Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Edukáció - iskola ma, és minden, ami ehhez kapcsolódhat fórum

Edukáció - iskola ma, és minden, ami ehhez kapcsolódhat (beszélgetős fórum)


100. plavalaguna (válaszként erre: 96. - Zsanci79)
2017. jan. 17. 12:41

ez változó, vannak szakközepek, ahol vannak szakmai tantárgyak, de csak elméletben legtöbb helyen. gyakorlati képzések azok érettségi utánra csúsznak szinte mindenhol.

Papíron meg ez van. 4 év szakközép, elméleti anyaggal, és utána még 2 év, ahova viszont sima gimisek is felvételizhetnek szakmára, úgy kap csak szakmát.

2017. jan. 17. 12:37

no, közben dolgoztam :) bocs...


szóval 8 osztályos... szerintem 2 esetben tud jó lenni: egyik eset, amikor látszik, hogy a gyerek érdeklődése mindenképp valamelyik egyetemi területre vezet. azért annyira nem ritka, hogy ez már negyedikben belőhető.

a másik, amikor az látszik, hogy tanulással elvan, de semmi lövése mi merre, akkor ez isőnyerés, hiszen válazthat szakmár érettségi után, itt nem kell felttlen egyetem, itt tényleg csak az időnyerés a cél, diákmunkák, stb, útközben csomó mindenben kipróbálhatja magát, és dönthet jó későn.


de mindkét esetben a családnak bele kell venni, hogy jóeséllyel nem lesz önfentartó 18 évesen, sőt még 20 se nagyon a csemete. illetve az oktatás gimi után akár kétkezi szakmát tanul, akár fehérgallérost, mindenképp a családra hárul a költség. szóval itt nagyon hosszútávban kell gondolkodni anyagi szempontból is, meg "idegekkel" is, bírja e a család :)


és meg kell nézni az adott 8 osztályost. van ahol kihasználják, hogy a tanrend sokkal jobban elosztható, és csomó jó diákbarát, gondolkodásbarát módszert visznek, van ahol a helyi abszolút versenyistálló, kötelező versenyekkel, kvótákkal, és csak a versenyszellemű gyerekek családok bírják ki.


így kb zanzásítva a 8 osztály :)

98. l.luiselotte (válaszként erre: 96. - Zsanci79)
2017. jan. 17. 12:14

az előző hsz-edhez szólnék. nem tudom, hogy kisfiad vagy kislányod van-e. A 8 osztályos gimivel az egyik probléma, hogy 9-ik évfolyamtól nem rugalmas az átjárás szakközépiskolába, hanem érdeklődésétől füeggetlenül marad 18-19 - 20 éves koráig a szakképzettséget nem adó gimnáziumba. Felénk a 8 osztályos gimiból 9 osztályost csináltak, oly ,módom, hogy a 0 vagy 1. évfolyamon ( tehát ötödikben ) csak angolt és számitástechnikát tanultak és egy év késéssel fogtak a rendes tananyaghoz. A 8 oszt. gimit éppen a fiam idejében 2001-b en kezdték, és a O évf miatt sok anyuka dühöngött, hogy az évvesztes, később iskolába adott gyerek ott áll 20-21 évesen szakképzettség és minden nélkül.

Énbennem akkor még élt az épitőipari szKI gondolata de ami végképp elvette a kedvünket, a kötelező napközi olt. A felvételi elég huzos volt, az irásbelin túl a fiamtól azt kérdezték, hogy mondja el nagyszülőkig, ki milyen vallásu, ( ref. egyház fenntartásu gimn ) nagyszülőkig ki milyen iskolába járt - apósom szerb, hát őt nem tudta - és akkor volt aktuális a Tisza ciánszennyezése- ezekről kellett hogy beszéljen.

Végül a napközi miatt maradtunk a régi iskolában, akkorára már bőven utolérte a lányokat.

Én fiút nem adnék 8 osztályos gimibe, gondoljatok apáitokra, férjeitekre, szerintem a többség szakirányú középiskolába járt. ( mint nálunk is )

A 8 oszt gimiből 20-21 évesen kikerülő nem tovább tanuló fiúk ott álltak egy elfelejtett nyelvtudással, képezettség nélkül.

97. Idhikai (válaszként erre: 96. - Zsanci79)
2017. jan. 17. 11:59

Így van. A fiam vendéglátó szakközépiskolába járt, ott szembesültem vele, hogy odajár négy évig, akkor leérettségizik, és utána még 2 évig ott marad, akkor lesz szakmája is.

Az érettségi négy éve alatt végezte végül mindenféle korkedvezményes kérelmekkel a tanfolyamokat (mixer, barista, flair, nyelvtanfolyam), minden nyáron a Balaton parton dolgozott, és év közben beugróként a városban jobb vendéglátó egységekben. Érettségi előtt megkérdezte az igazgatónő, hogy ugye marad még a két év szakmára... hááááát elég bután néztem, hogy ezt komolyan is gondolja. Tehát érettségi után kiugrott a suliból, zsebében még néhány papírral. Amire az osztálytársai végeztek az elmúlt júniusban, addigra már két éve dolgozott, megbecsülve, és mit tagadjam, jól megfizetve.

96. zsanci79 (válaszként erre: 95. - 4c1a787e8f)
2017. jan. 17. 11:28

Nem tudom milyen mostanában a középiskolai tanítás, de a tanító nő is mondta, hogy jobban jár a gyerek, ha elvégzi a 8 osztályost, mert már nincs a klasszikus értelembe vett szakközép iskola, mint a mi időnkben. Én is abba jártam. 4 év érettségi+szakma.

Állítólag már úgy van, hogy mindenki leérettségizik, majd utána tanulja a szakmát?! Erről még nem informálódtam, de nem akarom elhinni, hogy tényleg nincs olyan szakközép iskolai rendszer, mint a mi időnkben.

2017. jan. 17. 11:23

Tényleg, azt akartam még írni, hogy nyolcadik után "legjobb tanulóként" nem gimibe mentem, hanem szakközépbe. Mondtak is rám mindent, hogy miért megyek titkárnőnek.. Ez egy olyan szakközép volt, hogy 4 idegenforgalmi szakmát adott, kéttannyelvű volt, és tanultunk 3 év gépírás-levelezést.


No úgy ténylegesen ez utóbbinak vettem mindenütt az életben hasznát, és nagy hasznát. Az általános iskolás osztálytársaim meg 4 év múlva csengettek bűnbánó pofával, és kértek meg, hogy ugyan gépeljem már le nekik az ilyen-olyan tanulmányt, 8 év múlva meg a diplomájukat.. Én pont mindig "ráértem", mert én évet jártam, én akkor nem érettségiztem..


Szóval én ezeket a hsz-eket gyorsabban írom, mint beszélek.. (Bár azért abban is van gyakorlatom :-)))))

94. 4c1a787e8f (válaszként erre: 91. - Plavalaguna)
2017. jan. 17. 11:20
Kitartás, minden hsz.-esz aranyat ér..
93. 4c1a787e8f (válaszként erre: 92. - Idhikai)
2017. jan. 17. 11:20

Van, amikor közösen kell gondolkodni, és van, amikor nem. Amikor tényleg fontos, akkor a tanár nem is engedi a súgást, és ne is tegye. A tanár, ha nem akarja, nem lehet kijátszani.


Egyébként egyetértek.

92. Idhikai (válaszként erre: 90. - 4c1a787e8f)
2017. jan. 17. 11:04

Alapból tilos a súgás, és a lesés! ... az, hogy a tanár nem hülye, és persze, engedi, hogy .... attól még tilos, tehát a diák nem azt tanulja meg, hogy segíteni, közösen gondolkodni jó és előrevisz, hanem sikerült kijátszani a pedagógust.


Igen, egyetértek... a tanulást is meg kell tanítani!

91. plavalaguna (válaszként erre: 84. - Zsanci79)
2017. jan. 17. 11:02
ah, írtam, és eltűnt.... pfff.... újra...
90. 4c1a787e8f (válaszként erre: 88. - Idhikai)
2017. jan. 17. 11:00

No jó, azért a sz.t a májától válasszuk el.


Néha egy kicsit belefér. A tanár nem hüle, tudja, ha valakinek megsúgtak egy szót, és utána tudja folytatni, akkor az elve tudta is. Igen, ez tényleg még a pozitív oldal.


Csakhogy már ebben a korban is van ám olyan, hogy akkor lenne olyan, aki sohase tanul, hiszen úgyis megsúgják... Azért ez meg már nem az az irány, amit szeretnénk.


Ez a segítsük egymást a projectfeladatoknál ok. De ott is eleinte felügyelni kell, mert jelenleg, ha van is ilyen, úgy zajlik, hogy a csoport jobb 1-2 tagja megcsinálja, a többi nézi.. Ezt is tanítani kell, hogy hogyan..

89. 4c1a787e8f (válaszként erre: 82. - Plavalaguna)
2017. jan. 17. 10:57

Alapvetően egyet értek veled. Csak azért ahol én élek, ott ennyire nem sarkosak a részletek. Vannak szódogák, de sokat olvasnak, tanulnak szövegeket és párbeszédeket, szerintem elég jól dolgozzák fel a témákat. Nyelvből matekból és magyarból az egész évfolyam (2 osztály) van 3 csoportra bontva, és mindenütt a képességeknek megfelelően haladnak. Nekem ez nagyon tetszik. De a "legrosszabb" csoportnál is a középiskolai felvételi a cél. A legjobb csoportokban pedig mindig pluszt is tanítanak. Angolból a fonetikát némi plusz kiejtésgyakorlással pl. csal ők veszik. Ha valaki nagyon jól teljesít a csoportjában, feljebb kerülhet, illetve lejjebb is lehet.


Vonalzó kötelező a tolltartóban, és használják is. Sőt, használtak spárgát, egységnyi mérőrudat, pénzt, stb. Nálunk voltak ilyenek.


Azért annyira nem nehéz alternatív iskolát találni. Igen, meg kell nézni többet, és kell az utakat keresni. Mi mezei pórok csórón 4 gyerekkel is megtaláltuk azt a sulit, ami jó és kell a gyereknek. Ez havi 40ezer. De van még egy csomó, mint pl. a Meixner, vagy a Gyerekház, vagy csomó Montessori, Waldorf, amik max ennyibe kerülnek. Aki nagyon akar, az be fog jutni. Aki nagyon a Meixnerbe akar menni, az két évvel előbb jelzi, és azért ilyen távlatból megoldják. Én most hívtam fel őket, és idénre persze nincs hely, de rögtön kérdezték, hogy hány éves a gyerek, mert az is megoldás, hogy hagyjam még egy évet, és jövőre fel fogják venni. Tehát megoldás mindig van, ha valamit nagyon akarunk. Persze, lehet járni a Lauderbe havi 300-400-ért, hát azt tényleg nem a többségnek találták ki.


És igen, igazad van, valóban mindenre kifizetnek a szülők ennyiket, ezért reális, hogy ki tudnák a suliért is. Ezekben a sulikban általában már a délutáni program is benne van az árban.


Persze, hogy jobb lenne, ha állami szinten menne minden jobban, de tény, hogy nem fog, pont azért, mert óriási különbségek vannak az egyes emberek között. Nincs az a módszer, ami Schwarzenberg Alexának és Kanalas Ricardonak egyaránt jó mondjuk első osztályban, vagy ahhoz mind a kettő szemléletének nagyot kellene változnia, de azt meg nem fog.


Szerintem az is egy bátor lépés lehetne, hogy ezt kimondjuk, hogy ez így van, és legyen a nagyon lemaradtaknak külön oktatás - a szörnyű szegregáció - de persze úgy, hogy aki alkalmas, és lehetséges, azt integrálják, jusson feljebb, és erre mindig legyen lehetőség.


Felfelé meg ne akadályozzák a magániskolák, alapítványik létezését, hagy legyenek olyanok is, ott pedig a kereslet fogja a kínálatot meghatározni. Ha jó suli, mennek oda, ha nem, akkor meg nem.

88. Idhikai (válaszként erre: 86. - 4c1a787e8f)
2017. jan. 17. 10:40
Szerinted, az, hogy nem lehet súgni a másiknak, nem lehet lesni (magyarul, nem lehet segíteni a társadnak!.... az mire nevel? (Marcsi néni, a Marcika súúúúg! ... a Kloéka les!) ;)
87. 4c1a787e8f (válaszként erre: 84. - Zsanci79)
2017. jan. 17. 10:39

Hát..

Alapvetően az, hogy a gyerek maradjon a fenekén az általánosban. Elég a felnőtt életet később kezdeni. A lányoméknál (most hatodikosok) szerencsére a legtöbben maradnak, ez egy nagyon jó suli. Sőt, elmenni is éppen a sznobok készülnek, nem is feltétlenül a legjobbak.


De ha mondjuk a régi sulinkba maradtunk volna, ott az lett volna, amit írsz. Hacsak lehet maradjatok, esetleg pont az lehet az előnye, hogy kevesebb gyerek van, és aki akar tanulni, azzal tudnak többet foglalkozni. Ezek a 6, 8 osztályosok ritkán tűrik, hogy rajtuk kívül más is legyen a gyerek életében (sport, zene). Persze tisztelet a kivételnek.


De bőven el tudom a mai viszonyok között azt is képzelni, hogy azzal teszed a kisebbik rosszat, ha elviszed. Próbálj meg őszintén beszélgetni a felsős tanárokkal, szülőkkel erről.

86. 4c1a787e8f (válaszként erre: 81. - L.luiselotte)
2017. jan. 17. 10:35

Ahogy Plavalaguna is írja, az a baj, hogy most a tanárok olyan rendszert építettek ki, hogy erre nevelik a gyerekeket, és az a jó, aki ezt teszi, sőt kötelező.


Nálunk is pontosan tudták a kis stiklieinket, csak azt is tudták, hogy mi az ami még belefér, és az összetartásra nevel, ami pozitív. Persze, ha valami nagy baj volt, akkor azért el kellett a dolgokat mesélni, de akkor mi is tudtuk, hogy az már túllépte a kis stikli határát. Én imádtam általános iskolás lenni, éppen ezen alapvetően jófej tanárok miatt.


Ma valahogy ez a lelkiség hiányzik.

85. Idhikai (válaszként erre: 84. - Zsanci79)
2017. jan. 17. 10:07
Lányom nyolcosztályos gimibe járt. Úgy emlékszem később léptek be emiatt a nehéz tantárgyak, mint fizika, kémia... jobban strukturált volt a tananyag. Emiatt alaposabban, illetve kreatívabb módszerekkel dolgoztak fel anyagrészeket. De szerintem ez suli és tanár függő is.
2017. jan. 17. 09:57

Bedobnék egy kérdést. Mi a véleményetek a 8 osztályos gimnáziumról?

Dilemmázok, és itt olyan okos hozzászólások vannak.

Tehát, adott a VIII. ker. lakhely, nyilván nem viszem a körzetes suliba... Át járunk a IX.-be, 10 perc a suli.

Én nem tudtam, mikor beírattam, hogy itt 8 osztályos gimi van. Vagyis tudtam, de azt gondoltam, hogy van mellette normál ált.suli is.

Sosem akartam sem 8, sem 6 osztályos gimibe íratni a gyerekem. De itt más a helyzet. Ugyanis tavaly év végén, mikor az első év végénk volt, ott szembesültem, hogy a nyolcadikos ballagók voltak összesen heten! Hát, itt egy kicsit el kellett gondolkodnom. Az iskola nagyon jó, alsós tanítónénink egy gyöngyszem, de felsőben nem tudom mi lesz.

Tehát, beszéltem a tanítóval, és mondtam, hogy nem tudom mi tévő legyek, hiszen úgy vettem észre, hogy az ált. iskolai rész a "maradék". Erre azt mondta, hogy "ezt nem én mondtam". Tehát no comment.

Állítólag a mi sulinkba járók elsőbbséget élveznek, de ugyanúgy felvételit kell írni. Az egyik szülőtársam épp minap mondta, hogy valami borzalom ez a felvételősdi 10 éves gyerekeknek. 45 perc magyar, amiben benne van egy fogalmazás is, majd 10 perc szünet, és 45 perc matek.


Nyilván, ha bekerülne, sokkal keményebb lenne a tanulás is. Nemtudom, na nemtudom.....

Az is a bajom, hogy versenyszerűen sportol, heti 4 edzés van. Eddig csak előnyére vált a sulival kapcsolatban, de mi lesz később?

Mi ebben az évben elköltözünk, és gondoltam, ha nem veszik fel a 8 osztályosba, akkor ott a környéken kellene iskolát keresni.


Nektek mi a véleményetek?

Nyilván nem ez alapján fogok dönteni, meg ez még másfél év, de minden érvet, ellenérvet szívesen meghallgatok!

83. plavalaguna (válaszként erre: 79. - 4c1a787e8f)
2017. jan. 17. 08:26
óh ha tudnád egyes tanítók tanárok milyen megfigyelési rendszert építenek fel az osztályokban már a kicsiknél is. (tisztelet a kivételnek, a kislányoméknál p semmi ilyen nincs, de a fiam tanítóiról tudnék érdekeseket mesélni spicliségre tanításról meg kivételezésről)
82. plavalaguna (válaszként erre: 78. - 4c1a787e8f)
2017. jan. 17. 08:25

félreértesz, nem azt mondtam hülyeség a magolás, hanem hogy most csak az van ;)


mond meg őszintén, matekból pl mi az akadálya, hogy ne vegyék elő a vonalzót és mérjenek? vagy magyarból hogy mondatokat írjanak szódiktálás helyett? vagy nyelvekből hogy szódolgozat helyett párbeszédek, szituációk legyenek számonkérve? (azokban ugyanúgy benne vannak a szavak, sőt, akár egyszavas válaszokat is lehet akár generálni)


van egy csomó dolog ami csak szemlélet és nem pénz kérdés.


pénzre visszatérve pedig egy csomóan fizetnek most is. magánórákat, eszközöket... szóval ott a pénz a dologban.


a lehet találni... persze lehet. kisszámú lehetőség. És mégha valaki hajlandó is vinni a gyerekét valamerre, be is kell jutni ;) szóval az nagyon nem csak ennyi, hogy átszervezi a család az életét, és utazik naponta, vagy fogja magát és költözik. mert ezek a helyek sose olyanok, hogy beiratod a gyereket és ottvan.


szóval mégiscsak egyszerűbb lenne szemléletet váltani, nem azt várni, hogy aki szeretne valamit az "áldozatok árán"... ráaádsul ez a család mindent feldob mert csak a gyerek , evvel az a baj, hogy több gyereknél kb megbénítja a családot, egyik szülő fel kell adja a munkáját szinte biztosan, hol az élet, ha ennyire a suli körül forog a világ? meg ugyanoda jutunk vissza, hogy így kasztosít a suli. ahova születsz, amilyen családba ottragadsz vagy csúszhatsz lefele.


szóval szerintem ez is egy rosszrendszer tartósító szemlélet,h ogy hibáztatni azokat akok mégse tudják megoldani. ez ilyen áldozathibáztató attitűd. megerőszakoltak? minek mentél ki a lakásodból... ez meg kb gyereket szültél? akkor ügyeskedj, old meg. kötelező a rendszerben a leigazolás, de minden más a te dolgod.


Én pl komolyan elgondolkodtam azon, hogy magántanulók lesznek a gyerekeim. aztán úgy döntöttem, a suli a korosztály, a szocializűció, a tanulás 95% ban a család dolga, tanítófüggetlen. Így ilyen szempontok lettek végül sok sport legyen a suliban, kevés lecke, ne lopják a tényleges tanulástól az időnket. De legyen társaság, épülhessenek barátságok.


sokféle szempont létezik. A tudás az már elérhető, ahhoz tanár se kell, csak időt szánni rá. minden tanulás egy gyereknek. És igen, többet ért tavaly elmenni nagyvázsonyra a gyerekekkel, mint az egész éves történelmi olvasmányok az olvasókönyvben. sokkal több infó rájuk ragadt. szóval aki teheti kifizeti a pénzt..


de mondjuk 150, 300, 400 e/hó/gyerek tandíj nem túl sokaknak fér bele, hiába van ilyen is...

81. l.luiselotte (válaszként erre: 79. - 4c1a787e8f)
2017. jan. 17. 08:15

Aljas nem szolidáris felnőtteknek ugyanolyanok lesznek a gyerekei.

Forditva is igaz.

80. jozsi.38 (válaszként erre: 79. - 4c1a787e8f)
2017. jan. 17. 08:11
ez nagyon gáz viselkedés, pedig de sokan megcsinálták óra előtt régen is
79. 4c1a787e8f (válaszként erre: 73. - Idhikai)
2017. jan. 17. 07:37

Az a baj, hogy ma meg körégyűlnek az ilyen gyereknek, mert ő a lóvés..


Már nem működik a régi jó betyárbecsület, én néha ezen csodálkozom...


A lányomnak néha mondom, hogy jaj, hát ha elfelejtetted azt a kis feladatot, írd meg gyorsan óra előtt. Erre közli, hogy akkor "beköpik" a többiek. Ez nálunk elképzelhetetlen volt. Voltak ellentétek akkor is, de ilyen esetben mindenki összezárt. Hogy én a tanárnak valakit?? Soha..

78. 4c1a787e8f (válaszként erre: 76. - Plavalaguna)
2017. jan. 17. 07:33

Változatlanul fenntartom, hogy aki nagyon akar, áldozatok árán ugyan, de talál jobbat. A fővárosban, és a nagyvárosok környékén mindenképpen, de egyes vidékeken is vannak kezdeményezések.


Igen, pénzbe kerül, és igen, kellemetlenségbe, mert el kell hordani messzebbre.


De akinek igazán fontos ez, az nem nyavajog, hanem megoldja.


Lehet mondani, hogy legyen jobb az állami, de ha reálisan belegondolsz, akkor az azért nem olyan egyszerű. Először is rengeteg pénz kellene, tök más képzés, amit nem két perc megalkotni, másodsorban valahogy mégis biztosítani kell, hogy nagyjából ugyanazt tudja/kellene tudja a nebuló Ózdon is, mint Győrben, vagy éppen Zala községben. Nagyon nehéz úgy kitalálni valamit, hogy az mindegyik gyereknek jó legyen, vagy legalább kevéssé rossz. Lehet szidni az egész napos iskolát, meg a 3 éves kortól való óvodáztatást, de másképp hogyan oldod meg, hogy a kis falusi cigógyerek legalább angol wc-t lásson, és délután ne herbálozzon, hanem legalább gyöngyöt fűzzön? Az nem lehet mondani, hogy x y meg z településen ez a szabály, a Rózsadombon meg az. Magánban lehet, de államiban nem.


Nekem egy kérvényembe került, és a gyereket simán elengedik délután, sok más osztálytársa is versenysportol, vagy éppen hazajár. Tehát nem rinyálni kellene, hanem megírni a kérvényt. Akinek meg estig dolgoznak a szülei, az meg eddig is napköziben volt.


A heti 5 tesi nálunk alap volt anno, és azóta a legdagibb béna lány is maratont fut szórakozásból, az orvossá lett társunk is napi futással tartja karban az agyát, és szinte mindenkinek élete része a sport, és nem lett bajunk tőle, ez vált természetessé. Nálunk sem volt elég terem, az iskola körül futottunk, meg a folyosó lépcsőit róttuk. Még európabajnok atléta is került ki közülünk.


Szóval én azért azt is belelátom a problémázásba - mindazzal együtt, hogy pontosan értem a bajokat is - hogy sok szülő "alternatív", meg "másféle" oktatáson azt érti, hogy semmilyen erőfeszítést se kelljen tenni a fejlődésért, se szavakat ne kelljen tanulni, se verset, se tesizni, se semmit. Majd valami csodaprogrammal, meg kellemes verselgetéssel kerül a gyerek a prog.mat-ra.


Csalódást kell okoznom, az "alteros" szemlélet több pénz, és még a törimagolásnál is több idő a szülőnek... Mert a törimagolást akkor lehet csökkenteni (nem megszüntetni, csak csökkenteni), ha helyette felkerekedsz, és kimész Aquincumba látni, vagy elutazol az Alföldre a Tiszához, és megnézed, hol siet bele a Kis Túr, és megnézed a helyi múzeumot, beszélsz az ottani emberekkel... Mert ha helyette bármi mást csinálsz, akkor nem fogsz többet tudni, hanem csak kevesebbet, ha jó a törimagolás, meg a versmagolás, ha nem.


Nagyon vigyázzunk, hogy a változások égisze alatt ne tényleg elhülyítés legyen..

77. 4c1a787e8f (válaszként erre: 75. - Plavalaguna)
2017. jan. 17. 07:20

Nekünk benne van a lakásbiztosításunkban.

Ezzel együtt tökre nem erre gondolnék először.


A másik jó kérdés, hogy ilyenkor a tanár mennyire felelős? Jó kérdés. Valójában nyilván nem, megakadályozni ő se tudta volna. Viszont ilyenkor a gyerek az ő felügyeletére van bízva..


Meg más eset egy tényleg szelíd játszós helyzet, és az extrém viselkedés.


Az óvónőnk mesélte, hogy a lánya szemüvegét elvették, és két lábbal taposták. Sem a szülő, sem a tanár nem fizetett neki egy fillért sem. (A lány válogatott kerettag karatés, és tudták a társai, ha egyszer megüti őket, elveszik a versenyzési engedélyét. Ezért, bár agyon tudta volna őket ütni, végig kellett néznie... egy jó, újgazdag budai előváros...)


Amikor a kisfiam kollégista volt a nagyothallóknál, ő is tört el hallókészüléket. Az olyan félmilla kb.. Igenám, de mint kiderült az a kisfiú őt mindig piszkálta, ő egyszer begurult, és nyekk a hallókészüléknek. (Ezeknél a gyerekeknél ezek napi gondok, ott ez nem kirívóan rossz magatartás, ők ilyenek, ilyenek is voltak.) Viszont ott a felügyelők izgultak szegények, mert ez a kollégiumban történt, és nagyon úgy állt a zászló, hogy ők a felelősek. Aztán végül utánanéztek, és kiderült, hogy ilyen kis gyerekeknél a tb eleve bizonyos időnként fizet újat tönkremenetel esetén, mert hát ez ilyen, a gyerekkel ez megesik. Aztán megoldódott végül, senkit nem piszkáltak.


Utánanézek majd, hogy a törvény mit mond hivatalosan...

76. plavalaguna (válaszként erre: 69. - 4c1a787e8f)
2017. jan. 16. 17:36
Szerintem most a legtobb suli alsoban a memoriat es a kerdes nelkuli feladatteljwsitest osztalyozza :(( sok sulira ralatok sajnos :(
75. plavalaguna (válaszként erre: 74. - Idhikai)
2017. jan. 16. 17:35
Nirmal esetben ha maganba megyek veszem a szemuveggel a biztositast is ami kiterjed ilyenekre ;)
74. Idhikai (válaszként erre: 73. - Idhikai)
2017. jan. 16. 14:02
...szóval, baleset... nem fizettetem ki senkivel. A gyermekem játszik... él és mozog, még rá is ülhet a szemüvegére. Bele van kalkulálva az életbe, ezért nem veszem meg az aranyból készültet. Tehát nem, egyáltalán nem tartom OK-nak, hogy kifizetteti.
73. Idhikai (válaszként erre: 71. - 4c1a787e8f)
2017. jan. 16. 14:00

... és utána anyuka bemegy az osztályba, megáll a sarokba, hogy hjajj, gyerekek vigyázzatok, Ipszilonkával ne játsszatok, mert véletlenül leesik a szemüvege, és a Ti anyukátoknak is ki kell fizetnie akkor 10-20-30- akárhányezer forintot, és bizony-bizony akkor nagyon szomorú lesz, mert ilyen sok pénzt nagyon nehezen keresnek meg a szüleitek.


... és akkor magánorvosbácsihoz járó anyuka csodálkozik majd, hogy Ypszilonka valahogy kívül kerül a játékkörön....

72. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 71. - 4c1a787e8f)
2017. jan. 16. 13:35
Akkor én is hülye vagyok :)
2017. jan. 16. 13:07

Egy kis csámcsogni való: A középső fiam szemüveges, az egyik szeme le is van ragasztva. Nem régen, most derült ki, hogy elég nagy gond van a szemével. Szóval ülünk a buszon, és odajön egy anyuka egy olyan 8 éves forma csendes kislánnyal. Megkérdezte, mennyibe került a szemüveg. Mondom, hogy ez úgy 30ezerbe. Ebből kb 10 volt a keret, és a nagyobbik rész a könnyített, ilyen-olyan lencse.


Mondja, hogy csak azért kérdezi, mert a kislány az iskolában kőrtáncot játszott a barátnőivel, vállban összefogódzkodtak, és véletlenül lesodorta a társa szemüvegét, ami eltörött. Persze kifizeti, de azért tudni szeretné, mennyire számítson..


Csak azért sajnáltam, mert mint kiderült, ezt a másik anyuka nem úgy intézte, hogy figyelj, ezt senki sem akarta, kb. ennyire számítsál, igyekszem én is, hogy ne legyen olyan sok, és köszönöm, hogy kifizeted... Nem. Közölte, hogy hát az van, hogy ő magánorvoshoz jár, úgyhogy azt is fizeti, meg minden járulékos költséget. És majd, ha kész vannak, akkor majd a végén benyújtja a számlát.


Szegény nő meg gyomorgörccsel járkál azóta, hogy 40 vagy 100 lesz a számlán..


Ok, hogy a szülő a felelős a gyereke dolgaiért, ilyen van, ezt be kell nyelni, de azért valahogy úgy érzem, hogy régen ezeket a dolgokat kicsit emberibben tudták kezelni.


Én, amilyen hülye vagyok, elkérnék egy húszast, és örülnék, ha barátok maradnánk..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook