Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok fórum

Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1620. Hoxa
2013. nov. 27. 19:05
Kerüljétek a személyeskedést és egymás sértegetését! Köszönöm!
1619. reddish (válaszként erre: 1617. - Vévé)
2013. nov. 26. 19:08

Sajnos egy lakás 1 szobájában nem elég az irtás, főleg úgy, hogy ennyien laknak együtt.

Ahogy írtad behurcolható bárhova, nem véletlenül írtam le a tapasztalatokat már többször.

Ha nincs betartva akkor esélytelen megszabadulni tőlük.

Ráadásul ha a lakótársakat nem foglalkoztatja, vélhetően nem sok óvintézkedést fognak tenni ezután sem.

1618. reddish (válaszként erre: 1615. - Pinkybella)
2013. nov. 26. 19:05

Sajnos ilyen is előfordul, talán allergiád is kialakult, olvasni olyat, hogy sokkal agresszívebbek lehetnek irtás után.

Csak azt nem értem honnan jönnek és még miért élnek, amikor alaposan befújtak mindent.

Légypapírral nem próbálkoztál az ágylábaknál?

Lehet maradtak valahol megbújva a matracban?

1617. vévé (válaszként erre: 1616. - Vévé)
2013. nov. 26. 17:40
Az újabb irtást egyébként nem ugyanannál a fickónál rendelné, akit az ügynökség küldött. Talált egy céget, azok úgy hirdetik, hogy háromkörös irtást végeznek.
1616. vévé
2013. nov. 26. 17:37

Új fejleményről számolok be én is. A lányomnál (Londonban él) irtott egy fickó. Napokig semmi, ám tegnap 4 új csípése lett. Bekente magát teafaolajjal, csípés nélkül ébredt. Holnap bemegy az ügynökséghez, akiktől bérli a szobáját, hogy elmondja, nem volt hatásos az irtás. Egyébként sem tartom jónak, hogy csupán az ő szobájában irttattak.

A lányom már azon gondolkozik, hogy ő maga megrendeli, 100 font lenne az ő szobája, 130 az egész lakás. De a gond, hogy a lakótársai mind fiúk, és még egyiket se érte csípés, így nem biztos, hogy rá tudja venni őket, hogy szálljanak be.

Ha az ügynökség nem lép, vagy állja a cechet, kénytelen lesz saját zsebből kifizetni.

Még valami: a munkahelyére bevitt magával egy váltás felsőt, amikor vette elő, azon volt egy élő példány... Kezdheti elölről a mosást, zsákolást... csak az vigasztalja, hogy a teafa olaj távoltartja őket... egy ideig legalábbis.

2013. nov. 26. 16:30
Hát az elmúlt két napban annyi fejlemlény van az érintőméreg után, hogy mondjuk nem 20 csípéssel többel ébredek, hanem "csak" 2-3-mal. Viszont dögöt azóta se találtam, ami eléggé elszomorító, mert ahhoz hogy feljusson az ágyra, végig kellett sétálnia a mérgen és mégse döglött ki. Pedig nem takarítottam semmilyen módon, sőt még lepedőt sem húztam, mivel az ágy is le lett fújva és így tutira kénytelen belemenni. Viszont mintha most még durvább lenne a csípése, sokkal nagyobb foltot hagy maga után. Valakinek valami hasonló tapasztalat esetleg?
1614. fincsike19 (válaszként erre: 1608. - Reddish)
2013. nov. 26. 11:30
Nem tenyésztem!Én a helyedben tartózkodnék az ilyen rossz indulatú hozzászólástól,hiszen te sem azért vagy itt ezen a fórumon,mert katica bogarak vannak nálad!Bérházban lakom és valaki nem,vagy rosszul írtja,ezért újra fertőződött a lakásunk.Ha bérházban laksz ez veled is előfordulhat,nem kell ismeretlenül lefikázni az embert,te is,más is kerülhet hasonló helyzetbe! Más;van itt valakinek Solac H011 gőztisztítója?Azt hallottam,hogy ez csepp mentes,a célnak megfelelő,már mint hogy jó a rovar gőzölésre is.
1613. fincsike19 (válaszként erre: 1608. - Reddish)
2013. nov. 26. 11:06
Nem tenyésztem!Ki lett írtva,de vissza jöttek,mert bérházban lakom,s van aki úgy látszik tényleg tenyészti,s tőle sajnos át jön hozzám!Írja valaki,hogy a gőzölést el lehet felejteni. Miért?
1612. reddish (válaszként erre: 1610. - Pinkybella)
2013. nov. 24. 11:50
Ha csak az az egy volt (gyanús, hogy nem), akkor alaposan megdolgozott az utolsó vacsorájáért. ;)
1611. reddish (válaszként erre: 1610. - Pinkybella)
2013. nov. 24. 11:44

Hasonlóképp jártam, mindenhova kentem és megcsípte a hátam, ahova nem jutott olaj. Ezért hihetetlen számomra, hogy csak azzal távol tartható az egyik hozzászóló szerint, sőt, kiirtható, hiszen éhen halnak. Viszont töményen a csípésekre kenve/ecsetelve nekem bevált, hamarabb gyógyultak.

Az érintőméregnek hatnia kell, főleg ilyen alapos kifújás után. Fel a fejjel!

NE MOSS FEL, csak szárazon takaríts, gőzölés is felejtős. Ha nincs csípésed is figyeld, a petékre nem hat a szer, előfordul, hogy kikelve néhány megússza, ezért 3-4 hét múlva érdemes az irtást ismételni.

A legfontosabb, hogy az újrafertőződést megelőzd, szigetelés és a behurcolás megakadályozása. Sajnos semmi nem 100%-os, de akit egyszer már agyonmartak az nagyon elszánt tud lenni. :)

Majd írj pár sort lécci a végeredményről.

1610. Pinkybella (válaszként erre: 1605. - Reddish)
2013. nov. 24. 09:21

Hát kíváncsi leszek rá hogy mennyire volt hatásos ez az érintőszer. Itt a lakásban mondjuk elég alapos munkát végzett a szakember, teljesen át-és ki forgatott midnen bútort a lakásban. Viszont a tegnapi egy szem dögön kívül semmit nem találtam.

A teafaolajjal a lábszáramat, nyakamat és karomat kentem be... a karomon, vállamon, nyakamon és combomon is teli lettem új csípésekkel, szóval mindenhonnan csemegézett, annyira nem hatotta meg az olaj.

1609. reddish (válaszként erre: 1599. - Laser60)
2013. nov. 23. 22:20

Ohh, adná az ég, hogy valamelyik érintőméregtől olyan mutánsok jönnének létre, amiknek nincs szívószervük...

Éhen halnának! :D


Persze a tenyésztőknél lehetne 1-2 rágószervű példány is. :)

1608. reddish (válaszként erre: 1601. - Fincsike19)
2013. nov. 23. 22:16

WTF?!


Az ég áldjon meg, február óta tenyészted a kis drágákat?!

Együtt fogtok vacsizni is karikor?



124. fincsike19 2013-02-17 13:59

1607. moonlight13 (válaszként erre: 1606. - Moonlight13)
2013. nov. 23. 21:01
De viccet félretéve, reddish tényleg már sokszor összefoglalta a lényeget!
1606. moonlight13 (válaszként erre: 1598. - Fincsike19)
2013. nov. 23. 20:59
Nyugodj meg, ki sem kell nyitnod az ajtót, úgy is beslisszol!
1605. reddish (válaszként erre: 1600. - Pinkybella)
2013. nov. 23. 20:01

Van szer, az érintőméreg jó, csak sajnos nem megfelelően használják, és mivel nem irtanak mindenhol egyszerre, így irtáskor a szomszéd lakásokba átmennek a kis dögök.

A teafaolajat nem szeretik, de teljesen nem riasztja el őket ha éhesek (hiába írta itt valaki, hogy kizárólag csak azzal milyen szuper, meg stb., kételkedem, hiszen nem ezt tapasztaltam).

Hogyan használtad a teafaolajat? Jutott belőle a teljes bőrfelületre? Ha nem, akkor ott csíptek meg ahova nem jutott?

1604. reddish (válaszként erre: 1601. - Fincsike19)
2013. nov. 23. 19:52

Itt a fórumon azok írnak akik segítséget kérnek, vagy akik már szerencsésen megszabadultak és megosztják a tapasztalataikat a segítséget kérőkkel.


Mese- és horrortörténetek gyártása helyett irtass, azzal sokkal jobban jársz te is meg a szomszédaid is.

1603. reddish (válaszként erre: 1598. - Fincsike19)
2013. nov. 23. 19:49
Ekkora marhaságot, hogy a kinyitott ajtón besurran, hát le a kalappal, írj meséket, lenne rá kereslet...
1602. reddish (válaszként erre: 1597. - Fincsike19)
2013. nov. 23. 19:49

Ne haragudj, de egy órája röhögök azon amiket írtál.

Szerintem több részen is sántít a történet, bár azt mondják 50 évvel ezelőtti dolgokra már meseszerűen emlékszünk.

A bérház már alapból egy olyan fogalom, ami már legalább a történeted régiségével vetekszik. A több lakásból álló lakóházakat társas házaknak hívják, és nem a tulajdoni vagy bérleti viszonyaik alapján, hanem építési anyaguk szerint szokták megkülönböztetni. Igaz, lényegi szempontból mellékes, csak megjegyeztem.

Ezzel kapcsolatban csak egyetlen kérdésem maradt, örülnék, ha válaszolnál: mi a fészkes fenének fúrna magának százas szögnyi járatokat a polos, ha 1 milliméteres résen is át tud bújni röhögve, olyan lapos?! Abból a fáskamrából nyilván bekerült a fa a lakásba és úgy telepedett meg a vérszívó is, erről ennyit.

A nejlonzsákot SEM tudja átfúrni, ugyanis nincs neki mivel. A hármas csípésről (reggeli-ebéd-vacsora) sem véletlenül híresült el, ugyanis nem mindig tudja kellőképpen megszúrni az eret a megfelelő szíváshoz, ezért csíp többször egymás mellett.


Ha hiszed, ha nem, a panellakásokban az egyik lakásból a másikba átmenő fűtéscsöveken, konnektorokon, szellőzőkön keresztül vándorol.

Leírtam már ezerszer, hogy a panellakás leszigetelése nélkül (amennyiben a házban, rosszabb esetben pont a közvetlen szomszédban nem irtanak) szinte lehetetlenség megszabadulni ettől a vérszívótól. Azt is leírtam hogyan kell szigetelni, de aki tenyészteni akar lelke rajta. Ha a szomszédom lenne kinyiffantanám az tuti!

1601. fincsike19 (válaszként erre: 1599. - Laser60)
2013. nov. 23. 19:18
Nem akarlak meggyőzni, ha nem hiszed,a te dolgod.Nekem meg az a dolgom,hogy amit megéltem a poloskával kapcsolatban,azt közre adjam,ezért vagyok itt ezen a fórumon.Meg azért,mert sajnos most nálam is van.
2013. nov. 23. 17:55
Sziasztok! Csak egy tapasztalatot szeretnék megosztani veletek. Londonban élek, nálunk két hete jelentkeztek ezek a kis terminátorok, azóta szét martak minket teljesen. Tegnap voltak írtani érintő méreggel, 6 órán keresztül nem lehetett a lakásba jönni. Mindent elkezdtünk mosni, ruhák zacskózva. Elalvás előtt bekentem magamat teafaolajjal, reggelre mégis teli voltam új csípésekkel. Viszont ma délelőtt már találtam egy tetemet, ami teli volt vérrel, valószínűleg az kajált be éjszaka. Remélem hatni fog a szer és kipusztulnak a kis dögök, mert már lassan nincs rajtam ép felület. Ez itt a UK-ben egyébként teljsen elterjedt "népbetegség", szinte elkerülhetetlen. Durva hogy pont egy ilyen bogár ellen nincs rendes ellenszer, vagy írtószer, ami ennyi kellemetlenséget okoz tömegeknek.
1599. Laser60
2013. nov. 23. 12:34

Szerintem ezek a ágyipoloskák nem tudnak fúrni. Nincs nekik szívó-nyaló-rágó-fúró szájszervük.

Nem is kell nekik fúrni. Temagad, családod vagy a látogatóid, barátaid beviszitek öket. Vagy jó szigetelés hiányában átmászik a szomszédból.

És tényleg nem azon múlik mennyire vagy tisztaság mániás. Ha Te vagy a megtestesült Mr.Muscle, akkor is beköltöznek a dögök.

2013. nov. 23. 11:24
Szerinted hogy kell ,,leszigetelni" a lakást,hogy ne jussanak be a poloskák?Pl.az ajtót hogy szigetelik le,mikor az mindig nyílik?Az ajtórésben megbújó poloska nyitáskor beslisszol!Vagy ha a konnektor befúrása szomszédos a másik lakással és betapasztod,a poloska simán átfúrja.Hacsak nem cementel csinálod.A cementet nem tudom,hogy át tudja -e fúrni,azt tudom,hogy a vályog falat igen.
1597. fincsike19 (válaszként erre: 1596. - Reddish)
2013. nov. 23. 11:14
Onnan tudom,hogy a mi házunkban történt. Kb,50 évvel ezelőtt egy olyan házban laktunk,aminek egyik szobánk fala vályogból épült,s ez a vályog fal alkotta a fáskamránk egyik falát is,tehát közös fal volt.Apám a vasútnál dolgozott,s vásárolhatott,vagy kapott fát lényegtelen,tehát hozott haza bontott fát(vonatülést,amit ugye a fáskamrába tett be).Egy idő múlva tapasztaltuk a csípéseket,valamint,hogy a vályog falban olyan lyukak vannak,mint ha százas szegeket vertek volna be a falba,egy helyen.Volt vagy húsz ilyen lyuk egymás mellett.Először nem tudtuk micsoda,de az ágy sokszor véres volt a jóllakott,elnyomódott,döglött poloskáktól,no meg persze a hatalmasra duzzadt csípésekkel tele volt a testünk.Akkor még nem voltak alternatívák az irtásra,egyedül a ciánozás úgy, hogy hosszú időre ki kellett költözni a házból,mert ciánoztak,lezárták a házat,s halálfejes táblát akasztottak az ajtóra.A szüleim nem jelentették a poloskát,apám terpentines ecsettel pamacsolta a szekrényt,a szét szedett ágyat és a falat,ahol a lyukak voltak.Valamint,bolha,meg mit tudom én milyen port szórt a lepedő alá.Hát nem tudta kiirtani.Érdekes módon,a poloska nem terjedt tovább,mert sem a konyhában(ez következett a szoba után és a poloskás szoba egyik fala közös volt a konyha falával teljes hosszában),sem pedig a konyha után következő másik szobába nem terjedt át.Ennek a szörnyűségnek úgy lett vége,hogy elköltöztünk,s annak az egy szobának a bútorait nem vittük az új lakásba.Utólag,felnőtt fejjel vissza gondolva,elcsodálkozom azon,hogy ruhaneművel nem hurcoltuk be az új lakásba.Mert hogy nem csináltunk gőzölést,vagy más praktikákat,mert ilyesmi még akkor nem volt,internet sem volt,volt az Élet és tudomány c.folyóirat,abban ott volt az ágyi poloska képe,meg leírás,hogy milyen rovar,oszt' kész.Tehát a rágója,vagy szívókája vagy mindkettő,olyan erős,hogy még vályog falat is képes átlyukasztani,akkor egy nylon zsák kotyfity neki. A csótányról meg az a tapasztalatom,hogy ha nincs mit ennie,kirágja a rizs nylon zacskóját!Hála annak a bizonyos gél formájú írtószernek, amiből csak néhány pötty kell,a súlyosan fertőzött lépcsőházunkból,lakásokból, kiírtották a csótányt véglegesen!Most sajnos az én bérházi lakásomban van poloska,ezért vagyok itt ezen a fórumon.2 éve tudom,hogy vannak lakások,ahol van,és sajnos most engem is elért.
1596. reddish (válaszként erre: 1595. - Fincsike19)
2013. nov. 21. 22:14

Mivel fúrja át?

Arról már olvastam, hogy nem csak vályog- hanem téglafalon is átjut, de biztosan nem fúrva.

Legfeljebb a réseken, mert fúrni nem tud az tuti, hála az égnek! :)

1595. fincsike19 (válaszként erre: 1586. - Reddish)
2013. nov. 21. 18:36
Tapasztalatom szerint az ágyi poloska át tudja fúrni a vályog falat,akkor pedig a nylon zsákot meg pláne,sajnos.
1594. reddish (válaszként erre: 1589. - Seberson)
2013. nov. 18. 19:52

Nekem van belőle, de még senki nem adott élő példányt a tesztelésre. Pedig az a szép fehér gombaruha olyan csini lenne rajta...

Irigyek! :)

1593. reddish (válaszként erre: 1590. - Gerbenag)
2013. nov. 18. 19:50
Mielőtt beköltözne aludjon ott pár éjszakát, élő csaliként. Nem a legklasszabb, de a leghatásosabb tesztéjszaka csak így kivitelezhető...
1592. reddish (válaszként erre: 1591. - Vévé)
2013. nov. 18. 19:49

Sajnos nincsenek forgalomban olyan irtószerek, amik a petékre hatásosak, viszont a megfelelő dózisban kipermetezett érintőméreg hatásossága több, mint a peték kikelési ideje.

Vagyis normál esetben – emiatt sokan megköveztek már, de nem érdekel – nem lenne szükség 2. irtásra, ha az első alapos lenne! Többször leírtam már, az érintőméreg hatásossága alatt az összes petének ki kell kelnie, és mivel azonnal kaját keresnek az érintőméreggel találkozniuk kell.

Nyilván ez nem áll arra az esetre, ha a lakást nem szigetelik le előlük és a szomszédoktól újrafertőződik.

1591. vévé
2013. nov. 18. 17:10

moonlight13 és reddish köszönöm a tanácsokat.

Volt nála irtás, azt mondta az egyén, hogy olyan bika szerrel irtott, hogy szerinte nincs szükség másodikra, eddig még nem kellett kétszer mennie sehová. Na igen, de mi a helyzet a petékkel? (Mindenesetre a lányom először ébredt csípés nélkül.)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook