nyugtatta lépte-nyomon, hisz nem lehet éhes ilyen gyakran. Az ilyesmit már túlzásnak érzem, és azt is, hogy szalad a lakás, mert a gyerek mindenekelőtt. Van egy másik barátnőm, ő sokkal szimpatikusabban csinálja: külön szobában alszik a gyerek, ha sír, nyilván felkelnek hozzá, de sosem aludt köztük, velük egy szobában. Akkor eszik, amikor éhes, nem lóg az anyján, és már 6 hónapos korától képes volt teljesen egyedül eljátszani egy órát is. Van közös verselés, mondóka, éneklés, játék, aztán nyugiban hagyja, kimegy a szobából, a gyerek meg elvan a kis világában, játszik, gagyog, amikor már tudott, akkor mászott stb. Ő közben főz rendezi a lakást. Mindenki happy. És nincs elhanyagolva a gyerek.
56. kisj
2014. júl. 26. 20:00

Szerintem az a gond, hogy a nagy többség túl sokat problémázik a gyereknevelésen.

Ennek az az egyetlen egy oka, hogy mindenki túlművelte (vagy alul?) az agyát ebben a témában mindenféle klasszikusan menőnek számító olvasmánnyal, ráadásképpen meg még egymást hergeli a jónép.

2014. júl. 26. 19:54

Imádlak titeket. Szuper anyuk :)


Ferré, gribedli, Panna, moncsa :* bocs ha kihagytam most valakit :*)

54. kisj
2014. júl. 26. 19:53

Kb 3 hónapos koráig minden nyekkenésre felkeltem és orvosolni próbáltam a problémát.

Utána megtanultam különbséget tenni sírás és sírás között.

Mivel nem vagyok egy "élanya" bezony hagytam sírdogálni, ha a radarom csak sima nyekergést jelzett.

A fiam kb 6 hónapos korára megtanulta, hogy az éjszakák alvásra valók, ráadásul a saját ágyában. Innét már meg csak egy ugrás volt a saját külön szoba.

Ráadásnak olyan elvetemült voltam, hogy már 3-4 hónapos korában is is hoztam, vittem és bizony gyakran már akkor Anyámra bíztam 1-1 éjszakára.

Soha nem tapasztaltam, hogy ennek a kárát látta volna. Inkább előny volt, mert azóta is imád menni mindenhová, mindenkihez.

53. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 41. - C9f9b53798)
2014. júl. 26. 19:46
A humora szuper és hülyeséget,ostobaságot soha nem irt sehova. Hoppsz! Szijjja!
52. Cucicsillag (válaszként erre: 49. - Mazsinka)
2014. júl. 26. 19:44

Mi akkor koltoztunk ,mikor a gyerkoc 3 honapos volt, cicista. De mai napig mindenki dob egy hatast mekkora rend van es tisztasag, es egyaltalan,szval meglehet oldani.

A komfort szopi sztem nem folosleges, egy ido utan ugyis leszokik rola. De fontos az anyai biztonsag.

Es a suttogo, na az nekunk sem jott be :)

51. gribedli*** (válaszként erre: 49. - Mazsinka)
2014. júl. 26. 19:44

Na, igen, milyen mar, hogy jokedvuen takaritok, amig a gyerek uvolt es oruljek, hogy milyen szuper nevelesi elvem van!:)


Mert ugye az, hogy gyerekuvoltes van a hatterben egyszeruen kiidegelo, de a kosz sem ehet minket meg, ezert jonak tarrottam mindig a kengurut mert ha csak felig-meddig tudtam jol megcsinalni a hazimunkat, legalabb felig-meddig tenyleg megcsinaltam es rend volt, stb. Az, hogy nem a lakas a legfontosabb, nem jelenti azt, hogy ne legyen valamennyire fontos, hiszen a rend az funkcionalis is, minel hamarabb megtalaljuk a cuccainkat, annal hamarabb keszen leszunk a tobbivel es igy tovabb, annal kevesebbet fog bogni a gyerek. Szoval kell. De nem olyan aron, hogy mellette a sirasban erolkodestol szegeny gyerek nyakig osszekakilja magat, ezzel ujabb adag mosnivalot gyartva... Letezik kozeput, a nagytobbseg igenis eszerint el es nem szelsosegek ideologiak szerint.

50. gribedli*** (válaszként erre: 40. - E369fc680d)
2014. júl. 26. 19:33
Ez igaz, az ujszulottek 10-16 orat alszanak (10 kevesnek tunik de meg ez is oke), de ezeket ugy kell elkepzelni, hogy kis alvasok, naponta tobbszor feloracska es ejjel sem sokkal tobb mint 2-3 alvasciklus egymas utan vagyis 2-3 ora elteltevel mar nyekeregnek. Eleg ritka az a gyerek (bar ismerek, a sogornom lanykaja ilyen volt), aki mar az elejetol vegigalussza az ejjelt, enyemek kozul en "rekordra" csak 2,5 honapos korban emlekszem. Ja, pl a legkisebb szopta az ujjat, ezert nem az, hogy nem ebredt fel tobbszor, hanem felebredt, de csendben volt, es ahogy szopta az ujjat ujbol bealudt.
2014. júl. 26. 19:31
Falnak megyek ezektől a szavaktól, hogy igény szerinti, kötődés és ösztön. Középút nincs csak a cicin csüngés, együtt alvás, egész nap evés? Szerintem egy gyerek aludjon a kiságyában, egyen, amikor éhes, amikor annak van ideje, és ne komfort szopizzon, meg ejtőzzön közben. És igen, engem is frusztrálna, ha egész nap bőgne, és két szót sem tudnék a másikkal beszélni, szemétdomb lenne a lakás, és nem ennénk rendes ételt napról napra, még akkor is, ha mindennél jobban várnám azt a gyereket. Őszintén: mindent elkövetnék, hogy ne rendeljem alá magam neki teljes mértékben, hogy mellette legyen életem. Attól, hogy most ezt a módszert sztárolják, még nem biztos, hogy nincs másik, járható út, pl. a Suttogó... :D Hűha, ezért mit kapok... :D
2014. júl. 26. 19:25
Nekem volt olyan exem, aki pl.tudta, hgy ezert nem akar gyereket,mert olyankor a no egy ideig csakis a gyerekeert el, ugymond. Ritka az,akit kitolnak a szuloszobarol es rogton csuzlilab...
47. gribedli*** (válaszként erre: 42. - 25800e2d09)
2014. júl. 26. 19:24

Szerintem ezt nem kellene magadra venned. Az, hogy ok nem voltak erettek egy gyerekhez, nem a te hibad, hiszen ok dontottek ugy, hogy gyereket vallalnak. Mindezek utan raadasul egy csoppseget hibaztatni oriasi felremagyarazasa annak, hogy tovabbra sem tudtak erett emberekhez meltoan problemat megoldani. Bocs, hogy ezt mondom, biztos imadod oket de akkor se vedd magadra ha teged hibaztatnak.


Erdekes, amit irsz, nem tapasztaltam. En is ugy voltam vele, hogy a ferjemmel is foglalkozni kell ugye, meg nem hanyagolni es volt olyan, hogy elnezest kertem, mert nem volt idom valamire, ami szamitott volna, vagy nem ugy csinaltam, ahogy a gyerek elott, hanem osszecsapva, stb. A valasz mindig az volt, hogy ne hulyeskedjek mar, ez termeszetes, majd kesobb kialakul! Es jol esett! Hogy udvariassagbol mondta vagy tenyleg komolyan, nem nyomoztam le, de jol esett es adott energiat ahhoz, hogy folytassam, hogy tudjam, hogy nem rontottam el semmit csak ki kell varni, hogy a baba ritmusa kialakuljon. Mivel egy gyereket ketten akarnak (altalaban), az apa hozzaallasa meghatarozo es a kornyezetemben sem tapasztaltam, hogy valaki ne tisztelte volna ezt az idoszakot, turelmetlenul reagalt volna egy szendvicsre mert o sushi-kreaciot vart vacsira vagy ilyesmik:)))) Sot, nagyon sok apuka buszken vitte a kenguruban a gyereket, vagy pelust cserelt, egyszoval nem irnam ugy le a ferfiakat, hogy mind bunko es onzo es ugy nez a sajat, varva vart gyerekere, hogy kiturta a helyerol.


Nyilvan ha egy huzamosabb ideig megy az, hogy mindig a gyerek az elso es ezt fokozza, hogy nem egyforman gondolkodnak a nevelesrol, az mar huzosabb dolog de komplikaltabb is, ott inkabb anyuka valami mast akar mondani ezzel de a gyerekkel takarozik, ot hibaztatja, apuka reszerol is lehet ilyen, de az elso 8-10 hetben meg nincs ez. Ha tonkremegy egy kapcsolat, nem ekkor van es ha megis, sokkal melyebb gyokeru a dolog.

46. M0ncsa (válaszként erre: 42. - 25800e2d09)
2014. júl. 26. 19:22

:*

Figyi, magadat emiatt soha ne hibaztasd. Nem ismerem a korulmenyeket, de ha egy anya meg a gyerek 2-3 eves koraban is leszarja a ferjet, annak nem a gyerek, hanem az asszony az oka, ha tonkremegy. Ha meg a ferj nem kepes megerteni, hogy egy par honapos (plane hetes!) csecsemo siros is lehet (pech), akkor meg o a barom.


De egyik esetben sem a gyerek. Anyadekat en jol valagon billentenem a helyedben, hogy rad projektaljak a sajat hulyeseguket. (Persze lehet, hogy tevedek, de eleg kicsi az eselye :))

45. Anyagi
2014. júl. 26. 19:19

Azt hiszem, a Te ösztöneiddel semmi baj! Simán vennéd az akadályt, ha a párod nem zavarna be!


És a párod szót most meg is kérdőjelezném!!! Szerintem ő egy érzelmileg még nem felnőtt ember, aki a Te első gyermeked szerepében él és most féltékeny a kistesóra, aki elvonja tőle a törődést!!!!!

Sajnos, nem hiszem, hogy támaszkodni lehetne rá. :( Ha elég erős vagy és viszed őt is a válladon, akkor működhet csak a dolog.


Egy öthetes még nem idomítható!!!

Talán a huszon-harmincas.....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook