Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok fórum

Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1680. vévé
2014. jan. 2. 21:18
Ezek a dögök bezárt - becipzározott - bőröndből ki tudnak jönni?
1679. vévé (válaszként erre: 1678. - Moonlight13)
2014. jan. 2. 20:58

Kösz a gyors választ!

Nem abban a helyiségben van az a szekrény, hanem az előszobában, ahol a többiek is tárolják a holmijukat. Azt gondolom én is, hogy enni már csak előjöttek volna, ezek képesek tán lezárt bőröndből is kimászni... Szerinted elég, ha alaposan átnézi, esetleg vasalóval átgőzöli? És mindezt nyilván ne a szobájában csinálja...

1678. moonlight13 (válaszként erre: 1676. - Vévé)
2014. jan. 2. 20:31
viszont, ha ő abban a helyiségben van, ahol a bőrönd, akkor már őt megkeresték volna nagy valószínűséggel.
1677. moonlight13 (válaszként erre: 1676. - Vévé)
2014. jan. 2. 20:30
igen, előfordulhat. fél évig is elélnek kaja nélkül.
1676. vévé (válaszként erre: 1673. - Reddish)
2014. jan. 2. 20:17
Nekem sürgős tanács kéne! A lányom október közepén költözött át a poloskás lakásból a mostaniba. Akkor kipakolt a bőröndjéből, majd berakta a tárolószekrénybe, azóta nem nyúlt hozzá. Most jönne haza, de nem meri elővenni a bőröndöt a szekrényből. A kérdés: előfordulhat-e, hogy a bőröndben október közepe óta van élő példány, ami kihúzta ott idáig étlen-szomjan?
2013. dec. 29. 15:59
Es ahol tudtam elzàrtam a padlo réseket. De ol a franciaágyam alatt siman ott maradt. Sztem fontos felderiteni h hol laknak. Es a bàzist legyilkolni.
2013. dec. 29. 15:58
Hello! Nekem eltuntek. Biokill, Biotolle. Permetrin alapu irtoszerek. A Biokill 1500-, a Biotolle utàntöltő kb 1000-. Minden nap porszivoztam, gőzöltem / igaz csak 40 fokon/. Néhàny szekreny ajtot is atfujtam vele, de nem mostam ki a ruhaim, stb.
1673. reddish (válaszként erre: 1671. - Vévé)
2013. dec. 27. 23:40

Legfőképp ezért vagyok még ezen a fórumon, nem hagyom, hogy hülyeségekkel szédítsék azokat, akik a vérszívók miatt bajba kerülnek.

Fúrópolos és társai, brrr.

1672. reddish (válaszként erre: 1669. - Seberson)
2013. dec. 27. 23:37

Reméljük nem vitted haza!

Megköszönném, mert eddig mindenki irigy volt és azóta sem kaptam egy rohadt dögöt sem! :D

1671. vévé (válaszként erre: 1642. - Reddish)
2013. dec. 26. 10:16

Bizony, én említettem, hogy a tiszta, kimosott ruhán talált a lányom élő példányt. Emlékszel, aggódtam, hogy a lányom majd esetleg hazahozza a dögöket. Nos, nála úgy tűnik, kihaltak. Mindenesetre az ajándék ruhaneműt, amit csomagban küldött karácsonyra a hugának, átgőzölte, mielőtt bepakolta.

Jobb megelőzni a bajt...


Őt meg szegényt egy gőzfújó várja, az lesz az ajándék.

1670. vévé (válaszként erre: 1630. - Radiohead)
2013. dec. 26. 10:05

Szia radiohead!


Ha ügynökségen keresztül bérled a szobát, nekik szólj, ők ugyanis kötelezik a tulajt az irtásra. Az én lányom is poloskás szobába költözött, már volt irtás nála, igaz, csak egyszer, de az alapos lehetett, mert azóta - másfél hónapja - egyáltalán nincs csípése.

1669. seberson
2013. dec. 24. 13:12
Jeeee csak visszatértek a koliszobánkba ezek a dögök...reddish, ha sikerül elkapnom egyet, mielőtt jönnek az irtók, megkapod. Viszont én csak januárban megyek vissza, ugyh nem vszínű, hogy beelőzöm őket. Remélem nem hoztam haza ezt a rémálmot...
1668. reddish (válaszként erre: 1665. - AhaPersze)
2013. dec. 21. 19:08

Köszönjük, ezek nagy részét itt már mind megosztották. Magyarország is fertőzött, Budapest is eléggé, és ez egyre rosszabb lesz.

A teafaolaj nekem töményen sem marta a bőröm, persze nem dörzsöltem, csak ecseteltem, és a belobbant kisebesedett csípésekre is nagyon jó hatással volt.

A fénykerülés tapasztalataim alapján téves elképzelés, az irtás előtti 2 napom egy horrorban telt. Egyik nap a kanapén ülve, fényes nappal mászott felfelé egy példány a nadrágomon, gyors halála volt.


A szobában szárított ruhák is tévút, az irtást megelőző nap reggelén a szárítón levő kedvenc bugyimról pislogott rám egy példány, biztosan neki is tetszett, hamar kimúlt őkelme is.


Viszont amit leírtál, a komplett védekezés nagyon fontos, de elsőrendű az irtás, kinyírni amennyit csak lehet, mielőbb.

1667. reddish (válaszként erre: 1666. - AhaPersze)
2013. dec. 21. 19:00

Ha azt számoljuk, hogy egy nőstény naponta 2-5 petét rak, és egy heti termése közel egyszerre kel ki, és azok ugye éhesebbek a kifejlett példányoknál akkor simán előfordulhat. Ehhez jön még az allergiás reakció, vagy pár nyomi példány, amelyik sokat szurkál mielőtt megfelelő eret talál.

Basszus, mint a filmekben a vámpírok, csak ezeknek 6 lábuk van. Rohadna meg mind.

1666. AhaPersze (válaszként erre: 1663. - Palexandra89)
2013. dec. 20. 15:55
A 40-45 csípés soknak tűnik 2 éjszaka alatt. Ha eddig nem volt és most hirtelen ennyi lett, ahhoz már elég nagy számú bogár kell. De általában csak 1-2 költözik be elsőre és ők okozzák a későbbi járványt, de ahhoz idő kell. Ez valami más lehet inkább.
1665. AhaPersze
2013. dec. 20. 15:45

Sziasztok,


Szeretném leírni a tapasztalataimat.


3-4 hónapja új albérletbe költöztem, ami állítólag teljesen üresen állt előtte (ágy bútorok voltak). Beköltöztem és pár nap múlva csípések jelentek meg rajtam, sokáig nem tudtam mi ez, hiszen még csak nem is hallottam ezekről a bogarakról, de aztán rövid keresés után megtaláltam őket. Máig nem tudni honnan jöttek, de valószínűleg a tulaj által vett használt ággyal jöttek (mivel üres lakásban éhen haltak volna).


Muszáj megküzdeni velük, hiszen nincs biztosíték, hogy máshova nem viszem őket magammal. Hálistennek a tulaj kérdés nélkül fizette az irtást, ami annyiból állt, hogy kijött egy srác és körbefújt mindent a szobában. A nyomokat látta (vér, fekete szemcsék, vedlés) de bogarat nem. Miután végzett egy órát kellett úgy hagyni a szobát a permetben ázva. Én biztos ami biztos aznap vissza se mentem, csak másnap. Egy napra rá megint volt új csípés a lábamon. Itt kezdtem berágni. Felkészülni a háborúra :D Elolvastam mindent, amit találtam, magyar infó nem sok volt, meglepetésemre Amerikában viszont óriási járvány van a keleti parton. Szóval a lényeges infók:


Kerülik a fényt. Ha éhesek körbejárják a lakást, de csak sötétben és ha találtak enni ha nem, visszamennek a "fészekbe". Az ágy körül vannak, ha már sok van akkor külön kolóniákat alakítanak máshol is. Egymás szagát is követik, szóval, a kolóniától az ágyig (ha nem ott vannak) van egy "út" könnyen odatalálnak. A széndioxid, tehát a kilélegzett levegő alapján találják meg az áldozatot. Nem bírják a változékony környezetet, zajt. Tehát, számítógépbe, TV-be nem mennek.


Mit lehet tenni?


1. Csinálj "tiszta" helyeket. Kétoldalú ragasztószalaggal körbevenni azt a helyet ahol a legtöbbet vagy. Ágy, Fotel, Számítógép asztal. Ezek ne érintkezzenek a fallal, szóval a bogarak csak a földön tudjanak odajutni és elmenni onnan, ami a kétoldalú ragasztó miatt nem fog menni. (van aki a lábakat tekerte be, nos én az egész helyet körbe kerítettem)

Persze ez csak akkor működik, ha ez a hely már tiszta. Sajnos pl az ágy már lehet fertőzött. Itt azt ajánlották, hogy tegyük bele a matracot (sajnos magyar o.-ban nem csak matracos ágy van) nagy fóliazsákba amit zárjunk le légmentesen ragasztó szalaggal, így bezárjuk őket és onnan már nem tudnak kijutni. Ezen utána lehet aludni újra. A keretet ez esetben viszont az illesztéseknél főleg, fújjuk át rovarölő szerrel.

Ha nem sajnáljuk a pénzt javaslom, mindent kerítsünk be a földön szalaggal, középen hagyva utat a járkáláshoz. Így azt is láthatjuk merre lehet a fészek, ugyanis többnyire egy helyen ragadnak bele a szalagba.


2. Csinálj Széndioxid csapdát: 2L-es flakon, abba 3/4-ig víz, sok cukor és élesztő. (Az élesztő gomba lebontja a cukrot és Széndioxidot csinál belőle) Kell egy lyuk a tetejére, abba szívószál (kell tömítés is, szóval csak a szívószálon át vezessen a kiút). A szívószálon keresztül jön ki folyamatosan a széndioxid, mondjuk egy pohárba. A pohár külső oldalára ragasszunk WC papírt vagy rongyot, amin fel tudnak menni a pohárra, majd beleesnek, ahonnan már nem tudnak kijönni. Ráadásul a széndioxid nehezebb mint az oxigén, szóval a pohárban nem lesz oxigén, ezért meg is fulladnak.

Így keressetek rá youtube-on: "CO2 trap", angolul lesz, de látjátok, hogyan is néz ki és más hogyan csinálja.


3. Aludj fényben. Ez nem egyszerű és nem is olcsó, de ezek a bogarak genetikailag arra vannak kódolva, hogy sötétben jöjjenek elő, mivel sokáig tart a vérszívásuk 10-30 perc, ami a szúnyogokhoz képest nagyon sok idő, ezért fényben könnyű lenne őket észrevenni. Kis lámpa nem számít, de ha a nagy lámpa elég erős azért az ér valamit. Persze ehhez nem szabad a takaró alatt a sötétben aludni. Én pl. melegítőben aludtam a takarón.


4. Az itt már említett teafaolaj. Én a DM-ben vettem (800-900 ft volt kb). Hogy hasznos-e nem tudom, de máig teszek pár cseppet egy zsebkendőre és azzal körbe dörzsölöm az ágyneműt és néha a keretet, minden lefekvés előtt. Sajnos eléggé erős a szaga. Mások itt írták, hogy ők krémbe keverik, azt is próbáltam, de sajnos nekem égett tőle a bőröm. Elég erős sav.


5. Szellőztess főleg így télen minden nap egy 15 percet. (igen sajnos a lakás áthűl) Az ágyneműt addig szedd le, de a takarót mindenképp.


6. Teregess a hálószobában. Állítólag a párát sem szeretik, mivel a közel keletről származnak. (De hogy ettől elmenekülnek-e? szerintem nem, de ezt is tanácsolják amerikai oldalak)


Rajtam, lekopogom 2 hónapja nincs csípés, hogy mi segített leginkább, azt nem tudom. Én együttesen alkalmaztam őket.

1664. reddish (válaszként erre: 1663. - Palexandra89)
2013. dec. 18. 23:42
Szia kicsi Vuk, kiderült már vannak-e ágytársaid?
2013. dec. 17. 23:26

Én még nem vagyok benne biztos, hogy az van nálunk, és rettegek tőle, hogy kiderül, igazam van. Mert szerintem sajnos azok lesznek. A bőröm tele van csípésekkel, amik felhólyagosodtak. Mindegyik egy-egy csúnya vízhólyag lett. 2 éjszaka alatt kb 40-45 db lett. És mindenhol. Az arcomon, a mellemen, a hátamon, hasamon, lábamon, karomon. Nagyon viszketnek és nagyon csúnyák.

Már az első éjszaka után szétkaptam mindent, ágyat szőnyeget, kiporszívóztam, befújtam (vape-vel, mert ez volt). De semmit sem találtam. Még olyan foltokat, bőrdarabokat sem. Semmit. De már alig tudok aludni. Mindig úgy érzem mászik rajtam valami. Hogyan bizonyosodhatnék meg róla, hogy az vagy sem? Most az a tervem, hogy az éjszaka közepére beállítom az ébresztőt és meglepem őket kajálás közben. De gyomorgörcsöm van attól, hogy mit fog látni. És egyedül vagyok, kicsi vagyok, álmos vagyok....

2013. dec. 17. 16:58
Tőlem rettegnek a poloskák.:D
1661. reddish (válaszként erre: 1660. - Radiohead)
2013. dec. 14. 22:15

Reméljük, de azt ne felejtsd, hogy az irtószerrel érintkezett és nem elpusztult dögök nagyot csípnek és a helye is jobban bedagadhat. Nem akarlak riogatni, de jobb félni, mint megijedni.

Ráadásul az 1-2 mm-es frissen kikelt apróságok nem akkorát csípnek mint a felnőtt példányok.

Ne lankadjon a figyelmed és tartsd be az óvintézkedéseket, nehogy elölről kelljen kezdened.

Szedj vitaminokat, amiket írtam az idegrendszerre is jó hatással vannak, jobban alszol majd, és az emelt dózisú C és B vitaminok egy erőteljes szagot árasztanak a bőrödből, amit nem kedvelnek a rovarok.

Sok sikert kívánok!

1660. radiohead
2013. dec. 14. 20:59
ha repül,hadd repüljön,engem nem zavar.a szúnyogokat esküszöm,már szinte szeretem!van egy olyan érzésem,hogy ez nem poloska volt.
1659. moonlight13 (válaszként erre: 1658. - Radiohead)
2013. dec. 14. 20:41
Ha repül, akkor az elektromos riasztó kinyírja! Egy próbát megér!
1658. radiohead
2013. dec. 14. 20:35

azért gyanús nekem ez,mert azóta ismét semmi.ha poloska lenne,több helyen is megcsípne nem?nem is viszket,és amikor viszketett is,csak pár percig tartott,valamint égett.mostanra alig látszik belőle valami.arra is gondoltam,hogy esetleg megégettem magam a vasalóval.

a korábbi tüneteimből,mikor "fertőzött" voltam,semmi nem mutatkozik.nem érzek mászkáló bogarakat,sem édeskés szagot.a vasalót és a deszkát egy sötét,ódon kamrából hoztam elő,arra gondoltam,hogy pók is lehetett.a többiek mondták,hogy az Ő szobájukban is van valami,ami időnként előjön és csíp egyet-egyet,de ez biztosan nem poloska.

1657. moonlight13 (válaszként erre: 1656. - Radiohead)
2013. dec. 14. 18:59
Ha repked, akkor jó! Dugjál be a konnektorba egy elektromos rovarirtót repülő rovarokra, és egy óra múlva semmi nem fog repkedni!
1656. radiohead
2013. dec. 14. 15:59
szombaton költöztem,hétfő óta semmi.nulla csípés,figyelem magam,éjjel is.pár perce a szobában vasaltam a 90 fokon mosott,újrazsákolt ruháimat amikoris égő szúrást és viszketést éreztem a hasamon.ledöbbenve láttam,hogy egy ágyipoloskához képest hatalmas,kb 2,5 cm nagyságú dagadt csípésem van.nem kételkedem benne,hogy a poloska tud ekkorát csípni,hisz láttam fotókat,de rajtam eddig mindig pici csípések jelentkeztek.most vagy az van,hogy jó éhes már az elszabadult dög,vagy pedig egy szúnyog volt a tettes,ugyanis valami repked a szobában,az előbb is láttam.alaposan megvizsgáltam az ágyat,semmi.se pici lyukak,se foltok,se peték.körbefújtam ismét mindent sprével.pont kezdtem megnyugodni és tervezni a tiszta,élhető életemet,erre tessék.
1655. Laser60
2013. dec. 12. 13:36
Van egy buszsoför barátom Londonban. A munkahelyén, a buszon csipte meg ágyipoloska napközben. Valamelyik " kedves " kolléga hagyhatta hátra. London extrémen fertözött.
1654. reddish (válaszként erre: 1653. - Radiohead)
2013. dec. 10. 20:48

Kb. 3 hét amíg kikelnek, de vihettetek át élőt is, vagyis semmi nem garantált.

Felesleges a 90 fok, csak tönkreteszed a ruháidat. Az a fontos, hogy ami kimostál és vasaltál azt alaposan zárd le, és ha kiveszel belőle valamit akkor azt ne rakd vissza alapos átnézés nélkül. Talán még egy gőztisztítót is bevethetsz, kisebb pingvin féléket pár ezresért be lehet szerezni. Porszívóba papírporzsák, abba rovarirtó port rakni, ugyanis a felporszívózott dög kimászhat!

Ne hibáztasd magad, mindent megtettél amit lehet, próbálj valamennyire megnyugodni.

Javaslom emelt adag C, B-komplex vitamin szedését, és a Kalcium is csodákat tesz a csípésekkel.

1653. radiohead
2013. dec. 10. 00:08

nos,megvolt a nagy költözés.mondanom sem kell,már a metrón idefelé éreztem,hogy csípkednek a dögök és valóban:friss csípéseket találtam magamon.szóltam a lánynak,akitől bérelem a szobát,hogy készüljenek fel az esetleges bogarakra.természetesen alig eszem,és teljesen ki vagyok készülve idegileg.tudom,hogy ettől nem lesz jobb,de a tudat,hogy ezzel más embereknek is kárt okozhatok,főleg hogy egy másfél éves kisgyerek is itt lakik,na ez borzalmas.újramosok mindent,ezúttal 90 fokon,mivel az előző mosógépen 60 fok volt a max.elkülönítek mindent zsákokban.a csípéseim múladoznak azonban néha érzek egy-egy szúrást.ezeket azonnal csekkolom,de gyakran csak a régi csípések "jeleznek."ezt látom,hiszen sebesek,sötétebb a szinük.ugyanakkor para,mert van,hogy nem tudom hogy ez most akkor régi,vagy új,mindenesetre napi kb.3x fordul elő.vettem új ágyneműt,lepedőt,takarót.a két nap alatt semmit nem találtam,sem vérfolt,sem bogár ürülék,minden hófehér.átnéztük a matracot,ágy alját(fa)semmi.körbeporszívóztunk mindent,valamint vettünk egy INSECTROL nevű spray-t ami ágybogárra is jó.mindent körbefújtunk vele,óvatosan a laptopomra is permeteztem belőle és áttöröltem.viszont ma a szobatársam arcán megjelent egy csípés,érezte is,és valóban ottvan.

próbáljuk spray-vel,mosással,porszívózással tisztán tartani a szobát,és ha sikerül is körülbelül mennyi idő múlva lehetünk teljesen nyugodtak?két-három hét?

1652. reddish (válaszként erre: 1651. - Radiohead)
2013. dec. 5. 23:13

Pontosan ezért kell zsákolni mindent, hogy a zsákban levő holmikba ne jusson bele.

Sajnos újabb bizonyítéka annak, hogy már rég nem csak az ágyban lakik amire a neve utal, hanem bárhol megtelepszik a rohadék. Nem lennék a helyedben, esélyes, hogy átviszed, de ha nagyon odafigyelsz még szerencséd is lehet.

Próbálj meg, tudom nem egyszerű, de szinte zsákban élni. Zsákból öltözni, mindened legyen zsákban és fel a fejjel, igenis kiirtható, legfeljebb az új lakóhelyeden rendelsz egy irtást.

Mielőtt kipakolsz azért alaposan nézz körül, állítólag Anglia nagyon fertőzött, nehogy ott is legyen.

Egy nagy kalappal!

1651. radiohead
2013. dec. 5. 22:40

nos,így két nappal a költözés előtt mondhatom,cseppet sem lettem nyugodtabb,sőt.a sapkám az ajtón lévő akasztón lógott,találtam benne petéket meg döglött bogarat is.kuka.a laptoptáskám is oda van akasztva,benne az irataim,stb..a ruháim kimosva,bezsákolva.

esküszöm,beleugrom a Temzébe hogyha átviszem ezeket a rohadékokat.mikor ide jöttem nem gondoltam volna,hogy ez lesz.a lakótársam találta a szobát,a cél az volt,hogy minél olcsóbb legyen nekem,kezdőnek.hát most jól megfizetem az árát.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook