Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Életmódváltással a cél heti fél-1 kg mínusz. Tarts velem! fórum

Életmódváltással a cél heti fél-1 kg mínusz. Tarts velem! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2015. márc. 4. 15:10
Igen, teljesen igazad van. A koncentrálásnál arra gondolok, hogy például átvirrasztok egy éjszakát, mert beteg a gyerek és amikro lemegy a láza végre, a megkönnyebbüléstől pedig előjön a beidegződés, és betolok egy csokit...vagy reggel a városban jut eszembe, hogy nem hoztam kaját és néhány perc alatt egy pékségből vagy egy kisboltból próbálom megoldani a napi étkezést...vagy a kolleganők olyan jól elcappucinózgatnak az aula automatájából és beszélgetnek, és én is automatikusan dobom-nyomom-iszom ...vagy nagytakarítást tervezek, egyedül vagyok otthon, nincs kedvem abbahagyni és főzni magamnak, így gorsan bekapok valami szendvicset...
1126. spinneli (válaszként erre: 1124. - F3000dc5ef)
2015. márc. 4. 15:05
Ugyanerről írtam egy másik fórumban pont, a fogyókúrának testreszaboottnak kell lennie, és akkor nem nehéz egyátalán, és már nem is kúrának hívják, hanem életmódváltásnak, amit lehet tartani...az ember élete végéig.
1125. spinneli (válaszként erre: 1119. - F3000dc5ef)
2015. márc. 4. 15:04

Így van-na meg mozogni a mozgás öröméért is jó.

:)

1124. f3000dc5ef (válaszként erre: 1122. - Dittiritti)
2015. márc. 4. 14:49
A módszernek szerintem olyannak kell lenni, hogy ne mindig ez járjon a fejedben. Mert ha igen, akkor jön az amit leírtál. Ha folyton koncentrálni kell, az nem jó. Az embernek nem a kajáról szól---jó esetben :D ---az élete :D
1123. f3000dc5ef (válaszként erre: 1121. - F3000dc5ef)
2015. márc. 4. 14:48
jah....és a "moströgtönvékonyakaroklenni" hozzállás. Két hét alatt nem megy le X kg, és máris "ezamódszerseválikbenálam".
2015. márc. 4. 14:47
Azon gondolkodta a tapasztalataim alapján (van bőven), hogy nálam általában az, hogy nem koncentrálok rá eléggé. Amíg figyelek, spannol a fogyási lehetőség, új egy módszer számomra, hiszem, hogy sikerülhet, addig működik. Aztán valamin elrtereli a figyelmem, valami történik, nagy stressz vagy öröm, valami kizökkent abból, hogy ne a fogyást tartsam szem előtt, elengedem magam, ...á most fontosabb, hogy erre-arra figyeljek érzés tudat alatt...és már fel is adtam...
1121. f3000dc5ef (válaszként erre: 1120. - Dittiritti)
2015. márc. 4. 14:40

Egy csomó minden. Leginkább az éhség szerintem.

Az nem jó módszer ahol éhes vagy. És tök mindegy milyen módszerről beszélünk.

2015. márc. 4. 14:37
Én a 117ezredik fogyási kísérletemet kezdetm el a szüléseim óta...remélem miost sikerül. Szerintetek mi az oka annak, ha valaki feladja?
1119. f3000dc5ef (válaszként erre: 1118. - Zsuky07)
2015. márc. 4. 14:35

Lassan ment fel, lassan megy le.

És mint írtam, a kaja a lényeg, nem a mozgás.

De mozogni is kell, hogy ne az izmot használja fel energiának a szervezet.

1118. Zsuky07
2015. márc. 4. 14:31

Igazatok van nem éheztetni akarom magam csak szeretném ha a tartalékokat kezdené el felhasználni a szervezetem. Sajnos most nem igazán élek aktív életet az edzésen kívül mert aktív munkanélküli lettem.:(

29 éves vagyok. Az a helyzet hogy a mérlegre sem igazán szeretek felállni most is azért vagyok ennyire elkeseredett mert 3 hónap után megint felálltam és ugyan annyi volt a súlyom... és ez nagyon elszomorított.

1117. f3000dc5ef (válaszként erre: 1116. - Spinneli)
2015. márc. 4. 14:15
Egyetértek. A kevés kaja mindig visszaüt.
1116. spinneli (válaszként erre: 1111. - Zsuky07)
2015. márc. 4. 14:02

Centizd magad, pont az izmosodás miatt lehet súlyban nem lesz "látványos" a fogyás.

Én egy alapértéket kiszámolnék a helyedben, az alap "fogyókúrázós baleseteke" többnyire abból jönnek, hogy pont túl keveset eszik valaki, ha jól belövi az ember az értéket, akkor elvileg nem is olyan emgerőltető a fogyókúra.

1115. spinneli (válaszként erre: 1109. - Zsuky07)
2015. márc. 4. 13:59

Ez sok mindentől függ, a napi aktivitásodtól, a korodtól...stb.

Én a kalóriabázist használom, ott ezekkel az értékekkel ki lehet számolni, hogy mennyit kell enni az egészséges fogyáshoz.

Kb. 2 hónap és be tudja lőnia mennyiségeket az ember számolgatás nélkül is.

1114. f3000dc5ef (válaszként erre: 1113. - Zsuky07)
2015. márc. 4. 13:58
Az nem olyan vészes akkor :)))azzal simán lehet sportolni is.
1113. Zsuky07
2015. márc. 4. 13:57
Azért megpróbálok oda figyelni, hogy olyan ételeket egyek ami nem viszi fel a vércukorszintet de még az elején vagyok nagyon. Sajnos 83 kiló vagyok 170 cmhez. A kívánt cél olyan 65 kiló.
1112. f3000dc5ef (válaszként erre: 1111. - Zsuky07)
2015. márc. 4. 13:43

Az sem mindegy mi az a vacsora.

De van akinél nem válik ez sem be.

Csináld akkor ezt a sok étkezést. Bár ennek az a veszélye, hogy folyamatosan fenn van a vércukrod, az meg annyira nem jó fogyásnál. Bár ha pl. fehérjét-zsírt eszel, akkor annak nincs rá hatása, az úgy jó lehet.

De csináld legalább két hónapig, csak úgy látod, hogy hatásos vagy nem.

Mennyi az induló súlyod? Mennyit akarsz leadni?

1111. Zsuky07
2015. márc. 4. 13:17

Igen az a helyzet, hogy most elkezdtem a napi öt étkezést és mindig megpróbálok keveset enni. Egyenlőre ezt nem akarom feladni meglátjuk milyen eredménye lesz. Minden szervezet más és mivel eddig nem foglalkoztam ilyennel nem tudom nekem mi válna be. Biztos vagyok benne, hogy valójában minden hatásos tud lenni komoly kereteken belül de meg kell találni mi a számunkra megfelelő.

Minden tanácsra kíváncsi vagyok és nem utasítok el semmit. Egyenlőre a napi 5 étkezés úgy érzem ennél számít a kalória de Menyus72 neked is igazad van abban, hogy oda kell figyelni mennyi az a kalória. Sajnos ezelőtt pont úgy étkeztem hogy ebédig szinte semmit nem ettem utána meg vacsoráztam bőven de sajnos ez nekem nem vált be. Nem mozdult meg a súlyom. Tudom az edzés miatt lehet hogy ennek a súlynak egy része már izom súly inkább de az a helyzet hogy úgy érzem a térdem azért fáj ennyire mert nagy a súlyom még....

1110. f3000dc5ef (válaszként erre: 1109. - Zsuky07)
2015. márc. 4. 13:09
Én nem számolgatok kalóriát. De van akinél az válik be. De akkor vigyázni kell, hogy normális kajából legyen meg a napi kalória. És nem nagyon alacsonyra állítani az értéket, mert abból baj lesz. Neadjisten még hízás is.
1109. Zsuky07 (válaszként erre: 1107. - Spinneli)
2015. márc. 4. 13:07

Hát igen nem nagyon tudom. Még nem számoltam össze. Sok oldalt láttam ahol lehet ezeket számolgatni de oda még nem jutottam el hogy elkezdjem méregetni az adagokat. Mennyi lenne az ideális érték ahhoz hogy meginduljon de erőm is maradjon?? Te mindig méregeted vagy már nagyjából tudod, hogy mennyi kalóriát tartalmaz egy csirkemell mellé egy kis saláta....?

:)

1108. f3000dc5ef (válaszként erre: 1106. - Zsuky07)
2015. márc. 4. 13:06

Az edzés, a tesmozgás a fogyás 10-20 %-a. A többi az étel.

Én teljesen másképpen étkezem mint. Az alap a paleo, és mellette a harcos. Tehát délig semmi kaja, utána gyümölcs, majd este egy jó nagy vacsora :D

1107. spinneli (válaszként erre: 1106. - Zsuky07)
2015. márc. 4. 12:53
Mennyi kalóriát eszel egy nap?
1106. Zsuky07
2015. márc. 4. 12:50

Sziasztok!


Október óta járok edzeni heti 3 alkalommal. A testem erősödött, feszesedett erőlétem nőt de sajnos a súlyom nem csökken. Tudatos étkezés kellene amit lassan de biztosan elkezdtem. Szeretnék egy két tippet kérni hogy ki mit eszik vacsorára? Esetleg ha valaki tud nekem egy napi minta érkezést írni azt nagyon megköszönném. Pár napja már folyamat csinálom a napi öt étkezést. Egyenlőre megy de még sajnos nem vagyok annyira profi hogy tudjam mit lehet enni. Olvasgatok oldalakat de gondoltam hátha itt is kapok jó tanácsokat. Sajnos a pénztárcám annyira nem mély, hogy teljes mértékben mindent meg tudjak venni de szeretnék hatékony életmódváltást. Köszönöm előre is a segítségeteket.

1105. ariel1
2015. febr. 24. 19:27
erre fel jó ha tavasszal kinyitnak akkor meg mindenki elárasztja majd....
1104. ariel1 (válaszként erre: 1103. - KisGréta)
2015. febr. 24. 19:26
igen aki tud úszni... :D én sajna nem :D ráadásnak az uszodánkat is felújítják pedig menni akartam idén úszni tanulni
1103. KisGréta
2015. febr. 22. 15:34
Sziasztok,én is minden évben karácsonykor magamra pakolok 5 kilót és egész évben ezt próbálom lefaragni:).De idén közbejött egy elhúzódó vírusos megfázás és ez nagyon jót tett a súlyomnak,így az évet nem kellett fogyással kezdenem.Ha adhatok tanácsot,saját tapasztalat alapján,egy hétvégi fürdőzés már beindítja a zsírátalakítást,megmozgatja az izmokat,emésztést,bőrnek,tüdőnek,veséknek jót tesz.És a lényeg,hogy pihensz kedvedre úszol,ha pedig sikerül 2-3 napig is ezt csinálni,akkor észrevétlenül is jó útra térsz és ha már ott vagy(az úton)már csak rajtad múlik a folytatás..
1102. ariel1
2015. febr. 22. 10:27
JAjjj ma annyi karamellás tejet megittam!! Most volt a reggeli két kifli 2 virsli kis majonézzel és még 3 deci karamellás tej jaaa és még kis csavarnak 1 paradicsom ...remélem nem vesznek össsze heeeheehe
1101. ariel1 (válaszként erre: 1097. - Agresszor)
2015. febr. 20. 13:04
ÁÁ azéert vagyunk de rendkívül eseménydús időszakom van ,nekem azért van egy jó hírem.Sikerült megszabadulnom a karácsonyi 3 hét alatt rohamvágtába felszaladt 6 de inkább 7 kilóm-ból 5 kilótól.szóval igyekszem nagyon.
1100. b.kata
2015. febr. 20. 11:12
Sziasztok! én most kezdek megszabadulni a karácsonyi kilóktól. Tudom kicsit késve kezdem, de legalább egybekötöm a nyár előtti diétával :D de komolyan véve arra gondoltam, hogy megpróbálok gyökeresen változtatni az életmódomon, hogy ne kelljen félévente komoly diétákat csinálnom. Lehet hogy közhelyes, de azzal kezdtem hogy ilyesmi cikkeket olvasok az egeszseges eletmodrol [link] tudom, hogy nagyon közhelyes, de nem nagyon tudom merre induljak, viszont szeretnék gyökeresen változtatni az étrendemen, de ahhoz előbb az életmódomon kell, nem férnek bele a lefekvés előtti nasik :) majd írok, hogy sikerült:)
1099. b.kata
2015. febr. 20. 11:07
1098. f3000dc5ef (válaszként erre: 1097. - Agresszor)
2015. febr. 18. 22:41
Mennyiből? Milyen módszerrel? Fogytál már valaha? Vagy első nekifutás?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook