Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok fórum

Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1560. Laser60 (válaszként erre: 1558. - Reddish)
2013. nov. 1. 18:06

Valami ilyesmi lesz ezeknek a dögöknek a vége.


" A rajta áthaladó rovarok a testükre tapasztva magukkal viszik a méreganyaggal teli kapszulákat a fészkükbe és akaratlanul is továbbadják azt a kolónia többi tagjának."


Köszi Reddish

1559. reddish (válaszként erre: 1546. - Whrat)
2013. nov. 1. 14:33

Ki kell ábrándítsalak, az ürülékre nem hat a szer, igaz a petékre sem! :)

Apró, fehér, gyöngyházszínű, rizsszemre hasonlító apró, 1-2 mm-es kis tojáskákat keress, odaragasztja bárhova.


[link]


[link]

1558. reddish (válaszként erre: 1552. - Laser60)
2013. nov. 1. 14:05

Ezt találtam első körben róla:

„Az Attracide alapja egy permetezhető, mikrokapszulás, nano kapszulás hártya technológia csótányok és más rovarok mentesítésére megjegyzem (hangyára is kiváló) Az „elnyújtott felszívódású technológia” úgy működik, hogy a szilárd rovarirtó magot kívülről egy kapszula burkolat fedi. Ez lehetővé teszi, hogy a rovarirtó hatóanyag hosszabb ideig a felszínen maradjon, miközben a nanokapszula mag rovarcsalogató anyagot bocsájt ki. Ez a technológia igazi áttörés a rovarirtási hatékonyság szempontjából, mert a hatóanyag fokozatosan jut a célállomásokba, ugyanakkor az ember számára teljesen ártalmatlan.


Ez a világon egyedülálló és hihetetlenül hatékony, élelmiszer tisztaságú kombináció a kezelt felületen egy aktív kapszulákkal teli hártyát képez. A rajta áthaladó rovarok a testükre tapasztva magukkal viszik a méreganyaggal teli kapszulákat a fészkükbe és akaratlanul is továbbadják azt a kolónia többi tagjának. A csótányok 24 óra után kezdenek el pusztulni, amely több hétig eltart.”


A csótány, hangya ellen hatásos lehet az ún. rovarcsalogató szer, de a polost ez hidegen hagyja. De mivel behurcolja a fészekbe így ellene is hatásos lehet, amennyiben a megfelelő helyre van kipermetezve és egy ideig nincs felmosva.

Bár az nekem nem annyira gyerebe, hogy pl. a csótányok 24 óra múlva kezdenek elpusztulni, és ez a folyamat hetekig tart. Pfujj!

1557. Laser60
2013. okt. 31. 20:54

Az IKA (Irtószerek Kereshető Adatbázisa) a Magyarországon engedélyezett irtószerek információs honlapja. Elérése nyitott, használata ingyenes. Működtetését és rendszeres frissítését az Országos Epidemiológiai Központ Dezinszekciós és Deratizációs Osztálya biztosítja. Az oldallal kapcsolatos észrevételeket az ika.ddo@oek.antsz.hu e-mail címen fogadjuk


[link]

1556. Laser60 (válaszként erre: 1555. - Laser60)
2013. okt. 31. 20:22
Az R és A közül törölni kell a szóközt, hogy lásd a pdf-et
1555. Laser60
2013. okt. 31. 20:20
1554. Laser60
2013. okt. 31. 20:17
Csótányra használják Magyarországon, de az Írtók észrevették, hogy ágyipoloskára is tökéletes.
1553. Laser60 (válaszként erre: 1552. - Laser60)
2013. okt. 31. 20:10
Már ha valaki ismeri.
1552. Laser60
2013. okt. 31. 20:06
Szeretnék véleményeket kérni az ATTRACID (Magyarországon) , bárhol másutt ATTRACIDE , egyébként Lengyel fejlesztés, nevü szerröl.
2013. okt. 31. 18:46

Köszi szépen, és remélem mindannyian végleg megszabadultunk/szabadulunk ezektől az undormányoktól!


Vannak holmik zsákokban, de zipzáras (nem vákuumos) tároloókban is, szerinted az is jó? Nem légmentes, de jól zár + amit tudtam ezeken belül is egyesével lefóliáztam. De nehéz ez.......

1550. carpe diem67 (válaszként erre: 1548. - Szamócalekvár82)
2013. okt. 31. 18:25

Hirtelen arra gondoltam elolvasva az első beírást, hogy azóta ott sunnyogott a mocsadék nálatok, de aztán rájöttem, hogy ez szinte lehetetlen. Mindenestre jól megijedtem, ezért ma ismét felforgattam az ágyat gőzöltem egy sort, pedig nálunk elvileg kettő volt, mindkettőt megöltük, mi is hamar megtaláltuk és irtottunk (augusztusban).


Kívánok neked kitartást és higgadságot, ha lehet ilyent mondani ilyenkor, tudom rettenetesen idegörlő ez az egész, de szurkolok, hogy ezúttal is szerencsétek legyen! Hátha tényleg csak egy volt! Mindenestre ha pakolászol, akkor azokat hermetikusan zárd le, nekem is még kint van egy pár zsákom, úgy tervezem, hogy karácsony előtt pakolászom vissza a szekrényekbe.


Ez egy életre benne marad az emberbe, detto én is mindenkin csípéseket keresek. :)

2013. okt. 31. 11:17

Tavaly decemberben az adott némi megnyugvást, hogy talán tényleg nem fertőződtünk el teljesen, mert az eltelt idő alatt 10000% nyilvánvalóvá vált volna, tehát az az egy biztosan nem rakott petéket. A lehetséges búvóhelye környékén (amit a kigyilkolás után fedeztünk fel, már tudva milyen nyomokat kell keresni) egy kisebb érme nagyságú helyen jellegzetes kakifoltokat találtunk, de levedlett bőrt + egyebet semmit. A lepedőink is mindig tiszták maradtak.

Most annyiból vagyok kicsit idegesebb, hogy míg meg nem találtuk befészkelt-e valahová........ahol rábukkantunk, annak a környéke teljesen tiszta volt, de ugye ez nem jelent semmit. Ezért hajlanék egy 2. írtásra. Azóta nem mostunk fel, csak porszívóztunk.

2013. okt. 31. 11:05

Szia!


Régi belvárosi lakásban lakunk, de felettünk sajnos egy elég igénytelen, alkoholista pár lakik, illetve lánykám nagy előszeretettel vett ki - eddig - könyvtári könyvet. Szóval bármi lehet.


Tavaly decemberben a mi ágyunkban találtunk 1 db-ot, de az első jellegzetes csípéseim június közepén voltak. Persze akkor még nem tudtuk mi is ez. Amint kiderült ugye rögtön írtattunk, de a szakember sem talált semmi polos fertőzésre utaló jelet, pedig az eltelt több hónap alatt már baromi soknak kellett volna lenni. Csípések sem voltak gyakoriak, és egyszerre max csak 3db, de volt hogy több nap/hét elteltével is csak 1-1. Tehát valszeg tényleg csak az az egy példány volt, amit megtaláltunk.

Azt el is tettem, és megmutattam az írtónak. Azt mondta lehet egy hím példány, vagy egy meg nem termékenyített nőstény, aki jól elvolt magában.

Most 2,5 hete a kislányomon volt 1 jellegzetes csípés, és még akkor meg is találtunk szintén 1db polost teli vérrel. Napokon belül megtörtént az írtás, azóta is csend.


Szerintem ez egy újonnan becipelt példány volt.


A majd' egy év alatt rengeteget olvastam (az első eset után hiába voltunk teljesen tünetmentesek soha nem hagyott nyugodni a dolog), és ezek fényében számomra is teljesen érthetetlen, hogy lehet-e ekkora szerencsénk, ráadásul 2x is........

Akkor, és most is mindent átforgattunk, és amit lehetett 60 fokon kimostam. Most annyi a különbség, hogy amiket nem gyakorta használunk, azokat egyesével légmentesen lefóliáztam, és míg nem veszek vákuumos tárolókat, addig zsákokba tettem.

Mindezt azért, mert attól félek egyszer nem ússzuk meg ennyivel, és minél kevesebb cucc legyen búvóhely......bááár annyira óvatos lettem, hogy biztosan hamar kiszúrom az első jelet, mint most is.

A szobákban nemigen van semmi, bútor sem sok, mert ezektől kicsit távolább van egy jól pakolható gardrób szobánk. Itt amit eleve nem használunk minden dobozokban van a felső polcokon, lent csak ami állandóan - szezonálisan - forgásban van.

Itt annyi változást eszközölök, hogy a dobozokba is mindent zacskózni fogok. Ez még hátravan, de eddig a szobákkal foglalkoztam.

1547. carpe diem67 (válaszként erre: 1544. - Szamócalekvár82)
2013. okt. 31. 09:58

Hát először is sajnálom, hogy nálad is megjelentek az undormányok.

Ha jól értettem, akkor tavaly decemberben irtottatok és azóta most októberben észleltétek a csípéseket? Majdnem egy évig semmi csípés nem volt?? Létezik, hogy gyakorlatilag 8 hónapig ott bújkálta észrevétlenül a lakásotokban táplálkozás nélkül? Nem lehet, hogy mostanában vittétek be véletlenül? Panelba laktok?

1546. Whrat (válaszként erre: 1542. - Reddish)
2013. okt. 30. 23:06
jól látható fekete ürüléknyomok kb 5 centis foltban nagyon sürü de egy két pöty is árulkodó lehet. nagyon nem kersgéltem petéket amint láttam ilyen foltot pötyöt ment rá a szer
2013. okt. 30. 22:10

Még annyit, hogy minden tiszteletem azoké, akik be merték vállani, hogy maguk veszik fel a harcot ezekkel a dögökkel. Nekem/nekünk ez meg sem fordult a fejünkben, rögtön szakembert hívtunk.


Itt a Hoxán is minden fórumot "kiolvastam", és sok jótanácsot megfogadva a megelőzést fejlesztem amennyire csak lehetséges, de ha ne adja ég ismét beüt a ménkű tudom kiket kell hívni.

2013. okt. 30. 22:02

Sziasztok!


A mi történetünk tavaly nyáron kezdődött.......egy délelőtt a jobb karomon iszonyú viszketésre lettem figyelmes, majd 3 egymás alatt lévő hatalmas dudor keletkezett ott. Eleinte - mint általában a többség - én is szúnyogra gyanakodtam, és folyton azon járt az agyam, miféle mutáns dögök találtak meg már megint, ugyanis kicsi korom óta "imádtak", és "faltak".

Bár furcsa mód ez sokkal nehezebben akart elmúlni, majd pár nap/hét után jött a következő adag égetően viszkető, tenyeremet kitöltő, forró duzzanat.

Eltelt a nyár, a szúnyog szezon, na ezután kicsit gyanússá vált a dolog, és elkezdtünk pók után kutatni, persze eredménytelenül.

Ez ment egészen december közepéig.......míg egy este az egyik ujjamon szúró fájdalomra ébredtem, villany rögtön felkapcs, és a kispárnám felkapva alatta ott figyelt egy kis valami. Azonnal lecsaptam, és ami vér abból kifolyt, teljesen elborzasztott:(

Anélkül, hogy előtte bármit is tudtam volna róla, csak ennyit mondtam férjemnek: ez tuti poloska. A mai napig nem tudom honnan jött ez a gondolat. A már döglött kis rohadékot óvatosan egy papírzsepire tettem, és nagyítóval jól kitanulmányoztam, és még akkor éjjel szinte mindent elolvastam róla. Persze interneten keresztül meg is rendeltem az írtást.

Másnap szobát szétkaptuk, de az ágyunk egy kis illesztésénél lévő pár kakipöttyön kívül semmit nem találtunk.

2-3 napig, míg nem jöttek írtani, lámpafénynél aludtunk, és szó szerint undorodtam:(

Megtörtént az írtás, és a kupiból ítélve, elég alapos munkát végzett a szakember, aki csak annyit mondott, hogy nagy valószínűséggel az az EGY hívatlan vendégünk volt, mert ennyi idő után itt már hemzsegnének, és nem ennyi csípés lenne rajtam (hála csak engem talált/ak meg).

Jóslata szerint az egy írtás elégnek is bizonyult, és miután mindent átmostam, zacskóztam, "megnyugodtunk".

Egészen 2,5 héttel ezelőttig.......péntek délután kislányom úgy jött haza a suliból, hogy délelőtt valami megcsípte. Mondanom sem kell, a vér is kihült bennem!:(

Amint ránéztem a piros foltra, középen a jellegzetes dudorra, rögtön tudtam ismét mivel állunk szemben, de ezúttal a gyerekek szobájában:(

Férjem jó szemének köszönhetően, az ágy lábánál lévő kis résben rábukkantunk egy vértől duzzadó példányra. Környezete tiszta volt, de ettől függetlenül mindent átnéztünk. Mást szerencsére nem találtunk, mint ahogyan a két nappal későbbi írtáson sem a szakember.

Első gondolatom az volt, nem lehet 2x ekkora szerencsénk......de úgy néz ki ez a helyzet.

Bár azóta figyelve a kislányt mindig találok rajta apró gyanús pöttyöket (mindig csak egyet egyet), amik picit viszketnek, de 1-2 órán belül el is múlnak.......ezt nem tudom mire vélni, de tapasztalataim alapján szerintem nem AZ.

Még annyit, hogy az írtások utáni vizsgálataink során sem találtunk még csak 1 döglöttet sem!


Azóta tiszta ideg vagyok, főként ha bárki jön.......nem szívesen engedek be senkit, de máshoz sem megyek ha nem muszáj. Járműveken egyre az emberek kezét karját figyelem.....tiszta paranoiás lettem:(

Az elmúlt 2,5 hétben amit lehetett mindent kimostam 60 fokon, a nem mindennap használatosakat egyesével lefóliázom, zacskózom, zsákolom, hogy vész esetén csak a legminimálisabb cucc legyen elöl.

Vákuumos tárolók, gőztisztító beszerzés alatt, de remélem többet nem kell poloskával szembesülnöm.

Az viszont tuti fix hamar kiszúrom ha mégis, ezzel megelőzve a nagyobb bajt.

Elnézést a túl hosszúra sikerült "élménybeszámolómért":)

1543. rettego
2013. okt. 30. 20:57
Nálam szinte az ágyon kívül nem is fér el semmi a szobában, az ágyat mozgatni, pl. alul megnézni pl. nem is tudom egyedül mozgatni, így pl. latta a szőnyeget sem tudom :(, nem is tudom hol lehet a bűntanyájuk, petét én nem is láttam, így hogy??? Ha pedig mindez a szobán kívül van, akkor nekem végleg lőttek :(, mert passz
1542. reddish (válaszként erre: 1541. - Whrat)
2013. okt. 30. 18:50
Fészek alatt mit értesz? Petéket is kerestél?
1541. Whrat (válaszként erre: 1539. - Gabie)
2013. okt. 30. 11:27
hiszek neked átnéztem a szekrényt.. nem találtam nyomokoat talán szerencsém van csak az ágyban volt de ha nem a légypapír elárulja majd reggelre nem fogott semmit csak egy pókot :) ugyhogy most várunk. csak egy hónapot kell kibirni mert utánna költözünk. az új lakó elmondása szerint fel akarja ujítani a házat ugyhogy azt mondta hogy majd mikor mindent kidobtak szőnyeget konektorokat mindent kiszednek mert festeni akarnak ... majd mikor csupasz a ház híhnak írtót külömben semmit nem ér mert vissza jönnek. az már más kérés hogy én az új lakásba hogyan fogok költözni :) már látom magam ahogy darbokra szedem a lakást fészek után kutatva :)
1540. gabie
2013. okt. 30. 08:41
Jah,és még egy lényeges dolog. az ágyat ki dobtam,mivel nem tudtam bele feküdni. de a szekrényt,nem. én nem tehettem meg,hogy mindent kidobok! :( De,azóta is az a szekrényem van,ami egykor poloskás volt.:)
1539. gabie (válaszként erre: 1537. - Whrat)
2013. okt. 30. 08:36
Sajnos ki kell ábrándítsalak!! Nálam nem csak az ágyban voltak fészkek,hanem a szekrénysorban is,ami az ágytól 4 méterre volt.S a ruhák közt bújtak meg,mikor jól laktak.Ha nem hiszel abban,hogy szakembert kell hívni,az a te problémád.De okozhatnak meglepetést neked is ezek a kis élőlények!!
1538. reddish (válaszként erre: 1537. - Whrat)
2013. okt. 30. 08:12

Ja, hogy a bútor az csak az ágy?:)

Nekem szekrény hátlapján volt a fészek, réseiben a peték, ezekre jó volt a pisztoly. Petéket amúgy (napi 2-5) ha hiszed, ha nem, bárhova rakhat pár méteres körzetben, könyvek, szőnyeg, parkettarés, volt akinél karnis vagy konvektor volt a fészek.

Mindent nem lehet kidobálni, és ha mindenki költözne az nem semmi lenne.

1537. Whrat
2013. okt. 29. 23:37

a mosás megvolt mivel elsőre rühre gyanakodtunk! a butor meg megy ki a francaba mert a feleségem látta micsoda fészkek vannak benne azt mondta nem fekszik bele inkább nem alszik ugyhogy ment a levesbe. de az új ágykeret már fémből lesz hátha be kell vetni a hőpisztolyt is :)

nem hiszek abban hogy rögtön szakembert kell hívni mert elöször az embernek magának kell megtalálnia hol vannak a fészkek és az szerintem 90 százalékban az ágyban van nem hiszem hogy messze verne tábort ha közel is lehet az ágy réseiben bevetésre készen kivéve ha a szomszédból jön akkor meg nem sok tenni való van költözni kell vagy felgyujtani a szomszéd házat, vagy minimum kölcsönadni a hőpisztolyt:) soha nem gondoltam hogy erre kell egyszer használni a pisztolyt. csak afaszén gyujtáshoz használtam eddig... ha meg marad a butorokban egy kettö majd a légypapirban megragad :) még egyszer kösz Lüke az ötletért

1536. reddish (válaszként erre: 1533. - Whrat)
2013. okt. 29. 19:31

Amit nem tudsz 60 fokon kimosni azt vasald, gőzöld, vagy fagyasztóba vele. Amire nagyon figyelj, hogy a rovar- és petementes holmikat légmentesen zárd le, vákuumos vagy sittes zsákba.

A bútorzat macerás, rovarirtó kezelhetné a bútorokat is...

1535. reddish (válaszként erre: 1530. - Lüke)
2013. okt. 29. 19:28

Azért van ott olyan, amivel lehet mit kezdeni.

Egy sima ágykeretet is lehet hőpisztolyozni, de egy szövettel borított, sok kis réssel rendelkező kárpitozott ágyat nem lehet.

1534. Lüke (válaszként erre: 1533. - Whrat)
2013. okt. 29. 18:30

Nem kell az ágyat szétszedned egy mezei hő pisztollyal simán oda tudsz nekik pörkölni :-)

Egyébként én írtam a légypapírt.

Az ágyból hő pisztollyal irtottam ki őket, utána az ágyat védtem légypapírokkal. Sima egyszerű és olcsó módszer volt. és hatásos is mert megszabadultam tőlük.

1533. Whrat
2013. okt. 29. 13:14
sziasztok! nálnk is felütötte a fejét az ágyi poloska!!! persze elöször rüh atkára gyanakodtunk mert nem hittem el hogy nem látom ezeket a dögököt és mégis csípnek! szóval elkezdtük az atka ellenes kezelést mosás teles nagytkaritás amtrac cseréje... na ekkor látom az ágy keret repedésében egész kis fészkek vannak ürülékböl! áááá! még mindig hangosan ordítanék ha tehetném. elviseltem a rüheséggel járó megvetést hozzáteszem alaptalan mivel az is igen könnyen összeszedhetö! mindegy ma az ágy darabokra szedése van soron spéci irtószer adagolása minden résbe. és végül elhelyezek az ágy lábánál légypapírt hogy akik közelítenek mondjuk a szomszédból azok hamar megragadjanak az elsö vonalon! A légypairt itt olvastam a forumon köszönet érte! zseniális védelem! szerencsére olcsó falábas IKEA ás fa ágykeret igy nem kell kidobni könnyen szétszedtem! utánna jön a imátkozás! mondanom sem kell hogy a fele ruhánk oda mivel a rüh miatt mindent kifőztünk sok drágább kényesebb darab nem bírja magas hőfokot:.( aztán imádkozunk hogy talán nem csípnek. még egy hónap és költözünk de fontolgatom a teljes butorzat ill menide ruha hátrahagyásást mert nem szerteném átvinni őket.
1532. Lüke (válaszként erre: 1529. - P64)
2013. okt. 29. 08:22

Persze jogod van nem hinni a hő pisztolyban, megkérdezheted a lakóimtól milyen a hő pisztoly. Ja már nem tudod megkérdezni egy se élte túl :-))

De még a peték is kinyiffantak.

1531. Lüke (válaszként erre: 1529. - P64)
2013. okt. 29. 08:18
Próbáld ki a hő pisztolyt ehhez képest brutális hőt ad le 600 fokot mondjuk nem gőzöl, de eredményes.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook