Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok fórum

Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1800. kakukkfű (válaszként erre: 1799. - Nyuszikaaa)
2014. márc. 4. 18:32

Szia Nyuszika!


Én már megvívtam a harcomat, nem volt könnyű!

Többször hittem azt, hogy na végre megszabadultam tőlük, pár nap múlva szomorúan tapasztaltam, hogy újabb, és újabb példányok keltek ki. Zsákoltam, fagyasztottam, kisütöttem, gőzöltem, szakikat hívtam, stb... A szakemberek kéthetente jártak nálam összesen négy alkalommal. Az egész lakásomat felforgatták, nyomokat nem találtak, -én sem!!- Tönkre tették a falamat, a kanapém huzazát, de rendszerint pár nap múlva újabb, és újabb csípéseket találtam magamon. A csípések frissen kikelt példányoktól származtak, tehát valahol mélyen rejtőzködtek, amik folyamatosan keltek ki. Anyagilag, idegileg kicsinált, totál kilátástalannak éreztem a harcot a vérszívókkal szemben.

Sokat kutakodtam a neten, míg végül találtam egy biztos, 100%-os megoldást. Itt nem merem kiírni, mert nem szeretnék reklámozni. Nyuszika ha érdekel írj privit, és segítek, ha tudok!



Egyébként nálunk el kellett vinni a madárpókot, azóta sem mertük még visszahozni. Ruhákat nem fújtak le, mostuk, zsákoltuk. Csak olyan paplant fújtak le, ami nem mosható.


Sok erőt, kitartást és sikert neked!

2014. márc. 3. 01:12
Sziasztok . Sajna úgy néz ki nalunk is bent vannak a dögök. Vidéken lakok ahol nagyon keves rovarirtó van ,50 km-ről jön holnap az irtó. Érdeklődnek hogy macskakra nem veszélyes a méreg amit használnak ? Van egy cicám es nem szeretnem hogy bármi baja legyen . Jah es a ruhákat is lefújjak vele ?
1798. moonlight13 (válaszként erre: 1795. - Molierr)
2014. jan. 17. 21:07
Ugye tudod, hogy nem Rád írtam?!
1797. reddish (válaszként erre: 1795. - Molierr)
2014. jan. 17. 20:54

Szia!

Olvastalak, ne mentegetőzz, nem rád értette, hanem azokra, akik a fórum végigolvasása nélkül, 2 héttel a polosrandevú után szakértőnek adják ki magukat, és ha valaki cáfolni merészeli őket, akkor ordibálva adnak hangot véleményüknek.

Miközben ez a vélemény elég kevés alapot nélkülöz, a cáfolat meg több száz hozzászólás tapasztalatairól szól.


Abban viszont nem értek egyet veletek, hogy mindenki azt csinál amit akar, ugyanis hatástalan, eredményre csekély esélyt adó tanácsokat nem csak felesleges, hanem egyéb jelzővel is kellene illetni.

Hiszen nem kizárt, hogy valaki ezek alapján jól megszívja, és ezzel megfertőzi a szomszédot, rokonát, ismerősét, vagy a tömegközlekedéskor, ill. munkahelyén bárkit.

Nyilván senki nem díjazná, ha pl. kórházban fekve a szomszéd ágyban fekvő betegtársa látogatói vinnének párat a kabátjukon vagy táskájukon.

Nem az a szégyen, ha valakinél megjelenik ez a rohadék vérszívó, hanem amikor tájékozatlanságból és nemtörődömségből nem akadályozzák meg, hogy tőlük más is megkapja.

1796. moonlight13 (válaszként erre: 1795. - Molierr)
2014. jan. 17. 12:49

Igen, az eddigi tapasztalatok azt mutatják, hogy sajnos a nagy többség szakember nélkül nem tudott úrrá lenni a helyzeten! És nem azért hívtak rovarirtó céget, mert bárkinek is felesleges, kidobni való pénze volt erre a célra!

De igazad van, mindenki maga dönti el.

1795. Molierr (válaszként erre: 1794. - Moonlight13)
2014. jan. 17. 09:18

Ha ez lett volna a szándékom közzéteszem a céget..

Nekem is ajánlották. Bevált. Egy kezelés és VÉGE!!

Ha tudtam volna hogy költségben ugyan oda jutok és EREDMÉNYTELENÜL akkor bele sem kezdek az amatőrködésbe. TAPASZTALATOT osztottam meg. NEM KELL KÖVETNI!!! Tegyen mindenki belátása szerint!!

Bár lehet hogy az én fertőzöttségem már közepes volt, ezért nem tudtam már úrrá lenni rajta. De mielőtt még valaki Protect ágyi poloska írtó permetet vásárolna olvassa el az összetételét és kérdezzen meg egy SZAKEMBERT az összetételéről...

Tudod mire jó? Észreveszed, lefújod,megdöglik..

Ezen az alapon a légycsapó is megfelehet...

Teljesen mindegy ki hogy fújolna a bejegyzésemre.

Mégyegyszer: TAPASZTALATOT osztottam meg és NEM KELL követni!!!

1794. moonlight13 (válaszként erre: 1793. - Molierr)
2014. jan. 15. 22:47

Na, majd mindjárt megkapod Te is, hogy:


"Vannak itt a topikon ügyfelekre vadászó forumozók, akik pszichés ráhatással akarnak ügyfeleket nyerni a rovarirtó cégüknek....." :D :D

1793. Molierr
2014. jan. 15. 17:26

Az irtásról még annyit, hogy én utána 2 napig nem aludtam otthon. 2 okból is. 1, hasson a szer és ha még észhez is térne valamelyikük akkor se kapjanak kaját, ill. hátha a szer nem mozgatja ki őket az éhség igen. Egyébként a technológia olyan, hogy a lakás 6 óra múltán élhető 2 kiszellőztetés után.. A szer 2 komponensű. az egyik kimozgatja őket a helyükről, a másik elpusztítja. Annyira irritatív a dolog, hogy a pusztítók is gázálarcban dolgoznak.

a 2. ok az idegi. Egyszerűen NEM tudtam otthon aludni. Még mindig van elemlámpa mellettem...

A kezelés után 2 dögöt találtam csak. Nem sok. De ha ez egy hím/nőstény páros volt,elég :) több tetemet nem találtam. csípás sincs. Lehet a kezelés előtti 2 szeri átforgatásnak is köszönhető a létszám csökkenésük és az éjszakánkénti vadászatnak is...


Találtam pl egy kis képkeretben is ami nem volt felakasztva csak egy kisasztalon volt felállítva és a falnak döntve...

Illetve az első átforgatásomkor az egyik felmenekült a fal és plafont találkozási szögébe az ágyam felett... szóval levadásztam párat már előttük...

Vakarózni még mindig vakarózom... de szerintem ez psichés és lassan kipihenem...idővel...


Van sok tévhit ami a neten kering...hogy átrágják magukat a vezetéken, meg hogy 15 fok alatt elpusztulnak...


Mondjuk engem jobban érdekel, hogy honnan jöttek????? Meg hogy minek vannak kitalálva a természetben amikor nincs természetes ellenségük...?? Mondjuk a kis szobában a radiátor alatt volt egy kispókom, akivel együtt vadásztunk, mert ő is megfogott egyet... Onnantól kezdve haver volt. Mondjuk az irtást ő sem élte túl szegény....


Elővigyázatosságból azért tartok otthon biokill-t. Szerintem csak a magam megynyugtatására..... Ha gyanúsat érzek, vetkőzöm, fújok, mosok!!! Másképp nem tudom megfogni a bejövetelt... Azon gondolkodtam, hogy a tavalyi nyáron volt büdöspoloska invázió.. nincs e kapcsolat közöttük...


A forrást szeretném megtudni. Akkor nyugodtabb lennék már... Fel tudnék készülni rá. Elővigyázatosság, vagy nagyobb körültekintés....Kezdem érteni egyesek miért nem ülnek le a BKV-n, amikor van ülőhely!!!!

1792. Molierr
2014. jan. 15. 16:15

Sziasztok!


Először is köszönöm annak az embernek aki elindította a fórumot!!! RENGETEG hasznos információval lettem gazdagabb.(bár ne lett volna rá szükségem!!!!)


Gondolom mondanom sem kell a kálváriámat. Aki találkozott ezekkel a dögökkel, ismerős lehet:Elemlámpával alvás, álmatlan éjszakák. Az elején csak "rosszul aludtam" tünetek....

Az ünnepek előtti éjszakák azzal teltek, hogy böngésztelek titeket...Mivel lehet úrrá lenni felettük. Biológiai órám felborult.... Nappal alvás, éjszaka böngészés. És igen volt amelyiket így nyomtam szét, mert akkor jött volna csócsálni belőlem!! Francia ágy(van hely). Fadeszkán a laptop hogy jobb legyen a hűtése.(az ágynemű eltakarhatja a szellőző járatokat a gépnél, mielőtt félreértenétek)De azért melegszik. És mivel a fadeszka melegebb volt mint én és ezek a dögök a hőre és széndioxidra mennek, először a deszkát találták meg. Úgy lecsaptam a dögöt mint a sicc. És jött olyan kis apró is!! Persze nem mind ugyanazon az éjaszakán... A kis apróktól jobban féltem és félek mert alig lehet őket észrevenni!!!!

Rövid leszek és tömör. Kipróbáltam az itt leírt házi módszereket. Teafa olaj. Kétoldalú ragasztó..Semmi! Protect ágyipoloska írtó, vagy 6 flakonnal.... Darabja 2000 Ft... megfogott egy két példányt... a csípések nem szűntek! Biokill..

Nem fogta meg őket... A vége SZAKEMBER lett! Egy kezelés és jelentem 1 hete csípés mentes vagyok és kezdem megszokni, hogy alhatok az ágyban!!!

Mondanom sem kell hogy alig vártam már a szakértelem megjelenését, mert az utolsó napokban szó szerint idegkimerültségi tünetek jelentkeztek nálam.. Főleg hogy tudtam mikkel van dolgom!

Olvastam itt házi módszereket, meg hogy megfogható...én is azt hittem...nem sikerült. Pedig IGEN ALAPOS voltam! A lakást 2 szer(!!!!) forgattam át és a jelzett 6 flakon Protekt és 2 flakon Biokill is jelzés értékű, hogy MINDENHOL, még olyan helyen is ahol a később érkező szakembereknek jeleztem hol találtam elhullott dögöt is kezeltem. Bonyolult mondatszerkezetben megfogalmazódott helyszínem az előszobában lévő ruha akasztó... Amikor jeleztem a szakembereknek, hogy mi történt: ruha akasztó lekezelése, Domestosos felmosás...és utána az előszoba linóján egy döglött példány(tehát máshonnan nem eshetett oda) a szakemberek is csak pislogtak és nem akarták elhinni. De minden nap tanulnak valami újat.. Jo... Akkor működött a Protect...

Szóval.. Szakemberek. Szarrát túrták a lakást. 2 perc alatt(!!!!!) megtalálták a fészket. Sejtésem volt a helyről. Protectet én is fújtam arra a helyre... Szóval ahhoz képest hogy 2000 Ft nem fogta meg...

Persze volt előkészület, hogy könnyebb legyen a dolguk. Csináltak 2 kupacot a két szobában mert az EGÉSZ lakást kezelték, beleértve a gardrób szobát is... A lakás egy 43 nm-es 1,5 szobás kis gardrób szobás lakás...

MINDENT lekezeltek. Ágyneműt és huzatot,pizsamát, pokrócot, ágytakarót és az épp aktuálisan használt, mosott és szárítón lévő ruhákat is. MNDENT!

És akkor a költségek:...

Tehát amikor elkezdtem utána számolni, hogy kb 20 000 Ft-ot költöttem szabadforgalmú irtó szerre (a 2 flakon RAID csótány írtót, 2 doboz protect mászó rovar elleni porzószert is bele számolom) és eredménytelen volt a harcom... Jöttek a szakik. Ugyanennyiért megcsinálták a KULTÚRÁLT rumlit( 2 kupac ) és MEGSZŰNT a probléma...

Lehet próbálkozni... NEM ÉRI MEG!

A probléma megszűntével elkezdtem gondolkodni honnan a francból nyaltam én be ezt a fertőzést? Felhívtam azt az embert akitől vettem a francia ágyat. Pusztán jóindulatból, hogy ha volt náluk rovarírtás hát nem sikerült... Nem volt náluk ilyesmi soha.. Vagy nem merte bevalani? Mindegy. A forrást próbáltam és próbálom felderíteni.. és FOGALMAM sincs honnan jöttek! Bár amikor a idegszálaim és az antennáim eléggé ki voltak hegyezve, a kabátom átnézésénél az alsó varrásában is találtam egyet megbújva!!! A Biokill nem tetszett neki :) Emelte a potrohát :)De ez még a második lakás áttúráskor volt... azóta semmi.. A lakás erkélyes.. Gyanakszom a madarakra is.. Hátha azon utazott az erkélyre, onnan a lakásba...

Ha valaki korrekt pusztítókat keres megadom az elérhetőségüket. Az első kezelés nekem 43nm, közepesen zsúfolt lakásra 20 000 Ft. a 4 héttel későbbi fenttartó kezelés 5000 ft. Nem akarok reklámot csinálni nekik, előttem egy 4*-os szállodában voltak Budapesten. És várnom kellett rájuk pár napot, mert VAN MUNKÁLYUK elég. Sajnos.... mármint nekünk sajnos mert a poloskaírtásban van gyakorlatuk. Korrektek. És a pusztítók megértették a viselkedésemet, mert mint mondták MINDENK idegremegés szerű tünetekkel várja őket:) Én is produkáltam. Lehet próbálkozni házilag, de ezek a vegyszerek amit az áruházakban lehet kapni GYENGÉK! TAPASZTALATBÓL beszélek. És szumma ugyanoda jössz ki mintha kihívnád őket..legalábbis én így jártam :(

1791. hereditt
2014. jan. 14. 21:15
Nekem fújtak az ágyneműre is meg pizsire is, és kérték, hogy ne mossam ki 2 hétig.
1790. moonlight13 (válaszként erre: 1786. - Reddish)
2014. jan. 14. 21:04

Én is már csak azzal fogok társalogni, aki megfogadja a tanácsainkat, és legalább elolvassa az eddig írottakat.

Arra meg végképp nincs szükségem, hogy teljesen alaptalan vádaskodás legyen a segítőkészségre a válasz! :(

Igazad van!

1789. moonlight13 (válaszként erre: 1788. - Hereditt)
2014. jan. 14. 21:01
Ágyneműre, ruhára nem szoktak fújni, azt ki lehet mosni. Ha még mindig csíp, akkor az ágyban vagy körülötted valahol lehet. (könyvespold, parketta, falvédő, falikép, konnektor...)
1788. hereditt
2014. jan. 14. 19:33
Szerintetek az lehetséges, hogy be lett fújva az irtáskor ugye az ágynemű és a pizsama is, és mégis megcsipik a combtövem_ a lábamon kezemen hátamon hasamon semmi.
1787. reddish (válaszként erre: 1776. - Hereditt)
2014. jan. 14. 08:59

A 3. garanciális irtást ne hagyd ki, ingyenes, és valamennyire pszichésen is megnyugtatóbb.

Emeleteken átfutó szellőzőkön és fűtéscsöveken keresztül vándorol, ha nem ilyen épületben laksz esélyes, hogy nem jelenik meg újra.

De ahogy te is megtapasztaltad, a legnagyobb óvatosság ellenére is behurcolható, elég csak a petéket bejuttatni egy munkahelyre, vagy másik lakásba átvinni.

Nálam nem volt nagy fertőzés, az első irtás eredményes volt, de megszüntettem minden lehetséges fertőzésforrást. Amíg nem győződtem meg ezer százalékra, hogy nincs nálam semmi, addig nem mentem senkihez és hozzám sem jött senki. Tudom mivel jár egy ilyen fertőzés és nem akartam senkit ennek kitenni. Zsákokban éltem és bevallom a könyveim még mindig zsákokban vannak, vagy 6 hónapja, és még nem is fogom asszem kipakolni tavaszig. Mondjuk elég hülyén néznek ki az üres könyvespolcaim, de a para nem múlt el teljesen még ma sem.

1786. reddish (válaszként erre: 1789. - Moonlight13)
2014. jan. 14. 08:50

Ha van fúrópolos, akkor agyrágóbogár is.

Mondjuk egyik sem tudhat olvasni, ebben biztos vagyok. Ne vedd magadra, fogadd meg amit nekem is tanácsoltál. Gondoltad volna, hogy az egész fórumon csak ketten vagyunk? :)

1785. reddish
2014. jan. 14. 08:48

Egyetlen oka van annak, hogy nem reagálok egy sort sem, mert úgy vélem, akit érdekel elolvassa a fórumot, eddigi bejegyzéseinket (nem csak az enyémet), és levonja a saját következtetéseit.

Nem fogok itt vitatkozni senkivel.

Csak egy kérdésem maradt.

Ha egy panellakásban többszöri irtás és alapos szigetelés után megjelennek ismét, akkor egy alább leírt akció mennyire lehet eredményes?

1 hét csípésmentesség? Egy panelben? Na hagyjuk. :D

1784. kakukkfű (válaszként erre: 1779. - Moonlight13)
2014. jan. 13. 22:22
Köszönöm, jól vagyok! :D De te miért vetted magadra??? Én nem neveztem meg senkit! :D
1783. hereditt (válaszként erre: 1782. - Moonlight13)
2014. jan. 13. 22:15
Eddig semmi. A barátom lakott ideiglenesen poloskás helyen, több mint valószínű, hogy így utaztak ide :( Pedig próbáltunk figyelni rá, valószínű petéket hozott, mert már régebben eljött onnan (3 hete) és csak most jelentkezett a probléma. A legnagyobb baj viszont az, hogy elromlott a mosógép és csak hideggel mos, de holnap jön a szerelő végre. Nem panelban lakom, így talán kisebb az esélye h tovább fertőzöm őket.
1782. moonlight13 (válaszként erre: 1780. - Hereditt)
2014. jan. 13. 22:08
Meg kéne valahogy tudnod, hogy mi a helyzet a szomszédoknál!
1781. moonlight13 (válaszként erre: 1778. - Kakukkfű)
2014. jan. 13. 22:08

Inkább megköszönnéd a tanácsokat, amiket kaptál!

Felesleges volt!

1780. hereditt (válaszként erre: 1777. - Moonlight13)
2014. jan. 13. 22:07
Huh, köszi, reménykedem, hogy nem lesz utánpótlás.
1779. moonlight13 (válaszként erre: 1778. - Kakukkfű)
2014. jan. 13. 22:07

Te jól vagy?? Ki akar itt ügyfeleket nyerni a rovarirtóknak?

Majd rájössz!

1778. kakukkfű
2014. jan. 13. 22:02

Tájékoztatom a "kedves" jóóóóóól odamondogató, potenciális ügyfelekre vadászó egyéneket, hogy egy hete nincs rajtam egy darab csípés sem! :))))))


Igenis létezik, hogy kereskedelmi forgalomban kapható rovarirtószerrel, és gőztisztítóval fölvesszük a harcot a vérszívókkal, és eredményt tudunk elérni!!


Egy hete teljesen kétségbe esve döbbentem rá, hogy ágyipoloska költözött be az otthonomba.....

Azt már tudtam, hogy mit kell keresnem, de azt nem, hogy hogyan is néz ki az a bizonyos vérszívó dög.... -Itt megjegyzem, hogy ostoba módon kaptam is érte csípős megjegyzéseket! :))))


Innen üzenem azoknak, akik ugyanezen mennek keresztül, hogy ne essetek kétségbe! Minden nap gőztisztítóval alaposan járjátok körbe a szobákat, meglátjátok, hogy meg fogtok tudni szabadulni a poloskáktól! Az ágyakat, matracokat, képek mögött, konnektorokat, szegőléseket, matracokat, takarókat, ágyneműket, kárpitokat, szekrények illesztését különös odafigyeléssel! A párnákat 120 fokos sütőben 5 percre átforrósítottam. ARRA FIGYELJ; NE HAGYD MAGÁRA SÜTŐT A PÁRNÁIDDAL, NEHOGY TÜZET OKOZZ! Fontos még az is, hogy zsákozd be a ruháidat, és moss át mindent 60 fokon! A már tiszta ruhákat külön zsákozd!



Vannak itt a topikon ügyfelekre vadászó forumozók, akik pszichés ráhatással akarnak ügyfeleket nyerni a rovarirtó cégüknek...... nos, ne hagy magad!! Elő a gőztisztítóval, és hajrá, neked is sikerülni fog! :)

1777. moonlight13 (válaszként erre: 1776. - Hereditt)
2014. jan. 13. 21:29
ha nem kapsz utánpótlást, elég lehet a kettő
1776. hereditt
2014. jan. 13. 14:47
Sziasztok! Sajnos nálunk is megjelentek a vámpírok :( Nyugtassatok meg kérlek, hogy van esélyem rá, hogy csak ennyi volt. Múlthét kedden csíptek meg először, szerda este vettem észre (a lábfejemen és a bokámon jellegzetes 3-as csípések, másnap egyből irtattam. Azóta egy döglött példány pénteken és ennyi. Annyira beijedtem, hogy alig alszom azóta. Amit szeretnék kérdezni: a rovarirtó azt mondta, hogy szerinte elég a két irtás az elmondottak alapján. Volt akinél kettő elég volt ilyen kis mértékű fertőzöttség esetén? Mindenképpen nyugodtabb lennék a háromtól egyébként, vagy az már felesleges ha addig nem lesz gáz?
1775. radiohead
2014. jan. 12. 21:47
csak egy dolog,hogy szeretik a papírt,ezt eddig is tudtam.nyilván van valami a celluxban,mert egy helyen ennyit még sosem láttam összetömörülve.
1774. moonlight13 (válaszként erre: 1773. - Radiohead)
2014. jan. 12. 18:25
Nem, csak imádják a képeket, a papírt, a könyveket, a tapétát, falvédőt, stb.
1773. radiohead
2014. jan. 12. 14:41

sziasztok!

először is boldog,bogármentes új esztendőt kívánok mindenkinek!rég jártam itt,de nagyjából végigfutottam az azóta megjelent posztokat.sajnálattal olvasom,hogy az invázió még mindig kitart.rajtam valamiféle isteni csoda segíthetett,ugyanis:több mint egy hónapja élek az új házban és a bogarak,ha voltak is,úgy tűnik megszűntek létezni.lekopogom,hiszen a félsz még mindig bennem van,hogy egyszercsak előbukkan egy rohadék.a mindent újramosás,porszívózás és az Insectrol nevezetű sprével való fújkálás eddig eredményesnek bizonyult.ezt két hét után abba is hagytam,feleslegesnek láttam feltelíteni vele a levegőt.a ruháim a szekrényben,mosva,de úgy gondolom,hogy ha lenne bogár akkor már előjött volna.viszont annak idején volt egy érdekes tapasztalatom a lepratelepen,ahol éltem:volt egy plakátom a falon,ami cellux-al volt felragasztva.hamarosan észrevettem,hogy a cellux alá befúrták magukat a lények,sőt ott gyülekeztek,valamint rengeteg pici is ott tanyázott.ez hogy lehet?vonnza őket a ragasztó illata?persze azon nyomban szét is lettek lapítva a dögök.

1772. reddish
2014. jan. 12. 00:28

1769-es hozzászólásomat módosítanám, ugyanis privát üzenetben felhívták a figyelmem, hogy azt sem olvastam félre, ami miatt tévesen elnézést kértem.

Lásd 1737-es hsz., utolsó előtti bekezdés.


Ezért az ezzel kapcsolatos véleményem továbbra is fenntartom.

1771. reddish (válaszként erre: 1770. - Moonlight13)
2014. jan. 11. 21:53

Sajnos tudom, láttam Te is megpróbáltál mindent.

Számomra még mindig érthetetlen, ha valaki felháborodik azon, hogy megfertőzték, de neki nem az a legfontosabb, hogy mielőbb kiirtassa.

Azt mondják az okos más kárán tanul...


Ráadásul a legnagyobb óvintézkedések után is bármikor megjelenhet újra, ha nem a szomszédból, akkor a munkahelyen, buszon vagy bárhol összeszedhető.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook