Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok fórum

Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1770. moonlight13 (válaszként erre: 1769. - Reddish)
2014. jan. 11. 16:28
Húú! Kemény volt! De aki nem akar magán segíteni, azon Te sem tudsz!
1769. reddish
2014. jan. 11. 15:21

Megkövetlek, a fiadról a szomszéd szobában nem te írtál, elnézést.

Viszont a többi hozzászólásod magáért beszél, utoljára kitérnék rájuk, hogy hagyják figyelmen kívül és okuljanak belőle, akik idetévednek a fórumra és segítséget remélnek.


Kezeden és lábadon csípések vannak, vagyis esélytelen, hogy egy példány legyen nálad, hiszen tudvalevő, hogy csak akkor táplálkozik, vagyis szív vért, amikor kiürül a tápcsatornája, tehát ilyen időben hetente 1-2 alkalommal.

Ezerszer leírta már mindenki, hogyan vándorolnak egyik lakásból (!) a másikba, erre megkérdezed önként éhen halnak-e a hálószobádban, ha nem alszol ott.

Itt röhögtem fel először. Ugyanis megállapítod, hogy a szomszédból mentek hozzád, ezután megkérdezed, vajon a hálódban éhen halnak-e, ha a nappaliban alszol. Tudod még magad követni?

Aztán leírtad, hogy a fórumot nem olvastad el, de olyan információval találkoztál, hogy éhen halnak pár hét alatt táplálék nélkül. Miután felhívták a figyelmed a tévedésedre, és ajánlottak megoldást, te ezeken átlibbenve tovább, hát most megakadtam milyen szót is használjak, amivel nem sértelek meg, de mégis tárgyilagos maradok? :D Átforgattad az egész hálószobát, nem találtál semmit, de azt sem tudtad hogyan néz ki amit keresel?:DDD

A lakásodban bárhol lehetnek, fürdőben, vécében, kamrában, konyhában, előszobában, erkélyen (kihagytam helyiséget?). Ha nem irtatsz, akkor tőled is átmehet pl. ahhoz a szomszédhoz, akitől nem hozzád mentek. Nem tudom érthető-e amit írok? Ha az alattad lakótól ment hozzád, akkor a feletted lakót TE fogod megfertőzni.

Az emberek segítségért és tájékoztatásért jönnek pl. erre a fórumra, nem okoskodni.

A tények összefoglalása és a megoldások lehetséges módjainak felsorolása segítségnyújtásnak minősül. Akinek a fórumból az jön le, hogy rizsszem nagyságú barna valamit kell keresnie, az egy sort sem olvasott itt el, meg máshol sem.


Azoknak is, akik olvassák ezt a fórumot, de nem szólnak hozzá, szívesen elismétlem, hogy a frissen kikelt példányok 1-2 mm-esek, átlátszóak!!!, csak akkor veszed észre, ha nagyítóval vizslatod, vagy már bezabált belőled és piroslik a véredtől. Csípés után, vérrel teli indul a megtermékenyített nőstény petéket rakni, naponta 2-5 db-ot, ami átlagban heti 15 pete, amíg újra vérre van szüksége.

Ezt nem nagy matek beszorozni pár nősténykével és 3 héttel. Ezekre a petékre nem hat SEMMILYEN irtószer, se szabad forgalmú, se engedélyköteles, de még a Domestos sem! Amelyik a nappaliban megcsíp, több csípés esetén több példány, egy fél kolóniát épít fel amíg a hálószobában hadakozol. Na bumm, legfeljebb a fűtéscsöveken és a szellőzőkön átmennek a szomszédba, amíg a hálódban csapdát állítasz. Talán hozzád is úgy került, hogy a szomszédod a fejébe vette megváltja a világot.


Részben megértelek, aki ezzel a rohadékkal találkozik, nem csak anyagilag, hanem pszichésen is kikészül. Az általad felvázolt megoldás talán egy szabadon álló kertes házban hatásos lehetne, de szomszédokkal szinte esélytelen. Aki a fórumot el sem olvassa, arról feltételezhető, hogy az alap óvintézkedéseket sem tartja be, vagyis a cipője, táskája, kabátja stb. kiváló utazási lehetőség rokonokhoz, munkahelyre, vagy bárhova.

Nem kell válaszolnod, az ignorál szép magyar szó, a fórumon leírt tapasztalatokkal és tanácsokkal is ezt tetted, világosan látszik. Szerencsét kívántam, de a szomszédaidnak nagyobb szükségük van rá.

1768. reddish (válaszként erre: 1767. - Kakukkfű)
2014. jan. 10. 22:37

Nem vádaskodtam, csak összefoglaltam amit leírtál, neked is javaslom.

Csókoltatom a polosokat, tőled úgysem fogadtam volna el egy fél kihipózott példányt sem. :D

1767. kakukkfű (válaszként erre: 1766. - Reddish)
2014. jan. 10. 22:19

Te olvasni is tudsz, vagy csak vádaskodni?


Tudod mit, innentől kezdve fölöslegesen írsz nekem, a te írásaidat szimplán ignorálni fogom!

1766. reddish (válaszként erre: 1765. - Kakukkfű)
2014. jan. 10. 21:56

Most nem fogom elmesélni mit is jelentenek az általad használt szavak, de rám nem jellemzőek. :)

Volt itt egy fórumtárs, aki 3 évig bohóckodott a hipóval, gondolom időd tenger.

Amúgy, ha nem irtatsz, törvényben elírt kötelezettségednek nem teszel eleget.

Nyugodtan jöhetsz azzal, hogy de hát mások se, amiben igazad is van, de nem kell mindenkinek másoknak lenni.

Valahogy nagyon nem örülnék neki, ha a munkatársam irtás helyett kísérletezgetne pl. az én kontómra. Mert azt ugye nem tudod teljességgel kizárni, hogy nem viszel magaddal a munkahelyedre 1-2 példányt? Na látod. Van azért ennek egy másik oldala is, még ha te nem is akarod látni.

Mielőtt megkérdeznéd onnan tudom, hogy hozzám nagy valószínűséggel a gyerekem hurcolta be a fertőzést a haverjáéktól.

Vagyis az is feltételezhető, hogy esetleg a fiad szobájában is van élő példány, vagy oda menekül, és bárki megkaphatja. Ne így legyen, csak legyünk tárgyilagosak.

Az ablakod akárhova nézhet, ha az ablakkeretben vagy a mellette levő fal réseiben el tudnak bújni.

S még valami, nem tudom milyen szereket fújogatsz a Domestoson kívül, de elárulom, hogy egyetlen szabad forgalmú, bárhol beszerezhető irtószer nem érintőméreg, vagyis száradás után semmit nem ér.

Még akkor sem, ha ez van ráírva.


A laminált padlót nem szedi fel, viszont szerencsés esetben megfelelő mennyiségű érintőmérget fúj ki mindenhova, ami valóban hetekig hatásos. Ezt a bárhol beszerezhető szerek nem tudják.

Legyen szerencséd!

1765. kakukkfű (válaszként erre: 1762. - Reddish)
2014. jan. 10. 20:51

A tapétám egy méter magasságig ér, a szegő mögé fújtam mérget, alulról pedig a parketta szegő mőgé és alá kotortam a port. Karnisom nincs ;) - hegyekre nézek.

Konnektorba fújtam mérget. Kapcsolóba nem, onnan is csak mérgen keresztűl tud hozzám eljutni. Ha tényleg van poloska a parketta alatt, az is ki akar majd jönni táplálkozni, és ehhez szintén keresztűl kell mennie a méreggel beszórt réseken.


Te úgy gondolod, hogy a szakember kijön, felszedi a laminált padlót, befújja, és visszateszi?

Vagy mire van a szemrehányás?? Elég cinikus vagy!

1764. moonlight13 (válaszként erre: 1763. - Kakukkfű)
2014. jan. 10. 20:46
és utána jól szellőztess ki!
1763. kakukkfű (válaszként erre: 1761. - Moonlight13)
2014. jan. 10. 20:40
Igen, igazad van! :) Majd holnap reggel megcsinálom. :)
1762. reddish (válaszként erre: 1760. - Kakukkfű)
2014. jan. 10. 19:25

Nem tudom láttad-e már hogyan néz ki a parketta alatti berendezés. Van ott hely randalírozni százszámra nekik, és kivárni amíg felporszívózod a port. Ha körülnézel a neten akkor még patkánypalánták is simán éldegélnek akkora helyen.

Ne legyenek hiú reményeid, telefújtad a karnisokat, ablakréseket, konnektorokat, kapcsolókat is? Esetleg jutott a tapéta alá is?

Csak sorolom amikre nem nagyon gondoltál leírásaid alapján...


Aki önhibáján kívül bevitte a munkahelyére a váltóruhájában az élő példányt, az biztosan nem beszélte meg vele előtte, hogy ezt nem szabad, mert ez nem általános jelenség. Különben is, a hülye vérszívó aludjon nappal, és ne az éléskamra munkahelyére utazgasson. :)

1761. moonlight13 (válaszként erre: 1760. - Kakukkfű)
2014. jan. 10. 19:20
ne este csináld, mert utána meg lefekszel, és azt fogod belélegezni!
1760. kakukkfű (válaszként erre: 1759. - Moonlight13)
2014. jan. 10. 17:38

Nagyon remélem, hogy elég lesz! Most csak azt tudom tenni, hogy folyamatosan figyelem.

Igazából egy döglött példányt sem láttam sehol, de még azt is el tudom képzelni, hogy a repedésekben nyiffantak ki. Persze a peték folyamatosan bármikor kikelhetnek, hiszen biztos már laknak nálam 8-10 napja a poloskák, így egy fújást majd este még csinálok az ágyamon.

1759. moonlight13 (válaszként erre: 1757. - Kakukkfű)
2014. jan. 10. 15:13
Értelek. Akkor majd meglátod. Ha szerencséd van, lehet, hogy ez is elég lesz!
1758. kakukkfű
2014. jan. 10. 11:42
acél = a cél :)
1757. kakukkfű (válaszként erre: 1755. - Moonlight13)
2014. jan. 10. 11:41

Ha nem tudok megbírkózni a helyzettel saját erőből, kevés kiadással, akkor természetesen hívok szakembert. Amíg ez működik, addig fölöslegesnek tartom, hisz ami acél, azt én is elértem idáig. A többit majd meglátom.

Mint korábban már írtam, 3 hetet szeretnék kivárni, -addig az esetleges peték is bőven kikeltek. (Szobahőmérsékleten 8-10 nap!)

1756. kakukkfű (válaszként erre: 1753. - Moonlight13)
2014. jan. 10. 11:38
Nappal a munkahelyemen vagyok.
1755. moonlight13 (válaszként erre: 1752. - Kakukkfű)
2014. jan. 10. 10:31
Nekem aztán semmi érdekem nem fűződik ahhoz, hogy hívsz-e szakembert, csak jó tanácsként mondtam! De majd meglátod, hogy alakul a helyzet!
1754. moonlight13 (válaszként erre: 1752. - Kakukkfű)
2014. jan. 10. 10:30
A Te döntésed, hogy hívsz-e szakembert, de eddig még kevés embernek sikerült egyedül megkűzdeni ezzel a problémával.
1753. moonlight13 (válaszként erre: 1752. - Kakukkfű)
2014. jan. 10. 10:29
ha éhes, nappal is megtalál!
1752. kakukkfű (válaszként erre: 1750. - Moonlight13)
2014. jan. 10. 10:28

A lakókkal közöltem, hogy ágyi poloska került be hozzám. Ezen felül többet nem tehetek. Innentől kezdve az ő feleősségük, hogy kiirtsák a rovarokat.

A nappaliba természetesen járok, de ezek a dögök az éj leple alatt a sötétben szívják a vért. Éjjel a sötétben nem tartózkodik senki a nappaliban, így előbb utóbb táplálékot keresve utánam jönnek.

Miért forszírozod, hogy hívjak szakembert?

1751. moonlight13 (válaszként erre: 1748. - Kakukkfű)
2014. jan. 10. 08:27
és a nappaliba egyáltalán be sem mész? mert ha igen, akkor ott megkajálnak, és eszükbe sem lesz bemenni a hálószobádba!
1750. moonlight13 (válaszként erre: 1749. - Kakukkfű)
2014. jan. 10. 08:25
Ha pedig kikerültek, akkor az egész lakást be kellett volna fújnod meg poroznod. Szerintem hatékonyabb lett volna, ha hívsz valakit. Ráadásul, ha a szomszédból jött át, továbbra sem vagy biztonságban, csak ha ők is megcsináltatják.
1749. kakukkfű (válaszként erre: 1747. - Moonlight13)
2014. jan. 10. 08:21
Igen, azért települtem vissza a hálószobába, mert rájöttem, hogy valahogy kikerültek a poloskák.
1748. kakukkfű (válaszként erre: 1745. - Reddish)
2014. jan. 10. 08:18

Mondom, hogy a por összetapad a padlón.....!

Én sem akarom magam kinyírni, ha érezném, hogy bajom származik belőle, akkor nem csinálnám mindenáron, de hidd el, hogy nem kering a méreg a levegőben.


Negyedik éjszakán vagyok túl, és szerencsére még mindig nincsenek rajtam csípések. Nem dolgoztam többet az előkészületeken, mint itt bárki más, aki ugyanezzel a problémával kűzd, és ha irtó jön akkor is elő kell készülni, tehát, ezt így is-úgy is meg kell csinálni. Nekem nincs 30 ezer forintom szakembert hívni, és azt jó tudni, hogy igenis van házilag alkalmazható, hatékony megoldás, ami 2-3000 forintból megoldást hoz. Biztos, hogy nem vagyok egyedül, és örül, hogy ebben a bajban igenis, van lényegesen olcsóbb megoldás, és nem kell a pénztárca mélyére nyúlni.


"Csak nekem tűnt fel, hogy a hálóban kommandózol, miközben a nappaliban megcsíptek a kanapén?"


De, feltűnt, ezért mentem vissza a hálószobába, és szórtam föl a padlót, és a parketta mögötti szegőt. A nappaliból előbb-utóbb kénytelen lesznek a poloskák utánam jönni a hálószobába, -hacsak nem már utánam is jöttek- ha táplálkozni akranak. Hozzám csak úgy tudnak eljutni, hogy keresztűlmasíroznak a méregtengeren, és már ki is nyiffannak azzal együtt.

1747. moonlight13 (válaszként erre: 1737. - Kakukkfű)
2014. jan. 9. 23:43
Valamit nem értek! Az egyik szobát szórtad tele, de már a másikban is aludtál, amikoris ott is voltak csípéseid! Tehát, lehet, hogy már a másik szobában is van! A hálót pedig hiába is akarod lezárni hónapokra, mert simán átmegy a legkisebb résen is!
1746. moonlight13 (válaszként erre: 1737. - Kakukkfű)
2014. jan. 9. 23:39
Ezt szó szerint kell érteni, hogy egy flakon Domestost kiöntöttél? Elrohad a padlód!
1745. reddish (válaszként erre: 1743. - Kakukkfű)
2014. jan. 9. 23:03

Olyan por nincs, ami úgy odatapad, hogy mozdulásra nem keveredik a levegővel. Nem kell sok Domestost szagolni ahhoz, hogy az ember orra telítődjön vele!

Amennyit ezzel dolgoztál (sikeressége megkérdőjelezhető), ezalatt hívhattál volna egy irtót és már túl lennél a nehezén.

Csak nekem tűnt fel, hogy a hálóban kommandózol, miközben a nappaliban megcsíptek a kanapén?

Vagyis akkor ott is vannak. Az meg, hogy nem csípnek mindennap, nem azt jelenti, hogy kiirtottad őket.

1744. moonlight13 (válaszként erre: 1743. - Kakukkfű)
2014. jan. 9. 23:01
Én drukkolok Neked!
1743. kakukkfű (válaszként erre: 1741. - Moonlight13)
2014. jan. 9. 22:40
Azért a fújás durvább lehet, száll a levegőben, de ez tapadós por, megül a padlón amit én használok. Egyébként nem érzem a szagot, pedig a szaglásom igencsak érzékeny.
1742. moonlight13 (válaszként erre: 1740. - Kakukkfű)
2014. jan. 9. 22:33
Ki tudja, melyikben mi van...
1741. moonlight13 (válaszként erre: 1740. - Kakukkfű)
2014. jan. 9. 22:32
1-2 napig nem javasolják a fújás után a benntartózkodást! Sőt, van aki kimondottan tiltja. Persze nem mindenki tartja be!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook