Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Életmódváltással a cél heti fél-1 kg mínusz. Tarts velem! fórum

Életmódváltással a cél heti fél-1 kg mínusz. Tarts velem! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯
2014. okt. 16. 13:46

Elküldtem neked magánba is kedves Mzsinka, de itt is megismétlem, mert a feszültség senkinek sem jó:

kedves Mazsinka! Kérlek ne csináld ezt tovább a fórumban, mert mindenkit elüldözöl. nagyon agresszív vagy, tudálékos, kéretlenül véleménytnyílvánító és kioktató. Gondolom nem szándékosan teszed, alapjában véve ilyen a természeted. Ami nem baj, mindenki olyan, amilyen akar lenni belülről is, de... Kérlek ne írj inkább oda, mert annyira rossz lesz ott a légkör...Biztos jobban megértenéd magad nálunknál okosabb, tájékozottabb és vezető életmódtanácsadót kereső emberek között. Ez sem neked, sem nekünk nem jó így!

Üdvözlettel: Dittiritti

2014. okt. 16. 13:39

Ó, pondri sajnos lelépett. Vagy szénhidrát napja van, és kiütötte a csuda egészséges kifőtt tészta csokitortával, s szunyókál. :D


Ennyi sótlan embert...

2014. okt. 16. 13:11
Kedves pondri! Enngem érdekelne, hogy mit ettél ma.Hogy állsz az életmódváltással? Mennyit szeretnél fogyni. Én egy hónapja váltottam életmódot olyan módon, hogy megtanulok mindent, de mértékkel enni. Eddig 4.4 kg-ot fogytam, hosszú még az út...nagyon jól érzem magam, bármit megeszek, igaz mértékkel. nassolni étkezések között nem nassolok, 5x eszek egy nap. napi 0,5 liter tejet minden nap megiszok, főleg tejeskávé (kávéstej9 formájában, de nagyon szeretem a joghurtot, túrót és a sajtot is. Ha édességre vágyok, a reggeli fincsi túrórudim vagy napközben valóban csak 1-2 falat csoki, péksüti kielégíti az édesség utáni vágyam. én nagyon szeretem az édességet, jobban, mint a prököltet :-)...Amúgy vidámnak, kedvesnek és mosolygósnak tartanak, távol áll tőlem mások megbántása, okítása...főleg kéretlenül. Úgy érzem, ez az életmódváltás amin elindultam, mind testileg és mind lelkileg jót tesz és szebbnek látom a világot és a körülöttem lévő mebereket is. nagyon érdekel mások életmódváltásának a története, sok naplóba beleolvasok, mindenkinek szurkolok és bátorítok az útján. Kérlek benneteket, írjatok magatokról, a ti életmódváltásotokról néhány mondatot. Hogy jobban megismerjük egymást és támaszkodhassunk egymás sikereire. Előre is köszönöm!
254. Mazsinka (válaszként erre: 253. - Pondri)
2014. okt. 16. 12:43
Jól van, akkor szia!
253. Pondri (válaszként erre: 252. - Mazsinka)
2014. okt. 16. 12:40

Nem futamodtam meg csak úgy látom nincs kivel beszélni, Te csak a magadét hajtod.


Mint írtam a HANGULAT AMI NEM TETTSZIK!

2014. okt. 16. 12:35
Hát persze, sejtettem. Könnyebb lelépni, mint tényekkel, észérvekkel valamit megmagyarázni, bizonyítani. Egy egyszerű kérdést tettem fel, egyszerű, világos kérdésekre kerestem a választ, de könnyebb megfutamodni, pukkancs módon lelépni, mint a másikat megpróbálni meggyőzni. Mint az oviban.
251. Pondri
2014. okt. 16. 12:31
Én is kiszállok. Nem jó itt a hangulat. Bocsi nicole64.
250. Mazsinka (válaszként erre: 249. - C0f1ddd69c)
2014. okt. 16. 12:29
Akkor kérlek, meséld el nekem, hogyan lehet a 90 napost egészséges keretek közt csinálni. És ha már egészséges keretek közt csinálja valaki, akkor miért van szükség beskatulyázásra, a napok szétválasztására, ha minden nap ehetne az ember egészséges ételeket, "jó szénhidrátokat"? És miért kell 90 napig csinálni, amikor az életmódváltás egy életre szól, ahogy a neve is mondja?
2014. okt. 16. 12:15
oké, egyrészt ha nem tűnt volna fel, nem is írok ebben a fórumban, másrészt ki mondta neked hogy a 90 napos diétát nem lehet egészséges ételek fogyasztásával csinálni? de ne aggódj nyugodtan oszd tovább az észt minden létező fórumban, én maradok a 90 napos fórumon, mert ott érdekes módon senki nem ilyen okos.
2014. okt. 16. 12:13

Az a baj, hogy az ilyen fórumokba, mindig feladja a 90 %.

De közben meg az a hülye, aki kitart egy módszer mellett, és még sikeres is benne.

Itt most csak magamra célzok ;) de tényleg nem értem miért van ez így.


Jah...de közben meg megy a harc. Tök feleslegesen.

2014. okt. 16. 12:10
Mellesleg a fórum címe életmódváltás. Vajon a 90 napos miben az? Ez roppant érdekelne. Bárhol beírom a neten ezt a szót, a következőt adja ki: mellőzze a cukrot, a fehérlisztet, a feldolgozott élelmiszereket, a krumplit cserélje zöldségekre. A 90 napos ennek a kritériumnak megfelel? Egyáltalán nem felel meg. A 90 napos nem életmódváltás, hanem egy módszer, fogyási kísérlet, amiben helyet kap a cukor, csoki, krumpli... egészségesnek nem mondható. Erről ennyit. Úgyhogy ebben a fórumban előbb van nekem létjogosultságom, mint a 90 naposnak. Bocsesz, de ezek tények, és nem habzó szájjal való tukmálás.
2014. okt. 16. 12:08
ohmmm......ohmmmm....ohmmmmm....ohmmmmmm.....
2014. okt. 16. 11:56
Ja, és ha ennyire érdekel az afrikai gyerekek sorsa, akkor küldd el nekik a kajád felét, és ne itt prédikálj, ugyanis attól, hogy nem ka.kinak nevezed az ételt, hanem "kultúremberként" élelmiszernek, még nem lesz tele a hasuk! Álszent.
244. Mazsinka (válaszként erre: 243. - C0f1ddd69c)
2014. okt. 16. 11:52
Bocs, de nem vagyok paleos. Jaj, a 90 napos, jó, hogy mondod, na az a legnagyobb ka.ki. Legkevésbé sem érdekel, hogy mit gondolsz a kulturális szintemről.
243. c0f1ddd69c (válaszként erre: 240. - Mazsinka)
2014. okt. 16. 11:39

Szeritem nem azt írta, hogy a paleósok nyers húst esznek, hanem azt, hogy őt azt sem érdekli ha valaki azt eszik, mert úgy véli jónak. Talán nem kéne mindenkinek habzó szájjal nekiesni. Amúgy valóban annak nevezed a kaját aminek akarod, a mások által fogyasztott ÉTEL kakinak nevezése a Te kultúráltsági szintedet jellemzi. Lehet abban is visszatértél a paleolit korszakhoz, lelked rajta. A szója pl. szerintem sem egészséges, de akkor miért nem lehet ezt írni? Sajnos nem kell afrikáig menni éhező gyerekekért, szerintem ők szívesen elfogyasztanák az általad kakinak titulált tk. kenyeret és tejet vacsorára...


Ja amúgy én 90 naposozom, szóval kezdhetsz szidni.


Üdv a többi fórumozónak, gratulálok, hogy még kitartotok! :)

242. Pondri (válaszként erre: 235. - Csikil4ny)
2014. okt. 16. 09:32

Örölök, hogy hozzánk is csatlakoztál. Már több hozzászólásoddal találkoztam, melyekkel én is egyetértek. Én pl. a tejet is literszámra iszom, de hálistennek még semmi komolyabb betegségem nem volt életemben (enyhe megfázást kivéve), még az influenza járványok is elkerülnek.

A fogyásról annyit, hogy néha felkúszik rám 4-5 kg,- 45 fölött már ez könnyen megesik (max. 65kg-ig) de ha jobban odafigyelek tudom kezelni.

Most is ezen dolgozok, két hét alatt már lement 1,2 kg.

2014. okt. 16. 09:27
"Én nem tudok lemondani a kenyérről." Mindenről le lehet mondani, akarat kérdése.
240. Mazsinka (válaszként erre: 235. - Csikil4ny)
2014. okt. 16. 09:25
Nyers húsevés? Egy újabb emberke, akinek fogalma sincs. Az ételt meg annak nevezem, aminek akarom. Toleránsnak meg toleráns vagyok. Mint mondtam, nem izgat, ki és mit eszik, a tévhitek zavarnak csupán... Egy tájékozottabb embertől, aki nem én vagyok, de vannak itt mások, inkább el kellene fogadni az új, hasznos információt, nem mindig ugyanazt fújni.
239. Mazsinka (válaszként erre: 238. - Floracska)
2014. okt. 16. 09:22
Cukor, liszt kilőve? Még jó. Ez nem a paleo csodája.
238. floracska (válaszként erre: 232. - Mazsinka)
2014. okt. 15. 22:56

Én nem tudom, pontosan miből áll ez a paleo, csak amiket itt elmondott menyus, hogy cukor-liszt kilőve, tejtermék szintén. Nem mondom, hogy hülyeség, csak azt, hogy én nem bírnám ki bizonyos dolgok, pl kenyér nélkül. Nagyon leszűkíti ez az életmód a választékot. Mert én a legtöbb zöldséget sem szeretem, max húslevesbe.

Meg gondolom, akkor ilyen dolgok is, mint rizs-krumpli-tészta szintén ki vannak lőve.

Odáig eljutottam, hogy nem eszem cukrot, fehér lisztet sem nagyon (rántott húson, rántott sajton igen), de ennyi.

237. f3000dc5ef (válaszként erre: 236. - Hunny)
2014. okt. 15. 21:50

Jobbulást neked!


És grt a fogyáshoz! :D


Én ugyi, eleve a glutén ellen vagyok :D és akkor is lehetsz rá érzékeny, ha a sima teszt nem mutatja ki.


Székletből lehetne, de Mo-on olyat, nem nagyon csinálnak.


Próbáld ki a gluténmentes kajálást pár napig, hétig.

236. Hunny
2014. okt. 15. 21:44

Sziasztok!

Valaki kérdezte, hogy összességében hogy is állunk. Most este méredzkedtem, ez szerint 1,5 hét alatt kb -2kg, de szerintem van ez még több is, reggel megnézem újra. A jó kis vírusomból kezdek kifelé jönni, és ennek köszönhetően öröm volt a lapos hasamra nézni (kb napi 500Kcal-t vittem be, és nem direkt volt ennyire kevés) :) Na de tegnap este elkezdtem kicsit jobban enni, lecsúszott egy pirítós teával (most annyira nem az a lényeg nálam hogy mit eszek, hanem az, hogy egyek egyáltalán) és onnantól kezdve megint óriásira puffadt a hasam. És ez szerintem nem a betegség miatt van, sajna nekem mindig ilyen puffadt a hasam, és nincs székrekedésem (már bocsi). Más is jár ebben a cipőben? Egy könnyű kajálás után is olyan tud lenni a hasam, mint aki félidős terhes... Én nagyon glutén érzékenységre gondolok, valakinek van közületek? Merre érdemes indulni kideríteni, hogy valóban az e?


Csikil4ny üdv köztünk, és gratula az eddigi eredményeidhez!:)

2014. okt. 15. 20:25

Sziasztok!


Vettem a fáradságot és végig olvastam az összes bejegyzést e fórumból.


Én mindenevő vagyok, nekem is a szénhidráttal van bajom, de most már 9 hónapja tartó életmódváltásom által megtanultam kezelni ezt. Ezelőtt is már idejét se tudom, hogy mióta 1700 kcalt ettem, de eddig csaknem fehérlisztből vittem be, most figyelek, hogy tényleg egészségesen táplálkozzak, fehérliszt és cukor nélkül, több zöldség és hús. S láss csodát ugyanannyi a napi kcal bevitelem, csak ettől még fogyok is.... (Bizonyítani a módszerem majd visszajövök évek múlva...) Én nem hiszek abban, hogy meg kellene vonni az emberi szervezettől bármit is amit évezredeken keresztül való alakulásunk során felépített magának, de azért az se bánom ha valaki a húst nyersen akarja megenni, mert az első emberek úgy fogyasztották. Lelke rajta, csak engem ne akarjon rávenni erre! Ahogy az se bánom ha valaki egész életében salátán akar élni....


Egyelőre úgy tűnik több irány létezik, mindenki alakítsa ki a saját életmódját, másokkal szemben meg próbáljunk meg toleránsabbak lenni, itt mindannyiunkat összeköt valami: változtatni akarunk a régi, rossz szokásainkon.


Egy valamit azért kérnék mindenkitől: tiszteljük meg egymást azzal, hogy nem nevezzük a mások által fogyasztott ételt "k.ki"-nak.

234. f3000dc5ef (válaszként erre: 232. - Mazsinka)
2014. okt. 15. 18:19

Igyekszem tárgyilagos lenni, és tényleg maradni a saját példámnál.


A saját gyógyulásomat, és a fiamét is simán csodaszámba rakom:D de picit elfogult vagyok :D


De ismerek olyat, akire tényleg azt mondták, hogy hónapjai vannak....és lám :D most boldogan él, évekkel később :D


Egyébként meg egyetértek veled :D

2014. okt. 15. 17:42
Ja, és ezt nem azért írom, mert én annyira tisztán eszem, és mindent kerülök. Csak szeretnék ennyire elszánt és ügyes lenni. De a saját hülyeségemnek titulálom mindezt, és nem magyarázom be magamnak, hogy ugyan semmi baj nincs a tk kenyérrel, és nagyanyáink is ezer évig éltek a tehéntejtől, csak azért, mert nem vagyok elég elszánt.
232. Mazsinka (válaszként erre: 231. - F3000dc5ef)
2014. okt. 15. 17:29
Olyan nem lesz, nyugodj bele, de szerintem ezt te is tudod, csak nem mersz már semmit sem mondani. Főleg olyanok támadják ezt az életmódot, akik soha, de soha az életben nem próbálták, vagy ha próbálták is, félreértelmezték. A legoptimálisabb dolog az egészségre nézve, amit én valaha is próbáltam. Saját balgaságom, hogy nem tudom maradéktalanul követni, nem az életmódot támadom, mint egyesek. A glutén és a tejtermékek mellőzése önmagában csodákra képes, a cukor elhagyása alap, a mindenféle E mellőzése szintén, tisztán, mindent a maga természetességében enni-gondolom, ez meg evidens mindenki számára. A többi csak önbecsapás, maszlag... Ez az én véleményem. Az meg vicces, hogy a számtalan sikertörténet és szinte csodának minősülő gyógyulástörténet felett ennyire elsiklanak az emberek...
231. f3000dc5ef (válaszként erre: 229. - Floracska)
2014. okt. 15. 17:12

Jah.

Én most egészségesnek érzem magam.

Voltam beteg is. Tudok különbséget tenni a kettő közt. Most élem az életem. Akkor meg szenvedtem. Azt mondták nyugodjak bele, mert ez már így marad. Hát nem nyugodtam. És nem maradt.

Nekem ez az életmód a megfelelő.


Aki mástól érzi legalább olyan jól magát mint én, vagy még jobban, az kövesse azt.

Nekem attól se több-se kevesebb nem lesz :D

230. f3000dc5ef (válaszként erre: 229. - Floracska)
2014. okt. 15. 17:08

A tej nem a rákkeltő tulajdonságai miatt gáz.


Ami tejnél összehozható a rákkal az az, hogy akinek már rákja van, annak a tejben található növekedési hormon hatására, fel tud gyorsulni a rákos sejtek szaporodása. Mert ők nagyon szépen tudják ez hasznosítani.

229. floracska (válaszként erre: 203. - F3000dc5ef)
2014. okt. 15. 17:00

Ennek most utána néztem (mármint a tejtermékeknek). Nos ma már mindenre azt mondják, hogy így rákkeltő, úgy rákkeltő. Mert mi nem az? Pl. annak idején bizonyos édesítők, főként az aszpartám körül voltak rémhírek, ilyen rákot okoz, olyan rákot okoz. Végül kiderült, hogy 2-3 hét alatt akkora dózisban okozott rákot (patkányoknál), amennyit egy ember egy év alatt sem eszik meg.


Ennél a tejes sztorinál kb ugyanezt olvastam. Mellrák, prosztatarák, stb. Emberek, a mai világban mi nem okoz rákot? Pont most meséltetek a régi időkről. Annak idején a fehér kenyér is tök elfogadható volt. Azt hiszed, hogy pl. ha zöldségeket meg salátát eszel, akkor totál egészséges vagy? Mert azok nincsenek tele rákkeltő anyagokkal, permet meg minden szar, ami még a bio termékeknél is megtalálható? De bármit veszel a boltban, és megnézed az összetevőit, látni fogsz egy rakat E számot, szerinted azok egészségesek? Pont ebből írtam pár éve házidogát. Régen a zsemle azért volt nagy, mert volt benne anyag. Ma meg már azért nagy, mert térfogatnövelő szer, állagjavító, meg minden lószar benne van.

228. dittiritti (válaszként erre: 227. - F3000dc5ef)
2014. okt. 15. 15:14
Úgy legyen! :-)
❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook