Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Életmódváltással a cél heti fél-1 kg mínusz. Tarts velem! fórum

Életmódváltással a cél heti fél-1 kg mínusz. Tarts velem! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... ❯❯
227. f3000dc5ef (válaszként erre: 226. - Dittiritti)
2014. okt. 15. 15:12

Ezt mondom én is.


Engem tudod hányan néznek komplett hülyének??? :D pedig csak elszoktam mondani, hogy mit és hogyan csinálom. Ő kérdezte. Én elmondom. Majd azt mondja a szemembe, hogy ez nem működhet :DDD hátjó :D ha nem hát nem.


Amit leírtam, az mind saját tapasztalat.

És erre meg azt szoktam mondani, nekem ugyan leírhatják akármilyen tudományos nyelven, hogy ennek így kell működni, ha egyszer nem támasztja alá a tapasztalat.

Ahogy a fiamnál is...az egyik nagyon nem működött, a másik meg igen.


Hát rajta :D csinálja mindenki ahogy szeretné :D

2014. okt. 15. 15:09
Pont erről beszéltem: MINDENKINEK SAJÁT ÚTJA VAN! Akkor ebben egyet értünk. valaki így, valaki úgy. de senki sem kevesebb, butább, tájékozatlanabb vagy felelőtlenebb ezért a másiknál. Élni és élni hagyni. nem elrontani más kedvét, örömét, kikezdeni a hitét. Egy dologban hiszek, ha már "térítésről" van szó, az élet bármely területén: A néma, nem kérkedő példamutatásban. amikor odajönnek és megkérdezik: "mond, mi a Te utad? hogy csionálod?" S ekkor a legnagyobb alázattal elmondja az ember, úgy hogy ne legyen bántó, ne minősítsen és ne ítéljen. Ennyi. Többet ne. A következő mondat már fölösleges, mert többet árt, mint használ.
225. f3000dc5ef (válaszként erre: 222. - Dittiritti)
2014. okt. 15. 15:08

Csak elolvastam. Hát nagyon nem értek vele egyet :D


Ez a hivatalos diéta, ami alig két év alatt vezetett el az életveszélyes állapotig. Betartva, és szedve mellette a gyógyszereket. jah, és végig szenvedve.


Most meg? :DDD ég és föld :D nincs szenvedés, nincsenek brutál gyógyszerek, "csak" normális élet.


(én még egy Crohn-ossal se találkoztam, aki a hivatalos étrend mellett jobban lett volna. Pedig találkoztunk párral....)

224. f3000dc5ef (válaszként erre: 222. - Dittiritti)
2014. okt. 15. 15:04

Ezt most nem olvasom el. De beletenyereltél a dolgokba :D Ha valamit akkor a Crohn-t nagyon ismerem. Tudniillik a fiam az.


Amit nem ajánlottak az alapján műteni kellett. Majd elkezdett paleozni és most tünetmentes, és nem szed semmit.

Tehát a saját tapasztalatom, és a fiam példája alapján, én köszönettel de maradok Szendinél :D

223. f3000dc5ef (válaszként erre: 221. - Dittiritti)
2014. okt. 15. 15:02

Igen. ÉN is tanultam ám.

Egy konkrét dolgot mondtam :) de meglepődnél, hogy a szénanátha is szépen visszavezethető a bélre :D ém már csak tudom :D mert már az sincs nekem :D

És évtizedik volt, és gyógyíthatatlan minősítéssel, és abból alakult ki a brutál asztmám is.


Nézz utána. Áteresztő bél szindróma.


Nyilván átereszt. Az a feladata. Csak mint írtam nem mindegy mit.

A gyógyszer az nagyon jó példa. Mert ott pont hozzáadnak olyan anyagokat, amik megnyitják az utat a hatóanyagoknak, mert különben egy normál bél ugyan át nem eresztené őket.

2014. okt. 15. 14:50

ost bemásolok ide egy cikket, ami a Chron betegségről szól. Itt pont nem ajánlják a húsfogyasztást és ajánlják a tejterméket, éppen a bélfal átjárhatóságának optimalizálására. Szerintem mindenre van pro és kontra. A Szendiék ezt mondják,az Oláh Andorék pedig ezt. Kinek van igaza? Mindkettőnek. legalább is a táboruk nagysága megegyezik. valaki erre valaki arra esküszik, mert így gyógyult meg. ÉS EZ ÍGY VAN RENDJÉN.A neten mindenre van tudoméányosan alátámasztott érv és ellenérv. Ilyen a tudomány!


A cikk:

Láthatjuk tehát, hogy a belek kielégítő működése, a maradéktalan tápanyag felszívódás és a bélfal optimális átjárhatósága/elhatárolási képessége miként pecsételi meg közérzetünket, általános testi-lelki állapotunkat, miközben a már súlyossá vált esetekben akár kritikussá is válhat a személy állapota.


A CHRON-betegség többnyire a végső vékonybél- és a kezdeti (felhágó) vastagbélszakasz idült gyulladása, nyálkahártya fekélyekkel, a bélfal hegesedésével, beszűkülésével. Fájdalmakat okoz a has jobb oldalán, emésztési zavarok, lesoványodás a jellemző tünetei. Kórokozó hatás tulajdonítható a margarin és más, kémiailag kezelt zsiradékok, a finomított cukor fogyasztásának. Az elfogyasztott hús kb. 50%-a emésztetlenül jut a vastagbélbe, itt rothasztó baktériumok behatására rothadással bomlik tovább, ezért rothadásos lebontás-termékek árasztják el a szervezetet a vérerek útján; és azonkívül, hogy önmérgezést okoznak, a vastagbél-gyulladást is fenntartják és súlyosbítják. Ezért minden vastagbél betegségben alapfeltétel a húsmentes vegetárius étrend.


A Crohn-betegségben -az előbbiek alapján- fontos még a margarin, a cu5kor és minden cukortartalmú étel és ital, minden édesség kizárása. (Cukor helyett méz ajánlott.) Zsiradékként kizárólag hidegen sajtolt szója-, napraforgó-, tökmag-, kukorica- stb. olajat és nyers sajtolt napraforgó olajat fogyasszon a beteg. Zöldség és főzelékfélékből, gyümölcsökből, gabonaneműekből (búza-, árpa-, rozs-, zab-, szója- stb. pehely) álljon a diéta. Csak sovány tejtermék (joghurt, kefír) fogyasztható. Nehezen tűri a tönkrement emésztőrendszer a nyers növényi étrendet, ezeket csak lassan, fokozatosan iktathatók be az étrendbe, lassan emelhető a mennyiségük, addig gyengén főtt gyümölcsök, sült alma, párolt főzelék- és zöldségfélék legyenek napirenden, gabonapelyhekkel kiegészítve….Minden falat alapos megrágása is rendkívül fontos, nemcsak a Crohn-betegségben, hanem mindenféle bélbajban. Legalább 30-140-szer rágjunk meg minden falatot.


Az IDÜLT VASTAGBÉL-GYULLADÁSBAN (kolitisz) is alapfeltétel a gyulladásfenntartó rothadás megszüntetése a vastagbélben, tehát szigorúan húsmentes étrend szükséges. A joghurt és a kefír elősegíti a megfelelő bélflóra kialakulását, és a rothadásos folyamatok ellen hat, tehát csak ilyen tejtermék fogyasztható naponta 2-3 dl mennyiségben, meglangyosítva. A tej is kerülendő. A Crohn-betegségben ajánlottak ezúttal is követendők.

2014. okt. 15. 14:38

Most utána néztem gyorsan az allergiának, mert úgy emlékeztem a hozzászólásod alapján, hogy mi nem így tanultuik anno...tehát nem csak a bélcsatornából és nem csak fehérjék...Akkor én emlékszem jól..."Az allergia túlérzékenységet jelent: az immunrendszer egy túlzott reakciója olyan anyagokra, melyek normális körülmények között semmilyen választ nem váltanak ki a szervezet részéről. Az ilyen anyagokat allergéneknek nevezzük: például a pollen, állati szőrök, atka, penészspórák, különböző állatok mérgei, mikroorganizmusok, élelmiszerek, gyógyszerek, vegyszerek, nehézfémek stb.

Az allergének a szervezetbe különböző módon juthatnak be: a légutakon, a bőrön és a tápcsatornán keresztül. Ennek megfelelően az allergiás reakció is jelentkezhet a légutakban, melynek legismertebb formája a tüsszögéssel, köhögéssel, orrfolyással, orrviszketéssel, könnyezéssel járó szénanátha. A bőrön kialakuló allergiás tünetek leggyakrabban bőrpír, kiütések, csalánkiütés, ekcéma formájában jelentkeznek, míg a tápcsatornában jelentkező allergiás betegségre a bőrtünetek mellett gyakori hasfájás, puffadás, hasmenés figyelmeztethet."


Azt még mindig nem tudom hova tenni, hogy "nyitott bél". A bél természetesen átjárható, mint egy szemipermeábilis hártya (ha jól emlékszem), különben sem a tápanyagok, sem a salakanyagok, sem az immunrendszer, sem a probiotikumok nem tudnának hatni. És sok gyógyszer sem...

220. dittiritti (válaszként erre: 217. - F3000dc5ef)
2014. okt. 15. 14:32
Fém allergia esetén nem fehérjék (azok alkotórészei az aminosavak) hanem fémionok jutnak át. És azok nagyon kicsik.
219. dittiritti (válaszként erre: 214. - F3000dc5ef)
2014. okt. 15. 14:30
Az biztos, hogy sokat dolgoztak és keveset idegeskedtek. Húst keveset ettek, mert nem volt sok, tartalékolni kellett a segítő munkásoknak a nagy nyári munkákhoz és tárolni sem lehetett korlátlanul, nem boltban vették. Sok lisztes dolgot ettek fehlérlisztből, kenyeret tésztát, kelt dolgokat, amik töltötték a hasat. Sok hüvelyest, mert az is laktatott. Sok gyümölcsöt, ami megtermett. Tojást, lekváros kenyeret, jó kis vajas-krémes sütit ünnepekkor. és cukrot használtak, nem volt xilit, édesítő...Nem volt semmilyen nyafi, hogy ezsem-nem eszem, egészséges-nem egészséges...Annyi kalóriát ettek, amit lemozogtak, vvagy még kevesebbet. És ami a legfontosabb, tudták mit eszenek, mert csak őáltaluk előállított alapanyagot + sót+cukort használtak 8e két utóbbit vették). legalábbis az én nagyszüleim...
218. f3000dc5ef (válaszként erre: 217. - F3000dc5ef)
2014. okt. 15. 14:28
És az a durva, ha már egyszer élesítve van az immunrendszer, akkor már azt kikapcsolni nem lehet. Tehát ha egyszer valamit megtámadott, azt később is megfogja. Ezért egy megoldás van. Zárni a belet, és nem kiengedni ami nem kintre való. Hiszen a bélrendszer az tulajdonképpen egy testen kívüli rész. Ami benne van, az nincs a testben.
217. f3000dc5ef (válaszként erre: 215. - Dittiritti)
2014. okt. 15. 14:24
Nem. Mert a tápanyag nagyon kicsi részekre bontva szívódik fel. Míg ha nyitott a bél, akkor nagyobb anyagok is áttudnak jutni. Jellemzően ezek nagyobb fehérjék, amik normál bél esetén nem tudnak kijutni (aminosav formában kellene csak kijutnia). És ezeket a fehérjéket, vagy fehérjeszegmenseket támadja meg az immunrendszer, mert nagyon helyesen idegen betolakodóknak nézi őket (vírus, baktérium). És ez az allergia.
2014. okt. 15. 14:12
Nekem is volt tavaly egy nagyon durva csalánkiütésem. Dokinál nem voltam. Három napig tartott. Az egész testemet egybefüggő, hatalmas hólyagok borították, égett, viszketett, és terjedt minden irányba. Mai napig nem tudom, hogy mi okozta. Se előtte, se utána nem voltam semmire sem allergiás, nem jött ki rajtam semmi. Rejtély.
2014. okt. 15. 14:01
Nem ahogy a tápanyagok felszívódnak a véren át a gyomorból(ez mindekinél így működik?) és bélből, úgy szívódnak fel az allergén anyagok?
214. f3000dc5ef (válaszként erre: 213. - Dittiritti)
2014. okt. 15. 13:55

Értem.Elméletileg ételallergia csak akkor van, ha áteresztő bél is van. Ami remélem nálam nincs :D pont a kaja miatt.


Egyéni érzékenység mindig van. Magokra pl.


A régi életmódot ne hasonlítsuk össze azzal ami most van.

Nem itták a régi öregek a tejet literszám :D ebbe azért egyezzünk ki :D és a fizikai munka és a láb használata szépen viszi le a gyulladás szintet. Mondhatni kompenzál. Manapság egy év alatt nem sétálunk annyit, mint ők egy nap alatt. És egy csak egy tényező.

213. dittiritti (válaszként erre: 211. - F3000dc5ef)
2014. okt. 15. 13:47
Nekem is tavaly tavasszal kezdődött csalánkiütésekkel az ételallergia. Azt tudtam hogy fémallergiás vagyok, az ékszer és órahordás miatt. Aztán egy magánúton elvégeztetett 32 markeres élelmiszerallergia teszt vérből kimutatta a paradicsomot. Annak is nagy a nikkeltartalma, mint a zabnak, felhalmozódik a szervezetben és allergiát okoz az arra fogékonyaknál. Az én felmenőim mint nagyon sok tejet ittak és hála Isten, magas kort éltek meg. Én senkit sem beszélnék le semmilyen élelmiszerről. Mindenki maga érzi, mi jó neki és mi nem. Én 8 hóapig paleoztam, nekem az epém nem bírta az olajos magvakat és azok lisztjeit, a magas zsírtartalmú dolgokat...a végén már sárgásfehér volt a székletem. de nem mondom azt, hoigy nem jó táplálkozási módszer. NEKEM, az én szervezetemnek nem tett jót. A 90 napos is sokaknak nagyon jó, nekem kevés volt a háromszori evés és égett a gyomrom a gyümölcstől és "hideg" érzet volt egész délelőtt a gyomromban. Másoknak jó, nekem nem annyira. A halat nem szeretem annyira, hogy a mediterrán menüt toljam, a lazactól mindig hányok. Lemegy és fél óra múlva kijön az egész. Nekem nem jó, de elgogadom, hogy másnak nagyon jó...És még sorolhanám életmódváltásos próbálkozásaim zsákutcáit, amik számomra voltak zsákutcák, másnak nem. Az én nagyim mindig azt mondta, hogy a tej élet-erő-egészség:-)
212. Mazsinka (válaszként erre: 209. - F3000dc5ef)
2014. okt. 15. 13:01
Jó, azt sejtettem, hogy az anyatej nélkülözhetetlen. :)
211. f3000dc5ef (válaszként erre: 210. - Dittiritti)
2014. okt. 15. 12:48

Én fémre allergiás vagyok....vagy inkább voltam, mert az is sokat javult, mióta paleozok. A paradicsom meg nem paleo. De szezonban hazait, én is eszek. De nem vettem észre az összefüggést.



A tejtől tuti van bajod :DDD csak nem azonnal mutatkozik :D ez a sunyiság benne. Béltünetem sose volt tőle, de tuti jó sok része volt az asztmámban.

2014. okt. 15. 12:41
Nekem semmi bajom a tejtől, hála Istennek. Magába nagyon ritkán iszok, inkább kávéba vagy sajt-túró-joghut-kefír formájában. Mondjuk amikor paleoztam, akkor az olajosmagvak ütöttek ki engem nagyon, tiszta ragya voltam. Egyébként én a paradicsomra vagyok allergiás a fémallergiámmal (nikkel) összefüggésben.
209. f3000dc5ef (válaszként erre: 208. - Mazsinka)
2014. okt. 15. 12:26

Én sem vagyok kimutatva semmire. Mégis kegyetlen beteg voltam ezektől. És már nem vagyok :DDD Csak van valami összefüggés :DDD

És nekem nem a beleimnél volt a betegség.


MOndjuk az anyatej az fontos. Az egyetlen tej, amit jó inni :D és itt nem a bocianyatejére gondolok :D az csak a bocinak jó :DDDD

208. Mazsinka (válaszként erre: 203. - F3000dc5ef)
2014. okt. 15. 12:22

Na, ez az.


Én nem vagyok bizonyítottan laktózérzékeny, sem gluténérzékeny, de mióta nem eszem glutént, sokkal jobban érzem magam. Én babakoromban sem voltam anyatejes, semmilyen tejet nem ittam, később sem. Kakaósan nagyon ritkán ittam, de elég szép kis ramazurit képes okozni a beleimben. A tejszíntől meg egyenesen rosszul vagyok, pedig szeretném, ha bírnám.

207. f3000dc5ef (válaszként erre: 205. - Dittiritti)
2014. okt. 15. 10:21

Ezért mondtam, havonta kell mérni.

A napi két kiló ingadozás is simán belefér a normál működésbe.

Gratulálok a fogyáshoz!

206. Zséka198 (válaszként erre: 196. - Tundii)
2014. okt. 15. 09:43

Jé, észbekap valaki, és egy hét múlva utánarúg a témáról már rég leszállt embernek. Miért is? Valahol épp erről beszéltem: van, aki nem képes egyenesen azt mondani: figyelj, bajom van veled! Hanem előveszi fikanickjét*, mert ő szembe olyan szép és jó, csak titokban vájja pici markocskájába indulattól görbülő körmeit.

Peace.. a többiektől elnézést, de ez kikívánkozott. További hasznos, őszinte, becsületes(!) fórumozást, és sok leadott kilót:)


*Összes tundii által írt hozzászólás (21)

Regisztráció időpontja: 2006-02-20 10:15

Utoljára ekkor volt itt: 2014-10-14 15:44

8 év alatt 21 hozzászólás.. Trollala:)

2014. okt. 15. 09:37

az elmúlt egy hónapról:

95,1 kg-mal indultam és fogytam 4,4 kg-ot. Minden nap mértem magam és elég kaotikusan ugrált a súlyom, volt, hogy egyik napról a másikra le-fel több mint 1 kg-ot...és volt napokig tartó stagnálás is. De a tendencia lefelé mutatott. Szinte mindenféle ételt ettem, napi 5x elosztva, leginkább a kalóriára figyeltem, hogy 1400 kcal alatt maradjak. Éhes soha nem voltam. Sajnos pluszban nem mozogtam. Megpróbáltam többet inni.

Sokszor úgy éreztem, hogy túl szabadon és túl sokat eszek...Elégedett vagyok ezzel a hónappal és köszönöm Nektek a támogatást!

2014. okt. 15. 09:02

Egyébként ki hogy áll a fogyással?

Elvégre innen indultunk.

203. f3000dc5ef (válaszként erre: 200. - Floracska)
2014. okt. 15. 09:01

Rengeteg baj van vele. A valódi tehéntej még rosszabb mint bolti, ami sosem látott tehenet :DDD


Pl. Óriási inzulin választ produkál, tele van növekedési hormonnal (tehén sajátja, elvégre a kisbocinak nőni kell) ami olyan mint az emberi, az fehérjéje szintén hasonlít az emberi hasnyálmirigyére (lásd cukorbetegség---a test megtámadja, és kinyírja a sajátot is), a laktózt mindenki tudja...pedig az az egyik legkisebb gond...és még sorolhatnám.


Tk kenyér: rosszabb mint a fehér kenyér. Mert a legtöbb méreg pont a magok héján van, elvégre ott védekeznek, hogy ne egye meg őket senki, de ha mégis, akkor épségben átjussanak a béltraktuson. És ott van a glutén, a gliadin és társai. Érdekes dolgokat produkálnak.



Nem térítek :D csak leírtam :D

202. dittiritti (válaszként erre: 201. - Spinneli)
2014. okt. 15. 08:46
Persze! Örülünk neked!
2014. okt. 14. 23:49
Lehet csatlakozni?
2014. okt. 14. 23:47

A tejtermékekkel mi a probléma? Azon kívül, hogy a bolti tejnek semmi köze a tehénhez.


A tk. kenyérrel sem értem mi a baj. Lassú felszívódású szénhidrát, ha azt eszem, nem leszek olyan hamar éhes, mint a fehér kenyértől. Kenyér nélkül pedig én nem élek meg, nem ehetek mindent salátával (már csak azért sem, mert nem vagyok oda a salátáért, én képtelen lennék azt enni főételhez köretként. Enném, ha ízlene, mert tudom, hogy jó. De nem laktat, nem ízlik).

2014. okt. 14. 13:37

Hogy mi az, ami működik a fogyás szempontjából? Pl. nálam volt olyan, hogy napi három alma. Lefogytam? Le bizony. Vajon miért nem tartotta tiszteletben a környezetem a döntésemet, hogy nekem ez így jó??? Nem is értem. Sajnos vagy nem sajnos egy csomó dolog nem attól jó, hogy nekünk ízlik, szeretjük, imádjuk, ezért "belefér". Én is túró rajongó vagyok, amikor paleoztam, akkor nem ehettem, a paleot nem folytattam tovább, ennek ellenére elfogadom minden egyes sorát Szendi Gábornak. Vagyis: attól, hogy én NEM VAGYOK KÉPES tartani ezt az életmódot, mert GYENGE vagyok EGYELŐRE, attól még nem a paleoval van baj, hanem velem, mert nyilván még nem elég rossz, nem fáj eléggé. Lefogyni sokféleképpen le lehet, de a lefogyás nem egyenlő az egészséggel. Felőlem mindenki azt eszik, amit akar... nyilván nem azért írtam, amit írtam, hogy bárkinek is beolvassak. Csak van pár dolog, amit viccesnek tartok. Az emberek nem tájékozódnak, nem olvasnak utána dolgoknak, csak a magukét fújják. Nem, én nem hiszem, hogy mindent kell enni. S ha sorra vesszük: 90 napos-a legnagyobb baromságnak tartom, s mindenféle kúrát, gyors diétát is. Hogy mi az egészséges? Hús+zöldségek(sok-sok)+gyümölcsök(mértékkel)+magok. Ezekből pedig a legtermészetesebbek... semmi feldolgozott, tartósított, génmanipulált vacak. Nyilván ezt nehéz betartani, de lehet rá törekedni. Szerintem ez egészséges, sok víz, némi mozgás, ennyi.


A glutén, szója, tk kenyér egy nagy rakás k.ki. A tehéntej dettó.

198. Zonne (válaszként erre: 194. - Mazsinka)
2014. okt. 14. 11:19

Akkor mi a megoldás? Mert ezek szerint semmi sem az, amit itt most felsoroltál.

Mindenki válassza azt ami neki megfelel, ha azzal eredményeket tud elérni. Azért a ló túloldálara sem kell átesni ezzel az egész étkezés-diéta mizériával, és egymás torkának sem kell ugrani mert valaki másképp gondolja és más a tapasztalata.


Őszintén szólva nekem a paleo nem jött be, a szénhidrát elhagyós diéta működött néhány éve, most egy dekát sem fogytam tőle, úgyhogy most éppen mással próbálkozom, ami a jelek szerint igenis működik. Ez nem jelenti azt, hogy ez az egyetlen tuti tipp, mert lehet hogy a szomszédnak éppen a 90 napos diéta a csodaszer...


Mégis mitől lenne valami baromság? Mire alapozva gondolod ezt? Nyilván minden diétának van valami alapja, valakinek bevált, egyébként nem tudnánk róla.

❮❮ ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook