Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Életmódváltással a cél heti fél-1 kg mínusz. Tarts velem! fórum

Életmódváltással a cél heti fél-1 kg mínusz. Tarts velem! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯
2014. okt. 16. 16:06
Érdekes, amikor gitka beszélt hülyeségeket, hogy támadtátok... akkor hol volt a nagy tolerancia, hogy egyen nyugodtan tejbegrízt vacsorára? Pár tükröt ki kéne osztani másoknak is, nemcsak nekem.
286. Mazsinka (válaszként erre: 283. - Csikil4ny)
2014. okt. 16. 16:02
Másodszor idézem magam: "nekem mindegy, hogy ki és mit eszik." Egyél. Én is ettem ma ka.ki túrót, és egy ka.ki színezékes gumicukrot is bekaptam, jaj, kimondtam a négybetűs szót: k.ki, k.ki, k.ki...
2014. okt. 16. 16:01

Muszáj ezt csinálni?

Nem akart itt senki észt osztani, de az egyik magára veszi ezt, a másik meg azt, és már megint ott tartunk ahol mindig, ha nem egyfajta módszert követ mindenki a fórumon.

284. Mazsinka (válaszként erre: 281. - 7a3a05277b)
2014. okt. 16. 16:00
Nem osztom a többieket. Ilyen a stílusom.
283. csikil4ny (válaszként erre: 240. - Mazsinka)
2014. okt. 16. 15:59

Fogalmam, miről? Fuss neki még egyszer a bejegyzésemnek, mert nem sikerült értően elolvasni! Ha már ilyen szépen kioktatsz mindenkit. És ha tetszik, ha nem továbbra is eszek glutént, felőlem aztán fejre is állhatsz! Ameddig én nem akarom ráerőltetni az emberekre az én látásmódomat, addig elvárom, hogy más se tegye.


Valamint az én kajámat ne minősítsd k.kinak, a tiedet hívd nyugodtan annak. Felénk még tisztelik az ételt, lehet, hogy ahol Te élsz ez mellékes....


Egy valamit azért nem értek: miért kell ennyire vehemensen támadni az embereket?

2014. okt. 16. 15:59
A fogyni vágyókat pedig nem piszkálom, csupán felhívtam pár tényre a figyelmüket. Arról nem tehetek, hogy mindent személyes sértésnek vesznek.
281. 7a3a05277b (válaszként erre: 279. - Mazsinka)
2014. okt. 16. 15:59

Mint említettem: nekem mindegy, hogy minek hívod, amit írsz a naplódban, amit 2012-ben kövéren kezdtél el, s most is ebben a témában osztod a többieket. Gondolom, sikerélményt okoz, hogy végre valamennyire lefogytál, s szakértővé léptetted elő magad azonnal. Tipikus.

Majd ha 5 évig tudod tartani az esetleg elért eredményeket, akkor elkezdhetsz büszke lenni magadra, ezt tudományos tények bizonyítják, nem interneten összeollózott-félék, hanem valódiak.


Az én naplóm? Én nem vezetem itt 2012 óta konstans módon az életem egy szeletét sem, nem is fogom. Itt feltűnt az agresszív nagyképűséged. De ha neked ez boldogságot okoz, akkor abba ne hagyd.

280. Mazsinka (válaszként erre: 278. - Vacsa)
2014. okt. 16. 15:57
Ne félj, én nem gitkainga vagyok, aki fülét-farkát behúzva odébb áll.
279. Mazsinka (válaszként erre: 276. - 7a3a05277b)
2014. okt. 16. 15:55
Úgy látom, te is csak 2014. január huszadikáig éltél ésszel-ha már a naplók fikázásánál tartunk...
278. vacsa (válaszként erre: 277. - Mazsinka)
2014. okt. 16. 15:54
Úgy látom hogy amíg te piszkáltad a fogyni vágyókat addig egész jól érezted itt magad. Most mi a gond?
2014. okt. 16. 15:49
Jaj... ez már nekem is too much.
276. 7a3a05277b (válaszként erre: 273. - Mazsinka)
2014. okt. 16. 15:48
Nekem mindegy, hogy hívod, ami a naplódban van :))
2014. okt. 16. 15:47
Szerintem nincs igazad. Életmódváltás nagyon sokféle lehet. Ha már bármit megváltoztatsz az életmódodban, az már életmódváltoztatás. Többet eszel-kevesebbet eszel, ezt eszed ezt nem eszed, mozogsz vagy abbahagyod a mozgást, több időtsz szánsz a lelki dolgokra, új célokat tűzöl ki...Én is beleolvastam most a naplódba...Elnézést, látom a férjedről írsz, akkor nő vagy...nem hittem volna a szavaid alapján és az ingerültségedből kiindulva. Újfent elnézéást kérek Tőled, hogy férfinak gondoltalak.persze hogy kifogástalan. Hiszen te a saját szemüvegeden át nézed a saját étkezésedet és elégedett vagy vele. és etz így van rendjén. Mi ugyanerre törekszünk a saját étkezésünkben. Hogy úgy érezzük, számunkra kifogástalan. legalább 80%-ban. Én elégedett vagyok a sajéátommal 100%-ban. :-)...Nem szabad irigyelni más fogyását. Sokszor éppen a görcsösség akadályozza meg a fogyást. és a düh és a savanyúság...Lehet, hogy szép sovány leszel kívülről, de belülről az ismét gúnyos és bántó szavaid romlásról árulkodnak. fektess energiát a belsőd alakításába is. Legyen az is célja az életmódváltásodnak. Hidd el, jobb kedvesnek lenni az emberekkel...Széppé teszi az embert :-)
274. vacsa (válaszként erre: 270. - Mazsinka)
2014. okt. 16. 15:46

Vegyél már vissza, üldözési mániád van?


Vagy ennyire irigy vagy? Nem én magyarázom meg mindenkinek hogy mi az egyetlen igaz út a fogyás felé... Hol látsz te engem tanácsot osztogatni, vagy magamat fényezni?

Olyan vagy mint Inga. Hirdeted az igét, miközben nem teszel le semmit az asztalra...


Én 55,9 kg voltam ma reggel.

Remélem te is velem örülsz ennek :))


ja, nem százat, csak huszat ;)

273. Mazsinka (válaszként erre: 272. - 7a3a05277b)
2014. okt. 16. 15:44
Nem fogyókúrázom, bocs.
272. 7a3a05277b (válaszként erre: 271. - Mazsinka)
2014. okt. 16. 15:44
Te vagy az, aki már tavasszal is fogyókúrázott?
2014. okt. 16. 15:42
Ja, és gyorsan mazsolázzátok ki, hogy melyik hónap mely napján ettem túrót, ami ka.ki, gyári vackot, és egészségtelen szalámit...
270. Mazsinka (válaszként erre: 268. - Vacsa)
2014. okt. 16. 15:39
Igen, tudjuk, te fogytál 100 kilót, és mindent ettél, és nagyon-nagyon ügyes vagy, tapsvihar! Én pedig nem, de kb. annyi közöd van hozzá, amennyi szerinted nekem ahhoz, hogy ki mit eszik, ha már itt tartunk. Mellesleg az ételeim 80 százaléka kifogástalan, úgyhogy nézegetheted.
269. Mazsinka (válaszként erre: 267. - Dittiritti)
2014. okt. 16. 15:37

"De neked mér fáj az, mért dühít fel, ha valaki nem foglalkozik ezzel és eszi ami neki jólesik, amitől egészségesnek érzi magát?"


Mert a fórum címe életmódváltás, az életmódváltás alappillére pedig a finomított szénhidrátok, cukor, glutén, gyári vackok elhagyása. Megsúgom: ezt sem én találtam ki, ahogy a Pitagoras-tételt sem, mégis létező jelenség.


Idézem magam, több helyen leírtam:


"Nekem mindegy, hogy ki és mit eszik".

Nyugodtan visszakeresheted.

268. vacsa (válaszként erre: 267. - Dittiritti)
2014. okt. 16. 15:32

" De neked mér fáj az, mért dühít fel, ha valaki nem foglalkozik ezzel és eszi ami neki jólesik, amitől egészségesnek érzi magát ? Miért jön belőled annyi düh? "


Ilyesmit éreztem én is, ezért kérdeztem hány kiló. Bár a naplójába beleolvastam...

2014. okt. 16. 15:17
Én megéltem azt is, amikor azt mondták, nem egészséges sem a zsír, sem a vaj. Az egyetemen a táplálkozástudományi ismereteket tanító doki azt mondta, figyíeljük meg, hogy ez meg fog változni, mert ez blődség. A margarin és a finomított olajok meg más miatt nem egéászségesek. Igaza lett a mai "divat" szerint. Én aláírom, hogy van irányzat, aki ezt mondja. lehet, hogy kiderül néhány évtizedig van igazuk. lehet, hogy örökre, De neked mér fáj az, mért dühít fel, ha valaki nem foglalkozik ezzel és eszi ami neki jólesik, amitől egészségesnek érzi magát ? Miért jön belőled annyi düh?
266. vacsa (válaszként erre: 265. - Mazsinka)
2014. okt. 16. 15:14
Megkérdezhetem hány kiló vagy most?
2014. okt. 16. 15:10
Ember, gondolkozz már! Nem én találtam ki, hogy a glutén, cukor nem jó. Ez tény. Tetszik vagy nem tetszik, de ez van. Bele lehet törődni. Olyan, mint ahogy kék az ég és zöld a fű. De aki mindezt megerősíti, na, az nem normális ezek szerint.
2014. okt. 16. 14:52
Nem is kell, hogy érts másokat, van ami túlmutat felfogóképességünk határán...A méricskélés nem csak mennyiségre vonatkozhat, hanem minőségre is egy elképzelt kritérium alapján...teljesen más emberek vagyunk, s én valóban segítő szándékkal írtam neked, mert űgy tűnik nagyon komoly bajban vagy lelkileg...Őszinte próbáltam lenni, nem bántó...Nekem a te viselkedésed lelki és szellemi síkon olyan, mint neked az, aki hétfőn egy permetezett almát eszik, kedden egy rúd tesco párizsit, szerdán lekvárosbuktát, csütörtökön baktériumellen kezelt banánt, pénteken fényt...Nekem nem tisztem és nem is feladatom bírálni semelyik módszert, amit mások követnek. de te sem tetszeleghetsz messiási szerepben, hogy "mindenkinek felnyisd a szemét saját blődségéről és k-ki kajájáról", hogy így kapj önigazolást és elismerést. Talán a környezetednek kellene rád figyelnie jobban, hogy érezd, hogy elismernek, szeretnek, tisztelnek s jó úton jársz. Én nem vagyok makulátlan...hja, ha tudnád, hogy mennyire nem...ez a különbség kettőnk között. Én tisztába vagyok korlátaimmal, hibáimmal, s ezért nem érzem úgy, hogy kéretlenül minősítsek és észt osszak...Ki vagyok, hogy ezt megtehessem?!
2014. okt. 16. 14:39

Nem méricskélem az ételeket, annyit eszem és akkor, amennyit és amikor akarok, azokból az ételekből, amelyek egészségesek és finomak (90! százalékban kb.)


Nem 90 napig tartok valamit, és nem osztom be napjára, hogy melyik nap milyen jellegű ételt egyek... Nem értem azokat, akik mérlegen mérik, hogy miből hány grammot ettek, és a kalóriabázisban kalkulálgatnak az ebéd elfogyasztása előtt, hogy miben mennyi fehérje, ch stb. van. Szerintem inkább velük nincs valami rendben, ha már itt tartunk. Azokkal, akik mérleg nélkül nem esznek, vagy hétfőn nem merik megenni a húst, mert "keményítő napjuk van", illetve hat után nem esznek... és egyéb blődségek.


Szerintem ezek az emberek a nevetségesek és merevek, nem én. Komolyan kérdezed, minden bántás nélkül az előbbi sorokat? Képzeld, én is komolyan, minden bántás nélkül kérdeztem, hogyan lehet a 90 napos egészséges, és választ nem kaptam, csak duzzogást, utálkozást, és ilyen kedves szavakat, mint a tiéid. Talán neked is el kellene gondolkodnod azon, hogy ennyire makulátlan vagy-e, ha képes vagy másokhoz ilyen szavakat intézni. Mert ha rám igazak a jelzőid, akkor kezet foghatunk.

2014. okt. 16. 14:11
Nem mindenkinek van szüksége szabályok között, lexikonokat lapozgatva élni az életüket. Lazábban kell venni az életet, mint ahogy teszed. Görcsös vagy, állandó bizonyítási kényszerrel...legalább is itt. Én bennem az merült fel, hogy férfi vagy talán, mert egy kis női kedvességet, finomságot sem tapasztalok soraidban. Olyan férfiasan nyers, durva és aggyal élő vagy. Sokszor a szívnek kell vezetni, hidd el. Azt szokták mondani, hogy aki takarítási mániában szenved, annak a lekében nincs rend, s ezt vetíti kifelé. mert belül nincs ereje magával szemben harcolni, rendet rakni, ezért a külső világban, a tárgyakkal veszi fel a harcot. Én ezt látom nálad is, az egészséges-nem egészséges bányában miközben követ fejtesz...Az, hogy ennyire méricskéled az ételeidet és ellentmondástenemtűrő előadásba kezdesz, ha más méásképp él, és közlési kényszered van, hogy elmond, hogy te ezt mennyivel jobban tudod, teszed és csinálod, nem lehet, hogy arra vezethető vissza, hogy a lelked nem egészséges? minden bántás nélkül kérdezem.
2014. okt. 16. 13:55
Ha már itt tartunk, én is utálom a sótlan, humortalan, sértődékeny, mimóza, önmagukat megvédeni képtelen embereket, akik csak a saját fejük után mennek, fölöslegesen negédesek...és azt hiszik, hogy pár nyálas sor után már kezet foghatnak Teréz anyával, belefognak dolgokba, de arra lusták és zárkózottak, hogy rendesen utánanézzenek.
260. Mazsinka (válaszként erre: 259. - Dittiritti)
2014. okt. 16. 13:50
:D Köszönöm, Somamagésa... két évtizedes barátságokat ápolok- nem véletlenül. Nyilván a kiállhatatlan természetem az oka.
2014. okt. 16. 13:49
Nem is volt célom meghatni vele.Neked hatalmas lelki tusáid lehetnek magsdaal, hogy mások okításában és bírálatában találod meg örömöd. szerintem munkálkodj a belső életmódváltásodon is, mert kiállhatatlannak fognak tartani az emberek...És mit ér a testi egészség és vékonyság akkor, ha taszít a belső?!
258. Mazsinka (válaszként erre: 257. - Dittiritti)
2014. okt. 16. 13:46
Köszönöm olvastam, csak nem hatott meg.
❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook