Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Életmódváltással a cél heti fél-1 kg mínusz. Tarts velem! fórum

Életmódváltással a cél heti fél-1 kg mínusz. Tarts velem! (beszélgetős fórum)


167. f3000dc5ef (válaszként erre: 166. - Floracska)
2014. okt. 9. 19:47

Nem vagyok szénhidrát ellenes :D ha az gyümölcs vagy zöldség.


Csak leírtam, hogy anélkül is lehet élni. Nem okoz semmi gondot. De semmit se nem :D És ha lenne bármilyen bajom, abban a pillanatban ketogénre váltanék.


Rakott káposztát is lehet anélkül csinálni :DDDD

De kicsi rizs is belefér nálam :)


Picit félre vagyok értve. :D

Leírtad, hogy szénhidrát nélkül nincs élet. Én meg leírtam, hogy dehogy nincs. Nem azt mondtam, hogy én nem eszek :D


És én nem számolok semmit. Nem érdekel miben mennyi mi van. Egyszerűen követem az alapelveket annál az életmódnál amit választottam, és ami nálam fényesen bizonyított.

És ami NEM fogyókúra. Még véletlenül sem. Én is az egészségem miatt kezdtem el. A fogyás pedig ennek az életmódnak a velejárója, ami szintén az egészséghez vezet. De csak a fogyás soha nem fog odavezetni. Ha így lenne, nem lenne beteg vékony ember.

166. floracska (válaszként erre: 159. - F3000dc5ef)
2014. okt. 9. 19:41

Akkor nem értem ezt a szénhidrát ellenességet.

A gyümölcs csupa szénhidrát. Megeszel mondjuk két almát, az már legalább 30 g ch. Banánból egy is 20 g ch. Kivéve ha kizárólag piros gyümölcsöket, málna, ribizli, meg egyéb kis ch tartalmú gyümiket eszel.


Pöri mellé gondolom köretet is eszel. Vagy netán zöldséget? Az is szénhidrát.


Rakott káposztába tudtommal rizs is kell, az megint csak szénhidrát.


Javíts ki, ha tévednék.

2014. okt. 9. 16:24

Sziasztok. Én ma sonkát ettem főleg. :-) Holnap uram itthon lesz, szóval nem tudom,mi lesz velem, bár mostanában megegyezőbb :-)

Nektek milyen napotok volt?

164. Zséka198 (válaszként erre: 159. - F3000dc5ef)
2014. okt. 9. 15:51
A pörkölt finom! Én is azt csináltam, marhalábszárból. Mindjárt az elején reszeltem bele sárgarépát (aztán tettem bele karikában is, de csak a közepe felé), zöldpaprikát, paradicsomot meg egy almát. És csak uborkával ettem. Ilyentől még fogyni is tudok:o Ha nokedlival eszem, akkor meg hízni:(
163. f3000dc5ef (válaszként erre: 162. - 834a60d776)
2014. okt. 9. 14:00
Van amit igen :)
162. 834a60d776 (válaszként erre: 161. - F3000dc5ef)
2014. okt. 9. 13:57
Most akkor háttal csinálsz mindent?:-)
161. f3000dc5ef (válaszként erre: 160. - 834a60d776)
2014. okt. 9. 13:54
Én meg fordítva vagyok harcos :D Nem baj az:D ki így, ki úgy.
160. 834a60d776 (válaszként erre: 159. - F3000dc5ef)
2014. okt. 9. 13:46

Most már én is harcos vagyok, pontosabban küzdősport!:-)


Előtte szobakerékpár és súlyzók, de miután rám szóltak, hogy ne fogyjak többet, inkább küzdök!:-))


Azért volt egy két módosítás az életemben!:-) 4 éve nem ittam sört….na jó amikor Prágában voltam ott igen, kenyeret meg azt se tudom hogy néz ki, mellettem minden pék éhen halna, azonban ötig minden megeszek .....és NEM zabálok, de utána már semmi. Semmibe azért csokoládé nem tartozik bele!:-))

159. f3000dc5ef (válaszként erre: 153. - Floracska)
2014. okt. 9. 13:04

Én harcos is vagyok. Kéretik nem elborzadni :D


Tehát: napközben pár gyümölcs, és pár kávé :D

Este a nap végén jön a nagy kajálás :D

Tegnap nagy tál pörkölt. :D de ez lehet bármi, úgymond normális kaja. Mondjuk szalonnás rántotta nyolc tojásból. Húsleves sok hússal, rakott kelkáposzta....szóval akármi :D


Ha valamiért éhesnek érzem magam napközben (nem szoktam, de előfordul, pláne hétvégén :D ) akkor eszek valamit, ami paleos.

Szoktam kesudiót is csemegézni :D mazsolát is :D

És akik ismernek tudják, hogy vannak csokis időszakaim is :D Nem tagadom :)

158. f3000dc5ef (válaszként erre: 152. - Floracska)
2014. okt. 9. 13:00

:) majd referálok pár évtized múlva :DDD


Az biztos, hogy a tipikus nyugati étrendre soha nem fogok visszaállni. Az egészségem fontosabb :DDD Az meg helyrejött :D miután azt mondták sose fog :D

157. f3000dc5ef (válaszként erre: 151. - Pondri)
2014. okt. 9. 12:59

Őt szeretem ám!!!! :D


Én már nem akarok fogyni :DDD Itt ha valakit érdekes szívesen elmondom nekem, hogy sikerült. És hogyan nem előtte :D

156. Pondri (válaszként erre: 154. - Floracska)
2014. okt. 9. 12:58
Fura, de én is Tőle tanultam a zabpelyhes módszert. Szeretem, hogy a maga egyszerűségével és bölcsességével megoldja a problémákat, hatalmas türelemmel segít másokon is.
155. dittiritti (válaszként erre: 152. - Floracska)
2014. okt. 9. 12:49
teljesen egyetértek veled. Azért is írtam, azt, hogy ha svájcióra lennék, akkor lehetne ezt az előterveuzett fogyást készpénznek venni. Én eddig sem voltam nagyevő, inkább kis hízlaló dolgokat magambatömő...Most is inkább az okoz gondot, hogy meglegyen az 1400kcal-a, mivel nem nassolok. Most úgy tűnik, beválik egyelőre...Köszi a jótanácsokat ésn is ezt tapasztaltam...
154. floracska (válaszként erre: 151. - Pondri)
2014. okt. 9. 12:46
Guruljkát én is láwolom, bár ő nekem most is azt mondja, hogy kevés a 150 g szénhidrát. Viszont ő tényleg tapasztalatból beszél, mert neki sikerült a fogyás, és tartja is. Tőle vettem át a zabpelyhet is :)
153. floracska (válaszként erre: 143. - F3000dc5ef)
2014. okt. 9. 12:43
Megkérhetlek, hogy írd le egy napodat, hogy mit eszel? Kíváncsi vagyok, én jól laknék-e. Meg hogy a pénztárcám nem halna-e éhen :D
152. floracska (válaszként erre: 142. - Dittiritti)
2014. okt. 9. 12:41

A divatdiéták azért nem jók, mert életed végéig úgysem fogod azokat követni (még akkor sem, ha menyus most azt állítja, hogy dehogynem :D). Úgyhogy jól tetted, hogy hagytad őket, a mostani módszered sokkal jobb. Viszont én a 91 kilóhoz az 1400 kalóriát keveslem. Nem szoktál éhes lenni? Bár attól is függ, előtte mennyit ettél. Mert ha korábban 2500-3000 kalóriát bevittél, akkor ez drasztikus változás. Nálam 58 kilónál most az 1500 van belőve, de van, mikor több, van, mikor kevesebb, lényeg, hogy ne nagyon legyen 1200 alatt.


Egy jó tanács: nem kell mindent elhinni, ami a kalóriabázison le van írva. Sőt, nagyon sok a rosszul belőtt recept is rajt. Ezért én mindig átolvasom a receptet, amit ebédre beviszek. Ha nem stimmel legalább 90%-ban, akkor felviszem a saját receptem. Azt meg pláne ne hidd el, hogy szeptemberre eléred a célod. Mert nem úgy fogsz fogyni, ahogy azt a kalóriabázis belövi neked. A kalóriabázis nem számol a stagnálásokkal.

151. Pondri (válaszként erre: 150. - F3000dc5ef)
2014. okt. 9. 12:17
Láttam egy másik fórumon Guruljkával is levelezel, na Tőle sokat lehet tanulni a fogyásról, életmódváltozásról. A bázison is aktív tag csak más névem.
150. f3000dc5ef (válaszként erre: 149. - Pondri)
2014. okt. 9. 12:03

Azt a legnehezebb.


Ez biztos.

149. Pondri
2014. okt. 9. 11:59
Igen, de hozzáteszem rajtam csak 4-5 kg felesleg van jelenleg. Bár azt mondják, ezt még nehezebb leadni, mint több tíz kg-t.
148. f3000dc5ef (válaszként erre: 147. - Pondri)
2014. okt. 9. 11:57
És működik?
147. Pondri
2014. okt. 9. 11:56

Mint már írtam én is Kalóriabázist használom a számoláshoz. Na nem úgy, hogy mindent patikamérlegre teszek, csak úgy érzésből, mert már megtanultam. Igyekszem egészségesen főzni, ami a családnak sem árt.

Naponta 5-ször eszem, saját főztömet, amit dobozolva hozok a munkahelyemre. Ez nálam bejött, mert előre ki van porciózva a napi adagom, nem ehetem magam túl. Tulajdonképpen mindent eszek a kereteimen belül. Nyáron a szalonnasütést, vagy egy szülinapi tortát sem hagytam ki, csak aznap vigyáztam a többi bevitt kalóriával. Mozogni nem sok időm marad, de ha lehet bizajozok és legtöbb helyre gyalog megyek.

A lényeg, hogy égessek el több energiát, mint amennyit beviszek.

146. f3000dc5ef (válaszként erre: 145. - Zonne)
2014. okt. 9. 11:07
Az jó! Szépen alakulsz :)
145. Zonne
2014. okt. 9. 11:04

Én most kísérletezek éppen, mert ami 5 éve tökéletesen működött (széndidrát kiiktatása amennyire csak lehet), most csődött mondott sajnos :-(


Most egy edző javaslátát fogadtam meg, kalóriaszámlálás, napi 5x evés, ezen belül pedig ahogy múlik a nap, annál kevesebb szénhidrátot fogyasztok. Persze ugye ezt is egy normális kereten belül és ésszerűen, pl, nem csokitortával indítom a reggelt :-) Reggelire pl. mehet a szendvics, tk kenyérrel v. pékáruval. Eddig úgy tűnik működik, én kilókról nem tudok beszámolni, mivel súlyzós edzés végzek, ezért a javaslat a centi volt. Amúgy 74kg vagyok 3 hónapja, de centit tekintve 4 cm ment le derékról, 4 cm csípőről.

144. GiNuS
2014. okt. 9. 10:44
Kalóriát számolok, napi ötször eszek, igyekszem 1000-1200 kalóriát elfogyasztani, mozogni keveset, de szoktam (főként kardió). Nem próbáltam más módszert, mert marha finnyás vagyok (a húst, meg egy csomó minden féle kaját nem szeretek, tehát egy előre meghatározott étrendben kb. a 30% olyan, amit megeszek). Van, hogy a vacsit fehérjeturmix-al váltom ki. Kicsit lassabban megy a dolog, mint korábban, de megy... :)
2014. okt. 9. 10:27

Én paleozok. Nem is akarok ezen változtatni. Nagyon jókat, és sokat eszek :D Nem kell figyelni a kalóriákra :D

Közben általában harcos is vagyok. Este eszek csak, de akkor sokat :D Napközben csak kis gyümölcs.


Én 85-ről indultam. 60-nál álltam meg. Most 61-62 kg. Vagyok. Ez nekem tökéletes :)

2014. okt. 9. 10:19
Kértétek, írjuk le, ki milyen módszert követ. Én a 10 év alatt, amióta 32kg-mal nehezebb vagyok, mindenféle módszert kipróbáltam és mindennel fogytam is. Atkinsezte, paleoztam, 90 naposoztam, bécsi diéta, update, káposztaleves...Mindig az akarattal és kitartással volt pőrobléma. Ráadásul hozzájárult az, hogy a szorongásomat csak evéssel tudtam kezelni. jeklenleg a szorongásra szedek gyógyszert és hihetetlenül jól hat rám. Jelenleg, jobban mondva 25 napja az 5x eszeek módszert alkalmazom. A kalóriabázison állítottam be a napi 1400kcal-át és a fogyókúrás tápanyagarányt. Így azt írta ki, hogy az álomsúly, ami a normál súlytartomány közepe ha svájci karóraként működne a szervezetem 2015. szeptemberére lenne elérhető. Ez kb heti 05 kg. A célom jelenleg az, hogy megtanuljak mértékkel enni, kialakítani egy olyan étkezést, ami később, a súlymegtartásban is követhető akár életem végéig. Mivel nagy a súlyfeleslegem és 40 éves vagyok,úgy gondoltam a 80.kilót egy fittnesterembérlettel ünnepelem meg. Már alig várom, évtizedekig tornáztam, nagyon hiányzik, de a túlsúllyal és a gerincproblémáimmal most nem ajánlja az ortopéd orvos. Jelenleg 91,3kg vagyok.
2014. okt. 9. 09:48

Én még egyelőre számolom, meglátjuk meddig bírom :D


Tegnapi napom erős lett, 1800 kalóriát ettem. Viszont csak 138 g volt a szénhidrát. Kevésnek is érzem, a fehérjém már 110 felett szárnyal ;D

140. Hunny (válaszként erre: 139. - F3000dc5ef)
2014. okt. 9. 09:45
Ebben egyet értek:) Nem mindegy h mit eszünk, mert ha egész nap csak a csoki megy, de még benne van a kcal keretben, az azért nem annyira jó. Én is azt hittem, h sose tudnék kalóriát számolni, de aztán kipróbáltam, és rájöttem h annyira nem is rossz:) Így legalább írom, h mit eszek, könnyebb észbe kapni, ha valamit nem kellene, illetve tökéletes módszer arra, hogy kevesebbet egyek. Pl múlt héten dupla ennyiket ettem, mint most, és most sem vagyok éhes!:) Nekem eddig ez a legjobb, ami bejött. 90 napos diétát próbáltam, de az nagyon nem jön be, túl élesek a határok, hogy melyik nap mit lehet, mit nem.
139. f3000dc5ef (válaszként erre: 138. - Hunny)
2014. okt. 9. 09:29

Én nem bírnék kalóriát számolni.

És ahogy írtam, nem mindegy miből viszed be a kalóriát.

Ha zsír és fehérje, akkor fogyni fogsz sok kalória mellett is :D

138. Hunny (válaszként erre: 136. - F3000dc5ef)
2014. okt. 9. 09:15
Év elején már csináltam ezt a diétát, csak sajna egészségügyi gondok közbe jöttek, és ott volt olyan, hogy jócskán túl ettem a napomat kcal ügyileg, viszont másnap a mérleg megint kevesebbet mutatott. Szóval fel lehet annyira pörgetni az anyagcserét, hogy még "bűnözés" esetén is fogyunk:) Sőt, én vallom is, hogy néha kell ilyen napokat beiktatni, különben a szervezet nagyon takarékos üzemmódra kapcsol, és a fogyás meg fog állni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook