Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Életmódváltással a cél heti fél-1 kg mínusz. Tarts velem! fórum

Életmódváltással a cél heti fél-1 kg mínusz. Tarts velem! (beszélgetős fórum)


77. dittiritti (válaszként erre: 75. - F3000dc5ef)
2014. okt. 8. 14:56
Hízásal pedig te hozod életre őket és elpusztítani nem lehet őket.
76. f3000dc5ef (válaszként erre: 73. - Icuska538)
2014. okt. 8. 14:55

Meglesz!!! :D

Én maradok ennél az életmódnál ami bevált.


Mint mondtam, én már elindultam a lejtőn, de azt hiszem idejében visszafordultam, és nem óhajtok még egyszer elkezdeni lefelé gurulni :D

75. f3000dc5ef (válaszként erre: 72. - Dittiritti)
2014. okt. 8. 14:54
Igaz. Egy adott szájú zsírsejttel születünk. Akik világ életükben girnyók...jó eséllyel alig kaptak belőlük :DDD akiknek meg sok jutott, ők jó gyorsan el tudják pakolni az energiát.
2014. okt. 8. 14:53
Szerintem az sem mindegy, hogy a gyomornak van egy kialakított űrtartalma, amit sokan próbálunk megtölteni a teltségérzet miatt. No most ha husival és salátával töltöd meg, kevesebb kalória, minta husival vagy tésztával, husival vagy krumplival. Fogyni fogsz...
73. Icuska538 (válaszként erre: 71. - F3000dc5ef)
2014. okt. 8. 14:52
Gratulálok és nagyon vigyázz az egészségedre........20 év múlva pontosan húsz év múlva gondolj rám ...ezekre mit irtam ezelőtt 20 évvel még én is büszke egészséges voltam és gondolni se mertem bizonyos "egészségellenes kajákra , életmódra stb"Vigyázz magadra.....
2014. okt. 8. 14:51
Egyik nap olvastam egy cikket arról, hogy a zsírsejtek, ha már kialakultak, nem tűnnek el. Csak leapadnak. s a szervezet "emlékszik" arra, hogy milyen jó volt, amikor biztonságban tudhatta magát, mert volt elég tartalék, mert biztos azért vitt be annyit a "gazdi", mert tudta, hogy sanyarúbb időszak jön. Aztán persze jön, mert az ember fogyni akar, s a szervezet már alig várja hogy feltöltse újra a raktárokat. A cikk szerint egy megoldás van: nem elhízni...
71. f3000dc5ef (válaszként erre: 69. - Icuska538)
2014. okt. 8. 14:47

Térjünk :DDD

voltam én már nagyon beteg :D és most nagyon egészséges vagyok :DDD és mellesleg 42 éves vagyok :DDD

70. f3000dc5ef (válaszként erre: 67. - Zséka198)
2014. okt. 8. 14:46

Na. Ennyi :D


Hát miért paleozok én? :D kb. majdnem amit leírtál :DDD


Én kérem a pörköltöt is pörkölttel eszem :DDD

És ugyi n em a zsír rakodik le :D hanem amit mellé eszel, az :DDDD

69. Icuska538 (válaszként erre: 61. - F3000dc5ef)
2014. okt. 8. 14:44
Lehet, hogy rögtön nics bajod majd 50-60 évesen visszatérünk rá, hogy jó volt-e a túlzott zsirbevitel? Persze a szénhidrát sem jó,nem tudom milyen idős vagy de tudod fiatalon az ember oly sok mindent nem hisz el ,,,csak korosodva rádöbben dolgokra....
68. f3000dc5ef (válaszként erre: 64. - Dittiritti)
2014. okt. 8. 14:44

Ilyen már nem lesz.


Ebben a korban, ilyen körülmények közt kell úgy élnünk, hogy jól legyünk. Abból válogatni ami van, amit megengedhetünk magunknak. Mindezt úgy, hogy egészségesek maradjunk, és ne mint malacka éljük az életünket.

67. Zséka198 (válaszként erre: 61. - F3000dc5ef)
2014. okt. 8. 14:43

A zsírral valóban nincs nagy baj, ha nem eszünk mellé szénhidrátot, ugyanis épp az kell ahhoz, hogy raktározni tudjuk. De ahhoz, hogy a zsír ne rakódjon ránk, bizony szénhidrátszegény étrendet kell tartani! A hús krumpli- tészta- vagy rizskörettel nem ajánlott, pláne nem süteménnyel lenyomatva. Azt figyeltem meg magamon, hogy ha salátákkal, savanyúsággal vagy zöldpaprikával eszem a húsételeket, még a pörkölttől se hízok. De ehhez nagyon kerülni kell bármiféle szénhidrát-bevitelt.

A koleszterinszint emelkedése pedig a nem megfelelő ütemű (illetve kevés) zsírbevitel eredménye, hiszen nem ürül az epe, nincs mit lebontson, így nem is vonódik ki a vérből a koleszterin, amiből az epe amúgy készülne. Ezt még tablettás koleszterinszint-csökkentővel megtetézni, az maga az öngyilkosság. Rosszul felismert kérdésre adott rossz válasz.

66. f3000dc5ef (válaszként erre: 65. - Zséka198)
2014. okt. 8. 14:42

A vége teljesen igaz.


Az elejében is van igazság.

Hozzátéve, hogy ha egyébként "jól van lakva" a szervezet, mondjuk zsírral-fehérjével. Akkor nem fog foglalkozni azzal, hogy édes ízt érez. Nem fog vágyódni utána. Tapasztalati tény :D

65. Zséka198 (válaszként erre: 60. - F3000dc5ef)
2014. okt. 8. 14:37

Természetesen nem fogom önmagában semmire, inkább sok, egymást erősítő kisebb tényezőre, és ebben az adalékanyagok éppúgy ludasak, mint maga a cukor. Az édesítőszer azért (is) rossz, mert a szervezet úgy érzi, mintha cukrot kapott volna, viszont nem jön vele a "kielégülés", a vércukorszint-emelkedés, így egy örökké cukor után sóvárgó szervezetet kapunk.

A többi nagyon igaz, édességet nem unos-untalan ettek az emberek, csak hetente egyszer-kétszer. Nem alakulhatott ki függőség. Mindig emlegetjük, hogy a régiek szalonnáztak, tésztáztak és lekvároztak, mégse híztak el. Csakhogy ők 16 óra fizikai munkát végeztek, és csak kicsi szalonnát meg édességet ettek! Ma pedig nem telik el egy óra, hogy ne mennénk a büfébe egy kis nasiért, és egész nap ülünk az íróasztal mellett, még munka után is. Ez egy gyilkos kombináció, egyszerűen.

2014. okt. 8. 14:37
Az is igaz, hogy mi fogyasztók is olyan elvárásokat támasztottunk évtizedekig, amik az ipart mindinkább terelték erre. Először is sokáig őrizze meg valami a minőségét. Jöttek a tartósítószerek, savanyúságot szabályozó anyagok...Szép legyen a színe: jöttek a színezékek...ne csomósodjon össze, álljon el sokáig, akár a panelban is, ahol nincs spájz: jöttek a csomósodásgátlók...Ennyi pénzért ilyen kicsi?...jöttek a térfogatnövelők...Régen más volt az életmód. a nők általában nem dolgoztak más munkahelyen, csak otthon, ház körül, földeken (jó sokat). Minden nap főztek, frissen el is fogyasztották, mert a tárolás-hűtés korlátokat szabott. A kertben összeszedtek mindent, idényjellegű növényeket fogyasztottak, télen inkább a hüvelyeseket, amik szárazak, tárolhatók, savanyúságot...Disznóhús se nagyon volt már nyár derekán, mert az őszi-téli disznóvágásból elfogyott, meg kellett a munkásoknak a nyári munkákra.Mindent megtermeltek, boltba nem igazán jártak, maximum a cukor-só volt, amit cserével vagy pénzért szereztek be.
63. f3000dc5ef (válaszként erre: 57. - Zonne)
2014. okt. 8. 14:33

Teljesen igazad van.


De inkább zsírt használtak fel. Mert abból valóban tartós energia volt. Egész napra elég volt, ha egyszer beszalonnázott valaki. Ha ezt cukorral kellett volna elérnie, akkor két óránként ennie kellett volna, de már fél óra múlva nem lett volna kedve semmit se csinálni. Nem haladt volna a munka, az tuti :)

62. Zséka198 (válaszként erre: 46. - Dittiritti)
2014. okt. 8. 14:31

Ha rákeresel guglin a glikémiás index-re, többmilliót találsz:)

Általánosságban az alacsonyabb feldolgozottságú, kevésbé összetört húsú, rostban gazdag szénhidrátforrások a "jók".

61. f3000dc5ef (válaszként erre: 59. - Icuska538)
2014. okt. 8. 14:31

Ezzel speciel kicsit se értek egyet.


Én sok zsírt eszek :D mondhatni rengeteget :D és úgy is fogytam le, hogy jó sokat ettem. A zsír nem hízlal, a koleszterin meg....hát azt hagyjuk. EGy olyan következmény...sebtapasz...a szervezetben, amitől túl sok minden nem függ.

60. f3000dc5ef (válaszként erre: 56. - Zséka198)
2014. okt. 8. 14:29

Nem kell mesterséges édesítőszerekre fogni. A ch függőség a ch hatására alakul ki. Slussz.


A lekváros bukta cukorral azért nem okozott nagy gondot régen. Mert mindenkinek jutott egy, a vasárnapi ebédnél és szevasz. Nem azt ette reggelire, tízóraira ebédnél desszertnek, majd uzsonnára, és hát vacsorázni is kell valamit. És ezt mindennap.

59. Icuska538 (válaszként erre: 26. - Floracska)
2014. okt. 8. 14:29
A zsirból túl sok koleszterin lesz ami legalább annyira rossz a szervezetnek...Mindent enni kell csak módjával és mozogni.....mondom én ezt túlsúlyosan vékonnyabb alkatra vágyva.....
58. f3000dc5ef (válaszként erre: 55. - Dittiritti)
2014. okt. 8. 14:27

És itt jön a régi jó közmondás :D

Nem azért élünk, hogy együnk :D hanem azért eszünk, hogy éljünk.


Hát ez manapság alig van így.

Én teljesen egyszerű kajákat csinálok.

És kérdezik: és még mit eszel? hááááttt----ennyit :DDD Alapkaják, mindenféle flanc nélkül.

57. Zonne (válaszként erre: 52. - F3000dc5ef)
2014. okt. 8. 14:24

Azért régen azt a rengetek cukrot, zsírt, fel is használták, pl fizikai munka kint a földeken stb. Életmódtól is függ, hogy ki mit fogyaszt(hat).


Pl. még nem láttam vegetariánus kőművest...

56. Zséka198 (válaszként erre: 52. - F3000dc5ef)
2014. okt. 8. 14:24
A cukros izéket valóban ösztön kívánja. Az édesség-függőség. Ami sokszor a mesterséges édesítőszerek hatására alakul ki, azoknak ugyanis van egy ilyen nemkívánt mellékhatása (nézzük csak meg az amerikai társadalmat). Ezért mondom, hogy a mai adalékolt élelmiszerek ártalmasak, ellentétben nagymamánk lekváros buktájával, ezért is nem elég elhatározni pusztán azt, hogy mindenből kevesebbet eszünk. Meg is kell azt válogatni, különben nem leszünk képesek betartani.
55. dittiritti (válaszként erre: 52. - F3000dc5ef)
2014. okt. 8. 14:19
Igazad van. Meg szerintem az emberek lelki állapota romlott nagyon sokat azóta. Elmagányosodás, mókuskerék, rohanás, boldogtalanság, bizonytalanság...kompenzálnak valami olyannal, ami boldogsághormonokat termel, mert kevés olyan hatás éri őket, amik azt kiváltanák. Marad az evés.addig is megállok egy kicsit, legalább ez maradjon meg nekem, addig is együtt vagyunk, mert megérdemlem, mert addig is kikapcsol az agyam, mert közben olyan jó, mert megengedhetem magamnak, mert szép és jóillatú, legalább valami jó is van az életben...
54. f3000dc5ef (válaszként erre: 53. - Vacsa)
2014. okt. 8. 14:16
Egészségedre :D
53. vacsa
2014. okt. 8. 14:14
Éppen zabsütit eszek:) Annyit beszéltünk a zabról, hogy megkívántam:))
52. f3000dc5ef (válaszként erre: 51. - Dittiritti)
2014. okt. 8. 14:11
Nincs baj az ösztönnel sőt. Csak ugye most is az működik ám....ezért falják az emberek a cukros izéket. Mert az ösztön ezt diktálja. CSak éppen régen abból kevés volt, kellett belőle az energia. Most meg szinte csak azt esznek. Ez a baj. Ez is.
51. dittiritti (válaszként erre: 48. - Floracska)
2014. okt. 8. 14:09
Igen...és sokkal inkább ettek ösztönösen, mint tudatosan.
50. dittiritti (válaszként erre: 19. - Pondri)
2014. okt. 8. 14:09
Köszönöm!
49. f3000dc5ef (válaszként erre: 46. - Dittiritti)
2014. okt. 8. 14:07

Nálam a ch, az zöldség és gyümölcs. De abból minden. (hüvelyesek nyilván nem, meg a krumpli...már ha valaki azt zöldségnek gondolná :D )


NÉha gesztenyeliszt :D de az nem alaptáplálék :DDDD


Ha nem derült volna ki, én paleos vagyok :)de nem akarok senkit megtéríteni :D már most szólok.

De nyilván ez alapján van véleményem, és tapasztalatom.


De előtte azért végig csináltam már pár sikertelen fogyókúrát. Mindig kövérebb, és mindig betegebb lettem.

48. floracska (válaszként erre: 40. - Dittiritti)
2014. okt. 8. 14:04
Ezt még kiegeszitenem azzal, hogy bejött a számítógép, a gyerekek azon játszottak ês nem kint futkaroztak. Aztán jött az internet, facebook, stb. Amiknek sok haszna van, de sokan túlzásba estek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook