Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok fórum

Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1710. moonlight13 (válaszként erre: 1707. - Rettego)
2014. jan. 5. 11:01
Te is érzed, hogy sajnos van esélye annak, hogy a munkahelyedről hazaviszed. Mindenesetre nem baj, ha óvatos vagy! Ha nem zacskózod a ruhádat, legalább elindulás előtt rázd le! Jobb ötletem nincs! De el is mondhatod bent, hogy azért zacskózod be a ruhádat, mert Te már egyszer hazavitted. Azt nem kell nekik tudni, hogy lehet, hogy otthon a szomszédból ment át.
1709. kakukkfű (válaszként erre: 1703. - Moonlight13)
2014. jan. 5. 11:00
Pedig muszáj lenne az egész házat lefújni méreggel. Ha most átmegyek a szomszédhoz, hogy hívjon rovarirtót, és nincs náluk poloska, akkor elhajt a fenébe.
1708. kakukkfű (válaszként erre: 1706. - Rettego)
2014. jan. 5. 10:57
A tegnapi csípésem mára nem látszik, a mait bekentem alkohollal, és legalább nem viszket, csak csúnyán vöröslik.
1707. rettego (válaszként erre: 1705. - Moonlight13)
2014. jan. 5. 10:57
nagyon sokan dolgozunk az intézményben. Akik vittek haza, vagy napközben tapasztaltak csípést azok nem közvetlenül velem dolgoznak. A közvetlen környezetemben a többieknek nem volt szerencsére semmi. Én sem tudom mekkora a munkahelyről való hazahurcolásom esélye, de mivel nekem már volt (még nem merem elkiabálni, mert a 2. itás után 2 hónap telt el :) "tisztán".) ill. azt sem tudom, hogy az honnan lett, tényleg a munkahelyemről hoztam, vagy a lakóköznyezetemből kaptam, így inkább elővigyázatos vagyok. Soksoklakásos társasházban élek, s mint kiderült nem vagyok egyedül :'(, de talány, mert egymással nem összefüggésben lévő lakásokban volt, van (nem egy emeleten, nem egymás alatt-felett, stb. hanem összevissza), úgyhogy passz...
1706. rettego (válaszként erre: 1701. - Kakukkfű)
2014. jan. 5. 10:51
Sajnos akár a napi tömegközlekedési eszközön, vagy pusztán egy moziban begyűjthettek és hazahurcolhattad. A martacot is mindenképp, ha vannak már benne, akkor azért (ha már túlvagy rajtuk, akkor majd 6 hónap múlva kiszedheted belőle, mert megdöglenek éhen), ha még nincsen, akkor azért, hogy ne is kerüljenek bele, ne kelljen kidobnod később). Kitartást és gyors megszabadulást. Csípéseket valahogy kezeld, attól függ, hogy mennyire vagy érzékeny rá. Nekem is hatalmasok voltak a csípések, sok nyoma, foltja még 3 hónap után is látszott, látszik kicsit.
1705. moonlight13 (válaszként erre: 1704. - Rettego)
2014. jan. 5. 10:49

Igen, a teafa olajnak erős szaga van!

És a kollégáidat nem zavarja? Mert ha igen, nem lepődnének meg a bezacskózott ruháidon! Sjnos magadat nem tudod bezacskózni! :) De talán napközben nem annyira kerülnek elő. Vagy igen?

1704. rettego (válaszként erre: 1695. - Moonlight13)
2014. jan. 5. 10:45
Igen, rendszeres az irtásuk, de mindig vannak megszököttek, akik az irtott helyekről átkerülnek és kezdődik elölről, más részén. Igen, valószínűleg jó lehetne, de már milyen lenne, hogy a táskám napi szinten egy zacsiban állna :), a rajtam lévő ruhát meg ... :)(vagy magamat is egy zacskóba teszem napközben és akkor nem kell extrán mosnom naponta :) ) Reméltem, hogy valaki tud valami emberi érzékszervvel nem szagos izét (teafaolajra azt mondtátok, akik használtátok, hogy erőteljes szaga van) pl. amivel befújom magam, a rajtam lévő ruhát, cipőt, táskát, stb. és abba biztosan nem kerülnek rá.
1703. moonlight13 (válaszként erre: 1701. - Kakukkfű)
2014. jan. 5. 10:44
Milyen házkezelőségről beszélsz? Közös képviselő? Nem valószínű, hogy közös költségből megcsinálják az írtást, de megkérdezheted! Ha a szomszédból jött át, és azok nem írtanak, akkor szélmalomharc lesz!
1702. rettego (válaszként erre: 1696. - Kakukkfű)
2014. jan. 5. 10:40
Igen, ahogy moonligh is írta, ez sajnos nem megoldás. Ha a hálóban nem találnak utánad fognak menni a másik szobába és akkor ott csípnek. Mivel kibocsátott szénmonoxid és hő által tájékozódnak, így meg fognak találni. És sajnos a kb. 6 hét akkor igaz a pusztulásukra, ha a frissen kikelt példány soha nem talál táplálékot kikelése után, mert a kifejlődésükhöz kell a vér. De ha már fejlett példányról van szó, az 4-6 hónapot is kibír visáman táplálék nélkül élve :(. Ha kiköltöznél fél évre, akkor onnan elköltöznének, s max a szomszédba mennek. Szakember szerintem (én nem mertem házi pratkitákkal kísérletezni.)
1701. kakukkfű (válaszként erre: 1700. - Moonlight13)
2014. jan. 5. 10:38

Nem volunk sehol, és nem hoztunk be semmit a lakásba. Szélső lakás vagyok, a hálószoba mellett nincsenk szomszédok. Azt hiszem vagy az alsó, vagy a felső lakóktól mászhattak át. :( Holnap beszólok a házkezelőségnek, hogy vegyék kezelésbe, remélem sikerrel járok.

Addig is felforgatom a hálószobát, zsákolom a ruháimat, kifőzöm az ágyneműt, és alaposan kiporszívózom a padlón, ágyon a réseket. Lehet, hogy a matracot is betekerem fóliába.

1700. moonlight13 (válaszként erre: 1698. - Kakukkfű)
2014. jan. 5. 10:28

Ahhoz ki kellene költöznöd a lakásból, hogy elpusztuljanak!

Egyébként van arra tipped, hogy honnan jött Hozzád? Szomszéd? Nyaralás? Régi bútor? Albérlet? Mert ezt sem ártana tudni!

1699. moonlight13 (válaszként erre: 1698. - Kakukkfű)
2014. jan. 5. 10:26
Fog találni, mert ott vagy a lakásban! És megtalál! És nem biztos, hogy egy db van, ahogy azt gondolod!
1698. kakukkfű (válaszként erre: 1697. - Moonlight13)
2014. jan. 5. 10:11
Igen, tény, hogy 60 oldalt nem olvastam át, de olyan infóval találkoztam, hogy ha nem talál táplálékot, akkor hár hét alatt elpusztulnak.
1697. moonlight13 (válaszként erre: 1696. - Kakukkfű)
2014. jan. 5. 10:07
Az egyedüli megoldás, hogy szakembert hívsz! Ha most egy van, nemsokára sok lesz, és nem egy csípésed lesz reggelre! Fél évig is kibírják kaja nélkül, de meg fognak találni bárhol a lakásban! De látom,Te semmit nem olvastál vissza az eddigiekből!
1696. kakukkfű
2014. jan. 5. 10:01

Mára is csak egy csípésem lett, de óriási, mint egy szúnyogcsípés. Ebből arra következtetek, hogy egy poloska lehet a szobámban.

Vajon az megoldás, hogy 4-6 hétig a nappaliba vonulok aludni, addig hátha elpusztulnak a dögök?

1695. moonlight13 (válaszként erre: 1694. - Rettego)
2014. jan. 5. 09:20

Én a helyedben a munkahelyeden bezacskóznám és spárgával összekötném a cuccaimat. Vagy vannak a vákumos zacskók, amit úgy láttam, még ha nem is szívod ki a porszívóval a levegőt belőled, de hermetikusan zár.

Mást nem nagyon tudsz csinálni, csak amit eddig is tettél... :(

Illetve ilyen közintézményekben tudtommal kötelező a rendszeres írtás.

1694. rettego
2014. jan. 5. 09:12
Kedves Fórumtársak! Esetleg valamelyikőtöknek nincs valami tippje, hogy mi módon lehet elkerülni, hogy az ember hazahurcoljon ilyen dögöket, akár többször is? Sajnos én olyan helyen dolgozom (ápolási intézmény, sok emberrel) ahonnan bármikor, ha rosszszerencsém úgy adja. Most a holmimat úgy igyekszem tárolni, hogy minimális eséllyel másszanak (ha épp ott lennének) bele, s minden nap hazaérkezésem után az első, hogy minden ruhámat azonnal mosógép magas hűfokon, de azért egy életen át nem lehet így :( megelőzőleg sem. Mindenem nem is bírja még a 60fokot sem, meg ennyi mosás sem vidító a napi holmival. Előre is köszi
1693. rettego (válaszként erre: 1691. - Kakukkfű)
2014. jan. 5. 09:07
Szia! Ez nem feltétlen kell, hogy nyoma legyen, amennyiben nem volt olyan "szerencséd", hogy csípés után ráfeküdj és szétnyomj egy dögöt, akkor nem lesz ennek vérnyoma a lepedődön. Mivel több helyen is (főleg olyan helyeken írtad, hogy van, ami takaródon kívül van, így számukra könnyen hozzáférhető a táplálkozásukhoz)van csípésed, így eléggé valószínásíthető, hogy poloska sajnos (szerintem. Másnap, pl. szúnyog most nincs "szezonja")
1692. moonlight13 (válaszként erre: 1691. - Kakukkfű)
2014. jan. 5. 08:57
Ha visszaolvasol, akkor rájössz, hogy igenis lehet!
1691. kakukkfű
2014. jan. 4. 22:55
Sziasztok! A kezem, karom és a lábszáramon vannak csípések. Az ágyneműn nincsenek vérpöttyök. Lehet ez ágyi poloskától?
1690. moonlight13 (válaszként erre: 1689. - Vévé)
2014. jan. 2. 23:41
nincs mit! nemrég egy kedves ismerősöm szenvedte meg... :(
1689. vévé (válaszként erre: 1688. - Moonlight13)
2014. jan. 2. 23:40

Ámen.:)


Kösz a tanácsokat!

:)

1688. moonlight13 (válaszként erre: 1687. - Vévé)
2014. jan. 2. 23:35
hiába nézi, úgysem nagyon látja! :( de szerintem ha nem csípik, akkor nincs!
1687. vévé (válaszként erre: 1686. - Moonlight13)
2014. jan. 2. 23:13

Csak látogatóba... az imént túlesett a bőrönd-mustrán, nem talált semmit, szerencsére.


Szegénykém ő is nagyon megszenvedte a csípéseket, nem csoda, hogy retteg egy újabb inváziótól...

1686. moonlight13 (válaszként erre: 1683. - Vévé)
2014. jan. 2. 22:45
véglegesen jön haza v. csak látogatóba?
1685. moonlight13 (válaszként erre: 1684. - Moonlight13)
2014. jan. 2. 22:45
bocs, időnként kihagy a billentyűzetem...
1684. moonlight13 (válaszként erre: 1683. - Vévé)
2014. jan. 2. 22:44

a bőröndöket nem kell lefújni az írtásnál, mer úgyis előjönnek belőle előbb-utóbb, ha vannak.

amiket mondtál, az jó szerintem. legfeljebb, ha hazamegy, és minden úgyis be van zacskózva, azt kiszedi, a bőröndöt pedig szintén beteszitek egy nagy sittes zsákba, és bekötitek.

bár ahogy írod, lehet, hogy tényleg nincs is már semmi!

1683. vévé (válaszként erre: 1681. - Moonlight13)
2014. jan. 2. 22:05
Amit karácsonyra küldött csomagban, abban nem volt poloska... az irtás óta nem talált sem bogarat, sem csípést, de azok a nyavalyás bőröndök kimaradtak a vegyszeres kezelésből... csak nincs olyan pechje szegénynek, hogy maradt bennük állat???
1682. vévé (válaszként erre: 1681. - Moonlight13)
2014. jan. 2. 22:03

Azt javasoltam neki, hogy vigye be a bőröndöket a fürdőszobába, és 1. alaposan nézze át, 2. porszívózza ki (majd a porzsákot bezacskózva dobja ki), 3. esetleg gőzölje át a bőröndöket, 4. mindent bezacskózva pakoljon bele...


Egyebet nem tudtam kitalálni neki. Arra is gondolt, hogy kér kölcsön bőröndöt, no de óvatosságból azzal is végig kéne csinálnia ugyanezt...

1681. moonlight13 (válaszként erre: 1680. - Vévé)
2014. jan. 2. 21:34

persze!

A vasalóval nem tudom, hogy tudja átgőzölni, talán, ha jó közel tartja. főleg a varrásoknál, illesztéseknél, belső huzatoknál kell akkor jól meggőzölni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook