Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Életmódváltással a cél heti fél-1 kg mínusz. Tarts velem! fórum

Életmódváltással a cél heti fél-1 kg mínusz. Tarts velem! (beszélgetős fórum)


137. Hunny (válaszként erre: 136. - F3000dc5ef)
2014. okt. 9. 09:11
Hát igen, mozogni kell! Én egyébként szeretek is, nagyon jól érzem magam utána a bőrömben, csak sajna sokszor nyer a lustaság. Ezért nem veszek nyáron bérletet, hanem inkább bicajozok mindenhova:) Idén nyáron jó is volt, napi 13km-t bicajoztam munka miatt, és az útvonalon volt egy híd és egy töltés. Kb 2 hónappal később csak úgy elmentünk bicajozni párommal, akkor is áttekertünk egy másik hídon, és nagyon csodálkozott párom, h nem hogy nem lihegek, de simán mosolyogva mentem föl rá:)
136. f3000dc5ef (válaszként erre: 135. - Hunny)
2014. okt. 9. 08:57

:D minden megbocsájtható :D csak ne legyen túl sokszor :D

A hegymászás az valóban fárasztó :D Jó erőnlét kell hozzá :D Szép időt nektek hozzá!!! :)


Mozogni leginkább azért jó, mert így nem az izmot építi le a szervezet. Mert ahhoz nyúlna először, ha nincs használatban. Azt könnyebb lebontani mint a zsírt. Ezért van sok plöttyedt nő. Kilóra lefogytak, csak éppen elfogyott az izom, a zsír ott maradt. És úgy néznek ki mint egy massza. És még csak nem is értik miért.

135. Hunny (válaszként erre: 120. - F3000dc5ef)
2014. okt. 9. 08:46
Köszi a szurkolást:) Valóban a hízás/fogyás nagyban az étkezésen múlik, de nem árt, ha egy kicsit mozgunk, ha fogyni akarunk, úgy meggyorsítható a folyamat. Épp most nézem, hogy mennyi mindent ettem tegnap, kicsit túl is léptem a keretem, de a számítás alapján még így is fogytam, mert annyit bicajoztam tegnap:) Viszont az esti torna elmaradt, sajnos, nagyon fáradt voltam. A hétvégi torna is el fog maradni, az étkezésem meg már látom, hogy katasztrófa lesz. De szerintem megbocsájtható, mert péntek hajnalban indulunk hegyet mászni, és napi 10-20km-t biztosan fogunk sétálni:)
134. f3000dc5ef (válaszként erre: 132. - Floracska)
2014. okt. 8. 21:57
Ezt mondtam én is. Fogyni bármivel lehet. Megtartani, és jól érezni magad. na, az a nemmindegy.
2014. okt. 8. 21:52
Ja és mielőtt megkapnám megint... nem versengek. Senkivel nem versengek. Nem mást akarok legyőzni. Saját magam, ill a "kövér énem" akarom legyőzni. De ezzel sztem sok mindenki így van.
132. floracska (válaszként erre: 130. - F3000dc5ef)
2014. okt. 8. 21:50

Ha valaki eredménnyel is tud büszkélkedni, amit jó ideje tartani is tud, az előtt leveszem a kalapom. De ha jól tudom, akivel volt a vita, nem tudott (vagy nem akart) semmit felmutatni.


Én tudok mit felmutatni. 77 kilósan kezdtem, most 57-58 vagyok. És 2 és fél éve kezdtem az egészet, nem komplett életmódváltással, mert az elején a sportra tettem a hangsúlyt, most meg már okosodtam, inkább a diétára, táplálkozásra teszem.

Ezzel azt akarom mondani, rossz taktikával is lehet fogyni. Csak nem érdemes, mert nem lesz tartós.

131. floracska (válaszként erre: 125. - Dittiritti)
2014. okt. 8. 21:46
Ezzel kb egyet értek, bár én 120-ról tudtam, de lehet 130, bár én inkább a súly 2-szeresét mondanám minimumnak.
130. f3000dc5ef (válaszként erre: 129. - Nicole64)
2014. okt. 8. 21:20

:D így is van.

MIndenki mondja el, mi vált be, akár miben hisz, vagy miben nem :D

Aki meg fogyni akar majd válogat :D


Ha valakit érdekel én éppen pörköltöt eszek....szőlővel :DDDD nem tökéletes :D de most így jött ki :DDDD

2014. okt. 8. 21:11
no, végigolvastalak benneteket, nem 5perc volt:) Látom, jó sok vita is volt, de örülök, hogy végül szelídült a hangnem, ez a fórum inkább egymást segítő legyen... és ne felejtsük el azt se, hogy nemcsak tényektől függ a fogyás: az aprólékos személyiségeknek bejöhet a kalóriaszámlálás, én pl. nem bírnék írogatni, számolgatni, mert nem ilyen típus vagyok. A személyiség mellett meg az életkor is számít, én így 40esen már csak akkor fogyok tartósan, ha fehérjealapú táplálkozást folytatok. És sok mindent kipróbáltam, nem tapasztalat nélkül mondom:)
128. nicole64 (válaszként erre: 9. - Zséka198)
2014. okt. 8. 20:57
Ezzel nagyon egyetértek, táplálékváltás is kell az életmódváltáshoz. Persze nem azt jelenti, hogy néha nem engedhet meg magának az ember némi finomságot, de egy idő után átáll úgyis a szervezet, és már a ropogós répánál nem kívánsz édesebbet. Nekem a turmixjaim a mentsváraim, színtiszta fehérje, és van csokisom, vaníliásom, epresem:) Nyáron pl. lefagyasztottam fagyinak:)
127. f3000dc5ef (válaszként erre: 125. - Dittiritti)
2014. okt. 8. 20:22

Félreértés ne essék :D nem kekeckedni akarok :D

Csak ezek tények. A világon nem kevesen élnek ketogénen. Köztük sok gyerek. Évekig, vagy még tovább. És semmi gond.

De paleosok közül is sokan ketogéneznek, különféle okok miatt.

126. f3000dc5ef (válaszként erre: 125. - Dittiritti)
2014. okt. 8. 20:18

ha semmi ch-t nem viszel be, a test akkor is előállítja azt ami azokhoz a részekhez kell, amik csak azzal működnek.

De az agy szépen el van ketontestekkel is. Nem véletlenül gyógyítják így az epilepsziát.

Gond pedig annyi lesz, hogy meggyógyul :D Semmi más.

Ha ez igaz lenne, akkor az összes klasszikus eszkimó agyhalott lenne :D mert fehérjén és zsíron kívül nem igen ettek mást :DDDD

2014. okt. 8. 20:14
130g CH/nap szükséges az agy megfelelő működéséhez egy egészséges átlagembernél. Legalábbis 15 éve ezt tanultam az egyetemen (lehet, ma már ez ódivatú). Lehet egy ideig büntetlenül élni ezzel kevesebbel, de egy idő után komoly problémákat okoz (ezt is tanultam).
124. f3000dc5ef (válaszként erre: 123. - Floracska)
2014. okt. 8. 18:18

Egy versenysportolót ne hasonlítsunk soha össze egy átlagemberrel. Teljesen más az anyagcseréjük, mások a céljaik. És 20 gr alatt már ketogénben lesz.

És n em véletlenül írtam, hogy a ciklikus ketogént szokták alkalmazni a sportolók.



A 160 gr ch meg bűn sok!!!! Rengeteg. Nem is fognak soha helyrejönni. Szerintem sokan az előírt "diéta" előtt ennél kevesebbet vittek be. Nagyon nem értek egyet vele. Az hagyján....de sok szakember sem. Sokan azok sem akik felírják, mert ez a protokoll, és nem tehetnek mást, mert eldádázzák őket.

Én is ismerek ilyen embereket. Aki helyrejött az mind abbahagyta ezt az étkezést. És utána lett jobban.

Persze el lehet ezzel vegetálni, ha szerencséje van megússza az inzulint is, "csak" gyógyszert fog szedni élete végéig. Meg folyton számolgatni, hogy mi merre hány méter.

123. floracska (válaszként erre: 119. - F3000dc5ef)
2014. okt. 8. 18:11

Én ismerek inzulinrezisztens embereket, konkrétan vagyok is ilyen csoportban egy közösségi oldalon (én nem vagyok inzulinos, csak úgy ott vagyok, szeretek tanulni). És nekik meg van határozva, hogy egyes étkezéseknél mennyi ch-t kell enniük, de naponta 160-at kell összesen.


A lakótársunk sem 0-án tartotta, mint írtam, max 30-at evett. És nem, nem lehet ettől fogyni egy idő után. Ő, aki versenyszerűen sportolt, napi min. 120 g fehérjét bevitt, zsírt-olajat sem használ csak kókuszzsírt, kókusztejet, sütit is kókuszlisztből csinált (szinte elhanyagolható ch tartalma van annak is), és mi értelme volt? Most a 200gr-os ch diétával sokkal jobban érzi magát, és nem hízik.

122. f3000dc5ef (válaszként erre: 108. - Zonne)
2014. okt. 8. 18:06

Mérlegelni szigorúan havonta. Türelmetleneknek négy hetente :DDDDD


Nem szabad gyakrabban, pont amiatt amit írtál. Az emberi testnek, pláne egy nőnek, van egy természetes ingadozása. Akkor is, ha mindig ugyanabban az időpontban méred magad. Ez több kiló is lehet. Nem kell ilyennel stresszelned magad. A havi tendencia, az már mérvadó.

Én két év alatt fogytam le. Nem kell elvárni, hogy hetek alatt adjuk le, amit évek alatt szedtünk fel.

A lassú tempó jobb a szervezetnek, a bőrnek, mindennek. És jó eséllyel tartósabb mint, mint a pár hetes látvány fogyások.

És a centi valóban jobbat mutat általában :D nekem hónapokig nem mozdult a mérleg, ugyanakkor a ruhák már lötyögtek rajtam :D

121. floracska (válaszként erre: 115. - Zséka198)
2014. okt. 8. 18:03

Ezzel így már egyet értek, köszönöm a kiegészítést.


És nem állnék neki személyeskedni, ha elértél valamit gratulálnék, ha meg nem, akkor teljesen normálisan azt mondanám, hogy mégis csak gond van az elméleteddel. Szerintem egyikben sincs semmi sértő. De oké zárjuk le.


Csak még valami, mert korábban is célozgattál rám: én tiszteletben tartom mások véleményét, és nem harapok, ha valakinek más, mint nekem. Én csak a tévhitek miatt harapok, de legközelebb figyelek arra is, hogy kicsit normálisabb hangnemben válaszoljak az ilyesmi dolgokra.

120. f3000dc5ef (válaszként erre: 102. - Hunny)
2014. okt. 8. 17:55

A hízás, ahogy a fogyás is mindig a kaján múlik. A mozgás az formásodás, és izommegtartás illetve építés.

Akkor további jó mozgást :D abba ne hagyd :D

119. f3000dc5ef (válaszként erre: 111. - Floracska)
2014. okt. 8. 17:51

A teljes szénhidrát megvonás az már ketogén. Hétköznapi ember csak nagy odafigyeléssel tudja elérni ezt az állapotot. Ami egyébként nagyon sok betegség gyógyításában szuper módszer, az epilepszia gyógyítására találta ki egy amerikai doktornő.

Nem káros egyáltalán, de tényleg nem egyszerű betartani. Fogyni pedig iszonyat gyorsan lehet tőle, tehát a barátod példáját nem is nagyon értem. De egyéni különbségek mindig vannak. A testépítők pedig előszeretettel alkalmazzák a ciklikus ketogént. Ilyekor ketozisban maradnak, de hétvégén feltöltik magukat ch-val.


Ketozisban a szervezet a cukoralapú anyagcseréről át áll a keton alapúra. Ami pl. egy agyoncukrozott szervezetnek kész felüdülés. Amikor már azért fáradt, mert a sejtek egyszerűen nem vesznek fel több cukrot, mert nem tudnak, ezért sejtszinten nincs energia. Ez az inzulinrezisztencia egyébként. Amit nagyon gyorsan helyre lehet rakni ketogénnel. Szemben a hétköznapokban alkalmazott elcseszett cukorbetegdiétával, amikor ch-val tömik a szervezetet, majd rányomják az inzulint. Nyilván még rosszabb lesz tőle a helyzet.

2014. okt. 8. 17:38
Mit ettetek ma?
117. Zséka198 (válaszként erre: 107. - Hunny)
2014. okt. 8. 17:31

"a zsír izommá alakul"

Valóban nem alakul izommá, ahogy floracska helyesen mondta. De értelek téged is, lemegy a zsír, és felépül a helyén (fehérjéből) az izom, ezt szokták valóban a köznyelvben így kifejezni. Sokszor, fogyás alatt nincs is tényleges testtömegvesztés, hanem a leadott zsír helyébe ugyanakkora tömegű izom épül fel, viszont körméretben ilyenkor is észrevehető a változás: az ugyanakkora tömegű izom kisebb helyet foglal. Ezt a mérleg nem mutatja, csak a ruhaméret vagy a szabócenti:)

116. Zséka198 (válaszként erre: 114. - Floracska)
2014. okt. 8. 17:25

"Nem merem???"

Mint előre megmondtam, úgyis személyeskedés lesz a vége:)

Lám.

Amikor valaki ilyet kérdez, akkor már úgyis tökmindegy, a másik mit felel, kész az elítélő válasz, csak be kell illeszteni.

Sajnálom, hogy neked ennyire fontos egy vitában, "ki győz". Tudod, mit? Te győztél. Csak hagyjuk már a teret az értelmes gondolatoknak!

Előre is köszönöm:)

ON

115. Zséka198 (válaszként erre: 111. - Floracska)
2014. okt. 8. 17:20

"(csak mert most olvastam egy korábbi hozzászólást, aminél valaki belém kötött, hogy a rostnak nincs köze a szénhidráthoz...)"

Én voltam. Ezt írtam: "nem a rost a szénhidrát benne, ahogy itt valaki tévesen megállapította!" Elnézést kérek, mert ez így nem igaz, hiszen a rost is szénhidrát, csak nem emészthető. Inkább úgy helyes, hogy nemcsak rost formájában van benne szénhidrát, de emészthető formában is.

"Na igen, a zabpehely sem csoda szer. Egyszerűen csak kiváló minőségű szénhidrát. Egy dolgot azonban meg kell érteni. Fogyni csak akkor tudsz, ha a bevitt kalória mennyisége kevesebb, mint amennyit a szervezeted elhasznál. Tehát zabpehelyből is napi 2x 40/50 gramm bőségesen elég."

Forrás: WebTréner - Életmód és Edzésprogram facebook-oldala.

Köszönöm a kiigazítást!

114. floracska (válaszként erre: 113. - Zséka198)
2014. okt. 8. 17:18

Azt mindenki maga dönti el, hogy másnak adja-e ki magát, vagy csak előadja, hogy keni-vágja a dolgokat, és elméletben lehet, hogy tényleg így van, de gyakorlatban.... (és mielőtt félreértenél, nem rád célzok, csak általánosítok).


De annak mégis oka van, hogy nem mered felvállalni, mit értél -vagy épp nem értél el. Miért kötnék bele? Nekem is volt sikeres meg sikertelen diétás korszakom is. A sikertelenből tanultam, és okosabb lettem, a számomra sikereset meg csinálom.


De mindegy, csak kíváncsi voltam...

113. Zséka198 (válaszként erre: 109. - Floracska)
2014. okt. 8. 17:11
Ne haragudj, de jelen helyzetben ezt értelmetlennek tartom. Személyeskedés lenne könnyen a dologból, amúgy meg az ilyen adatok valóságtartalma szerintem egy anonim fórumon általában csak 50 %-ban igaz. Vagy igen, vagy nem. Ennek megfelelően úgyse szokták elhinni, csak ha netán személyes ismeretség is fennáll. A leírtakat meg úgyse az alapján szokás megítélni, mit ért el az ember az életben, inkább az itt leírt érvek számítanak. Itt az vagyunk, amit ideírunk, nem többek.
112. Zséka198 (válaszként erre: 104. - Dittiritti)
2014. okt. 8. 17:06

Lehet, hogy félreérthető voltam, bocs. A napi ötszöri cukrosétel-bevitellel kell szakítani, nem segít sokat, ha ugyanúgy ötször, de csak háromnegyedét esszük. Ha valaki függés nélkül tud mondjuk kéthetente tortát enni, közben pedig megállja, azzal nincs semmi baj. Miért is lenne? Hízás szempontjából tökmindegy, hogy kéthetente vagy kéthavonta egyszer eszik. A mindennapokon dől el inkább a dolog.

Nem hergelem, ezt inkább azok mondják rám, akik nem szeretik az ellenvéleményeket. Hát nekem van olyan, és teljesen elfogadom, hogy van másnak is. De ki merem a magamét is fejteni, ez igaz, a támadásokra pedig válaszolok. Ki nyíltan, ki burkoltan, de többnyire ugyanezt teszi:) Nos, én nyílt vagyok.

2014. okt. 8. 16:56

"Emésztőrendszerünk minden szénhidrátot hasonlóan kezel: igyekszik őket egyszerű cukormolekulává alakítani. Ez a közönséges cukrokkal nem jelent gondot, az összetett szénhidrátokat pedig szervezetünk „szétszereli”. Az ugyancsak szénhidrátot jelentő növényi rostokkal azonban más a helyzet. Ezeket általában nem tudjuk lebontani.


A rostok egyik része vízben oldódik, a másik csoport nem. Az oldódó változatok a bélben hozzákötődnek a zsírokhoz és kiviszik testünkből, ami igen hasznos tulajdonság, mert csökkentik a fölszívódó, „rossz” koleszterin mennyiségét. Fontos szerepük van abban is, hogy segítik a vércukor megfelelő szinten tartását. Az oldhatatlan rostok változatlanul távoznak testünkből, ezért segítik a bélműködés szabályozását."


Tehát, hogy a rost mellett szóljak (csak mert most olvastam egy korábbi hozzászólást, aminél valaki belém kötött, hogy a rostnak nincs köze a szénhidráthoz...)


A rost mivel csökkenti a koleszterinszintet, ezért ha elegendő rostot eszem, akkor úgy gondolom annyira nagyon nem kell minimumon tartani a zsírbevitelt.

Másrészt, azt már írtam korábban, hogy az anyagcserém beindította. Mielőtt nem ettem rostot, ált heti 1-szer volt "nagydolgom".


Szívesen védeném még kicsit a szénhidrátokat, mert nagyon rossz olvasni, hogy vannak, akik ellene vannak, és száműzik őket.



Egy dolgot azonban még leírnék: a volt lakótársam, aki fekve nyom, ő is megvonta jó ideig magától a szénhidrátot, naponta maximum 30g-ot evett. Persze semmit nem fogyott, hiába evett rengeteg fehérjét, még fehérje port is szedett, sőt, izom sem nagyon ment rá pluszba, pedig 50-60 kilókat emelgetett, és edzés után mindig fehérjeturmixot evett (versenyeket is nyert az illető, szóval nem amatőr). Én hiába mondtam neki, hogy egyen szénhidrátot, mert tönkre teszi magát, nem hallgatott rám. Majd megismerkedett egy személyi edzővel. Őrá szerencsére hallgatott.

Megmondta neki, hogy a 67 kilójával naponta minimum 180-200 g szénhidrátot meg kellene ennie, mert ezzel csak tönkre vágja a szervezetét. Azóta majdnem minden este sültkrumplit eszik!! Én is csodálkoztam, és rákérdeztem, hogy azért ez meg nem túlzás kicsit? Mire ő: a sültkrumpli akkor nem jó, ha olajban sütöd. Sütőben sütve semmit nem árt, mivel a benne lévő szénhidrát az csupán csak a keményítő, ami mivel összetett szénhidrát, nem tudja a szervezet lebontani, ergo lerakódni sem fog. Egyáltalán nem hízik semmit sem, pedig ő is hízékony, és duci kamasz volt.


Ezzel nem azt akarom mondani, hogy egyetek sültkrumplit vacsira, mert vacsira én is kerülöm a szénhidrátot, de ne vonjátok meg magatoktól drasztikusan, mert a szervezetetek bele fog rokkanni... fáradékonyak lesztek, éhesebbek, hiába visztek be sok fehérjét, az nem ad annyi energiát, mint a szénhidrát. Abból is főként a "jó" szénhidrát, mert mint írtam, cukrot én sem eszem. Sem mézet, sem fruktózt, sem barnacukrot, sem nádcukrot... és még sorolhatnám.

110. floracska (válaszként erre: 107. - Hunny)
2014. okt. 8. 16:40

Nem akarok kötözködni, de a zsír nem alakul izommá. A zsír és az izom két teljesen más szövet, hogyan tudna egyik a másikká alakulni?


A zsírt leadni, úgymond 'elégetni' kell, az izmot pedig sporttal + fehérjével szépen kidolgozni.

109. floracska (válaszként erre: 103. - Zséka198)
2014. okt. 8. 16:38

Engem most elkezdett érdekelni, mindenféle hátsó szándék nélkül, hogy te elhízott vagy-e/voltál-e? Mennyit fogytál és mióta tartod ezt, és mióta váltottál életmódot?


Nem kötelező válaszolni, szimplán kíváncsi vagyok.

108. Zonne (válaszként erre: 107. - Hunny)
2014. okt. 8. 16:00
Igen, ez lehet a gond :-) csak amikor ráállok a mérlegre és ugyanannyit mutat, esetleg többet, akkor az kiábrándító. Ezért a centi, legalább ad némi reményt időnként ;-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook